kuhinje po mjeri

suit_up
Posts: 724
Joined: 31/12/2019 11:25

#426 Re: kuhinje po mjeri

Post by suit_up »

Romaninka wrote: 29/12/2019 22:57 Trebace mi kuhinja za nekih 5 mjeseci i zato vec razgledam sta i kako.Slala sam upite za kuhinje po mjeri i dosla do zakljucka da su bezobrazno skupi.
Upravo sam pogledala katalog fis vitez gdje bih cijelu kuhinju mogla kupiti za pola metra ove po mjeri.I sad razmisljam da li je moguce iskombinovati ,tj.da mi majstori sto prave kuhinje po mjeri na ovu gotovu dodaju dio sa klizecim ladicama i to sve nekako fino upakuju?
Kuhinja ne može biti i jeftina i dobra. Ladica sa vodilicama za soft-close zatvaranje ne može biti iste cijene kao obična ladica. Alu ugaona lajsna nije isto što i plastična. Kaljeno staklo nije isto što i pločice. Ako ćeš šank, kvalitetne konzole nisu nimalo jeftine. Radne ploče isto tako (po Eggeru možeš maltene nožem strugati ako treba). LED rasvjeta sa alu profilima (metar profila je cca 17 KM) ili rasvjeta unutar elemenata... Milion je kombinacija. Nezainteresovano oko to možda ne primijeti, ali pažljivim zagledanjem uočavaš razlike. To je jednostavno najskuplja (ili među najskupljim) investicija u domu i tu se ne štedi osim ako baš ne mora. Nije FIS jeftin što radi naveliko, nego što stave visoki sjaj (često) na fronte, a kad otvoriš elemenat tek onda uočavaš posvećenost detaljima i kvalitetu materijala.
Djewojka
Posts: 75
Joined: 25/05/2009 04:19

#427 Re: kuhinje po mjeri

Post by Djewojka »

Romaninka wrote: 29/12/2019 22:57 Trebace mi kuhinja za nekih 5 mjeseci i zato vec razgledam sta i kako.Slala sam upite za kuhinje po mjeri i dosla do zakljucka da su bezobrazno skupi.
Upravo sam pogledala katalog fis vitez gdje bih cijelu kuhinju mogla kupiti za pola metra ove po mjeri.I sad razmisljam da li je moguce iskombinovati ,tj.da mi majstori sto prave kuhinje po mjeri na ovu gotovu dodaju dio sa klizecim ladicama i to sve nekako fino upakuju?
Imam kuhinju iz Fisa, razmišljala sam kao ti u trenutku kupovine prije nekih 8 g. Čini se da je jeftinije, ali je ogromna razlika u kvalitetu. Žalim sto u to vrijeme nisam izabrala kvalitenije. Kuhinja je sad u takvom stanju da je vrijeme da he mijenjam, i naravno ne svidja mi se.
To ti izgleda ovako, odeš u fis na jedan razgovor otprilike dogovoriš šta želiš. Onda izlaze majstori da izmjere kuhinju. Nakon toga opet fis da se dogovore svi detalji.
Majstori dolaze još samo jednom da postave kuhinju. Period izrade Je oko 2.5 mjeseca! S obzirom da su to radnici koji rade za platu i rutinski osjetio se manjak paznje kod detalja.
Loše su mi izmjerili dio oko ventila ispod sudopera, nisu ostavili dovoljno prostora za ventil , tako da mi sada slijedeci donji elemenat lezi tik na ventilu. Čak su morali malo izrezati. Ne daj Bože jačeg zemljotresa može udariti u ventil.
I kod njih imas izbora raznih kvaliteta materijala.
User avatar
Reglan
Posts: 4834
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: bordo-bijeli

#428 Re: kuhinje po mjeri

Post by Reglan »

Gdje je najbolji izbor radnih kuhinjskih ploca po mjeri, treba mi 140 cm a ovi pojedini uslovljavaju kao moram 2 ili 4 metra. Da nije zara teska
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#429 Re: kuhinje po mjeri

Post by _ado_ »

Reglan wrote: 08/03/2020 20:42 Gdje je najbolji izbor radnih kuhinjskih ploca po mjeri, treba mi 140 cm a ovi pojedini uslovljavaju kao moram 2 ili 4 metra. Da nije zara teska
Koliko znam, nigdje ne prodaju manje od 1 m, u tvom slucaju 2m.
Romaninka
Posts: 28
Joined: 14/07/2017 19:10

#430 Re: kuhinje po mjeri

Post by Romaninka »

Djewojka wrote: 02/03/2020 22:02
Romaninka wrote: 29/12/2019 22:57 Trebace mi kuhinja za nekih 5 mjeseci i zato vec razgledam sta i kako.Slala sam upite za kuhinje po mjeri i dosla do zakljucka da su bezobrazno skupi.
Upravo sam pogledala katalog fis vitez gdje bih cijelu kuhinju mogla kupiti za pola metra ove po mjeri.I sad razmisljam da li je moguce iskombinovati ,tj.da mi majstori sto prave kuhinje po mjeri na ovu gotovu dodaju dio sa klizecim ladicama i to sve nekako fino upakuju?
Imam kuhinju iz Fisa, razmišljala sam kao ti u trenutku kupovine prije nekih 8 g. Čini se da je jeftinije, ali je ogromna razlika u kvalitetu. Žalim sto u to vrijeme nisam izabrala kvalitenije. Kuhinja je sad u takvom stanju da je vrijeme da he mijenjam, i naravno ne svidja mi se.
To ti izgleda ovako, odeš u fis na jedan razgovor otprilike dogovoriš šta želiš. Onda izlaze majstori da izmjere kuhinju. Nakon toga opet fis da se dogovore svi detalji.
Majstori dolaze još samo jednom da postave kuhinju. Period izrade Je oko 2.5 mjeseca! S obzirom da su to radnici koji rade za platu i rutinski osjetio se manjak paznje kod detalja.
Loše su mi izmjerili dio oko ventila ispod sudopera, nisu ostavili dovoljno prostora za ventil , tako da mi sada slijedeci donji elemenat lezi tik na ventilu. Čak su morali malo izrezati. Ne daj Bože jačeg zemljotresa može udariti u ventil.
I kod njih imas izbora raznih kvaliteta materijala.
suit_up wrote: 28/02/2020 20:00
Romaninka wrote: 29/12/2019 22:57 Trebace mi kuhinja za nekih 5 mjeseci i zato vec razgledam sta i kako.Slala sam upite za kuhinje po mjeri i dosla do zakljucka da su bezobrazno skupi.
Upravo sam pogledala katalog fis vitez gdje bih cijelu kuhinju mogla kupiti za pola metra ove po mjeri.I sad razmisljam da li je moguce iskombinovati ,tj.da mi majstori sto prave kuhinje po mjeri na ovu gotovu dodaju dio sa klizecim ladicama i to sve nekako fino upakuju?
Kuhinja ne može biti i jeftina i dobra. Ladica sa vodilicama za soft-close zatvaranje ne može biti iste cijene kao obična ladica. Alu ugaona lajsna nije isto što i plastična. Kaljeno staklo nije isto što i pločice. Ako ćeš šank, kvalitetne konzole nisu nimalo jeftine. Radne ploče isto tako (po Eggeru možeš maltene nožem strugati ako treba). LED rasvjeta sa alu profilima (metar profila je cca 17 KM) ili rasvjeta unutar elemenata... Milion je kombinacija. Nezainteresovano oko to možda ne primijeti, ali pažljivim zagledanjem uočavaš razlike. To je jednostavno najskuplja (ili među najskupljim) investicija u domu i tu se ne štedi osim ako baš ne mora. Nije FIS jeftin što radi naveliko, nego što stave visoki sjaj (često) na fronte, a kad otvoriš elemenat tek onda uočavaš posvećenost detaljima i kvalitetu materijala.
Ne znam sve da vas quotam🤭😁pa cu samo dvoje.

@Suit up na sve sto si rekao obracam paznju.Da imam love ne bi se zezala sa ovim vec pravac u Njemacku i kupim Nobilia kuhinju.😃 Naime to me i zeza sto bi ja htjela da su mi kuhinja i kupatilo kakve zelim a to mi je preskupo.@Djewojka Od fisa sam odustala.Razgovarala sa covjekom 550km duzni metar.Sa elementima i kako bi ja htjel
a sve ogrubo oko 6000 km.Oko 5m.Bas ne znam sta da radim.S druge strane imam dobru svu tehniku staru oko 5g,ali sigurna sam da bi ladno odradila jos 10.A sad da kupujem sve novo ugradbeno.Moram sjesti i baciti sve na papir...
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#431 Re: kuhinje po mjeri

Post by simbabimba »

Znate li slucajno nekog pouzdanog i korektnog stolara da fino radi, provjereno i dokazano kvalitetno, da biste mi preporucili za kuhinju po mjeri, u Sarajevu?

Hvala unaprijed!
User avatar
bude
Posts: 931
Joined: 10/11/2008 13:26

#432 Re: kuhinje po mjeri

Post by bude »

Excello
Posts: 40
Joined: 02/12/2016 14:46

#433 Re: kuhinje po mjeri

Post by Excello »

Pozdrav,

ima li neko informaciju kako radi firma "NenoLine Enterijeri doo Studio 8", da li biste je preporucili?

EDIT:
Nisam znao da je ovako tesko naci nekog 100% pouzdanog, da ce dobro uraditi kuhinju :-?
ofo-ono
Posts: 86
Joined: 21/04/2013 15:39

#434 Re: kuhinje po mjeri

Post by ofo-ono »

[/quote]@Suit up na sve sto si rekao obracam paznju.Da imam love ne bi se zezala sa ovim vec pravac u Njemacku i kupim Nobilia kuhinju.😃 Naime to me i zeza sto bi ja htjela da su mi kuhinja i kupatilo kakve zelim a to mi je preskupo.@Djewojka Od fisa sam odustala.Razgovarala sa covjekom 550km duzni metar.Sa elementima i kako bi ja htjel
a sve ogrubo oko 6000 km.Oko 5m.Bas ne znam sta da radim.S druge strane imam dobru svu tehniku staru oko 5g,ali sigurna sam da bi ladno odradila jos 10.A sad da kupujem sve novo ugradbeno.Moram sjesti i baciti sve na papir...
[/quote]

Da vam se "upetljam" u priču. FIS ne radi kuhinje na dužni metar, bar ne ove koje se zovu "ekonomične kuhinje", odnosno to što FIS zove kuhinje po mjeri. Kalkulacija za kuhinju se svodi na izbor elemenata, jer po katalogu svaki element ima svoju zasebnu cijenu. Ukrajnjem, nije isto raditi od iverice i od medijapana, tako da taj grubi izračun od 550 KM/m1 pada u vodu.
Trenutno FIS ima jako sužen izbor dekora. Iverica 16 mm. Medijapan je presvučen folijom, što i nije najbolja opcija, jer takav MDF ima sigurno svoj neki vijek trajanja. Pogotovo ako je blizu izvora toplote.
Problem su također elementi koje FIS ima u svojoj ponudi koji su jako ograničeni. Dizajn kuhinja se mijenja svakodnevno, dok to u FISu stagnira. Svaku korekciju dimenzija se nadoplačuje 30%.
Ja ne znam kakve su vama cijene govorili, ali u poređenju sa ostalima, FIS dođe kao jeftinija opcija. S tim što je materijal (korpus 16 mm) na donjoj granici kvalitete materijala. Bog zna trenutno se po defaultu ugrađuju soft close baglame od xy proizvođača, te je moguće "ubaciti" na ladice blum-om okov sa soft close. Ali, realno, zar soft close treba da bude nešto toliko posebno? 20. je vijek, kuhinja po mjeri. Pa Bože, nećeš valjda ugrađivati teleskopske obične vodilice?! :? :? :?

Sve informacije iz prve ruke. Ono baš baš iz prve ruke. :D :D :D
User avatar
demetra22
Posts: 209
Joined: 22/06/2009 15:59

#435 Re: kuhinje po mjeri

Post by demetra22 »

ofo-ono wrote: 25/09/2020 08:57
@Suit up na sve sto si rekao obracam paznju.Da imam love ne bi se zezala sa ovim vec pravac u Njemacku i kupim Nobilia kuhinju.😃 Naime to me i zeza sto bi ja htjela da su mi kuhinja i kupatilo kakve zelim a to mi je preskupo.@Djewojka Od fisa sam odustala.Razgovarala sa covjekom 550km duzni metar.Sa elementima i kako bi ja htjel
a sve ogrubo oko 6000 km.Oko 5m.Bas ne znam sta da radim.S druge strane imam dobru svu tehniku staru oko 5g,ali sigurna sam da bi ladno odradila jos 10.A sad da kupujem sve novo ugradbeno.Moram sjesti i baciti sve na papir...
[/quote]

Da vam se "upetljam" u priču. FIS ne radi kuhinje na dužni metar, bar ne ove koje se zovu "ekonomične kuhinje", odnosno to što FIS zove kuhinje po mjeri. Kalkulacija za kuhinju se svodi na izbor elemenata, jer po katalogu svaki element ima svoju zasebnu cijenu. Ukrajnjem, nije isto raditi od iverice i od medijapana, tako da taj grubi izračun od 550 KM/m1 pada u vodu.
Trenutno FIS ima jako sužen izbor dekora. Iverica 16 mm. Medijapan je presvučen folijom, što i nije najbolja opcija, jer takav MDF ima sigurno svoj neki vijek trajanja. Pogotovo ako je blizu izvora toplote.
Problem su također elementi koje FIS ima u svojoj ponudi koji su jako ograničeni. Dizajn kuhinja se mijenja svakodnevno, dok to u FISu stagnira. Svaku korekciju dimenzija se nadoplačuje 30%.
Ja ne znam kakve su vama cijene govorili, ali u poređenju sa ostalima, FIS dođe kao jeftinija opcija. S tim što je materijal (korpus 16 mm) na donjoj granici kvalitete materijala. Bog zna trenutno se po defaultu ugrađuju soft close baglame od xy proizvođača, te je moguće "ubaciti" na ladice blum-om okov sa soft close. Ali, realno, zar soft close treba da bude nešto toliko posebno? 20. je vijek, kuhinja po mjeri. Pa Bože, nećeš valjda ugrađivati teleskopske obične vodilice?! :? :? :?

Sve informacije iz prve ruke. Ono baš baš iz prve ruke. :D :D :D
[/quote]

Jel vi ovo pričate o Ambiyenti, to je FISova firma??? Ja sam bila u Ambiyenti u Sarajevu i oduševljena sam.
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#436 Re: kuhinje po mjeri

Post by nivla »

to gdje si ti bila je nova ambijenta, koja nema veze sa fisom
kokolina
Posts: 219
Joined: 03/12/2006 15:55
Location: mostar

#437 Re: kuhinje po mjeri

Post by kokolina »

Ima li ko iskustva sa egger ivericom?
Koja je kvaliteta i cijena u odnosu na lakirani medijapan zna li ko?
Radi se o kuhinji, komodi okačenoj na zid i ormaru u dječjoj sobi
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5532
Joined: 04/08/2020 19:22

#438 Re: kuhinje po mjeri

Post by -Chesterfield- »

https://pennyshop.ba/shop/penny-plus/pl ... jske-ploce

Da li je neko kupovao kuhinjske ploče iz Penny?
I gdje se još može pogledati - naručiti online?
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#439 Re: kuhinje po mjeri

Post by nlt »

Ove kuhinje kao svemirski brod, milion nekih sitnica.....
Imate li preporučiti nekog majstora ili firmu iz Sarajeva da nisu preskupi. Ne treba mi neka super ultra moderna kuhinja nego neka da bude funkcionalna. Nisu ni neke velike dimenzije: na jednom zidu 250 cm gornji i donji elementi i još oko 100 cm na drugom zidu koje moramo skontati kako iskoristiti
Kakav je primus Balkan, sinmax?
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#440 Re: kuhinje po mjeri

Post by NediM17 »

Pogledaj na jela.ba
corei3
Posts: 684
Joined: 22/05/2014 09:42

#441 Re: kuhinje po mjeri

Post by corei3 »

meni je covjek radio 5m kuhinje za 1600KM,ko hoce mogu poslati sliku na PP
User avatar
Reglan
Posts: 4834
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: bordo-bijeli

#442 Re: kuhinje po mjeri

Post by Reglan »

corei3 wrote: 12/04/2022 18:40 meni je covjek radio 5m kuhinje za 1600KM,ko hoce mogu poslati sliku na PP
Moze li meni slika i kontakt
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#443 Re: kuhinje po mjeri

Post by _Reds_ »

corei3 wrote: 12/04/2022 18:40 meni je covjek radio 5m kuhinje za 1600KM,ko hoce mogu poslati sliku na PP
kada ti je radio ?
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1447
Joined: 09/09/2019 10:05

#444 Re: kuhinje po mjeri

Post by Mate_Miso_Kovac »

corei3 wrote: 12/04/2022 18:40 meni je covjek radio 5m kuhinje za 1600KM,ko hoce mogu poslati sliku na PP
Ako biste bili ljubazni na pp :D 8)
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#445 Re: kuhinje po mjeri

Post by nlt »

corei3 wrote: 12/04/2022 18:40 meni je covjek radio 5m kuhinje za 1600KM,ko hoce mogu poslati sliku na PP
moze li slike na pp
corei3
Posts: 684
Joined: 22/05/2014 09:42

#446 Re: kuhinje po mjeri

Post by corei3 »

_Reds_ wrote: 12/04/2022 19:20
corei3 wrote: 12/04/2022 18:40 meni je covjek radio 5m kuhinje za 1600KM,ko hoce mogu poslati sliku na PP
kada ti je radio ?
prije 2 godine
User avatar
pajero
Posts: 597
Joined: 04/11/2009 15:31

#447 Re: kuhinje po mjeri

Post by pajero »

corei3 wrote: 12/04/2022 19:29
_Reds_ wrote: 12/04/2022 19:20

kada ti je radio ?
prije 2 godine
Sad nazovite istog majstora i pitajte za istu kuhinju. Mogu se kladiti da je bar 3000KM! Materijal je poskupio duplo!
User avatar
madesa
Posts: 4191
Joined: 26/07/2013 02:37

#448 Re: kuhinje po mjeri

Post by madesa »

pajero wrote: 14/04/2022 13:08
corei3 wrote: 12/04/2022 19:29

prije 2 godine
Sad nazovite istog majstora i pitajte za istu kuhinju. Mogu se kladiti da je bar 3000KM! Materijal je poskupio duplo!
istina. Prosle godine radio americki i izasao me 1900 Km. Neki dan pitao za roditelje , u pola manje dimenzije kaze 1500 KM
User avatar
pajero
Posts: 597
Joined: 04/11/2009 15:31

#449 Re: kuhinje po mjeri

Post by pajero »

madesa wrote: 14/04/2022 13:13
pajero wrote: 14/04/2022 13:08

Sad nazovite istog majstora i pitajte za istu kuhinju. Mogu se kladiti da je bar 3000KM! Materijal je poskupio duplo!
istina. Prosle godine radio americki i izasao me 1900 Km. Neki dan pitao za roditelje , u pola manje dimenzije kaze 1500 KM
Ma sve ode u 3 lijepe. Neki dan mi lik govori neku plocu koju je placao 58KM sad placa 94KM! Al eto samo neka ne puca. :run:
kuli1961
Posts: 2366
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#450 Re: kuhinje po mjeri

Post by kuli1961 »

pajero wrote: 14/04/2022 13:16 Neki dan mi lik govori neku plocu koju je placao 58KM sad placa 94KM
Garant OSB ploca 18-22 mm, nefalcana...
OSB od 22 mm sam u maju/junu platio 49 KM, a od jesenas je citavih 115 KM.
Krajem februara ove godine, naletio na neku akciju, i za brvnaru kupio 2,10 m Ambyenta Lego (FIS) elemenata (4 elementa- 30,40,60 i 80 sa staklom)- platio "citavih" 206 KM. Tek ovih dana doslo na red za sastavljanje i montazu i nisam "odprve" skontao stimanje vrata... svratim u FIS da vidim, pitam...i dok sam to njuskao, onako "bezzeze" bacim pogled na cijene "mojih" elemenata.. ako se ne varam, sama 80-ka kosta vise od 110 KM. Kako? Zasto? Nidje veze!
Inace, taj program kuhinjskih elemenata NIJE za kuhinju u kuci. Iveral je 16 mm, i mozda nesto ispod donje granice kvaliteta, kako opravdano pise clan@ofo-ono. Naime, u kuci/stanu, kuhinja se svaki cas koristi, otvori, zatvori.. okovi vrata mozda mogu izdrzati, ali iveral- nema sanse da ostane citav i da se za duze od 3-4 godine ne razmrda, razidje... S druge strane, kuhinjski elementi u kuci/stanu su uvijek bili investicija. Vikendica je druga prica. Da bih bio siguran da ce mi besprijekorno sluziti 5+ godina, vrlo pazljivo i temeljito sam je sastavio, dobro zalijepio, korpuse medjusobno dobro spojio spojnicama. Gledam onu pomicnu kuku u uglu korpusa, koja se kaci na sinu... jako losa plastika oklopa.
Post Reply