kuhinje po mjeri

Post Reply
_Astra_
Posts: 841
Joined: 29/08/2005 22:39

#351 Re: kuhinje po mjeri

Post by _Astra_ »

illbill wrote:Znaci bijelo staklo sa plavom led trakom i trebala bi se dobiti ovo sa slike ?

Crveno nije lose , znas li mozda koja je ovo nijansa po sifri ?
Bijelo lakobel staklo i traka “temperature” 6500kelvina.
illbill
Posts: 261
Joined: 09/01/2014 07:56

#352 Re: kuhinje po mjeri

Post by illbill »

Ljudi hvala vam , bili ste od velike pomoci :)

Imate li vi neki prijedlog koje staklo da ubacim da izgleda mocno i fino, bez ceteza , printova itd.. Kuhinja je crna radna ploca , elementi bijeli
_Astra_
Posts: 841
Joined: 29/08/2005 22:39

#353 Re: kuhinje po mjeri

Post by _Astra_ »

Samo bijelo... neutralno i uvijek lijepo... bez ikakvih dzidza... jer, prije ili kasnije sve to dosadi :)
illbill
Posts: 261
Joined: 09/01/2014 07:56

#354 Re: kuhinje po mjeri

Post by illbill »

Ja sam kontao ili bijelo pa mjenjati vremenom led trake i razbijati monotoniju , ili neku svijetlo plavu ( ako postoji uopste ) :-D

Cini mi se da te led trake mogu bas doprinjti izgledu i cjelokupnom dojmu
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#355 Re: kuhinje po mjeri

Post by Mariella »

Ok, jel do mene ili su skoro sve kuhinje na http://www.primus-balkan.ba/proizvodni- ... hinje.html prilicno ruzne :run:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#356 Re: kuhinje po mjeri

Post by Maraschino »

Mariella wrote:Ok, jel do mene ili su skoro sve kuhinje na http://www.primus-balkan.ba/proizvodni- ... hinje.html prilicno ruzne :run:
Koliko para toliko muzike.

Za kuhinje uvijek tvrdim da su preskupe u odnosu na kalkulaciju troskova.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#357 Re: kuhinje po mjeri

Post by channel10 »

Meni jedino ova bijela sa druge slike moze proci. Ostalo stvarno ruzno.
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#358 Re: kuhinje po mjeri

Post by Mariella »

Citala sam temu i dosta ljudi ih je preporucilo ali stvarno sebi ne prave uslugu sa ovakvim slikama na web stranici :-)
LikeLike
Posts: 1931
Joined: 10/09/2013 15:59

#359 Re: kuhinje po mjeri

Post by LikeLike »

Ni meni se nikako ne svidja namjestaj koji objavljuju na stranici, ali su meni kuhinju odlicno napravili. Doduse sve sam sam dizajnirao i izabrao. Imam neku reklamaciju, vidjecu ovih dana dal ce to odraditi pa javim ovdje na stranici. Ubrzo trebam jos neke stvari kod njih raditi. Najbitnije je da znate sta zelite, a ne da vam rade oni po svom :)
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#360 Re: kuhinje po mjeri

Post by zijancer »

je li iko pokušao ozidati kuhinju? onaj radni dio + ploča, ne gornje ormariće :-? :cry:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#361 Re: kuhinje po mjeri

Post by Maraschino »

zijancer wrote:je li iko pokušao ozidati kuhinju? onaj radni dio + ploča, ne gornje ormariće :-? :cry:
Zasto to zidati? Sta ces time postici?
Jedino sto se moze zidati to je ostrvo a donji dijelovi kuhinje je bespotrebno zidati. Opet ti trebaju vrata a bilo kakva zidana pregrada ti uzima unutrasnji prostor. To sto ces ozidati lakse se izvede ivericom ili mediapanom tako da ne vidim ni jedan razlog zidanju.
User avatar
coyotdevil
Posts: 79
Joined: 21/12/2009 15:22

#362 Re: kuhinje po mjeri

Post by coyotdevil »

.
Last edited by coyotdevil on 05/11/2017 11:31, edited 1 time in total.
User avatar
_Reds_
Posts: 9350
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#363 Re: kuhinje po mjeri

Post by _Reds_ »

Lijevo je vizuelno, ali trwba gledati i fukcionalnosti.

Tip da se radna ploča što manje prekida, dakle po mogućnošću da voda bude u krajnjem lijevom dijelu (lijevom, jer perilica doalzi sa desne, većina smo dešnjaci), a ploča i napa u krajnjem desnom, kako bi radna ploca izmedju bila što veća.
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#364 Re: kuhinje po mjeri

Post by _ado_ »

zijancer wrote:je li iko pokušao ozidati kuhinju? onaj radni dio + ploča, ne gornje ormariće :-? :cry:
Jaran to radio, i morao sve da srusi nakon 2-3 godine. Bilo nemoguce ocistiti unutrasnjost donjih elemenata od prasine jer se beton "trosio". Pokusavao sa nekim dodatnim plocama, farbao beton nekom posebnom bojom. Na kraju stemarice u ruke i lupaj.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#365 Re: kuhinje po mjeri

Post by zijancer »

a to je on i police zidao? mislila sam: zidovi cigla - raspon cca 120 cm, a polica i frontovi - ploce.
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#366 Re: kuhinje po mjeri

Post by _ado_ »

Nije police, al jeste "radnu plocu" po kojoj je odozgo zalijepio kaljeno staklo. Al unutrasnjost te radne ploce se "trosila" i zbog toga je na kraju morao rusiti. E sad, mozda ako budete zidali nekim bas kvalitetnim betonom, ili da dodate neki aditiv za ucvrscavanje...mozda ne bi imali takav problem.
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#367 Re: kuhinje po mjeri

Post by nagibSA »

Hocu vrata od kuhinjskog elementa da presjecem /prepolovim/ pa da bude 2 krila posto su velika. Pored tuga potrebno je 'izbusiti' dvije rupe za sarke i kantirati ivice.

Da li neko radi te usluge, da odnesem, Fructas, Drvodom i sl. neka prpeoruka... :) :thumbup:
_Astra_
Posts: 841
Joined: 29/08/2005 22:39

#368 Re: kuhinje po mjeri

Post by _Astra_ »

Bilo ko ko radi s ivericom ce ti uraditi to za 5min.
Fazon je samo naci odgovarajucu kant traku, cijena od 0.5-2km/m kantiranja (da li je “tanka” 0.5mm ili abs traka), busenje za sarke/baglame mislim do 1km.
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#369 Re: kuhinje po mjeri

Post by _ado_ »

nagibSA wrote:Hocu vrata od kuhinjskog elementa da presjecem /prepolovim/ pa da bude 2 krila posto su velika. Pored tuga potrebno je 'izbusiti' dvije rupe za sarke i kantirati ivice.

Da li neko radi te usluge, da odnesem, Fructas, Drvodom i sl. neka prpeoruka... :) :thumbup:
Mislim da je OBI najbolji za to. Ovi ostali su prezauzeti. Udjem u Drvodom, prodje pola sata niko i ne obrati paznju na mene. Konstantno ulaze stolari koji vjerovatno kupuju ogromnu kolicinu, tako da bi vjerovatno dugo cekao dok dodjes na red. U obi direktno ides na odjel za drvo, u 99% slucajeva su mi odmah zavrsavali rezanje i kantiranje. Rez kosta 1 km, kantiranje abs 2 mm mislim 2.5 km/m.
E kad je u pitanju kupovina vece kolicine iverice, zaobidji obi. Bas su skupi.
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#370 Re: kuhinje po mjeri

Post by nagibSA »

_ado_ wrote:
nagibSA wrote:Hocu vrata od kuhinjskog elementa da presjecem /prepolovim/ pa da bude 2 krila posto su velika. Pored tuga potrebno je 'izbusiti' dvije rupe za sarke i kantirati ivice.

Da li neko radi te usluge, da odnesem, Fructas, Drvodom i sl. neka prpeoruka... :) :thumbup:
Mislim da je OBI najbolji za to. Ovi ostali su prezauzeti. Udjem u Drvodom, prodje pola sata niko i ne obrati paznju na mene. Konstantno ulaze stolari koji vjerovatno kupuju ogromnu kolicinu, tako da bi vjerovatno dugo cekao dok dodjes na red. U obi direktno ides na odjel za drvo, u 99% slucajeva su mi odmah zavrsavali rezanje i kantiranje. Rez kosta 1 km, kantiranje abs 2 mm mislim 2.5 km/m.
E kad je u pitanju kupovina vece kolicine iverice, zaobidji obi. Bas su skupi.
_Astra_ wrote:Bilo ko ko radi s ivericom ce ti uraditi to za 5min.
Fazon je samo naci odgovarajucu kant traku, cijena od 0.5-2km/m kantiranja (da li je “tanka” 0.5mm ili abs traka), busenje za sarke/baglame mislim do 1km.
:thumbup:

Obisao razne Zaklopače, Drvodome i sl. na kraju svratih u Fructas /dobra domacinska firma/, udjoh tamo gdje su masine i zavrsismo za 5 min. Tiplovanje, kantiranje i ABS traka 1.2m, 3KM.

Jos jedan :thumbup: za Fructas, dva puta mi izlaze u susret za sitnice, iako imaju posla sa ozbiljnijim stvarima. Nosace jos dobio gratis za police. :thumbup:
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#371 Re: kuhinje po mjeri

Post by _ado_ »

Vlasnik bivsi igrac Sarajeva, mora biti dobro :-D
affidavit
Posts: 352
Joined: 25/05/2012 23:16

#372 Re: kuhinje po mjeri

Post by affidavit »

Da li je neko u skorije vrijeme radio kuhinju po mjeri a da je zadovoljan kako je sve završilo? Imate li preporuke za firmu ili majstora? U pitanju je standardna kuhinja, tako da ne bi bila potrebna neka posebna gimnastika kada je riječ o projektovanju. Važno mi je samo da nađem nekog ko koristi kvalitetnu ivericu tipa Egger, a da nema prevelike zafrkancije (tipa kad dogovorimo termin da budu tačni i ne kasne sa rokovima). Znam da pričamo o majstorima, ali eto, vrijedi pokušati. :D Hvala unaprijed!
User avatar
zakasnila
Posts: 774
Joined: 03/03/2014 09:54

#373 Re: kuhinje po mjeri

Post by zakasnila »

affidavit wrote:Da li je neko u skorije vrijeme radio kuhinju po mjeri a da je zadovoljan kako je sve završilo? Imate li preporuke za firmu ili majstora? U pitanju je standardna kuhinja, tako da ne bi bila potrebna neka posebna gimnastika kada je riječ o projektovanju. Važno mi je samo da nađem nekog ko koristi kvalitetnu ivericu tipa Egger, a da nema prevelike zafrkancije (tipa kad dogovorimo termin da budu tačni i ne kasne sa rokovima). Znam da pričamo o majstorima, ali eto, vrijedi pokušati. :D Hvala unaprijed!
Kompletan plocasti namjestaj u stanu nam radio Reik design (na FB ima stranicu pa pogledaj radove), sve ispalo kako smo se dogovorili i u roku. Materijali su iz Elgrada, Egger. Prezadovoljni rezultatom.
affidavit
Posts: 352
Joined: 25/05/2012 23:16

#374 Re: kuhinje po mjeri

Post by affidavit »

zakasnila wrote:
affidavit wrote:Da li je neko u skorije vrijeme radio kuhinju po mjeri a da je zadovoljan kako je sve završilo? Imate li preporuke za firmu ili majstora? U pitanju je standardna kuhinja, tako da ne bi bila potrebna neka posebna gimnastika kada je riječ o projektovanju. Važno mi je samo da nađem nekog ko koristi kvalitetnu ivericu tipa Egger, a da nema prevelike zafrkancije (tipa kad dogovorimo termin da budu tačni i ne kasne sa rokovima). Znam da pričamo o majstorima, ali eto, vrijedi pokušati. :D Hvala unaprijed!
Kompletan plocasti namjestaj u stanu nam radio Reik design (na FB ima stranicu pa pogledaj radove), sve ispalo kako smo se dogovorili i u roku. Materijali su iz Elgrada, Egger. Prezadovoljni rezultatom.
Hvala za preporuku! :)
remark
Posts: 215
Joined: 05/05/2012 22:06

#375 Re: kuhinje po mjeri

Post by remark »

Ima li neko preporuku za izradu kuhinje po mjeri i da se to negdje moze pogledati kako bi otprilike izgledalo na kraju i sl. Vidio sam na pik-u i facebook-u dosta profila ali opet nemam nista iz prve ruke da to neko potvrdi/preporuci (moze i link na profil ako imaju slike i sl.).
Post Reply