kuhinje po mjeri

Post Reply
norah
Posts: 127
Joined: 20/01/2008 14:53
Location: sarajevo

#1 kuhinje po mjeri

Post by norah »

Da li mi neko moze preporuciti neku firmu u Sarajevu koja dobro radi kuhinje po mjeri, po nekoj normalnoj cijeni? Da li neko od vas ima iskustva sa ovim?
User avatar
lolita_xx
Posts: 5076
Joined: 25/02/2007 18:43
Location: sjecanja

#2 Re: kuhinje po mjeri

Post by lolita_xx »

laser
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#3 Re: kuhinje po mjeri

Post by semmy »

imam ja super stolara, nama je radio kuhinju, americki plakar i krevet po super cijeni...ako si za javi se na pp
laser dere sa cijenama kao i svaka firma, za svaki detalj ti naknadno naplate
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#4 Re: kuhinje po mjeri

Post by chuchumbamayumbe »

Caka je da ti vecina firmi koja se bavi izradom kuhinja po mjeri dere guzove.
Uglavnom, izracuna se koliko ce kostati materijal, bubam, 2 milje maraka, a kuhinja te izadje 4 milje, jer ti racunaju materijal i isto toliko za ruke.
Najbolje ti je ovako, po preporuci, da ti cika majstor odradi kuhinju - uzme mjere, odete do obija, fructasa, porte urbis...narucite iveral/medijapan po mjeri, kantirate, uzmete baglame, sarek, folove-golove...i to sve ti montira za mnogo manje para nego da ti radi firma.
A pogotovu ne Laser, hem su deranje guzova, hem su neljubazni 100 na sat.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#5 Re: kuhinje po mjeri

Post by Maraschino »

ja kako sam cuo, kuhinje po narudzbi idu oko 500 km/m' naravno bez uredjaja

licno mislim da je to previse jer ucesce materijala u toj kalkulaciji je 80-120 km/m' ostalo otpada na ruke :?

ko ima vremena i volje neka poslusa @ chuchumbamayumbe , isplati se
User avatar
Lada
Posts: 308
Joined: 02/09/2008 12:23
Location: Svugdje i nigdje

#6 Re: kuhinje po mjeri

Post by Lada »

User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#7 Re: kuhinje po mjeri

Post by karanana »

primus balkan su super. ljubazni su i sve, ali nisu jeftini. jeftiniji su od lasera ali opet nisu najjeftiniji.
EdnaMaric
Posts: 68
Joined: 16/06/2008 16:53

#8 Re: kuhinje po mjeri

Post by EdnaMaric »

Moj prijedlog je slijedeci:
Odes do Lasera, kazes sta zelis (predhodno izmjeris svoju kuhinju detaljno), oni ti sve nacrtaju na racunaru. Onda ti kazu neku astronomsku cijenu. Ti se naravno ne iznenadis nego uzmes crtez i kazes da ces razmisliti (konsultovati se sa zenom itd), zatim odes kod nekog stolara, das mu crtez i to je to. Preporucujem stolara Bajazita, na Stupu, blizu Interexa (Mislim da je Kasindolska ulica).
Meni su u Laseru rekli 3850 KM, a Bajazit mi napravio za 1000 KM + 100 KM montaza. U tom slucaju ti sam kupujes ruckice za kuhinju koje kostaju od 1,5 - 5,00 KM, a koje Laser naplacuje, vjerovao ili ne, 17 KM!!! Identicne i nabavljene na istom mjestu!!!!!
Eto. Nadam se da sam pomogla.
EdnaMaric
Posts: 68
Joined: 16/06/2008 16:53

#9 Re: kuhinje po mjeri

Post by EdnaMaric »

Zaboravih da spomenem Begex u Hadzicima. Ni oni nisu losi ali kod stolara je najbolje. Ja sam prezadovoljna!!
Ove izvikane firme iskoristi da dobijes crtez sa mjerama i arhitektonskim rjesenjem. Sve ostalo je onda lako.
User avatar
baustelac
Posts: 1401
Joined: 16/07/2005 09:05
Location: AC-DE

#10 Re: kuhinje po mjeri

Post by baustelac »

EdnaMaric wrote:Moj prijedlog je slijedeci:
Odes do Lasera, kazes sta zelis (predhodno izmjeris svoju kuhinju detaljno), oni ti sve nacrtaju na racunaru. Onda ti kazu neku astronomsku cijenu. Ti se naravno ne iznenadis nego uzmes crtez i kazes da ces razmisliti (konsultovati se sa zenom itd), zatim odes kod nekog stolara, das mu crtez i to je to. Preporucujem stolara Bajazita, na Stupu, blizu Interexa (Mislim da je Kasindolska ulica).
Meni su u Laseru rekli 3850 KM, a Bajazit mi napravio za 1000 KM + 100 KM montaza. U tom slucaju ti sam kupujes ruckice za kuhinju koje kostaju od 1,5 - 5,00 KM, a koje Laser naplacuje, vjerovao ili ne, 17 KM!!! Identicne i nabavljene na istom mjestu!!!!!
Eto. Nadam se da sam pomogla.
E jesi pametna, svaka ti cast! Ja bi makar sutio a ne ponosio se svojom "sposobnoscu" (da ne kazem lopovlukom!)
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#11 Re: kuhinje po mjeri

Post by karanana »

baustelac wrote:
EdnaMaric wrote:Moj prijedlog je slijedeci:
Odes do Lasera, kazes sta zelis (predhodno izmjeris svoju kuhinju detaljno), oni ti sve nacrtaju na racunaru. Onda ti kazu neku astronomsku cijenu. Ti se naravno ne iznenadis nego uzmes crtez i kazes da ces razmisliti (konsultovati se sa zenom itd), zatim odes kod nekog stolara, das mu crtez i to je to. Preporucujem stolara Bajazita, na Stupu, blizu Interexa (Mislim da je Kasindolska ulica).
Meni su u Laseru rekli 3850 KM, a Bajazit mi napravio za 1000 KM + 100 KM montaza. U tom slucaju ti sam kupujes ruckice za kuhinju koje kostaju od 1,5 - 5,00 KM, a koje Laser naplacuje, vjerovao ili ne, 17 KM!!! Identicne i nabavljene na istom mjestu!!!!!
Eto. Nadam se da sam pomogla.
E jesi pametna, svaka ti cast! Ja bi makar sutio a ne ponosio se svojom "sposobnoscu" (da ne kazem lopovlukom!)
:roll: :?

ne kontam. mislim da je savjet na mjestu i odlicno predlozen. jeli veci lopovluk uraditi ovo sto je predlozeno ili je veci lopovluk naplata rucice 17KM koja je svugdje drugo max 5KM? da ti vlasnik lasera nije neko u rodu?
User avatar
baustelac
Posts: 1401
Joined: 16/07/2005 09:05
Location: AC-DE

#12 Re: kuhinje po mjeri

Post by baustelac »

karanana wrote: :roll: :?
ne kontam. mislim da je savjet na mjestu i odlicno predlozen. jeli veci lopovluk uraditi ovo sto je predlozeno ili je veci lopovluk naplata rucice 17KM koja je svugdje drugo max 5KM? da ti vlasnik lasera nije neko u rodu?
Naprotiv i ja smatram da je bezobrazluk naplatiti nesto 3 puta vise nego sto stvarno kosta ali ko voli neka izvoli. Ja smatram da je kradja tako nekoga iskoristiti.
U tu cijenu od 500 KM/m' ukljucena je i ideja a taj majstor koji uradi nesto 3 puta jeftinije ako nema svoje ideje je po meni nikakav majstor. Vrlo lako se moze dogoditi da budu uzalud bacene pare u materijal.

PS
Ja sam jedan od onih koji je platio onih 500 KM/m' i nije mi zao pfeninga (ali ne u Laseru ili tim velikim). Sit sam ja tih nazovi majstora - dundjera.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#13 Re: kuhinje po mjeri

Post by chuchumbamayumbe »

Postoje ljudi - dizajneri, plati im se 50-100km za nacrt kuhinje, dodju, premjere, sjednu sa tobom, naprave ti idejni projekat na laptopu (uz tvoje i njihove sugestije) i to je to.
Ljudi imaju softver, odrade ti to i ne moras se peglati i lagati po Laseru.
Kako god, opet je usteda nego da ovim gazdama punis dzepove, a na kraju dobijes istu stvar.
Zlo mi je bilo kada sam gledao Gorenje kuhinje od 10.000km, bez aparata, od obicnog iverala, materijal ne vrijedi 1000km...i neka mi sada neko kaze da to nije porez na budale.
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#14 Re: kuhinje po mjeri

Post by semmy »

baustelac wrote:
karanana wrote: :roll: :?
ne kontam. mislim da je savjet na mjestu i odlicno predlozen. jeli veci lopovluk uraditi ovo sto je predlozeno ili je veci lopovluk naplata rucice 17KM koja je svugdje drugo max 5KM? da ti vlasnik lasera nije neko u rodu?
Naprotiv i ja smatram da je bezobrazluk naplatiti nesto 3 puta vise nego sto stvarno kosta ali ko voli neka izvoli. Ja smatram da je kradja tako nekoga iskoristiti.
U tu cijenu od 500 KM/m' ukljucena je i ideja a taj majstor koji uradi nesto 3 puta jeftinije ako nema svoje ideje je po meni nikakav majstor. Vrlo lako se moze dogoditi da budu uzalud bacene pare u materijal.

PS
Ja sam jedan od onih koji je platio onih 500 KM/m' i nije mi zao pfeninga (ali ne u Laseru ili tim velikim). Sit sam ja tih nazovi majstora - dundjera.
haj mi sad fino objasni sta znaci 500km/m2..kako se to racuna :? ...meni je fantasticna kuhinja, americki plakar i krevet i sve po mojoj zelji a stolar mi nista ne izracuna u tim km po m2..fino ja pricala zelje a on na licu mjesta crtao i voila sve fantazija...za sve ovo dadosmo 4100km
jos mi je fino objasnio da je to uzimanje love ljudima onako, jer na tih 500/m2 uzimaju dodatno za sve ostalo od ruckica do sitnih sarafa a kuhinja i plakari se ne mjere po kvadratu
User avatar
baustelac
Posts: 1401
Joined: 16/07/2005 09:05
Location: AC-DE

#15 Re: kuhinje po mjeri

Post by baustelac »

semmy wrote: haj mi sad fino objasni sta znaci 500km/m2..kako se to racuna :? ...meni je fantasticna kuhinja, americki plakar i krevet i sve po mojoj zelji a stolar mi nista ne izracuna u tim km po m2..fino ja pricala zelje a on na licu mjesta crtao i voila sve fantazija...za sve ovo dadosmo 4100km
jos mi je fino objasnio da je to uzimanje love ljudima onako, jer na tih 500/m2 uzimaju dodatno za sve ostalo od ruckica do sitnih sarafa a kuhinja i plakari se ne mjere po kvadratu
Naravno da se ne racuna po duznom metru ili kvadratu ali sluzi kao gruba orijentacija. Mene je kuhinja na tri zida u prostoriji od 3x2.5 m (dva zida po 3m) izasla oko 3800 KM sa ugradnjom plus naravno cijena za ugradbene elemente koji su ugradjeni u kuhinju.
Tvoja cijena npr. meni nista ne znaci jer se ne zna koliko elemenata ima, da li su aparati ugradjeni u kuhinju ili samostojeci, koja je dimenzija plakara itd. itd.
papacja
Posts: 607
Joined: 02/07/2008 09:17

#16 Re: kuhinje po mjeri

Post by papacja »

baustelac wrote:
semmy wrote: haj mi sad fino objasni sta znaci 500km/m2..kako se to racuna :? ...meni je fantasticna kuhinja, americki plakar i krevet i sve po mojoj zelji a stolar mi nista ne izracuna u tim km po m2..fino ja pricala zelje a on na licu mjesta crtao i voila sve fantazija...za sve ovo dadosmo 4100km
jos mi je fino objasnio da je to uzimanje love ljudima onako, jer na tih 500/m2 uzimaju dodatno za sve ostalo od ruckica do sitnih sarafa a kuhinja i plakari se ne mjere po kvadratu
Naravno da se ne racuna po duznom metru ili kvadratu ali sluzi kao gruba orijentacija. Mene je kuhinja na tri zida u prostoriji od 3x2.5 m (dva zida po 3m) izasla oko 3800 KM sa ugradnjom plus naravno cijena za ugradbene elemente koji su ugradjeni u kuhinju.
Tvoja cijena npr. meni nista ne znaci jer se ne zna koliko elemenata ima, da li su aparati ugradjeni u kuhinju ili samostojeci, koja je dimenzija plakara itd. itd.
Od čega je? Mediapan ili iverica? Mislim da si dobro prošao. Mene je izašla oko 3.600,00 KM bez ugradbenih elemenata, na tri zida, samo što je kod mene za jedno 2,5 dužna metra kraća, neki iveral visokog sjaja, i halal mu svaki pfening.
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#17 Re: kuhinje po mjeri

Post by semmy »

baustelac wrote:
semmy wrote: haj mi sad fino objasni sta znaci 500km/m2..kako se to racuna :? ...meni je fantasticna kuhinja, americki plakar i krevet i sve po mojoj zelji a stolar mi nista ne izracuna u tim km po m2..fino ja pricala zelje a on na licu mjesta crtao i voila sve fantazija...za sve ovo dadosmo 4100km
jos mi je fino objasnio da je to uzimanje love ljudima onako, jer na tih 500/m2 uzimaju dodatno za sve ostalo od ruckica do sitnih sarafa a kuhinja i plakari se ne mjere po kvadratu
Naravno da se ne racuna po duznom metru ili kvadratu ali sluzi kao gruba orijentacija. Mene je kuhinja na tri zida u prostoriji od 3x2.5 m (dva zida po 3m) izasla oko 3800 KM sa ugradnjom plus naravno cijena za ugradbene elemente koji su ugradjeni u kuhinju.
Tvoja cijena npr. meni nista ne znaci jer se ne zna koliko elemenata ima, da li su aparati ugradjeni u kuhinju ili samostojeci, koja je dimenzija plakara itd. itd.
kuhinja L, 3,20x2,80, sa dijelovima za ugrandbenene aparate osim frizidera koji nije u velicini pomenute kuhinje...gornji elementi veci za 0,30m od standarnih, posebna izrada okvira za dimnjak za napu, u ponekim elementima ubaceno mlijecno staklo i jos nekoliko sitnica koje mrsko nabrajat...
plakar 2,80x2,60x0,70m sa izradom za hlace, polica na izvlacenje sa 7 metalinih sipki + dio dvokrilna vrata za police, klizna vrata sa vecinskim dijelom mlijecnog stakla...
krevet 2x2m, sa punom plocom za madrac, uzdignutim dijelom iznad glave 0,8m.........
mislim da sam sve nabrojala :D
User avatar
baustelac
Posts: 1401
Joined: 16/07/2005 09:05
Location: AC-DE

#18 Re: kuhinje po mjeri

Post by baustelac »

kuhinja L, 3,20x2,80, sa dijelovima za ugrandbenene aparate osim frizidera koji nije u velicini pomenute kuhinje...gornji elementi veci za 0,30m od standarnih, posebna izrada okvira za dimnjak za napu, u ponekim elementima ubaceno mlijecno staklo i jos nekoliko sitnica koje mrsko nabrajat...
plakar 2,80x2,60x0,70m sa izradom za hlace, polica na izvlacenje sa 7 metalinih sipki + dio dvokrilna vrata za police, klizna vrata sa vecinskim dijelom mlijecnog stakla...
krevet 2x2m, sa punom plocom za madrac, uzdignutim dijelom iznad glave 0,8m.........
mislim da sam sve nabrojala :D[/quote]
Opis kuhinje slican (napa, mlijecna stakla visi elementi). Po ovom opisu i mojim cijenama kuhinja dodje 3000 KM i jos 1100 KM za Plakar i krevet. Cijene plakara i kreveta nisu mi poznate ali kad sve saberes tu je to negdje.

PS
Fali mi jos samo hanuma da je instaliram u kuhinju :run:
User avatar
SinjaD
Posts: 681
Joined: 19/03/2008 18:48

#19 Re: kuhinje po mjeri

Post by SinjaD »

I ja preporučujem stolara. Ali nekog za koga mozes biti siguran da je dobar (znači po preporuci).

Što se tiče firmi - Mamas na Trgu heroja. Hvale ih. Ja sam skoro išla kod njih po ponudu za američki plakar. Jako su ljubazni. Međutim odlučila sam se na kraju za stolara koji mi je napravio super plakar za nekih 600-700 KM manje.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#20 Re: kuhinje po mjeri

Post by Maraschino »

SinjaD wrote:I ja preporučujem stolara. Ali nekog za koga mozes biti siguran da je dobar (znači po preporuci).

Što se tiče firmi - Mamas na Trgu heroja. Hvale ih. Ja sam skoro išla kod njih po ponudu za američki plakar. Jako su ljubazni. Međutim odlučila sam se na kraju za stolara koji mi je napravio super plakar za nekih 600-700 KM manje.
:D

je li ovo greska, 600-700 km manje, pa koliko je kostao taj amerikanac i koje su mu dimenzije

p.s. bio sam kod prijatelja u stanu i pokazao mi je jedan americki ormar koji mu je napravio stolar i koji je kostao 750 km
pravo dobar, velik, dubok sa dvoja ili troja klizna vrata od ovih novih materijala, dizajna i boja
imam osjecaj da majstori ''klepaju po usima'' a to mi je najgori osjecaj ( da sam prevaren)
naravno da sve treba platiti i svaki saraf i svaki minut koji majstor uradi i zato treba sve baciti na papir pa koliko izadje a ne od ''cibuka''
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#21 Re: kuhinje po mjeri

Post by pape »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#22 Re: kuhinje po mjeri

Post by turban »

Bas ti hvala pape,
uskoro bi da se zenim,sigurno bi bio kum... :-)
User avatar
cybertronic
Posts: 13
Joined: 27/08/2008 23:34

#23 Re: kuhinje po mjeri

Post by cybertronic »

Ovaj covjek ih radi dobro i kvalitetno a nagodan je

http://oglasi.co.ba/index.php?option=co ... &Itemid=28
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#24 Re: kuhinje po mjeri

Post by Maraschino »

pape,

ti si car futbala (bio) :D

hvala ti na ovim slicicama, ovako kupujem detalje i osmisljam nove modele :wink: :D

nepoznati mi ovi modeli i materijali ali snaci cu se :D

:thumbup: :sax:
User avatar
SinjaD
Posts: 681
Joined: 19/03/2008 18:48

#25 Re: kuhinje po mjeri

Post by SinjaD »

Maraschino wrote:
SinjaD wrote:I ja preporučujem stolara. Ali nekog za koga mozes biti siguran da je dobar (znači po preporuci).

Što se tiče firmi - Mamas na Trgu heroja. Hvale ih. Ja sam skoro išla kod njih po ponudu za američki plakar. Jako su ljubazni. Međutim odlučila sam se na kraju za stolara koji mi je napravio super plakar za nekih 600-700 KM manje.
:D

je li ovo greska, 600-700 km manje, pa koliko je kostao taj amerikanac i koje su mu dimenzije

p.s. bio sam kod prijatelja u stanu i pokazao mi je jedan americki ormar koji mu je napravio stolar i koji je kostao 750 km
pravo dobar, velik, dubok sa dvoja ili troja klizna vrata od ovih novih materijala, dizajna i boja
imam osjecaj da majstori ''klepaju po usima'' a to mi je najgori osjecaj ( da sam prevaren)
naravno da sve treba platiti i svaki saraf i svaki minut koji majstor uradi i zato treba sve baciti na papir pa koliko izadje a ne od ''cibuka''
2,5m x 2,5m, troja klizna vrata. Drvo-svijetli javor ili jasen (brkam), ostale potrebne djidje (šine itd) alu.
U Mamasu ponuda cca 1700 KM (izašlo bi vjerovatno više na kraju), stolar napravio za cca 1100 KM.
Slažem se da sve treba baciti na papir ali ovaj majstor mi već par godina pravi sve što smislim :) Skoro sav namještaj mi je on pravio. I tačno je da nije najeftiniji ali jako se dobro razumijemo, on sve nabavi, kupi, donese, sastavi, precizno i bez greške. Jako je dobar stolar, zaista. Ne mislim da sam prevarena :)
Post Reply