Kuhanje u ponoć

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#51 Re: Kuhanje u ponoć

Post by KIseljak12 »

vješalica wrote:Moraju ljudi nešto raditi kuhati
Iako je zabranjeno u zgradama kolektivnog stanovanja ispuštati kojekakve miomirise
Dodupe to primitivci ne znaju pa se okolini nameću
Definitivno jedna od gorih stvari koje sam čula
Kod jedne poznanice(sa kojom ne govorim više)
Da je ulje iz freze koristila par puta i za prženje isto tako
Kao lafo štedi
Reko ako ti je skup litar ulja ubij se
Hem što to smrdi hem što je nezdravo
Fujj šta sve ljudi sebi od života naprave
Ili se drogirat ili biiti takav imbecil isto ga dođe
Pu, fukare jedne.

Ja u fritezu stavljam samo ekstra djevicansko maslinovo i prospem ga nakon svake ture pomfrita.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#52 Re: Kuhanje u ponoć

Post by moonca »

KIseljak12 wrote:
Ja u fritezu stavljam samo ekstra djevicansko maslinovo i prospem ga nakon svake ture pomfrita.
:shock:
To ulje nije za tu primjenu???
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#53 Re: Kuhanje u ponoć

Post by dobar osjecaj »

moonca wrote:
KIseljak12 wrote: Ja u fritezu stavljam samo ekstra djevicansko maslinovo i prospem ga nakon svake ture pomfrita.
:shock:
To ulje nije za tu primjenu???
Jesi li ti 100 % sigurna :lol:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#54 Re: Kuhanje u ponoć

Post by dobar osjecaj »

pustopoljina wrote:Gospode Bože!
Odavno mi nečije piskaranje nije bilo tako simpatično kao tvoje na ovu temu. Bez nepotrebnih kočijaških psovki, a ipak sočno i autentično. Doživjela sam se u prostorima koje opisuješ a sve situacije su realne i lišene teoretisanja i sterilnosti.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#55 Re: Kuhanje u ponoć

Post by moonca »

dobar osjecaj wrote:
moonca wrote:
KIseljak12 wrote: Ja u fritezu stavljam samo ekstra djevicansko maslinovo i prospem ga nakon svake ture pomfrita.
:shock:
To ulje nije za tu primjenu???
Jesi li ti 100 % sigurna :lol:
Na koju temperaturu podignes ulje?
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#56 Re: Kuhanje u ponoć

Post by Nastasia »

pustopoljina wrote:
Bagro dokona, ko vam je kriv sto zivite zivot nekog srednjeg sloja, u zgradama sa losom izolacijom i skucenim prostorom, a ufuravate se u bel air rezidence feeling.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#57 Re: Kuhanje u ponoć

Post by dobar osjecaj »

moonca wrote:Na koju temperaturu podignes ulje?
Ne znam boga mi tačno, kod mene u stanu mislim sad nekih 25 stepeni. Šta se desi s temperaturom ulja u staklenoj boci, pri takvoj sobnoj temperaturi ne bih znala tačno. Možda ti imaš neke dobre kombinovane analize Univerziteta u Tasmaniji s kontrastivnim prikazom Univerziteta Zgubidanija.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#58 Re: Kuhanje u ponoć

Post by moonca »

KIseljak12 wrote:
Ja u fritezu stavljam samo ekstra djevicansko maslinovo i prospem ga nakon svake ture pomfrita.
Koja ti temperatira ulja u fritezi?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#59 Re: Kuhanje u ponoć

Post by zlo zlo »

ja i u mcdonalds nosim svoje ručno cijeđeno maslinovo ulje da mi ispeku pomfrit :lol: :lol:
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#60 Re: Kuhanje u ponoć

Post by Nastasia »

moonca wrote:
KIseljak12 wrote:
Ja u fritezu stavljam samo ekstra djevicansko maslinovo i prospem ga nakon svake ture pomfrita.
Koja ti temperatira ulja u fritezi?
Moonca je l' fkt ne kontaš da se zajebava :?
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#61 Re: Kuhanje u ponoć

Post by Nastasia »

zlo zlo wrote:ja i u mcdonalds nosim svoje ručno cijeđeno maslinovo ulje da mi ispeku pomfrit :lol: :lol:
Amateri.

Samo ulje od avokada, badema eventualno kokosa dolazi u obzir :oops:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#62 Re: Kuhanje u ponoć

Post by moonca »

Nastasia wrote:
zlo zlo wrote:ja i u mcdonalds nosim svoje ručno cijeđeno maslinovo ulje da mi ispeku pomfrit :lol: :lol:
Amateri.

Samo ulje od avokada, badema eventualno kokosa dolazi u obzir :oops:
We suggest five oils to use for deep-frying your food:
Peanut Oil. It has a neutral taste, and a high smoking point, making it perfect for high-temperature cooking. ...
Vegetable Oil. ...
Rice Bran Oil. ...
Safflower Oil. ...
Avocado Oil.
Kokiriki- na prvom mjestu-avocado je jako skupo za to :-)
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#63 Re: Kuhanje u ponoć

Post by Nastasia »

Pa avokado monca, normalno, šta ti misliš da smo mi neka sirotinja. :oops:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#64 Re: Kuhanje u ponoć

Post by moonca »

To ulje je specifivno-probala sam pitu s tim mastiti i uzasno se ponasa. Ne moze tijesto da upije. Jako je masno.
Ja ga dodajem preko salata ali uglavnom za to koristim pistachio.

Doduse nema neki jak miris -moze u fritezu ali ..... :-)
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#65 Re: Kuhanje u ponoć

Post by Nastasia »

Eh monca :eh:
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#66 Re: Kuhanje u ponoć

Post by Xavier1 »

Mislim da nije pametno jesti tako kasno. Kilogrami se lakse lijepe. :oops:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#67 Re: Kuhanje u ponoć

Post by moonca »

Ili tako rano . :-)
Zasto je tesko naci pekaricu kao radnicu. :-)
User avatar
dulekrele
Posts: 3835
Joined: 10/04/2014 18:25

#68 Re: Kuhanje u ponoć

Post by dulekrele »

moonca wrote:Ne razumijem kuvanje u nocnim satima, kada ostalim stanarima treba mir. :zoka:
pa ne cijepaju drva.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#69 Re: Kuhanje u ponoć

Post by moonca »

dulekrele wrote:
moonca wrote:Ne razumijem kuvanje u nocnim satima, kada ostalim stanarima treba mir. :zoka:
pa ne cijepaju drva.
U to doba je upravo to. :-) :D
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#70 Re: Kuhanje u ponoć

Post by high_volume »

pustopoljina wrote:Gospode Bože!
Hvala Ti, sto mi je najveci problem sto vladaju ljetnje vrucine i sto komsije imaju sebi sta skuhati i to rade nocu, jer danju ili rade (hvala Bogu) ili ne zele dodatno zagrijavati neklimatiziran prostor.
Takodjer, hvala ti na hrani koja ima miris.
Nema mi ljepseg osjecaja, nego uci u kucu i namirisati gotov rucak...smiruje momentalno. Ili kad mirise vanilija kad neko pece kolac...Coming home.
Ako mozes, ucini molim Te, da ljudi kroz cija crevca ne prolazi prosta hrana kao sto su luk, kupus i grah...ljudi koji svoju hranu pripremaju necujno i bez mirisa, dva minuta prije posluzivanja, a kad kake, mirise na lale, daj da se odsele u svoje penthause i idu svojim batlerima jesti jetru.
Hvala ti sto se nocu kod nas ne pojavljuje policija, ne razbijaju flase, niko se ne tuce i ne bude me nikakvi krici, osim mozda ako se neko seksa, masala.
Hvala ti sto sisti pretis lonac, a ne fijucu meci.

Bagro dokona, ko vam je kriv sto zivite zivot nekog srednjeg sloja, u zgradama sa losom izolacijom i skucenim prostorom, a ufuravate se u bel air rezidence feeling.
Kakav proljev ničim izazvan. Tako je kad balkanski skorojević vidi život drugih, pa poželi da slično, ali ne ide.

Princip je jednostavan: Živim u svom prostoru, ne uznemiravam druge, ni bukom ni bilo čim što je izvan normi ponašanja urbanog stanovništva. Poštujem propise lokalne zajednice, poštujem imovinu drugog i njegova prava. Isto tako, od drugog i očekujem i zahtijevam isto ponašanje. Ko ga nije spreman prihvatiti, treba ili da ga uči, da se prilagodi, ili da mijenja mjesto boravka.

Na Zapadu uvijek ima primitivaca koji takođe ne prihvataju urbane norme, onih koji ne uspijevaju s emancipacijom i iz kojih izbija skorojevićka kultura uzurpacije tuđih prava.

Dakle, ne želim da u svojoj spavaćoj sobi smrdim na komšijski grah, ili na prženi luk, da udišem tuđe smradove. Ni komšijama ja ne prosljeđujem svoje mirise, ugodne i neugodne, poštujem ih i njihovo pravo na vlastite.

Pravo da ti kažem, primitivaca i divljakuša, pun mi je kurac.
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#71 Re: Kuhanje u ponoć

Post by ho oponopono »

...šta se jade nadignu kuhat' u gluho doba...:pusi2:... malo guzica zinula za njupat' ili živci rade šta li...jah eto štediše ili sve da im je potaman da se stigne napraviti klopa, od sline jurnjave i stresa izabralo taj tajming...:pusi2:


... šišti pretis, prži se kilo lučine, to uveliko se krćkaju koljenice, dolmice,pa malo brizle, sve same fensi šmensi šmizle, je li i pikčur opalite za svoje ponoćno remek djelo da se ima šta turiti na insta...:pusi2:... idi lezi bolan, spavaj... jebi se, gledaj telku, kakva kuhinja, kakve trice...još me smradom svog kuhanja uzurpiraš i kolačiš buljave oči uz ono jebeno " mmm tako lijepo miriše" de upali i usisivač, malo burgijaj po zidu kakve police turaj, štemaj...:pusi2:
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#72 Re: Kuhanje u ponoć

Post by P308 »

Ovi moji ispod isto kuhaju ali ne tako kasno. Bude raznoraznih i nedefinisanih mirisa. Malo zasmeta ali jbg, strpis se i prodje. Meni je veci problem komsinica iznad koja valjda puru kuha pa ostatke stavi na prozor golubovima i onda komadi pure sa sirom - sve po mom prozoru. Ne mozete ni zamisliti kakva je to prljavstina od golubova. Inace svaki dan ih hrani, doslovno svaki. Bude po prozoru od tjestenine, rize, hljeba a u zadnje vrijeme sve cesce i vec spomenute pure. :shock:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#73 Re: Kuhanje u ponoć

Post by pustopoljina »

ho oponopono wrote:...šta se jade nadignu kuhat' u gluho doba...:pusi2:... malo guzica zinula za njupat' ili živci rade šta li...jah eto štediše ili sve da im je potaman da se stigne napraviti klopa, od sline jurnjave i stresa izabralo taj tajming...:pusi2:


... šišti pretis, prži se kilo lučine, to uveliko se krćkaju koljenice, dolmice,pa malo brizle, sve same fensi šmensi šmizle, je li i pikčur opalite za svoje ponoćno remek djelo da se ima šta turiti na insta...:pusi2:... idi lezi bolan, spavaj... jebi se, gledaj telku, kakva kuhinja, kakve trice...još me smradom svog kuhanja uzurpiraš i kolačiš buljave oči uz ono jebeno " mmm tako lijepo miriše" de upali i usisivač, malo burgijaj po zidu kakve police turaj, štemaj...:pusi2:
ja fakat ne kontam je li vi svi zivite pored restorana ili ste svi tako oslabili na zivcima...moonca spominje snicle :-) ...
kome se da u neka doba lupati snicle? ova spominje kilo lucine? ono..tri jela postoje u koja ide kilo lucine i sva tri se spremaju satima i sad ce neko u ponoc poceti da zavrsi u 4 ujutru?! ono, samo da tebi smeta?!
ljudi obicno skuhaju ili sos ili prilog, da imaju manje posla kad dodju kuci...hbm ja uopce ne posjedujem pretis lonac, nisam ga cula, ne pamtim ni na jednoj adresi gdje sam zivjela.
onaj spominje skorojevice???
meni ste vi skorojevici, koji misle da njihovo g. no mirise, a kod svakog drugog smrdi. zatvori prozor, ako ti smeta.
nego to je ono- ti imas pravo otvoriti, a onaj drugi ima da bude mrtav od 22-06.
mislim, ja kuham za dvoje, manje-vise tamanim salate, lubenice, dinje ovih dana, pravila vocne kolace (ko zna, razumije)... zivjela sam okruzena porodicama i nikad mi nije smetalo to sto ZIVE. niko nije bio bezobrazan, niti je iko svaki dan ubijao komsiluk mirisima, a kamoli bukom. nekad nesto zamirise, pa???
to samo kad odes u bosnu, takvih se gluposti naslusas...sta se moze, sta ne moze, ljudima neugodno ovo, neugodno ono...sve se nesto mjerka i komentarise..i to ko? ljudi bez ikakvog zivota. dvije birtije, posao ako je srece, i 4 covjeka sa kojim imaju kontakt. i iz svoje pecine premjeravaju svijet.
get a life.
moje godine bez ikad ikakve prijave za remecenja javnog reda i mira ili ikakve frke sa komsijama su meni dovoljna potvrda da ni u cemu ne pretjerujem, da je moje ponasanje ok.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#74 Re: Kuhanje u ponoć

Post by pustopoljina »

high_volume wrote:
pustopoljina wrote:Gospode Bože!
Hvala Ti, sto mi je najveci problem sto vladaju ljetnje vrucine i sto komsije imaju sebi sta skuhati i to rade nocu, jer danju ili rade (hvala Bogu) ili ne zele dodatno zagrijavati neklimatiziran prostor.
Takodjer, hvala ti na hrani koja ima miris.
Nema mi ljepseg osjecaja, nego uci u kucu i namirisati gotov rucak...smiruje momentalno. Ili kad mirise vanilija kad neko pece kolac...Coming home.
Ako mozes, ucini molim Te, da ljudi kroz cija crevca ne prolazi prosta hrana kao sto su luk, kupus i grah...ljudi koji svoju hranu pripremaju necujno i bez mirisa, dva minuta prije posluzivanja, a kad kake, mirise na lale, daj da se odsele u svoje penthause i idu svojim batlerima jesti jetru.
Hvala ti sto se nocu kod nas ne pojavljuje policija, ne razbijaju flase, niko se ne tuce i ne bude me nikakvi krici, osim mozda ako se neko seksa, masala.
Hvala ti sto sisti pretis lonac, a ne fijucu meci.

Bagro dokona, ko vam je kriv sto zivite zivot nekog srednjeg sloja, u zgradama sa losom izolacijom i skucenim prostorom, a ufuravate se u bel air rezidence feeling.
Kakav proljev ničim izazvan. Tako je kad balkanski skorojević vidi život drugih, pa poželi da slično, ali ne ide.

Princip je jednostavan: Živim u svom prostoru, ne uznemiravam druge, ni bukom ni bilo čim što je izvan normi ponašanja urbanog stanovništva. Poštujem propise lokalne zajednice, poštujem imovinu drugog i njegova prava. Isto tako, od drugog i očekujem i zahtijevam isto ponašanje. Ko ga nije spreman prihvatiti, treba ili da ga uči, da se prilagodi, ili da mijenja mjesto boravka.

Na Zapadu uvijek ima primitivaca koji takođe ne prihvataju urbane norme, onih koji ne uspijevaju s emancipacijom i iz kojih izbija skorojevićka kultura uzurpacije tuđih prava.

Dakle, ne želim da u svojoj spavaćoj sobi smrdim na komšijski grah, ili na prženi luk, da udišem tuđe smradove. Ni komšijama ja ne prosljeđujem svoje mirise, ugodne i neugodne, poštujem ih i njihovo pravo na vlastite.

Pravo da ti kažem, primitivaca i divljakuša, pun mi je kurac.
i meni isto. posebno ludjaka, za koje nikad ne znas da li si ih krivo pogledao. dijagnoze svuda oko nas.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#75 Re: Kuhanje u ponoć

Post by zijancer »

high_volume wrote:izvan normi ponašanja urbanog stanovništva
najstrašnija norma uspostvljena od strane urbanog stanovništva je kanalizacioni sistem
sa ili bez prečišćivača, svejedno
Post Reply