Kuhanje u ponoć

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#101 Re: Kuhanje u ponoć

Post by bijela »

Pustopoljina postrojila :lol: :rukovanje:
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#102 Re: Kuhanje u ponoć

Post by amko761 »

Tomahawk11 wrote:Kaže, 01:00 ujutro, neko lupa na vrata, kad komšija, koliko me prepo, ispala mi je bušilica iz ruku :oops:

:mrgreen:
Hahaha oplakah :lol:
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#103 Re: Kuhanje u ponoć

Post by nagibSA »

Ovo je moja bas bolna tacka /bilo po noci bilo po danu/, i nesto sto najvise mrzim. Ne volim ni kad se u svojoj kuci "načadim" raznim 'smradovima' raznih zaprski i dimova, a ne iz drugih. Zato i ne boravim u prostorijama gdje se nesto kuva (odem u drugu sobu u svom stanu i ne izlazim), nesto sto garderoba i kosa upija. Posle treba 7 dana da se iz stvari i prostora izlufira neka zaprzena lukcina i sl.

Kod mene se vrata cesto otvaraju i stoje i zimi, kad odem kod nekih nisu otvorili mjesec dana, Boze sacuvaj. :-)
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#104 Re: Kuhanje u ponoć

Post by high_volume »

high_volume wrote: 04/08/2018 23:25 Ljeti su prozori otvoreni tokom noći, vrućina je. A kad el. brojilo okrene kazaljku na dole, počinje noćno kuhanje ručka za sutra. Pa onda svi ti kuhinjski mirisi, npr. grah, kao večeras, uđu u spavaće sobe i ostanu :D

Pa zašto kuhaju u ponoć, nisu dnevne temperature baš toliko nepodnošljive za kuhanje danju, popodne kad je jeftina struja :-)
Nisam ni znao da sam upravo ja pokrenuo ovu temu, i tačno prije dvije godine

Kao po nekom pravilu, početkom augusta, evo opet ovih dana neizdržljivo noćno kuhanje. Već nekoliko dana uveče... večeras miris neke supe iz kesice, sinoć kiselost kvasca iz hljeba koji se peče. Pa nije dnevna temperatura visoka da se ne može danju kuhati, ako već nema napu :-) :(

Tačno će me komšinice otjerati u Njemačku 8)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#105 Re: Kuhanje u ponoć

Post by moonca »

:lol:

To je jedna od simpaticnih 'sjecanja' dolaska u rodni grad....
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#106 Re: Kuhanje u ponoć

Post by BJB »

high_volume wrote: 04/08/2018 23:25 Ljeti su prozori otvoreni tokom noći, vrućina je. A kad el. brojilo okrene kazaljku na dole, počinje noćno kuhanje ručka za sutra. Pa onda svi ti kuhinjski mirisi, npr. grah, kao večeras, uđu u spavaće sobe i ostanu :D

Pa zašto kuhaju u ponoć, nisu dnevne temperature baš toliko nepodnošljive za kuhanje danju, popodne kad je jeftina struja :-)
Komsinica sa sprata izbacila el.sparet na balkon i svako jutro oko 5 kuha ručak..Navikne se covjek na sve..Ja ne bih nema sanse ustalA u 4 ujutro..U penziji, nije joj do vremena za kuhanje..vec nece da joj se osjete mirisi u kuci.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#107 Re: Kuhanje u ponoć

Post by moonca »

:dajba: :-D
to je -kuvanje na sabahu.. :oops:
Post Reply