Kuda iz BiH na 7 dana (a da nije Hrvatska niti EU)?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#1 Kuda iz BiH na 7 dana (a da nije Hrvatska niti EU)?

Post by Klitemnestraaa »

Zdravo,

Dolazim u BiH na tri sedmice, od kojih imat ću sedmicu slobodnu s momkom da putujemo okolo. U Hrvatskoj smo oboje bili (i milion puta), htjeli bismo posjetiti neke zemlje u kojim nikada nismo bili tipa Albanija, Kosovo, Makedonija, Grčka, Bugarska, Rumunjska ili bilo koju od tih. More nas baš i ne zanima, ali volimo prirodu, ali više u fazonu nešto novo i unikatno vidjeti i probati, nego se kiseliti u moru na istoj lokaciji 7 dana.

Ja sam upravo provjerila letove iz Sarajeva, sve što sam našla je apsolutno preskupo, tipa 500 eur let do Makedonije za jednu osobu, skuplje mi to nego do Sarajeva što idemo.. Najbolje bi bilo letjeti iz Sa do tipa neke zemlje, onda lagano s backpackom na leđima nazad busom i obići par zemalja, ali ništa prema istoku seems like.
Internacionalnih vozova nemamo. :sad:
Bus je OK, ali je mučenje, išla sam jednom do Beograda busem 9 sati i nikad više.. :-) Ne znam ni da li ima uopće OK buseva prema ikojoj istočno od BiH zemlji?

Ima iko ikakvu ideju? Ikakav prevoz (sem autostopa) do istočnog Balkana uopće iz BiH postoji?
Bobi
Forum administrator
Posts: 32147
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#2 Re: Kuda iz BiH na 7 dana (a da nije Hrvatska niti EU)?

Post by Bobi »

Rusija, kad prodje ovaj cirkus sto je trenutno :D .
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#3 Re: Kuda iz BiH na 7 dana (a da nije Hrvatska niti EU)?

Post by Klitemnestraaa »

Bobi wrote:Rusija, kad prodje ovaj cirkus sto je trenutno :D .
Prije 3 godine sam bila mjesec dana u Rusiji. :D Tak da, Istočni Balkan mi je jedina opcija zasada. Btw Turska isto nije opcija, vidjela sam da imaju jeftini letovi.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#4 Re: Kuda iz BiH na 7 dana (a da nije Hrvatska niti EU)?

Post by Maraschino »

neka karta za svemir?
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#5 Re: Kuda iz BiH na 7 dana (a da nije Hrvatska niti EU)?

Post by zforumas »

Brate sestro je li ti hoces da se pohvalis gdje si sve bila ili da negdje odes?
Da je bilo obici nesto ali kada bi se nekako moglo teleportirati ili barem letjeti gotovo besplatno.
Skup avion, nema voza, bus skup....pa iznajmi auto i obidji sta ti dusa zeli.
Ili stopajte, mozda i Klix objavi clanak o vama.
Obidji BiH, siguran sam da ima bar 10 prelijepih mjesta gdje nisi bila i koje mozes obici u tih 7 dana.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#6 Re: Kuda iz BiH na 7 dana (a da nije Hrvatska niti EU)?

Post by Fudo387 »

U Majami.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#7 Re: Kuda iz BiH na 7 dana (a da nije Hrvatska niti EU)?

Post by moonca »

Noooo Majami :-) --- Radije Montreal :zoka: --
User avatar
xoklix
Posts: 2410
Joined: 16/01/2018 16:07

#8 Re: Kuda iz BiH na 7 dana (a da nije Hrvatska niti EU)?

Post by xoklix »

La Majami :mrgreen:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#9 Re: Kuda iz BiH na 7 dana (a da nije Hrvatska niti EU)?

Post by Dope_Man »

Iz Sarajeva nema nikakvih jeftinih letova i to zaboravi. Ima wizzair za Budimpestu ali i to se mora dosta ranije uzeti da se karta isplati. Ako vec hoces dolje na jug prema Albaniji, fino se uzme auto i lagano. Za 7 dana se moze lijepo obici Albanija, ili Bugarska, pa i Grcka (mislim na svaku odvojeno, ne sve u jednom krugu, mada je i to moguce ali uz ne bas tako dobar obilazak).
Sunculish
Posts: 415
Joined: 22/01/2013 13:27

#10 Re: Kuda iz BiH na 7 dana (a da nije Hrvatska niti EU)?

Post by Sunculish »

Salaši u Vojvodini, Zlatibor, Uvac (kanjon) i dr.u Srbiji ; Gorski Kotar, Ucka, Istra (Hrvatska doduše); Bled, Ljubljana, Postojna Slo. Za sva druga mjesta koja bih preporučila, sedmica dana je malo vremena.
Gdje god da odete biće vam prelijepo.
radostan dan
Posts: 27092
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#11 Re: Kuda iz BiH na 7 dana (a da nije Hrvatska niti EU)?

Post by radostan dan »

neka od isposničkih ćelija manastira, na potezu čačak-prilep.
mislim da se uz neku simbolicnu nadoknadu možeš samokažnjavati osveštanim bičem.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6765
Joined: 20/02/2013 14:14

#12 Re: Kuda iz BiH na 7 dana (a da nije Hrvatska niti EU)?

Post by Cherry-Cherry »

Rumunija :) :) rentate auto i lijepo obiđete Temišvar, Bukurešt i skoknete do Drakulinog dvorca.
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#13 Re: Kuda iz BiH na 7 dana (a da nije Hrvatska niti EU)?

Post by Klitemnestraaa »

Hvala svima na ideji da rentamo auto, to mi uopće nije naumpalo! Mislim da bi to bila najbolja opcija! :D
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#14 Re: Kuda iz BiH na 7 dana (a da nije Hrvatska niti EU)?

Post by Klitemnestraaa »

Dope_Man wrote:Iz Sarajeva nema nikakvih jeftinih letova i to zaboravi. Ima wizzair za Budimpestu ali i to se mora dosta ranije uzeti da se karta isplati. Ako vec hoces dolje na jug prema Albaniji, fino se uzme auto i lagano. Za 7 dana se moze lijepo obici Albanija, ili Bugarska, pa i Grcka (mislim na svaku odvojeno, ne sve u jednom krugu, mada je i to moguce ali uz ne bas tako dobar obilazak).
Imam WizzAir i ovdje, ali ja ću biti u Sa 2 sedmice poslom i onda će mi momak u Sa doći, tako da nam je Sa polazna tačka ili eventualno možemo busem u bilo koji drugi grad.
A provjerila sam Tuzlu, zanimljivo mi je bilo vidjeti da su letovi za Skandinaviju doslovno 10X jeftiniji od letova iz Centrale Europe, isto WIzzAir. Baš govorim, jeftinije iz BiH u Švedsku obići, nego Makedoniju. :D
Pogledat ću kakve su cijene rentanja, baš bismo oboje voljeli da obiđemo sve ex-Yu zemlje, ko god od naših prijatelja da je bio tipa ALbanija, Kosovo, Makedonija, BUgarska kažu da im je super bilo.
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#15 Re: Kuda iz BiH na 7 dana (a da nije Hrvatska niti EU)?

Post by PeppermintSA »

Klitemnestraaa wrote:Zdravo,

Dolazim u BiH na tri sedmice, od kojih imat ću sedmicu slobodnu s momkom da putujemo okolo. U Hrvatskoj smo oboje bili (i milion puta), htjeli bismo posjetiti neke zemlje u kojim nikada nismo bili tipa Albanija, Kosovo, Makedonija, Grčka, Bugarska, Rumunjska ili bilo koju od tih. More nas baš i ne zanima, ali volimo prirodu, ali više u fazonu nešto novo i unikatno vidjeti i probati, nego se kiseliti u moru na istoj lokaciji 7 dana.

Ja sam upravo provjerila letove iz Sarajeva, sve što sam našla je apsolutno preskupo, tipa 500 eur let do Makedonije za jednu osobu, skuplje mi to nego do Sarajeva što idemo.. Najbolje bi bilo letjeti iz Sa do tipa neke zemlje, onda lagano s backpackom na leđima nazad busom i obići par zemalja, ali ništa prema istoku seems like.
Internacionalnih vozova nemamo. :sad:
Bus je OK, ali je mučenje, išla sam jednom do Beograda busem 9 sati i nikad više.. :-) Ne znam ni da li ima uopće OK buseva prema ikojoj istočno od BiH zemlji?

Ima iko ikakvu ideju? Ikakav prevoz (sem autostopa) do istočnog Balkana uopće iz BiH postoji?
Moj ti je prijedlog zapucaj Gea Toursom za Beograd i od tamo hvataj letove za neku drugu zemlju jer se mogu naći mnogo, mnogo jeftiniji. To je ako već želiš zapucati negdje malo dalje.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#16 Re: Kuda iz BiH na 7 dana (a da nije Hrvatska niti EU)?

Post by Dope_Man »

Klitemnestraaa wrote:
Dope_Man wrote:Iz Sarajeva nema nikakvih jeftinih letova i to zaboravi. Ima wizzair za Budimpestu ali i to se mora dosta ranije uzeti da se karta isplati. Ako vec hoces dolje na jug prema Albaniji, fino se uzme auto i lagano. Za 7 dana se moze lijepo obici Albanija, ili Bugarska, pa i Grcka (mislim na svaku odvojeno, ne sve u jednom krugu, mada je i to moguce ali uz ne bas tako dobar obilazak).
Imam WizzAir i ovdje, ali ja ću biti u Sa 2 sedmice poslom i onda će mi momak u Sa doći, tako da nam je Sa polazna tačka ili eventualno možemo busem u bilo koji drugi grad.
A provjerila sam Tuzlu, zanimljivo mi je bilo vidjeti da su letovi za Skandinaviju doslovno 10X jeftiniji od letova iz Centrale Europe, isto WIzzAir. Baš govorim, jeftinije iz BiH u Švedsku obići, nego Makedoniju. :D
Pogledat ću kakve su cijene rentanja, baš bismo oboje voljeli da obiđemo sve ex-Yu zemlje, ko god od naših prijatelja da je bio tipa ALbanija, Kosovo, Makedonija, BUgarska kažu da im je super bilo.
Ako vec zelite istraziti zemlje exYu + Albanija, onda je auto najbolja opcija. Nista nije predaleko, lagano kruzanje. Stani malo ovdje, par minuta ondje, drage su im sume i hlad.. Avion je za doci od grada do grada, a i busevi su slicno, al je peglanija doci na specificna mjesta izvan gradova bez auta, a ima se sta obici i u samoj BiH, i sirom regiona. Od raznih tvrdjava, vodopada, starih gradova..
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#17 Re: Kuda iz BiH na 7 dana (a da nije Hrvatska niti EU)?

Post by Bodkin »

Bliski istok. Direktni letovi imaju
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15621
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#18 Re: Kuda iz BiH na 7 dana (a da nije Hrvatska niti EU)?

Post by problemnatravunu »

S obzirom na 7 dana vremena, rent a car i u drzavu po izboru
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#19 Re: Kuda iz BiH na 7 dana (a da nije Hrvatska niti EU)?

Post by bach »

Norveška. Prekrasana zemlja.
belfy
Posts: 7672
Joined: 06/08/2007 09:00

#20 Re: Kuda iz BiH na 7 dana (a da nije Hrvatska niti EU)?

Post by belfy »

Klitemnestraaa wrote:
Dope_Man wrote:Iz Sarajeva nema nikakvih jeftinih letova i to zaboravi. Ima wizzair za Budimpestu ali i to se mora dosta ranije uzeti da se karta isplati. Ako vec hoces dolje na jug prema Albaniji, fino se uzme auto i lagano. Za 7 dana se moze lijepo obici Albanija, ili Bugarska, pa i Grcka (mislim na svaku odvojeno, ne sve u jednom krugu, mada je i to moguce ali uz ne bas tako dobar obilazak).
Imam WizzAir i ovdje, ali ja ću biti u Sa 2 sedmice poslom i onda će mi momak u Sa doći, tako da nam je Sa polazna tačka ili eventualno možemo busem u bilo koji drugi grad.
A provjerila sam Tuzlu, zanimljivo mi je bilo vidjeti da su letovi za Skandinaviju doslovno 10X jeftiniji od letova iz Centrale Europe, isto WIzzAir. Baš govorim, jeftinije iz BiH u Švedsku obići, nego Makedoniju. :D
Pogledat ću kakve su cijene rentanja, baš bismo oboje voljeli da obiđemo sve ex-Yu zemlje, ko god od naših prijatelja da je bio tipa ALbanija, Kosovo, Makedonija, BUgarska kažu da im je super bilo.
Skandinavija ti je jos uvijek u EU.
Post Reply