Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#276 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by sekerbay »

salik79 wrote:
Rugafet wrote:
salik79 wrote:Usput, ako se nista ne desi u "razumnom roku" otvorit cu temu "ljigavi lazov, licemjer i fitnaros", koja ce biti posvecena tebi.
Slobodno je odmah otvori, jer Sulejman tako nesto nikada nigdje nije izjavio

Ma znam, al' rekoh da ne bude da nismo pristali cuti/procitati njegove "argumente". Htio sam mu i milju maraka ponuditi, al' kontam da me nece ozbiljno shvatiti.
Ima li gdje ovog flopa sa videom?
Reko da nije postavio na nekoj drugoj temi... :oops:
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#277 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by Rugafet »

Ma jok. Jos ga trazi :lol:
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#278 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by sekerbay »

Nisam ni sumljo :oops: on to fino, tabijatli :oops:
Saće videjo, sam što nije.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#279 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by Gojeni H »

Vidjelo se odmah da je cestit insan. Trazio, nasao, a sad montira prilog da nam prikaze. Sad ce on ...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#280 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by salik79 »

sekerbay wrote: Ima li gdje ovog flopa sa videom?
Reko da nije postavio na nekoj drugoj temi... :oops:

Dobro rece Gojeni, vjerovatno radi na montazi. :oops:

Iskoristio bih priliku da upitam @Arzuhala kakva je situacija sa banom, ako pokrenem najavljenu temu, te da li bi tema ostala, ili bi bila izbrisana? :-D
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#281 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by aldinjo »

Video možda ne postoji, a koliko znam postoji čovjek koji je bio svjedok. Tako da vam to ismijavanje ne "pije vode".
Last edited by aldinjo on 12/01/2018 01:40, edited 2 times in total.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#282 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by salik79 »

aldinjo wrote:Video možda ne postoji, a koliko znam postoji čovjek koji je bio svjedok. Tako da vam to ismijavanje " ne pije vode".
Imamo "svjedoke", cak i "prijevod" knjige na Arapski u kojem stoji da je rahmetli Alija iranske emisare (koji su nam ponudili konkretnu pomoc na samom pocetku rata, kada nismo imali nista) odbio rijecima da ne zeli prodavati vjeru za veceru, da nece siizam u Bosni i da su doticni otisli osramoceni i ponizeni, te da se vise nikada nisu vratili. Cak se je to citiralo po veh-bi-aj facebook stranicama, a i na nekim skupovima, kao sto je bio onaj u Zenici.

Nema sta, jak ti je argument :thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#283 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by insomnia78 »

Pa i previse bi bilo dva put u par stotina godina
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#284 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by aldinjo »

salik79 wrote:
aldinjo wrote:Video možda ne postoji, a koliko znam postoji čovjek koji je bio svjedok. Tako da vam to ismijavanje " ne pije vode".
Imamo "svjedoke", cak i "prijevod" knjige na Arapski u kojem stoji da je rahmetli Alija iranske emisare (koji su nam ponudili konkretnu pomoc na samom pocetku rata, kada nismo imali nista) odbio rijecima da ne zeli prodavati vjeru za veceru, da nece siizam u Bosni i da su doticni otisli osramoceni i ponizeni, te da se vise nikada nisu vratili. Cak se je to citiralo po veh-bi-aj facebook stranicama, a i na nekim skupovima, kao sto je bio onaj u Zenici.

Nema sta, jak ti je argument :thumbup:
Šuplje za Mula Sadr ostavi, kada navratiš. ;-)
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#285 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by salik79 »

aldinjo wrote:
salik79 wrote:
aldinjo wrote:Video možda ne postoji, a koliko znam postoji čovjek koji je bio svjedok. Tako da vam to ismijavanje " ne pije vode".
Imamo "svjedoke", cak i "prijevod" knjige na Arapski u kojem stoji da je rahmetli Alija iranske emisare (koji su nam ponudili konkretnu pomoc na samom pocetku rata, kada nismo imali nista) odbio rijecima da ne zeli prodavati vjeru za veceru, da nece siizam u Bosni i da su doticni otisli osramoceni i ponizeni, te da se vise nikada nisu vratili. Cak se je to citiralo po veh-bi-aj facebook stranicama, a i na nekim skupovima, kao sto je bio onaj u Zenici.

Nema sta, jak ti je argument :thumbup:
Šuplje za Mula Sadr ostavi, kada navratiš. ;-)
Hajmo konkretno, sta je suplja?!
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#286 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by mali jomu »

salik79 wrote:
Hajmo konkretno, sta je suplja?!
Haj ti konkretno sta nije suplja? :)
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#287 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by salik79 »

mali jomu wrote:
salik79 wrote:
Hajmo konkretno, sta je suplja?!
Haj ti konkretno sta nije suplja? :)

Sve sto sam nabrojao.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#288 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by Truba »

kao pasivni promatrač sa strane koji nema ništa s tom zajednicom

mogu pomisliti da se događa sekularizacija i profanizacija

jesam li u pravu?

to su trendovi koji se ne mogu zaustaviti
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#289 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by mali jomu »

salik79 wrote:

Sve sto sam nabrojao.

Sta si nabrojao?
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#290 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by mali jomu »

Black swan wrote: kao pasivni promatrač sa strane koji nema ništa s tom zajednicom

mogu pomisliti da se događa sekularizacija i profanizacija

jesam li u pravu?

to su trendovi koji se ne mogu zaustaviti

.... ima toga :thumbup:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#291 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by salik79 »

mali jomu wrote:
salik79 wrote:

Sve sto sam nabrojao.

Sta si nabrojao?

Hajde, bit cu uvidjavan:
salik79 wrote: Imamo "svjedoke", cak i "prijevod" knjige na Arapski u kojem stoji da je rahmetli Alija iranske emisare (koji su nam ponudili konkretnu pomoc na samom pocetku rata, kada nismo imali nista) odbio rijecima da ne zeli prodavati vjeru za veceru, da nece siizam u Bosni i da su doticni otisli osramoceni i ponizeni, te da se vise nikada nisu vratili. Cak se je to citiralo po veh-bi-aj facebook stranicama, a i na nekim skupovima, kao sto je bio onaj u Zenici.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#292 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by animals »

insomnia78 wrote:Pa i previse bi bilo dva put u par stotina godina
:lol: :lol:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#293 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by mali jomu »

salik79 wrote:

Hajde, bit cu uvidjavan:
salik79 wrote: Imamo "svjedoke", cak i "prijevod" knjige na Arapski u kojem stoji da je rahmetli Alija iranske emisare (koji su nam ponudili konkretnu pomoc na samom pocetku rata, kada nismo imali nista) odbio rijecima da ne zeli prodavati vjeru za veceru, da nece siizam u Bosni i da su doticni otisli osramoceni i ponizeni, te da se vise nikada nisu vratili. Cak se je to citiralo po veh-bi-aj facebook stranicama, a i na nekim skupovima, kao sto je bio onaj u Zenici.

To je politika..... suplja, ne vjerujem u to.


Iranci su nama pomogli i pomagali kao i druge zemlje..... kad nam niko drugi nije pomagao niti pomogao, ovo ti je stvarnost.

U Iranu imas dobrih i losih ljudi kao i u BiH.

I razlicitih vjeroispovjesti isto kao i u BiH..... i drugim zemljama.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#294 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by salik79 »

mali jomu wrote:
salik79 wrote:

Hajde, bit cu uvidjavan:
salik79 wrote: Imamo "svjedoke", cak i "prijevod" knjige na Arapski u kojem stoji da je rahmetli Alija iranske emisare (koji su nam ponudili konkretnu pomoc na samom pocetku rata, kada nismo imali nista) odbio rijecima da ne zeli prodavati vjeru za veceru, da nece siizam u Bosni i da su doticni otisli osramoceni i ponizeni, te da se vise nikada nisu vratili. Cak se je to citiralo po veh-bi-aj facebook stranicama, a i na nekim skupovima, kao sto je bio onaj u Zenici.

To je politika..... suplja, ne vjerujem u to.


Iranci su nama pomogli i pomagali kao i druge zemlje..... kad nam niko drugi nije pomagao niti pomogao, ovo ti je stvarnost.

U Iranu imas dobrih i losih ljudi kao i u BiH.

I razlicitih vjeroispovjesti isto kao i u BiH..... i drugim zemljama.

Ma znam ja to. De uprati cijelu prepisku i zasto sam ovo napisao, pa ces skontati moju poantu.

Lik tvrdi da mozda nema snimke, ali da ima nekakav "svjedok" o Bugarievoj "izjavi", na to sam mu odgovorio ovo sto sam odgovorio, ne bi li skont'o sta je izvalio....
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#295 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by mali jomu »

salik79 wrote:
Ma znam ja to. De uprati cijelu prepisku i zasto sam ovo napisao, pa ces skontati moju poantu.

Lik tvrdi da mozda nema snimke, ali da ima nekakav "svjedok" o Bugarievoj "izjavi", na to sam mu odgovorio ovo sto sam odgovorio, ne bi li skont'o sta je izvalio....


Supljira te..... i on kao i ti, i kao i ja i drugi..... znaju da Bugari nije takav, bacio navlakusa da se neko upeca, valjda mu dosadno... :)
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#296 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by salik79 »

Na zalost, ono sto sam naveo nije suplja, nego surova sustina vehabijske propagande, kao i ova ubleha za Bugarijevog Sejha k.s. . Usput, kada ga vec spominjemo - Ruhuna el Fatiha, za obojicu nasih Velikana k.s.:

Image

Lijevo - Ali dede Horman k.s., desno - hadzi hafiz Halid ef. Hadzimulic k.s. .
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#297 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by arzuhal »

A (ironije li ili Božijeg davanja!) obojica, rahmetullahi alejhima, su ustajali u odbranu selefija i nalazili lijepe riječi za njih i isticali neke njihove posebnosti u odnosu na druge muslimanske grupacije, kada bi ih neko ružio i kudio u njihovom prisustvu, a ovi neki selefije iliti vehabije njih popljuvaše kad god stignu...Ali svako od sebe daje ono što ima, vazda je bilo...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#298 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by salik79 »

arzuhal wrote:A (ironije li ili Božijeg davanja!) obojica, rahmetullahi alejhima, su ustajali u odbranu selefija i nalazili lijepe riječi za njih i isticali neke njihove posebnosti u odnosu na druge muslimanske grupacije, kada bi ih neko ružio i kudio u njihovom prisustvu, a ovi neki selefije iliti vehabije njih popljuvaše kad god stignu...Ali svako od sebe daje ono što ima, vazda je bilo...
:thumbup:

U taj vakat sam ih, upravo zbog ovoga, i ja zdusno branio. Al' kad' vise nije moglo pod kozu, onda je provalilo iz mene.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#299 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by mali jomu »

salik79 wrote:
arzuhal wrote:A (ironije li ili Božijeg davanja!) obojica, rahmetullahi alejhima, su ustajali u odbranu selefija i nalazili lijepe riječi za njih i isticali neke njihove posebnosti u odnosu na druge muslimanske grupacije, kada bi ih neko ružio i kudio u njihovom prisustvu, a ovi neki selefije iliti vehabije njih popljuvaše kad god stignu...Ali svako od sebe daje ono što ima, vazda je bilo...
:thumbup:

U taj vakat sam ih, upravo zbog ovoga, i ja zdusno branio. Al' kad' vise nije moglo pod kozu, onda je provalilo iz mene.
Ne nasjedajte na fore.... :)






arzuhal wrote: svako od sebe daje ono što ima, vazda je bilo...
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#300 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by sekerbay »

Subhanallah, kad insan očisti svoj nefs i ispravno shvati vjeru, u ljudima ne vidi ništa osim dobro, makar to bio samo trun. U poslaniku imate divan uzor...
Ahlaci ovih insana liče na njegov.
Da sam bogdo imo priliku da se družim sa ovim ljudima :sad:
Post Reply