Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#1 Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by Nurudin »

Za malo bolje poznavanje i upoznavanje sa IZ moramo shvatiti kontext i vrijeme u kojemu nastaje pa je svakako uputno reći da je današnaj struktura i organizacija te zajednice nastala dolaskom Austro-Ugarske odnosno njenom okupacijom BiH koju joj je predao aneksijom drugi okupator , dakle Osmanlije
Dakle kad su otišli turci a došli austrijanci , naša vjerska ulema je i dalje imala oči uprte u šejhul islama u Stambolu, zbog 500-godišnje navike , a navike su kako znamo temeljna ljudska struktura
Eh pošto su to znali i austrijanci oni su se , što mrkvom što batinom, upirali da nam promijene tu naviku i tako je nastala "neovisna" IZ BiH čija je struktura napravljena po modelu drugih religijskih organizacija unutar AU monarhije , odnosno po uzoru na katoličku Crkvu, jer tako se vjere imaju pod kontrolom i to je njihov način sekularizacije
Nemojte pomisliti da je kod turaka bilo puno drugačije , jok . Od poznatog sultana Sulejmana koji je u domovini poznatiji kao Zakonodavac je svjetovna vlast imala potpunu kontrolu nad vjerskom, dakle potpunu , a do tad je šejhul islam imao nekakvu težinu , odprilike kao Ivo Josipović kad kaže nešto o vođenju Hrvatske , a premijer neće da mu se javno smije nego onako kurtoazno klimne glavom . Međutim od Sulje the magnificenta je šejhul islam imao da priča šta mu se kaže i takve fetve da donosi kakve pogoduju sultanu ...i to je to
I kad smo se oslobodili jednog takvog Kurte onda je došao austrijski Murta i uveo taj neki austrijski red u kojem je sve fino i proceduralno ali i dalje isto, s tim da su nam navukli te crkvene forme sveštenstva i uniforme po ps-u
Nakon toga dolazi period raspada carevina i stvaranje nacionalnih kraljevina pa je nas opet zapala Kraljevina Srba Hrvata i Slovenaca , znači opet tuđa vlast i opet politika ne dizanja glave visoko ili će ti je odsjeći neki turčin Dželaludin paša kao što je našem Ilhamiji k.s. samo su se sad mijenjali sjekači od cara Josipa do kralja Alexandra
U tom periodu u kojem su nacionalističke kraljevine bile preteča državama i državnim uređenjima , je zablistao jedan dragulj , reis, poznat po tri stvari
-prvom prijevodu Kur'ana na bosanski jezik (nismo do tad imali prijevod Kur'ana osim ranijeg od Miće Ljubibratića)
-zalaganjem za ukidanje zara ili feredža kod bosanskih muslimana
-prvi i jedini reis koji je podnio neopozivu ostavku
Napisavši tada kralju kako "on po svemu vidi da ovaj želi muslimanima uređivati njihovu vjeru i tumačiti propise ali da to neće raditi preko njega"
Evo ga , proučite mu fatihu, Džemo rahmetli , sufija mevlevijskog tarikata , reis koji je osvjetlio obraz tome zvanju
Medresa u Cazinu nosi njegovo ime
Image
Nakon njega i ww2 dolazi plejada bljedunjavih reisa , tzv "racionalista" koji su servilno nudili tadašnjoj vlasti zatvaranje tekija, dokidanje Ajvatovice , i u biti kao struktura kao zajednica (ne kao pojedinci ) potpuno impotentni
Nakon njih dolazi ratni period i vlasti nam (opet ) dovode napaljenog nacionalistu, da ne upotrijebim drugu riječ koja je kontrast dotadašnjoj reisovskoj impotenciji , reisa Cerića , jednu antiduhovnu političku pojavu koji vjerovatno zbog egoizma ali i sprege sa vladajućima, nije imao sluha da ode nakon rata ili bar kad je vidio da je totalno omrznuo narodu IZ , kao što je to na vrijeme recimo sugerisano papi Ratzingeru koji se povukao prije katastrofe
Sad je nova nada , novi reis Kavazović koji sudeći po ovom novom saboru od neki dan , ipak neće napraviti duhovnu revoluciju unutar, nego će se držati nautralno kao Josipović ...
Tako izgleda jer po onome što su uradili na saboru, a to je izmjena ustava IZ samo su promijenjena forme , što je trebalo daavno valjda uraditi još pri izlasku iz Jugoslavije ali Cerić nije imao kad od svojih putešestvija, ali su ljudi ostali skoro isti . Osim nekih kozmetičkih prešaltavanja ništa dakle ne vidim da uradiše, pa čak su i ostavili recimo bihaćkog muftiju u čijem muftijstvu je enorman broj nejasnih slučajeva i malverzacija sa parama i ljudima
Po svemu sudeći IZ ostaje Interesna Zajednica , uz dragocijene pojedince koji nikako da dođu na neku izražajniju poziciju , valjda jer velika većina ustoličenih nikako ne želi neke veće promjene
Šta vi mislite ? Malo je dug uvod ali da odprilike znamo šta pričamo i naravno moguće je da sam pogriješio, da sam neinformisan pa eto informišite i ispravite me
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#2 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by almir90 »

Hodže se sad samo politikom bave.
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#3 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by _mufljuz_ »

islamsku zajednicu kao neku upravnu strukturu - serijat ne poznaje i austrougarski je izum kao neko "predstavnistvo bh muslimana"....

a pogotovo serijat a napose islam ne poznaje korupciju, licemjerstvo, politikanstvo i marionetiziranje ljudi po hudbama i dzamijama.... rigidni politicki sistem koji se nesretno zvao komunisticko-socijalisticki je toga poprilicno jos vise unazadio....

o (beskrupuloznom precijenjenom) tarifnom naplacivanju usluga muslimanima preko Kitaba i Islama da ne pricamo....

islamska zajednica treba dozivjeti temeljitu reformu - a ne da je vode poltroni i podobnici - a da clanove bira narod direktnim odabirom ako vec hoce da ima kakvu takvu islamsku zajednicu... da je ne vode podobni nego do zuba obrazovani ljudi...

sistem obrazovanja islamskih gimnazija je zastario - arhaican, rigidan i previse interno precijenjen iako neke velike vrijednosti nema po svrsetku obrazovanja...

skupljanje zekata, dobrotvornih priloga, sadake, hedija - se svodi na profitabilno djelovanje a ne na dobrotvorno da danas imamo situaciju da ljudi zaziru od davanja zekata bilo kome ko ima veze sa IZ - zbog rasirene korupcije - i vec poznate rastrosnosti u besmislene stvari, neka predstavnistva, neko uredjenje rijaseta, pravljenja besmislenih bespotrebnih zgrada, reprezentacije i ostalih potrosenih ubleha...

ovakva kakva je - islamska zajednica najvise lici na trgovacko drustvo i najvise sluzi samoj sebi i internim interesima a bosnjacima muslimanima je davno rekla alahimanet i politicki, i socijalno, i zivotno i obrazovno.... a ne daj boze drugim nemuslimanskim gradjanima... blah....

islamska zajednica BIH je najobicnija notorna blasfhemija, ubleha i beskorisno udruzenje ljudi.....


ovako gledajuci, iduci ukorak sa politickim predstavnicima bosnjaka - zajedno sa bosnjacima ide u propast.

my 50 cents...
Last edited by _mufljuz_ on 28/04/2014 12:23, edited 5 times in total.
User avatar
Uka
Posts: 132
Joined: 17/11/2013 19:13

#4 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by Uka »

Nurudin wrote: ...kao što je to na vrijeme recimo sugerisano papi Ratzingeru koji se povukao prije katastrofe
Papa Benedikt se sam povukao,niko mu nista nije sugerisao......,cemu sad te tvrdnje?
A za ostalo:sufijska propaganda,et sufije ce spasit Muslimane :-)
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#5 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by Towelie »

almir90 wrote:Hodže se sad samo politikom bave.
Nazalost, ovo.
arslanbey
Posts: 1387
Joined: 12/04/2014 23:51

#6 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by arslanbey »

_mufljuz_ wrote:islamsku zajednicu kao neku upravnu strukturu - serijat ne poznaje i austrougarski je izum kao neko "predstavnistvo bh muslimana"....

a pogotovo serijat a napose islam ne poznaje korupciju, licemjerstvo, politikanstvo i marionetiziranje ljudi po hudbama i dzamijama.... rigidni politicki sistem koji se nesretno zvao komunisticko-socijalisticki je toga poprilicno jos vise unazadio....

o (beskrupuloznom precijenjenom) tarifnom naplacivanju usluga muslimanima preko Kitaba i Islama da ne pricamo....

islamska zajednica treba dozivjeti temeljitu reformu - a ne da je vode poltroni i podobnici - a da clanove bira narod direktnim odabirom ako vec hoce da ima kakvu takvu islamsku zajednicu... da je ne vode podobni nego do zuba obrazovani ljudi...

sistem obrazovanja islamskih gimnazija je zastario - arhaican, rigidan i previse interno precijenjen iako neke velike vrijednosti nema po svrsetku obrazovanja...

skupljanje zekata, dobrotvornih priloga, sadake, hedija - se svodi na profitabilno djelovanje a ne na dobrotvorno da danas imamo situaciju da ljudi zaziru od davanja zekata bilo kome ko ima veze sa IZ - zbog rasirene korupcije - i vec poznate rastrosnosti u besmislene stvari, neka predstavnistva, neko uredjenje rijaseta, pravljenja besmislenih bespotrebnih zgrada, reprezentacije i ostalih potrosenih ubleha...

ovakva kakva je - islamska zajednica najvise lici na trgovacko drustvo i najvise sluzi samoj sebi i internim interesima a bosnjacima muslimanima je davno rekla alahimanet i politicki, i socijalno, i zivotno i obrazovno.... a ne daj boze drugim nemuslimanskim gradjanima... blah....

islamska zajednica BIH je najobicnija notorna blasfhemija, ubleha i beskorisno udruzenje ljudi.....


ovako gledajuci, iduci ukorak sa politickim predstavnicima bosnjaka - zajedno sa bosnjacima ide u propast.

my 50 cents...
Danas svaki islamski narod ima svoju IZ,a IZ Bosnjaka je najstarija i jedina koja je dobila "pecat" sultana(to jest samog halife)
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#7 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by Nurudin »

Uka wrote:
Nurudin wrote: ...kao što je to na vrijeme recimo sugerisano papi Ratzingeru koji se povukao prije katastrofe
Papa Benedikt se sam povukao,niko mu nista nije sugerisao......,cemu sad te tvrdnje?
A za ostalo:sufijska propaganda,et sufije ce spasit Muslimane :-)
Jok, eto to što se isprovaljivao sa zataškavanjem pedofilije i sa retorikom koja je Crkvu svela na ono što uistinu i jeste , uz čast dragocjenim pojedincima entuzijastima, pa kad je to postalo toliko očigledno nije bilo druge nego da se nađe jedan simpatični papa koji će raditi (bar u početku) neke simpatične poteze , da bi već neki dan se nešto petljao tamo po zaraćenoj Ukrajini dajući podršku "svojima" odnosno Nato paktu , koji inače stalno okreće drugi obraz, gađa ljude kruhom iz aviona itd
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#8 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by Nurudin »

_mufljuz_ wrote:islamsku zajednicu kao neku upravnu strukturu - serijat ne poznaje i austrougarski je izum kao neko "predstavnistvo bh muslimana"....

a pogotovo serijat a napose islam ne poznaje korupciju, licemjerstvo, politikanstvo i marionetiziranje ljudi po hudbama i dzamijama.... rigidni politicki sistem koji se nesretno zvao komunisticko-socijalisticki je toga poprilicno jos vise unazadio....

o (beskrupuloznom precijenjenom) tarifnom naplacivanju usluga muslimanima preko Kitaba i Islama da ne pricamo....

islamska zajednica treba dozivjeti temeljitu reformu - a ne da je vode poltroni i podobnici - a da clanove bira narod direktnim odabirom ako vec hoce da ima kakvu takvu islamsku zajednicu... da je ne vode podobni nego do zuba obrazovani ljudi...

sistem obrazovanja islamskih gimnazija je zastario - arhaican, rigidan i previse interno precijenjen iako neke velike vrijednosti nema po svrsetku obrazovanja...

skupljanje zekata, dobrotvornih priloga, sadake, hedija - se svodi na profitabilno djelovanje a ne na dobrotvorno da danas imamo situaciju da ljudi zaziru od davanja zekata bilo kome ko ima veze sa IZ - zbog rasirene korupcije - i vec poznate rastrosnosti u besmislene stvari, neka predstavnistva, neko uredjenje rijaseta, pravljenja besmislenih bespotrebnih zgrada, reprezentacije i ostalih potrosenih ubleha...

ovakva kakva je - islamska zajednica najvise lici na trgovacko drustvo i najvise sluzi samoj sebi i internim interesima a bosnjacima muslimanima je davno rekla alahimanet i politicki, i socijalno, i zivotno i obrazovno.... a ne daj boze drugim nemuslimanskim gradjanima... blah....

islamska zajednica BIH je najobicnija notorna blasfhemija, ubleha i beskorisno udruzenje ljudi.....


ovako gledajuci, iduci ukorak sa politickim predstavnicima bosnjaka - zajedno sa bosnjacima ide u propast.

my 50 cents...
Prećera ga ti ...Ne može "narod birati " , narod je glup i podmitljiv, kako biraju političare dovoljno govori samo za sebe
User avatar
Uka
Posts: 132
Joined: 17/11/2013 19:13

#9 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by Uka »

Jah,Benedikt se puvukao,a pedofilija u crkvi nestala :-) .....jes i prije benedikta nije bilo pedofilije.... :run:
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#10 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by nasa »

Imam ja pitanje, zasto ne E.Karic, znam da se pominjao ranije kao kandidat za rejsa...nedavno ovdje bas jedan forumas rece da ne cita njegove textove, pa me interesuje sta imaju protiv njega.Ja sve sto sam od njega procitala je :thumbup:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#11 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by It_is_a_Leclerc »

Islamska zajednica sa novim reisom ide u pravcu moderne religijske organizacije evropskih muslimana, koji nisu pleme.
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#12 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by nasa »

Evo ti si Nurudine opisao u tezama razvoj i djelovanje IZ odnosno koliko je ona uopce nastala kao duhovna potreba a koliko kao politicka....tu lezi odgovor djelovanja svi predstavnika svih religija na ovim prostorima, oni su uzimali razlicite uloge i djelovali kao nositelji i predstavnici nacionalnog identiteta s obzirom da je isti na Balkanu u uskoj vezi s vjerom i kao takvi bili u uskoj vezi s politikom...
Ocekivati da djeluju iskljucivo u okvirima religije koju predstavljaju je tesko dok napetosti medjunacionalne postoje, to je tako...
U takvim odnosima oni zongliraju izmedu razlicitih interesa koji nemaju veze s vjerom direktno i vjerskih...
Koliko uopce ljudi dozivljavaju u BiH vjerske predstavnike kao ljude koji su stvarno samo to :D tako da se ne lazemo mene uopce ne cudi sto u dzamijama pricaju o svemu...ma nije to cak ni problem, zasto da ne ali bi to trebalo da ostane u okvirima vjerskih preporuka u opcenitom smislu.... ne vrijedi trositi na to rijeci jer kad dodje to vrijeme onda cemo vjerovatno biti i puno drugcije i bolje drustvo nego danas...a i svijet.
Ovo onako pragmaticno gledajuci, a vjerski, pa ima tu mjesta za popravke i razvoj ali kada oni zaista budu birani kao vjerski predstavnici... :D sve u svemu,meni na vjeru ne utjecu nikako na licnom nivou osim pozitivno u smislu da mogu izabrati sta da slusam, posjetim itd.
Ostalo....iskreno i ne pratim osim usputno.
User avatar
biske
Posts: 1878
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#13 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by biske »

It_is_a_Leclerc wrote:Islamska zajednica sa novim reisom ide u pravcu moderne religijske organizacije evropskih muslimana, koji nisu pleme.
moj dojam, kao redovnog ali ipak kreativnog posmatrača, jeste da se pretvara u instituciju koja je sama sebi svrha. vrijeme će pokazati...
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#14 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by Towelie »

biske wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Islamska zajednica sa novim reisom ide u pravcu moderne religijske organizacije evropskih muslimana, koji nisu pleme.
moj dojam, kao redovnog ali ipak kreativnog posmatrača, jeste da se pretvara u instituciju koja je sama sebi svrha. vrijeme će pokazati...
Vec se pretvorila.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#15 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by It_is_a_Leclerc »

biske wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Islamska zajednica sa novim reisom ide u pravcu moderne religijske organizacije evropskih muslimana, koji nisu pleme.
moj dojam, kao redovnog ali ipak kreativnog posmatrača, jeste da se pretvara u instituciju koja je sama sebi svrha. vrijeme će pokazati...
Uopće nije tako.

Svrha islamske zajednice je puno puno složenija. Od izgradnje vjerskih objekata, održavanja islamskog školstva, preko dobrotvornog rada i rada na uspostavljanju intereligijskom dijalogu u BiH, pa sve do društvene odgovornosti u smislu prevencije štetnih i nemoralnih pojava u društvu. Malo je čudno da većina ljudi Islamsku zajednicu gleda kroz prizmu lokalnog imama, ili sergije petkom.

Islamsku zajednicu Bošnjaci (ogromna većina) iznad svega cijeni kao religijsko tijelo za praktične duhovne stvari. Ne cijene je jedino vehabije. A oni, poznato je, ne cijene bilo šta što ima veze sa redom, civilizacijom, anti-haosom, itd...
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#16 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by fatamorgana »

nasa wrote:Imam ja pitanje, zasto ne E.Karic, znam da se pominjao ranije kao kandidat za rejsa...nedavno ovdje bas jedan forumas rece da ne cita njegove textove, pa me interesuje sta imaju protiv njega.Ja sve sto sam od njega procitala je :thumbup:
Ma to je bila forumašica, :wink:
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#17 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by hrastov žižak »

nasa wrote:Imam ja pitanje, zasto ne E.Karic, znam da se pominjao ranije kao kandidat za rejsa...nedavno ovdje bas jedan forumas rece da ne cita njegove textove, pa me interesuje sta imaju protiv njega.Ja sve sto sam od njega procitala je :thumbup:
Jesi li i ovo: http://www.scribd.com/doc/63975945/Enes ... -brakovima ? :mrgreen:
Popravio se Enes od tog vakta...
User avatar
biske
Posts: 1878
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#18 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by biske »

It_is_a_Leclerc wrote:
biske wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Islamska zajednica sa novim reisom ide u pravcu moderne religijske organizacije evropskih muslimana, koji nisu pleme.
moj dojam, kao redovnog ali ipak kreativnog posmatrača, jeste da se pretvara u instituciju koja je sama sebi svrha. vrijeme će pokazati...
Uopće nije tako.

Svrha islamske zajednice je puno puno složenija. Od izgradnje vjerskih objekata, održavanja islamskog školstva, preko dobrotvornog rada i rada na uspostavljanju intereligijskom dijalogu u BiH, pa sve do društvene odgovornosti u smislu prevencije štetnih i nemoralnih pojava u društvu. Malo je čudno da većina ljudi Islamsku zajednicu gleda kroz prizmu lokalnog imama, ili sergije petkom.

Islamsku zajednicu Bošnjaci (ogromna većina) iznad svega cijeni kao religijsko tijelo za praktične duhovne stvari. Ne cijene je jedino vehabije. A oni, poznato je, ne cijene bilo šta što ima veze sa redom, civilizacijom, anti-haosom, itd...
pogrešno si procijenio moju percepciju. odnosno, postavio si prizmu na krivo mjesto. komentar koji sam iznio više se odnosio na instituciju, njeno unutrašnje uređenje i funkcionisanje, u kontekstu novih promjena ustava. posebno je indikativno lutanje između određenja čija je "zajednica", bih, bivše juge ili pak "svih bošnjaka ma gdje bili". ne sporim da IZ itekako ima svoju pozitivnu ulogu i funkciju, samo smatram da se još uvijek nije "pronašla" u ukupnim društvenim odnosima.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#19 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by dustaban »

Nisam musliman ali zelim da pohvalim ponasanje IZ BiH nakon dolaska novog reisa. Jednostavno ja tu instituciju uopce ne primjecujem I TO JE ZNAK DA DOBRO RADI.
Bivsi reis je IZ odvukao u politiku a ovaj ju je sad vratio tamo gdje joj je mjesto.
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#20 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by Nurudin »

I ja moram da pohvalim ponašanje rijaseta i reisa u ovoj situaciji i iskušenju sa poplavama odlično se ponaša i daje racionalne, prave instrukcije te nema "popovanja" (ne znam koju drugu riječ da upotrijebim a da je adekvatna) , o "griješnom narodu i kazni" .
Čak je onaj Irinej patrijarh nešto palamudio o "svetoj srpskoj zemlji" i slične nacionalističke gluposti ....ali je ignorisan
Organizuju se džemati , sastaje se sa ambasadorima islamskih zemalja koje su imućne i mogu konkretno da pomognu, bez da se dozvoli nekakva "misionarska aktivnost" jer imamo iskustva sa tim iz prošlosti.
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#21 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by kerima1 »

fatamorgana wrote:
nasa wrote:Imam ja pitanje, zasto ne E.Karic, znam da se pominjao ranije kao kandidat za rejsa...nedavno ovdje bas jedan forumas rece da ne cita njegove textove, pa me interesuje sta imaju protiv njega.Ja sve sto sam od njega procitala je :thumbup:
Ma to je bila forumašica, :wink:
Vidim ostavljam dobre utiske na forumu :D :D :D
Naso ja imam problem da ne citam nista od IZ kao sto sam prestala slijepo citati i od drugih,ja sad gledam sve kriticki.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18712
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#22 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by SmokingMan »

E moj zekat,kada bi samo o tebi počeli govoriti. 8-)
m_l
Posts: 1804
Joined: 06/06/2012 21:19

#23 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by m_l »

kerima1 wrote:
fatamorgana wrote:
nasa wrote:Imam ja pitanje, zasto ne E.Karic, znam da se pominjao ranije kao kandidat za rejsa...nedavno ovdje bas jedan forumas rece da ne cita njegove textove, pa me interesuje sta imaju protiv njega.Ja sve sto sam od njega procitala je :thumbup:
Ma to je bila forumašica, :wink:
Vidim ostavljam dobre utiske na forumu :D :D :D
Naso ja imam problem da ne citam nista od IZ kao sto sam prestala slijepo citati i od drugih,ja sad gledam sve kriticki.
Ma ja, 'ta ce Enes Karic i IZ, zato su tu forumasi, MRZITELJI islama, Allaha i Poslanika, koji se citaju da bi se zivjelo otvorenih ociju.

Zivjela kritika.
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#24 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by kerima1 »

@M-L
Ti si se nesto navadila na mene.hvala. :) :-)
m_l
Posts: 1804
Joined: 06/06/2012 21:19

#25 Re: Kuda ide Islamska Zajednica BiH ?

Post by m_l »

Sta znaci navadila? Ne poznajem te licno da bi ti kao osoba meni bila zanimljiva. Samo odgovaram na tvoje stavove, a forum je javni, tako da je i normalno da ocekujes suprotno misljenje od svog. Ja inace ne znam lazno laskati, istina je da su mi tvoji postovi iritirajuci. Ne govorimo na ovom pf-u o mrkvi i kupusu vec o propisima islama, s kojima se ti na nekim temama vrlo smjelo poigravas, tako da moras ocekivati i suprotno misljenje. :wink:


I postujem ja ako ti rado citas nekog ateistu koji pljuje po tvojoj vjeri, a ne citas Enesa Karica, samo mi je to vrlo degutantno.
Post Reply