Kucni budzet mjesecno/godisnje

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
VladaFBiH
Posts: 4367
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#76 Re: Kucni budzet mjesecno/godisnje

Post by VladaFBiH »

nagibSA wrote:
decko_sa_kovaca wrote:Ja ne znam kako mi uopste zivimo :mrgreen:
https://youtu.be/TXNyXd5dq90
Haha, a bas tako, nabere se svega. :)

Mozda spadam u onih 20-30% u drzavi, nisam zeljan nicega, Boze zdravlja da se nastavi tako. Neko se rodi sretniji u malo imucnijoj familiji/porodici, odmah imas bolji startup za dalje napredovanje. AKo si rodjen u bijedi dok se iskobeljas malo prodje zivot, tek tvoja djeca nesto osjete.

Nikad se nisam ni oslanjao na neke zaostavstine (nekretnine i imovine) uvijek ganjao skole i zivot od rada.

Jedna generacija stvara, druga uziva, treca prodaje, tako kazu. :-D
Ja ovo mijenjam u generacija stvara i ta generacija uživa u tome - djeca će dobiti dobro školovanje a za ostalo neka se sami snalaze (a to je opet daleko više nego što sam ja dobio)... i dalje ne razumijem očekivanje da ti se nešto ostavi u nasljedstvo i da ti uživaš u tome a neko leđa slomio zbog toga - ako bude super a ako ne svakako ne očekujem
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#77 Re: Kucni budzet mjesecno/godisnje

Post by cadburry »

Sokiram se kako malo ljudi trose ovdje na hranu.

Zena i ja odemo u fasungu na pcoetku mejseca koja bude cca. 200 KM (doduse, nije tu samo hrana, budu tu i druge potrosne potrepstine za kucu). I onda dok nadokupimo voca, povrca i mesa tokom mjeseca izadje to jos na 200 KM. I na poslu pojedemo i popijemo jos cca. 250 KM. Pa izlasci, svirke, izleti i kafe po gradu izadju na jos nekih 100tinjak do 150 KM. Helem, pojedemo i popijemo nas dvoje 700 - 800 KM mjesecno.
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#78 Re: Kucni budzet mjesecno/godisnje

Post by nagibSA »

cadburry wrote:Sokiram se kako malo ljudi trose ovdje na hranu.
Ne zivis u Svajcarskoj pa da se sokiras. :-) Ali dobra ti ova, moram priznati :lol:
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1836
Joined: 13/12/2010 16:28

#79 Re: Kucni budzet mjesecno/godisnje

Post by svjezi_ustipak »

:run:
cadburry wrote:Sokiram se kako malo ljudi trose ovdje na hranu.

Zena i ja odemo u fasungu na pcoetku mejseca koja bude cca. 200 KM (doduse, nije tu samo hrana, budu tu i druge potrosne potrepstine za kucu). I onda dok nadokupimo voca, povrca i mesa tokom mjeseca izadje to jos na 200 KM. I na poslu pojedemro i popijemo jos cca. 250 KM. Pa izlasci, svirke, izleti i kafe po gradu izadju na jos nekih 100tinjak do 150 KM. Helem, pojedemo i popijemo nas dvoje 700 - 800 KM mjesecno.
Mene isto obori s nogu kad vidim kako ljudi uspijevaju ekonomisati sa malo para. Mislim da je vecini hrana glavna stavka u budzetu. Moja potrosnja za hranu je slicna tvojoj. Daleko vise ide za hranu nego za rezije i gorivo.
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#80 Re: Kucni budzet mjesecno/godisnje

Post by TheHound »

Ili volite puno pojesti ili jedete puno obroka kuci :D

Mi jedemo jedan obrok kuci, doduse supruga doruckuje ujutro isto kuci ali to je uvijek neka varijanta tipa 2 jaja + kriska integralnog hljeba ili neki sir tako da tu ode 1 - 2KM maximalno odnosno oko 40-50KM mjesecno. Jedino je rucak poslije posla ta skuplja stavka koja ulazi u budzet za hranu a taj jedan obrok i nije neki trosak kad se kuha kuci, to nas izadje mjesecno nekih 200KM.

Navecer je obicno neko voce, ali posto voca ne mozes puno pojesti i dovoljno je dvije tri vocke tako da i to izadje 1-2KM odnosno 40-50KM mjesecno.

To je ukupno oko 300KM sigurnih, zna nekad biti i manje a nekad i vise, po potrebi. To je samo hrana.
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#81 Re: Kucni budzet mjesecno/godisnje

Post by cadburry »

TheHound wrote:Ili volite puno pojesti ili jedete puno obroka kuci :D

Mi jedemo jedan obrok kuci, doduse supruga doruckuje ujutro isto kuci ali to je uvijek neka varijanta tipa 2 jaja + kriska integralnog hljeba ili neki sir tako da tu ode 1 - 2KM maximalno odnosno oko 40-50KM mjesecno. Jedino je rucak poslije posla ta skuplja stavka koja ulazi u budzet za hranu a taj jedan obrok i nije neki trosak kad se kuha kuci, to nas izadje mjesecno nekih 200KM.

Navecer je obicno neko voce, ali posto voca ne mozes puno pojesti i dovoljno je dvije tri vocke tako da i to izadje 1-2KM odnosno 40-50KM mjesecno.

To je ukupno oko 300KM sigurnih, zna nekad biti i manje a nekad i vise, po potrebi. To je samo hrana.
Zato vi nemate ni problema sa holesterolom niti morate u teretanu. :D
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#82 Re: Kucni budzet mjesecno/godisnje

Post by TheHound »

cadburry wrote:
TheHound wrote:Ili volite puno pojesti ili jedete puno obroka kuci :D

Mi jedemo jedan obrok kuci, doduse supruga doruckuje ujutro isto kuci ali to je uvijek neka varijanta tipa 2 jaja + kriska integralnog hljeba ili neki sir tako da tu ode 1 - 2KM maximalno odnosno oko 40-50KM mjesecno. Jedino je rucak poslije posla ta skuplja stavka koja ulazi u budzet za hranu a taj jedan obrok i nije neki trosak kad se kuha kuci, to nas izadje mjesecno nekih 200KM.

Navecer je obicno neko voce, ali posto voca ne mozes puno pojesti i dovoljno je dvije tri vocke tako da i to izadje 1-2KM odnosno 40-50KM mjesecno.

To je ukupno oko 300KM sigurnih, zna nekad biti i manje a nekad i vise, po potrebi. To je samo hrana.
Zato vi nemate ni problema sa holesterolom niti morate u teretanu. :D
Nadam se da nemamo, nisam isao na pregled odavno :D
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4367
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#83 Re: Kucni budzet mjesecno/godisnje

Post by VladaFBiH »

cadburry wrote:Sokiram se kako malo ljudi trose ovdje na hranu.

Zena i ja odemo u fasungu na pcoetku mejseca koja bude cca. 200 KM (doduse, nije tu samo hrana, budu tu i druge potrosne potrepstine za kucu). I onda dok nadokupimo voca, povrca i mesa tokom mjeseca izadje to jos na 200 KM. I na poslu pojedemo i popijemo jos cca. 250 KM. Pa izlasci, svirke, izleti i kafe po gradu izadju na jos nekih 100tinjak do 150 KM. Helem, pojedemo i popijemo nas dvoje 700 - 800 KM mjesecno.
isto - nas četvero oko 700-800KM bez izlazaka i kafa (svaki dan u granapu 10-20KM ode + velike nabavke)
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#84 Re: Kucni budzet mjesecno/godisnje

Post by mirsek »

VladaFBiH wrote:
cadburry wrote:Sokiram se kako malo ljudi trose ovdje na hranu.

Zena i ja odemo u fasungu na pcoetku mejseca koja bude cca. 200 KM (doduse, nije tu samo hrana, budu tu i druge potrosne potrepstine za kucu). I onda dok nadokupimo voca, povrca i mesa tokom mjeseca izadje to jos na 200 KM. I na poslu pojedemo i popijemo jos cca. 250 KM. Pa izlasci, svirke, izleti i kafe po gradu izadju na jos nekih 100tinjak do 150 KM. Helem, pojedemo i popijemo nas dvoje 700 - 800 KM mjesecno.
isto - nas četvero oko 700-800KM bez izlazaka i kafa (svaki dan u granapu 10-20KM ode + velike nabavke)
Pa dobro po osobi 150-200 KM to je sasvim OK.
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1836
Joined: 13/12/2010 16:28

#85 Re: Kucni budzet mjesecno/godisnje

Post by svjezi_ustipak »

Jesu vam inflacija puno oštetila kućne budžete?
User avatar
Truba
Posts: 81215
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#86 Re: Kucni budzet mjesecno/godisnje

Post by Truba »

I prije sam pazio svaku marku
Sad pogotovo

Novost je da svaki dan upisujem potrosnju plina
I ne kupujem neke artikle
Post Reply