kućica za psa

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#1 kućica za psa

Post by alibegoa »

Ima taj cuko lutalica oko moje kuće, kojeg redovno hranim, i bio stavio na udomljavanje psi str 23.
Sada mu je noga ok.
Ali ide snijeg, kiše idr., a koliko vidim on spava u nekom žbunju blizu moje kuće, i pitanje se postavlja:
Gdje da nabavim kućicu za njega, on je veličine pravog dalmatinca, što kvalitetniju, a da se uklopi do 50KM?
Moje dvorište nije ograđeno, valjda se kućice ne kradu?
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#2 Re: kućica za psa

Post by žulijan asanž »

najtijebolje, uzmi jedno plastično bure za kupus od 80 litara (cca 20 KM) i položi ga vodoravno bez poklopca. zatim uzmi dvije table stiropora i preko tog bureta napravi "krov", a prazan prostor ispuni slamom. u bure jednu staru dekicu, a stiropor možeš obojiti u neku boju i eto ga, stiropor i slama će odlično držati temperaturu zimi, ova burad za kupus imaju mali otvor a šira su u dijametru od otvora, što je idealno. sve za nekih 40-50 KM da uradiš da bude ko bombona. :)
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#3 Re: kućica za psa

Post by alibegoa »

žulijan asanž wrote:najtijebolje, uzmi jedno plastično bure za kupus od 80 litara (cca 20 KM) i položi ga vodoravno bez poklopca. zatim uzmi dvije table stiropora i preko tog bureta napravi "krov", a prazan prostor ispuni slamom. u bure jednu staru dekicu, a stiropor možeš obojiti u neku boju i eto ga, stiropor i slama će odlično držati temperaturu zimi, ova burad za kupus imaju mali otvor a šira su u dijametru od otvora, što je idealno. sve za nekih 40-50 KM da uradiš da bude ko bombona. :)
Hvala velika na savjetu, dio za dekicu sam i sam planirao za kućicu. Ali zbilja nisam nešto ni vješt s rukama niti znam gdje bih sve to pokupovao, radije bih nekome platio za sve to :)
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#4 Re: kućica za psa

Post by žulijan asanž »

pa imaš kupit onda kućice u OBI-u za 250 KM. ako uzmemo da je površina kućice nekih 0,8 m2 ispada da je 1 metar kvadratni psećeg stambenog prostora oko 200 KM. :D
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#5 Re: kućica za psa

Post by Pasiflora »

Posto si spreman da platis, nadji fino nekog stolara - pretpostavljam da ce ti to napraviti prilicno jeftino.
Ne zaboravi da kucica mora biti odignuta od poda - na nogarama- da ne vuce vlagu. Pazi na otvor da ne ude prevelik (da bi se mogao unutra ugrijati, a ni premalen (da moze uci bez problema).
Ostalo je ok.
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#6 Re: kućica za psa

Post by alibegoa »

E sad kad bi mi neko dao broj stolara ako ima?
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#7 Re: kućica za psa

Post by Pasiflora »

Imas na pdf "umjetnost zivljenja" temu koja se zove - razni majstori (ili tako nekako) pa potrazi.
Ako nista ne nadjes, pitaj - neko ce sigurno imati neki broj... Ili naprosto otvori oglase u bilo kojim dnevnim novinama ili na netu, naci ces. Izbjegavaj one sto rade kuhinje po mjeri - mogu biti skupi.
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#8 Re: kućica za psa

Post by Cober »

alibegoa wrote:Ima taj cuko lutalica oko moje kuće, kojeg redovno hranim.....

Ali ide snijeg, kiše idr., a koliko vidim on spava u nekom žbunju blizu moje kuće, i pitanje se postavlja:
Gdje da nabavim kućicu za njega, on je veličine pravog dalmatinca, što kvalitetniju, a da se uklopi do 50KM?
Moje dvorište nije ograđeno, valjda se kućice ne kradu?

Bravo legendo, ja neki dan isto uradio, sada pored cuke još par maca zajedno sa njim unutra :-)
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8487
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#9 Re: kućica za psa

Post by kokuz_sa »

alibegoa wrote:E sad kad bi mi neko dao broj stolara ako ima?
dobijes pp
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#10 Re: kućica za psa

Post by vox-populi »

Nije to tesko napraviti, ako imas vremena i volje.

Evo sve objasnjeno:

http://www.diynetwork.com/how-to/how-to ... index.html

Odaberes jedan vikend, odes u kupovinu u subotu i u nedelju napravis ovo. Bice ti draze kad sam uradis :)

U svakom slucaju, svaka cast i sretno.
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#11 Re: kućica za psa

Post by Dr.Mr.Fr. »

alibegoa wrote:Ima taj cuko lutalica oko moje kuće, kojeg redovno hranim, i bio stavio na udomljavanje psi str 23.
Sada mu je noga ok.
Ali ide snijeg, kiše idr., a koliko vidim on spava u nekom žbunju blizu moje kuće, i pitanje se postavlja:
Gdje da nabavim kućicu za njega, on je veličine pravog dalmatinca, što kvalitetniju, a da se uklopi do 50KM?
Moje dvorište nije ograđeno, valjda se kućice ne kradu?

Ja vidio u Bingu Hadžići, ima kucica za pse...super izgleda cini mi se 80km :D
Mistik_
Posts: 914
Joined: 19/11/2011 12:17

#12 Re: kućica za psa

Post by Mistik_ »

Ma i ja bi napravio kucicu. Nije bitno da fino izgleda vec da mu je toplo. Stiropor, slama, dekica, spuzva iskombinuj to i eto. A jos ces se i bolje osjecat kad sam nesto napravis. :D
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#13 Re: kućica za psa

Post by Pasiflora »

Mistik_ wrote: Stiropor,...spuzva
Ovo dvoje ni slucajno u psecu kucicu! Psi su skloni da zvacu sve i svasta - od ovoga mogu uginuti.
Mistik_
Posts: 914
Joined: 19/11/2011 12:17

#14 Re: kućica za psa

Post by Mistik_ »

Pasiflora wrote:
Mistik_ wrote: Stiropor,...spuzva
Ovo dvoje ni slucajno u psecu kucicu! Psi su skloni da zvacu sve i svasta - od ovoga mogu uginuti.
Ne u kucicu vec kao izolaciju.
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#15 Re: kućica za psa

Post by alibegoa »

Puno davim, ali nemam iskustva, nisma dobar sa dimenzijama koje mi traže.
Dakle cuko i izgleda kao i veličine je dalmatinca, ako se ne varam veterinar je rekao oko 30 kg.
Koje dimenzije mi trebaju, može li ova:
Vanjske dimenzije su 50x70, duzina krova je 100
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#16 Re: kućica za psa

Post by Pasiflora »

Mislim da ti je to malo... Cini mi se da sam negdje procitala da su unutrasnje dimenzije za kucicu za psa te velicine 100 x 120 :roll:
Nemoj mi vjerovati. googlaj malo ili odi negdje gdje ih prodaju pa izmjeri :-)
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#17 Re: kućica za psa

Post by Cober »

Nije malo, 50x70 to su idealne dimenzije za tu veličinu psa, čak i 60x80 je poveliko, za njega a dovoljno i za največeg rota. Zašto? Zato što je manju kućicu mnogo lakše zagrijati dahom i tijelom psa, 100x120 je preveliko i biće hladna, sva toplota odalzi u krov. Poželjna je i neka dekoca na vratima, ne sada, kad još zahladni. Kućica nije boks da treba da je veliak, pas u njoj ne šeta, tu treba da se osječa kao u krevetu i sigurno, tu leži, spava i grije se.

Pozdrav, Cober.
Post Reply