Kucan mjesto Ashdowna?

samvan
Posts: 310
Joined: 28/05/2004 14:07

#1 Kucan mjesto Ashdowna?

Post by samvan »

Bivsi gradonacelnici Sarajeva (njih osam) predlazu da funkciju visokoga predstavnika u BiH nakon isteka mandata Paddyja Ashdowna preuzme nekadasnji slovenski predsjednik Milan Kucan, jer se radi o strucnjaku, koji jako dobro poznaje prilike u zemlji. Kako jos stoji u pismu Predsjednistvu BiH i Vijecu ministara krajnje je vrijeme da gradjani BiH sudjeluju u predlaganju i izboru visokog predstavnika. Inace ovoga bira Vijece za provedbu mira u BiH u kojem su najuticajnije zapadne zemlje i Rusija.
Sta mislite o predlogu,meni licno,se ne cini losa ideja, u svakom slucaju Kucan bi bio bolji izbor nego Ashdown.
havetinja
Posts: 759
Joined: 12/09/2003 00:00
Contact:

#2

Post by havetinja »

jel to zapela prodaja fructalu ... :shock:
mc_aselook
Posts: 35
Joined: 25/10/2004 13:38

#3

Post by mc_aselook »

Bas ga sretoh neki dan pred NUK-om u Ljubljani ono iznadjen čovjek :-) (stvarno ono nigdje security da ga čuva),otvorim mu vrata ono da se mogu pofaliti jaranima da sam otvorio vrata Kučanu. Mislim da je MK uredu, i da bi nam mogo pomoci više nego ovi kapitalistički pacovi ala.Ashdown itd. 8)
Anderson
Posts: 40
Joined: 22/03/2005 19:12

#4 Re: Kucan mjesto Ashdowna?

Post by Anderson »

samvan wrote:Bivsi gradonacelnici Sarajeva (njih osam) predlazu da funkciju visokoga predstavnika u BiH nakon isteka mandata Paddyja Ashdowna preuzme nekadasnji slovenski predsjednik Milan Kucan, jer se radi o strucnjaku, koji jako dobro poznaje prilike u zemlji. Kako jos stoji u pismu Predsjednistvu BiH i Vijecu ministara krajnje je vrijeme da gradjani BiH sudjeluju u predlaganju i izboru visokog predstavnika. Inace ovoga bira Vijece za provedbu mira u BiH u kojem su najuticajnije zapadne zemlje i Rusija.
Sta mislite o predlogu,meni licno,se ne cini losa ideja, u svakom slucaju Kucan bi bio bolji izbor nego Ashdown.
Smanjio se deficit BiH sa Slovenijom na milijardu dolara godisnje?

Koji su to inace bivsi gradonacelnici Sarajeva, mislim imena, prezimena i naravno nacionalnosti? :D
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#5 Re: Kucan mjesto Ashdowna?

Post by Prenj »

Anderson wrote:Koji su to inace bivsi gradonacelnici Sarajeva, mislim imena, prezimena i naravno nacionalnosti? :D
Stoko fasisticka!
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#6

Post by Prenj »

Kucan je od svih politicara napravio daleko najbolji posao, sto god mi mislili o Slovencima.
Konacno bi dobili nekoga ko je prva liga politike i ko ne bi bio ogranicen raznim licnim ambicijama i kalkulacijama.

Kamo srece da je BiH 1992. imala nekoga njegovog kalibra ...
meatoverhere
Posts: 415
Joined: 09/03/2005 05:47

#7

Post by meatoverhere »

Dobili bi nekog ko ima licno iskustvo u borbi sa balkanskim fasistima. Bio bi to dobar izbor. Odakle ta vijest? Prvi put cujem.
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#8

Post by rumenko »

dobili bi garant odmah one ustedjevine od ljubljanske banke nazad....al'u qrcu....mislim da on nije realna opcija i da za BiH ne bi bio nista bolji od ovog sadasnjeg...
fadil schtil
Posts: 200
Joined: 28/01/2005 23:46

#9 Re: Kucan mjesto Ashdowna?

Post by fadil schtil »

Prenj wrote:
Anderson wrote:Koji su to inace bivsi gradonacelnici Sarajeva, mislim imena, prezimena i naravno nacionalnosti? :D
Stoko fasisticka!
vrlo si bezobrazan i neodgojen!
pitanje je na mjestu. zasto se pretvarati da je u danasnjoj BIH nacionalnost nebitna?

osim toga, Kucana su, kao ratno siroce, odgojili Srbi - po toj liniji i jeste merkatorova vratolomna expanzija prije svega u BIH i srbiji (pogadjate ko je vlasnik navedenog lanca, naravno)

sa svim potencijalnim, dobrim osobinama - Kucan ce cijeli zivot osjecati duznu zahvalnost prema Srbima i biti potencijalno neobjektivan.
prema tome Kucan i tih 8 sar. metuzalema - vozdra
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#10 Re: Kucan mjesto Ashdowna?

Post by Prenj »

fadil schtil wrote:
Prenj wrote:
Anderson wrote:Koji su to inace bivsi gradonacelnici Sarajeva, mislim imena, prezimena i naravno nacionalnosti? :D
Stoko fasisticka!
vrlo si bezobrazan i neodgojen!
pitanje je na mjestu. zasto se pretvarati da je u danasnjoj BIH nacionalnost nebitna?

osim toga, Kucana su, kao ratno siroce, odgojili Srbi - po toj liniji i jeste merkatorova vratolomna expanzija prije svega u BIH i srbiji (pogadjate ko je vlasnik navedenog lanca, naravno)

sa svim potencijalnim, dobrim osobinama - Kucan ce cijeli zivot osjecati duznu zahvalnost prema Srbima i biti potencijalno neobjektivan.
prema tome Kucan i tih 8 sar. metuzalema - vozdra
Kako je, po Fatmirjugendu, svijet jednostavan :roll:
Samo spucas nacionalnu etiketu - i sve tajne svijeta su otkrivene!
Bice da su onda i Hasan Cengica odgojili Hrvati, kako se samo srdacno izljubi sa Jelavicem, prvakom treceg entiteta!
fadil schtil
Posts: 200
Joined: 28/01/2005 23:46

#11 Re: Kucan mjesto Ashdowna?

Post by fadil schtil »

Prenj wrote:
fadil schtil wrote:
Prenj wrote: Stoko fasisticka!
vrlo si bezobrazan i neodgojen!
pitanje je na mjestu. zasto se pretvarati da je u danasnjoj BIH nacionalnost nebitna?

osim toga, Kucana su, kao ratno siroce, odgojili Srbi - po toj liniji i jeste merkatorova vratolomna expanzija prije svega u BIH i srbiji (pogadjate ko je vlasnik navedenog lanca, naravno)

sa svim potencijalnim, dobrim osobinama - Kucan ce cijeli zivot osjecati duznu zahvalnost prema Srbima i biti potencijalno neobjektivan.
prema tome Kucan i tih 8 sar. metuzalema - vozdra
Kako je, po Fatmirjugendu, svijet jednostavan :roll:
Samo spucas nacionalnu etiketu - i sve tajne svijeta su otkrivene!
Bice da su onda i Hasan Cengica odgojili Hrvati, kako se samo srdacno izljubi sa Jelavicem, prvakom treceg entiteta!
mjesto avdicevsko-lagumdzijskih i balijsko-kompleksaskih pamfleta, dobro probavljivih u stomacima samo onih koji su ne tako davno govorili da su se u BIH poklala nekakva poludivlja plemen i koji i danas kao i ranije nasu zemlju smatraju rasadnikom nekakvih terorista, radije obrati paznju na moj konkretni stav i ako hoces prokomentiraj
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#12 Re: Kucan mjesto Ashdowna?

Post by Prenj »

fadil schtil wrote: mjesto avdicevsko-lagumdzijskih i balijsko-kompleksaskih pamfleta, dobro probavljivih u stomacima samo onih koji su ne tako davno govorili da su se u BIH poklala nekakva poludivlja plemen i koji i danas kao i ranije nasu zemlju smatraju rasadnikom nekakvih terorista, radije obrati paznju na moj konkretni stav i ako hoces prokomentiraj
"Tvoj stav"??????????

Tu ni mrva stava nema, samo brojanje krvnih zrna :x :x :-)
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#13 Re: Kucan mjesto Ashdowna?

Post by St.Germain »

samvan wrote:Bivsi gradonacelnici Sarajeva (njih osam) predlazu da funkciju visokoga predstavnika u BiH nakon isteka mandata Paddyja Ashdowna preuzme nekadasnji slovenski predsjednik Milan Kucan, jer se radi o strucnjaku, koji jako dobro poznaje prilike u zemlji. Kako jos stoji u pismu Predsjednistvu BiH i Vijecu ministara krajnje je vrijeme da gradjani BiH sudjeluju u predlaganju i izboru visokog predstavnika. Inace ovoga bira Vijece za provedbu mira u BiH u kojem su najuticajnije zapadne zemlje i Rusija.
Sta mislite o predlogu,meni licno,se ne cini losa ideja, u svakom slucaju Kucan bi bio bolji izbor nego Ashdown.
mene je stid kao gradjanina BIH da je samorazumljivo da nam neko ko objektivno veze nema sa nasom drzavom bude ober-kadija
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#14

Post by pitt »

Ma to nam je nafaka uvijek i bila......uvijek nam neko drugi pamet soli kad sami ne znamo sta nam je cinit :D:D
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#15

Post by manijak1 »

:oops: Bill Clinton :oops:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#16

Post by pitt »

Ja sam cuo bush stariji mozda :D:D:D
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#17

Post by manijak1 »

pitt wrote:Ja sam cuo bush stariji mozda :D:D:D
:oops: :D Marvo potplaćena :D :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#18

Post by pitt »

Kolega, vjerujte da je za dobru paru :D:D:D
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#19

Post by gavrilo »

manijak1 wrote::oops: Bill Clinton :oops:
:x
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#20

Post by gavrilo »

kucan for president... :D
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#21

Post by manijak1 »

gavrilo wrote:
manijak1 wrote::oops: Bill Clinton :oops:
:x
:? :? :? :? zbog Monice :? :?
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#22

Post by gavrilo »

manijak1 wrote:
gavrilo wrote:
manijak1 wrote::oops: Bill Clinton :oops:
:x
:? :? :? :? zbog Monice :? :?
ha ha... :roll:

pa da bude k'o ono sa fatom kad joj se clinton predstavio "bill" ... a ona "bi, sto nebi" ;-)
Anderson
Posts: 40
Joined: 22/03/2005 19:12

#23 Re: Kucan mjesto Ashdowna?

Post by Anderson »

Anderson wrote:
Smanjio se deficit BiH sa Slovenijom na milijardu dolara godisnje?

Koji su to inace bivsi gradonacelnici Sarajeva, mislim imena, prezimena i naravno nacionalnosti? :D
Kučan: Pobudo razumem tudi kot izraz zaupanja

(STA)

LJUBLJANA - Bivši predsednik republike Milan Kučan se je danes odzval na poročanje sarajevskega dnevnika Oslobodjenje o pobudi osmih nekdanjih županov Sarajeva, da bi Kučana predlagali za visokega predstavnika mednarodne skupnosti v BiH. Kot je v izjavi za javnost zapisal Kučan, ga je pobuda presenetila. O tem doslej ni razmišljal, še manj pa se je o tem s komerkoli pogovarjal. "Moja stališča o reševanju krize na Zahodnem Balkanu in v tem okviru tudi vprašanje Bosne in Hercegovine so poznana. To pobudo razumem tudi kot izraz zaupanja, ki temelji na poznavanju teh stališčih," je zapisal Kučan.




Kot je zapisal Kučan, gre pri njegovih stališčih za oceno, da je kriza na Balkanu celovita in zato zahteva tudi celovito rešitev. To pomeni, da je ni mogoče reševati na eni točki brez razmisleka in odgovornosti za posledice na drugih točkah. Gre pa tudi za stališče, da je BiH suverena in mednarodno priznana država, ki jo sestavljajo enakopravni pripadniki treh narodov, bošnjaškega, hrvaškega in srbskega in da je to dejstvo potrebno dosledno izpeljati v organizaciji in upravljanju z državo ter odgovornosti zanjo, so sporočili iz pisarne bivšega predsednika.

"Pobudo hkrati razumem tudi kot izraz razumljive želje državljanov BiH, da aktivno sodelujejo pri iskanju dolgoročne rešitve za prihodnost svoje države. S tega vidika se mi zdi posebej pomembno, da so med nosilci te pobude pripadniki vseh treh narodov." Kučan v tem vidi novo kvaliteto in verjame, da jo bo Evropska unija, ki zdaj nosi odgovornost za reševanje krize na Balkanu, znala izkoristiti in pritegniti nosilce teh pobud v svoj proces odločanja. "Želim ji srečno roko pri izbiri ljudi, ki bodo pri tem nosili največjo odgovornost," je zapisal bivši predsednik republike, ki je še prepričan, da bo vsakdo pred to odločitvijo želel najprej pogovor o vsebinskih in konceptualnih vprašanjih.

Kot je danes poročal sarajevski dnevnik Oslobodjenje, je osem nekdanjih sarajevskih županov predsedstvu BiH ter svetu ministrov BiH poslalo predlog, da po preteku mandata Paddyju Ashdownu za novega visokega predstavnika mednarodne skupnosti v BiH imenujejo nekdanjega predsednika Slovenije Milana Kučana.

Nekdanji župani Sarajeva Salko Selimovič, Vaso Radič, Juraj Martinovič, Tarik Kupusovič, Dane Olbina, Dane Maljkovič, Dragutin Kosovac in Rasim Gačanovič v pismu s takšnim predlogom zahtevajo, da se predsedstvo in svet ministrov BiH angažirata pri izbiri novega visokega predstavnika, je v današnji izdaji še zapisalo Oslobodjenje. "Menimo, da je skrajni čas, da pri predlaganju in izbiri visokega predstavnika za BiH sodeluje celotna javnost in državljani BiH," so v pismu zapisali nekdanji župani, ki še poudarjajo, da je skrajni čas, da pride v BiH nekdo, ki pozna razmere v tej državi.

Po prepričanju županov je Kučan najprimernejši človek za novega visokega predstavnika, saj je imel pri svojem delu vrsto pozitivnih rezultatov, predvsem v obdobju, ko je bil predsednik slovenskega predsedstva, je še povzelo Oslobodjenje.

Visokega predstavnika za BiH sicer imenuje Svet za uresničevanje miru v BiH (PIC), ki ga sestavljajo predstavniki najvplivnejših zahodnih držav in Rusije, na njegovo odločitev pa oblasti BiH doslej niso imele nobenega vpliva. Doslej je to dolžnost vedno opravljal diplomat iz evropske države, po napovedih lokalnih medijev pa se za ta položaj zdaj zanima Francija, katere kandidat bi lahko bil nekdanji voditelj misije ZN na Kosovu Bernard Kouchner, je danes poročala hrvaška tiskovna agencija Hina.
Vaso, Dane, Dragutin ... i pazi sad ovo 'sarajevsko' Oslobodjenje su incijatori ovog izvoznog posla za Sloveniju.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#24

Post by Alfons Kauders »

A da dovedemo Sadama, ionako je bez posla u zadnje vrijeme ? ;-)

Al ozbiljno, ima frajer sve moguce kvalifikacije:

Vodio je drzavu u kojoj zive Siti, Suniti i Kurdi, i niko se nije bunio (a ko jest nije se proveo), dakle vjerovatno ce se snaci i s nasim plemenima...

Ratni zlocinac je, sto kod nas odavno nikome vise ne smeta,

Kriminalac je, sto isto nikome ne smeta,

U zatvoru je, ni to, hvala dragom Bogu, nikom kod nas ne smeta (Alija & Co, Radovan i Momo i mnogi drugi su redovno gostovali u nasim KP domovima)

Sta cekamo ? Dajte ljudi da kakvu peticiju odradimo dok ga nisu pogubili !
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#25 Re: Kucan mjesto Ashdowna?

Post by Alfons Kauders »

Anderson wrote:
Anderson wrote:
Smanjio se deficit BiH sa Slovenijom na milijardu dolara godisnje?

Koji su to inace bivsi gradonacelnici Sarajeva, mislim imena, prezimena i naravno nacionalnosti? :D
Kučan: Pobudo razumem tudi kot izraz zaupanja

(STA)

LJUBLJANA - Bivši predsednik republike Milan Kučan se je danes odzval na poročanje sarajevskega dnevnika Oslobodjenje o pobudi osmih nekdanjih županov Sarajeva, da bi Kučana predlagali za visokega predstavnika mednarodne skupnosti v BiH. Kot je v izjavi za javnost zapisal Kučan, ga je pobuda presenetila. O tem doslej ni razmišljal, še manj pa se je o tem s komerkoli pogovarjal. "Moja stališča o reševanju krize na Zahodnem Balkanu in v tem okviru tudi vprašanje Bosne in Hercegovine so poznana. To pobudo razumem tudi kot izraz zaupanja, ki temelji na poznavanju teh stališčih," je zapisal Kučan.




Kot je zapisal Kučan, gre pri njegovih stališčih za oceno, da je kriza na Balkanu celovita in zato zahteva tudi celovito rešitev. To pomeni, da je ni mogoče reševati na eni točki brez razmisleka in odgovornosti za posledice na drugih točkah. Gre pa tudi za stališče, da je BiH suverena in mednarodno priznana država, ki jo sestavljajo enakopravni pripadniki treh narodov, bošnjaškega, hrvaškega in srbskega in da je to dejstvo potrebno dosledno izpeljati v organizaciji in upravljanju z državo ter odgovornosti zanjo, so sporočili iz pisarne bivšega predsednika.

"Pobudo hkrati razumem tudi kot izraz razumljive želje državljanov BiH, da aktivno sodelujejo pri iskanju dolgoročne rešitve za prihodnost svoje države. S tega vidika se mi zdi posebej pomembno, da so med nosilci te pobude pripadniki vseh treh narodov." Kučan v tem vidi novo kvaliteto in verjame, da jo bo Evropska unija, ki zdaj nosi odgovornost za reševanje krize na Balkanu, znala izkoristiti in pritegniti nosilce teh pobud v svoj proces odločanja. "Želim ji srečno roko pri izbiri ljudi, ki bodo pri tem nosili največjo odgovornost," je zapisal bivši predsednik republike, ki je še prepričan, da bo vsakdo pred to odločitvijo želel najprej pogovor o vsebinskih in konceptualnih vprašanjih.

Kot je danes poročal sarajevski dnevnik Oslobodjenje, je osem nekdanjih sarajevskih županov predsedstvu BiH ter svetu ministrov BiH poslalo predlog, da po preteku mandata Paddyju Ashdownu za novega visokega predstavnika mednarodne skupnosti v BiH imenujejo nekdanjega predsednika Slovenije Milana Kučana.

Nekdanji župani Sarajeva Salko Selimovič, Vaso Radič, Juraj Martinovič, Tarik Kupusovič, Dane Olbina, Dane Maljkovič, Dragutin Kosovac in Rasim Gačanovič v pismu s takšnim predlogom zahtevajo, da se predsedstvo in svet ministrov BiH angažirata pri izbiri novega visokega predstavnika, je v današnji izdaji še zapisalo Oslobodjenje. "Menimo, da je skrajni čas, da pri predlaganju in izbiri visokega predstavnika za BiH sodeluje celotna javnost in državljani BiH," so v pismu zapisali nekdanji župani, ki še poudarjajo, da je skrajni čas, da pride v BiH nekdo, ki pozna razmere v tej državi.

Po prepričanju županov je Kučan najprimernejši človek za novega visokega predstavnika, saj je imel pri svojem delu vrsto pozitivnih rezultatov, predvsem v obdobju, ko je bil predsednik slovenskega predsedstva, je še povzelo Oslobodjenje.

Visokega predstavnika za BiH sicer imenuje Svet za uresničevanje miru v BiH (PIC), ki ga sestavljajo predstavniki najvplivnejših zahodnih držav in Rusije, na njegovo odločitev pa oblasti BiH doslej niso imele nobenega vpliva. Doslej je to dolžnost vedno opravljal diplomat iz evropske države, po napovedih lokalnih medijev pa se za ta položaj zdaj zanima Francija, katere kandidat bi lahko bil nekdanji voditelj misije ZN na Kosovu Bernard Kouchner, je danes poročala hrvaška tiskovna agencija Hina.
Vaso, Dane, Dragutin ... i pazi sad ovo 'sarajevsko' Oslobodjenje su incijatori ovog izvoznog posla za Sloveniju.
Bijedan si, ti ljudi i taj list su ucinili vise za ovu zemlju nego sto bi tvoja SDASDSHDZ gamad ucinila za milenij... Uostalom, ti vjerovatno i ne zivis ovdje pa tako fino pametujes, sta te onda briga...
Post Reply