KUBA-viza

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#26 Re: KUBA-viza

Post by ljubav_aha »

realna do boli wrote:Da, to me bas zanima, znam ljude koji imaju duple pasose, recimo australski i UK, ali nikada ih nisam pitala da li u toku jednog putovanja mogu pokazati sada jedan, pa drugi.
NE :!:
User avatar
zahvalan
Posts: 690
Joined: 22/02/2012 19:19
Location: ...kad zora svane,a svanut ce...

#27 Re: KUBA-viza

Post by zahvalan »

Gdje zivi kolegica u Bosni ili Hrvatskoj


Ako kolegica zivi u Bosni a ima hrvatski pasos onda joj treba viza i za Kanadu

jer ih smatraju Bosancima i Hercegovcima :D


moja Poznanica je otisla do kanade ali su je vratili jer nije imala vizu ( a imala je HR pasos) ali mjesto boravka joj je u Bosni :thumbup:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#28 Re: KUBA-viza

Post by ljubav_aha »

zahvalan wrote:Gdje zivi kolegica u Bosni ili Hrvatskoj


Ako kolegica zivi u Bosni a ima hrvatski pasos onda joj treba viza i za Kanadu

jer ih smatraju Bosancima i Hercegovcima :D


moja Poznanica je otisla do kanade ali su je vratili jer nije imala vizu ( a imala je HR pasos) ali mjesto boravka joj je u Bosni :thumbup:
al' dzaba,narod voli rizikovati,kao da putuje brodom prije nekoliko stoljeca,kad IT sistem bio naucna fantastika :lol:
User avatar
NekoIzMase
Posts: 1884
Joined: 03/07/2007 17:16
Location: Sarajevo

#29 Re: KUBA-viza

Post by NekoIzMase »

Zašto bi vadila vizu za Kanadu ako je tu samo u tranzitu za Kubu?
User avatar
zahvalan
Posts: 690
Joined: 22/02/2012 19:19
Location: ...kad zora svane,a svanut ce...

#30 Re: KUBA-viza

Post by zahvalan »

NekoIzMase wrote:Zašto bi vadila vizu za Kanadu ako je tu samo u tranzitu za Kubu?
Ne znam dal treba vaditi vizu za Kanadu samo sam htio napisati slucaj poznanice

A Kanadjani inace ne pustaju svakog u Drzavu Bez vize i HLadno Vracaju Ljude odakle su Dosli

Tako da nije na odmet se raspitati i kod njih

Ima Ambasada u Beogradu i Becu (Kanadska Ambasada u Becu je Glavna za Balkan )

:D


Uostalom Gdje bas na Kubi da se Vjencaju :-) :-)


Cudan je Ovaj Svijet :run:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#31 Re: KUBA-viza

Post by ljubav_aha »

NekoIzMase wrote:Zašto bi vadila vizu za Kanadu ako je tu samo u tranzitu za Kubu?
to je uobicajen slucaj sa vizama,cak i ako su u pitanju transfer-letovi,bilo gdje :)
User avatar
NekoIzMase
Posts: 1884
Joined: 03/07/2007 17:16
Location: Sarajevo

#32 Re: KUBA-viza

Post by NekoIzMase »

Ukoliko je osoba u tranzitu i ostaje na aerodromu viza nije potrebna osim u slučaju da osoba koja putuje planira napustiti aerodrom.

Nije njihovo da ti traže vizu za Kubu jer postoji neko u Kubi ko se brine o ulasku u zemlju. Njihovo je samo da pregledaju da li posjeduješ odgovarajući boarding pass i puste te da čekaš svoj let u tranzit zoni
to je uobicajen slucaj sa vizama,cak i ako su u pitanju transfer-letovi,bilo gdje
Ja sam letio sa starim pasošem BiH na relaciji Sarajevo - Beč - Dubai i u Beču su samo zatijevali da se pokaže pasoš i boarding pass za relaciju Beč - Dubai. U slučaju da sam imao namjeru napustiti aerodrom morao bih posjedovati vizu a sve dok ostajem u tranzit zoni viza mi nije potrebna ;)
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#33 Re: KUBA-viza

Post by ljubav_aha »

NekoIzMase wrote:Ukoliko je osoba u tranzitu i ostaje na aerodromu viza nije potrebna osim u slučaju da osoba koja putuje planira napustiti aerodrom.

Nije njihovo da ti traže vizu za Kubu jer postoji neko u Kubi ko se brine o ulasku u zemlju. Njihovo je samo da pregledaju da li posjeduješ odgovarajući boarding pass i puste te da čekaš svoj let u tranzit zoni
to je uobicajen slucaj sa vizama,cak i ako su u pitanju transfer-letovi,bilo gdje
Ja sam letio sa starim pasošem BiH na relaciji Sarajevo - Beč - Dubai i u Beču su samo zatijevali da se pokaže pasoš i boarding pass za relaciju Beč - Dubai. U slučaju da sam imao namjeru napustiti aerodrom morao bih posjedovati vizu a sve dok ostajem u tranzit zoni viza mi nije potrebna ;)
moji prijatelji su morali imati i bez napustanja aerodroma,stoga,prije puta,treba se raspitati,ne razumijem,zasto svako svoj slucaj posmatra kao univerzalan,stadardan: moji rpaijtleji su koristili privremeni USA pasos,jer trenunto imaju zelenu kartu,a putovali su u jednu od EU drzava,ali su takodjer imali transfer u Danskoj,za let u trecu EU drzavu

zasto je problem sve provjeriti prije puta :zoka:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#34 Re: KUBA-viza

Post by ljubav_aha »

NekoIzMase wrote:
Ja sam letio sa starim pasošem BiH na relaciji Sarajevo - Beč - Dubai i u Beču su samo zatijevali da se pokaže pasoš i boarding pass za relaciju Beč - Dubai. U slučaju da sam imao namjeru napustiti aerodrom morao bih posjedovati vizu a sve dok ostajem u tranzit zoni viza mi nije potrebna ;)
i to mi je poznato,ali ako zleis spavati u hotleu van aerodroma,platis vizu za 24 sata , ALI ima slucajeva gdje jednsotavno vrate putnike kuci,ponavljam,svaki slucaj je individiualan,a istovrmeneo koristenej dva pasoa na vise lokacije je ludost :lol:
User avatar
NekoIzMase
Posts: 1884
Joined: 03/07/2007 17:16
Location: Sarajevo

#35 Re: KUBA-viza

Post by NekoIzMase »

ljubav_aha wrote:
NekoIzMase wrote:
Ja sam letio sa starim pasošem BiH na relaciji Sarajevo - Beč - Dubai i u Beču su samo zatijevali da se pokaže pasoš i boarding pass za relaciju Beč - Dubai. U slučaju da sam imao namjeru napustiti aerodrom morao bih posjedovati vizu a sve dok ostajem u tranzit zoni viza mi nije potrebna ;)
i to mi je poznato,ali ako zleis spavati u hotleu van aerodroma,platis vizu za 24 sata , ALI ima slucajeva gdje jednsotavno vrate putnike kuci,ponavljam,svaki slucaj je individiualan,a istovrmeneo koristenej dva pasoa na vise lokacije je ludost :lol:
Sa ovim se slazem apsolutno :lol:
User avatar
NekoIzMase
Posts: 1884
Joined: 03/07/2007 17:16
Location: Sarajevo

#36 Re: KUBA-viza

Post by NekoIzMase »

A Transit Visa is a type of Temporary Resident Visa (TRV) required by anyone from a non-visa-exempt country who is travelling through Canada to another country and whose flight will stop in Canada for less than 48 hours. There is no cost for a transit visa but the application process is the same as that for the TRV.

How to Apply for a Transit Visa

The Temporary Resident Visa (TRV) has three types: single entry, multiple entry and transit. To apply for any one of these types of TRV, fill out the two-page application for a Temporary Resident Visa Made Outside of Canada (download PDF document) or call the nearest Canada Visa Office. At the top of the application, you will choose the box named "Transit." Gather the necessary documents and mail in or take the application to a Canada Visa Office. You will not have to include a payment as the Transit Visa is free.
When to Apply for a Transit Visa for Canada?

Apply for a transit visa for Canada at least 30 days in advance of your departure or allow eight weeks if mailing it in.
Good to Know about Applying for a Transit Visa for Canada

Visitors must apply for a transit visa for Canada from their country of residence. You may not apply for a visa upon your arrival in Canada.

Unless told otherwise, travel agents or cruise lines will not take care of your transit visa - it is your responsibility.

Best Advice: Call a Canada Visa Office in your country or your tour operator with any questions long before your departure.
Citizens of the following countries and territories require a Visa to VISIT or TRANSIT Canada:

A

Afghanistan
Albania
Algeria
Angola
Argentina
Armenia
Azerbaijan
B

Bahrain
Bangladesh
Belarus
Belize
Benin
Bhutan
Bolivia
Bosnia-Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Burundi
C

Cambodia
Republic of Cameroon
Cape Verde
Central African Republic
Chad
Chile
China
People’s Republic of Colombia
Comoros
Congo, Democratic
Republic of the Congo
Republic of the Costa Rica
Cuba
Czech Republic
D

Djibouti
Dominica
Dominican Republic
E

East Timor
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Eritrea
Ethiopia
F

Fiji
G

Gabon
Gambia
Georgia
Ghana
Grenada
Guatemala
Guinea
Guinea-Bissau
Guyana
H

Haiti
Honduras
I

India
Indonesia
Iran
Iraq
Israel (only Israeli citizens holding valid Israeli “Travel Document in lieu of National Passport”)
Ivory Coast
J

Jamaica
Jordan
K

Kazakhstan
Kenya
Kiribati
Korea, North
Kosovo
Kuwait
Kyrgyzstan
L

Laos
Lebanon
Lesotho
Liberia
Libya
Lithuania (holders of non-biometric passports only)
M

Macao S.A.R.
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Maldives Islands
Mali
Marshall Islands
Mauritania
Mauritius
Mexico
Micronesia, Fed. States
Moldova
Mongolia
Montenegro
Morocco
Mozambique
Myanmar (Burma)
N

Nauru
Nepal
Nicaragua
Niger
Nigeria
O

Oman
P

Pakistan
Palau
Palestinian Authority
Panama
Paraguay
Peru
Philippines
Poland (holders of non-biometric passports only)
Q

Qatar
R

Romania
Russia
Rwanda
S

Sao Tomé e Principe
Saudi Arabia, Kingdom of
Senegal
Serbia
Seychelles
Sierra Leone
Somalia
South Africa
South Sudan
Sri Lanka
Sudan
Surinam
Syria
T

Taiwan (except holders of the ordinary passport issued by the Ministry of Foreign Affairs in Taiwan that includes their personal identification number)
Tajikistan
Tanzania
Thailand
Togo
Tonga
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turkmenistan
Tuvalu
U

Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
Uruguay
Uzbekistan
V

Vanuatu
Venezuela
Vietnam
Y

Yemen
Z

Zambia
Zimbabwe
User avatar
NekoIzMase
Posts: 1884
Joined: 03/07/2007 17:16
Location: Sarajevo

#37 Re: KUBA-viza

Post by NekoIzMase »

Sve ostale informacije potraži ovdje
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#38 Re: KUBA-viza

Post by ljubav_aha »

NekoIzMase wrote:
ljubav_aha wrote:
NekoIzMase wrote:
Ja sam letio sa starim pasošem BiH na relaciji Sarajevo - Beč - Dubai i u Beču su samo zatijevali da se pokaže pasoš i boarding pass za relaciju Beč - Dubai. U slučaju da sam imao namjeru napustiti aerodrom morao bih posjedovati vizu a sve dok ostajem u tranzit zoni viza mi nije potrebna ;)
i to mi je poznato,ali ako zleis spavati u hotleu van aerodroma,platis vizu za 24 sata , ALI ima slucajeva gdje jednsotavno vrate putnike kuci,ponavljam,svaki slucaj je individiualan,a istovrmeneo koristenej dva pasoa na vise lokacije je ludost :lol:
Sa ovim se slazem apsolutno :lol:
a takvo upozorenje pise u pasosu :D iako mozes imati nekoliko pasosa i drzavljanstava,ali na jednom putu se korsiti jedan pasos :-D
User avatar
Namce
Posts: 121
Joined: 01/06/2010 00:47

#39 Re: KUBA-viza

Post by Namce »

Znam da je tema stara ali hajde da priupitam da li je neko u skorije vrijeme putovao na Kubu sa našim pasošem...Zanima me kako pročitah na netu da se mora izvaditi Tourist Card u Beču, da li je procedura ili to ide rutinski i da neko obavi za mene da ne moram ići u Beč?
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#40 Re: KUBA-viza

Post by Krizzia »

Zasto bi isao igdje po nju kad se moze online naruciti?
User avatar
Namce
Posts: 121
Joined: 01/06/2010 00:47

#41 Re: KUBA-viza

Post by Namce »

Krizzia wrote:Zasto bi isao igdje po nju kad se moze online naruciti?
Pa očito da ne znam da moze, neki link? Hvala
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#42 Re: KUBA-viza

Post by Krizzia »

Namce wrote:
Krizzia wrote:Zasto bi isao igdje po nju kad se moze online naruciti?
Pa očito da ne znam da moze, neki link? Hvala


https://www.cubavisas.com/visa.php?act= ... s&accom=no
User avatar
Namce
Posts: 121
Joined: 01/06/2010 00:47

#43 Re: KUBA-viza

Post by Namce »

Krizzia wrote:
Namce wrote:
Krizzia wrote:Zasto bi isao igdje po nju kad se moze online naruciti?
Pa očito da ne znam da moze, neki link? Hvala


https://www.cubavisas.com/visa.php?act= ... s&accom=no
Prilikom popunjavanja online formulara pa kad u polje Nationality izaberem Bosnian izbaci mi hint "The citizen of nationality of Bosnia and Herzegovina do not require tourist card/visa to enter Cuba."
Vidim naša zemlja je na malobrojnoj listi zemalja: Countries that DO NOT require Cuba tourist card / visa: Bosnia and Herzegovina, Serbia, Kosovo, Namibia itd.
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#44 Re: KUBA-viza

Post by Krizzia »

Namce wrote: Prilikom popunjavanja online formulara pa kad u polje Nationality izaberem Bosnian izbaci mi hint "The citizen of nationality of Bosnia and Herzegovina do not require tourist card/visa to enter Cuba."
Vidim naša zemlja je na malobrojnoj listi zemalja: Countries that DO NOT require Cuba tourist card / visa: Bosnia and Herzegovina, Serbia, Kosovo, Namibia itd.
Super!
Kad planiras ici?
User avatar
Namce
Posts: 121
Joined: 01/06/2010 00:47

#45 Re: KUBA-viza

Post by Namce »

U martu.
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#46 Re: KUBA-viza

Post by Edin H. »

davorf wrote:Nisam bas siguran, ali mislim da kada udje u drzavu sa nekim pasosem, mora i da izadje iz nje sa istim, tj. mora pri izlasku da ima podatak o tome kada je usla. :roll: Opet kazem, nisam siguran, ali mislim da tako ide.
Ovo i mene zanima, htio bih iz Britanije da idem u majku Rusiju. Na britanski pasos treba viza za Rusiju,a peglanje je i da se izganja, mora se ici u KGB Ambasadu, ali ako ulazis u Rusiju sa pasosem cjelovite, jedinstvene, nedjeljive i suverene BiH, podrazumjeva se ne treba viza. E sad pitanje je mozes li izaci iz Britanije sa bosanskim pasosem ako sa njim nisi usao, a uci u Rusiju sa bosanskim. Ili mozes li izaci iz Britanije sa britanskim, a trznut bosansku sharu u Rusiji. Kontam nesto u tom slucaju nece me pustiti na avion, jer nema ruske vize u pasosu.

Kako god naravoucenije je - Bosnian passport rules :D
skulari
Posts: 10
Joined: 15/03/2008 17:44

#47 Re: KUBA-viza

Post by skulari »

Vizu (turističku kartu) možete dobiti i u Sarajevu za samo 5 minuta.
Turistička agencija Green travel ih posjeduje.
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#48 Re: KUBA-viza

Post by Edin H. »

ljubav_aha wrote:
zahvalan wrote:Gdje zivi kolegica u Bosni ili Hrvatskoj


Ako kolegica zivi u Bosni a ima hrvatski pasos onda joj treba viza i za Kanadu

jer ih smatraju Bosancima i Hercegovcima :D


moja Poznanica je otisla do kanade ali su je vratili jer nije imala vizu ( a imala je HR pasos) ali mjesto boravka joj je u Bosni :thumbup:
al' dzaba,narod voli rizikovati,kao da putuje brodom prije nekoliko stoljeca,kad IT sistem bio naucna fantastika :lol:
Image
Post Reply