Kruzni tok

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
mzungu
Posts: 483
Joined: 17/04/2007 14:29

#1476 Re: Kruzni tok

Post by mzungu »

STARx wrote: 10/08/2021 19:58 Tek sad citam, s moba pisem. Ima par fula u slovima.
Kruzni tok, ako je obiljezen znakovima, sto vecina jeste slijedis iste. Zauzimas ulaznu traku ovisno o izlatnom smijeru. Ako izlazis na prvi ili drugi izlaz koristis vanjsku, desnu traku. Ako izlazis na drugi, treci, cetvrti, koristis unutrasnju traku. Ukljucivanje u kruzni tok ne radis dok se nalaze auta u tvom vidnom krugu s lijeve strane. Pustas im prednost koju uvazavaju, jer nailazis na put s pravom prvenstva. Kada je bezbjedno, ukljucujes se u kruzni tok. Ako izlazis na prvi ili drugi izlaz dajes pokazivac smjera. Ako izlazis na drugi, treci, cetvrti, dajes pokazivac smjera ( desni zmigavac ). Ako postoji jedna izlazna traka, a ti si u unutrasnjoj, prije iste se prestrojis. Na isprekidanoj. Pod uslovom da nema nikoga u istoj. Pa se onda iskljucujes. Ako ima, kruzis. Jos jednom. Ne ukljucujes se u kruzni tok ako ima auto unutar istog. Svojim ukljucenjem direktno remetis njegovu voznju. Iskljucenje, prestrojavanje. Jer on tebi MORA sijeci putanju, a zbog nemoguceg dokazivanja u sarajevu za oduzimanje prednosti ( prilikom ukljucivanja ) bit ce uvijek kriv onaj iz unutrasnje. Osim ako vas ne nabije na samom ulazu u kruzni, u bok. Dakle nije pristojno, fino, a ni kulturno, uzimati nekome prednost samo zato sto se to ne moze dokazati. Taj neko kome ste se ubacili je vozio ispravnu voznju, doprinosi brzem odvijanju saobracaja, smanjenoj guzvi. A vi ga ojadite kao ova jajara shandrprcsa samo da zaradi 100 200km. U drugim gradovima su postavljene kamere, tu se strogo pravila slijede i za takvo oduzimanje prednosti bit cete kaznjeni. Sto za oduzimanje prednosti, sto za materijalnu stetu. Ako je ima.
toeto, kljucaj temu
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#1477 Re: Kruzni tok

Post by shandrprcSA »

STARx wrote: 10/08/2021 19:44 Pa moj glupane na prijedlog murije je i pisan zapisnik, odbili oni da pisu izvjesce. Nisam ih ja ni zvao nego drugi vozac. Ja sam odma bio za opciju europskog, tako je meni brza naplata. Naravno da cu ti objavit podatke. ime, prezime, auto koje vozis, adresu stanovanja. Samo jer si bijednik koji uzima prednost i pozicionira se da ga drugo auto, koje ispravno vozi, udari i uzmes koju stoju od osiguranja. Firaunu.
murija ne predlaze vec jedan od ucesnika lazove :D
Član 158

(5) Nadležni organ unutrašnjih poslova dužan je da izađe na mjesto saobraćajne nezgode u kojoj je nastala manja materijalna šteta ako to zahtijeva jedan od učesnika u saobraćajnoj nezgodi.
dusa draga, boli istina jel'?
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1478 Re: Kruzni tok

Post by STARx »

shandrprcSA wrote: 10/08/2021 20:05
STARx wrote: 10/08/2021 19:44 Pa moj glupane na prijedlog murije je i pisan zapisnik, odbili oni da pisu izvjesce. Nisam ih ja ni zvao nego drugi vozac. Ja sam odma bio za opciju europskog, tako je meni brza naplata. Naravno da cu ti objavit podatke. ime, prezime, auto koje vozis, adresu stanovanja. Samo jer si bijednik koji uzima prednost i pozicionira se da ga drugo auto, koje ispravno vozi, udari i uzmes koju stoju od osiguranja. Firaunu.
murija ne predlaze vec jedan od ucesnika lazove :D
Član 158

(5) Nadležni organ unutrašnjih poslova dužan je da izađe na mjesto saobraćajne nezgode u kojoj je nastala manja materijalna šteta ako to zahtijeva jedan od učesnika u saobraćajnoj nezgodi.
dusa draga, boli istina jel'?
Murija predlaze pacenice. Na prijedlog policije je i pisan zapisnik, da isti ne bi dobio kaznu, kazneni bod i vozacku. Ja pristao, pristao on. Meni je brza opcija europskog, ne cekam zapisnik da dostave. Ne boli, bolit ce tebe identitet objavljen :)
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#1479 Re: Kruzni tok

Post by shandrprcSA »

STARx wrote: 10/08/2021 20:12 Murija predlaze pacenice. Na prijedlog policije je i pisan zapisnik, da isti ne bi dobio kaznu, kazneni bod i vozacku. Ja pristao, pristao on. Meni je brza opcija europskog, ne cekam zapisnik da dostave. Ne boli, bolit ce tebe identitet objavljen :)
Gubis se bolan :lol: :lol: :lol: Murija nikad ne predlaze :D a a ako je napisan zapisnik a ne EI onda mora biti prekrsajni nalog :D Idi bolan obilazi Prijedorsku :lol: :lol: :lol:
STARx wrote: 10/08/2021 19:44 Naravno da cu ti objavit podatke. ime, prezime, auto koje vozis, adresu stanovanja.
toliko o tome πcko kad nemas muda uzivo :D
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#1480 Re: Kruzni tok

Post by mahalas505 »

laik1981 wrote: 10/08/2021 20:01
noviclan wrote: 10/08/2021 19:32

Tko je kome oduzeo prvenstvo, kombi passatu ili ga je passat trebao propustiti
Kombi se nije smio ni ukljuciti iz ove trake ako je mislio izlaziti na prvom iskljucenju.. To je prekrsaj broj jedan.. Prekrsaj br. 2 je oduzimanje prvenstva prolaza pasatu..

Na sve kruzne tokove sa dvije trake treba obavezno postaviti video nadzor..
Nije kombi pocinio prekrsaj to sto se iskljucio na prvi izlaz, unutar kruznog je isprekidana linija. Da li je prakticno uci u unutrasnju, pa onda izaci odmah na prvi, naravno da nije, ali nije nedozvoljeno.
Jeste napravio prekrsaj oduzimanja prvenstva pasatu.

Ovaj kombi mora da je ispekao zanat u Zenici, vidis cim dadne zmigavac, svi staju :D .
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#1481 Re: Kruzni tok

Post by laik1981 »

Iz desne se ukljucujes, ako ces izaci na prvom izlazu.. Na nekim kruznim tokovima je tako i nacrtano, a izgleda da treba nacrtati levatima i na kruzne tokove na kojima nije nacrtano..

Samo postaviti kamere i to kakve zajebane, pregledavati snimke i slati debilima kazne..
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#1482 Re: Kruzni tok

Post by mahalas505 »

laik1981 wrote: 10/08/2021 20:28 Iz desne se ukljucujes, ako ces izaci na prvom izlazu.. Na nekim kruznim tokovima je tako i nacrtano, a izgleda da treba nacrtati levatima i na kruzne tokove na kojima nije nacrtano..

Samo postaviti kamere i to kakve zajebane, pregledavati snimke i slati debilima kazne..
Ja sam ti samo rekao da nije pocinio prekrsaj. Slazem se da je bolje radnju izlaska na prvi izlaz uraditi iz desne ukljucne trake.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#1483 Re: Kruzni tok

Post by seoBIH »

Kako je kombi oduzeo prvenstvo kada @Bobi kaže da ga pasat treba pustiti :mrgreen:
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#1484 Re: Kruzni tok

Post by mahalas505 »

seoBIH wrote: 10/08/2021 20:32 Kako je kombi oduzeo prvenstvo kada @Bobi kaže da ga pasat treba pustiti :mrgreen:
To zavisi od grada do grada.
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#1485 Re: Kruzni tok

Post by laik1981 »

seoBIH wrote: 10/08/2021 20:32 Kako je kombi oduzeo prvenstvo kada @Bobi kaže da ga pasat treba pustiti :mrgreen:
Zato sto je usao na istom ulazu kao i pasat.. Da je usao na nekom drugom ulazu pasat bi ga trebao pustiti jer nailazi na put sa pravom prvenstva..
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1486 Re: Kruzni tok

Post by channel10 »

mahalas505 wrote: 10/08/2021 20:25
laik1981 wrote: 10/08/2021 20:01
Kombi se nije smio ni ukljuciti iz ove trake ako je mislio izlaziti na prvom iskljucenju.. To je prekrsaj broj jedan.. Prekrsaj br. 2 je oduzimanje prvenstva prolaza pasatu..

Na sve kruzne tokove sa dvije trake treba obavezno postaviti video nadzor..
Nije kombi pocinio prekrsaj to sto se iskljucio na prvi izlaz, unutar kruznog je isprekidana linija. Da li je prakticno uci u unutrasnju, pa onda izaci odmah na prvi, naravno da nije, ali nije nedozvoljeno.
Jeste napravio prekrsaj oduzimanja prvenstva pasatu.

Ovaj kombi mora da je ispekao zanat u Zenici, vidis cim dadne zmigavac, svi staju :D .
Ovakve stvari se ne vidjaju u Zenici. Ovo je moguce samo u Sa jer se kod vas divljacki vozi, bilo u kruznom ili na pravcu Elidza-Vjecnica ;)...
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1487 Re: Kruzni tok

Post by foxlife »

deny_s wrote: 10/08/2021 19:35
Van Halen wrote: 10/08/2021 18:50

Mislim da si ti u pravu. Iskljucivati se iz kruznog toka se moze samo iz vanjske trake. Onaj ko je u unutrasnjoj traci mora voziti ako treba jos jedan krug dok ne dodje u vanjsku i tek onda se iskljuci iz kruznog toka.
isključivati iz kružnog se može iz obadvije trake ..ne znam ko ti je rekao takvu glupost da se samo isključuje iz vanjske trake
kod asa prema tranzitu ne mozes jer je puna linija npr za ostalo naravno da moze ako kruzni tako dozvoljava
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#1488 Re: Kruzni tok

Post by deny_s »

mzungu wrote: 10/08/2021 20:02
STARx wrote: 10/08/2021 19:58 Tek sad citam, s moba pisem. Ima par fula u slovima.
Kruzni tok, ako je obiljezen znakovima, sto vecina jeste slijedis iste. Zauzimas ulaznu traku ovisno o izlatnom smijeru. Ako izlazis na prvi ili drugi izlaz koristis vanjsku, desnu traku. Ako izlazis na drugi, treci, cetvrti, koristis unutrasnju traku. Ukljucivanje u kruzni tok ne radis dok se nalaze auta u tvom vidnom krugu s lijeve strane. Pustas im prednost koju uvazavaju, jer nailazis na put s pravom prvenstva. Kada je bezbjedno, ukljucujes se u kruzni tok. Ako izlazis na prvi ili drugi izlaz dajes pokazivac smjera. Ako izlazis na drugi, treci, cetvrti, dajes pokazivac smjera ( desni zmigavac ). Ako postoji jedna izlazna traka, a ti si u unutrasnjoj, prije iste se prestrojis. Na isprekidanoj. Pod uslovom da nema nikoga u istoj. Pa se onda iskljucujes. Ako ima, kruzis. Jos jednom. Ne ukljucujes se u kruzni tok ako ima auto unutar istog. Svojim ukljucenjem direktno remetis njegovu voznju. Iskljucenje, prestrojavanje. Jer on tebi MORA sijeci putanju, a zbog nemoguceg dokazivanja u sarajevu za oduzimanje prednosti ( prilikom ukljucivanja ) bit ce uvijek kriv onaj iz unutrasnje. Osim ako vas ne nabije na samom ulazu u kruzni, u bok. Dakle nije pristojno, fino, a ni kulturno, uzimati nekome prednost samo zato sto se to ne moze dokazati. Taj neko kome ste se ubacili je vozio ispravnu voznju, doprinosi brzem odvijanju saobracaja, smanjenoj guzvi. A vi ga ojadite kao ova jajara shandrprcsa samo da zaradi 100 200km. U drugim gradovima su postavljene kamere, tu se strogo pravila slijede i za takvo oduzimanje prednosti bit cete kaznjeni. Sto za oduzimanje prednosti, sto za materijalnu stetu. Ako je ima.
toeto, kljucaj temu
kakvo ključanje,mislio sam barem još 300 postova napisati na ovoj temi..hoću nabrzake da naguram do milje postova :D
a ni ova tema još nije dorečena,ima ovdje još materijala za rasprave
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#1489 Re: Kruzni tok

Post by deny_s »

channel10 wrote: 10/08/2021 20:37
mahalas505 wrote: 10/08/2021 20:25
Nije kombi pocinio prekrsaj to sto se iskljucio na prvi izlaz, unutar kruznog je isprekidana linija. Da li je prakticno uci u unutrasnju, pa onda izaci odmah na prvi, naravno da nije, ali nije nedozvoljeno.
Jeste napravio prekrsaj oduzimanja prvenstva pasatu.

Ovaj kombi mora da je ispekao zanat u Zenici, vidis cim dadne zmigavac, svi staju :D .
Ovakve stvari se ne vidjaju u Zenici. Ovo je moguce samo u Sa jer se kod vas divljacki vozi, bilo u kruznom ili na pravcu Elidza-Vjecnica ;)...
Ni u Mostaru..
Zato rijetko idem u glavni grad a i kad se nakanim ostavim auto na iliđži..
Odsada ću ga ostavljati u pazariću pa onda vozić..šuhveli mi je i ta iliđža,kažu da i u njoj ima tih opasnih kružnih :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 32142
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#1490 Re: Kruzni tok

Post by Bobi »

seoBIH wrote: 10/08/2021 20:32 Kako je kombi oduzeo prvenstvo kada @Bobi kaže da ga pasat treba pustiti :mrgreen:
:lol: cek tek sam odgledao, a gle..ako ga pasat ne propusti puknut ce ga :D, onda jel ga treba propustiti ili da napravi udes ?Odluči :D .Usput, kombi je papan nije ni dao zmigavac a da ga je pasat udario policija bi okrivila pasat, je da je nelogicno ali ja vam govorim kako to ovdje fercera :D.
mzungu
Posts: 483
Joined: 17/04/2007 14:29

#1491 Re: Kruzni tok

Post by mzungu »

idemo dalje :D kruzni tok u RDC ili ti bivsi Zair, ides u kruzni, ti si kralj sah mat, samo furaj, imas prednost, furas ko raketa :-) ko je u kruznom donji je, jesi li usao u kruzni a nisi izasao, donji si, ne mrdaj :) to bi moj dobar drug Pipi znao RIP :(

tace ovi nasi kruzni :D
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5623
Joined: 04/08/2020 19:22

#1492 Re: Kruzni tok

Post by -Chesterfield- »

Bobi wrote: 10/08/2021 21:12
seoBIH wrote: 10/08/2021 20:32 Kako je kombi oduzeo prvenstvo kada @Bobi kaže da ga pasat treba pustiti :mrgreen:
:lol: cek tek sam odgledao, a gle..ako ga pasat ne propusti puknut ce ga :D, onda jel ga treba propustiti ili da napravi udes ?Odluči :D .Usput, kombi je papan nije ni dao zmigavac a da ga je pasat udario policija bi okrivila pasat, je da je nelogicno ali ja vam govorim kako to ovdje fercera :D.
Pasat bi bio kriv. Radi mu samo zadnja desna štopa. :D
Da sam vozio iza pasata pomislio bih da hoće da skrene desno.
Prije su krkani stavljali najlonke čarape preko signalizacije.

Image
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1493 Re: Kruzni tok

Post by STARx »

Sarajevo je septicka jama. Grad pun krezoglavih rokana, primitivaca, rokalja..
Bobi
Forum administrator
Posts: 32142
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#1494 Re: Kruzni tok

Post by Bobi »

-Chesterfield- wrote: 10/08/2021 21:52
Bobi wrote: 10/08/2021 21:12

:lol: cek tek sam odgledao, a gle..ako ga pasat ne propusti puknut ce ga :D, onda jel ga treba propustiti ili da napravi udes ?Odluči :D .Usput, kombi je papan nije ni dao zmigavac a da ga je pasat udario policija bi okrivila pasat, je da je nelogicno ali ja vam govorim kako to ovdje fercera :D.
Pasat bi bio kriv. Radi mu samo zadnja desna štopa. :D
Da sam vozio iza pasata pomislio bih da hoće da skrene desno.
Prije su krkani stavljali najlonke čarape preko signalizacije.

Image
:lol: dobro si, jutros na sabah cim sam doshao na prvi kruzni ovaj kod doma armije zakoci,stade i sjeti se teme :lol: , rekoh...pusti ih sve pa onda ti..jebat ih, vise mi nije jasno ko koga :lol: .Ma poenta kruznog je da svi uspore, kad su male brzine svaka kriticna situacija se brzo rijesi pa tako i ova kombi-pasat,malo se ronda ali prodje se bez udesa..ha ja.Ova nova auta imaju i ono automatsko kocenje sto su efikasna bas kod ovih brzina do 30 km/h, odlicna stvar.Od 2022 kazu u eu se nece smjeti prodavat nova auta bez toga.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5623
Joined: 04/08/2020 19:22

#1495 Re: Kruzni tok

Post by -Chesterfield- »

Bobi wrote: 10/08/2021 22:00
-Chesterfield- wrote: 10/08/2021 21:52

Pasat bi bio kriv. Radi mu samo zadnja desna štopa. :D
Da sam vozio iza pasata pomislio bih da hoće da skrene desno.
Prije su krkani stavljali najlonke čarape preko signalizacije.

Image
:lol: dobro si, jutros na sabah cim sam doshao na prvi kruzni ovaj kod doma armije zakoci,stade i sjeti se teme :lol: , rekoh...pusti ih sve pa onda ti..jebat ih, vise mi nije jasno ko koga :lol: .Ma poenta kruznog je da svi uspore, kad su male brzine svaka kriticna situacija se brzo rijesi pa tako i ova kombi-pasat,malo se ronda ali prodje se bez udesa..ha ja.Ova nova auta imaju i ono automatsko kocenje sto su efikasna bas kod ovih brzina do 30 km/h, odlicna stvar.Od 2022 kazu u eu se nece smjeti prodavat nova auta bez toga.
Razmišljao sam i ja danas o ovoj temi. Kada sam išao sa drvene ćuprije prema centru, čovjek mi uze prvenstvo prolaza. I da nisam zakočio udario bih ga. Zato sada slikam prije ulaska u kružni tok. :D

Image

U Zenici vole da koriste unutrašnju traku. Ovaj kružni u 15:00 bude blokiran. Automobili su uglavnom u unutrašnjoj traci.
Ja iz ovog pravca krenem vanjskom trakom, sve ih zaobiđem i prema mostu. To mi je drugi izlaz. Mislim da nisam prekršaj napravio. :D
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1496 Re: Kruzni tok

Post by STARx »

Vidis da ima hajra od pisanja. :D Moja namjera nije losa, nije ovo stvar za trolanja.. supci mozemo bit svi, nije to furka. I onako u ovom gradu supaka ima na pretek. Fazon je bit dobar, pismen, vozac
Bobi
Forum administrator
Posts: 32142
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#1497 Re: Kruzni tok

Post by Bobi »

Ma tu se zaguzica ali niko nikog ne čvakne kad svi mic po mic idu :D.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8491
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#1498 Re: Kruzni tok

Post by kokuz_sa »

deny_s wrote: 10/08/2021 21:01
channel10 wrote: 10/08/2021 20:37

Ovakve stvari se ne vidjaju u Zenici. Ovo je moguce samo u Sa jer se kod vas divljacki vozi, bilo u kruznom ili na pravcu Elidza-Vjecnica ;)...
Ni u Mostaru..
Zato rijetko idem u glavni grad a i kad se nakanim ostavim auto na iliđži..
Odsada ću ga ostavljati u pazariću pa onda vozić..šuhveli mi je i ta iliđža,kažu da i u njoj ima tih opasnih kružnih :D
Hajd sto jednom napisa
Iliđža...al sto 2x
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5623
Joined: 04/08/2020 19:22

#1499 Re: Kruzni tok

Post by -Chesterfield- »

STARx wrote: 10/08/2021 22:18 Vidis da ima hajra od pisanja. :D Moja namjera nije losa, nije ovo stvar za trolanja.. supci mozemo bit svi, nije to furka. I onako u ovom gradu supaka ima na pretek. Fazon je bit dobar, pismen, vozac
Ma mi ovo pišemo zbog Sarajlija. Da znaju kako voziti u Zenici. :skoljka:
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#1500 Re: Kruzni tok

Post by STARx »

-Chesterfield- wrote: 10/08/2021 22:26
STARx wrote: 10/08/2021 22:18 Vidis da ima hajra od pisanja. :D Moja namjera nije losa, nije ovo stvar za trolanja.. supci mozemo bit svi, nije to furka. I onako u ovom gradu supaka ima na pretek. Fazon je bit dobar, pismen, vozac
Ma mi ovo pišemo zbog Sarajlija. Da znaju kako voziti u Zenici. :skoljka:
Sarajlije na prste jedne ruke mozes nabrojati.. a ima i njih papaka..
Post Reply