Krscanstvo-Islam

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
User avatar
ArtemisFowl
Posts: 212
Joined: 11/12/2012 14:40

#101 Re: Krscanstvo-Islam

Post by ArtemisFowl »

Ili ti samo dam predznak da nakon sto odes u npr Pariz desiti nesto strasno... Znaci ti odes u pariz sa npr 40 i kada budes imala npr 50. dogodice se jak zemljotres u sarajevu :P :-) To je po mojim shvatanjima iznenada :P
User avatar
Kroksica
Posts: 3062
Joined: 04/08/2012 03:42
Location: Iščapljine

#102 Re: Krscanstvo-Islam

Post by Kroksica »

ArtemisFowl wrote: "Pitaju te o Smaku svijeta kada će se zbiti. Reci: To zna jedino Gospodar Moj; On će ga u njegovo vrijeme otkriti, a težak će biti nebesima i Zelnlji; sasvim je vam neočekivano doći. Pitaju te kao da ti o njemu nešto znaš. Reci: To samo Allah zna, ali većina ljudi ne zna!\"
(Kuran, el-Eraf,187.)
Svi ajeti koji se naveo govore o cinjenici da ce biti Smak svijeta (ja to ni u kom slucaju ne osporavam) i nigdje se ne spominju predznaci za koje si tvrdio da su detaljni. Nema ni tog dje se kaze da ce Isa biti predznak. Nema cak i onog najpoznatijeg - Sunce sa zapada. Sto li? Obrati paznju na ajet koji sam isjekla iz skupine ovih sto si postavio. Dobro obrati paznju. Pokusaj skontati kome se to Uzviseni obraca, ako provalis, a nadam se da hoces, poredi sa svim hadisima koji govore o predznacima i reci mi sta si skonto. ;)
User avatar
ArtemisFowl
Posts: 212
Joined: 11/12/2012 14:40

#103 Re: Krscanstvo-Islam

Post by ArtemisFowl »

U prošlosti...
1. Rascjepljenje Mjeseca

2. Smrt Allahovog Poslanika Muhammeda (sallAllahu alejhi ve sellem.)

3. Vrsta smrti koja ce usmrtiti na hiljade Muslimana (misli se da je to kuga kod Amwas-a koja je bila za vrijeme hilafeta Omera ibn Hataba (radialahu anhu)).

4. Velika bitka u Medini (misli se na bitku kod Herrah-a za vrijeme halife Jezida, 63 h.g.).

5. Osvajanje Jerusalema

6. Osvajanje Konstantinopolisa (današnji Istambul)

7. Dvije velike skupine Muslimanske ce ucestvovati u ratu.

8. Rat izmedju Muslimana i crvenih ljudi sa malim ocima, koji nose sandale pravljene od kose (misli se da je ovo bilo Mongolsko pokoravanje Islamskih zemalja)

9. Ugovor o miru izmedju Muslimana i ne-Muslimana žute rase (Kinezi, Mongolci, itd)

10. Pojavice se trideset varalica koji ce tvrditi da su poslanici.

U sadašnjosti...
11. Golobosi, siromašni cobani ce se natjecati u izgradnjii velikih zgrada.

12. Robinja (žena) ce roditi sebi gospodara ili gospodaricu.

13. Smutnja (fitna) ce uci u svaku Arapsku kucu.

14. Znanje ce nestati (zbog smrti ucenjaka i posjednika znanja) a neznanje ce prevladavati.

15. Vino (opojna sredstva i alkohol) ce se piti u velikim kolicinama.

16. Nezakonit seksualni odnos ce se proširiti.

17. Zemljotresi ce biti cesti.

18. Vrijeme ce prolaziti brzo.

19. Muke i novolje ce prevladati.

20. Krvoprolice ce ucestati.

21. Ćovijek ce proci pored groba drugog covijeka i poželjet ce da je na njegovom mjestu.

22. Povjerenje ce biti izgubljeno, odnosno briga o povjerenju ce se dati onima koji je ne zaslužuju.

23. Ljudi ce se iskupiti na molitvu, ali nece biti u stanju da nadju imama da ih predvodi.

U buducnosti...

24. Broj muškaraca ce se smanjiti, dok ce se broj žena veoma povecati

25. Stanovnici Eufrata ce otkriti blago zlata, i mnogi ce umrijeti u borbi za njim, svaki nadajuci se da ce biti onaj koji ce osvojiti to blago.

26. Rimljani (Evropljani) ce doci do mjesta zvanog A'maq ili Wabiq, i vojska od najboljih iz Medine ce ici da se sukobe sa njima.

27. Muslimansko osvajanje Rima.

28. Mehdi (upuceni) ce se pojaviti i biti imam Muslimanima.

29. Isa (alejhi sellem.) ce doci (spustiti se sa neba) u Damask, i obavljati molitvu iza imama Mehdija.

30. Dedžal ce se pojaviti, sa svim mogucim metodima obmane koje ce biti veliko iskušenje. Bit ce pracen sa 70,000 Jevreja iz Isfahana (današnji Iran).

31. Pojava Jedžudža i Medžudž i nevolja povezanih sa njima.

32. Pojavice se zvijer iz zemlje, noseci štap Musa'a (alejhi sellem.) i pecat Sulejmana (alejhi sellem.), koja ce pricati sa ljudima, i obavjestiti ih kako nisu cvrsto vjerovali u Predznake Sudnjeg Dana.

33. Velika bitka izmedju Muslimana (ukljucujuci Jevreje i Kršcane koji ce ispravno povjerovati u Isa (alejhi sellem.) nakon njegovog povratka) predvodjeni Imamom Mehdijem protiv Jevreja i ostalih ne-Muslimana na cijem celu ce biti Dedžal.

34. Isa (alejhi sellem.) ce ubiti Dedžala kod kapije Ludda (Lud je današnji Izrael, mjesto aerodroma i baza glavne Izraelske vojske.)

35. Nastupit ce vrijeme mira i vedrine za vrijeme i poslije života Isa (alejhi sellem.).

36. Bogatsvo ce biti u izobilju, tako da ce biti teško naci nekoga ko me ce se udjelivati.

37. Arabija ce postati zemlja vrtova i rijeka.

38. Društveni život ce propadati.

39. Zadnjica žena iz plemena Daws ce opet uticati na obilaženje (tavaf) oko idola Zul-Hulsa.

40. Velika vatra u Hidžazu, koja ce biti vidjena od strane Busre.

41. Tri glavne vojske ce propasti u zemlju: jedna na istoku, jedna na zapadu, i jedna u Arabiji.

42. Abesinski lider sa tankim cjevanicama ce uništiti Kabu.

43. Veliki oblak dima.

44. Sunce ce izaci sa zapada (mjesto njegovog zalaska).

45. Nježni vjetar koji ce uzeti duše vjernika.

46. Niko nece ostati na zemlji ko ce govoriti 'Allah, Allah' ili 'Nema drugog boga osim Allaha (subhane we te ala)".

47. Napokon Sudnji Dan ce biti okoncan sa najgorim ljudima koji ce polno opciti u javnosti kao magarci.

48. Puhanje u rog od strane melaka Israfil, nakon cega ce svi pasti u nesvijest osim onih koje Allah poštedi.

49. Drugo puhanje u rog, nakon kojeg ce se svi povratiti.
User avatar
Kroksica
Posts: 3062
Joined: 04/08/2012 03:42
Location: Iščapljine

#104 Re: Krscanstvo-Islam

Post by Kroksica »

miskin wrote:krokx, vidim nasla si novu zrtvu, samo naostri noz.

Zar niko ne cita Kur'an i ne nalazi u njemu predznake Sudnjeg dana, kad bi hadis ostavili po strani. Svasta.

Kur'an je predznak Smaka svijeta, zato nikako ne sumnjajte u nj i slijedite uputstvo Moje, to je Pravi put, i neka vas šejtan nikako ne odvrati, ta on vam je, doista, neprijatelj otvoreni.

zatim ajeti koji govore o Jedzudzu i Medzudzu ne u suri Kehf kad ih je Zekerija zazidao nego poslije.
:D :kiss:

De mi samo suru i broj ovog ajeta.

P.S. Nije mi namjera bila da ikog koljem i da pravim zrtve od forumske raje.
User avatar
miskin
Posts: 1654
Joined: 26/09/2011 23:35

#105 Re: Krscanstvo-Islam

Post by miskin »

Kroksica wrote:
miskin wrote:krokx, vidim nasla si novu zrtvu, samo naostri noz.

Zar niko ne cita Kur'an i ne nalazi u njemu predznake Sudnjeg dana, kad bi hadis ostavili po strani. Svasta.

Kur'an je predznak Smaka svijeta, zato nikako ne sumnjajte u nj i slijedite uputstvo Moje, to je Pravi put, i neka vas šejtan nikako ne odvrati, ta on vam je, doista, neprijatelj otvoreni.

zatim ajeti koji govore o Jedzudzu i Medzudzu ne u suri Kehf kad ih je Zekerija zazidao nego poslije.
:D :kiss:

De mi samo suru i broj ovog ajeta.

P.S. Nije mi namjera bila da ikog koljem i da pravim zrtve od forumske raje.
Sura Zuhruf broj ajeta 61.

Jel samo mene odjavi s forumu svaki put kad nesto postam, nervira me to :x
User avatar
Kroksica
Posts: 3062
Joined: 04/08/2012 03:42
Location: Iščapljine

#106 Re: Krscanstvo-Islam

Post by Kroksica »

Artemis, i moje rodjenje je predznak SD, samo sto to niko od ljudi nije zapis'o. Hocu reci, sve, apsolutno sve, je predznak SD-a iz prostog razloga - jer mu prethodi.
User avatar
ArtemisFowl
Posts: 212
Joined: 11/12/2012 14:40

#107 Re: Krscanstvo-Islam

Post by ArtemisFowl »

Ali ovo su predznaci koji ce se prepoznati na globalnom nivou ;)
User avatar
ArtemisFowl
Posts: 212
Joined: 11/12/2012 14:40

#108 Re: Krscanstvo-Islam

Post by ArtemisFowl »

miskin wrote:
Kroksica wrote:
miskin wrote:krokx, vidim nasla si novu zrtvu, samo naostri noz.

Zar niko ne cita Kur'an i ne nalazi u njemu predznake Sudnjeg dana, kad bi hadis ostavili po strani. Svasta.

Kur'an je predznak Smaka svijeta, zato nikako ne sumnjajte u nj i slijedite uputstvo Moje, to je Pravi put, i neka vas šejtan nikako ne odvrati, ta on vam je, doista, neprijatelj otvoreni.

zatim ajeti koji govore o Jedzudzu i Medzudzu ne u suri Kehf kad ih je Zekerija zazidao nego poslije.
:D :kiss:

De mi samo suru i broj ovog ajeta.

P.S. Nije mi namjera bila da ikog koljem i da pravim zrtve od forumske raje.
Sura Zuhruf broj ajeta 61.

Jel samo mene odjavi s forumu svaki put kad nesto postam, nervira me to :x
Mora da si nesto u settingsima cacko :P
User avatar
Kroksica
Posts: 3062
Joined: 04/08/2012 03:42
Location: Iščapljine

#109 Re: Krscanstvo-Islam

Post by Kroksica »

miskin wrote:
Sura Zuhruf broj ajeta 61.

Jel samo mene odjavi s forumu svaki put kad nesto postam, nervira me to :x
Hvala.

Ovaj ajet sam dobro zapamtila (nisam suru i br.ajeta) iz razloga jer se engleski prevod MNOGO razlikuje od naseg a engleski pr. ide u korist hadisa koji govore o Isaovom dolasku pred SD.

And he ['Iesa (Jesus), son of Maryam (Mary)] shall be a known sign for (the coming of) the Hour (Day of Resurrection) [i.e. 'Iesa's (Jesus) descent on the earth] . Therefore have no doubt concerning it (i.e. the Day of Resurrection). And follow Me (Allah)! This is the Straight Path (of Islamic Monotheism, leading to Allah and to His Paradise).

P.S. Meni je to bilo neki dan, pa je prestalo.
User avatar
68847
Posts: 894
Joined: 24/03/2006 21:59

#110 Re: Krscanstvo-Islam

Post by 68847 »

ArtemisFowl wrote: 14. Znanje ce nestati (zbog smrti ucenjaka i posjednika znanja) a neznanje ce prevladavati.
Arapima se već desilo.
Proširili su nauku po svijetu (matematiku, astronomiju, medicinu) i u nekadašnjim univerzitetima uče svete knjige napamet.
Ili to nije znanje neg hadisi i ajeti?
User avatar
ArtemisFowl
Posts: 212
Joined: 11/12/2012 14:40

#111 Re: Krscanstvo-Islam

Post by ArtemisFowl »

68847 wrote:
ArtemisFowl wrote: 14. Znanje ce nestati (zbog smrti ucenjaka i posjednika znanja) a neznanje ce prevladavati.
Arapima se već desilo.
Proširili su nauku po svijetu (matematiku, astronomiju, medicinu) i u nekadašnjim univerzitetima uče svete knjige napamet.
Ili to nije znanje neg hadisi i ajeti?
Vjerovatno se odnosi na ajete i hadise jer je Muhamed A.S rekao da ce doci vrijeme kada ce neki muslimani govoriti La ilaha ilallah a nece znati zasto to govore niti sta to znaci. Toga smo svjedoci danas, evo npr ima jedan lik u mom komsiluku ,,Musliman'' a jede svinjsko meso :shock: :shock: :x :oops:
User avatar
68847
Posts: 894
Joined: 24/03/2006 21:59

#112 Re: Krscanstvo-Islam

Post by 68847 »

ArtemisFowl wrote:...Vjerovatno se odnosi na ajete i hadise jer je Muhamed A.S rekao da ce doci vrijeme kada ce neki muslimani govoriti La ilaha ilallah a nece znati zasto to govore niti sta to znaci...
Tačno.
Izuzev Arapa niko ni ne zna šta to znači.
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#113 Re: Krscanstvo-Islam

Post by nasa »

i da ne kažete: "Da je Knjiga objavljena nama, bolje bismo se od njih držali Pravoga puta." Pa objavljuje vam se, eto, od Gospodara vašeg jasan dokaz i uputstvo i milost; i ima li, onda, nepravednijeg od onoga koji Allahove dokaze ne priznaje i od njih se okreće? A Mi ćemo teškom mukom kazniti one koji se od dokaza Naših odvraćaju zato što to stalno čine.
Zar oni čekaju da im meleki dođu, ili kazna Gospodara tvoga, ili neki predznaci od Gospodara tvoga? Onoga dana kada neki predznaci od Gospodara tvoga dođu, nijednom čovjeku neće biti od koristi to što će tada vjerovati, ako prije nije vjerovao ili ako nije, kao vjernik, kakvo dobro uradio. Reci: "Samo vi čekajte, i mi ćemo, doista, čekati!"


Da zakljucimo temu Sudnjeg dana ;-)
User avatar
ArtemisFowl
Posts: 212
Joined: 11/12/2012 14:40

#114 Re: Krscanstvo-Islam

Post by ArtemisFowl »

68847 wrote:
ArtemisFowl wrote:...Vjerovatno se odnosi na ajete i hadise jer je Muhamed A.S rekao da ce doci vrijeme kada ce neki muslimani govoriti La ilaha ilallah a nece znati zasto to govore niti sta to znaci...
Tačno.
Izuzev Arapa niko ni ne zna šta to znači.
Ma znaju ljudi ali uvjek se nadje ,,Muslimana'' koji ni Fatihu neznaju :P btw za one koji neznaju to znaci ,,NEMA DRUGOG BOGA OSIM ALAHA''
User avatar
68847
Posts: 894
Joined: 24/03/2006 21:59

#115 Re: Krscanstvo-Islam

Post by 68847 »

nasa wrote: Da zakljucimo temu Sudnjeg dana ;-)
Sad sam rahat :-D
User avatar
ArtemisFowl
Posts: 212
Joined: 11/12/2012 14:40

#116 Re: Krscanstvo-Islam

Post by ArtemisFowl »

:mrgreen: :mrgreen:
User avatar
68847
Posts: 894
Joined: 24/03/2006 21:59

#117 Re: Krscanstvo-Islam

Post by 68847 »

ArtemisFowl wrote: Ma znaju ljudi ali uvjek se nadje ,,Muslimana'' koji ni Fatihu neznaju ...'
A zašto da je znaju? Na arapskom? Pa nisu Arapi.
Islamizacija je jedno al arabizacija...
amazon
Posts: 609
Joined: 26/10/2012 14:28

#118 Re: Krscanstvo-Islam

Post by amazon »

Ova tema ponovo ozivjela :-) ovo je veliki predznak, sve ce teme nestati, samo ce ova prezivjeti, dragi forumasi, najebali ste :D
User avatar
68847
Posts: 894
Joined: 24/03/2006 21:59

#119 Re: Krscanstvo-Islam

Post by 68847 »

ArtemisFowl wrote:... evo npr ima jedan lik u mom komsiluku ,,Musliman'' a jede svinjsko meso :shock: :shock: :x :oops:
Znam nekoliko ubica koji ne jedu svinjetinu. Znam i one s križevima i one s krstovima.
User avatar
68847
Posts: 894
Joined: 24/03/2006 21:59

#120 Re: Krscanstvo-Islam

Post by 68847 »

amazon wrote:... dragi forumasi, najebali ste :D
Tome forumi i služe.
User avatar
ArtemisFowl
Posts: 212
Joined: 11/12/2012 14:40

#121 Re: Krscanstvo-Islam

Post by ArtemisFowl »

68847 wrote:
ArtemisFowl wrote: Ma znaju ljudi ali uvjek se nadje ,,Muslimana'' koji ni Fatihu neznaju ...'
A zašto da je znaju? Na arapskom? Pa nisu Arapi.
Islamizacija je jedno al arabizacija...
MOzes je ti i na nasem znat niko ti ne zabranjuje:P ;)
User avatar
ArtemisFowl
Posts: 212
Joined: 11/12/2012 14:40

#122 Re: Krscanstvo-Islam

Post by ArtemisFowl »

amazon wrote:Ova tema ponovo ozivjela :-) ovo je veliki predznak, sve ce teme nestati, samo ce ova prezivjeti, dragi forumasi, najebali ste :D
amazon hvala ti sto si me prosvijetliO :roll: 8-) :D
amazon
Posts: 609
Joined: 26/10/2012 14:28

#123 Re: Krscanstvo-Islam

Post by amazon »

68847 wrote:
ArtemisFowl wrote:... evo npr ima jedan lik u mom komsiluku ,,Musliman'' a jede svinjsko meso :shock: :shock: :x :oops:
Znam nekoliko ubica koji ne jedu svinjetinu. Znam i one s križevima i one s krstovima.
Ima jedan musliman sa mnom radi i jede joguhrt, i jos je ziv, dokle ne zna ni on sam :D
User avatar
ArtemisFowl
Posts: 212
Joined: 11/12/2012 14:40

#124 Re: Krscanstvo-Islam

Post by ArtemisFowl »

amazon wrote:
68847 wrote:
ArtemisFowl wrote:... evo npr ima jedan lik u mom komsiluku ,,Musliman'' a jede svinjsko meso :shock: :shock: :x :oops:
Znam nekoliko ubica koji ne jedu svinjetinu. Znam i one s križevima i one s krstovima.
Ima jedan musliman sa mnom radi i jede joguhrt, i jos je ziv, dokle ne zna ni on sam :D
:-)
User avatar
68847
Posts: 894
Joined: 24/03/2006 21:59

#125 Re: Krscanstvo-Islam

Post by 68847 »

amazon wrote:Ima jedan musliman sa mnom radi i jede joguhrt, i jos je ziv, dokle ne zna ni on sam :D
Svinjski jogurt? :shock:
Locked