Kroz Bihac...

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#51 Re: Kroz Bihac...

Post by kakavdanakneiskustvu »

Ridjobrki wrote::facepalm:

Stvarno odustajem od razmjene mišljenje s tobom, ti mora da si policajac koliko brzo kontaš stvari i koliko podržavaš smaranje građana...

1. Kako supermarket zna da nisi šta ukrao ako te ne pretresu na izlazu? Pretpostavlja se da nisi kršio propise dok god NEŠTO na to ne ukazuje. U ovom slučaju to kazuju strane pločice što ti je transparentna diskriminacija. Šta je sljedeće, pretresanje svakog Roma na izlasku iz dućana - možda je nešto ukrao a ne možeš ga kasnije uhvatiti jer ne znaš ima li dokumente?

2. Za zimsku opremu je jasno - i površnim pregledom je to lako ustanoviti ali ni za to ne gnjave stalno i pogotovo ne gnjave samo jednu ciljnu skupinu. Ključna stvar je lešinarsko izdvajanje auta sa stranim tablama jer se od bauštelca uvijek može nešto iskamčiti.



ti svojim postovima pokazuješ koliko brzo ne kontaš,i ne nisam policajac
Last edited by kakavdanakneiskustvu on 18/05/2013 09:40, edited 2 times in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#52 Re: Kroz Bihac...

Post by kakavdanakneiskustvu »

Danguba wrote:Sto se tice radara, njih najvise ima na prostoru USK. Neka radara. Preventivno utjecu na disciplinu ucesnika u saobracaju ali problem je sto to za strane drzavljane nije dobro regulisano.

Ja sam u decembru uslikan negdje na podrucju USK. Ok nisam se prdrzavao ogranicenja i spreman sam da snosim sankcije. Nakon sedam dana zaustavlja me policija i gledaju nesto u mob. Pitam ih sta rade a on mi kaze da provjeravaju da nisam duzan kakvih kazni. Ocekujem ovu sa radara ali mi rece da nema nista i sretan put. Na izlazu skeniraju pasos, vrate i opet sretan put. E sada, ja to auto prodao nekom cazinjaninu i on dodje na odmor a oni nadju moje tablice (tablice su na autu od prve registracije do reciklaze). On nema blage veze o mojim podacima jer se kupoprodaja zavrsava vrlo jednostavno na postanskom salteru. Hoce li on platiti kaznu za moj prekrsaj a nema ama bas nikakav podatak od koga je kupio auto (i da ima, hoce li mi poslati kaznu na kucnu adresu i na koju?). Uzmimo obrnuto da sam ja kupio auto od naseg zemljaka i sada mene policija maltretira oko nekih kazni na tim tablicama.
Nista to jos nije ustrojeno a hoce para. Svako auto ima svoje tablice a vlasnici se mijenjaju. Kao sto rece @Brko, u zemljama EU i Svice to je ustrojeno preko baze podataka. Ako nisi ti vozio molimo vas da nam dostavite ime onoga ko je upravljao vozilom toga dana i na tom mjestu.Kraj. Prosto i jednostavno.

Sada sam bio dole za Prvi maj i ocekivao sam kaznu ali mi niko ne rece (ni na granici niti kada su me rutinski kontrolisali) da me se tereti zbog nekog prekrsaja (a 100% me flicnula kamera). Kada ustrojite evidenciju slobodno na moju adresu prebivalista posaljite kaznu a ne da strahujem hoce li me ili nece svaki put zaustaviti policija da provjeravaju.



imaš li prebivalište u bih?
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#53 Re: Kroz Bihac...

Post by Danguba »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Danguba wrote:Sto se tice radara, njih najvise ima na prostoru USK. Neka radara. Preventivno utjecu na disciplinu ucesnika u saobracaju ali problem je sto to za strane drzavljane nije dobro regulisano.

Ja sam u decembru uslikan negdje na podrucju USK. Ok nisam se prdrzavao ogranicenja i spreman sam da snosim sankcije. Nakon sedam dana zaustavlja me policija i gledaju nesto u mob. Pitam ih sta rade a on mi kaze da provjeravaju da nisam duzan kakvih kazni. Ocekujem ovu sa radara ali mi rece da nema nista i sretan put. Na izlazu skeniraju pasos, vrate i opet sretan put. E sada, ja to auto prodao nekom cazinjaninu i on dodje na odmor a oni nadju moje tablice (tablice su na autu od prve registracije do reciklaze). On nema blage veze o mojim podacima jer se kupoprodaja zavrsava vrlo jednostavno na postanskom salteru. Hoce li on platiti kaznu za moj prekrsaj a nema ama bas nikakav podatak od koga je kupio auto (i da ima, hoce li mi poslati kaznu na kucnu adresu i na koju?). Uzmimo obrnuto da sam ja kupio auto od naseg zemljaka i sada mene policija maltretira oko nekih kazni na tim tablicama.
Nista to jos nije ustrojeno a hoce para. Svako auto ima svoje tablice a vlasnici se mijenjaju. Kao sto rece @Brko, u zemljama EU i Svice to je ustrojeno preko baze podataka. Ako nisi ti vozio molimo vas da nam dostavite ime onoga ko je upravljao vozilom toga dana i na tom mjestu.Kraj. Prosto i jednostavno.

Sada sam bio dole za Prvi maj i ocekivao sam kaznu ali mi niko ne rece (ni na granici niti kada su me rutinski kontrolisali) da me se tereti zbog nekog prekrsaja (a 100% me flicnula kamera). Kada ustrojite evidenciju slobodno na moju adresu prebivalista posaljite kaznu a ne da strahujem hoce li me ili nece svaki put zaustaviti policija da provjeravaju.



imaš li prebivalište u bih?
Imam i...? Oni trebaju prvo da na osnovu reg. tablica dodju do vlasnika vozila. Vlasnik vozila ce im biti negdje u inostranstvu a da bi oni sada to povezivali sa prebivalistem u BIH, bilo bi to za njih prekomplikovano.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#54 Re: Kroz Bihac...

Post by kakavdanakneiskustvu »

Danguba wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Danguba wrote:Sto se tice radara, njih najvise ima na prostoru USK. Neka radara. Preventivno utjecu na disciplinu ucesnika u saobracaju ali problem je sto to za strane drzavljane nije dobro regulisano.

Ja sam u decembru uslikan negdje na podrucju USK. Ok nisam se prdrzavao ogranicenja i spreman sam da snosim sankcije. Nakon sedam dana zaustavlja me policija i gledaju nesto u mob. Pitam ih sta rade a on mi kaze da provjeravaju da nisam duzan kakvih kazni. Ocekujem ovu sa radara ali mi rece da nema nista i sretan put. Na izlazu skeniraju pasos, vrate i opet sretan put. E sada, ja to auto prodao nekom cazinjaninu i on dodje na odmor a oni nadju moje tablice (tablice su na autu od prve registracije do reciklaze). On nema blage veze o mojim podacima jer se kupoprodaja zavrsava vrlo jednostavno na postanskom salteru. Hoce li on platiti kaznu za moj prekrsaj a nema ama bas nikakav podatak od koga je kupio auto (i da ima, hoce li mi poslati kaznu na kucnu adresu i na koju?). Uzmimo obrnuto da sam ja kupio auto od naseg zemljaka i sada mene policija maltretira oko nekih kazni na tim tablicama.
Nista to jos nije ustrojeno a hoce para. Svako auto ima svoje tablice a vlasnici se mijenjaju. Kao sto rece @Brko, u zemljama EU i Svice to je ustrojeno preko baze podataka. Ako nisi ti vozio molimo vas da nam dostavite ime onoga ko je upravljao vozilom toga dana i na tom mjestu.Kraj. Prosto i jednostavno.

Sada sam bio dole za Prvi maj i ocekivao sam kaznu ali mi niko ne rece (ni na granici niti kada su me rutinski kontrolisali) da me se tereti zbog nekog prekrsaja (a 100% me flicnula kamera). Kada ustrojite evidenciju slobodno na moju adresu prebivalista posaljite kaznu a ne da strahujem hoce li me ili nece svaki put zaustaviti policija da provjeravaju.



imaš li prebivalište u bih?
Imam i...? Oni trebaju prvo da na osnovu reg. tablica dodju do vlasnika vozila. Vlasnik vozila ce im biti negdje u inostranstvu a da bi oni sada to povezivali sa prebivalistem u BIH, bilo bi to za njih prekomplikovano.


na osnovu stranih reg. tablica policija u bih ne može provjeriti ko je vlasnik vozla,nema uvida u to
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#55 Re: Kroz Bihac...

Post by Danguba »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Danguba wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: imaš li prebivalište u bih?
Imam i...? Oni trebaju prvo da na osnovu reg. tablica dodju do vlasnika vozila. Vlasnik vozila ce im biti negdje u inostranstvu a da bi oni sada to povezivali sa prebivalistem u BIH, bilo bi to za njih prekomplikovano.


na osnovu stranih reg. tablica policija u bih ne može provjeriti ko je vlasnik vozla,nema uvida u to
pa zasto me pitas da li imam prebivaliste u bih?
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#56 Re: Kroz Bihac...

Post by Ridjobrki »

Danguba wrote: pa zasto me pitas da li imam prebivaliste u bih?
Odustani, i ja sam... Kad nacrtaš onda de mu oboji i kad obojiš opet ne konta lik, džaba sve. Ja sam pokušao deset puta i sve džaba.

Ispravno je smatrati da je svako kriv, trebamo uvesti policijsku državu gdje se pretpostavlja da je svako kriminalac, trebamo maltretirati i legitimisati ljude na svakom koraku jer uvijek postoji mogućnost da su negdje počinili nešto kažnjivo i ako je to ikako moguće to trebamo učiniti po kriterijumima kao što su boja odjeće, način hoda, oblik i dizajn tablica na autima i tako to...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#57 Re: Kroz Bihac...

Post by kakavdanakneiskustvu »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Danguba wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: imaš li prebivalište u bih?
Imam i...? Oni trebaju prvo da na osnovu reg. tablica dodju do vlasnika vozila. Vlasnik vozila ce im biti negdje u inostranstvu a da bi oni sada to povezivali sa prebivalistem u BIH, bilo bi to za njih prekomplikovano.


na osnovu stranih reg. tablica policija u bih ne može provjeriti ko je vlasnik vozla,nema uvida u to
pa zasto me pitas da li imam prebivaliste u bih?[/quote]




mislio sam da nemaš jer spominješ da imaš auto sa stranim reg. tablicama
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#58 Re: Kroz Bihac...

Post by Truba »

lijep bihać

Image
al je krupa još ljepša
Juni
Posts: 541
Joined: 30/06/2010 16:10

#59 Re: Kroz Bihac...

Post by Juni »

Dobar dan!
Možete li mi preporuciti neki povoljan, a čist i miran hotel, motel, b&b,prenociste u Bihacu?
Kakva je situacija sa javnim/taxi prevozom? Imate li brojeve telefona/preporuke ?
Unaprijed hvala
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#60 Re: Kroz Bihac...

Post by Hodidid »

Juni wrote:Dobar dan!
Možete li mi preporuciti neki povoljan, a čist i miran hotel, motel, b&b,prenociste u Bihacu?
Kakva je situacija sa javnim/taxi prevozom? Imate li brojeve telefona/preporuke ?
Unaprijed hvala
Villa Una - 52 KM nocenje sa doruckom. Imas Paviljon, Avlija i hotel Park ali ti je sve to 60-80 KM. Imas hotel Opal ali on je mislim 89 KM nocenje sa doruckom.

Villa Una ti je jedno 300-400 m od autobuskog kolodvora prema centru s lijeve strane. Avlija, Paviljon i Park su ti u strogom centru.

Imas taxi sluzbu na autobuskom kolodvoru. Uvijek ima neko. Nemam brojeva ali valjda ce ti vec neko dati.

Moj savjet ti je Villa Una. Mirno, tiho, lijepo, cisto i od centra grada cirka 1 km. Ni preblizu ni predaleko.
Juni
Posts: 541
Joined: 30/06/2010 16:10

#61 Re: Kroz Bihac...

Post by Juni »

Hodidid wrote:
Juni wrote:Dobar dan!
Možete li mi preporuciti neki povoljan, a čist i miran hotel, motel, b&b,prenociste u Bihacu?
Kakva je situacija sa javnim/taxi prevozom? Imate li brojeve telefona/preporuke ?
Unaprijed hvala
Villa Una - 52 KM nocenje sa doruckom. Imas Paviljon, Avlija i hotel Park ali ti je sve to 60-80 KM. Imas hotel Opal ali on je mislim 89 KM nocenje sa doruckom.

Villa Una ti je jedno 300-400 m od autobuskog kolodvora prema centru s lijeve strane. Avlija, Paviljon i Park su ti u strogom centru.

Imas taxi sluzbu na autobuskom kolodvoru. Uvijek ima neko. Nemam brojeva ali valjda ce ti vec neko dati.

Moj savjet ti je Villa Una. Mirno, tiho, lijepo, cisto i od centra grada cirka 1 km. Ni preblizu ni predaleko.
Hvala ti, mislim da ovo prvo odgovara odgovara i zato sto je blizu autobuske stanice.
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#62 Re: Kroz Bihac...

Post by Hodidid »

Nema na cemu juni. Ugodan boravak zelim u Bihacu! :)
kaw_liga
Posts: 124
Joined: 29/09/2013 23:15

#63 Re: Kroz Bihac...

Post by kaw_liga »

Gdje se mogu jesti najbolji cevapi u Krajini a i ostalo na putu od Ripača pa do Novog Grada....jeo sam u restoranu Kostelski Buk-nije bilo lose,ljep ambijent i dobro sređen restoran,onda u Bos Krupi u jednoj rostiljnici u centru,kod Emke prema Petrovcu i mozda najljepse sređenom restoranu na Uni Makabi...Algi prem Otoci i u Novom Gradu gotovo svuda pitanje je jesam li preskocio neko bolje mjesto :-D
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#64 Re: Kroz Bihac...

Post by Danguba »

kaw_liga wrote:Gdje se mogu jesti najbolji cevapi u Krajini a i ostalo na putu od Ripača pa do Novog Grada....jeo sam u restoranu Kostelski Buk-nije bilo lose,ljep ambijent i dobro sređen restoran,onda u Bos Krupi u jednoj rostiljnici u centru,kod Emke prema Petrovcu i mozda najljepse sređenom restoranu na Uni Makabi...Algi prem Otoci i u Novom Gradu gotovo svuda pitanje je jesam li preskocio neko bolje mjesto :-D
Kod Seje malo prije B.Otoke iz pravca B.Krupe...probaj :-) a o jagnjetini da ne pricam. 8-)
kaw_liga
Posts: 124
Joined: 29/09/2013 23:15

#65 Re: Kroz Bihac...

Post by kaw_liga »

Ee znam dje je Seja tamo kod skretanja za Cazin.. nisam nesto zeljan janjetine ima je i u mom kraju kao pravih cevapa,vidim kod Seje uvjek se nesto vrti al nisam nikad stao racunam vjerovatno ne drze rostilj kad im ide ovako sa pecenjem :-D drugi put cu onda stati
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#66 Re: Kroz Bihac...

Post by Ridjobrki »

Sejo u Ljusini je pit-stop kad je janjetina u pitanju. Za ćevape ti je na toj ruti zakon Enver u centru Krupe na glavnoj džadi. ;-)
kaw_liga
Posts: 124
Joined: 29/09/2013 23:15

#67 Re: Kroz Bihac...

Post by kaw_liga »

Znam dje je to u centru Krupe na ljevoj strani iz smjera Bihaća jeo,stvarno su bili dobri nisam u cjeloj Hrv naisao na bolje.. :-D
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#68 Re: Kroz Bihac...

Post by Ridjobrki »

kaw_liga wrote:Znam dje je to u centru Krupe na ljevoj strani iz smjera Bihaća jeo,stvarno su bili dobri nisam u cjeloj Hrv naisao na bolje.. :-D
Normalno da nećeš, to je isto kao da očekuješ bolju kremšnitu u Ljusini nego u Zaprešiću :D
kaw_liga
Posts: 124
Joined: 29/09/2013 23:15

#69 Re: Kroz Bihac...

Post by kaw_liga »

Ridjobrki wrote:
kaw_liga wrote:Znam dje je to u centru Krupe na ljevoj strani iz smjera Bihaća jeo,stvarno su bili dobri nisam u cjeloj Hrv naisao na bolje.. :-D
Normalno da nećeš, to je isto kao da očekuješ bolju kremšnitu u Ljusini nego u Zaprešiću :D
Haha nebi mi cudilo da je u Ljusini i kremšnita bolja :lol: ma ono ima po Hrv iz Bih tako ljudi sto drze te Sarajevski,pa poznati rostiljnica kod Srbina,pa onda Banjalucki cevapi kod Rubelja osim cijene i ne nude nesto posebno :-D
rose22
Posts: 33
Joined: 01/10/2013 22:00

#70 Re: Kroz Bihac...

Post by rose22 »

Gdje god da odem, njemu se vraćam,
čeka me u jutro ledno....
Bihać i ja smo rođena braća...
ili još bolje...mi smo jedno :bih:
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#71 Re: Kroz Bihac...

Post by Ridjobrki »

Stari, dobri Liha... :-D :thumbup:
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#72 Re: Kroz Bihac...

Post by Kralj Tvrtko I. »

Koja je vrsta jela "kljukusa"?

Ja kazem da je to pita a zena kaze da to nije pita nego da je kljukusa....ne kontam je ocam :D :lol:

PS: ona je biscanka....inace
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#73 Re: Kroz Bihac...

Post by Ridjobrki »

Stari, ako ti objašnjava šta je kljukuša a nije je u stanju praktično napraviti - vrati ti to đe si je i naš'o.

:-)
User avatar
BOGUS
Posts: 118
Joined: 10/05/2008 13:04
Location: the baustela

#74 Re: Kroz Bihac...

Post by BOGUS »

Ridjobrki wrote:Stari, ako ti objašnjava šta je kljukuša a nije je u stanju praktično napraviti - vrati ti to đe si je i naš'o.

:-)
O brete,ako ne zna kompirovu ili komsanu uliti...
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#75 Re: Kroz Bihac...

Post by Kralj Tvrtko I. »

a brete moj zna ona sve napraviti...i krompirovu i batakusu i svakakvu...samo mi nije jasno zasto mi neda da kljukusu zovem pitom :D
Post Reply