Kroz Bihac...

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#1 Kroz Bihac...

Post by Nosferatu »

Ovo je mali uradak 4 momka, koja su snimali materijal, pomalo o svom zivotu u Bihacu. Nada sve amaterski, na momente je dosta izvitopereno, izvjestaceno (vidi se da momci nisu cesto bili pred kamerama) ali odavno nisam nasao bolji primjer Bihackog naglaska, koji stvarno rane ljeci i bilo mi je nesto simpaticno to sto su napravili. Pa eto da otvorim ovu temu i nagradim trud koji su ovi momci investirali. Inace su s Ruzice, koja je naselje na periferiji grada, poznato po tome sto u njemu zivi dosta roma.


Tri klipa po 5-6 minuta svaki:
http://www.youtube.com/watch?v=MzJAyuouXYc
http://www.youtube.com/watch?v=tD-l3CYRJbo
http://www.youtube.com/watch?v=LEPPXB8E2lY

Pravljenje filma...
http://www.youtube.com/watch?v=5EhnWtioGxY
User avatar
schevar
Posts: 111
Joined: 07/06/2007 12:53

#2

Post by schevar »

momci su pravi i ideja sama.jedino sto se rasplakah za ove bajramske dane sto nisam tamo. :( e,bas ti hvala :oops: :D
sarkić ajid-paša
Posts: 148
Joined: 01/08/2005 17:17

#3

Post by sarkić ajid-paša »

Ovaj film je je rezultat projekta nevladinih organizacija LP Ruzica Bihac i jedne organizacije sa Kosova.U Bihac je dosao jedan momak-reziser sa Kosova koji se bavi dokumentarnim filmom sa ciljem obuke mladih u Bihacu kako se snima i montira dokumentarni film.
Akteri ovog filma nikad se nisu bavili filmom i ovo je prvi put da nesto snime.
Bilo je jako zanimljivo i mislim da su momci nesto i naucili.
Treba napomenuti da je reziser sa Kosova Sami Mustafa Rom.Ja sam bio odusevljen koliko taj momak ima znanja na racunaru i drugoj tehnici i mogu reci da je promjenio moje misljenje o Romima.
U drugom djelu filma pojavljuje se Erdjan Gasi, Rom iz Bihaca.On je prvak BIH u tekvando.
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#4

Post by BISCANIN2 »

Da se i ja malo pohvalim svojim skrominim doprinosom filmu a usput i malo i propagande :D ,na dijelu dva onaj rafting čamac je moj i onaj lik što vesla sam ja glavom i bradom :D :D .
Kolega Erdžan me zamolio da napravi kakv kratak snimak čamca opreme itd ,samo je bilo planirano da i oni se spuste medjutim u zadnjem trenutku su se predomislili .
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#5

Post by ziggy »

Bas me zelja minu :( Kao da am ja sama prohodala kroz ove lijepe bihacke ulice.
Otkad nisam bila :(
User avatar
zeleni xy
Posts: 457
Joined: 22/03/2010 15:09
Location: Moja mahala tvojU jahala

#6 Re: Kroz Bihac...

Post by zeleni xy »

Virtualna šetnja kroz Bihać, uživajte

http://innovattivo-virtualserver.info/usk/
User avatar
_tulumba_
Posts: 687
Joined: 07/04/2008 17:52

#7 Re: Kroz Bihac...

Post by _tulumba_ »

.
Last edited by _tulumba_ on 07/02/2013 22:12, edited 1 time in total.
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#8 Re: Kroz Bihac...

Post by Hodidid »

_tulumba_ wrote:Ima li iko iz Bihaća, da me uputi u sam Bihać (generalno grad, hranu, kafice, sta moram vidjeti, cega da se klonim, kakvi su biscani/anke ljudi tak') ..uskoro sam "stanovnik" bisera na Uni a jos nikad nisam ni bio tamo niti koga poznajem :roll: :-D
Oklen si :D ? By the way tvrd i potezak svijet. Prilicno za sebe onako. Ne vole dosljake. trebaju godine i godine da te prime medju "svoje". Kad i ako te prime medju svoje onda si mali bog.Ali nisu ti to prilike :D .

Od mjesta za izaci Imas Tasun i Macao blizu autobuske stanice. Istom ulicom prema centru s lijeve strane kad predjes most imas Paviljon. Imas Papayu,River na samoj Uni itd. U samom centru imas 6-7 kafica gdje je Bondeno najpoznatiji.Za klopu u gradu imas River, Paviljon, restoran Belvederre i Cavkunovica u centru sa kuhanim jelima.

E da i kloni se Biscanki. Zahebate su.
User avatar
_tulumba_
Posts: 687
Joined: 07/04/2008 17:52

#9 Re: Kroz Bihac...

Post by _tulumba_ »

Hodidid wrote:
_tulumba_ wrote:Ima li iko iz Bihaća, da me uputi u sam Bihać (generalno grad, hranu, kafice, sta moram vidjeti, cega da se klonim, kakvi su biscani/anke ljudi tak') ..uskoro sam "stanovnik" bisera na Uni a jos nikad nisam ni bio tamo niti koga poznajem :roll: :-D
Oklen si :D ? By the way tvrd i potezak svijet. Prilicno za sebe onako. Ne vole dosljake. trebaju godine i godine da te prime medju "svoje". Kad i ako te prime medju svoje onda si mali bog.Ali nisu ti to prilike :D .

Od mjesta za izaci Imas Tasun i Macao blizu autobuske stanice. Istom ulicom prema centru s lijeve strane kad predjes most imas Paviljon. Imas Papayu,River na samoj Uni itd. U samom centru imas 6-7 kafica gdje je Bondeno najpoznatiji.Za klopu u gradu imas River, Paviljon, restoran Belvederre i Cavkunovica u centru sa kuhanim jelima.

E da i kloni se Biscanki. Zahebate su.
Hvala lijepo na podijeljenim info. :) Dacu se bukvalno u istrazivanje grada, u slobodno vrijeme i trenutno mi je najveca briga upravo klopa :lol: Vjerujem sto se tice prihvatanja novih ljudi, ne razlikuju se vjerovatno od ostalih dijelova BiH..Inace, iz nicaZe sam a ni mi nismo nista bolji po tom pitanju :D (Tešnjaci znaju uglavnom to! :-) ) Sto se tice Biscanki, nikakav problem pa ako je k'o na glasu zahebanih iz centralne Bosne, onda su Zenicani hehe ..a jos kad bih ti rekao iz kojeg sam tacno naselja, bolje bi njima bilo da se mene klone :-) :D
User avatar
Lacrosse
Posts: 319
Joined: 13/07/2012 13:05

#10 Re: Kroz Bihac...

Post by Lacrosse »

_tulumba_ wrote:Ima li iko iz Bihaća, da me uputi u sam Bihać (generalno grad, hranu, kafice, sta moram vidjeti, cega da se klonim, kakvi su biscani/anke ljudi tak') ..uskoro sam "stanovnik" bisera na Uni a jos nikad nisam ni bio tamo niti koga poznajem :roll: :-D
Ama brate dragi, pa nije New York da te ljudi upute.

Bihac ces savladati za 7 dana, i bolje da ti niko nista ne govori nego da sam pogledas to sve.

Ima pjesacka zona u centru grada, gdje je par dnevnih kafica.

Imas preko Mosta uz Unu par mjesta navece i vikend.

Najstarija kafana je Paviljon.

Od kafica/slasticarnica Bondeno je mjesto za koje svako zna i u vlasnistvu part-time Zenicanina Tigra.

Jedinstvo ti igra u drugoj ligi i treba im vodja navijaca, posto si iz Zenice imas pedigre.

Hrana ti nece biti problem ali grijanje hoce ako sad dolazis, a iz centralnog si komforta. To ti je najbitnije da vidis kako ces se grijati ove zime, jer ako treba na pec i drva, a nemas drva, a nisi ni vican da nalozis to ti moze biti omanja adaptacija.

Subotom je pijacni dan, tkz buvljak. To ti je najbolji dan da kupis sta voca, povrca, pastrme, sira.

Prodajnih centara ima koliko hoces ali su svi malo izvan grada, tako da ako ides skontaj kako ces se vratiti s punim cekerima.

Cim dodjes dok je jos toplo otidji u Hrvatsku na Plitvicka jezera, koja su jako blizu, to je vodeni Niagara Falls.

Od nekih boljih restorana nekih desetak km u Ripcu postoji riblji restoran, mislim da se zove Slap, i na Kostealama kod centrale, takodje ima fin restoran, Kostelski buk.

Takodje postoji i fin restoran u Bihacu, u novom hotelu, kojem sam ime zaboravio, uglavnom 10 minuta od centra prema elektrodistribuciji meni se cini.

U Tasuna ne bih izlazio, ali njegov brat Tasun drugi ima kao pizzeriju do lokala Tasun. Tu sam jeo pizzu i nije lose. Svidja mi se sto rade do kasnije. I u Midzic mahali pored slapa ima par kafica, ne znam jel se mjesto zove kod Muje ili se tako kaze, e tu je fina trpeza takojde. Tu je i nezaobilazni Cardak, u koji ce prije ili kasnije navratiti, i tu se moze sta pojesti. U Hatincu je bila kafana Zute Dunje, to je mala kafana uradjena u retro stilu s Sevdah juboxom i slicno, bio je fin ambijent.

Bihac je divan jedan grad mozda medju naljepse 2-3 sigurno u Bosni, tu je i velika blizina Zagreba, pa kad ti dosadi mozes otici u posjetu za vikend, a ljeti i na more nije problem na koji dan pa nazad.

Ne mislim da imas sansu da upadnes u probleme, ali ako zatvaras kafane i naletis na kakve pjane krajsnike koji te ne znaju to je jedino cega treba da se cuvas, primjetices u gradu odjednom nestane vecine zena, nakon toga scena naglo kopni i ostaju kojekakve senlucije, besposlicari, pjane, tad ti je vjerovatno i najbolje kuci da ides jer sve pametno sto si imao cuti i vidjeti si cuo i vidjeo. Jedina stvar zbog kojeg Biscani mogu imati neke predrasude od Zencane je sto jako mnogo sitnih lopova i dzeparosa dolazi iz Zenice, i ljudima kradu imovinu, npr dodju i budu tu nekoliko dana, i onda ili ih uhvate ili idu drugdje na teren.

Ovaj post dolazi od dijasporca, tako da ako nisam s necim utoku ne zamjeri, ovo je onoliko koliko ja znam kad i sam dodjem u posjetu.
User avatar
%tacno*
Posts: 806
Joined: 13/05/2012 21:48

#11 Re: Kroz Bihac...

Post by %tacno* »

:( :(

http://www.biscani.net/index.php?stream ... &vid=19836

poznati ugostitelj

Neka mu je vjecni rahmet dusi
User avatar
anthraxQ
Posts: 1936
Joined: 14/07/2010 11:26
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

#12 Re: Kroz Bihac...

Post by anthraxQ »

_tulumba_ wrote:
Hodidid wrote:
_tulumba_ wrote:Ima li iko iz Bihaća, da me uputi u sam Bihać (generalno grad, hranu, kafice, sta moram vidjeti, cega da se klonim, kakvi su biscani/anke ljudi tak') ..uskoro sam "stanovnik" bisera na Uni a jos nikad nisam ni bio tamo niti koga poznajem :roll: :-D
Oklen si :D ? By the way tvrd i potezak svijet. Prilicno za sebe onako. Ne vole dosljake. trebaju godine i godine da te prime medju "svoje". Kad i ako te prime medju svoje onda si mali bog.Ali nisu ti to prilike :D .

Od mjesta za izaci Imas Tasun i Macao blizu autobuske stanice. Istom ulicom prema centru s lijeve strane kad predjes most imas Paviljon. Imas Papayu,River na samoj Uni itd. U samom centru imas 6-7 kafica gdje je Bondeno najpoznatiji.Za klopu u gradu imas River, Paviljon, restoran Belvederre i Cavkunovica u centru sa kuhanim jelima.

E da i kloni se Biscanki. Zahebate su.
Hvala lijepo na podijeljenim info. :) Dacu se bukvalno u istrazivanje grada, u slobodno vrijeme i trenutno mi je najveca briga upravo klopa :lol: Vjerujem sto se tice prihvatanja novih ljudi, ne razlikuju se vjerovatno od ostalih dijelova BiH..Inace, iz nicaZe sam a ni mi nismo nista bolji po tom pitanju :D (Tešnjaci znaju uglavnom to! :-) ) Sto se tice Biscanki, nikakav problem pa ako je k'o na glasu zahebanih iz centralne Bosne, onda su Zenicani hehe ..a jos kad bih ti rekao iz kojeg sam tacno naselja, bolje bi njima bilo da se mene klone :-) :D

koje naselje? Jel ono prije bolnice ili ono kod zeljeznicke stanice? Da ne imenujem. :D
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#13 Re: Kroz Bihac...

Post by Hodidid »

More bit Jalija, Mokusnice, Radakovo, Crkvice, Kineski zid itd....
User avatar
Mannequin
Posts: 1316
Joined: 14/07/2009 14:50
Location: FFM

#14 Re: Kroz Bihac...

Post by Mannequin »

Tasun.. Ako zelis da dobijes ne samo casu/flasu u glavu nego i sto, onda bujrum tamo :) Krkanska muzika, normalnog covjeka ni u prici. U zimsko doba za nocne izlaske no.1 disco club Pasarela - super uredjeno, normalna raja i dobra muzika, slijedi Piramida gdje se svaki vikend odrzavaju rock svirke :) Za popodnevne kafe opet Pasarela, Hard Rock, Alhambra i Avlija. To bi bilo oko izlazaka.
Oko hrane necu nista pisati, jer uvijek sto je meni ukusno - drugima nije i obrnuto.


Znam da kasnim s ovim postom, ali eto da se nadje za ubuduce :-)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58432
Joined: 03/08/2010 19:04

#15 Re: Kroz Bihac...

Post by kakavdanakneiskustvu »

ima li snijega u bihaću?
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#16 Re: Kroz Bihac...

Post by Bosanski_kralj »

kakavdanakneiskustvu wrote:ima li snijega u bihaću?
Ima, grad je juče skorz slabo bio očišćen, ne znam kakvo je stanje danas.
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#17 Re: Kroz Bihac...

Post by BISCANIN2 »

Bosanski_kralj wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:ima li snijega u bihaću?
Ima, grad je juče skorz slabo bio očišćen, ne znam kakvo je stanje danas.
Danas je puno bolje a snijeg ima oko 50 cm i jos nekakav vlazan i tezak.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#18 Re: Kroz Bihac...

Post by Kralj Tvrtko I. »

ajmo sliku koju ubaciti da vidimo
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58432
Joined: 03/08/2010 19:04

#19 Re: Kroz Bihac...

Post by kakavdanakneiskustvu »

topi li se,zna li ko ima li ga poslije prelaza izačić,jesu li čiste ceste?
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#20 Re: Kroz Bihac...

Post by Bosanski_kralj »

Prohodni su putevi, uz dobre zimske gume ne bi trebalo biti nigdje problema.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58432
Joined: 03/08/2010 19:04

#21 Re: Kroz Bihac...

Post by kakavdanakneiskustvu »

Bosanski_kralj wrote:Prohodni su putevi, uz dobre zimske gume ne bi trebalo biti nigdje problema.


hvala
User avatar
zeleni xy
Posts: 457
Joined: 22/03/2010 15:09
Location: Moja mahala tvojU jahala

#22 Re: Kroz Bihac...

Post by zeleni xy »

Image
User avatar
Mannequin
Posts: 1316
Joined: 14/07/2009 14:50
Location: FFM

#23 Re: Kroz Bihac...

Post by Mannequin »

zeleni xy wrote:Image

:thumbup:

Najdrazi grade, sretan ti rodjendan :)
User avatar
%tacno*
Posts: 806
Joined: 13/05/2012 21:48

#24 Re: Kroz Bihac...

Post by %tacno* »

zeleni xy wrote:Image
cuj opcinski nacelnik... :-) ko da nekoga interesuje ko je opcinski nacelnik

isto kao sto sam citao '' Sretnu Novu ...godinu zeli vam BH Poste Sadik Bahtic''

pa nije vam to prcija niti babovina... :-)
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#25 Re: Kroz Bihac...

Post by theTruePath »

zeleni xy wrote:Image
:thumbup: :bih:
Post Reply