kriticna masa

Post Reply
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#1 kriticna masa

Post by photo »

ima li bih kriticnu masu (ili samo masu koja je kriticna) da pokrene bilo kakve vanredne izbore?

milsim, ako se odobri ova gradnja brana na neretvi, ili ako se, zbog nedostatka dogovora oko policije ili drugih uslova, prekinu pregovori o pridruzivanju u eu, postoji li ta sviojest kod gradjana ili moc kod istih, da peticijom izganjaju vanredne izbore na drzavnom ili entitetskom nivou?

recimo, ako vlada fbih odobri gradnju brana, moze li se desiti da gradjani prikupe, sta ja znam, 500.000 potpisa i traze vanredne izbore? i ako ih prikupe, pije li to vode ikako? ima li ikakve moci glas javnosti nakon izbora? ono, ako se skupi masa da se nesto promijeni?

mogu li se uopste izganjati vanredni izbori u danasnjoj bih?
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#2

Post by amrino »

kratko i jasno- NE
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#3 Re: kriticna masa

Post by chuchumbamayumbe »

photo wrote:ima li bih kriticnu masu (ili samo masu koja je kriticna) da pokrene bilo kakve vanredne izbore?

milsim, ako se odobri ova gradnja brana na neretvi, ili ako se, zbog nedostatka dogovora oko policije ili drugih uslova, prekinu pregovori o pridruzivanju u eu, postoji li ta sviojest kod gradjana ili moc kod istih, da peticijom izganjaju vanredne izbore na drzavnom ili entitetskom nivou?

recimo, ako vlada fbih odobri gradnju brana, moze li se desiti da gradjani prikupe, sta ja znam, 500.000 potpisa i traze vanredne izbore? i ako ih prikupe, pije li to vode ikako? ima li ikakve moci glas javnosti nakon izbora? ono, ako se skupi masa da se nesto promijeni?

mogu li se uopste izganjati vanredni izbori u danasnjoj bih?
Ne, ne i ne.
Mi smo takvo drustvo, mahalashko, nema tu kriticne mase... Pesimista sam u svakom pogledu.
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#4

Post by alphonse kauders »

ne- mi smo samo virtuelna kritična masa, da se može ovako preko foruma, 100 revolucija bi bilo pokrenuto:=) :-)
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#5

Post by danas »

NE
putnik
Posts: 262
Joined: 05/06/2003 00:00

#6

Post by putnik »

NE

Ovdje narod razmišlja otprilike ovako:

Danas mi je dobro

- dobio sam platu,
- ili pazario sam dobro na pijaci,
- ili nisu mi ovaj mjesec isključili struju,
- ili Sarajevo je klepilo Želju

a sutra,

ma, ko j€be sutra
beco5
Posts: 61
Joined: 03/11/2004 20:51
Location: sarajevo

#7

Post by beco5 »

Protiv brana sam.
Ali moj jarane kakva masa kad MZ Glavatičevo i Opština Konjic
to odobraje to ti je nažalost kritična masa.Oni predstavljaju kritičnu masu.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#8

Post by _BosanaC »

beco5 wrote:Protiv brana sam.
Ali moj jarane kakva masa kad MZ Glavatičevo i Opština Konjic
to odobraje to ti je nažalost kritična masa.Oni predstavljaju kritičnu masu.
Samo sto na srecu Neretva, Prenj i Bjelasnica nisu njihovo licno vlasnistvo :D
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#9

Post by Jimmy_The_Saint »

Koji će ti organ izbori?

Misliš da SDP, realno, neće graditi centrale? KP je napravio ovo malo centrala što imamo!

Ono što bi, eventualno, vrijedilo ovdje napraviti je ono što je Italija imala 1993. sa aferom "tangentopoli": pravosuđe je ofanzivno razjebalo korupciju u krugovima SVIH stranaka. I, čik pogodi, toliko prljavštine je izašlo, da su dotad neprikosnovene stranke, najjače, PUKLE k'o ledenica.

E sad, onda je klizeći uletio Berluskoni... No, mi već imamo svoga Berlusconija u Predsjedništvu (Forza BiH 100 %) pa možda vrijedi pokušati.
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#10

Post by Abu FEED el-Castro »

Demokratija ti je zapravo šarena laža za naivne budale, sa kompletnim paketom usluga koji dolaze uz nju. Eto to o čem ti sanjaš je najbolji dokaz.. :-x :oops: :x
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#11

Post by Jimmy_The_Saint »

Abu FEED el-Castro wrote:Demokratija ti je zapravo šarena laža za naivne budale, sa kompletnim paketom usluga koji dolaze uz nju. Eto to o čem ti sanjaš je najbolji dokaz.. :-x :oops: :x
A šta tebe lafe zanima, šerijat? :)
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#12

Post by Hantraga »

Ne razumijem sta ces dobiti vanrednim izborima?

Ne vjerujem da bi rezultati bili ista drukciji nego prije dva mjeseca...
Post Reply