Kriptovalute / Bitcoin / Nicehash

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
okdude
Posts: 13
Joined: 30/05/2016 19:39

#1 Kriptovalute / Bitcoin / Nicehash

Post by okdude »

Pozdrav,

kupio bi rig i nisam siguran koju valutu da majnam. Nasao sam rig sa 200mh/s, i zanima me sada sto svi majnaju ethereum jer vidim da bi taj rig imao zaradu od 560KM, trenutno. A isti taj rig na nicehashu zaradjuje 740 KM na Bitcoinu. Cuo sam da je kod nas problem nicehash. Zanima me mogu li prebaciti normalno tu kolicinu na wallet, pa podici te pare sa nicehasha, koji wallet da koristim itd? U biti me zanima, nicehash mi se cini bolja opcija a ne vidim nikon ni po olx da to promovise svi pisu koliko kopa Ethereuma. KOrisit li neko nicehash, da mi pojasni kako to prebaciti na wallet, i podici pare itd?


Noob alert, ali pokusavam da naucim. Hvala svima.
nekome
Posts: 2924
Joined: 17/05/2011 10:41

#2 Re: Kriptovalute / Bitcoin / Nicehash

Post by nekome »

Ne mozes minat eth sa <= 4GB VRAMa.
okdude
Posts: 13
Joined: 30/05/2016 19:39

#3 Re: Kriptovalute / Bitcoin / Nicehash

Post by okdude »

nekome wrote: 11/06/2021 19:49 Ne mozes minat eth sa <= 4GB VRAMa.
Da to znam, kartice koje bi uzeo su 8GB
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#4 Re: Kriptovalute / Bitcoin / Nicehash

Post by ProgramskiJezik »

Nice hash mozes samo bitcoin da majnas, i onda taj BTC mozes prebacit u ETH.

Ja direktno sto majnam prebacujem u Coinbase gdje radim trading, negdje prebacujem direktno sa nicehash na karticu i mali su fee poprilicon tako da nije lose. Trenutno podrzavaju i DOGE pa sam i tu malo ulozio..

Uglavnom, jednostavno je nije komplikovano
okdude
Posts: 13
Joined: 30/05/2016 19:39

#5 Re: Kriptovalute / Bitcoin / Nicehash

Post by okdude »

ProgramskiJezik wrote: 11/06/2021 23:38 Nice hash mozes samo bitcoin da majnas, i onda taj BTC mozes prebacit u ETH.

Ja direktno sto majnam prebacujem u Coinbase gdje radim trading, negdje prebacujem direktno sa nicehash na karticu i mali su fee poprilicon tako da nije lose. Trenutno podrzavaju i DOGE pa sam i tu malo ulozio..

Uglavnom, jednostavno je nije komplikovano
E hvala ti, a reci mi jesi instalirao windows samo na taj rig i onda lagano nicehash i to je to? I jos jedno pitanje da li je ovaj kalkulator njihov za rigove koji pokazuje koja grafa koliko zaradjuje precizan? (10% gore dole) Hvala! Da li ti kada uporedis realni zaradu sa kalkulatorom vidis podudaranje? Hvala puno!

https://www.nicehash.com/profitability-calculator
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#6 Re: Kriptovalute / Bitcoin / Nicehash

Post by ProgramskiJezik »

okdude wrote: 12/06/2021 00:41
ProgramskiJezik wrote: 11/06/2021 23:38 Nice hash mozes samo bitcoin da majnas, i onda taj BTC mozes prebacit u ETH.

Ja direktno sto majnam prebacujem u Coinbase gdje radim trading, negdje prebacujem direktno sa nicehash na karticu i mali su fee poprilicon tako da nije lose. Trenutno podrzavaju i DOGE pa sam i tu malo ulozio..

Uglavnom, jednostavno je nije komplikovano
E hvala ti, a reci mi jesi instalirao windows samo na taj rig i onda lagano nicehash i to je to? I jos jedno pitanje da li je ovaj kalkulator njihov za rigove koji pokazuje koja grafa koliko zaradjuje precizan? (10% gore dole) Hvala! Da li ti kada uporedis realni zaradu sa kalkulatorom vidis podudaranje? Hvala puno!

https://www.nicehash.com/profitability-calculator
Dobar je kalkulator, kao sto kazes 10% gore dole, stim da kad majnas mjenja ti se MH/s sve ovisi od networka. Ja na svojoj 2060S dobijam oko 35 do 40MH/s.. sto je sasvim ok za majnanje dok radim.

Jesam, samo sam instalirao nice hash quick miner na windows i to je to.. stim da nemam Rig nego samo koristim na svojoj gaming/work masini :D
Post Reply