Krecu opstrukcije HDZ-a

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#151 Re: Krecu opstrukcije HDZ-a

Post by mO k3 »

Kolinda wrote:
mO k3 wrote:
Kolinda wrote: Nije radi mene, nego deder temu otvori i pomozi narodu u tome kako u ambasadama da popune formulare, možda spasiš koju dobru dušu da ne upadne u ralje fašizma što reče uzoriti kardinal Puljić.
Ralje fasizma , to Puljic nesto izjavio?
Kad ostaviš mistriju malo proguglaj :lol:
:lol:
Sta ti rece sef ma nije to Puljic rekao :mrgreen: ...
Puljic ko Puljic ostario , senilan nije bas ni najzdraviji ko zna koliko mu je jos vremena ostalo pa da spasi sto se moze spasiti ...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#152 Re: Krecu opstrukcije HDZ-a

Post by Maraschino »

Kolinda wrote:
Hafis wrote:
Kolinda wrote:Pa HDZ ima 13-14 svakako i po ovome obrisanom, mi Hrvati a ne HDZ hoćemo 17-17 a ne da tamo neki Fejzić sa 24 Hrvata iz BPK uzima 4000 kerma umjesto Mate iz Ljubuškog ili Jure iz Orašja.
Nije zar da će se Fejzić opet uglaviti u dom naroda kao Hrvat.
E jest sretan čovjek...to ti je to. Bolje ti se bez prangije roditi nego bez sreće.
Vjere mi ne znam ja to po onom starom sazivu, ali koliko sam vidio nema stranke dijaspore u krugu onih koji su upali u skupštinu BPK. ( Kako uredno pazim da ne napišem BKŽ, ipak je to njihova, pardon njihov kanton).
opet prica sam sa sobom

:jbt:
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#153 Re: Krecu opstrukcije HDZ-a

Post by Kolinda »

Jebeno je kad nemaš argument a kao nešto bi rekao, jeli tako maraskiću?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#154 Re: Krecu opstrukcije HDZ-a

Post by mO k3 »

Image


Švicarski list Berner Zeitung piše u članku o Hrvatskoj kao "novom problematičnom djetetu Europske unije", čije ponašanje otkako je ušla u EU 2013. godine izgleda kao "antireklama za proširenje".





Švicarski list Berner Zeitung piše u članku o Hrvatskoj kao "novom problematičnom djetetu Europske unije", čije ponašanje otkako je ušla u EU 2013. godine izgleda kao "antireklama za proširenje".

"U Hrvatskoj čak i smrt intelektualnih veličina izaziva bujicu žestokih emocija. "Lažljivac", "veleizdajnik", "židovski rasist" i "antikrist" zapravo su bezazlenije uvrede koje su preplavile hrvatski internet nakon smrti renomiranog publicista Slavka Goldsteina", piše Berner Zeitung i poziva se na Index, koji je konstatirao da je Goldsteinova smrt izazvala niz mrziteljskih reakcija koje ukazuju na fašizaciju hrvatskog društva.

"Doista se čini da su se horizonti u Hrvatskoj nakon ulaska u EU 2013. suzili umjesto proširili. Propovijedi pune mržnje nacionalističkih svećenika protiv nekadašnjih partizana i srpske manjine idu u korak sa spaljivanjem manjinskih novina i višemjesečnim debatama o tome treba li biti dopuštena spomen-ploča sa "Za dom spremni", pozdravom fašističkih ustaša", navodi švicarski list, te konstatira da je predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović svojom izjavom o "starom hrvatskom pozdravu" relativizirala ustašluk.

Za premijera Andreja Plenkovića se pak piše da se čini kako je "izgubio kontrolu nad bijesom nacionalističkim krilom svojeg konzervativnog HDZ-a", te da "njegove promjenjive reakcije pojačavaju sliku zemlje koja nije samo posvađana sa susjedima, nego i sama sa sobom".

Hrvatsko članstvo u Europskoj uniji nije priča o uspjehu

Podsjeća se da je nekad Hrvatska bila i ljubimica Zapada, naročito Njemačke koja je diplomatski podržala hrvatsko priznanje, te da je premijer Ivo Sanader zemlju kasnije usmjerio prema NATO-u i EU, "prije nego su ga srušili brojni korupcijski skandali". Berner Zeitung piše da se pod vodstvom "socijaldemokratskog premijera Zorana Milanovića Hrvatska spoticala po ulasku u EU", te se podsjeća na skandal oko lex Perković, koji je Hrvatska ukinula pod pritiskom ostalih članica Unije.

"Hrvatska igra u gostima unutar EU ni do danas nije postala priča o uspjehu. Baš suprotno: zemlja se pretvorila u problematično dijete EU-a. Bruxelles je već dvaput morao intervenirati zbog trgovinskih sankcija Hrvatske bivšem ratnom protivniku Srbiji", piše švicarski list i ponašanje Hrvatske prema susjedima opisuje kao "balkansku tvrdoglavost": "Obzir prema nacionalističkoj osjetljivosti u unutarnjoj politici otežava Zagrebu kompromise sa susjedima." Konstatira se da Hrvatska "nema sposobnosti rješavati konflikte sa susjedima u kooperativnoj atmosferi", te se navodi primjeri prijepora o razgraničenju sa Slovenijom, te odnosi s Mađarskom i BiH.

Berner Zeitung svoj članak o Hrvatskoj završava citiranjem bivše ministrice vanjskih poslova Vesne Pusić, koja je izjavila da Hrvatska "na svim stranama bezrazložno upala u diplomatsku defenzivu", te dodaje kako se u Bruxellesu Hrvatsku sve više gleda kao na članicu koja stalno "izaziva nevolje".

sta rece puljic :mrgreen:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18579
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#155 Re: Krecu opstrukcije HDZ-a

Post by GandalfSivi »

Vidi sto smo se raspisali. Sta, ne igra Hrvatska danas pa se ima vremena?

Nego, da nabacimo par stvari.

Ustav BiH stavlja evrposke konvencije iznad samog sebe, sto hoce da kaze da je presuda suda po pitanju tuzbe Sejdic/Finci prva koja se mora provesti, i iznad svih odluka je Ustavnog suda BiH. Kako to ide?

Drugo, de mi Kolinda, ali ono svega ti, objasni kakve veze ima presuda Ustavnog suda sa izborom clana Predsjednistva iz reda hrvatskog naroda?

Idemo dalje, u odluci Ustavnog suda, imaju zakljucci i fusnote. De mi navedi koji zakljucak (ne fusnota) ima veze sa trenutnim izbornim zakonom?

Hocemo jos, znas li nabrojati koliko presuda Ustavnog suda do sada nije provedeno?

Na kraju, vidim da ideja bojkota pogadja pravo mjesto. Da malo to razjasnim. U Hercegovini (ukljucujuci Srednju Bosnu) po popisu stanovnistva zivi 390.000 hiljada Hrvata. Federacija BiH imam 2.219.000 stanovnika. Hrvati dole juzno zive pretezno od 10 velikih firmi (ne racunajuci male), koje traze svoje trzista uglavnom na podrucju Federacije. Zamisli sada da to trziste pocne bojkotovati ove kompanije. U roku dva mjeseca kljuc u bravu, hvala i dovidjenja. Ja ne treba da se zajebajem sa politikom, sve je to zakon brojeva. Fazon je u tome sto velika vecina Bosnjaka, da ne kazem Bosanaca, hoce drzavu gdje cemo se svi osjecati ugodno. Ali, postoji granica za sve. Covic ju je osjetio na ovim izborima. Da se nije kurcio kad ne zna letiti, sad bi bio clan Predsjednistva. Izgleda da nije jos naucio, sto je i logicno, jer je navikao na silu, ali me cudi da ga ostali jos uvijek prate na tom putu. Politika je umjetnost kompromisa. Ni meni ne odgovara da mi Dodik sjedi u Predsjednistvu, niti da mi stranke koje rade protiv BiH vladaju parlamentom. Ali jebiga, i to je kompromis. Necu ni ja voliti Bosnu ako se Srbi i Hrvati u istoj ne osjecaju ugodno, ali hajmo biti malo realno. Ponavljam, HDZ razvalio izbore, niko nece ni da prica o vlasti bez njih. Posteno. Ali ako je to malo, hocemo li se inatiti, hocemo li ici na ekonomsko unistenje? Moze i to, nije pozeljno, nije prefercijalno, ali je moguce...
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#156 Re: Krecu opstrukcije HDZ-a

Post by mO k3 »

GandalfSivi wrote:Vidi sto smo se raspisali. Sta, ne igra Hrvatska danas pa se ima vremena?

Nego, da nabacimo par stvari.

Ustav BiH stavlja evrposke konvencije iznad samog sebe, sto hoce da kaze da je presuda suda po pitanju tuzbe Sejdic/Finci prva koja se mora provesti, i iznad svih odluka je Ustavnog suda BiH. Kako to ide?

Drugo, de mi Kolinda, ali ono svega ti, objasni kakve veze ima presuda Ustavnog suda sa izborom clana Predsjednistva iz reda hrvatskog naroda?

Idemo dalje, u odluci Ustavnog suda, imaju zakljucci i fusnote. De mi navedi koji zakljucak (ne fusnota) ima veze sa trenutnim izbornim zakonom?

Hocemo jos, znas li nabrojati koliko presuda Ustavnog suda do sada nije provedeno?

Na kraju, vidim da ideja bojkota pogadja pravo mjesto. Da malo to razjasnim. U Hercegovini (ukljucujuci Srednju Bosnu) po popisu stanovnistva zivi 390.000 hiljada Hrvata. Federacija BiH imam 2.219.000 stanovnika. Hrvati dole juzno zive pretezno od 10 velikih firmi (ne racunajuci male), koje traze svoje trzista uglavnom na podrucju Federacije. Zamisli sada da to trziste pocne bojkotovati ove kompanije. U roku dva mjeseca kljuc u bravu, hvala i dovidjenja. Ja ne treba da se zajebajem sa politikom, sve je to zakon brojeva. Fazon je u tome sto velika vecina Bosnjaka, da ne kazem Bosanaca, hoce drzavu gdje cemo se svi osjecati ugodno. Ali, postoji granica za sve. Covic ju je osjetio na ovim izborima. Da se nije kurcio kad ne zna letiti, sad bi bio clan Predsjednistva. Izgleda da nije jos naucio, sto je i logicno, jer je navikao na silu, ali me cudi da ga ostali jos uvijek prate na tom putu. Politika je umjetnost kompromisa. Ni meni ne odgovara da mi Dodik sjedi u Predsjednistvu, niti da mi stranke koje rade protiv BiH vladaju parlamentom. Ali jebiga, i to je kompromis. Necu ni ja voliti Bosnu ako se Srbi i Hrvati u istoj ne osjecaju ugodno, ali hajmo biti malo realno. Ponavljam, HDZ razvalio izbore, niko nece ni da prica o vlasti bez njih. Posteno. Ali ako je to malo, hocemo li se inatiti, hocemo li ici na ekonomsko unistenje? Moze i to, nije pozeljno, nije prefercijalno, ali je moguce...
Boldirano samo pitao u vise navrata , hajde recimo da usvojimo i taj famozni novi izborni zakon kada bi usli u EU a to se nikada nece desiti jer imam unutrasnje neprijatelje to bi se moralo promjenuti po evropskim standardima , jeli tako ..??
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18579
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#157 Re: Krecu opstrukcije HDZ-a

Post by GandalfSivi »

mO k3 wrote:oldirano samo pitao u vise navrata , hajde recimo da usvojimo i taj famozni novi izborni zakon kada bi usli u EU a to se nikada nece desiti jer imam unutrasnje neprijatelje to bi se moralo promjenuti po evropskim standardima , jeli tako ..??
Jok ba, ne mozes ovdje dobiti odgovor ni na jedno pitanje. Ne znam je li jedan lik ili dvojica, ali je povrsno to svakako, nalete ovdje, bace par floskula sa hercegovackih portala, nikada ne odgovore na pitanje i nastave dalje. Hafisu sam napisao roman jutros, lik samo hladno preskoci i nastavi sa uskocicama. Ne pisem ja zbog njih, pisem zbog ljudi koji citaju forume, jer to je kompletna poenta svega, nikada neces promijeniti misljenje ovih koji dodju sa odredjenim predispozicijama, nego ima tu 10 puta vise ljudi koji citaju, pa se neki i obrazuju. Uvijek sam za postenu konverzaciju, ne branim nikoga, ali se ponekad umorim od ovog cirkusa...
User avatar
Ricken
Posts: 6042
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#158 Re: Krecu opstrukcije HDZ-a

Post by Ricken »

GandalfSivi wrote:
Pa o budzetu i pricam. Drzava je sa svojim infrastrukturalnim i razvojnim projektioma nosioc privrede. Nije to samo prema kompanijama koje direktno ucestvuju u tome, nego i onaj ekonomski X faktor, koji s jedne strane uslovljava kupovnu moc samih kompanija, a s druge strane onda i kupovnu moc stanovnistva. Da ne spominjem o kreditnom rejtingu drzave koji moze u neku stvar otici...
Najveći potrošač su javna preduzeća. Oni impleentiraju bitne infrastrukturne projekte. Budžet o kojem ti pričaš su institucije, i tu može zapet oko euro moneta i finansiranja iz eu fondova, ali ne tako brzo.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18579
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#159 Re: Krecu opstrukcije HDZ-a

Post by GandalfSivi »

Ricken wrote:
GandalfSivi wrote:
Pa o budzetu i pricam. Drzava je sa svojim infrastrukturalnim i razvojnim projektioma nosioc privrede. Nije to samo prema kompanijama koje direktno ucestvuju u tome, nego i onaj ekonomski X faktor, koji s jedne strane uslovljava kupovnu moc samih kompanija, a s druge strane onda i kupovnu moc stanovnistva. Da ne spominjem o kreditnom rejtingu drzave koji moze u neku stvar otici...
Najveći potrošač su javna preduzeća. Oni impleentiraju bitne infrastrukturne projekte. Budžet o kojem ti pričaš su institucije, i tu može zapet oko euro moneta i finansiranja iz eu fondova, ali ne tako brzo.
Ko placa bilo koja (javna ili privatna) preduzeca koja implementiraju projekte? Plus, ne bih se ni slozio da su to uglavnom javna, ali for the sake of argument, sto da ne...
User avatar
Ricken
Posts: 6042
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#160 Re: Krecu opstrukcije HDZ-a

Post by Ricken »

GandalfSivi wrote:
Ricken wrote:
GandalfSivi wrote:
Pa o budzetu i pricam. Drzava je sa svojim infrastrukturalnim i razvojnim projektioma nosioc privrede. Nije to samo prema kompanijama koje direktno ucestvuju u tome, nego i onaj ekonomski X faktor, koji s jedne strane uslovljava kupovnu moc samih kompanija, a s druge strane onda i kupovnu moc stanovnistva. Da ne spominjem o kreditnom rejtingu drzave koji moze u neku stvar otici...
Najveći potrošač su javna preduzeća. Oni impleentiraju bitne infrastrukturne projekte. Budžet o kojem ti pričaš su institucije, i tu može zapet oko euro moneta i finansiranja iz eu fondova, ali ne tako brzo.
Ko placa bilo koja (javna ili privatna) preduzeca koja implementiraju projekte? Plus, ne bih se ni slozio da su to uglavnom javna, ali for the sake of argument, sto da ne...
Zavisi kakvi projekti. Neki se finansiraju samostalno, neki od kantona, neki od EBRDa.
Javmo preduzeće je svako ono koje je u vlasništvu FBiH, ili kantona 50+0.1%.
dert
Posts: 6546
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#161 Re: Krecu opstrukcije HDZ-a

Post by dert »

Tomahawk11 wrote:
Hafis wrote: Ma jok. Ona izgleda upravo onako kako i nastupa. Možeš li je ti zamisliti kao nekog maćića... to je forumska bošnjačka verzija strine Dušanke Majkić. S tim da Dušanka ako ništa mlati lovu od politike, a ova naša gonja nekog Hrvata po svaku cijenu. Mislim jesmo mi prava roba, i izgleda da ona zna što valja, ali brate odoše godine... isteći će joj registracija i onda belaj...opet mi krivi :-?
Šta je imam zamišljati, znam kako izgleda...kakva crna Majkićka :mrgreen:
Nego se ona tebi prikazala zbog političkih stavova, pa je ti ne mošeš drugačije smisliti :oops:

Koji si ti mamlaz :sad: Idi bola dovrsi lijecenje :kiss:
User avatar
duminjo
Posts: 20134
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#162 Re: Krecu opstrukcije HDZ-a

Post by duminjo »

Ako bi covic dobio ovo što trazi, onda bi slijedece izbore bakir popusio.
Znaci, pisi propalo :mrgreen:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18187
Joined: 11/02/2013 11:32

#163 Re: Krecu opstrukcije HDZ-a

Post by Ramzess Veliki »

Predlozit cu bankarskom sektoru da vise ne nabavljaju Fealove aluminijske portale za poslovnice.
Ima jedna tuzlanska kompanija radi sa drugim profilima.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#164 Re: Krecu opstrukcije HDZ-a

Post by Tomahawk11 »

dert wrote:
Koji si ti mamlaz :sad: Idi bola dovrsi lijecenje :kiss:
Ne kažu džabe da je jutro pametnije od večeri :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21760
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#165 Re: Krecu opstrukcije HDZ-a

Post by MarlboroGold »

duminjo wrote:Ako bi covic dobio ovo što trazi, onda bi slijedece izbore bakir popusio.
Znaci, pisi propalo :mrgreen:
Ma kakvi. Tako su uvijek govorili kada su ulazili u koaliciju, tj. kada su nešto dogovarali sa HDZ, pa SDA nikad da padne. U zadnje 4 godine su fulali najviše sa politikom pa ispadoše još jači.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23691
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#166 Re: Krecu opstrukcije HDZ-a

Post by Sanjarko »

Pa imaju stabilnu glasacku masineriju i jedni i drugi i to su administrativni sluzbenici i njihove porodice. Ko svojevremeno KP.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#167 Re: Krecu opstrukcije HDZ-a

Post by seln »

Hafis wrote:
Kolinda wrote: Ma dobro znam da oni imaju dežurni telefon za priopćenja :
- ambasada GBR
- ambasada USA
- OHR
- CIA
- BIA
I ostala bratija, nego njiHa jebe samo rezultat, HDZ će imati 12-14 u DM Hrvata. Znači ostaje da se nameće, e nek nametnu baš bi bilo fora... Čovke ima priliku da se opere od grijeha na način da blokira dok ovi ne nametnu a dalje kako Bog da.
Neće Choe doći na red da blokira, sami će se oni međusobno blokirati.
Nek' sačeka da vidi tko od njih ima dovoljno glasova... mada će se načekati koliko vidim.
I nije ti ofirno sam sebi odgovarati?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#168 Re: Krecu opstrukcije HDZ-a

Post by seln »

Kolinda wrote:Jebeno je kad nemaš argument a kao nešto bi rekao, jeli tako maraskiću?
Eto, imas ti argumente... na Tepi se zicas za kaVu ( sto bi rek'o Seselj), a ufuranost na nivou krivoustog oca nacije.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#169 Re: Krecu opstrukcije HDZ-a

Post by Kolinda »

seln wrote:
Kolinda wrote:Jebeno je kad nemaš argument a kao nešto bi rekao, jeli tako maraskiću?
Eto, imas ti argumente... na Tepi se zicas za kaVu ( sto bi rek'o Seselj), a ufuranost na nivou krivoustog oca nacije.
Tepa je ????????
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#170 Re: Krecu opstrukcije HDZ-a

Post by seln »

Kolinda wrote:
seln wrote:
Kolinda wrote:Jebeno je kad nemaš argument a kao nešto bi rekao, jeli tako maraskiću?
Eto, imas ti argumente... na Tepi se zicas za kaVu ( sto bi rek'o Seselj), a ufuranost na nivou krivoustog oca nacije.
Tepa je ????????
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#171 Re: Krecu opstrukcije HDZ-a

Post by Nero Histrion »

Kolinda wrote:
seln wrote:
Kolinda wrote:Jebeno je kad nemaš argument a kao nešto bi rekao, jeli tako maraskiću?
Eto, imas ti argumente... na Tepi se zicas za kaVu ( sto bi rek'o Seselj), a ufuranost na nivou krivoustog oca nacije.
Tepa je ????????
:-) :-) :-)
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#172 Re: Krecu opstrukcije HDZ-a

Post by Kolinda »

:-) :-) :-)
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#173 Re: Krecu opstrukcije HDZ-a

Post by The 51st State »

Znaci mostsr samo na razglednici vidio
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#174 Re: Krecu opstrukcije HDZ-a

Post by Kolinda »

The 51st State wrote:Znaci mostsr samo na razglednici vidio
:-)
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#175 Re: Krecu opstrukcije HDZ-a

Post by Mirza007 »

Neka vala blokiraju sta, kako i koliko hoce. Kao da ce se vidjeti neka razlika (eto do sada nisu blokirali).
Jedino da ne budu opet Bosnjaci krivi kad usred tih blokada propadne Aluminij, kada se intenzivira iseljavanje a zaposleni u drzavnim institucijama ne budu dobivali place (a relativno ce ih pogoditi vise nego Bosnjake).
Locked