Krečenje

User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#51 Re: Krečenje

Post by wewa »

ispod 10 KM je sigurno, ne sjecam se tacne cijene
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#52 Re: Krečenje

Post by Curve »

da i ovdje upitam posto je tema bas za krecenje :D
preporuka za dobrog molera
znaci ne trebaju mi samouceni moleri vec covjek koji zna posao..
posto ce morat se pored prozora (mijenjana stolarija) gletovat malo, gdje su supjine a i nesto popravljat, jer u pitanju su "spanski" zidovi

Image
User avatar
Truba
Posts: 81590
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#53 Re: Krečenje

Post by Truba »

wewa wrote:
Black swan wrote:ja sam malo farbo tj krečio vikendicu četkom jel je prokisla u majskim poplavama
otada otvoreni prozori
ali džaba nije se isušilo
treća ruka i dalje se vide one konture kako se voda širila
a ne može se strugat jer su one tanke ploče u pitanju ne betonski plafon s malterom

ša da radim
u pennyju kupi impregnacijski sprej, namijenjen je upravo za fleke od vode
prespricas, pustis da se osusi pa krecis preko
hm...ne znam kako ali uspjelo mi je bez kupovine ovog spreja... riječ je o onoj rigips ploči ili kako se već zove malo sam sastrugao crne i sive dijelove pustio da se osuši i onda "nerazmućenim" krečom nanio debele slojeve u razdoblju od 15 dana
nekoliko puta... sad izgleda ok...
bubući da je popustilo na prelazu ploča koje više nisu u istoj visini sve skupa izgleda ljepše nego sam se nadao :D
samo da nije crno ili buđavo 8)
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#54 Re: Krečenje

Post by mefistofilis »

Curve wrote:da i ovdje upitam posto je tema bas za krecenje :D
preporuka za dobrog molera
znaci ne trebaju mi samouceni moleri vec covjek koji zna posao..
posto ce morat se pored prozora (mijenjana stolarija) gletovat malo, gdje su supjine a i nesto popravljat, jer u pitanju su "spanski" zidovi

Image
da ti ga pikaso uradi vidjet ce se gdje je popravljano jer je u pitanju spanski zid.
cisto da se pomiris sa time. jedina solucija ti je na citavom zidu uraditi "spaniju" :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#55 Re: Krečenje

Post by condy »

Koliko bi izaslo kvalitetno gletovanje zidova i krečenje zidova u stanu od 67m2, bez posebnih dekorativnih boja, i to sa ugrađenim materijalom ?

Dobio sam ponudu rad+ materijal, ukupno 1.650 KM. Kontam se, kazu da je moler dobar u svom poslu, ali to mi je nekako za gletovanje i klasično krečenje previše. Ima tu jos i obrada oko stolarije. Šta mislite ?
Last edited by condy on 16/02/2015 11:34, edited 1 time in total.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#56 Re: Krečenje

Post by condy »

...
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#57 Re: Krečenje

Post by Danguba »

izadje te oko 8,20 KM/m2 sa materijalom. mislim da je to malo previse za 200 m2.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#58 Re: Krečenje

Post by condy »

Danguba wrote:izadje te oko 8,20 KM/m2 sa materijalom. mislim da je to malo previse za 200 m2.
Kod ovog molera je cijena 7 KM/m2 sa materijalom. Stan ima više od 200 m2 zidova i plafona, sveukupno oko 235 m2, iako nisam provjeravao taj premjer. Koja je cijena po m2 sad aktuelna sa materijalom ?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#59 Re: Krečenje

Post by channel10 »

Obicno se kvadratura stana mnozi sa 3 da se dobije povrsina za krecenje. A to sa materijalom, kojim materijalom( obrati na to paznju )? Ovo ti govorim jer i ja trebam kreciti cijeli stan pa tako i ja razmisljam o svemu da me ne bi zeznulo. Kroz pricu se kaze sa materijalom, ali niko ne kaze sa kojim materijalom i to je zeznuto kad vlasnik stana nije tu dok se kreci pa moze nabaciti koji hoce materijal.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#60 Re: Krečenje

Post by Danguba »

condy wrote:
Danguba wrote:izadje te oko 8,20 KM/m2 sa materijalom. mislim da je to malo previse za 200 m2.
Kod ovog molera je cijena 7 KM/m2 sa materijalom. Stan ima više od 200 m2 zidova i plafona, sveukupno oko 235 m2, iako nisam provjeravao taj premjer. Koja je cijena po m2 sad aktuelna sa materijalom ?
Koliko bi izaslo kvalitetno gletovanje zidova i krečenje zidova u stanu od 67m2, bez posebnih dekorativnih boja, i to sa ugrađenim materijalom ?

Dobio sam ponudu rad+ materijal, ukupno 1.650 KM. Kontam se, kazu da je moler dobar u svom poslu, ali to mi je nekako za gletovanje i klasično krečenje previše. Ima tu jos i obrada oko stolarije. Šta mislite ?
Reci tom svom majstoru neka izbije otvore iz kvadrature ako vec spominje obradu oko stolarije. Ne moze i jare i pare.

Kao sto i @channel10, kvadratura puta tri i to je okvirno povrsina za obradu ili ici precizno zid po zid a otvori(stolarija) se drugacije racuna i plus plafoni.

Okvirna povrsina je 201 m2 i kao sto on rece, raspitaj se o materijalu. Kvalitet i koliko vreca ti treba recice ti svaki radnik na stovaristima gradj.materijala pa sam izracunas sta i kako.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#61 Re: Krečenje

Post by condy »

Tnx ljudi pomogli ste mi.
AFEni
Posts: 62
Joined: 03/06/2016 08:53

#62 Re: Krečenje

Post by AFEni »

Tema je stara,ali da upitam.Koliko tesko je gletovati,naime stavljeni su novi prozori u stanu i sada okolo prozora ima po 3-4 cm maltera jer su oni uradili malter oko novih prozora.Sada to treba gletovati,razmisljam da ja to probam sama barem u jednoj sobi da vidim kako ce ici,kontam povrsine nisu velike.Citala sam na netu o tome i prvo se spominje neka tekucina koja se premaze,razmisljam bi li moglo bez te tekucine??Znaci samo glet masa i kada se osusi,izbrusiti malo i prekreciti???
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#63 Re: Krečenje

Post by Danguba »

AFEni wrote:Tema je stara,ali da upitam.Koliko tesko je gletovati,naime stavljeni su novi prozori u stanu i sada okolo prozora ima po 3-4 cm maltera jer su oni uradili malter oko novih prozora.Sada to treba gletovati,razmisljam da ja to probam sama barem u jednoj sobi da vidim kako ce ici,kontam povrsine nisu velike.Citala sam na netu o tome i prvo se spominje neka tekucina koja se premaze,razmisljam bi li moglo bez te tekucine??Znaci samo glet masa i kada se osusi,izbrusiti malo i prekreciti???
Ako nemas puno, probaj sama. Malo ocisti od prasine i gletuj...a ni majstor ti nece puno uzeti da to uradi kako treba. :D
AFEni
Posts: 62
Joined: 03/06/2016 08:53

#64 Re: Krečenje

Post by AFEni »

Danguba wrote:
AFEni wrote:Tema je stara,ali da upitam.Koliko tesko je gletovati,naime stavljeni su novi prozori u stanu i sada okolo prozora ima po 3-4 cm maltera jer su oni uradili malter oko novih prozora.Sada to treba gletovati,razmisljam da ja to probam sama barem u jednoj sobi da vidim kako ce ici,kontam povrsine nisu velike.Citala sam na netu o tome i prvo se spominje neka tekucina koja se premaze,razmisljam bi li moglo bez te tekucine??Znaci samo glet masa i kada se osusi,izbrusiti malo i prekreciti???
Ako nemas puno, probaj sama. Malo ocisti od prasine i gletuj...a ni majstor ti nece puno uzeti da to uradi kako treba. :D
Nisam nikoga zvala nikako nemam vremena ova skola pocela hehe

sta mislis koliko bi mi majstor uzeo imaju dva prozora i jedan prozor sa balkonskim vratima,okolo je po 3-4 cm,znaci nista strasno.Hvala
User avatar
Truba
Posts: 81590
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#65 Re: Krečenje

Post by Truba »

nista ba ako ne znas nazovi i pitaj pošto je

mislim da je kvadrat ako ima gletovanja 2 marke ili 2.5

mislim za krečenje s gletovanjem
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#66 Re: Krečenje

Post by agent_zero »

Ima li neko da preporuči kvalitetnu ali i povoljnu molersku ekipu (dakle da radi više od jednog molera)? Treba komplet stan odraditi skupa s balkonom, plus farbanje unutrašnje stolarije, plakara i radijatora. Zato i kažem da ne bi jednu samo osobu, jer ima dosta posla.
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#67 Re: Krečenje

Post by ganjeta »

.
User avatar
newklear
Posts: 1382
Joined: 10/12/2009 15:59

#68 Re: Krečenje

Post by newklear »

Je li neko probao krečiti sa ovim alatom

http://www.topshop.ba/dom_vrt/paint-rol ... ition.html

Je li čemu?
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#69 Re: Krečenje

Post by Danguba »

newklear wrote:Je li neko probao krečiti sa ovim alatom

http://www.topshop.ba/dom_vrt/paint-rol ... ition.html

Je li čemu?
Ne bacaj pare dzaba. :D
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#70 Re: Krečenje

Post by Niemand »

Jel ima neko iskustva sa perivim bojama za zidove? Treba mi savjet.
User avatar
moa
Posts: 3628
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#71 Re: Krečenje

Post by moa »

4 dana krecim dnevni boravak. Uzmes cetku i lagano i bolje ga okrecim nego bilo koji moler
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#72 Re: Krečenje

Post by Maraschino »

Niemand wrote:Jel ima neko iskustva sa perivim bojama za zidove? Treba mi savjet.
???
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#73 Re: Krečenje

Post by Maraschino »

moa wrote:4 dana krecim dnevni boravak. Uzmes cetku i lagano i bolje ga okrecim nego bilo koji moler
:shock:

blago tebi. ja bi nakon toga sve posutao koliko volim nered u kuci. :roll:
strax
Posts: 56
Joined: 24/02/2011 10:55

#74 Re: Krečenje

Post by strax »

Šta je s vama ljudi, uigran moler odradi 70 m2 stan u dva premaza za jedan radni dan od osam sati... Kakva 4 dana dnevni boravak :shock: :shock: :shock:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18594
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#75 Re: Krečenje

Post by SmokingMan »

moa wrote:4 dana krecim dnevni boravak. Uzmes cetku i lagano i bolje ga okrecim nego bilo koji moler
Zovni mene pa da krečimo. :D

Podsjećaš me na dvojicu pajda,oni su 7 dana znali valjali kuhinju i sobu.Ja za 1 dan zavšrim 78 kvadrata,i ne umorim se bog zna šta.Jednom sam bio toliko nafuran,a bilo je podavno,mislim da ima 8-9 godina,kada sam okrečio dva stana + stubište,tako što sam krenuo ujutro oko 8,a zavšrio naredni dan u 3 ujutro. :D

Poslije toga sam sebi reko Jesi budala,neš' nikad' više..... :mrgreen:
Post Reply