kreatin

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
-danTe-
Posts: 2578
Joined: 09/01/2007 12:16
Location: drzava Ilidza

#1 kreatin

Post by -danTe- »

Posto sam ga koristio neko vrijeme zanima me koliko ostaje u krvi jer ubrzo idem na ljekarski sa klubom,a ako nadju...
User avatar
Suicidal Siberian
Posts: 1107
Joined: 30/11/2006 14:07

#2

Post by Suicidal Siberian »

ja ne znam kakva su pravila kod vas kosarkasa....ali ja dok sam igrao fudbal (vrhunski)....sam koristio kreatin na znanje trenera, i skoro svi smo koristili....ja sam prestao da koristim iz razloga jer zbog kreatina slabe ligamenti....mislim da se zadrzava oko 3 sedmice....
zvijerka
Posts: 177
Joined: 30/08/2006 12:57

#3

Post by zvijerka »

mozda lupam ali ja koliko znam on je dozvoljen, mozda ne u nekoj vecoj kolicini ali....znam da vecina fudbalski ekipa to koristi pogotovo na priprema bash zato i mislim da je dozvoljen.... :roll:
User avatar
-danTe-
Posts: 2578
Joined: 09/01/2007 12:16
Location: drzava Ilidza

#4

Post by -danTe- »

ja i jaran smo koristili bez znanja trenera i prestali smo prije oko 1 mjesec i kolko znam nije dozvoljeno(bar kod nas u klubu)
User avatar
ArtefakT
Posts: 263
Joined: 23/02/2004 00:00
Location: EU

#5

Post by ArtefakT »

E vako, kreatin ti je "po pravilu" dozvoljen. zato sto ga tjelo samo proizvodi u misicima, sto znaci da nije na doping listi.
Koliko ja znam, kreatin monohydrat, koji si ti vjerovatno pio ,u tijelu ostaje oko 2-3 mjeseca (ukoliko si ga pio mjesec dana). Ne treba ga vise od mjeseç koristiti zato sto jako utice na bubrege i na jetru, zato se treba pri koristenju piti sto vise tecnosti.
ne bih vas trebali maltretirati oko toga na ljekarskom, ne gledaju oni toliko na kreatin.
User avatar
NeKi_LiK
Posts: 946
Joined: 05/09/2002 00:00

#6

Post by NeKi_LiK »

and1medjed wrote:ja i jaran smo koristili bez znanja trenera i prestali smo prije oko 1 mjesec i kolko znam nije dozvoljeno(bar kod nas u klubu)
...ako nije previše direktno za forum može li se znati koji sport je u pitanju i koliko godina imate ?...

...ako budeš imao više od 105 mmol/l kreatinina u serumu reci doktoru da si pojeo dvadeset čevapa prije sistematskog... mrsko će im biti da te opet zovu kako bi te testirali na prazan stomak...

:D
amarce
Posts: 192
Joined: 02/09/2006 00:31

#7

Post by amarce »

Kreatin je dozvoljena supstanca.
Ja sam ga pio i pri prestanku sam osjecao djelovanje oko 15-20 dana.Al kreatrin nevalja piti suh.Najbolja kombinacija je kreatin glutamin ali neki dobar whey pritein
User avatar
-danTe-
Posts: 2578
Joined: 09/01/2007 12:16
Location: drzava Ilidza

#8

Post by -danTe- »

NeKi_LiK wrote:
and1medjed wrote:ja i jaran smo koristili bez znanja trenera i prestali smo prije oko 1 mjesec i kolko znam nije dozvoljeno(bar kod nas u klubu)
...ako nije previše direktno za forum može li se znati koji sport je u pitanju i koliko godina imate ?...

...ako budeš imao više od 105 mmol/l kreatinina u serumu reci doktoru da si pojeo dvadeset čevapa prije sistematskog... mrsko će im biti da te opet zovu kako bi te testirali na prazan stomak...

:D
treniramo kosarku,ja imam oko 16,5 godina ,a i on ja mislim
User avatar
Suicidal Siberian
Posts: 1107
Joined: 30/11/2006 14:07

#9

Post by Suicidal Siberian »

sine....kani se kreatina....ako hoces da povecas svoje sposobnosti, radi na eksplozivnosti jer je to najvaznije....malo potrazi na netu, imas raznorazne programe za kosarkase...kad uhvatis vremena igraj i fudbala, da ojacas noge i da dobijes na motoristici nogu... :)
User avatar
ArtefakT
Posts: 263
Joined: 23/02/2004 00:00
Location: EU

#10

Post by ArtefakT »

Rano je to za kreatina...
To za cevape je dobar savjet ;)
Post Reply