Kravice

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
radijator
Posts: 382
Joined: 25/01/2003 00:00

#26 Re: Kravice - Mostar

Post by radijator »

besana wrote:Tražila sam na Googl-u, I tamo nema informacija koje meni trebaju. A zanimaju me Kravice kod Mostara. Može li se tamo odmoriti...ono... ljudski? :D Meni se ne ide na more, zbog gužve, nesnosne vrućine ... pa sam mislila nekih 10-15 dana provesti na Kravicama. Nisam nikada bila tamo, ali sudeći po slikama lijepo je.

Zna li neko postoji li tamo neki hotel, motel, pansion?

Gdje ćete vi za Prvi maj? A gdje na ljetovanje? :D
predobre su kravice, ali za dan, dva kampovanja
nezgodno je što nema WC-a :-) :-) a ima puno ljudi, pa bi vama ženama moglo biti nezgodno ... slab mjehur će vas često tjerat u vodu :mrgreen:
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#27 Re: Kravice - Mostar

Post by anais_nin »

Image

Image

Image

Image
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#28 Re: Kravice - Mostar

Post by Tesssa »

Koji dobar osjecaj kad ljeti odes i ugledas ih iza one okuke :-) fantasticno mjesto :D
walkabout
Posts: 7869
Joined: 19/05/2007 00:46

#29 Re: Kravice - Mostar

Post by walkabout »

Bio sam dva puta ovdje davno, oba puta su bila zaustavljanja u povratku sa ljetovanja.

Prvi put je bilo izvanredno, vodopadi u pravom izdanju, kupanje je bilo osvjezavajuce. Narocito je ostalo u sjecanju kupanje ispod samih vodopada. Kao ispod kakvog dzinovskog tusha, sa tim da se "udaranje" vode po glavi i tijelu se ne moze dugo izdrzati zadugo, samo u kratkim intervalima. A voda se okolo odbija od vec izdubljenih stijena i pravi vrtloge - neshto poput vesh mashine. :-) :D Vec sam bio poceo saosjecati sa odjecom koju stave u vesh mashinu pa zavrte. :lol:

Drugi put smo se pravo razocarali, nismo mogli da prepoznamo mjesto da li je to ono prijasnje. Bila susha i vodopadi skoro da su bili presahnuli, nishta od kupanja i osvjezenja.

Sjecam se da je i put do vodopada bio uzak tada, citav ili samo zadnji dio neasfaltiran, parking okolo na kraju puta, pa onda pjesice nekih 200-300m ako se sjecam dobro.

Voda je bila (jako) topla, drasticna razlika u odnosu na Neretvu gdje smo se prije toga kupali u ledenoj vodi, brrr...
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#30 Re: Kravice - Mostar

Post by poplava »

Auuu, kako se tamo spavalo nekad, pod satorima... A tek logorske vatre uvece...
tuberan_1
Posts: 43
Joined: 22/07/2006 08:21
Location: STASEVICA

#31 Re: Kravice - Mostar

Post by tuberan_1 »

besana wrote:Evo mene s Kravica :D Ono oduzima dah! Ona ljepota je nestvarna. :-D
Naravno nema nikakvog pametnog objekta u blizini. U stvari objekat postoji, nešto kao kafanica, sva od drvata, ali ne radi, nije sezona, valjda. Mada sam shvatila, da Kravice možda i nisu za dulji odmor. Izlet svakako. ali ostati 7-10 dana... nisam sigurna. Uostalom ko bi onu buku od vodopada slušao?
Non - stop. :-) Ne bih zaspala nikad.
E nek sam i te Kravice vidjela, stid me što nisam ranije. Preporučujem svakom. PRELIJEPO! :thumbup:
ljeti nije tako,nivo vode opadne drasticno tako da bude bas taman ono za stati ispod i slikat se i relaxat.a najbolje ti je otici predvecer,tad ovi iz medjugorja turisti se pokupe autobusima,i onda imas sve za sebe pa mozes komotno i gola da se kupas,to je uzivancija na zalasku sunca.a mogla si komotno sa mnom sad ovo ljeto(posto sam ja iz ljubuskog)kad dodjem na odmor iz amerike.imaces gdje i prespavati i rostilj se baci itd.ali na trebizatu ima mnosto lijepih kupalista gdje nema guzve uopste,ma ja bi tebi to sve pokazo...
*mima*

#32 Re: Kravice - Mostar

Post by *mima* »

tuberan_1 wrote:
besana wrote:Evo mene s Kravica :D Ono oduzima dah! Ona ljepota je nestvarna. :-D
Naravno nema nikakvog pametnog objekta u blizini. U stvari objekat postoji, nešto kao kafanica, sva od drvata, ali ne radi, nije sezona, valjda. Mada sam shvatila, da Kravice možda i nisu za dulji odmor. Izlet svakako. ali ostati 7-10 dana... nisam sigurna. Uostalom ko bi onu buku od vodopada slušao?
Non - stop. :-) Ne bih zaspala nikad.
E nek sam i te Kravice vidjela, stid me što nisam ranije. Preporučujem svakom. PRELIJEPO! :thumbup:
ljeti nije tako,nivo vode opadne drasticno tako da bude bas taman ono za stati ispod i slikat se i relaxat.a najbolje ti je otici predvecer,tad ovi iz medjugorja turisti se pokupe autobusima,i onda imas sve za sebe pa mozes komotno i gola da se kupas,to je uzivancija na zalasku sunca.a mogla si komotno sa mnom sad ovo ljeto(posto sam ja iz ljubuskog)kad dodjem na odmor iz amerike.imaces gdje i prespavati i rostilj se baci itd.ali na trebizatu ima mnosto lijepih kupalista gdje nema guzve uopste,ma ja bi tebi to sve pokazo...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
tuberan_1
Posts: 43
Joined: 22/07/2006 08:21
Location: STASEVICA

#33 Re: Kravice - Mostar

Post by tuberan_1 »

E nek sam i te Kravice vidjela, stid me što nisam ranije. Preporučujem svakom. PRELIJEPO! :thumbup:[/quote]
ljeti nije tako,nivo vode opadne drasticno tako da bude bas taman ono za stati ispod i slikat se i relaxat.a najbolje ti je otici predvecer,tad ovi iz medjugorja turisti se pokupe autobusima,i onda imas sve za sebe pa mozes komotno i gola da se kupas,to je uzivancija na zalasku sunca.a mogla si komotno sa mnom sad ovo ljeto(posto sam ja iz ljubuskog)kad dodjem na odmor iz amerike.imaces gdje i prespavati i rostilj se baci itd.ali na trebizatu ima mnosto lijepih kupalista gdje nema guzve uopste,ma ja bi tebi to sve pokazo...[/quote]


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]


Ti mi fakat ideš na živce mima. Šta ti sebi umišljaš majke ti.? Koja si to ti VIP? Ja još nikad, ali NIKAD ne vidjeh nešto pametno, ili normalno od tebe. Ti šta radiš podjebavaš i smiješ se drugima. Eto ti si savršena , moš mislit. :roll: A mene je ovaj tip baš onako isprovaljivo i to je baš za ovih 14 smjlija, koliko si ih ti napanalila. Ti ili se najedi, ako si na kakvoj dijeti, ili se napuši, čega hoćeš,, ili popij kakvu veselicu, ili se naporosto nauči ponašati. Fakat te trpim mjesecima, i opasno mi ideš na k....
Nimalo nisi zanimljiva, samo si zajedljiva, kvarna i očito liječiš svoje komplekse, što se na kraju krajeva svakom ponakad može desiti, ali tebi se samo i jedno to dešava. Smij se onom ko te vaspita ovako.[/quote]
udri ga mehmede,udri ga meha.salu na stranu,htio sam da budem konstruktivan,pa ako nista da kazem nesto na temu,nije mi stalo da nekog zajebajem...
svako dobro.
*mima*

#34 Re: Kravice - Mostar

Post by *mima* »

besana wrote:


Ti mi fakat ideš na živce mima. Šta ti sebi umišljaš majke ti.? Koja si to ti VIP? Ja još nikad, ali NIKAD ne vidjeh nešto pametno, ili normalno od tebe. Ti šta radiš podjebavaš i smiješ se drugima. Eto ti si savršena , moš mislit. :roll: A mene je ovaj tip baš onako isprovaljivo i to je baš za ovih 14 smjlija, koliko si ih ti napanalila. Ti ili se najedi, ako si na kakvoj dijeti, ili se napuši, čega hoćeš,, ili popij kakvu veselicu, ili se naporosto nauči ponašati. Fakat te trpim mjesecima, i opasno mi ideš na k....
Nimalo nisi zanimljiva, samo si zajedljiva, kvarna i očito liječiš svoje komplekse, što se na kraju krajeva svakom ponakad može desiti, ali tebi se samo i jedno to dešava. Smij se onom ko te vaspita ovako.

:shock: Ja uopste ne kontam u cemu je tvoj problem... :? Jesi li ti uopste skontala cemu sam se ja smijala? Ocito nisi, a tebi uopste nisam. I molila bih te da ne vrijedjas bez razloga jer ja tebe nisam.
*mima*

#35 Re: Kravice

Post by *mima* »

Stvarno te ne kontam :? Tebi je krivo sto te neki lik nakacio i sad ti je kriva. Da si citala , skontala bi cemu se smijem. I ne kontam sto si sad reagovala a ne kad je lik ono napisao. Neka....smiri se, ja ti nista nisam kriva.
tuberan_1
Posts: 43
Joined: 22/07/2006 08:21
Location: STASEVICA

#36 Re: Kravice

Post by tuberan_1 »

besana wrote:Mirna sam i hladna ko špricer. Nije me tip "nakačio", tebi se to čini. Helem nejse...

Hajd sad vozdra 8)
imam predivni slika od ljetos s kravice,zao mi je ne mogu da ih stavim ovde,moro bih da ih posaljem.
User avatar
gentoo
Posts: 3226
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#37 Re: Kravice

Post by gentoo »

Chick fight :mrgreen:
Tucakovic
Posts: 13
Joined: 10/09/2009 15:01

#38 Re: Kravice

Post by Tucakovic »

Tamo ti nema hotela. Ima 2 ona kafica tipa sjedi pojedi i popij. Najčešće slike su malo zdesna od vodopada tako da ti ti kafici dođu lijevo i dole, nekih 120-130 metara od samog vodopada ali kako rijeka teče tom dužinom, kafici su ti na samoj obali. ja cu ici ovih dana biciklom, samo da mi ispit prođe. Ako nekog detaljnije zanima nešto neka pita. Imam i mnogo slika otamo ali neznam ih postaviti ovdje.
User avatar
PticaTrkachica
Posts: 206
Joined: 25/05/2009 13:06
Location: na tvom monitoru

#39 Re: Kravice

Post by PticaTrkachica »

Image

Image

Slikano u avgustu. Prekodana je bilo milijun Talijana, naveče samo mi u našem šatoru i čuvari kafića. Meni je genijalno prelijepo mjesto, bez teferić-šmeka.
blecak
Posts: 1379
Joined: 15/11/2006 09:28

#40 Re: Kravice

Post by blecak »

Kravice na Trebižatu, 1909 godina

Image
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#41 Re: Kravice

Post by valjuga »

Bio danas na kravicama.
Ulaz 10 KM po osobi :shock:
Reko fala :lol: :run:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#42 Re: Kravice

Post by high_volume »

Vodopad i područje okolo, zove se Kravica. a, ne e. KRAVICA
User avatar
Pryda
Posts: 939
Joined: 16/02/2015 17:21

#43 Re: Kravice

Post by Pryda »

Stvarno lijepo mjesto i rijeka i vodopad :thumbup: :bih:

Samo jos kad bi upravitelji znali da se nalazi u Bosni i Hercegovini, a to i predocili turistima.
Na ulazu zastava tkz hercegbosne na ogradi, vozic koji vozi po kravicama sav u sahovnicu okicen, sa jedne strane hrvatska zastava sa druge tkz hercegbosne. Sjedes u kafic na meniju hrvatska zastava da se oznaci da je hrvatski jezik, konobari turistima zivo objasnjavanju dis iz not bosnija, kroejsa jes vi ar kroejsns...
A znaju naplatit 10 maraka ulaz :skoljka:
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#44 Re: Kravice

Post by Jara »

Pryda wrote:Stvarno lijepo mjesto i rijeka i vodopad :thumbup: :bih:

Samo jos kad bi upravitelji znali da se nalazi u Bosni i Hercegovini, a to i predocili turistima.
Na ulazu zastava tkz hercegbosne na ogradi, vozic koji vozi po kravicama sav u sahovnicu okicen, sa jedne strane hrvatska zastava sa druge tkz hercegbosne. Sjedes u kafic na meniju hrvatska zastava da se oznaci da je hrvatski jezik, konobari turistima zivo objasnjavanju dis iz not bosnija, kroejsa jes vi ar kroejsns...
A znaju naplatit 10 maraka ulaz :skoljka:
Da, prelijepo je! :)
Ta znaju turisti u koju su zemlju ušli :bih: kad su prelazili granicu. A ako konobari kažu da su kroats, pa šta, i u Ustavu piše da u BiH žive Hrvati. Da, šahovnice na sve strane, obilježavanje teritorije. Stara priča, isto kao i u RS-u. I u FBiH se, jelte, maše turskim zastavama. Rezultat Deytona, politike nacionalnih stranaka, politike međunarodne zajednice... :twisted:
Hrana očajna! Katastrofa! :shock:
Ako naplaćuju toliko - pa neka, ako mogu, nema to veze sa zastavama.
doboj71
Posts: 587
Joined: 21/07/2011 05:20

#45 Re: Kravice

Post by doboj71 »

jos ne rece da se vozic placa 2 marke po osobi u jednom pravcu .Normalno bez racuna .
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#46 Re: Kravice

Post by broj dva »

Kravice su preljepe.
Steta sto domicilno pucanstvo bas i nije...
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#47 Re: Kravice

Post by Truba »

kravica je privatna zemlja obitelji vukšić
obitelj vojnog biskupa tome vukšića
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#48 Re: Kravice

Post by broj dva »

Black swan wrote:kravica je privatna zemlja obitelji vukšić
obitelj vojnog biskupa tome vukšića
Cjeli zivot (dobro, prvu polovinu) se kupam tamo i nisam znao da je privatni posjed.
Nekada je sve bilo dzaba, ulaz i parkiranje se nisu placali.
Zadnji put kada sam bio tu (2016) tip koji radi na parkingu mi je htjeo brojati krvna zrnca da utvrdi da li cu platiti parking (balija/turist) ili ne ('rvat)
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#49 Re: Kravice

Post by Truba »

vjerojatno je to bilo u komunizmu kada je sve bilo bre naše :D zajedničko
čitaj DŽABA
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#50 Re: Kravice

Post by Truba »

čak sam i 12. juna 2016. poslao upit na biskupov mail kad sam se klao s nekima je li kravica ili kravice i on mi je odgovorio


Poštovani,
u govoru lokalnih ljudi, to jest onih koji žive oko slapova, njihovo ime se uvijek izgovara u jednini: Kravica.
Tako oni kažu da: idu u Kravicu, na Kravicu, bili su u Kravici, došli iz Kravice, kupali se na Kravici ili u Kravici itd. S druge strane, to ime oni nikada ne izgovaraju u množini.
A zašto neki drugi to ime izgovaraju u množini, i kako je do toga došlo, zaista ne znam.
Pozdrav i poštovanje
Don Tomo
Post Reply