krav maga, sarajevo?

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#126 Re: krav maga, sarajevo?

Post by medjutim »

Ervine,svaka ti cast,fer,sportski i maksimalno korektno!
Znamo se i licno i znam da si kvalitetan prije svega covjek,a onda i kao trener i instruktor,sve najbolje!
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#127 Re: krav maga, sarajevo?

Post by Mustafapasa »

:D
ma ja sam tampon zona :D
User avatar
ledeni_caj
Posts: 2827
Joined: 14/01/2011 18:21

#128 Re: krav maga, sarajevo?

Post by ledeni_caj »

Urgirajte da se brise ovo, neka beze licna prepucavanja nisu dobra reklama za nas sport niti razvoj istog u Rajvosa. :kravata:
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#129 Re: krav maga, sarajevo?

Post by Loulou »

ledeni_caj wrote:Urgirajte da se brise ovo, neka beze licna prepucavanja nisu dobra reklama za nas sport niti razvoj istog u Rajvosa. :kravata:
:thumbup:
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#130 Re: krav maga, sarajevo?

Post by Mustafapasa »

Loulou wrote:
ledeni_caj wrote:Urgirajte da se brise ovo, neka beze licna prepucavanja nisu dobra reklama za nas sport niti razvoj istog u Rajvosa. :kravata:
:thumbup:
vazda govorio :thumbup:
HQ Fitness Sfera
Posts: 23
Joined: 05/06/2012 15:01

#131 Re: krav maga, sarajevo?

Post by HQ Fitness Sfera »

Mustafapasa wrote:
Loulou wrote:
ledeni_caj wrote:Urgirajte da se brise ovo, neka beze licna prepucavanja nisu dobra reklama za nas sport niti razvoj istog u Rajvosa. :kravata:
:thumbup:
vazda govorio :thumbup:
Forum nije za reklamu zato su web stranice i sl a ako smo svi ili bar vecina mi postali toliko europski orijentisani i da sav dijalog direktan i bez cenzure treba skrivati onda dragi decki , treneri , ljubitelji bor sportova ovaj nas grad je bolje napustit. Ako sva prica treba biti cici mici a smece pod cilim onda taj duh direktnosti koji je bio tipican za ovu nasu BIH je mrtav. ( sto na umu to na drumu ) Amen
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#132 Re: krav maga, sarajevo?

Post by cappy_tempo »

eto hajd sta ti nudis? gdje je neka federacija bilo kojeg sporta sto nudis iza ledja ti,gdje su ti papiri da ti sve to znas i da obnavljas i siris svoje znanje,gdje su ti seminari,polaganja, gdje su ti ljudi koji treniraju bilo sta? gdje ti je reklama osim ovog pljuvanja ostalih klubova? ma gdje ti je bilo sta osim starog naziva sfera i prostora u kojem se sad nalazis i znanja od 35 godina? Opstanak je IKMF, imamo materijal na papiru,imamo materijal na videu (muski i zenski), biramo seminare, organizujemo polaganja, Ervin jos 2 polaganja i expert, ja licno jos 3 polaganja i G1 (P3 trenutno), imamo 1. federaciju u svijetu (ako laze internet lazem i ja) iza ledja, imamo pozitivnu atmosferu na svakom treningu, druzenja sto prije i poslije treninga tako i drugim danima, gdje god smo se pojavili nismo se obrukali ili ko god je kod nas dosao nismo se obrukali, Ervin iza sebe ima grupu ljudi sa papirima IKMF-a i Ervin u bilo koje doba dana i noci moze racunati na te ljude,poslati te ljude da demonstriraju krav maga ako je on sprijecen,a gdje je tebi sve ovo?

svaka cast za tvoje znanje i to treba ustati pa spomenuti ali samo za znanje, sve ostalo... pao si u ocima mnogima

ovim javljanjem i pljuvanjem sebi neces dobro donijeti nista i kazem ti uhvati se treninga pa dokazi da si bolji od nas i Tomanica,a do tad mi se odosmo klepati i spremati za novo polaganje
HQ Fitness Sfera
Posts: 23
Joined: 05/06/2012 15:01

#133 Re: krav maga, sarajevo?

Post by HQ Fitness Sfera »

cappy_tempo wrote:eto hajd sta ti nudis? gdje je neka federacija bilo kojeg sporta sto nudis iza ledja ti,gdje su ti papiri da ti sve to znas i da obnavljas i siris svoje znanje,gdje su ti seminari,polaganja, gdje su ti ljudi koji treniraju bilo sta? gdje ti je reklama osim ovog pljuvanja ostalih klubova? ma gdje ti je bilo sta osim starog naziva sfera i prostora u kojem se sad nalazis i znanja od 35 godina? Opstanak je IKMF, imamo materijal na papiru,imamo materijal na videu (muski i zenski), biramo seminare, organizujemo polaganja, Ervin jos 2 polaganja i expert, ja licno jos 3 polaganja i G1 (P3 trenutno), imamo 1. federaciju u svijetu (ako laze internet lazem i ja) iza ledja, imamo pozitivnu atmosferu na svakom treningu, druzenja sto prije i poslije treninga tako i drugim danima, gdje god smo se pojavili nismo se obrukali ili ko god je kod nas dosao nismo se obrukali, Ervin iza sebe ima grupu ljudi sa papirima IKMF-a i Ervin u bilo koje doba dana i noci moze racunati na te ljude,poslati te ljude da demonstriraju krav maga ako je on sprijecen,a gdje je tebi sve ovo?

svaka cast za tvoje znanje i to treba ustati pa spomenuti ali samo za znanje, sve ostalo... pao si u ocima mnogima




ovim javljanjem i pljuvanjem sebi neces dobro donijeti nista i kazem ti uhvati se treninga pa dokazi da si bolji od nas i Tomanica,a do tad mi se odosmo klepati i spremati za novo polaganje
Dragi moj mladicu svidja mi se ta vjernost prema Opstanku a ocigledno ti nisi nikada niti bio u Sferi niti vidio moje diplome i certifikate. Niti si uopste shvatio poentu sve ove istinite price. A ako ti je do tako lijepe konfrontacije bujrum kod mene na trening pa da mi to pokazes koliko si ti to naucio. Ako te certifikat toliko stiti i to haman IKMF onda sam siguran da ces prihvatiti taj mali test tvojih a usput i mojih sposobnosti. Pa eto direktne konfrontacije da i ti sam sebi dokazes sta znas a sta ne. Mozes doci i s tvojim trenerom nikakav problem. Fitness Sfera kod kruznog toka Dobrinja 5. Petlja se dokazuje ali ipak malo teze preko papira tjs bez puno suplje price nego direktom akcijom . Bujrum G1 ocekujem te. :D
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#134 Re: krav maga, sarajevo?

Post by medjutim »

@cappy_tempo
Razumijem da si mozda iznerviran i isprovociran nekim stvarima,ali pretjerujes u svom istupu.
Na kraju uhvati se treninga,polazi certifikate,trudi se da budes jos bolji,jaci i brzi (i usput nijedan papir ti nece pomoci u realnom fight-u nego tvoje znanje,smirenost,tehnika i fizicka sprema),i ne znam zasto ulazis u rasprave izmedju dvojice majstora koji ocigledno imaju neku svoju pricu i pozadinu.
HQ Fitness Sfera
Posts: 23
Joined: 05/06/2012 15:01

#135 Re: krav maga, sarajevo?

Post by HQ Fitness Sfera »

medjutim wrote:@cappy_tempo
Razumijem da si mozda iznerviran i isprovociran nekim stvarima,ali pretjerujes u svom istupu.
Na kraju uhvati se treninga,polazi certifikate,trudi se da budes jos bolji,jaci i brzi (i usput nijedan papir ti nece pomoci u realnom fight-u nego tvoje znanje,smirenost,tehnika i fizicka sprema),i ne znam zasto ulazis u rasprave izmedju dvojice majstora koji ocigledno imaju neku svoju pricu i pozadinu.

Napokon prvi koji kaze nesto pametno i sa smislom. Svete rijeci oko treninga i realnog pristupa samoodbrani. Sto se mene tice bilo koje pitanje oko toga i tog pristupa ja sam tu da dam i misljenje i savjet. Uz uvazavanje i drugih naravno samo da ne lupaju prevelike gluposti po mogucnosti. jbga i ja sam kao pravo mladji se loma prsio a i dobijao po prsticima.. i to je skola. 8-)
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#136 Re: krav maga, sarajevo?

Post by cappy_tempo »

medjutim wrote:@cappy_tempo
Razumijem da si mozda iznerviran i isprovociran nekim stvarima,ali pretjerujes u svom istupu.
Na kraju uhvati se treninga,polazi certifikate,trudi se da budes jos bolji,jaci i brzi (i usput nijedan papir ti nece pomoci u realnom fight-u nego tvoje znanje,smirenost,tehnika i fizicka sprema),i ne znam zasto ulazis u rasprave izmedju dvojice majstora koji ocigledno imaju neku svoju pricu i pozadinu.
mah treniram ja i znam ja da papir na ulici nema fajde ali me pocela nervirati prica koju sasa vrti,a znam ili barem vecinski znam sta je bilo oko sase,ervina,sfere i opstanka.

sasa bio sam ja u sferi i trenirao kod tebe,a posto si ti nas gledao samo kao pare govori i to da si pored mene prosao x puta kao da me nikad u zivotu nisi vidio (imao sam namjeru prvi pozdraviti ali se iz aviona vidi da ni kroz sjecanje ne bi skontao ko sam) i ne nisam trenirao u guzvi nego pred kraj kad je jedva 10 ljudi na treningu krav maga bilo i redovan sam bio.

mah svasta napisah ali obrisah jer nema vise smisla se raspravljati. usput nije ti ovo karate kid film pa da se skola protiv skole tuce. izvoli skupi 5 ljudi ,odrzi im trening i da nakon tog treninga dodje jos 15 ljudi jer ti je dobar trening. onda se javi i reci kako si dobar,a od stare slave slabo ko zivi

odo ja trenirati,a ti sjedi i pljuj druge klubove.
HQ Fitness Sfera
Posts: 23
Joined: 05/06/2012 15:01

#137 Re: krav maga, sarajevo?

Post by HQ Fitness Sfera »

cappy_tempo wrote:
medjutim wrote:@cappy_tempo
Razumijem da si mozda iznerviran i isprovociran nekim stvarima,ali pretjerujes u svom istupu.
Na kraju uhvati se treninga,polazi certifikate,trudi se da budes jos bolji,jaci i brzi (i usput nijedan papir ti nece pomoci u realnom fight-u nego tvoje znanje,smirenost,tehnika i fizicka sprema),i ne znam zasto ulazis u rasprave izmedju dvojice majstora koji ocigledno imaju neku svoju pricu i pozadinu.
mah treniram ja i znam ja da papir na ulici nema fajde ali me pocela nervirati prica koju sasa vrti,a znam ili barem vecinski znam sta je bilo oko sase,ervina,sfere i opstanka.

sasa bio sam ja u sferi i trenirao kod tebe,a posto si ti nas gledao samo kao pare govori i to da si pored mene prosao x puta kao da me nikad u zivotu nisi vidio (imao sam namjeru prvi pozdraviti ali se iz aviona vidi da ni kroz sjecanje ne bi skontao ko sam) i ne nisam trenirao u guzvi nego pred kraj kad je jedva 10 ljudi na treningu krav maga bilo i redovan sam bio.

mah svasta napisah ali obrisah jer nema vise smisla se raspravljati. usput nije ti ovo karate kid film pa da se skola protiv skole tuce. izvoli skupi 5 ljudi ,odrzi im trening i da nakon tog treninga dodje jos 15 ljudi jer ti je dobar

trening. onda se javi i reci kako si dobar,a od stare slave slabo ko zivi

Pazi pazi kad si tolika faca da se javljas onda se majne skrivat iz nekog nadimka. A vidim toliko od mog poziva i tvog znanja u primjeni. Tipicna sarajevska suplja. Ja nisam zvao skolu niti je tema bila kvalitet treninga nego tebe pa da vidimo haman koliko si to naucio kad si toliko dobar i nesto tu ti tersas a pod xx imenom mene prozivas. A tebe ako nervira prica jer ti haman toboze sve znas, usput ko je zvao tebe u raspravu, zamolio bih te da fino majne meni supljiras nego suti treniraj i idi svojim putem i mani mi se s mog. Ovo nije tvoja rasprava nego izmedju mene i mojih ex ucenika.Ti taj nisi. Uostalom ta rasprava je zavrsena , ja sam rekao svoje misljenje javno oni svoje a tvoje misljenje me apsolutno ne interesuje. Od praznih rijeci tjs bla bla spike je uvijek bila slaba nafaka.
Kao sto rekoh kad si tako siguran u sebe bujrum na test :lol: pa mi dokazi koliko si to naucio. :D
Bodkin
Posts: 21514
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#138 Re: krav maga, sarajevo?

Post by Bodkin »

odavno vec razmisljam da se pocnem malo baviti KM. moze li mi neko napisati moguce lokacije treninga i cijenu? imaju li razliciti termini za pocetnike i napredne ? hvala
User avatar
aribes
Posts: 353
Joined: 18/05/2012 15:31

#139 Re: krav maga, sarajevo?

Post by aribes »

http://www.kravmaga.ba/

sve ce ti se samo kazati
harisaga
Posts: 333
Joined: 17/03/2011 00:02

#140 Re: krav maga, sarajevo?

Post by harisaga »

medjutim wrote:@cappy_tempo
Razumijem da si mozda iznerviran i isprovociran nekim stvarima,ali pretjerujes u svom istupu.
Na kraju uhvati se treninga,polazi certifikate,trudi se da budes jos bolji,jaci i brzi (i usput nijedan papir ti nece pomoci u realnom fight-u nego tvoje znanje,smirenost,tehnika i fizicka sprema),i ne znam zasto ulazis u rasprave izmedju dvojice majstora koji ocigledno imaju neku svoju pricu i pozadinu.
Znas sta ti jos nece pomoci na ulici ?Krav maga :razz:
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#141 Re: krav maga, sarajevo?

Post by medjutim »

harisaga wrote:
medjutim wrote:@cappy_tempo
Razumijem da si mozda iznerviran i isprovociran nekim stvarima,ali pretjerujes u svom istupu.
Na kraju uhvati se treninga,polazi certifikate,trudi se da budes jos bolji,jaci i brzi (i usput nijedan papir ti nece pomoci u realnom fight-u nego tvoje znanje,smirenost,tehnika i fizicka sprema),i ne znam zasto ulazis u rasprave izmedju dvojice majstora koji ocigledno imaju neku svoju pricu i pozadinu.
Znas sta ti jos nece pomoci na ulici ?Krav maga :razz:
Protiv naoruzanog covjeka nece sigurno.
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#142 Re: krav maga, sarajevo?

Post by cappy_tempo »

Bodkin wrote:odavno vec razmisljam da se pocnem malo baviti KM. moze li mi neko napisati moguce lokacije treninga i cijenu? imaju li razliciti termini za pocetnike i napredne ? hvala
http://www.opstanak.net
http://www.kravmaga-ikmf.ba



harisaga ne moze ti pomoci ni jedna samoodbrana na svijetu ako frajer izvadi pistolj i pocne pucati na tebe sa neka 3-4m. tad je najbolja samoodbrana da se nadas da je levat i da ne zna pucati...uostalom da toliko ne valja ne bi je pola svijeta radilo, komplet amerika vojska,fbi,cia, ne bi je izrael radio jer znam da oni nece fus nista

http://listverse.com/2010/05/15/top-10- ... f-defense/

http://kravmagatalk.com/profiles/blogs/ ... -imitators

evo i jedan korisan link za trenere i federacije krav maga
User avatar
KMS
Posts: 6
Joined: 25/08/2011 14:01

#143 Re: krav maga, sarajevo?

Post by KMS »

Jedan savjet momcima koji žele trenirati i Krav Maga ili neki drugi sport borilacki ili sl.Za početak pretraži internet i razmisli u cemu se mozes naci i sta bi te zanimalo kao rekreativan sport koji bi doprinjeo tvom psihofizickom razvoju i povećanju tvoje kondicije,motoričkih sposobnosti što ce naravno opet doprinjeti cjelokupnom zdravlju i izgledu uopšte.Za neku vrstu takmičarske disciplione treba mnogo i za početak nema potrebe razmisljati o tome sem ako kroz treninge neke discipline ne izrazis zelju ili neki veliki potencijal ali kazem za to treba mnogo staža i iskustva.Konkretno za Krav Maga da razbijem ovu pricu oko imitatora ili sl jer u Americi ili Izraelu imamo mastere Krav Maga koji ne pripadaju nijednoj federaciji a broj 1 su u svijetu tipa ROY i sl.,ili imamo ministarstvo prosvete u Izraelu koje kroz odredjene visoko školske ustanove kroz predmet Krav Maga obučavaju studente tjelesnog ili pitomce.Naš klub ili bilo koji Krav Maga klub u svijetu je uglavnom član neke federacije koja je u prevodu jedan klasican sportski savez a ne nikakva legija stranaca državna institucija ili sl.To je jedna internacionalna mreza klubova koja je povezana,saradjuje radi po jednom programu i razmjenjuje iskustva.Krav Maga kao sistem samoodbrane stvarno koriste i mnoge sluzbe bezbjednosti kao takticki sistem obuke ali mislim da nema potrebe u to ulaziti u poslove tih institucija čime se bave ili kako se obučavaju,jer Krav Maga koja se praktikuje u Bosni i Hercegovini ispred 3 federacije dvije u Sarajevu i jednoj u Banja Luci praktikuje civilni sistem Krav Maga a to su tehnike samoodbrane koje ti mogu pomoci i povećati tvoje mogucnosti u situacijama u kojima ne bi imao izbora nego pokušati odbraniti sebe ili nekoga trećeg uz prateće treninge kondicije,zanimljive drilove u kojima se približno simuliraju moguće situacije koje svakog od nas mogu zateći na ulici ili sl.a sve u svemu jedan moderan i zanimljiv sistem treninga koji takodje rezultira lijepim druženjem,upoznavanjem,proučavanjem te neke sportske djelatnosti kao što je u našem slučaju Krav Maga i razvijanjem pozitivne sportske atmosfere što je u stvari i zakonski cilj sportskih klubova. www.kravmaga.ba
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#144 Re: krav maga, sarajevo?

Post by Mustafapasa »

KMS wrote:Jedan savjet momcima koji žele trenirati i Krav Maga ili neki drugi sport borilacki ili sl.Za početak pretraži internet i razmisli u cemu se mozes naci i sta bi te zanimalo kao rekreativan sport koji bi doprinjeo tvom psihofizickom razvoju i povećanju tvoje kondicije,motoričkih sposobnosti što ce naravno opet doprinjeti cjelokupnom zdravlju i izgledu uopšte.Za neku vrstu takmičarske disciplione treba mnogo i za početak nema potrebe razmisljati o tome sem ako kroz treninge neke discipline ne izrazis zelju ili neki veliki potencijal ali kazem za to treba mnogo staža i iskustva.Konkretno za Krav Maga da razbijem ovu pricu oko imitatora ili sl jer u Americi ili Izraelu imamo mastere Krav Maga koji ne pripadaju nijednoj federaciji a broj 1 su u svijetu tipa ROY i sl.,ili imamo ministarstvo prosvete u Izraelu koje kroz odredjene visoko školske ustanove kroz predmet Krav Maga obučavaju studente tjelesnog ili pitomce.Naš klub ili bilo koji Krav Maga klub u svijetu je uglavnom član neke federacije koja je u prevodu jedan klasican sportski savez a ne nikakva legija stranaca državna institucija ili sl.To je jedna internacionalna mreza klubova koja je povezana,saradjuje radi po jednom programu i razmjenjuje iskustva.Krav Maga kao sistem samoodbrane stvarno koriste i mnoge sluzbe bezbjednosti kao takticki sistem obuke ali mislim da nema potrebe u to ulaziti u poslove tih institucija čime se bave ili kako se obučavaju,jer Krav Maga koja se praktikuje u Bosni i Hercegovini ispred 3 federacije dvije u Sarajevu i jednoj u Banja Luci praktikuje civilni sistem Krav Maga a to su tehnike samoodbrane koje ti mogu pomoci i povećati tvoje mogucnosti u situacijama u kojima ne bi imao izbora nego pokušati odbraniti sebe ili nekoga trećeg uz prateće treninge kondicije,zanimljive drilove u kojima se približno simuliraju moguće situacije koje svakog od nas mogu zateći na ulici ili sl.a sve u svemu jedan moderan i zanimljiv sistem treninga koji takodje rezultira lijepim druženjem,upoznavanjem,proučavanjem te neke sportske djelatnosti kao što je u našem slučaju Krav Maga i razvijanjem pozitivne sportske atmosfere što je u stvari i zakonski cilj sportskih klubova. http://www.kravmaga.ba

da se nadovezem na prethodni post koji vecinom potpisujem osim u sljedecim stvarima:

- krav maga je cisto za osobe koje definitivno odluce da se ozbiljno pozabave tehnikama samoodbrane, te kako sebe ili nekog treceg na adekvatan nacin zastitit. Oni koji zele kroz KM da iskljucivo stešu kilograme,(to dodje samo kroz treninge), da ispucaju onako svoje slobodno vrijeme, takvi ne trebaju da se istom bave (barem ne kod nas, jer takvi obaraju kvalitet grupe). Ne znam kako je kod drugih, kod nas je jasno precizirano sta i kako se radi i koji je cilj i svrha treninga. Oni koji ne zele kontakt, dobar a pocesto i potezak trening - ima tae bo, slicno se mase nogama i rukama, ali se skinu kg i nema kontakta. Dakle, sve pocinje nekom zainteresiranoscu koja treba da preraste u ozbiljnu odluku o bavljenju ovom vjestinom. S takvim ljudima se onda moze mnogo postici.

Za one koji razmisljaju da pocnu trenirat, predlazem sljedece:

http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=ba

drugo, neka se dobro informisu kod koga idu i naravno NEKA PROBAJU SVA TRI kluba ovdje u SA...Ne zelim biti propagator "samo JA" stoga neka bude "open market" ali svako ima pravo znati sve sto ga interesira i naravno probat!

U prethodnom povelikom postu sam nabrojao kod koga se moze praktikvat KM ovdje u SA ili ono sto lici na KM.

Zaista treba neke stvari razjasniti oko ovih plagijatora, silnih federacija,instituta : jer ovdje je sve nekako sa prethodnim postom strpano u jedan zajednički koš i svedeno na minimun, a što nikako ne treba biti...Naravno da postoje velike razlike izmedju federacija, plana programa, rada, koncepcije treninga i sl. što je i dovelo do pada kvaliteta i ubacivanja svega onog sto odstupa od same filozofije i koncepta KM... Izrael se zeli distancirat od toga i to je jasno navedeno na internacionalnom sajtu i linku sto je postavio capytempo u postu od prije...

http://www.youtube.com/watch?v=3-yB9EQ5 ... re=related

Na prethodnim linkovima (cappy tempo) je jasno navedeno koje su to federacije koje rade o originalnom i autentičnom programu i to ne treba negirat niti umanjivat. To da su to "mreže klubova koji su uvezani" nije tacno. Neke federacije to jesu, ali konkretno neke i nisu, a IKMF to nikako nije. Neke su veoma ozbiljne institucije koje su dobile zadatak da obucavaju najznacajnije drzavne sigurnosne agencije svijeta, armiju i sl.(najblize nama Srbija)

http://hr.wikipedia.org/wiki/Krav_Maga
http://www.youtube.com/watch?v=2MZkDdxcgcs

IKMF kao i druge tri velike federacije svijeta nikako ne spadaju u "skup klubova" i to treba da se jasno naglasi (pogledati cijeli sadrzaj), ovdje se radi o puno vecem i ozbiljnijem uredjenju i organizaciji na jednom mnogo vecem nivou!

http://www.kravmaga-ikmf.ba/o-nama/

Program po kojem se radi u drugim federacijama (da li je to civilni, ili kakav vec) nama je nepoznat/ne interesantan, ali ovdje se ponovo govori "sve u jedan koš" što opet nije tačno. IKMF ima jasno definisan i propisan plan i program rada originalnog koncepta KM za zeljene ciljne skupine. U tom kontektsu se i krecu nase buduce organizacije profesionalnih seminara.

morao sam razjasniti neke stvari ovdje, pa se izvinjavam na duzini posta...Ono sto je bitno a i da skratim, neka svako proba sva tri kluba ovdje u SA, neka vidi trenera, salu, opremu, cistcu, ostalu raju i sve ono sto mu je vazno i neka za svoj novac izvuce ono maksimalno.

http://www.opstanak.net/borilacke-vjestine/krav-maga/
User avatar
KMS
Posts: 6
Joined: 25/08/2011 14:01

#145 Re: krav maga, sarajevo?

Post by KMS »

Mislimo da je suvišno ovoliko teorije o tako velikim stvarima na jednom gradskom forumu,konkretne stvari koje ljudi zainteresovani za ovaj sport treba da vide su web stranice ili slične reklame konkretno stranica Krav-Maga kluba samoodbrane u BiH koji radi po programu IKMI iz EU je www.kravmaga.ba i tu se može vidjeti sve počev od članova,seminara lokalnih i medjunarodnih u zadnjih nekoliko godina,edukacija instruktora našeg kluba u Izraelu itd itd.Kolega ako nisi znao nismo sami već oko 2 godine Global federacija radi u Banja Luci tako da je to ta treća o kojoj sam pričao.Da ne bi kako rekao kolega pričali samo o sebi a u cilju da ljudi vide i upoznaju se sa sistemom Krav Maga i da vide kako to ljudi rade u svijetu što je kako smo naveli cilj sportskih udruženja u državi a to je proučavanje i uviježbavanje te neke sportske oblasti stavit ćemo link jednog sa you tube mastera koji je broj 1 u svijetu Krav Maga a koji ne pripada ni jednoj od federacija i definitivno je najveća ličnost u svijetu Krav Maga. Linkovi Krav Maga sa you tube koji su veoma popularni u svijetu a nisu ni jedna federacija u cilju da ljudi malo vide kako to ostali rade http://www.youtube.com/watch?v=3Ignz0VL ... detailpage

http://www.youtube.com/watch?v=IjmBPFPT ... detailpage
vinipu
Posts: 1
Joined: 11/09/2007 09:25

#146 Re: krav maga, sarajevo?

Post by vinipu »

Pozdrav,
meni je ova tema veoma interesantna, vec par dana pratim ovu raspravu, jer sam kontao poceti raditi KM. Narocito mi se svidjaju KMS-ovi linkovi.. moze li se kod vas u klubu ovako nesto vjezbati?
Gledao sam i ove druge klubove, ali nigdje ne mogu da nadjem nikakve diplome ili certifikate nase drzave, npr DIF, trenerska skola, majstorsko zvanje iz drzavnog saveza BiH bilo kog sporta, pa sam malo zbunjen.
Kao dugogodisnji aktivni sportista (i reprezentativac nase drzave) znam da je jedno poznavati materiju, a trenirati nekoga je nesto sasvim drugo.
Pomozite mi da se odlucim, koji od vasih instruktora/certifikata je priznat kod nas, jer ipak nismo u Izraelu. Ovaj Opstanak sam gledao, samo im jedan asistent ima majstorsko zvanje karate-a.
A moram vam priznati, ovo prepucavanje na forumu bas i nije pozitivna reklama za KM. Naprotiv.
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#147 Re: krav maga, sarajevo?

Post by Mustafapasa »

[quote="vinipu"]Pozdrav,
meni je ova tema veoma interesantna, vec par dana pratim ovu raspravu, jer sam kontao poceti raditi KM. Narocito mi se svidjaju KMS-ovi linkovi.. moze li se kod vas u klubu ovako nesto vjezbati?
Gledao sam i ove druge klubove, ali nigdje ne mogu da nadjem nikakve diplome ili certifikate nase drzave, npr DIF, trenerska skola, majstorsko zvanje iz drzavnog saveza BiH bilo kog sporta, pa sam malo zbunjen.
Kao dugogodisnji aktivni sportista (i reprezentativac nase drzave) znam da je jedno poznavati materiju, a trenirati nekoga je nesto sasvim drugo.
Pomozite mi da se odlucim, koji od vasih instruktora/certifikata je priznat kod nas, jer ipak nismo u Izraelu. Ovaj Opstanak sam gledao, samo im jedan asistent ima majstorsko zvanje karate-a.
A moram vam priznati, ovo prepucavanje na forumu bas i nije pozitivna reklama za KM. Naprotiv.[/q]


Nisi dobro upućen po potanju opstanka ali evo ovako učini. Odeš prvo u KMS i probas, a onda odeš u Opstanak i probas,pa onda sam odluci...samo odi u obadva pa tek onda...
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#148 Re: krav maga, sarajevo?

Post by Mustafapasa »

Tema je bila prepucavacka i više nije, samo je sada pozitivna razmjena mišljenja...gdje god da odeš bit će dobro,samo je fol probat sve i dobiti maksimum za svoj novac. Svaki sportaš je pozitivna osoba tako da nema greške
User avatar
KMS
Posts: 6
Joined: 25/08/2011 14:01

#149 Re: krav maga, sarajevo?

Post by KMS »

Naravno Vinipu.Konkretno u KMS ''Krav-Maga klubu samoodbrane'' mozeš trenirati Krav Maga,dodji slobodno da probas trening na Vilsonovo u salu Drvne škole ponedjeljkom,srijedom i petkom u 19 časova.Gledaj konkretno za certifikate je malo teško da prizna državna institucija ili da nadjes sad Krav Maga na Difu ipak je Krav Maga tek došla prije 6 godina iz IKMI u BiH i to je nešto što se na našim prostorima tek probija.Krav Maga se već na naki način jos uvijek ne oficijelno probila i kod nas u institucije kao što su Oružane snage gdje smo mi iz KMS radili seminar i službenu prezentaciju Krav Maga za jedinice Oružanih snaga i federacija Global je obučavala specijalce u Banja Luci Krav Maga,ali sad sve je to ipak veoma svježe da bi to država rekla e da hoćemo to i uzet ćemo za službeno.U svakom slučaju sistem Krav Maga medju članovima koji treniraju ili su bili na seminarima ovdje ili konkretno kod nas na seminarima koje smo održali u Sarajevu i van Sarajeva je veoma dobro prihvaćena i sam sistem treninga i logičan i jednostavan pristup treninzima i teoretskim objašnjenjima se članovima veoma svidjeo.Konkretno KMS radi po programu IKMI www.ikmi.eu a sama federacija IKMI je pod direktnim programom Wingate instituta(Fakultet za tjelesni odgoj u Izraelu) u Izraelu gdje se godišnje educiramo i gdje je sam instruktor našeg kluba boravio prije mjesec dana kao prvi instruktor Krav Maga iz BiH na Wingate.Kako god sve to sto sam ti objasnio ne znači nešto posebno,ono što je bitno ako počnes da treniraš je da nešto naučis i da to bude korisno i naravno uz lijepa druženja i nova upoznavanja.
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#150 Re: krav maga, sarajevo?

Post by cappy_tempo »

vinipu wrote:Pozdrav,
meni je ova tema veoma interesantna, vec par dana pratim ovu raspravu, jer sam kontao poceti raditi KM. Narocito mi se svidjaju KMS-ovi linkovi.. moze li se kod vas u klubu ovako nesto vjezbati?
Gledao sam i ove druge klubove, ali nigdje ne mogu da nadjem nikakve diplome ili certifikate nase drzave, npr DIF, trenerska skola, majstorsko zvanje iz drzavnog saveza BiH bilo kog sporta, pa sam malo zbunjen.
Kao dugogodisnji aktivni sportista (i reprezentativac nase drzave) znam da je jedno poznavati materiju, a trenirati nekoga je nesto sasvim drugo.
Pomozite mi da se odlucim, koji od vasih instruktora/certifikata je priznat kod nas, jer ipak nismo u Izraelu. Ovaj Opstanak sam gledao, samo im jedan asistent ima majstorsko zvanje karate-a.
A moram vam priznati, ovo prepucavanje na forumu bas i nije pozitivna reklama za KM. Naprotiv.
drug ova prepucavanja pogotovo moji komentari nemoj da ti budu kocnica. ja sam rekao oni komentari su licno moje misljenje,a ne kluba Opstanak i eto malo me ponijelo u onim trenucima :mrgreen: . kako god Mustafa ti je dobro rekao, najbolje je probati oba kluba i da ti odlucis za svoje pare gdje ces nastaviti. :D . to DIF mah iskreno imao sam iskustva sa trenerom koji zavrsava DIF i nista posebno naspram nekoga ko se bavi borilackim vjestinama,a nema DIF-a. vecina trenera koji drze malo do sebe,a i do svojih ucenika znaju neku osnovnu anatomiju tijela,zasto je koji udarac takav,kako treba tijelo reagirati i slicno ali eto da ne duzim odes pa probas i skontas koji ti je klub bolji :D .

sto se Roya tice,ma sta ce Roy ja ga po pive slao :mrgreen: . malo sale i mozes ono uciti i ucis ono samo ne sve preko noci nego lagano napornim radom kupis fazone pa i neke koje Roy koristi,a neke cekas da malo "narastes" u krav maga :mrgreen:
Post Reply