Kratki govori Izetbegovica

Post Reply
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#51

Post by Ahmmed »

Fair Life wrote:
emmiirr wrote:I ja pozivam da niko ne reaguje niti odgovara njihovim provokacijama, neka ih je stid, ako ne njih onda nas zbog njih...

Pozdrav
Jasta...

I poslije ovog ispod... najbolje ti je da shutish jne odgovaras na provokacije.
[size=150]Sefer Halilovic - otvoreno pismo Aliji Izetbegovicu[/size] wrote:"Izdao si Srebrenicu"

SARAJEVO - Sefer Halilovic, bivši nacelnik Glavnog staba Armije BiH, uputio je juce otvoreno pismo Aliji Izetbegovicu, u kojem ga optuzuje da je ''izdao i prodao Srebrenicu''.

"Ovih dana navršava se osam godina od srebrenicke tragedije, koju ste ti i tvoji trabanti izdali i prodali" , kaže Halilovic na pocetku otvorenog pisma upucenog Izetbegovicu.

Halilovic je juce reagovao na otvoreno pismo Izetbegovica od 28. juna ove godine. U tom pismu Izetbegovic je reagovao na tvrdnje Slobodana Milosevica, bivseg predsjednika SR Jugoslavije, koji je pred Haskim tribunalom izjavio da mu je on, kao predsjedavajuci Predsjednistva BiH, 1993. godine nudio zamjenu Srebrenice za Vogoscu. Izetbegovic je u javnom pismu tvrdio da je Milosevic izjavu izvukao iz svjedocenja Sefera Halilovica u Hagu.

Negirajuci da je u Hagu davao iskaze o bilo kojem drugom predmetu osim o zlocinima u Grabovici, za koje je optuzen u Haskom tribunalu po komandnoj odgovornosti, Sefer Halilovic u jucerasnjem pismu kaze Izetbegovicu:

"Dobro si me zadeverao sa ovim podmetanjem kukavicjeg jajeta u Hagu, pa ti nisam stigao ranije odgovoriti. Odlucio sam reagirati, jer tvoje pismo sadrzi nekoliko konstatacija vezanih za moje ime i u cjelini sugerira morbidnu laz da sam ja odgovoran za tragediju koja se u Srebrenici dogodila 1995. godine, iako sam ja tvojom odlukom udaljen iz Armije 26. oktobra 1993. godine nakon visednevnih maltretiranja i izivljavanja od strane sluzbi drzavne i vojne bezbjednosti".

Halilovic objasnjava da je njegov iskaz haskim istraziteljima iskljucivo vezan za pitanja zlocina u Hercegovini, a ne u istocnoj Bosni.

On je spomenuo i "tajne sporazume", koje je Izetbegovic potpisivao. "Ako si zbog godina ili starosti zaboravio, podsjecam te da si 16. septembra 1993. godine sa Momcilom Krajisnikom tajno potpisao Zajednicku deklaraciju o podjeli BiH na tri etnicke republike, koja u stavu pet kaze ''da oformimo radnu grupu za posebna pitanja koja se odnose na teritorijalno razgranicenje izmedju dviju republika u buducoj uniji BiH, ukljucujuci istocnu Bosnu'', a dva dana prije toga sa Tudjmanom si potpisao Deklaraciju o bosnjacko-hrvatskom razgranicenju. I u jednom i u drugom tajno potpisanom dokumentu stoji da se Republika Srpska i HR Herceg Bosna, nakon dvije godine, mogu referendumom izjasniti zele li ostati u uniji BiH ili se prikljuciti Srbiji i Hrvatskoj" , navodi Halilovic u svom pismu i podsjeca Izetbegovica da mu moze poslati ova dva dokumenta koja je potpisao.

Bivsi general ARBiH, podsjetio je Izetbegovica i na odrzavanje bosnjackog Sabora u Sarajevu, septembra 1993. godine, "gdje je trebalo proglasiti bosansku republiku - bosnjacku nacionalnu drzavu bez Srebrenice".

Halilovic kaze da je Izetbegovic i tada devetoclanoj delegaciji Srebrenicana nudio zamjenu Srebrenice za Vogoscu, pozivajuci se na svjedocenje Hakije Meholjica koji je potvrdio da je delegacija odbila ovu Izetbegovicevu ponudu.

"Osim Hakije Meholjica, Amerikanac David Rodhe je u svojoj knjizi pisao o tome kako si 'neutralizirao odbranu Srebrenice' izvlacenjem Nasera Orica iz ovog grada", piše Halilovic i spominje izjave i pisanja Richarda Holbruka i Muhameda Filipovica o ''pregovorima o prodaji Srebrenice".

Halilovic istice da je pod njegovom komandom Armija BiH oslobodila Srebrenicu 1992, a 1993. godine ju odbranila, nakon cega su dosli "plavi sljemovi".

"I umjesto da se u periodu od '93. do '95. iskoristi da se u Srebrenicu i Zepu dovedu novi ljudi i prebace vece kolicine naoruzanja, nego sto su to tvoji lojalni, debeli generali uradili, sve si, zajedno s njima, uradio da taj prostor zaboravis kako bi odgovornost bila prebacena na medjunarodnu zajednicu, a da vi ne biste bili odgovorni" , kategorican je Halilovic.

On je odbacio optuzbe da je sam razoruzao Srebrenicu, dodajuci da se poslije demilitarizacije tog grada formiralo nekoliko brigada i bataljona, te remonta radionica i ratna bolnica. Halilovic to ilustruje i podatkom da je tada u Srebrenici postojla "divizija od 12.000 ljudi, a da je u trenutku pada Srebrenice bilo svega 6.000 vojnika".

"Djeci Srebrenice ces morati odgovoriti zasto si odbio moj prijedlog o formiranju 8. istocnobosanskog korpusa, zašto si nakon mog udaljavanja iz ARBiH polovinu vojnika u 28. diviziji proglasio viškom, zašto si za dvije godine dostavio manje oruzja, nego sto sam ja za dva mjeseca u vrijeme ofanzive na Srebrenicu 1993. godine", kaže Halilovic u pismu upucenom Aliji Izetbegovicu.


Fair,

Kad je Sefer pisao ovo pismo? I znaš li kada je Aliju Izetbegovića, on, Sefer Halilović, odlikovao specijalnim priznanjem Patriotske lige?
ak-47
Posts: 149
Joined: 01/09/2005 00:08
Location: Istanbul

#52

Post by ak-47 »

Neka je rahmet velikom covjeku.
A ove kretene koji su lijepo zamoljeni da ne seru po ovoj temi i koji nemaju niti toliko kulture i dostojanstva da ispostuju ako nista onda mrtvog covjeka treba ignorisat pa nek seru kolko hoce al da znaju da samo njima smrdi 8) 8)
User avatar
dizZaster
Posts: 589
Joined: 23/09/2005 11:19
Location: Sarajevo

#53

Post by dizZaster »

Kažu, kad je bolestan, čovjek ima samo jednu želju - da ozdravi. A kad ozdravi, onda se jave stotine želja i bude ponekad nesretniji nego kad je bio u krevetu. Slično je sa narodom koji ratuje i koji je u ovakvoj situaciji kao što smo mi. Njemu se čini da kad ove granate prestanu i dođe mir, onda će sve biti lahko, onda je pred nama ravan put itd. Ovdje vas je većina mlađih ljudi. Ogromni problemi nas čekaju. Srušena industrija, problem nezaposlenosti, glad. Sad nas svijet hrani. Manje-više svi jednako dobijaju. Manje-više. Međutim, ono što dolazi su krajnje nejednakosti - imaćete bogataša, ratnih profitera koji će onda, da upotrijebim taj ovdje potpuno opravdani izraz, eksploatisati onaj obični svijet koji neće imati posla. Dakle, vi koji ćete morati da vodite ovaj narod u miru dobro se spremite za to. Nemojte živjeti u iluzijama, niti sijati iluzije da će biti lahko. Biće veoma teško. Mi ćemo biti zemlja koja će iz rata izaći sa stotinama ozlijeđenih ljudi - invalida. Od toga jedan dobar dio biće potpuno nesposoban za bilo kakav posao. Oni će trebati našu pomoć. Imaćemo masu porodica bez domaćina, masu siročadi.
Alija Izetbegović
25.03.1994 Sarajevo
capry
Posts: 124
Joined: 24/02/2006 18:50

#54

Post by capry »

sok je alija rahmetli bio ziv imao sam dosta zamjerki na njegov rad
ali sam ga uvijek cijenio i cijenim ga jos vise kad vidim kako ovi pojedini balidzani (ili nesto drugo ali nebitno je uostalom, sve je to u 5 deka) seru po njemu
neka ti je vjecni rahmet
P.S.
zaboravih pogledat ko je postavio onaj stari intervju s njim ali ko je god hvala, eyvallah (svaka cast)
Al-aqsa
Posts: 264
Joined: 11/03/2006 20:12
Location: Tuzla

#55

Post by Al-aqsa »

Alija nije svetac, Alija nije bezgrijesan, Alija je pravio greske, Alija je nazivan izdajnikom, ...ali Alija je iza sebe ostavio drzavu Bosnu i Hercegovinu, ma kako ona ne savrsena bila!!
baba
Posts: 139
Joined: 16/06/2004 01:17

#56

Post by baba »

Al-aqsa wrote:Alija nije svetac, Alija nije bezgrijesan, Alija je pravio greske, Alija je nazivan izdajnikom, ...ali Alija je iza sebe ostavio drzavu Bosnu i Hercegovinu, ma kako ona ne savrsena bila!!
Koju ba drzavu? Gdje ti vidis drzavu? Jeli ovo drzava? Mladost izginu da bi se raznorazne Cele i novokomponovani politicari obogatili. Moj stari koji je bio poznati inzenjer nema hjeba da jede. Jel ti to drzava? Ako jeste, jebo tu drzavu.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#57

Post by Fair Life »

ak-47 wrote:Neka je rahmet velikom covjeku.
A ove kretene koji su lijepo zamoljeni da ne seru po ovoj temi i koji nemaju niti toliko kulture i dostojanstva da ispostuju ako nista onda mrtvog covjeka treba ignorisat pa nek seru kolko hoce al da znaju da samo njima smrdi 8) 8)
Jel' ti to o kulturi ??
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#58

Post by Fair Life »

Ahmmed wrote:Fair,

Kad je Sefer pisao ovo pismo? I znaš li kada je Aliju Izetbegovića, on, Sefer Halilović, odlikovao specijalnim priznanjem Patriotske lige?
2003-ce, u sedmom mjesecu. Mislim... 09.07. 2003.

Halilovic je samo reagovao na otvoreno pismo Izetbegovica od 28. juna 2003 godine. U tom pismu Izetbegovic je reagovao na tvrdnje Slobodana Milosevica, bivseg predsjednika SR Jugoslavije, koji je pred Haskim tribunalom izjavio da mu je on, kao predsjedavajuci Predsjednistva BiH, 1993. godine nudio zamjenu Srebrenice za Vogoscu. Izetbegovic je u javnom pismu tvrdio da je Milosevic izjavu izvukao iz svjedocenja Sefera Halilovica u Hagu.

Posljedica gore navedene Alijine tvrdnje je otvoreno pismo Sefera Halilovica adresirano Izetbegovicu... u kojem ga optuzuje da je ''izdao i prodao Srebrenicu.''

Toliko...

PS. . .Da si pazljivo citao i sam bi isto skont'o.
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#59

Post by mr__bosnjak »

Znate sta, ja necu reci da je Alija Izetbegovic bio pefektan. Nije bio odlican covjek i imao je brojnih gresaka koje ja mislim i on sam zeli da mi istrazimo i da ga analiziramo jer on je tad prakticki imao odgovornost za nas. Ali jedno nezaboravite. Bio je nas vodza. A vodza se postuje bas kao roditelj koji je mozda mnogo toga promasio u tvom odgoju ali te odgojio pa tako i vodza koji te vodio u odbrani. Mozda je mnogo toga promasio ali te izveo dokraja. Neznam koliko bi od vas bili tako uspjesni na njegovom mjestu. Da ne ulazim dublje kad si najslabija i jos napadnuta strana kojoj prijeti bioloski nestanak a nemas "oruzja il´ saveznika kako treba" sto rece jedan Vikicev specijalac nije lahko pogodit a nije tesko pogrijesit. Ali opet pogledajmo ovo:

Stvorio nezavisnost kao vodza BiH
Vodio je za vrijeme njene odbrane
Imao ucesca u nacionalnom budzenju i izformisanju Bosnjaka kao naroda
Stvorio nezavisnu BiH i ocuvao je uz pomoc naroda sa kojim je stvorio.

Zato moze te svi da ti svoje kritike njemu, i sve ostalo sto nevolite kod njega ali ici tako zestoko bez postovanja direktno pljujuci na njega je krajnje sramotno i treba se ignorisat. I vesela ti znas da ja tebe postujem i sve ali vala onaj ti ispad bi daaaleko pretjeran jer su za Sarajevo poginuli i mnogi drugi vojnici, ne-Sarajlije. A on je bio njihov vodza, posvetio im zadnje godine zivota i treba mu dat pocast ili bar kulturnije reci svoje misljenje a ne "sta tu trazi Izetbegovic?" i to jos kad je covjek mrtav. A tvoje tvrdnje o "islamskom Sarajevu" su ti nebuloza, izjednacavanje zrtve i agresora tvrdeci da vodstvo zrtve borilo pod istim principa kao agresor(jednonacionalnost) i oprosti ali idiotski.

Nemam sta vise dodat na ovoj temi za koju se zahvaljujem Al-aqsi i u cast rahmetli Alije Izetbegovica kojem sazeljavam rahmet i vjecno pamcenje i zahvalnost uz analiziranje njegovog rada(i gresaka) kod njegovog naroda, Bosanaca ostavjam jednu pjesmu sto je spomenu neko ovdje na forumu:

http://www.bosnaprkosnaodsna.mine.nu/pa ... sanski.mp3 (ne obazirite se na svaki detalj teksta nego ga jednostavno uzmite kao pjesma u cast njegovu)

Image
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#60

Post by valterbranisarajevo »

Vjecita mu hvala sto nam je ostavio Cele, Gasije, Cengice, Silajdzica, Bicakcica, abu hamzu i ostali bjelosvjetski olos da nam uljepsavaju zivot :-)
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#61 Re: Kratki govori Izetbegovica

Post by Vodenjak »

Al-aqsa wrote:Postavljam ovu temu jer smatram da mii koji postujemo ovog covjeka imamo pravo na jedan topic na kojem se on nece izjednacavati sa ajkulama iz komsiluka. Zato svi onii kojima Alija nije po volji lijepo vas molim da se udaljite sa ove teme!! -Postujmo se!

...
Svejedno mi je, ali ja bih da se uvazi ovo sto covjek zatrazi...

Citati, kao i postovatelji lika i djela gospodina Alije Izetbegovica ce sami reci sve... :oops:
Ako ne sve, a ono barem dovoljno.... :(
Smrt fasizmu
Posts: 126
Joined: 05/09/2004 18:51

#62 Kratki govori Izetbegovica

Post by Smrt fasizmu »

Ocigledno da su moderatori na ovom sajtu SDA- orjentisani jer svaki komentar koji razotkriva zlocinca Aliju Izetbegovica odmah izbrisu.
Al_karina opet poruka za tebe... Dokle god postoje ljudi, odnosno, islamski fundamentalisti poput tebe, u Bosni i Hercegovini nece biti multieticnosti niti demokratije ni suzivota, jer ti i tvoji istomisljenici RAZARATE BOSNU I HERCEGOVINU ovakvim "Topicima". Ne postoji ni Srbin ni Hrvat koji voli zlocinca Izetbegovica koji je puzao po arapskim zemljama u spavacici dodvoravajuci se arapima i praveci se visi Arap od njih dok su arapski mudzahedini i pripadnici AL-Qaide koje je on dovodio u BiH(KOJIMA I TI PRIPADAS) klali sve krscansko sto su mogli stici...
Nista se ti, Al-Karino ne ralikujes od cetnika i ustasa jer si i ti taj koji razara BiH. Sto se Izetbegovica tice njemu je mjesto u Iranu a ne u Bosni i Hercegovini. Sutra ce Srbi da dignu isto tako spomenik ratnom zlocincu Karadzicu kao sto ste vi podigli zlocincu Izetbegovicu.. Sve one koji vole Iztbegovica, Karadzica, Bobana i ostale fasiste treba protjerati iz BiH i tek tada ce Bosna i Hercegovina da zivi u miru i narodi u slozi, a dotle, bando, pljackajte narod, pobili ste ga a sad ga pljackajte i izrabljujte krijuci se iza svojih zlocinackih ideologa a lazuci narod da to sve cinite u njihovom nacionalnom interesu..
Smrt fasizmu- Sloboda narodu!
p.s. Moderatori naprijed-mozete da izbrisete i ovo sto sam napisao, ali ISTORIJU NECETE MOCI IZBRISATI NITI FALSIFIKOVATI... SVE CE SE KOCKICE JEDNOGA DANA SLOZITI... I TO UBRZO...
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#63 Re: Kratki govori Izetbegovica

Post by valterbranisarajevo »

Smrt fasizmu wrote:Ocigledno da su moderatori na ovom sajtu SDA- orjentisani jer svaki komentar koji razotkriva zlocinca Aliju Izetbegovica odmah izbrisu.
.
S obzirom kavo se smece skuplja na ovom forumu mogu reci da je uloga njegovih moderatora veoma nazahvalna. Kako kome supku stanu na zulj taj ih odmah proglasava, u zavisnosti kojem toru pripada: cetnicima, ustasama, komunjarama, SDA-ovcima.

Zato ne se.. Tita ti! :D
Al-aqsa
Posts: 264
Joined: 11/03/2006 20:12
Location: Tuzla

#64

Post by Al-aqsa »

baba wrote: Koju ba drzavu? Gdje ti vidis drzavu? Jeli ovo drzava? Mladost izginu da bi se raznorazne Cele i novokomponovani politicari obogatili. Moj stari koji je bio poznati inzenjer nema hjeba da jede. Jel ti to drzava? Ako jeste, jebo tu drzavu.
Bunis se kakvu nam je drzavu Alija ostavio. E pa ovako, ostavio nam je Bosnu i hercegovinu sto je daleko bolje od Velike Srbije. I na kraju krajeva, nije se Alija pitao da li ce biti rata. agresija, siromastvo i stradanja su nam dosla iz komsiluka, iz karadjordjeva, iz do juce nam bratskih crvenih jarana!!

A sto se tice Tita. Volim ja i Tita. Volim i Aliju i Tita. Postenski!!
Anti komunista sam, ali to neznaci da je Tito bio los covjek, zato ga volim.
A ako se ne slazete sa Alinom politikom, barem ga volite jer je bio dobar insan(covjek), ako imate imalo obraza, samopostovanja i kulture!!
Zio
Posts: 77
Joined: 02/08/2004 04:28

#65

Post by Zio »

"Muslimanski narod nece nestati!To ja porucujem gospodinu Karadzicu...."

Skupstina BiH...
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#66

Post by Fair Life »

Zio wrote:"Muslimanski narod nece nestati!To ja porucujem gospodinu Karadzicu...."

Skupstina BiH...
Dakle "muslimanski" narod...

Zasto nije rekao Bosnjacki narod ??
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#67

Post by Vodenjak »

Al-aqsa wrote:
baba wrote: Koju ba drzavu? Gdje ti vidis drzavu? Jeli ovo drzava? Mladost izginu da bi se raznorazne Cele i novokomponovani politicari obogatili. Moj stari koji je bio poznati inzenjer nema hjeba da jede. Jel ti to drzava? Ako jeste, jebo tu drzavu.
Bunis se kakvu nam je drzavu Alija ostavio. E pa ovako, ostavio nam je Bosnu i hercegovinu sto je daleko bolje od Velike Srbije. I na kraju krajeva, nije se Alija pitao da li ce biti rata. agresija, siromastvo i stradanja su nam dosla iz komsiluka, iz karadjordjeva, iz do juce nam bratskih crvenih jarana!!

A sto se tice Tita. Volim ja i Tita. Volim i Aliju i Tita. Postenski!!
Anti komunista sam, ali to neznaci da je Tito bio los covjek, zato ga volim.
A ako se ne slazete sa Alinom politikom, barem ga volite jer je bio dobar insan(covjek), ako imate imalo obraza, samopostovanja i kulture!!
'

STA ti znas o Aliji Izetbegovicu kao covjeku?
Rodjak ti, prijatelj, kolega, komsija?
Sta?
capry
Posts: 124
Joined: 24/02/2006 18:50

#68 Re: Kratki govori Izetbegovica

Post by capry »

Smrt fasizmu wrote:Ocigledno da su moderatori na ovom sajtu SDA- orjentisani jer svaki komentar koji razotkriva zlocinca Aliju Izetbegovica odmah izbrisu.
Al_karina opet poruka za tebe... Dokle god postoje ljudi, odnosno, islamski fundamentalisti poput tebe, u Bosni i Hercegovini nece biti multieticnosti niti demokratije ni suzivota, jer ti i tvoji istomisljenici RAZARATE BOSNU I HERCEGOVINU ovakvim "Topicima". Ne postoji ni Srbin ni Hrvat koji voli zlocinca Izetbegovica koji je puzao po arapskim zemljama u spavacici dodvoravajuci se arapima i praveci se visi Arap od njih dok su arapski mudzahedini i pripadnici AL-Qaide koje je on dovodio u BiH(KOJIMA I TI PRIPADAS) klali sve krscansko sto su mogli stici...
Nista se ti, Al-Karino ne ralikujes od cetnika i ustasa jer si i ti taj koji razara BiH. Sto se Izetbegovica tice njemu je mjesto u Iranu a ne u Bosni i Hercegovini. Sutra ce Srbi da dignu isto tako spomenik ratnom zlocincu Karadzicu kao sto ste vi podigli zlocincu Izetbegovicu.. Sve one koji vole Iztbegovica, Karadzica, Bobana i ostale fasiste treba protjerati iz BiH i tek tada ce Bosna i Hercegovina da zivi u miru i narodi u slozi, a dotle, bando, pljackajte narod, pobili ste ga a sad ga pljackajte i izrabljujte krijuci se iza svojih zlocinackih ideologa a lazuci narod da to sve cinite u njihovom nacionalnom interesu..
Smrt fasizmu- Sloboda narodu!
p.s. Moderatori naprijed-mozete da izbrisete i ovo sto sam napisao, ali ISTORIJU NECETE MOCI IZBRISATI NITI FALSIFIKOVATI... SVE CE SE KOCKICE JEDNOGA DANA SLOZITI... I TO UBRZO...
jarane, dok god bosnom hodaju takvi kao ti nema u njoj hajra
ti si pravi fasista i mjesto bi ti bilo u sibirskim logorima staljinisticke rusije kad bi ih i sada bilo
ti, vesela, taxista, tiha noc & co imate pravu fasisticko-cetnicku retoriku
smuci mi se kad procitam neki vas post i samo se pitam koji me *urac vise zadrzava na ovom forumu
ali eto, ne da mi djavo mirovat
spongebob
Posts: 1098
Joined: 05/10/2005 17:43
Location: Bikini Bottom

#69 Re: Kratki govori Izetbegovica

Post by spongebob »

capry wrote: jarane, dok god bosnom hodaju takvi kao ti nema u njoj hajra
ti si pravi fasista i mjesto bi ti bilo u sibirskim logorima staljinisticke rusije kad bi ih i sada bilo
ti, vesela, taxista, tiha noc & co imate pravu fasisticko-cetnicku retoriku
smuci mi se kad procitam neki vas post i samo se pitam koji me *urac vise zadrzava na ovom forumu
ali eto, ne da mi djavo mirovat
To je valjda ta demokratija za koju se u naslovu spomenuti borio...Malo naginje na orvelovsku: svi ljudi su jednaki a neki jednakiji...

nego, sta bi sa Sacirbegovicem Juniorom? Sta vodja o njemu kaza osim Muhamede vrati pare? Dizati u nebesa covjeka koji je svjesno zmirio na ratno-profiterski kriminal i dijelio pare koje nisu bile njegove je teska moralna bruka. A macku o rep objesi ono sto je on govorio za zivota...Ionako je mislio od podne do podne. Zaista je vrijeme da se bh javnost OTVORENO suoci sa pljackaskom politikom SDA za vrijeme rata.
capry
Posts: 124
Joined: 24/02/2006 18:50

#70 Re: Kratki govori Izetbegovica

Post by capry »

spongebob wrote:
capry wrote: jarane, dok god bosnom hodaju takvi kao ti nema u njoj hajra
ti si pravi fasista i mjesto bi ti bilo u sibirskim logorima staljinisticke rusije kad bi ih i sada bilo
ti, vesela, taxista, tiha noc & co imate pravu fasisticko-cetnicku retoriku
smuci mi se kad procitam neki vas post i samo se pitam koji me *urac vise zadrzava na ovom forumu
ali eto, ne da mi djavo mirovat
To je valjda ta demokratija za koju se u naslovu spomenuti borio...Malo naginje na orvelovsku: svi ljudi su jednaki a neki jednakiji...

nego, sta bi sa Sacirbegovicem Juniorom? Sta vodja o njemu kaza osim Muhamede vrati pare? Dizati u nebesa covjeka koji je svjesno zmirio na ratno-profiterski kriminal i dijelio pare koje nisu bile njegove je teska moralna bruka. A macku o rep objesi ono sto je on govorio za zivota...Ionako je mislio od podne do podne. Zaista je vrijeme da se bh javnost OTVORENO suoci sa pljackaskom politikom SDA za vrijeme rata.
pa ne mijesaj kruske i jabuke
o pljackaskoj politiic SDA u vrijeme i poslije rata se da razgovarati ali se ne moze razgovarati o tome da su SDA i SDS iste i da su isti alija, boban i karadzic
je si li skonto sad
i kad kazem da neko ima cetnicko-fasisticku retoriku ne kazem to jer prica o lopovluku neko o lazima koje glase svi su isti zlocinci
NISU!!!!!!

P.S.
pola ovog naroda nije normalno na ovom forumu
fino nacrtas jedno a javi se neko i prica sasvim drugo
to dijasporasima mogu halalit jer su vjerojatno pod pritiskom svedskog i inih novomaternjih jezika u svojoj nesebeznalosti zaboravili ''srpsko-hrvatski''
namjerno ne kazem bosanski, hocu da neke mine zelja kad procitaju ovaj stari naziv
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#71 Re: Kratki govori Izetbegovica

Post by Fair Life »

capry wrote:(...)
ti, vesela, taxista, tiha noc & co imate pravu fasisticko-cetnicku retoriku
smuci mi se kad procitam neki vas post i samo se pitam koji me *urac vise zadrzava na ovom forumu
ali eto, ne da mi djavo mirovat
Znas li ti capry ko je bio Faik Avdibegovic ??

To je bio covjek koji je pred rat i na samom pocetku rata isao na pregovore sa cetnickom delegacijom.

Izjava koju je on dao 31.07.1992. godine u prostorijama SDB:

"Negdje oko 25. aprila 1992. godine kao pripadnik Zelenih beretki na trazenje general majora Karanusic Ante i potpukovnika Delic Rasima, uz posredovanje Jeftovica, ime mu ne znam po nadimku Bobana, nastanjenog u Knegincu, sastali smo se u kasarni "Zlatiste" kao rezervnom mjestu Druge vojne oblasti. Pored mene sa nase strane bili su Azem Sinanovic kao povjerenik MZ Sirokaca, Suljo Agic zamjenik komandira SJB Stari Grad i Karamustafic Muhamed, komandir Zelenih beretki na Mahmutovcu.

Sa suprotne strane bili su Karanusic Ante, Delic Rasim, Kapur Nedjo predsjednik SDS-a za Trebevic..."


Nekoliko dana kasnije taj isti Faik Avdibegovic ce zarobiti Rasima Delica i svezanog kanapom dovesti u prostorije Skupstine grada u kojoj se tada nalazio Glavni stab TO BiH.

Vidis capry, tebi se ne dopada nase pisanje... drugim rjecima... tebi se ne dopada porazavajuca istina.

Taj Rasim Delic, zarobljenik koji je doveden pred Skupstinu grada svezan kao pas... se uz licnu podrsku vrlog nam Izetbegovica uzdigao preko visockih magacina do Komandanta Armije BiH...

Ne vjerujem da u svijetu postoji covjek koji je postao gazda vojske koja ga je zarobila...

Jednako tako ne vjerujem da u svijetu postoji predsjednik poput naseg Alije koji je svojim ukazom o naimenovanju zarobljenika sopstvene vojske, dakle zarobljenog neprijateljskog oficira, postavio za komandanta vojske svoje zemlje...

Sretan vam... 22. decembar dan Rasimove firme.

I gdje je sad taj Faikov zarobljenik ??
Last edited by Fair Life on 22/04/2006 12:37, edited 1 time in total.
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#72

Post by novel »

Zaista je vrijeme da se bh javnost OTVORENO suoci sa pljackaskom politikom SDA za vrijeme rata.
Vise boli poslije ratna pljacka......u ratu se pucalo, ginulo, gladovalo, pljackalo, kralo....rat je........ALI... :roll:
spongebob
Posts: 1098
Joined: 05/10/2005 17:43
Location: Bikini Bottom

#73

Post by spongebob »

@capry

nigdje nisam spomenuo SDS/HDZ, to je drugi par cipela i kao sto svako moze da primjeti, to nije tema ove diskusije! Osvrnuo sam se na idolopoklonstvo nasuprot prvog predsjednika RBIH. I primjetio da je teska moralna bruka covjeka koji je vedrio i oblacio kovati u zvijezde, kad se u obzir uzme pljackaska politika partije na cijem je celu bio za vrijeme rata. Nisam rekao ni da je on zaradio na muci naroda, ali JESU drugi kojima je on bio vrhovnik.
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#74

Post by novel »

ali se ne moze razgovarati o tome da su SDA i SDS iste
da, poslije rata (poslije rata, samo da ponovim jos jednom)SDA je postala mnogo gora od SDS-a.......
capry
Posts: 124
Joined: 24/02/2006 18:50

#75 Re: Kratki govori Izetbegovica

Post by capry »

Fair Life wrote:
capry wrote:(...)
ti, vesela, taxista, tiha noc & co imate pravu fasisticko-cetnicku retoriku
smuci mi se kad procitam neki vas post i samo se pitam koji me *urac vise zadrzava na ovom forumu
ali eto, ne da mi djavo mirovat
Znas li ti capry ko je bio Faik Avdibegovic ??

To je bio covjek koji je pred rat i na samom pocetku rata isao na pregovore sa cetnickom delegacijom.

Izjava koju je on dao 31.07.1992. godine u prostorijama SDB:

"Negdje oko 25. aprila 1992. godine kao pripadnik Zelenih beretki na trazenje general majora Karanusic Ante i potpukovnika Delic Rasima, uz posredovanje Jeftovica, ime mu ne znam po nadimku Bobana, nastanjenog u Knegincu, sastali smo se u kasarni "Zlatiste" kao rezervnom mjestu Druge vojne oblasti. Pored mene sa nase strane bili su Azem Sinanovic kao povjerenik MZ Sirokaca, Suljo Agic zamjenik komandira SJB Stari Grad i Karamustafic Muhamed, komandir Zelenih beretki na Mahmutovcu.

Sa suprotne strane bili su Karanusic Ante, Delic Rasim, Kapur Nedjo predsjednik SDS-a za Trebevic..."


Nekoliko dana kasnije taj isti Faik Avdibegovic ce zarobiti Rasima Delica i svezanog kanapom dovesti u prostorije Skupstine grada u kojoj se tada nalazio Glavni stab TO BiH.

Vidis capry, tebi se ne dopada nase pisanje... drugim rjecima... tebi se ne dopada porazavajuca istina.

Taj Rasim Delic, zarobljenik koji je doveden pred Skupstinu grada svezan kao pas... se uz licnu podrsku vrlog nam Izetbegovica uzdigao preko visockih magacina do Komandanta Armije BiH...

Ne vjerujem da u svijetu postoji covjek koji je postao gazda vojske koja ga je zarobila...

Jednako tako ne vjerujem da u svijetu postoji predsjednik poput naseg Alije koji je svojim ukazom o naimenovanju zarobljenika sopstvene vojske, dakle zarobljenog neprijateljskog oficira, postavio za komandanta vojske svoje zemlje...

Sretan vam... 22. decembar dan Rasimove firme.

I gdje je sad taj Faikov zarobljenik ??
pa sta ti mislis sad, da cu ja branit takav potez alije??!
to je katastrofalna greska ali on zbog te greske ne moze bit izti kao karadzic!!!!!
karadzic je ubijao djecu u stomacima i novorodjencad!!!
znate li sta pricate?!!!
to sto ti navodis je sasvim drugi padez
sve je tako kao sto si reko ali je to baska
ako je alija isti kao karadzic onda je i onaj zaklani srebrenicanin zasluzio da bude zaklan
Post Reply