Kraljevski univerzitet u Kaknju

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#1 Kraljevski univerzitet u Kaknju

Post by lajk »

Gradska biblioteka Kakanj i Bosanski kraljevski univerzitet Kakanj u osnivanju, potpisali su Sporazum o saradnji. Upravni odbor Gradske biblioteke dao je saglasnost na ovaj sporazum, kojeg su potpisali direktor Biblioteke Senad N. Čišija, i vršilac dužnosti rektora Bosanskog kraljevskog univerziteta Kakanj u osnivanju, prof. dr. Mirsad Kulović.



"Kompletan bibliotečki fond stavljamo na raspolaganje budućim studentima i profesorima. To će se odvijati u skladu sa postojećim zakonskim propisima i internim pravilima. Znači studenti Bosanskog kraljevskog univerziteta će naše usluge koristiti pod istim uvjetima, kako to koriste i studenti Sarajevskog ili Zeničko univerziteta. Ovo je prilika za otvaranje i drugih oblika saradnje između Biblioteke i Univerziteta. Mi na ovaj način obogaćujemo i vlastiti Fond jer ćemo naše korisnike moći uputiti na univerzitetske bibliotečke jedinice", kazao je Senad N. Čišija.
User avatar
dr socrates
Posts: 176
Joined: 12/10/2013 13:47

#2 Re: Kraljevski univerzitet u Kaknju

Post by dr socrates »

Kraljevski univerzitet vjerovatno zato što će predavači biti proslavljeni profesori iz Kraljeva u Srbiji,bar ja tako mislim.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#3 Re: Kraljevski univerzitet u Kaknju

Post by Ridjobrki »

The Royal University of Kakanj - becuse Travnik is not close enough.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4 Re: Kraljevski univerzitet u Kaknju

Post by insomnia78 »

Bolonja na aparatima
Last edited by insomnia78 on 10/03/2016 21:30, edited 1 time in total.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#5 Re: Kraljevski univerzitet u Kaknju

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Ja šta je ovih univetziteta. Ja sam jednom u šali rekao da je svaka malo bolja pekara fakultet i danas je to gotovo pa stvarnost. :roll: Zato se dešava da čovjek sa "fakultetom" u diskusiji izjavi da je zlato najbolji provodnik elektriciteta.
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#6 Re: Kraljevski univerzitet u Kaknju

Post by Last December »

Zlato jeste najbolji provodnik elektriciteta i ugrađuje se u mikroprocesore.
Aluminijum je best buy, zato se koristi za dalekovode a bakar u aparatima na kraće razdaljine. Zlato samo na mikro nivou.
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#7 Re: Kraljevski univerzitet u Kaknju

Post by krater »

posto diploma ? :mrgreen:
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#8 Re: Kraljevski univerzitet u Kaknju

Post by Last December »

Studijski programi:

-Rođački odnosi
-Kumovska diplomatija
-Preduzećetovna bezbjednost
-Menađment malih robovlasničkih preduzeća
-Menađment robovskih resursa
-Marketing treš proizvoda
-Odnosi sa intimnošću (intimate relations - IR)
-Marketing za zelenaše
-Bankarske prevarantske strategije i taktike
-Markteting mikrokreditnih prevara
....
saale
Posts: 1397
Joined: 08/07/2008 13:39

#9 Re: Kraljevski univerzitet u Kaknju

Post by saale »

Ova država je otišla u 100 hiljada picki materni :evil:
User avatar
Zlocin&Kazna
Posts: 626
Joined: 10/02/2009 15:44

#10 Re: Kraljevski univerzitet u Kaknju

Post by Zlocin&Kazna »

Last December wrote:Zlato jeste najbolji provodnik elektriciteta i ugrađuje se u mikroprocesore.
Aluminijum je best buy, zato se koristi za dalekovode a bakar u aparatima na kraće razdaljine. Zlato samo na mikro nivou.
A šta ćemo sa sprecifičnim otporom materijala?
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#11 Re: Kraljevski univerzitet u Kaknju

Post by Qoom »

Bez obzira na broj univerziteta u BiH, mislim da smo opet na dnu Europske ljestvice po broju visokoobrazovanih ljudi.

Bipo bih zahvalan ako neko ima statistiku, fakat bih volio da vidim gdje stojimo, kao i gdje stojimo sa brojem visokoobrazovanog kadra sa završenim tehničkim fakultetima.
saale
Posts: 1397
Joined: 08/07/2008 13:39

#12 Re: Kraljevski univerzitet u Kaknju

Post by saale »

Qoom wrote:Bez obzira na broj univerziteta u BiH, mislim da smo opet na dnu Europske ljestvice po broju visokoobrazovanih ljudi.

Bipo bih zahvalan ako neko ima statistiku, fakat bih volio da vidim gdje stojimo, kao i gdje stojimo sa brojem visokoobrazovanog kadra sa završenim tehničkim fakultetima.
Stoji, ali ovo nisu univerziteti nego štamparije diploma :run:
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#13 Re: Kraljevski univerzitet u Kaknju

Post by Last December »

Zlocin&Kazna wrote:
Last December wrote:Zlato jeste najbolji provodnik elektriciteta i ugrađuje se u mikroprocesore.
Aluminijum je best buy, zato se koristi za dalekovode a bakar u aparatima na kraće razdaljine. Zlato samo na mikro nivou.
A šta ćemo sa sprecifičnim otporom materijala?
Nisam inženjer, priznajem da sam pogriješio, ipak bakar ima bolju provodljivost i manji otpor, sad sam pogledao tabelu. Izgleda je razlog upotrebe u mikroprocesorima prije inertnost materijala nego nešto drugo - mogućnost upotrebe vrlo tankih slojeva bez opasnosti od korozije. Uglavnom, nije to poenta, i stručnjaci griješe,ne mora značiti da su kupili diplomu. Obično ovakvi fakulteti i nemaju inženjerske programe, osim saobraćaja i informatike, jedino sam te programe primjetio naprivatnim fakultetima.
Last edited by Last December on 11/03/2016 09:36, edited 1 time in total.
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#14 Re: Kraljevski univerzitet u Kaknju

Post by Qoom »

Kaže ovako:
  1. Trenutačno BiH nema pouzdane podatke, ali se procjenjuje da tek oko osam posto građana ima više, ili visoko obrazovanje, što je znatno ispod europskih standarda. To je čak trostruko manje nego u Sloveniji, a dvostruko ispod postotka visokoobrazovanih stanovnika susjedne RH.

    Na dnu Europe

    Zato ne čudi podatak da u BiH tek 17,4 posto zaposlenih djelatnika ima visoku stručnu spremu, što bh. radnu snagu po stupnju obrazovanosti smješta na samo dno Europe. Takvo stanje potkrepljuje i podatak Agencije za statistiku, prema kojem u BiH 1,7 milijuna ljudi nema završenu srednju školu, a čak 53,5 posto radno sposobnih žena ima završenu samo osnovnu školu, dakle znaju se potpisati.
Koliko gad da je visokoobrazovnih institucija, ovo je dokaz da ih je i dalje premalo da se uopšte možemo nazvati iole obrazovanom nacijom.
Kvalitet tog takvog obrazovanja je svakako za neke dublje analize.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#15 Re: Kraljevski univerzitet u Kaknju

Post by Dr. Kuca »

Da je u Sarajevu bio bi cjenjeniji od ublehaskog ganica. ovako je seljacki.
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#16 Re: Kraljevski univerzitet u Kaknju

Post by lajk »

Dr. Kuca wrote:Da je u Sarajevu bio bi cjenjeniji od ublehaskog ganica. ovako je seljacki.
Slažem se :)
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#17 Re: Kraljevski univerzitet u Kaknju

Post by sema911s »

krater wrote:posto diploma ? :mrgreen:
5000KM... Gotova za 2-3dana, posjeduju mogucnost prevoda iste na engleski, njemacki to povecava cijenu za 1000KM... Provjerena info..
User avatar
neruda
Posts: 4206
Joined: 21/02/2011 19:13
Location: tma i tmuša

#18 Re: Kraljevski univerzitet u Kaknju

Post by neruda »

Kako sam čuo držat će se neki nivo :D . Lokacija je ex motel Sretno, kod naplatnih kućica u Kaknju, tako da je svima blizu :D U Kaknju pomama, gradi se i studentski dom u Doboju kod Kaknja :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#19 Re: Kraljevski univerzitet u Kaknju

Post by _BataZiv_0809 »

neruda wrote:Kako sam čuo držat će se neki nivo :D . Lokacija je ex motel Sretno, kod naplatnih kućica u Kaknju, tako da je svima blizu :D U Kaknju pomama, gradi se i studentski dom u Doboju kod Kaknja :lol:
Je li istina da je Iso Zajimovic, Trgosped, investitor ovog poslovnog poduhvata?
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2437
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#20 Re: Kraljevski univerzitet u Kaknju

Post by cenecimoveocino »

Bit se smjer za saobracajnog inzinjera ili kako se to vec zove i jos 2-3 smjera za pocetak.Navodno dovest ce profe sa drzavnog faxa.
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#21 Re: Kraljevski univerzitet u Kaknju

Post by Qoom »

sema911s wrote:
krater wrote:posto diploma ? :mrgreen:
5000KM... Gotova za 2-3dana, posjeduju mogucnost prevoda iste na engleski, njemacki to povecava cijenu za 1000KM... Provjerena info..
Gdje?
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#22 Re: Kraljevski univerzitet u Kaknju

Post by sema911s »

Qoom wrote:
sema911s wrote:
krater wrote:posto diploma ? :mrgreen:
5000KM... Gotova za 2-3dana, posjeduju mogucnost prevoda iste na engleski, njemacki to povecava cijenu za 1000KM... Provjerena info..
Gdje?

toliko kostaju sve diplome na Bosanskim fakultetima,, prvu cistacicu domara na kafu i sredjenjo
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#23 Re: Kraljevski univerzitet u Kaknju

Post by Qoom »

sema911s wrote:
Qoom wrote:
sema911s wrote: 5000KM... Gotova za 2-3dana, posjeduju mogucnost prevoda iste na engleski, njemacki to povecava cijenu za 1000KM... Provjerena info..
Gdje?
toliko kostaju sve diplome na Bosanskim fakultetima,, prvu cistacicu domara na kafu i sredjenjo
Ne znam čistačice i domare ni na jednom fakultetu. Daj mi malo više informacija, gdje, šta, kako? Znaš li nekoga ko je "završio" na ovu šemu?
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#24 Re: Kraljevski univerzitet u Kaknju

Post by sema911s »

Gdje?[/quote]

toliko kostaju sve diplome na Bosanskim fakultetima,, prvu cistacicu domara na kafu i sredjenjo[/quote]

Ne znam čistačice i domare ni na jednom fakultetu. Daj mi malo više informacija, gdje, šta, kako? Znaš li nekoga ko je "završio" na ovu šemu?[/quote]


znam jednog tipa,.,upravo ti pise, koji je zavrsio fakultet, privatni fakultet, na navedeni nacin,. (sry ime prezime kontakt osoba, fakulteta sam zaboravio) ali vam to bar nije tesko naci,., prva kafana u blizini fakulteta(samoposluge) i brzo saznate ko koliko i gdje

ima tome 6-7 godina,., samo budi ozbiljan i provuci pricu tim ljudima, koji tu rade mogu to bit i asistenti, profesori, sta vec,., malo u pricu,., uprati gdje sjede,., nemoj samo upirat ko sivonja i na sav glas trazit i poslije pricat,., polagano uz rakiju priupitas,., ako znas pricat sa ljudima brzo ces doci do prave osobe,.,

i ja sam par mjeseci ispitivao, trazio.... sve dok nisam pozvan od strane nekog "domara" ,., od tada imam tu diplomu ali iskreno da ti kazem sa tom diobplomom ne mozes ni gujicu obrisat (pre tvrd papir),., platih 5000KM,., i diploma dodje ovjerene, uknjizena,., al milojko odoh vani(par sedmica poslije) i nista ne vrijedi(ustvari vrijedi samo onoliko koliko sam naucio radeci taj posao, nesto da mi je donijela, otvorila vrata nijee),.,.,

kazu da su ote diplome cijenjene u drzavnim institucijama,., al ono bas cijenjene,., nisam probao jer napustih Domovinu, pa se nemadoh kada uvjerit ali i dan danas se kajem zbog toga, ne zbog para vec jedne asistentice sto je ne stigoh propitat teoriju "odnos tvrde valute naspram elektronski generirane"
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#25 Re: Kraljevski univerzitet u Kaknju

Post by Qoom »

Da se razumijemo, imam diplomu tako da meni diploma ne treba. Čisto me interesuje odakle ti te informacije jer su danas u domenu naučne fantastike.

Ako je nekada moglo, što ne dovodim u sumnju, sada je nemoguće. Inspekcije peru na ruke jer se za svakog studenta mora sve sukcesivno protokolisati, moraju se imati prijave za svaki ispit, uredno zavesti i sl. Moguće da su pravo takvi slučajevi poput tvog i rezultirali rigoroznim kontrolama i sankcijama za bilo koji vid mahinacija.

Jedan, "takav" domar, prije cca 6-7 godina za ispitna pitanja na jednom privatnom fakultetu dobio je otkaz i krivičnu prijavu.
Post Reply