Kraljevi ex-yu kosarke

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58447
Joined: 03/08/2010 19:04

#1151 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by kakavdanakneiskustvu »

alibegović mi se svidio svojom pričom,nisam imao priliku slušati ga dosad
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40382
Joined: 29/06/2011 23:39

#1153 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by dječak sa šibicama »

nisam gledao ali pretpostavljam da je rijec o stepenicama na igmanskoj skakaonici, o tome je Pesic davno pisao.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58447
Joined: 03/08/2010 19:04

#1154 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by kakavdanakneiskustvu »

dječak sa šibicama wrote:nisam gledao ali pretpostavljam da je rijec o stepenicama na igmanskoj skakaonici, o tome je Pesic davno pisao.

da
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#1157 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by vryzas »

:thumbup:


Prica se da je svaki dan pucao milju trbusnjaka van treninga. 8)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58447
Joined: 03/08/2010 19:04

#1158 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by kakavdanakneiskustvu »

vryzas wrote:
:thumbup:


Prica se da je svaki dan pucao milju trbusnjaka van treninga. 8)

ja ne kontam sto ode igrati za srbiju,bas ne kontam
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#1159 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by vryzas »

kakavdanakneiskustvu wrote:
vryzas wrote:
:thumbup:


Prica se da je svaki dan pucao milju trbusnjaka van treninga. 8)

ja ne kontam sto ode igrati za srbiju,bas ne kontam
Jbg. mnogi su odabrali da igraju za susjedne drzave :roll: ...ni prvi, ni zadnji. :oops:

Interesantno da je poceo trenirati kosarku dosta kasno. U ovom textu spominje Tomasevica za kojeg sam cuo da je isto sa 16-17 god. poceo trenirati kosarku. Doduse, sve su visoki igraci...nisam cuo da je neki play poceo sa 16. :mrgreen:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58447
Joined: 03/08/2010 19:04

#1160 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by kakavdanakneiskustvu »

vryzas wrote:[quote="kakavdanakneiskustvu"
:thumbup:


Prica se da je svaki dan pucao milju trbusnjaka van treninga. 8)

ja ne kontam sto ode igrati za srbiju,bas ne kontam[/quote]

Jbg. mnogi su odabrali da igraju za susjedne drzave :roll: ...ni prvi, ni zadnji. :oops:

Interesantno da je poceo trenirati kosarku dosta kasno. U ovom textu spominje Tomasevica za kojeg sam cuo da je isto sa 16-17 god. poceo trenirati kosarku. Doduse, sve su visoki igraci...nisam cuo da je neki play poceo sa 16. :mrgreen:[/quote]


ma znam,mozda meni to teze pada jer je iz zenice kao i ja,ali ne sjecam se bas puno afirmisanih igraca iz bih koji su pocetkom rata odlucili igrati za neke druge države,mulaomerović je tad bio još junior,ivica marić koji je cini mi se sa savicem igraio sezonu u celiku je bar igrao u ciboni od 1992.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#1161 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by vryzas »

kakavdanakneiskustvu wrote:

ma znam,mozda meni to teze pada jer je iz zenice kao i ja,ali ne sjecam se bas puno afirmisanih igraca iz bih koji su pocetkom rata odlucili igrati za neke druge države,mulaomerović je tad bio još junior,ivica marić koji je cini mi se sa savicem igraio sezonu u celiku je bar igrao u ciboni od 1992.

Mula je spominjao da KSBiH nije pokazao mrvicu interesa oko njegovog angazmana u rep. E sad da li je to istina ili ne, nisam pametan...znam samo da me nista ne moze iznenaditi obzirom ko nam sve vodi sportske saveze.
Last edited by vryzas on 08/01/2018 13:37, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58447
Joined: 03/08/2010 19:04

#1162 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by kakavdanakneiskustvu »

vryzas wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:

ma znam,mozda meni to teze pada jer je iz zenice kao i ja,ali ne sjecam se bas puno afirmisanih igraca iz bih koji su pocetkom rata odlucili igrati za neke druge države,mulaomerović je tad bio još junior,ivica marić koji je cini mi se sa savicem igraio sezonu u celiku je bar igrao u ciboni od 1992.

Mula je spominjao da KSBiH nije pokazao mrvicu interesa oko njegovog angazmana u rep. E sad da li je to istina ili ne, nisam pametan...znam samo da me nista me ne moze iznenaditi obzirom ko nam sve vodi sportske saveze.

da,znam za to,mula je odlucio za vrijeme rata igrajuci za cibonu da hoce igrati za hrvatsku,savića su valjda kontaktirali iz tadasnjeg saveza,valjda,tesko bi mi bilo povjerovati da takvog igraca niko nije nazvao
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#1163 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by vryzas »

kakavdanakneiskustvu wrote:
vryzas wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:

ma znam,mozda meni to teze pada jer je iz zenice kao i ja,ali ne sjecam se bas puno afirmisanih igraca iz bih koji su pocetkom rata odlucili igrati za neke druge države,mulaomerović je tad bio još junior,ivica marić koji je cini mi se sa savicem igraio sezonu u celiku je bar igrao u ciboni od 1992.

Mula je spominjao da KSBiH nije pokazao mrvicu interesa oko njegovog angazmana u rep. E sad da li je to istina ili ne, nisam pametan...znam samo da me nista ne moze iznenaditi obzirom ko nam sve vodi sportske saveze.

da,znam za to,mula je odlucio za vrijeme rata igrajuci za cibonu da hoce igrati za hrvatsku,savića su valjda kontaktirali iz tadasnjeg saveza,valjda,tesko bi mi bilo povjerovati da takvog igraca niko nije nazvao

Ko zna sta se desavalo...ovo za Mulu sam cuo kad je preuzeo reprezentaciju, spomenuo je nekoliko puta.


Btw. odgledao sam onaj dokumentarac 250 stepenika :thumbup:
User avatar
nacho_
Posts: 753
Joined: 21/02/2008 23:03

#1165 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by nacho_ »

User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#1168 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by uglavnomja »

Sabit Hadžić doživio težak moždani udar, ljekari mu se bore za život

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/spo ... e-za-zivot


:sad:
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#1171 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by PeppermintSA »

Evo i moj mali doprinos. Da se malo upoznamo sa petoricom najvećih američkih košarkaša jugoslovenskog porijekla.



George Mikan, čiji roditelji su bili imigranti iz Vivodine i Ozlja (okolina Karlovca), bio je prva velika NBA zvijezda i priznat kao prvi visoki i nadmoćni centar u košarkaškoj istoriji. Zbog svoje visine i dominacije pod košem NBA je bila prisiljena uvesti nekoliko novih pravila. Jedan je od pionira profesionalne košarke a nakon završetka igračke karijere bio je jedan od utemeljitelja Američke košarkaške organizacije. Mikan je predvodio ligu u postignutim koševima šest sezona (1946.-1952.), uključujući i najviše u karijeri 1951. godine (28,4). Predvodio je ligu u skokovima (1 007) 1953. godine kao i u prosjeku koševa 1952. (13,5). Mikan je postigao ukupno 11 764 koševa u karijeri (22,6 prosjek po utakmici) u devet profesionalnih sezona, što je bilo najviše u to vrijeme. S Lakersima je osvojio šest naslova prvaka, (jedan u NBL, jedan u BAA i četiri u NBA). Oprostio se 1954. godine ali se nakratko vratio 1955. Između ostalog izabran je u Naismithovu kuću slavnih u prvoj godini postojanja (1959.) i izabran je među 50 najboljih košarkaša u povijesti NBA lige.



Pete Maravić (Maravich), čije babe i djede su bile imigranti iz Srbije, bio je košarkaš poznat po svojim nevjerovatnim šuterskim sposobnostima, kreativnim asistencijama i vrtoglavim baratanjem loptom i driblinzima. Takođe je poznat i kao „Pištolj Pete“. Započeo je sa igrom na koledžu i nastavio u tri NBA tima. Maravić je još uvek vodeći na listi šutera svih vremena NCAA lige, sa prosečnim učinkom od zapanjujućih 44,2 poena po utakmici, bez olakšice u vidu šuta za tri poena, koja u to vreme nije postojala. Nakon što je diplomirao na univerzitetu LSU 1970. godine, Maravić je izabran kao treći pik drafta NBA lige i odmah ušao u njenu istoriju kada je potpisao svoj prvi ugovor na 1,9 miliona dolara – bila je to druga najveća plata svih vremena do tada – kada je potpisao za Atlantu. U deset NBA sezona, Maravić je bio pet puta član All Star tima, postigao je 15948 poena u 658 utakmica što čini u prosjeku 24,2 poena po utakmici (15. mjesto svih vremena). Bio je vodeći u ligi sa postignutih 31,1 poen po utakmici 1977. Njegova NBA simultanka, sa eksplozijom od 68 poena, desila se protiv New York Knicks 25. februara 1977. Takođe dijeli i rekord sa najviše postignutih slobodnih bacanja (14) u jednoj četvrtini. Zanimljivo je da i njegov otac Peter ''Press'' Marević stariji bio jedan od najpoznatijih trener u koledž košarci.



John Havliček, čiji djedovi i babe su bili imigranti iz zadarskog zaleđa, bio je jedan od najboljih košarkaša u istoriji NBA lige. Tokom svoje velike karijere, bio je član NBA All-Rookie ekipe, All-NBA ekipe (7X), NBA All-Defensive ekipe (5X), član All-Star ekipe u 13 navrata, bio je osvajač trofeja "Bill Russell" za najkorisnijeg igrača NBA finala, ušao je među 50 najvećih igrača u istoriji NBA lige, kao i u Naismithovu kuću slavnih. Pored toga, osvojio je 8 NBA prstenova i danas je smatran jednim od 10 najvećih niskih krila u istoriji NBA lige. Nakon što se oprostio od aktivne košarke 1978. godine, Boston Celticsi su njegov broj (17) oprostili. U trenutku penzionisana bio je treći strijelac u istoriji lige, odmah iza Chamberlaina i Oscar Robertsona. Čuveni časopis SLAM Havličeka je stavio na 17. poziciju 500 najvećih NBA igrača svih vremena.



Rudy Tomjanović, čiji preci su bili iz mjesta Krivi Put u Lici, bio je zvijezda koja je igrala za Lakerse i Houston Rockets. Nakon uspješne koledž karijere izabran je kao drugi pik na draftu 1970. godine od strane San Diego Rocketsa, koji su se ubrzo preselili u Houston. Tomjanović je tokom svoje karijere imao prosjek od 17,7 koševa po susretu, te 8,1 skokova.Pet puta je bio član All-Star ekipe, dva puta član prve petorke NBA lige, četiri puta član druge petorke, a jednom treće petorke. Treći je najbolji strijelac u istoriji Rocketsa iza Calvin Murphyja i Hakeem Olajuwona. Njegov broj (45) su Rocketsi povukli. Kasnije je kao trener Houstona osvojio dva NBA prstena 1994. i 1995. godine, a ujedno je bio i selektor trećeg Dream Teama koji je na OI u Sidneju 2000. godine osvoji zlatnu medalju.

Jim Zeravich, čiji roditelji su bili imigranti iz okoline Bileće u Hercegovini, je poprilično zaboravljen pionir američke košarke sa kraja 30-ih i početka 40-ih godina prošloga vijeka. U svojoj relativno kratkoj karijeri, koja je može podijeliti u dvije faze sa jednim prekidom, nastupao je za danas nepostojeće Chicago American Gears i za Syracuse Nationals - današnju Philadelphia 76-ers. Nosio je nadimak ''Flying Jim'', a u sezonama 1943/44 i 1944/45 bio je prvi strijelac (16,5/19,2 p) i asistent lige (5,3/6,1 ass). Jedno krilo Philadelphijinog klupskog muzeja se zove po njemu, a ostaće upamćen kao košarkaš koji je popularizrao bočni šut koji nije išao od tablu.
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#1172 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by PeppermintSA »

Oni su poslednji izašli i ugasili svetlo …

Juniorska košarkaška reprezentacija Jugoslavije iz 1991. godine

Tog juna 1991. godine seniorska reprezentacija SFR Jugoslavije osvojila je poslednju zajedničku medalju – zlatno odličje na Evropskom prvenstvu u Rimu. Ratna previranja u državi već tada su određivala sastav tima, s obzirom da su slovenačke vlasti u toku takmičenja naložile Juriju Zdovcu da napusti reprezentaciju i vrati se kući.

Međutim, nije to bilo poslednje pojavljivanje zajedničke košarkaške selekcije. Kadetkinje Jugoslavije, predvođene najboljom igračicom šampionata Vedranom Grgin iz Splita, zatim Rankicom Šarenac iz sarajevske Bosne, Kristinom Lelas iz zagrebačke Montmontaže i Gordanom Bogojević iz beogradske Crvene zvezde, tokom jula su postale vicešampionke Evrope.


Već u avgustu kadeti su na Evropskom prvenstvu u grčkom Solunu nastupili bez petorice Hrvata, koji su, poštujući odluku Hrvatskog športskog saveza, istupili iz zajedničke ekipe.

Praktično, poslednja reprezentacija cele Jugoslavije nastupila je od 26. jula do 4. avgusta na juniorskom šampionatu sveta za košarkaše u kanadskom Edmontonu. Ovo je manje jugonostalgičarsko lamentiranje nad poslednjom ekipom zajedničke države, a više podsećanje na igrače, koji su zbog situacije u državi nepravedno ostali u medijskoj senci, a njihovi nastupi prošli nezapaženo.

Jugoslovenska juniorska reprezentacija (igrači do 19 godina) nastupila je u sledećem sastavu: Dejan Bodiroga (Zadar-Stefanel Trst), Petar Arsić (Radnički Beograd), Nikola Lončar (Partizan Beograd), Veljko Mršić (Cibona Zagreb), Gavrilo Pajović (Budućnost Titograd/Podgorica-Bosna Sarajevo), Teo Čizmić (Kroacija Osiguranje Split), Željko Topalović (Prvi Partizan Užice), Željko Rebrača (NAP Novi Sad-Partizan), Velibor Radović (Kroacija Osiguranje), Mlađan Šilobad (Crvena zvezda Beograd-Partizan), Dragan Tarlać (Crvena zvezda) i Zvonimir Ridl (Olimpija Osijek). Selektor je bio Dušan-Duško Vujošević, koji je upravo tog leta napustio kormilo beogradskog Partizana i prešao u redove ljutog rivala Crvene zvezde.

Ovaj tim trebalo je da nasledi ekipu koja je četiri godine ranije u italijanskom Bormiju suvereno osvojila zlatnu medalju. U sastavu su tada bili Vlade Divac, Toni Kukoč, Dino Rađa, Aleksandar-Saša Đorđević, Nebojša Ilić, Zoran Kalpić, Luka Pavićević, Slaviša Koprivica, Miroslav-Mič Pecarski, Teoman Alibegović, Samir Avdić, Radenko Dobraš, a sa klupe ih je vodio Svetislav-Kari Pešić. Još danas se prepričava izuzetno dostignuće Tonija Kukoča u susretu sa SAD u predtakmičenju (trijumf “plavih” 110:95) – 37 poena, uz nestvarnih 11/12 za tri poena.

Juniori Jugoslavije su uoči prvenstva u Edmontonu nastupili na Mediteranskim igrama u Solunu i osvojili peto mesto. Poraženi su u grupi od Španije 66:68 i Grčke 69:73, a u razigravanju od petog do osmog mesta savladali Egipat (92:82) i Španiju (87:80).
Član juniorske reprezentacije Jugoslavije Nikola Lončar postavio je na svom Instagram profilu fotografiju srpsko-crnogorskog dela tima uoči Svetskog prvenstva u Kanadi

Image
Član juniorske reprezentacije Jugoslavije Nikola Lončar postavio je na svom Instagram profilu fotografiju srpsko-crnogorskog dela tima uoči Svetskog prvenstva u Kanadi

“Plavi” su u Kanadi osvojili četvrto mesto, uz tri pobede i pet poraza. Uprkos čak tri poraza u predtakmičenju i drugoj fazi takmičenja, Jugoslavija je, zahvaljujući drugim rezultatima koji su joj išli na ruku, ipak ušla u polufinale gde je odigrala egal utakmicu sa reprezentacijom SAD.
Prvo poluvreme završeno je rezultatom 34:34. Mladi Amerikanci bolje su ušli u drugi deo i sa 10 uzastopnih poena pokazali rešenost da ranije odluče utakmicu. “Plavi” su, međutim, odgovorili istom merom i do kraja održavali rezultatsku “klackalicu”.

Rezultat na semaforu bio je 72:72, 23 sekunde do kraja. Antonio Lang je sa četiri realizovana slobodna bacanja doveo svoju ekipu na +4. “Plavi” su smanjili na 74:76 šest sekundi do sirene, što je bio i konačan rezultat. Nezadovoljan je bio selektor Vujošević jer je smatrao da nas je finski sudija Jugendbrand oštetio.

Psihološki uzdrmani, manje zbog poraza, a više zbog načina kako su ih Amerikanci pobedili, “plavi” su prokockali priliku da osvoje barem bronzanu medalju – u utakmici za treće mesto bolji su bili Argentinci.

Osim vansportskih razloga (dešavanja u zemlji i sudijski kriterijum u pojedinim utakmicama), Vujošević je kao glavni uzrok neosvajanja medalje naveo neiskustvo većine igrača, koji u svojim klubovima nisu imali dovoljnu minutažu, naročito u međunarodnim utakmicama. Ocenio je i da, za razliku od prethodnih, ova generacija u svojim redovima nije imala izrazitog šutera.

Ocenjujući individualni učinak igrača, Vujošević je istakao trojicu:

– Dragan Tarlać, Dejan Bodiroga i Željko Rebrača mogu uz određene korekcije, naporan rad i ono najvažnije – dobijenu šansu – postići zapaženu seniorsku reprezentativnu karijeru.

Premijerno svetsko prvenstvo za košarkaše do 19 godina (ili juniorsko prvenstvo kako se često kaže na ovim prostorima) održano je 1979. godine i od tada je na programu svake četvrte godine.

Zaključno sa 2015. godinom odigrano je 12 šampionata i najviše uspeha ima reprezentacija SAD sa šest zlatnih i tri srebrne medalje.

SFR Jugoslavija je osvojila jednu medalju – zlatnu u Bormiju 1987. godine.

Srbija je bila šampion sveta 2007. godine i dva puta vicešampion, dok je Hrvatska osvojila jedno srebro i dve bronze …

Četvrto svetsko prvenstvo za košarkaše do 19 godina, Edmonton, KANADA, 26. jul – 4. avgust 1991. godine

27. jul, D grupa, prvo kolo: JUGOSLAVIJA – SSSR 90:83 (43:46)

JUGOSLAVIJA: Bodiroga 8, Arsić, Lončar 3, Mršić 15, Pajović 6, Čizmić 25, Topalović 16, Rebrača 5, Radović 2, Šilobad 4, Tarlać 6, Ridl.

28. jul, D grupa, drugo kolo: JUGOSLAVIJA – Brazil 78:87 (27:42)

JUGOSLAVIJA: Bodiroga 16, Arsić, Lončar, Mršić 12, Pajović, Čizmić 3, Topalović 3, Rebrača 10, Radović 18, Šilobad 2, Tarlać 14, Ridl.

29. jul, D grupa, treće kolo: JUGOSLAVIJA – Sirija 80:67 (43:37)

JUGOSLAVIJA: Bodiroga 10, Arsić, Lončar 12, Mršić 12, Pajović, Čizmić 10, Topalović 7, Rebrača 16, Radović, Šilobad 7, Tarlać 2, Ridl 4.

Konačan plasman u D grupi: 1. Brazil (3-0), 2. JUGOSLAVIJA (2-1), 3. SSSR (2-1), 4. Sirija (0-3)

30. jul, A grupa, prvo kolo: JUGOSLAVIJA – Italija 63:72 (33:36)

JUGOSLAVIJA: Bodiroga 5, Arsić, Lončar, Mršić 8, Pajović, Čizmić 10, Topalović 10, Rebrača 6, Radović 10, Šilobad, Tarlać 14, Ridl.

31. jul, A grupa, drugo kolo: JUGOSLAVIJA – Rumunija 81:59 (44:35)

JUGOSLAVIJA: Bodiroga 9, Arsić, Lončar, Mršić 13, Pajović, Čizmić 8, Topalović 8, Rebrača 8, Radović 23, Šilobad, Tarlać 12, Ridl.

1. avgust, A grupa, treće kolo : JUGOSLAVIJA – Španija 95:99 (47:47)

JUGOSLAVIJA: Bodiroga 20, Arsić, Lončar, Mršić 16, Pajović 7, Čizmić 18, Topalović 4, Rebrača 8, Radović 7, Šilobad 2, Tarlać 13, Ridl.

Konačan plasman u A grupi: 1. Italija (3-0), 2. JUGOSLAVIJA (1-2), 3. Španija (1-2), 4. Rumunija (1-2)

3. avgust, polufinale: JUGOSLAVIJA – SAD 74:76 (34:34)

JUGOSLAVIJA: Bodiroga 9, Arsić, Lončar, Mršić 10, Pajović 1, Čizmić 2, Topalović 7, Rebrača 8, Radović 8, Šilobad, Tarlać 29, Ridl.

4. avgust, meč za treće mesto: JUGOSLAVIJA – Argentina 71:74 (41:38)

JUGOSLAVIJA: Bodiroga 8, Arsić, Lončar, Mršić 16, Pajović 4, Čizmić, Topalović 4, Rebrača 11, Radović 21, Šilobad, Tarlać 7, Ridl.

SAD su u finalu pobedile Italiju sa 90:85. Za najkorisnijeg igrača turnira izabran je Slovenac sa italijanskim pasošem Gregor Fućka. Bogdan-Boša Tanjević svojevremeno je odveo Fućku u tršćanski Stefanel, napravivši sjajan posao za italijansku košarku, dok je jugoslovenska, odnosno slovenačka košarka puno izgubila.

U istom dresu: Dejan Bodiroga (levo) i Gregor Fućka osvojili su sa Barselonom Evroligu 2003. godine

“Azuri” su u prvom poluvremenu finalne utakmice potpuno nadigrali Amerikance i na odmor otišli sa prednošću od 13 poena – 44:31. MVP šampionata Fućka i drugovi nastavili su istim tempom i 12 minuta do kraja imali lagodnih 64:47 …

Amerikanci su u neverovatnoj završnici potpuno preokrenuli rezultat, 37 sekundi pre kraja poveli sa 77:75. Italijani su uspeli da izjednače na 77:77 i izbore petominutni produžetak u kojem su poveli sa 85:81. Brajan Kaver je inicirao seriju Amera 9:0 za konačnih 90:85. Trofej je ponovo leteo preko Atlantika …

KAKO SU IGRALI?

Najbolji strelci: Mršić – 106 poena (13,3 po utakmici), Tarlać – 97 (12,1), Radović – 89 (11,1), Bodiroga – 85 (10,6), Čizmić i Rebrača – po 73 poena (9,1) …

Najbolji skakači: Rebrača – 71, Tarlać – 43, Mršić – 28, Topalović – 27, Bodiroga – 21 …

Najbolji asistenti: Mršić – 14, Bodiroga i Pajović – po 6 …

Ukradene lopte: Mršić – 12, Pajović – 9, Bodiroga – 8 …

ŠTA SU KASNIJE URADILI?

Dejan Bodiroga – sa reprezentacijom dvostruki svetski i trostruki evropski šampion i olimpijski vicešampion, najbolji košarkaš svetskih prvenstava 1998. i 2002. godine, trostruki klupski prvak Evrope, MVP “fajnal-fora” Evrolige 2002. i 2003. godine, jedan od najboljih evropskih košarkaša svih vremena …

Dragan Tarlać – prvak Evrope sa reprezentacijom i klubom, igrao je za beogradsku Crvenu zvezdu, grčki Olimpijakos, španski Real Madrid, ruski CSKA, ali i NBA-ligaša Čikago Bulse …

Željko Rebrača – šampion sveta i Evrope sa reprezentacijom, olimpijski vicešampion, dvostruki klupski prvak Evrope, pet godina u NBA-ligi, MVP “fajnal-fora” Evrolige …

Veljko Mršić – jedno svetsko i dve evropske bronze sa reprezentacijom, osvojio Kup Radivoja Koraća sa španskom Unikahom …

Željko Topalović – sjajni klupski igrač, sa beogradskom Crvenom zvezdom i podgoričkom Budućnošću osvojio nacionalno prvenstvo …

Velibor-Borko Radović – u Edmontonu je nastupio kao košarkaš sa već dve titule šampiona Evrope sa splitskom Jugoplastikom, odnosno POP-om 84, bio je nekoliko godina član izraelske košarkaške institucije telavivskog Makabija, stekao je i izraelsko državljanstvo …

Gavrilo Pajović – nikada nije igrao u inostranstvu, uz kratke epizode u sarajevskoj Bosni, beogradskom Partizanu, Igokei i barskoj Primorki, nastupao je uglavnom za podgoričku Budućnost …

Nikola Lončar – evropski i svetski prvak i olimpijski vicešampion sa reprezentacijom, osvajač Evrolige sa Partizanom, branio boje španskih timova Real, Huventud i Estudijantes, nastupao za telavivski Makabi, italijanski Armani …

Teo Čizmić – bio član šampionske generacije splitske Jugoplastike/POP-a 84 koja je između 1989. i 1991. godine tri puta osvojila evropsku titulu, sa Ostendeom postao prvak Belgije …

Mlađan Šilobad – nastupao za Zvezdu, Partizan, FMP Železnik, Beobanku, osvojio Evroligu sa Partizanom, igrao i u Izraelu, Poljskoj, Ukrajini, na Kipru …

Petar Arsić – nakon šampionata preselio se u SAD gde je studirao i nastupao za koledž-ekipe Vest Virdžinija i Delaver. Tokom karijere promenio 20-ak klubova …

Zvonimir-Zvone Ridl – pobednik mađarskog i hrvatskog kupa (sa Splitom), šampion Mađarske i BiH, učesnik hrvatske, češke i mađarske “ol-star” utakmice …
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58447
Joined: 03/08/2010 19:04

#1173 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by kakavdanakneiskustvu »

@peppemint,svaka cast na ovome,nisam znao za ovu juniorsku reprezentaciju da je tad nastupala u edmontonu
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#1174 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by vryzas »

@PeppermintSA :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58447
Joined: 03/08/2010 19:04

#1175 Re: Kraljevi ex-yu kosarke

Post by kakavdanakneiskustvu »

malo mi cudna ta slika,na kojoj su iskljucivo tadasnji juniori iz srbije i crne gore
Post Reply