Krajisnici

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72082
Joined: 03/10/2011 20:11

#276 Re: Krajisnici

Post by Chloe »

Dzinna wrote: 10/06/2023 19:25 Ciao Krajisnici
Treba mi preporuka za rafting na Uni i sto obici
Hvala :kiss:
Mogu ti provjeriti sa rođakom za rafting, on je skiper jedan od osnivača Unske regate, a i jaran mu ima opremu koju iznajmljuje, takodjer skiper, s tim da ne znam cijene. Cazinjani su u u pitanju, pozitivno luda ekipa.
Ili guglaj neki od rafting klubova, u Bihaću ih ima registrovanih.

Kad je Krupa u pitanju Vrelo Krušnice bih takodjer preporučila.
U Bihaću imaš još Natura art, Čardaklije su isto lijepe, one su dalje od Bihaća, prema Petrovcu, tvrđava Sokolac je isto zanimljiva
Na Ostrožcu tvrđava

Za jedan dan ne možeš sve obići.
Uz dobar plan možeš posložiti obilazak, krenuvši od graničnog prijelaza pa dalje.
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#277 Re: Krajisnici

Post by Quaresma »

prvi put da neko zaboravi preporuciti japodske otoke :D

ja bih preporucio i da se skokne do grada, tu negdje sjesti uz unu na jednu kaficu, obici dzamiju fethiju, nekadasnju crkvu sv ante padovanskog koja je radjena u gotskom stilu koja je i najstarija gradjevina u bih u tom stilu. zatim bihacki sarkofag/grobnica hrvatskih velikasa/grobnica bihackog plemstva, kako ko kad zove. zatim otici malo i u gradski park. Strbacki buk?

Posjetiti isto mjesto Mlin (tako sam vidio da na mapama pise, inace nikad nisam obracao paznju na to) koje se nalazi odmah uz hotel Sunce s lijeve strane kad se ide prema gradu. Tu je isto lijepo stati uz unicu i okinuti koju fotku.


ehet, to je i od mene neki prijedlog.

Malo kasnim sa postom, ali eto neka se nadje za ubuduce.
walthertz
Posts: 54
Joined: 27/04/2014 22:12

#278 Re: Krajisnici

Post by walthertz »

Pozdrav raja... Imam priliku da u septembru dođem na unu na rafting... Mene i ekipu časti direktor.... Molim Vas za bilo kakav i detaljniji savjet... Vitke sam konstitucije i zbog određenih zdravstvenih problema imam oko 60ak kg... Brat koji je iskusan after sa neretve kaže mi da je zbog moga cjelokupnog stanja najbolja sredina čamca... Osim toga interesuje me da se psihički pripremim da li ima mnogo brzaka da li ima opasnosti od prevrtanja, kako stoje stvari kada je sigurnosna situacija u pitanju i kako da se nosim sa svime jer sam totalni početnik... Imam li razloga za zabrinutost.... Hvala Vam dragi moji krajnici, neka Vas Gospodar čuva i pazi od svakoga zuluma
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3652
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#279 Re: Krajisnici

Post by anex »

Jel imate dogovoren spust i gdje?
Pošto "rafitnig" je prošao....to može biti samo spust čamcima...
Jel u Bihaću ili Krupa?
Sami ili sa skiperima?
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72082
Joined: 03/10/2011 20:11

#280 Re: Krajisnici

Post by Chloe »

Bez skipera ni slučajno rafting na Uni. :-D


Postoje blaže rute kao i one sa jakim brzacima. Ja sam početkom augusta bila na raftingu sa djecom, još je i kiša padala, najljepši rafting, adrenalin wooow.
Ali to je rodjak organizovao, našao skipera i sve ostalo.

Ima na netu rafting klubova u USK-a, kontaktirajte i informišite se, ne morate njih izabrati.
walthertz
Posts: 54
Joined: 27/04/2014 22:12

#281 Re: Krajisnici

Post by walthertz »

anex wrote: 18/08/2023 15:01 Jel imate dogovoren spust i gdje?
Pošto "rafitnig" je prošao....to može biti samo spust čamcima...
Jel u Bihaću ili Krupa?
Sami ili sa skiperima?
To je direktor sve vjerovatno do sada dogovorio i vjerovatno će to da bude blaža tura sad negdje oko 10og septembra.. Bilo kakav info za početnika bilo bi mi dobro došlo...
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3652
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#282 Re: Krajisnici

Post by anex »

Ništa se ne sikiraj, gdje god sjedneš samo slušaj i prati skipera.

Zet je kod mene jedan od ekipe skipera tako da znam da paze oni na sve.

Javi kako je bilo, kad bude... :D
Post Reply