Krajiski specijaliteti...

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

User avatar
StLouis
Posts: 2969
Joined: 07/03/2004 00:00
Location: USA

#276 Re: Krajiski specijaliteti...

Post by StLouis »

Meni su najdrze pite, a kod nas u Krajini ih ima na pretek. Samo od nekih koje sam volio jesti a nisam ih probao vec dugo, dugo...dakle, idemo redom;

kupusnjaca - jedna od najboljih...mislim da se obari kupus, pa se izdinsta, pa se doda vrhnje/kajmak i mislim jaja..kore naravno, ali po mogucnosti one domace :)

masireCenca' :D - moj buraz je plakao kada bi mu neko spomenuo da ce morati jesti masireCencu' :lol: netju masijace :D zuta tikva/masireca se isjece na kocke i mislim da se malo poseceri i posoli pa se filuje u kore...ok pita

burek od pecuraka - aj, aj, aj :-D :thumbup: pita od bijelih pecuraka, prva liga. pravi se i s vrganjima i lisicarkama/skripavcima ali meni je od bijelih pecuraka bez premca :)

mlikusa - :D joj imena 8) znam samo da se zbrcka vrhnje, jaja i jos nekakvih djakonija. kod nas se pravila iskljucivo s pecenim korama za pitu. razvije se tijesto, zatim se isjece na osrednje komade koji se pecu na plehu, zatim se filuje i u pekaru nam'aa :D

pita od varenih jaja - e, ova je cudna, zna biti i ukusna. skuhau se jaja, doda se luk i zacini i isti proces; kore pa u pekaru nam'aa :-)

pita od luka; neobicna, ali ukusna. ako volite luk, poslalstica. ne znam tocno je li se luk prvo izdinsta, a mislim da se dinsta, pa se dodaju zacini, kore pa u pekaru :-D samo sto se ova pita mora jako dobro zaliti kada je vec skoro gotova i bude mekana, mecava :D

burek od droba :D - suseni drob/tripice, prste da odgrizes - moja sestra je imala napade panike od ovog bureka pa sam ja po obicaju morao pojesti njenu porciju :D

lusenca - puno posla oko ove pite, ne znam kako se pravi, ali je uglavnom bilo suseno tijesto/kore, jako tanke kore, ne znam kako im uspije onakvo nesto razviti :-) pece se, pa se dobro zalije...nije losa, nije moj favorit.



ima toga jos samo me sjecanje slabo sluzi...kad se sjetim se napisem :dance:


uh, zamalo zaboravih krajiski grah kojeg nema boljeg na svijetu. mozda jos samo licani mogu skuhati/svariti grah kao krajisnici, a ti licani su nama krajisnicima naj slicniji po mentalitetu i kulturi. grah prdo :lol: :lol: s susenim mesom ili bez i dobrim domacim kruhom, feferonkama :D ili grah s kiselim kupusom, a joj prdekane sowiiiiii :lol: :lol:
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#277 Re: Krajiski specijaliteti...

Post by Bosanski_kralj »

StLouis wrote: burek od pecuraka - aj, aj, aj :-D :thumbup: pita od bijelih pecuraka, prva liga. pravi se i s vrganjima i lisicarkama/skripavcima ali meni je od bijelih pecuraka bez premca :)

mlikusa - :D joj imena 8) znam samo da se zbrcka vrhnje, jaja i jos nekakvih djakonija. kod nas se pravila iskljucivo s pecenim korama za pitu. razvije se tijesto, zatim se isjece na osrednje komade koji se pecu na plehu, zatim se filuje i u pekaru nam'aa :D
Od pite sa pečurkama nema ništa bolje. Gdje me na na nju sad podsjeti. :D

Mlikušu koju si ti ovdje opisao kod mene često zovu i pečena pita :D . Ima i prisnac koji se pravi od svih tih sastojaka samo što se jufke ne peku na plehu.
User avatar
StLouis
Posts: 2969
Joined: 07/03/2004 00:00
Location: USA

#278 Re: Krajiski specijaliteti...

Post by StLouis »

Bosanski_kralj wrote:
StLouis wrote: burek od pecuraka - aj, aj, aj :-D :thumbup: pita od bijelih pecuraka, prva liga. pravi se i s vrganjima i lisicarkama/skripavcima ali meni je od bijelih pecuraka bez premca :)

mlikusa - :D joj imena 8) znam samo da se zbrcka vrhnje, jaja i jos nekakvih djakonija. kod nas se pravila iskljucivo s pecenim korama za pitu. razvije se tijesto, zatim se isjece na osrednje komade koji se pecu na plehu, zatim se filuje i u pekaru nam'aa :D
Od pite sa pečurkama nema ništa bolje. Gdje me na na nju sad podsjeti. :D

Mlikušu koju si ti ovdje opisao kod mene često zovu i pečena pita :D . Ima i prisnac koji se pravi od svih tih sastojaka samo što se jufke ne peku na plehu.
Bome sam se ja najeo ovog ljeta u krajini te famozne pite s pecurkama. :) rodile ko lude :D kupovali smo ih od ljjudi za bagatelu, puna vrica/cegEr za 15-20 KM :dance: :dance:


i pita s krompirom i sicanim mesom je da prste odgrizes :D ne smije se koristiti mljeveno meso, iskljucivo sitno, isjeckano meso. pomijesa se sitno nasjeckan krompir, sitno nasjeckana govedina ili teletina, bijeli luk i zacini pa se poreda u pes'es' redova 8) nista bolje

kljukusa s sampinjonima je dobra. pa kljukusa s krompirom i sjecanim mesom. kljukusa s batacima od domacih koki jojjj :lol:

maseNca s medom. napravi se masnica, pa se onako topla jede s domacim medom. maseNca punjena domacim sirom, kod nas je jedu s grahom. pa mohunje :D uh, jos kad se doda vrhnje kad budu gotove, sve uz domaci kruh. :dance:
User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#279 Re: Krajiski specijaliteti...

Post by Toto »

StLouis wrote:
masireCenca' :D - moj buraz je plakao kada bi mu neko spomenuo da ce morati jesti masireCencu' :lol: netju masijace :D zuta tikva/masireca se isjece na kocke i mislim da se malo poseceri i posoli pa se filuje u kore...ok pita
:lol:
ne zamjeri mi sto cu te nesto priupitat. Skupljam nazive nasih tradicionalnih jela pa me intersuje sljedece:
pominjes tikvu masiracu. Pretpostavljam da se radi o tikvi koja se u nekim krajevima zove misiraca i koja je dobila ime po Misiru, Egiptu.
Ako se u tvom kraju kaze masiraca molio bh te da mi bar naznacis koja karajina je u pitanju. Moze i na pp.
User avatar
StLouis
Posts: 2969
Joined: 07/03/2004 00:00
Location: USA

#280 Re: Krajiski specijaliteti...

Post by StLouis »

Toto wrote:
StLouis wrote:
masireCenca' :D - moj buraz je plakao kada bi mu neko spomenuo da ce morati jesti masireCencu' :lol: netju masijace :D zuta tikva/masireca se isjece na kocke i mislim da se malo poseceri i posoli pa se filuje u kore...ok pita
:lol:
ne zamjeri mi sto cu te nesto priupitat. Skupljam nazive nasih tradicionalnih jela pa me intersuje sljedece:
pominjes tikvu masiracu. Pretpostavljam da se radi o tikvi koja se u nekim krajevima zove misiraca i koja je dobila ime po Misiru, Egiptu.
Ako se u tvom kraju kaze masiraca molio bh te da mi bar naznacis koja karajina je u pitanju. Moze i na pp.

U Cazinskoj Krajini masiraca je svaka bundeva, izuzatak je bijela masiraca koja ima bjelkastu koru i mislim da sazrijeva u kasnu jesen. mi smo ih iskljucivo koristili za pravljenje slatkog. kuhale su se ili przile, jako ukusne. onda su postojale zute masirace koje su se koristile za pravljenje pite "masirecence" 8) po strukturi su jako profinjenije i imaju jako zutu boju. onda su postojale tikve, koje su jako manje u obimu i dolaze u raznim varijantama, uglavnom su koristene za ukrase, tj. osuse se i tako se drze kao ornamenti. ostale mislim da su bile iskljucivo za prehranu zivotinja, prvenstveno krava. ja nemam bas toliko iskustva i ovo govorim sve kroz djecije sjecanje, ali sam ljeti odlazio na selo i sjecam se puno toga iako sam bio jako mali.

nadam se da sam pomogao i objasnio koliko-toliko...
User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#281 Re: Krajiski specijaliteti...

Post by Toto »

StLouis wrote:
Toto wrote:
StLouis wrote:
U Cazinskoj Krajini masiraca je svaka bundeva, izuzatak je bijela masiraca koja ima bjelkastu koru i mislim da sazrijeva u kasnu jesen. mi smo ih iskljucivo koristili za pravljenje slatkog. kuhale su se ili przile, jako ukusne. onda su postojale zute masirace koje su se koristile za pravljenje pite "masirecence" 8) po strukturi su jako profinjenije i imaju jako zutu boju. onda su postojale tikve, koje su jako manje u obimu i dolaze u raznim varijantama, uglavnom su koristene za ukrase, tj. osuse se i tako se drze kao ornamenti. ostale mislim da su bile iskljucivo za prehranu zivotinja, prvenstveno krava. ja nemam bas toliko iskustva i ovo govorim sve kroz djecije sjecanje, ali sam ljeti odlazio na selo i sjecam se puno toga iako sam bio jako mali.

nadam se da sam pomogao i objasnio koliko-toliko...
Hvala zemljak.
Ja sam se jos za ranog djetinjstva navuko na tikvu. Stari mi kaze da je to bio uticja krajine na mene :D . bar jedom heticno moram nesto tikveno napravit. Ovi ovdje prave i kolace od tikve.

Sjecas li se: je li se ovo jelo pravilo u c. krajini i kako se zvalo??
To je pecena tikva prelivena sa kiselim mlijekom sa bjelim lukom.
Image
User avatar
StLouis
Posts: 2969
Joined: 07/03/2004 00:00
Location: USA

#282 Re: Krajiski specijaliteti...

Post by StLouis »

A znate li sto je to sicani burek, ili sicana pita s mesom i kompirima?
User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#283 Re: Krajiski specijaliteti...

Post by Toto »

StLouis wrote:A znate li sto je to sicani burek, ili sicana pita s mesom i kompirima?
imaju i sicani japrak i dolama
meso se ne melje vengo sica/sjecka
bijese i maksuzile manja satara za sjeckanje mesa
sa njom se i krompir mogo sjeckat
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4384
Joined: 01/05/2010 19:03

#284 Re: Krajiski specijaliteti...

Post by Digla_da_kreci »

Haj sad da vas vidim :mrgreen: Ima li ovog u vasem kraju i kako se zove? :D
Image
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#285 Re: Krajiski specijaliteti...

Post by ljubav_aha »

Digla_da_kreci wrote:Haj sad da vas vidim :mrgreen: Ima li ovog u vasem kraju i kako se zove? :D
Image
:shock:

ma ovo je kukuruza sa mirodjijama :lol:
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#286 Re: Krajiski specijaliteti...

Post by biscanka2 »

ljubav_aha wrote:
Digla_da_kreci wrote:Haj sad da vas vidim :mrgreen: Ima li ovog u vasem kraju i kako se zove? :D
Image
:shock:

ma ovo je kukuruza sa mirodjijama :lol:
Ulivaca! :D
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#287 Re: Krajiski specijaliteti...

Post by bingov buraz »

StLouis wrote:
Toto wrote:
StLouis wrote:
masireCenca' :D - moj buraz je plakao kada bi mu neko spomenuo da ce morati jesti masireCencu' :lol: netju masijace :D zuta tikva/masireca se isjece na kocke i mislim da se malo poseceri i posoli pa se filuje u kore...ok pita
:lol:
ne zamjeri mi sto cu te nesto priupitat. Skupljam nazive nasih tradicionalnih jela pa me intersuje sljedece:
pominjes tikvu masiracu. Pretpostavljam da se radi o tikvi koja se u nekim krajevima zove misiraca i koja je dobila ime po Misiru, Egiptu.
Ako se u tvom kraju kaze masiraca molio bh te da mi bar naznacis koja karajina je u pitanju. Moze i na pp.

U Cazinskoj Krajini masiraca je svaka bundeva, izuzatak je bijela masiraca koja ima bjelkastu koru i mislim da sazrijeva u kasnu jesen.
A Stambolke i Budimke?Nisu sve bundeve misirace.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#288 Re: Krajiski specijaliteti...

Post by bingov buraz »

Digla_da_kreci wrote:Haj sad da vas vidim :mrgreen: Ima li ovog u vasem kraju i kako se zove? :D
Image
Ako su ovi zarezi napravljeni kasikom vjerujem da se radi o onom sto u Zenici nazivaju vrilica,e kod nas ti u Krajini nema nista slicno...i tako je i bolje :mrgreen:
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#289 Re: Krajiski specijaliteti...

Post by biscanka2 »

Kalja moje mame.
Kupus,mrkva,paprika,celer,luk,paradajz (moze i iz tube paradajz sos), masnija junetina ili jagnjetina sa kostima a moze i glavusa,sol ,vegeta ,biber.
Sve se lijepo isitni samo kupus se krupnije nareze.
U vecu serpu ( rangu :D ) reda se red kupusa pa red ostalog isjeckanog povrca, potom stavimo meso pa
opet red kupusa i na kraju red preostalog povrca sa zacinima.
Stavimo da prokuha pa cim prokuha smanjimo toliko temperaturu kako bi nam kalja onako samo
kvrckala bar saHat vremena.
Ako je posluzimo sa domacim kruhom ili kuruzom :-) da se ugusimo jeduci. :D
Mama bi nam rahmetli uvvjek u velikom loncu pravila - kako bi ostalo i za slijedeci dan,jer
kad prenoci bude jos ukusnija. :lol:

p.s.Ko voli zaprzitu kalju onda u tavici naspe ulje stavi kasiku brasna i kad urumeni
pospe po kalji, malo kasikom potisne po povrsini i pusti jos 15 minuta da kvrcka.
Haman da sam zaboravila. :cry: :D
Last edited by biscanka2 on 28/09/2011 18:15, edited 1 time in total.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#290 Re: Krajiski specijaliteti...

Post by Not My Idea »

vrilica
Digla_da_kreci wrote:Haj sad da vas vidim :mrgreen: Ima li ovog u vasem kraju i kako se zove? :D
Image
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4384
Joined: 01/05/2010 19:03

#291 Re: Krajiski specijaliteti...

Post by Digla_da_kreci »

biscanka2 wrote:Ulivaca! :D
Znaci tako se zove. :mrgreen: A gdje se ono naziva popara ili tako nekako?
bingov buraz wrote:Ako su ovi zarezi napravljeni kasikom vjerujem da se radi o onom sto u Zenici nazivaju vrilica,e kod nas ti u Krajini nema nista slicno...i tako je i bolje :mrgreen:
Jeste, zarezi su napravljeni kasikom, a neko izradi i kocke sa iglom iako se to meni ne svidja. :mrgreen:
Cuj nema u Krajini, ma kako nema... :D :D
User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#292 Re: Krajiski specijaliteti...

Post by Toto »

dupljak supljak ....
Last edited by Toto on 28/09/2011 17:15, edited 1 time in total.
User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#293 Re: Krajiski specijaliteti...

Post by Toto »

Toto wrote: @digla da kreci
a gdje nadje mlada masla u ovoj vukojebini..
ovo bi mogla biti i cicvara
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4384
Joined: 01/05/2010 19:03

#294 Re: Krajiski specijaliteti...

Post by Digla_da_kreci »

Daaa, ima i cicvara..sjoooj ovih naziva toliko ih ima :lol:
Ma nije nase pravo maslo :( Ono kupovno...samo radis na ovaj nacin: u serpici sa mlijekom dodas kasiku maslaca i posolis...stavis na skroz nisku temperaturu i pustis da se lagano topi maslac i sve tako dok mlijeko ne prokuha. Tako dobijes ovaj ''efekat masnoce'' kao s pravim :D
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#295 Re: Krajiski specijaliteti...

Post by biscanka2 »

Digla_da_kreci wrote:
biscanka2 wrote:Ulivaca! :D
Znaci tako se zove. :mrgreen: A gdje se ono naziva popara ili tako nekako?

Ma kakva popara,ni blizo. :D
Popara je zalijevom prelit, na komadice iskrizani kruh a imamo i potkrizu. :oops:

:roll: Potkriza se pravi od pogace koja se zamjesi sa: brasno, so, soda bikarbona ili prasak za pecivo i voda.
Kad se ispece pusti se da prenoci pa se onda iskriza na kriskice poput veceg zalogaja.
Zalijev se napravi posebno i to: isitnito meso dosta luka crvenog,po zelji malo i bijelog so,biber.
Kad se to dobro skuha (treba da bude dosta juhe kao za supu) onda se u dubljoj posudi ili
tepsiji poredate kriskice pogace,stim vrelim zaliju i poklope za par minuta te onda posluzuje. :thumbup:
Zimi se namjesto mesa u komadice izreze pastrma. :-)
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4384
Joined: 01/05/2010 19:03

#296 Re: Krajiski specijaliteti...

Post by Digla_da_kreci »

Znam potkrizu i isto nam se zove haha. Cak sam je nedavno pravila i sliku postavljala.
Trebam se jos nakaniti za kljukusu i onda sam sve iscejfila :D
User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#297 Re: Krajiski specijaliteti...

Post by Toto »

Digla_da_kreci wrote:Daaa, ima i cicvara..sjoooj ovih naziva toliko ih ima :lol:
Ma nije nase pravo maslo :( Ono kupovno...samo radis na ovaj nacin: u serpici sa mlijekom dodas kasiku maslaca i posolis...stavis na skroz nisku temperaturu i pustis da se lagano topi maslac i sve tako dok mlijeko ne prokuha. Tako dobijes ovaj ''efekat masnoce'' kao s pravim :D
fala vi na receptu . ja sam namjerio sebi stap napravit.. fan sam mlacenice i mlada masla
vec sam ugovorio sa stolarom ..upravo zavrsavam "blue print" u 3D ... :D
User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#298 Re: Krajiski specijaliteti...

Post by Toto »

biscanka2 wrote:
Digla_da_kreci wrote:
biscanka2 wrote:Ulivaca! :D
Znaci tako se zove. :mrgreen: A gdje se ono naziva popara ili tako nekako?

Ma kakva popara,ni blizo. :D
Popara je zalijevom prelit, na komadice iskrizani kruh a imamo i potkrizu. :oops:

:roll: Potkriza se pravi od pogace koja se zamjesi sa: brasno, so, soda bikarbona ili prasak za pecivo i voda.
Kad se ispece pusti se da prenoci pa se onda iskriza na kriskice poput veceg zalogaja.
Zalijev se napravi posebno i to: isitnito meso dosta luka crvenog,po zelji malo i bijelog so,biber.
Kad se to dobro skuha (treba da bude dosta juhe kao za supu) onda se u dubljoj posudi ili
tepsiji poredate kriskice pogace,stim vrelim zaliju i poklope za par minuta te onda posluzuje. :thumbup:
Zimi se namjesto mesa u komadice izreze pastrma. :-)
kod moje nene ovo se zove icija a supa za zaljeva bi se najcesce pravila od cijela pileta ili i od plahe(pastrme).. nena bi jos dodala i malko rize a ja bi nadro bibera do suza :D
User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#299 Re: Krajiski specijaliteti...

Post by Toto »

Digla_da_kreci wrote:Znam potkrizu i isto nam se zove haha. Cak sam je nedavno pravila i sliku postavljala.
Trebam se jos nakaniti za kljukusu i onda sam sve iscejfila :D
jes mezila cicvaru sa krompirima
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4384
Joined: 01/05/2010 19:03

#300 Re: Krajiski specijaliteti...

Post by Digla_da_kreci »

Toto wrote:fala vi na receptu . ja sam namjerio sebi stap napravit.. fan sam mlacenice i mlada masla
vec sam ugovorio sa stolarom ..upravo zavrsavam "blue print" u 3D ... :D
:lol: :lol: :lol:

A ko nije fan...dobra ti namjera :thumbup:
Ja sam razmisljala da pokusam napraviti domaci sir i kajmak za pocetak...samo jos nisam sigurna da li bi uspjelo sa ovim mlijekom...
Post Reply