Kraj segregacije-dvije škole pod jednim krovom

kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#601 Re: Kraj segregacije-dvije škole pod jednim krovom

Post by kv99 »

jutarnji wrote:
bitef wrote:Pa zovem ih kako su se vazda izjašnjavali. Prije ovog brainwashinga i mitomanije.
Jedini koji je ovdje brainwashed si ti, klasicni primjerak celavog naciste zaludjenog nekakvim nebulozama
o superiornosti svoje nacije. Takvih ima svuda, uglavnom nisu problem postenom svijetu jer su svedeni na
marginu drustva. Imaju pravo na slobodu govora, koji skup tu i tamo, i to je to. Cim ugroze neciji egzistenciju
pojavi se SWAT team, posamara ih, ispendreci, i noga u dupe. Mrs u svoj geto. Na zalost, u BiH drzave nema, ista
ne funkcionise, otuda i pojava da se budaletinama udovoljava njihovim retardiranim zahtijevima.
Ima u BiH drzave jer da nema sada bi se rasisti kao Bitef i ostala bratija sastajali u svom parlamentu ili vladi gdje se ne bi smjela spomenuti rijec Bosna i Hercegovina a ne na nekom forumu sa temama : kako zovete muslimane u privatnom zivotu : turci /balije/zelembaci/ muslici ? Dok on nama dolazi i cvili trazeci podjelu Bosne i Hercegovine ima drzave mogo vise nego sto bi on zelio ili ikada pomislio da ce je biti . Dok su klali i dijelili drzavu sa kamom i metkom onda si mogao reci da nema drzave ali danas im je ostalo jos samo da kukaju i cvile. Jadne li je ta HB koja je spala na forum gdje su intlektualci i idejne vodje Bitef i Osa :lol:
bitef
Posts: 204
Joined: 02/03/2010 09:11

#602 Re: Kraj segregacije-dvije škole pod jednim krovom

Post by bitef »

Ja fašist, koji želim pod svaku cijenu očuvati mogućnost školovanja na vlastitom jeziku i nezatiranje hrvatskog jezika u BiH?

Bolesnog suživota, kojeg vi namećete. Stvarno jadan je, tko je osuđen na vaše poimanje suživota.
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#603 Re: Kraj segregacije-dvije škole pod jednim krovom

Post by osa »

normal wrote:pitanje za sve koji razmisljaju poput ose... a i ostale

zasto ne napraviti zajednicki nastavni plan i program.... dakle jedan

u kojem bi jedina razlika bila u predmetu predmetu maternjeg jezika (mislim da je ovo jedina obaveza drzave ili bilo cija prema svim gradjanima BiH)
dakle cak ni vjeronauka odvojeno... a zasto bi... sta fali kulturi religija... tipa ovo su vam sve vjere nastale tako i tako, propagiraju to i to....

IZBACITE VJERU IZ SKOLA.....
KO zeli neka izvoli privatno... crkve dzamije, sinagoge itd... medrese, KSC itd

Javna skola je javna skola finansirana iz dzepova svih nas......

Osa, jel ti kad palo na pamet da kao bi isao omjerom koji zastupas da hrvata moze poducavati samo hrvat itd.... kako bi to uticalo na sanse uposlenja....dakle ako si hrvat mozes raditi samo tamo gdje su hrvati itd... jel ti to plao na pamet... gledaj na stvari malo globalnije......


2 skole pod jednim krovom je cisti fasizam i svi koji isti podupiru su fasisti koji ne zele da im djeca sjede sa djecom koja nisu od njohove kaste...

FASISTI FASISTI FASISTI

toliko sam ljut sto konacno moram sebi priznati da je ova drzava puna fasista da ne znam vise rijeci odabrati kako treba

fuj gadite mi se

promijeni nick daleko si ti od toga, naime nitko ne postavlja pitanje broja programqa, može biti jedan zašto ne, ako se naravno ljudi oko toga dogovore, radi se o tome da taj program bude provođen na materinjem jeziku polaznika škole, a to da bi hrvatima predavali samo hrvati, to i nije za komentar, bolesno....
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45574
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#604 Re: Kraj segregacije-dvije škole pod jednim krovom

Post by Chmoljo »

bitef wrote:
Chmoljo wrote: dakle, ne samo što ti ništa neće u glavu nego si još i bezobrazan i drugima lekcije dijeliš (halali moderatore, malo c/p od bete), a ne znaš ako se zove narod koji je konstitutivan u TVOJOJ zemlji i kako se zove jedan od službenih jezika u TVOJOJ zemlji.

nisi odgovorio zašto ne bi bilo obratno: uči se po hrvatskom, a 5 časova sedmično standardnog hrvatskog...?
Pa zovem ih kako su se vazda izjašnjavali. :? Prije ovog brainwashinga i mitomanije.
za prethodni komentar... moja greška, ali ikao si shvatio moju poentu nisi odgovorio jer smatraš da TI i "tvoji" imate neka viša prava od ostalih... Orwellova farma i tako to... moje govno manje smrdi bla, bla...

a što se gorenavedenog tiče sve si rekao o svojoj "otvorenosti", "standardima", kao i shvatanju socijalne dinamike... a i ovim si gore vrlo jasno svima stavio do znanja zašto ti ne smetaju onakve škole :oops: arijevska raso :oops:

gubiti vrijeme na tebe... vrlo, vrlo glupo... :sax:
bitef
Posts: 204
Joined: 02/03/2010 09:11

#605 Re: Kraj segregacije-dvije škole pod jednim krovom

Post by bitef »

Chmoljo wrote:
bitef wrote:
Chmoljo wrote: dakle, ne samo što ti ništa neće u glavu nego si još i bezobrazan i drugima lekcije dijeliš (halali moderatore, malo c/p od bete), a ne znaš ako se zove narod koji je konstitutivan u TVOJOJ zemlji i kako se zove jedan od službenih jezika u TVOJOJ zemlji.

nisi odgovorio zašto ne bi bilo obratno: uči se po hrvatskom, a 5 časova sedmično standardnog hrvatskog...?
Pa zovem ih kako su se vazda izjašnjavali. :? Prije ovog brainwashinga i mitomanije.
za prethodni komentar... moja greška, ali ikao si shvatio moju poentu nisi odgovorio jer smatraš da TI i "tvoji" imate neka viša prava od ostalih... Orwellova farma i tako to... moje govno manje smrdi bla, bla...

a što se gorenavedenog tiče sve si rekao o svojoj "otvorenosti", "standardima", kao i shvatanju socijalne dinamike... a i ovim si gore vrlo jasno svima stavio do znanja zašto ti ne smetaju onakve škole :oops: arijevska raso :oops:

gubiti vrijeme na tebe... vrlo, vrlo glupo... :sax:
Zbnači, ako na slijedećem kongresu u Holiday Innu izglasujete ime Iliri, zahtijevat će te da ste konstutivni od juga Albanije do Trsta. Mislim, po kojoj Un-ovoj povelji se na kongresu može dekretom promijeniti naziv naroda. Gdje to ima? U Tunguziji? Ni tamo se to nije dogodilo.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45574
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#606 Re: Kraj segregacije-dvije škole pod jednim krovom

Post by Chmoljo »

bitef wrote:
Zbnači, ako na slijedećem kongresu u Holiday Innu izglasujete ime Iliri, zahtijevat će te da ste konstutivni od juga Albanije do Trsta. Mislim, po kojoj Un-ovoj povelji se na kongresu može dekretom promijeniti naziv naroda. Gdje to ima? U Tunguziji? Ni tamo se to nije dogodilo.
:lol:
User avatar
amortizer
Posts: 897
Joined: 30/05/2007 22:00

#607 Re: Kraj segregacije-dvije škole pod jednim krovom

Post by amortizer »

bitef wrote:
Zbnači, ako na slijedećem kongresu u Holiday Innu izglasujete ime Iliri, zahtijevat će te da ste konstutivni od juga Albanije do Trsta. Mislim, po kojoj Un-ovoj povelji se na kongresu može dekretom promijeniti naziv naroda. Gdje to ima? U Tunguziji? Ni tamo se to nije dogodilo.
:lol: :lol: :lol:

@bitef, sorry za nadimak u prethodnom postu, nisam vidio, ali nisi odgovorio na pitanje.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45574
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#609 Re: Kraj segregacije-dvije škole pod jednim krovom

Post by Chmoljo »

a šta je tebi smiješno?
User avatar
Anes Tesanj
Posts: 166
Joined: 04/07/2010 20:15
Location: Tešanj
Contact:

#610 Re: Kraj segregacije-dvije škole pod jednim krovom

Post by Anes Tesanj »

bitef wrote:Ja fašist, koji želim pod svaku cijenu očuvati mogućnost školovanja na vlastitom jeziku i nezatiranje hrvatskog jezika u BiH?

Bolesnog suživota, kojeg vi namećete. Stvarno jadan je, tko je osuđen na vaše poimanje suživota.
Vidjelo se ko šta nameće....
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#611 Re: Kraj segregacije-dvije škole pod jednim krovom

Post by osa »

bitef wrote:
Zbnači, ako na slijedećem kongresu u Holiday Innu izglasujete ime Iliri, zahtijevat će te da ste konstutivni od juga Albanije do Trsta. Mislim, po kojoj Un-ovoj povelji se na kongresu može dekretom promijeniti naziv naroda. Gdje to ima? U Tunguziji? Ni tamo se to nije dogodilo.
uz dužno poštovanje, ne čini li ti se da se petljaš u neke tuđe probleme, pa ako ljudi nešto odluče, a tebi ne šteti, red je to poštivati...
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#612 Re: Kraj segregacije-dvije škole pod jednim krovom

Post by and »

osa wrote:
bitef wrote:
Zbnači, ako na slijedećem kongresu u Holiday Innu izglasujete ime Iliri, zahtijevat će te da ste konstutivni od juga Albanije do Trsta. Mislim, po kojoj Un-ovoj povelji se na kongresu može dekretom promijeniti naziv naroda. Gdje to ima? U Tunguziji? Ni tamo se to nije dogodilo.
uz dužno poštovanje, ne čini li ti se da se petljaš u neke tuđe probleme, pa ako ljudi nešto odluče, a tebi ne šteti, red je to poštivati...
i još te ne pita zašto mu je to pravo uskraćivano
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#613 Re: Kraj segregacije-dvije škole pod jednim krovom

Post by osa »

and wrote:
osa wrote:
bitef wrote:
Zbnači, ako na slijedećem kongresu u Holiday Innu izglasujete ime Iliri, zahtijevat će te da ste konstutivni od juga Albanije do Trsta. Mislim, po kojoj Un-ovoj povelji se na kongresu može dekretom promijeniti naziv naroda. Gdje to ima? U Tunguziji? Ni tamo se to nije dogodilo.
uz dužno poštovanje, ne čini li ti se da se petljaš u neke tuđe probleme, pa ako ljudi nešto odluče, a tebi ne šteti, red je to poštivati...
i još te ne pita zašto mu je to pravo uskraćivano

ma mislim, svašta se može komentirati i o svemu imati svoje mišljenje, ali ubjeđivati nekog da je nešto, nije civilizacijski, inače što se tiče srži teme, dijelim dosta bitefovih stavova...
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#614 Re: Kraj segregacije-dvije škole pod jednim krovom

Post by and »

ja mislim da mu je najsigurnije u zagrebu školovati dijete,sve ovo ovamo je rizično.može,ne daj bože,svakakvih riječi naučiti.
moj stav,što se tiče teme,da treba postojati jedinstven nastavni plan,da udžbenici trebaju biti prevedeni na službene jezike,da roditelj bira u kojoj školi i na kojem jeziku će obrazovati dijete i da djeca u svom školovanju trebaju upoznati sva 3 službena jezika.
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#615 Re: Kraj segregacije-dvije škole pod jednim krovom

Post by felipe kajetano »

and wrote:ja mislim da mu je najsigurnije u zagrebu školovati dijete,sve ovo ovamo je rizično.može,ne daj bože,svakakvih riječi naučiti.
moj stav,što se tiče teme,da treba postojati jedinstven nastavni plan,da udžbenici trebaju biti prevedeni na službene jezike,da roditelj bira u kojoj školi i na kojem jeziku će obrazovati dijete i da djeca u svom školovanju trebaju upoznati sva 3 službena jezika.
Moguce samo za prirodne nauke, za ovu nacionalnu grupu predmeta nema sanse nakon svega sto se desilo, to je cista utopija.

Jedino sto je moguce je da se uslovno receno "manjinama" obezbijedi slusanje pojednih predmeta iz ove grupe predmeta, naravno ako to oni zele.
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#616 Re: Kraj segregacije-dvije škole pod jednim krovom

Post by osa »

and wrote:ja mislim da mu je najsigurnije u zagrebu školovati dijete,sve ovo ovamo je rizično.može,ne daj bože,svakakvih riječi naučiti.
moj stav,što se tiče teme,da treba postojati jedinstven nastavni plan,da udžbenici trebaju biti prevedeni na službene jezike,da roditelj bira u kojoj školi i na kojem jeziku će obrazovati dijete i da djeca u svom školovanju trebaju upoznati sva 3 službena jezika.
čovjek je apsolutno u pravu, u školi se mora govoriti književno, meni se priče o tome kako je dobro da djeca znaju "šta znači i siječanj i januar" ne da niti komentirati, to je pojednostavljivanje problema, vidiš ja sam išao u školu s ljudima iz gornje i donje sisačke posavine, iako žive samo nekoliko kilometara od siska kad bi pričali svojim narječjem gotovo da ih ne bi razumio( da ih imaš priliku čuti našao bi neke riječi koje se mogu pročitati na stećcima), ali u školi se tako ne priča, valjda to i sam znaš, književni jezik nema veze s različitim narječjima...
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#617 Re: Kraj segregacije-dvije škole pod jednim krovom

Post by and »

felipe kajetano wrote:
and wrote:ja mislim da mu je najsigurnije u zagrebu školovati dijete,sve ovo ovamo je rizično.može,ne daj bože,svakakvih riječi naučiti.
moj stav,što se tiče teme,da treba postojati jedinstven nastavni plan,da udžbenici trebaju biti prevedeni na službene jezike,da roditelj bira u kojoj školi i na kojem jeziku će obrazovati dijete i da djeca u svom školovanju trebaju upoznati sva 3 službena jezika.
Moguce samo za prirodne nauke, za ovu nacionalnu grupu predmeta nema sanse nakon svega sto se desilo, to je cista utopija.

Jedino sto je moguce je da se uslovno receno "manjinama" obezbijedi slusanje pojednih predmeta iz ove grupe predmeta, naravno ako to oni zele.
koja je to grupa nacionalnih predmeta?
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#618 Re: Kraj segregacije-dvije škole pod jednim krovom

Post by and »

osa wrote:
and wrote:ja mislim da mu je najsigurnije u zagrebu školovati dijete,sve ovo ovamo je rizično.može,ne daj bože,svakakvih riječi naučiti.
moj stav,što se tiče teme,da treba postojati jedinstven nastavni plan,da udžbenici trebaju biti prevedeni na službene jezike,da roditelj bira u kojoj školi i na kojem jeziku će obrazovati dijete i da djeca u svom školovanju trebaju upoznati sva 3 službena jezika.
čovjek je apsolutno u pravu, u školi se mora govoriti književno, meni se priče o tome kako je dobro da djeca znaju "šta znači i siječanj i januar" ne da niti komentirati, to je pojednostavljivanje problema, vidiš ja sam išao u školu s ljudima iz gornje i donje sisačke posavine, iako žive samo nekoliko kilometara od siska kad bi pričali svojim narječjem gotovo da ih ne bi razumio( da ih imaš priliku čuti našao bi neke riječi koje se mogu pročitati na stećcima), ali u školi se tako ne priča, valjda to i sam znaš, književni jezik nema veze s različitim narječjima...
u svim školama se govori književno,ne znam o čemu pričaš?
ima tvojih zemljaka iz hrvatske koji u sarajevu fakultete završiše,pa sada rade u hrvatskoj i nije im bio problem.
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#619 Re: Kraj segregacije-dvije škole pod jednim krovom

Post by felipe kajetano »

and wrote: koja je to grupa nacionalnih predmeta?
Pa nije fizicko jbg :D

Jezik i knjizevnost, istorija/povijest..
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#620 Re: Kraj segregacije-dvije škole pod jednim krovom

Post by and »

felipe kajetano wrote:
and wrote: koja je to grupa nacionalnih predmeta?
Pa nije fizicko jbg :D

Jezik i knjizevnost, istorija/povijest..
nacionalna istorija bih
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#621 Re: Kraj segregacije-dvije škole pod jednim krovom

Post by felipe kajetano »

and wrote:
felipe kajetano wrote:
and wrote: koja je to grupa nacionalnih predmeta?
Pa nije fizicko jbg :D

Jezik i knjizevnost, istorija/povijest..
nacionalna istorija bih
Pa to i jeste problem, jer nam ocigledno nije ista..nisi sa Marsa, znas da se istorijski dogadjaji razlicito interpretiraju u zavisnosti od pripovjedaca :wink:
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#622 Re: Kraj segregacije-dvije škole pod jednim krovom

Post by and »

ni to nije problem,samo je dokumentacija iz haga preobimna ;-)
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#623 Re: Kraj segregacije-dvije škole pod jednim krovom

Post by felipe kajetano »

and wrote:ni to nije problem,samo je dokumentacija iz haga preobimna ;-)
Sta da se radi, kad nam je zajednicka istorija puna "Hagova", bilo bi jako tesko to sve ukomponovat..postoji nesto i prije "Haga" i '93 :wink:
Ja sam na ovoj temi dao vec jednom primjer totalno razlicitog gledanja na "sarajevski atentat"..to je savrsen primjer onog o cemu pricam.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#624 Re: Kraj segregacije-dvije škole pod jednim krovom

Post by and »

felipe kajetano wrote:
and wrote:ni to nije problem,samo je dokumentacija iz haga preobimna ;-)
Sta da se radi, kad nam je zajednicka istorija puna "Hagova", bilo bi jako tesko to sve ukomponovat..postoji nesto i prije "Haga" i '93 :wink:
Ja sam na ovoj temi dao vec jednom primjer totalno razlicitog gledanja na "sarajevski atentat"..to je savrsen primjer onog o cemu pricam.
potrebno je samo malo dobre volje.kad se hoće sve se može.
kako su puna usta bih kad se na nivou države trebao donijeti propis o gorivu kada su rusi kupovali rafineriju i sada kada traže da se produži.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45574
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#625 Re: Kraj segregacije-dvije škole pod jednim krovom

Post by Chmoljo »

and wrote: potrebno je samo malo dobre volje.kad se hoće sve se može.
kako su puna usta bih kad se na nivou države trebao donijeti propis o gorivu kada su rusi kupovali rafineriju i sada kada traže da se produži.
zato što je tu bio u pitanju jedini istinski interes naših političkih "elita"...

novac...
Post Reply