Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#26 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by Ljakan »

Bitno je da dobijes svoje nazad sad jeli krađa ili nije sto kazes nek odlucuje onaj ko treba.
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#27 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by Dr Baltazar »

Bluemore wrote:
supercali wrote:Lik je nasao torbu
To da li on ima pravo ili ne je sasvim druga prica
vidi se da je ukrao, nacin kako je iznosi :-)
znaci i sam smatra da je kradja
ali me cude forumasi koji misle da nije :-)
Zar ima onih koji ne misle da je ovo krađa ? :lol: :lol: :run:
User avatar
Bluemore
Posts: 4333
Joined: 18/06/2010 21:18

#28 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by Bluemore »

Dr Baltazar wrote:
Bluemore wrote:
supercali wrote:Lik je nasao torbu
To da li on ima pravo ili ne je sasvim druga prica
vidi se da je ukrao, nacin kako je iznosi :-)
znaci i sam smatra da je kradja
ali me cude forumasi koji misle da nije :-)
Zar ima onih koji ne misle da je ovo krađa ? :lol: :lol: :run:
Pa nekoliko forumasa napadose covjeka da nije ukradena vec kao zaboravio sam je kriv :-)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#29 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by supercali »

Pa tu i jeste kriv
I spinujete jer ovo nije kradja
Zna se sta je kradja
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#31 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by studiorum_tuzlaensis »

Ne možeš porediti auto i torbu.

Zašto? Pa vrlo jednostavno, iz razloga zato što automobil ima vlasnički list kojim dokazuješ da si vlasnik. Automobil i npr. stan ti je u obligacionim i vlasničkim odnosima haman isto. Spada u klasu pokretne i nepokretne imovine.

Torba sa druge strane je prateći dio odjeće i tvoja je samo imaš dokaz da si je kupio, kao i sve ostalo što nosiš na sebi i u sebi. Dok je u tvom posjedu i niko ti je ne otme upotrebom sile iz ruke ili nekom vrstom prevare.

S obzirom da imaš dokaz da je bila u tvom vlasništvu i da je prevarom i umišljajem uzeta, vidi se na snimku da je krađa u pitanju. Da nema snimka, mogo bi se halaliti sa njom i ne bi bilo krađa, bila bi samo tvrdnja da ti je uzeta torba za koju nemaš dokaz da je tvoja.


Sretno u pronalasku.
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#32 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by Ljakan »

Na cesti novcanik da nadjes i uzmes pare iz njega nisi lopov,naso si,nisi ukro,druga je stvar hoces biti posten pa vratit.Sve sto neko izgubi,zaboravi a nadjes ja ne smatram krađom,nisi usao u neciji privatni posjed pa uzeo i otisao.Momku da je uzeta torba dok je bio pored nje to je krađa,ovako torba je sama i nicija.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#33 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by supercali »

Da je uzeo od ovoga iza ledja to bi bila kradja
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#34 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by dječak sa šibicama »

Znaci, ako udjem u otkljucano auto, to nije kradja jer je vlasnik zaboravio zakljucati :-) :roll:
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#35 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by Qler »

Prije se kazna dobijala ako ostaviš otključano auto, jer dovodi u iskušenje ljude

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#36 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by supercali »

Kao sto je neko napisao ne mozes porediti auto i ovo
hzsa22
Posts: 974
Joined: 16/12/2011 18:25

#37 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by hzsa22 »

Stavi pasa koliko nudis. Cifra je uvijek motivirajuci faktor raji da se raspita i razdijeli po raji.

Za petobu se nece niko jebavat.
User avatar
LiP again
Posts: 179
Joined: 10/12/2013 14:43

#38 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by LiP again »

Hvala svima, dobio sam sve potrebne informacije, pa i vise od toga. Kao to rekoh, slucaj se vodi kao teska kradja, a pocinioci su sada poznati.
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#39 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by Dr Baltazar »

LiP again wrote:Hvala svima, dobio sam sve potrebne informacije, pa i vise od toga. Kao to rekoh, slucaj se vodi kao teska kradja, a pocinioci su sada poznati.
:thumbup:
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#40 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by Ljakan »

LiP again wrote:Hvala svima, dobio sam sve potrebne informacije, pa i vise od toga. Kao to rekoh, slucaj se vodi kao teska kradja, a pocinioci su sada poznati.
Javi kad pohapse bagru odakle su cisto da se zna,nadam se da ces dobit sve svoje stvari nazad.
User avatar
Bluemore
Posts: 4333
Joined: 18/06/2010 21:18

#41 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by Bluemore »

LiP again wrote:Hvala svima, dobio sam sve potrebne informacije, pa i vise od toga. Kao to rekoh, slucaj se vodi kao teska kradja, a pocinioci su sada poznati.
:thumbup: bravo
A forumskim strucnjacima, koji su misljenja da je torba kao voce kad ga uberes, nadjes i tvoje je zelim ugodnu nedjelju :-)
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#42 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by Nepass »

LiP again wrote:I auto parkiram na javnom mjestu i odem, a to ne znaci da ga neko smije otudjiti.

Ja prenosim kako se ovaj predmet vodi, sta su mi rekli dok sam davao izjavu i kakve su konsekvence. Dakle, ovaj akt se tretira kao krivicno djelo i ne vidim da se moze tretirati ikako drugacije.
Uglavnom, meni treba pomoc oko pronalaska ovih ljudi, do nekih smo vec dosli, a to kako se ovo tretira prepustam policiji i onima koji vise o tome znaju.
Ma i da su te opljackali sa pistoljem bilo bi koji kurac nosis torbu, udari te auto koji vrag izlazis iz stana, opljackaju ti stan ko ti je kriv sto imas stan.
Klasicna bosanska prica.

Sretno u pronalasku torbe
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#43 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by dulekrele »

To moze samo na ovom forumu da tipa jos osuduju sto su mu ukrali torbu. Ko biva on je kriv. :-)
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#44 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by Logovan »

I nađe li se torba?
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#45 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by holowey »

dulekrele wrote:To moze samo na ovom forumu da tipa jos osuduju sto su mu ukrali torbu. Ko biva on je kriv. :-)
osudjuju ga jer je zaboravio torbu, neko drugi je nasao, a onda optuzio drugog da je ukrao tu torbu... kao sa ramena mu skinuo, iz ruke oteo... nije ukradena torba nego nadjena... to je fakt, a osjecaj da ti je nesto ukradeno ne mijenja taj fakt... fakt je i da nadjena torba nije vracena vlasniku, ali kako je nadjena na javnom mjestu to ne moze biti tretirano kao kradja, posebno ne kao teska kradja...
:napoleon:
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#46 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by Nepass »

dulekrele wrote:To moze samo na ovom forumu da tipa jos osuduju sto su mu ukrali torbu. Ko biva on je kriv. :-)
Tako drzava funkcionira zrtva je kriva.
Ja se sjecam kad su mi u skoli ukrali cenera, jbg '98 fina para bila za skolarca.
Prijavim, kod direktora i on mene naruzi sto sam toliko para ponio u skolu i sam sam kriv :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#47 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by pustopoljina »

teska torba-teska kradja.
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#48 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by dulekrele »

holowey wrote:
dulekrele wrote:To moze samo na ovom forumu da tipa jos osuduju sto su mu ukrali torbu. Ko biva on je kriv. :-)
osudjuju ga jer je zaboravio torbu, neko drugi je nasao, a onda optuzio drugog da je ukrao tu torbu... kao sa ramena mu skinuo, iz ruke oteo... nije ukradena torba nego nadjena... to je fakt, a osjecaj da ti je nesto ukradeno ne mijenja taj fakt... fakt je i da nadjena torba nije vracena vlasniku, ali kako je nadjena na javnom mjestu to ne moze biti tretirano kao kradja, posebno ne kao teska kradja...
:napoleon:
E svasta. Da je ta osoba koja je po tebi nasla torbu postena a ne lopov ona bi je odnijela konobaru i zavrsena prica. Ali hebi ga covjek je kriv jer je ostavio a ovaj sto je "nasao" nije lopov vec sretnik koji nije imao obraza da je vrati.
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#49 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by holowey »

dulekrele wrote:
holowey wrote:
dulekrele wrote:To moze samo na ovom forumu da tipa jos osuduju sto su mu ukrali torbu. Ko biva on je kriv. :-)
osudjuju ga jer je zaboravio torbu, neko drugi je nasao, a onda optuzio drugog da je ukrao tu torbu... kao sa ramena mu skinuo, iz ruke oteo... nije ukradena torba nego nadjena... to je fakt, a osjecaj da ti je nesto ukradeno ne mijenja taj fakt... fakt je i da nadjena torba nije vracena vlasniku, ali kako je nadjena na javnom mjestu to ne moze biti tretirano kao kradja, posebno ne kao teska kradja...
:napoleon:
E svasta. Da je ta osoba koja je po tebi nasla torbu postena a ne lopov ona bi je odnijela konobaru i zavrsena prica. Ali hebi ga covjek je kriv jer je ostavio a ovaj sto je "nasao" nije lopov vec sretnik koji nije imao obraza da je vrati.
to sto je (ne)posteni pronalazac uradio nije moralno ali je legalno... nadjes torbu sa xy para, predas je u policiju, tebi zakonski pripada 10%, mozes to prihvatiti ili biti moralna majka tereza pa reci, sve vracam... ali ne predas je, nego potrosis lovu, niko te ne moze teretiti jer je nisi ukrao nego nasao...
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#50 Re: Krađa torbe u ugostiteljskom objektu - molim za pomoc

Post by Thorgerson »

holowey wrote:to sto je (ne)posteni pronalazac uradio nije moralno ali je legalno... nadjes torbu sa xy para, predas je u policiju, tebi zakonski pripada 10%, mozes to prihvatiti ili biti moralna majka tereza pa reci, sve vracam... ali ne predas je, nego potrosis lovu, niko te ne moze teretiti jer je nisi ukrao nego nasao...
Jarane sta tebi nije jasno?

Zar nije napisao lik da se ovo djelo u mup-u tretira kao kradja?

A ti opet po svom. :-)

Znaci ja stojim na aerodromu, ostavim putnicku torbu na 10 sekundi odem sta ja znam da vdim kad mi je let, ti naidjes a vidi torbe, sama stoji, uzmes torbu, odneses je vani i proceprkas uzmes sta ti treba. Jel to kradja? Javno mjesto, torba stoji, vlasnika nema...eto, ispunjava sve tvoje uvjete... :roll:

Liku ostala torba, krenuo kuci i skonto da je zaboravio. Vratio se, torbe nigdje. A ovi sto su je nasli, eskpresno se ispalili. :run:

p.s. I upravo zato je kradja, eto sam si napisao zasto. Tvoje je ako ces vec uzimati torbu, da je odneses u mup. Ili imas drugu opciju da je ne diras. Treca opcija je da je uzmes sebi, a uzimanje onog sto nije tvoje je... sta?
Post Reply