Kozije mlijeko?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
GoschaUkuchi
Posts: 220
Joined: 24/06/2006 16:55

#1 Kozije mlijeko?

Post by GoschaUkuchi »

Zna li neko gdje se ima kupiti pravo domace kozije mlijeko u Sarajevu?
Donosi li neko ili se moze negdje otici i kupiti?
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#2 Re: Kozije mlijeko?

Post by udrch »

GoschaUkuchi wrote:Zna li neko gdje se ima kupiti pravo domace kozije mlijeko u Sarajevu?
Donosi li neko ili se moze negdje otici i kupiti?
Vidi po oglasima, rubrika razno ili tako nešto..
Ako ne uspiješ tako naći prošetaj do podhrastova do bolnice, neko će ti gore valjda znati reći, jer je kozije mlijeko prirodni lijek za plućne bolesti..
GoschaUkuchi
Posts: 220
Joined: 24/06/2006 16:55

#3 Re: Kozije mlijeko?

Post by GoschaUkuchi »

Za to mi i treba. U pitanju je plucna bolest. Hvala!
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#4 Re: Kozije mlijeko?

Post by PipiDugaDevetka »

Image
U svakoj, ama baš, svakoj prodavnici ima ovo hrvatsko uvozno ''kupovno''.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#5 Re: Kozije mlijeko?

Post by udrch »

Ako je u pitanju plućna bolest, onda obavezno pij prirodno domaće mlijeko..ovo kupovno ti dođe više manje za zdrave ljude tako da ga ja ne preporučujem za tvoj problem..ja sam pio to mlijeko zbog istog problema prije nekih 10 godina i meni je jako pomoglo..ja sam do mlijeka dolazio na jedan od ova dva načina koje sam ti gore rekao..
GoschaUkuchi
Posts: 220
Joined: 24/06/2006 16:55

#6 Re: Kozije mlijeko?

Post by GoschaUkuchi »

Hvala ti. Znam da se ima kupiti ama bas u svakoj prodavnici, pa cak i granapu. Meni treba pravo domace kozije mlijeko, kao sto sam navela. Hvala u svakom slucaju.

U svakoj, ama baš, svakoj prodavnici ima ovo hrvatsko uvozno ''kupovno''.[/quote]
User avatar
Sandra N.
Posts: 402
Joined: 06/09/2008 17:24

#7 Re: Kozije mlijeko?

Post by Sandra N. »

Fino je pila sam ga... Medutim ne moze se porediti sa istim tim kozijim kad ga sam skuhas ;-)
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#8 Re: Kozije mlijeko?

Post by Aethaercyn »

Problemi sa plućima dok sam bio manji (klinjo). Kozije mlijeko mi je pomoglo nekih 60-70%. Tako mi je barem mati prepričala. A kasnije sam se uvidio i da ima istine u tome.
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#9 Re: Kozije mlijeko?

Post by duboka_misao »

Koziji loj je takodje odlican za plucne bolesti , ja djeci uzimam od provjerenog cike litar mljeka dnevno i odlicno je .
Maybach
Posts: 465
Joined: 24/07/2008 15:31

#10 Re: Kozije mlijeko?

Post by Maybach »

Da li je neko kupovao mlijeko i proizvode iz prodavnice Select milk na Ciglanama?
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#11 Re: Kozije mlijeko?

Post by stakasa »

udrch wrote:Ako je u pitanju plućna bolest, onda obavezno pij prirodno domaće mlijeko..ovo kupovno ti dođe više manje za zdrave ljude tako da ga ja ne preporučujem za tvoj problem..ja sam pio to mlijeko zbog istog problema prije nekih 10 godina i meni je jako pomoglo..ja sam do mlijeka dolazio na jedan od ova dva načina koje sam ti gore rekao..
Jesu li vam doktori potvrdili da je kozje mlijeko dobro za plucne bolesti?
User avatar
In_side
Posts: 477
Joined: 18/12/2006 15:36
Location: SJJ/OSl/LIS

#12 Re: Kozije mlijeko?

Post by In_side »

stakasa wrote:
udrch wrote:Ako je u pitanju plućna bolest, onda obavezno pij prirodno domaće mlijeko..ovo kupovno ti dođe više manje za zdrave ljude tako da ga ja ne preporučujem za tvoj problem..ja sam pio to mlijeko zbog istog problema prije nekih 10 godina i meni je jako pomoglo..ja sam do mlijeka dolazio na jedan od ova dva načina koje sam ti gore rekao..
Jesu li vam doktori potvrdili da je kozje mlijeko dobro za plucne bolesti?

Kod mene je slucaj bio sljedeci, ranjena u ratu i geleri su probili sve do kicme , pored operacije,drena i svih tih dzidza torakalni hiruzi su mi preporucili 1l kozijeg mljeka svaki dan i to od onih koza koje se hrane iskljucivio travom i naravno zdrave ( tada naci mljeko kozije u ratu je zaista bila premija), pored toga jos neki napitak od borovih iglica i meda. Uglavnom prvi snimak bio je katrastrofa , medutim nakon koristenja mljeka i toga meda jedno mjesec dana , odemo na kontrolu i uradimo jos jedan snimak, nevjerovatno koliko su se pluca ocistila, sjene nestale nake,i sve zaraslo jako brzo.
User avatar
Sampion_1921
Posts: 117
Joined: 04/12/2013 08:59

#13 Re: Kozije mlijeko?

Post by Sampion_1921 »

Samo pijete to mlijeko, koliko dnevno? Kad se kupi jel se to sta prokuha i sl.? Vjerujem da je to za pusaca odlicna stvar za kakvo-takvo regenerisanje pluca?
User avatar
In_side
Posts: 477
Joined: 18/12/2006 15:36
Location: SJJ/OSl/LIS

#14 Re: Kozije mlijeko?

Post by In_side »

Sampion_1921 wrote:Samo pijete to mlijeko, koliko dnevno? Kad se kupi jel se to sta prokuha i sl.? Vjerujem da je to za pusaca odlicna stvar za kakvo-takvo regenerisanje pluca?

A vidi , ja sam pila bukvalno iz flase tad 1l dnevno, posto malo ima tezak okusa meni ga je mama pripremala kao bjelu kafu. Ali ipak bi preporucila ako mozes pravo domace, ako se moze naci i platiti.
E sad hoces li ga piti cisto rekreativno :D ili radi nekog oboljena i to ima sve svoje .
Verolino
Posts: 205
Joined: 12/02/2013 20:13

#15 Re: Kozije mlijeko?

Post by Verolino »

Ima na ciglanama merhemića trg radnja u kojoj se prodaje kozije mlijeko i ostali proizvodi dobijeni od istog (djeci kupujem bar dva puta sedmično). Dok nađem link pa ću postaviti
Verolino
Posts: 205
Joined: 12/02/2013 20:13

#16 Re: Kozije mlijeko?

Post by Verolino »

Maybach wrote:Da li je neko kupovao mlijeko i proizvode iz prodavnice Select milk na Ciglanama?
E to je ta Select milk
inače je firma iz srbije, Inđija, al kako sam ja čula (ne znači da je tačno) negdje u BiH imaju farmu koza i isto se dovlači
Imaju baš svježe neprerađeno, kao i prerađeno mlijeko
Meni djeca popiju, jeste da je u tetrapaku i njima ukusnije al ja sam nemilosrdna :D
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#17 Re: Kozije mlijeko?

Post by suza81 »

Neko preporuku za domace kozje mlijeko u Sarajevu??
User avatar
A_R
Posts: 82
Joined: 16/08/2012 14:01

#18 Re: Kozije mlijeko?

Post by A_R »

Zna li neko razlog zasto nema kozijeg mlijeka niti u jednom prodajnom lancu? :shock:
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#19 Re: Kozije mlijeko?

Post by wewa »

sad je vrijeme kad male koze dolaze na svijet, pa nema mlijeka u prodaji - trebalo bi ga biti za mjesec, tako su nama bar rekli u vindiji.
User avatar
A_R
Posts: 82
Joined: 16/08/2012 14:01

#20 Re: Kozije mlijeko?

Post by A_R »

wewa wrote:sad je vrijeme kad male koze dolaze na svijet, pa nema mlijeka u prodaji - trebalo bi ga biti za mjesec, tako su nama bar rekli u vindiji.
pretpostavila sam da je tako nesto u pitanju, hvala na odgovoru!
User avatar
popi
Posts: 358
Joined: 09/04/2007 16:52

#21 Re: Kozije mlijeko?

Post by popi »

Preporuka gdje kupiti domaće kozje mlijeko u Sarajevu?
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#22 Re: Kozije mlijeko?

Post by dobar osjecaj »

Ja sam par puta ranijih godina naručivala od Ensara. Bilo je ok. Mislim da kolegice još uvijek naručuju.

http://www.farmer.ba/proizvod/kozje-mli ... mlijeka/25
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#23 Re: Kozije mlijeko?

Post by moonca »

A_R wrote:Zna li neko razlog zasto nema kozijeg mlijeka niti u jednom prodajnom lancu? :shock:
Vecinom vidjam preredjevine,koje su takodje skupe- no vjerovatno nije velika potraznja za samo mlijeko..
User avatar
popi
Posts: 358
Joined: 09/04/2007 16:52

#24 Re: Kozije mlijeko?

Post by popi »

dobar osjecaj wrote:Ja sam par puta ranijih godina naručivala od Ensara. Bilo je ok. Mislim da kolegice još uvijek naručuju.

http://www.farmer.ba/proizvod/kozje-mli ... mlijeka/25

Hvala za preporuku.
User avatar
popi
Posts: 358
Joined: 09/04/2007 16:52

#25 Re: Kozije mlijeko?

Post by popi »

Imam sada pitanje da li se smije koristiti kozije mlijeko dok traje terapija antibioticima? Ne znam baš kakve reakcije očekivat od dr. kad bi mu postavila ovo pitanje, pa ako neko može iz iskustva ili ima adekvatno znanje, hvala :)
Post Reply