Kozarac

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

lahor
Posts: 432
Joined: 17/10/2005 23:05

#26

Post by lahor »

ShishMima wrote:Da vi niste malo sreknuli sa teme?
Vintaj nazad...
Tema je prava,ali vidis kad ulete hasumi...a neka i njih da nije takvih nebi ni bilo Kozarca,,,,...Kozarac je u ratu bio sravnjen zbog hasuma...Kozarac se poslije rata i uzdigo zbog hasuma...i opet ovom prilikom molim nase hasume da ne lazu i ne izmisljaju kojekakve price kao ova "s ledja"...dragi moj boze ovo je toliko ruzno i podmuklo da sazaljujem onoga koje ovo izmislio.Uostalom neka nas ostave na miru i neka nedaj boze neki sanjanin ne prosudjuje odnose prijedorcana i kozarcana...vi ste poslednji koji imate pravo glasa....ostavite vi nas lijepo na miru jer mi vas nikad ne pominjemo i gotovo. :?
saki
Posts: 249
Joined: 21/03/2007 18:40

#27

Post by saki »

Nisam ja vjack, ali ne mozemo govoriti o Kozarcu ako necemo spomenuti najveceg sina Kozarca :lol:
lahor
Posts: 432
Joined: 17/10/2005 23:05

#28

Post by lahor »

saki wrote:Nisam ja vjack, ali ne mozemo govoriti o Kozarcu ako necemo spomenuti najveceg sina Kozarca :lol:
Neznam jarane na koga mislis...ovi me padobranci izbacili iz kolosijeka....
Najveci sin Kozarca?..zanimljiva tema....imamo dva generala...Mahmuljin,Cuskic.....imamo mnoge heroje iz sedamnaeste...legendu Hifu....ma neznam tesko je to odluciti... :?
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#29

Post by Bosanac_21 »

Da spomenemo jos jednog velikog Kozarcanina:

Vehid Gunic
Novinar, publicista
Image
http://www.vehid.com
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#30

Post by Nosferatu »

VJ je lik, s Bosnjackog-fronta, jedne stranice koja je operirala, iz Svedske, prije par godina.

Jednom prilikom, mene u dijaspori, upita neki hercegovac, kaze, reci mi bogati koliki je taj Kozarac, kad je svako ziv vani iz Kozarca. Nad tim se pitanjem i ja zamisli, jer Kozaracana ima, sto bi ti Josip Pejakovic rekao, "koliko ti bog hoce...".

Kako se zvao onaj Kozaracki body-builder kojeg su cetnici ubili cim su usli u Kozarac? Citao sam o njemu, covjek je bio - pionir, i velikan tog sporta. Nekoliko puta sampion Jugoslavije. Prica - kao iz filma Rocky.
lahor
Posts: 432
Joined: 17/10/2005 23:05

#31

Post by lahor »

Nosferatu wrote:VJ je lik, s Bosnjackog-fronta, jedne stranice koja je operirala, iz Svedske, prije par godina.

Jednom prilikom, mene u dijaspori, upita neki hercegovac, kaze, reci mi bogati koliki je taj Kozarac, kad je svako ziv vani iz Kozarca. Nad tim se pitanjem i ja zamisli, jer Kozaracana ima, sto bi ti Josip Pejakovic rekao, "koliko ti bog hoce...".

Kako se zvao onaj Kozaracki body-builder kojeg su cetnici ubili cim su usli u Kozarac? Citao sam o njemu, covjek je bio - pionir, i velikan tog sporta. Nekoliko puta sampion Jugoslavije. Prica - kao iz filma Rocky.
Zvao se Fikret Hodzic....Ubijen mucki s ledja jula 1992...Bio je sampion bivse nam drzave ja mislim 14 puta....
lahor
Posts: 432
Joined: 17/10/2005 23:05

#32

Post by lahor »

zlata wrote:AL'se TI CO'ECE NA*RA...i to bas carski. :( :lol: A ja sam malko starija...i sjecam se "slavne" predratne Kozaracke...."carsije"! :lol:
Neznam koje stariji ali ja se predratne carsije sjecam puno vise...
Sredinom osamdesetih sluzio sam nasoj dicnoj armiji pa ti sad kontaj koliko imam ljeta....kod mene znaci nema nista malko....a sto si rekla da se ja na*ra,nema problema zaboravicu to ti iz revolta jer si mislila da sam malko mladji....
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#33

Post by Bosanac_21 »

24. maj 1992
- crni dan Kozarca, dan kada je ova teritorija
vidjela sta je agresija, ubistva, logori, ........ :(
Image
Image



24. maj 2007
- Kozarcani pamte izlaskom na ulicu!! DA SE NIKAD NE ZABORAVI!
Image
(http://www.kozarac.ba)
rina*
Posts: 257
Joined: 07/05/2007 10:48

#34

Post by rina* »

Bila sam u Kozarcu vise puta, svaki put mi je bilo super. Oni ljudi koje sam ja upoznala su srdacni, gostoprimljivi. Sa obzirom na to kako je Kozarac izgledao posle rata i kroz sta su ljudi prosli zasluzuju svaku pohvalu i priznanje. Kozarac i njegovi mestani se isticu sirom Bosne zbog svoje volje i rada sto se da i primjetiti kada se posjeti to meni drago mjesto.
BornInHell
Posts: 403
Joined: 09/04/2008 05:08

#35 Re: Kozarac

Post by BornInHell »

:sax:
Last edited by BornInHell on 25/05/2008 20:00, edited 2 times in total.
User avatar
Brunello
Posts: 335
Joined: 06/08/2007 17:05
Location: Papue neue Guineja
Contact:

#36 Re: Kozarac

Post by Brunello »

dodjes da procitas sta pametno i informativno i nakaci se par idiota koji uvijek pokvare sve na forumu.. molim moderatore da prvo provjeravaju godista od novoprijavljenih clanova...dosta balavurdije.... :x
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#37 Re: Kozarac

Post by Van Halen »

Najbolje je samo ih ignorisati, nisu zaslužili pažnju, oni samo i traže da im neko nešto odgovori i da započnu raspravu.
baksuz1
Posts: 10
Joined: 27/06/2010 11:06

#38 Re:

Post by baksuz1 »

zlata wrote:
lahor wrote:
zlata wrote:Imaju golem bazen....Neeeeemaju voooode...nista za kupanje...i k'o djete...isla sam cesto u Kozarac...al'bilo mi pravo dosadno...nakon par dana...crce od dosade.
I svako ljeto im se na bazenu redaju svi moguci pevaci i pevaljke....i SAMO tada...su JEDAN NAROD....sa svojim pravoslavnim susedima. :D Ljubav i Zajednica uz zvuke...Turbovolka. :-)
Ja neznam kod koga si ti bila i sta si ti gledala,ali ovo sto ti ovde iznosis nije ni blizo istine.Kazes da bazen nema vode ,otkud ti takve gluposti..
Dovest'cemo mi tebe na Sanu...da se okupas k'o COEK! :D :D
A je'l'stvarno mislis da bi voz'la do Kozarca...da slusam Milu Kitica...onog...Sabana Sakica....pa radje idem na kakav "otvor dzamije". Bar je to izvorni "folklor"! Cujes ilahije i kaside...zaradis sevapa..i vratis se k'o bozja hurija. :-D Pa coece...nisu Vodice...jedina Sanska plaza! Dodj'ti u Mahalu...da vidis kupaliste...i "pravu" prirodnu plazu...na Sani. :)
nenoras nas zvati da dodjemo ni u mahalu ni u vodice. prva kisa kad vam padne dobijete jos jednu rijeku: DRICULJU. protece vam kroz po carsije pored bolnice. fala bogu odselio sam iz te smrdljive zabiti. grad iz kojeg nigdje neide niti sta u njega vodi. malo dodjete u pravu muslimansku carsiju da vidite votazi. sana je jedan od rijetkih bosanskih gradova kome srce grada nije muslimasko i sad nam nesto vazis o muslimanluku, grdne rane moj. zaboravih te upitati kad otvarate plazu kod bolnice na DRICULJI. fala bogu pa sam :run: .
Anes23
Posts: 77
Joined: 15/05/2010 18:54
Location: Zeljusa kraj Mostara, kupujem Srpsku imovinu
Contact:

#39 Re: Kozarac

Post by Anes23 »

Ogradjen je bazen.Vecina kuca u Kozarcu su obnovljeni.Nekih 90%.Prave se i male zgradice one crvene boje, samo ne znam ko.Ima dosta potencijala, kad bi put ka Kozarackom kamenu dalje mogao da bude prohodan,i kad bi se pocistilo ono cetnicko smece gore.Ulice su dobro.Dzamija u Mutniku je prelijepa.Sad ima ulica nasih dole.Nema vise onog spomenika po cestama sto je bio kraj Kozarca.Jos uvijek voz ne prolazi kroz Kozarac, nego kroz onu smrdljivu Omarsku :| .Ali, eto.Ide nabolje.Samo ona Srpska zastava mi bode oci na stanici policije

8-)
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42258
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#40 Re: Kozarac

Post by Mis mekinjas »

Anes23 wrote:Ogradjen je bazen.Vecina kuca u Kozarcu su obnovljeni.Nekih 90%.Prave se i male zgradice one crvene boje, samo ne znam ko.Ima dosta potencijala, kad bi put ka Kozarackom kamenu dalje mogao da bude prohodan,i kad bi se pocistilo ono cetnicko smece gore.Ulice su dobro.Dzamija u Mutniku je prelijepa.Sad ima ulica nasih dole.Nema vise onog spomenika po cestama sto je bio kraj Kozarca.Jos uvijek voz ne prolazi kroz Kozarac, nego kroz onu smrdljivu Omarsku :| .Ali, eto.Ide nabolje.Samo ona Srpska zastava mi bode oci na stanici policije

8-)
Zlato, otkud si ti, ako znaš nešto o tome kako prolazi voz, onda znaš da prolazi i kroz Kozarac, ali na žalost, Kozarac je preko banjalučke ceste, odnosno s gornje strane, Kozarac se zove jer je jbga, u potkozarju... :roll: :roll: :roll:

Elem, ja prvi put pročitah da je to čaršija ovdje, ruku na srce to je selendra... :roll:
Jedino bitno je da se kroz Kozarac stiže do Džamonjinog spomenika...., dignutog u čast II svjetskog rata...
Možemo reći da je za taj kraj, ti bazeni....su postali Makarska rivijera... :)
User avatar
UkrinaUsrcu
Posts: 36
Joined: 08/04/2012 09:40

#41 Re: Kozarac

Post by UkrinaUsrcu »

:thumbup: za Kozarac
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#42 Re: Kozarac

Post by mrtva kokoš »

zanimljivo, odavde su mi korijeni buduce "familije" :oops: :D
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#43 Re: Kozarac

Post by Truba »

baš sam neki dan bio u kozarcu...išli smo do "Mehmedove" crkve tj kapelice na Brdu ljubavi gdje je na svaki metar kondom :D

ni po čemu se ne vidi da je to RS
džamije obnovljene
kuće zapadnjačke kao u dinastiji... ma vile nisu kuće feonomenalne
nošnja muslimanska kod starijih ljudi
tri zastave BiH nijedna RS
nisam vidio ćirilice

elem čini se da je povratak uspio :? :? :?
User avatar
sinuhe
Posts: 11443
Joined: 03/06/2011 11:33

#44 Re: Kozarac

Post by sinuhe »

Ima tu svega. Kozarcanima koji su u Finskoj je neka finska crkva izgradila kuce a ovi obecali vratiti se u Kozarac pa su ih izigrali :-) Ne vjerujem da je povratak igdje uspio.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#45 Re: Kozarac

Post by mO k3 »

Posto mi se familija udala u kozarac mogu reci da su kuce napravili , preko zime tu i tamo bude naroda ,ali sezona je ljetnja tada je kozarac pun ko sibica :)
User avatar
nOrMaLaC
Posts: 1151
Joined: 27/07/2011 15:17
Location: BelaruS

#46 Re: Kozarac

Post by nOrMaLaC »

Pozdrav i Selam za sve Kozarcane! :-D
User avatar
luckylaka
Posts: 22285
Joined: 15/01/2010 06:28

#47 Re: Kozarac

Post by luckylaka »

nOrMaLaC wrote:Pozdrav i Selam za sve Kozarcane! :-D
:thumbup: Jos jedan
Djuro11
Posts: 429
Joined: 12/02/2013 18:13

#48 Re: Kozarac

Post by Djuro11 »

mO k3 wrote:Posto mi se familija udala u kozarac mogu reci da su kuce napravili , preko zime tu i tamo bude naroda ,ali sezona je ljetnja tada je kozarac pun ko sibica :)
Tacno tako.Nazalost
Djuro11
Posts: 429
Joined: 12/02/2013 18:13

#49 Re: Kozarac

Post by Djuro11 »

Navodno se ''prica'' kako ce eto neki poslanici Bosnjaci medju njima i Cirkin traziti opcinu Kozarac.Znas volio bih nego ista da se formira,ali to su prazne price.Ne vjerujem da ce se desiti.Znam da bi ulaganja u taj kraj bila znatno veca.I sigurno bi i zvanicno Sarajevo vise zeljelo da pogura opcinu.To bi bila etnicka homogena opcina u manjem entitetu.S veoma jakom ekonomijom

Realno moj san dugi niz godina je da se Kozarcu vrati opcina koju su imali do 60 tih godina.Ali sumnjam da ce se to desiti
User avatar
Suljagica sokak
Posts: 135
Joined: 18/02/2020 23:36

#50 Re: Kozarac

Post by Suljagica sokak »

Djuro11 wrote: 02/07/2014 23:10 Navodno se ''prica'' kako ce eto neki poslanici Bosnjaci medju njima i Cirkin traziti opcinu Kozarac.Znas volio bih nego ista da se formira,ali to su prazne price.Ne vjerujem da ce se desiti.Znam da bi ulaganja u taj kraj bila znatno veca.I sigurno bi i zvanicno Sarajevo vise zeljelo da pogura opcinu.To bi bila etnicka homogena opcina u manjem entitetu.S veoma jakom ekonomijom

Realno moj san dugi niz godina je da se Kozarcu vrati opcina koju su imali do 60 tih godina.Ali sumnjam da ce se to desiti
7 godina kasnije dijelovi Kozarca se pripajaju novoj opstini Omarska...
Post Reply