Kovrcava kosa

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Kodi96
Posts: 75
Joined: 27/08/2017 14:42

#1 Kovrcava kosa

Post by Kodi96 »

Mozete li preporuciti neki dobar sampon, regenerator i neko sredstvo za oblikovanje koje bi koristite za vasu kosu
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#2 Re: Kovrcava kosa

Post by Mis mekinjas »

Image
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#3 Re: Kovrcava kosa

Post by hadzinicasa »

Mis mekinjas wrote:Image
hm
sta ti je ovo?
zadnji put kad sam se sisala igrom slucaja naletimna frizerku koja ima kovrdzavu kosu <3
nikad me Niko bolje nije osisao. mislim da samo one Koje imaju kovrdzavu kosu umiju s kovrdzavom kosom. znaci operem, osusim i sama se slozi.
pitam je sta stavlja na kosu kaze samo i iskljucivo pivo. znaci opere kosu najobicnijim samponom, stavi najobicniji bilo koji Regenerator i onda na nju pivo, ali ga otvori i pusti da odstoji 24 sata prije nanosenja na kosu

e moracu probati.

p.s. ja sam Problem cufanja lokni, (rascupavanja) rijesila djelomicno satenskom jastucnicom
Zizi505
Posts: 9251
Joined: 25/04/2011 14:06

#4 Re: Kovrcava kosa

Post by Zizi505 »

Moja prijateljica ima kovrdzavu kosu i od svih preparata koje je isprobala najbolje joj oblikuje kovrce losion za tijelo, cini mi se da je Nivein.
Kodi96
Posts: 75
Joined: 27/08/2017 14:42

#5 Re: Kovrcava kosa

Post by Kodi96 »

Ja sam do sad koristila svakojake kreme za oblikovanje i pjenee, ali sad sam presla na proizvode koji nema silikone u sebi, pa mi je tesko da kod nas pronadjem neku kremu ili nesto drugo za oblikovanje bez silikona
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#6 Re: Kovrcava kosa

Post by Mis mekinjas »

hadzinicasa wrote:
Mis mekinjas wrote:Image
hm
sta ti je ovo?
zadnji put kad sam se sisala igrom slucaja naletimna frizerku koja ima kovrdzavu kosu <3
nikad me Niko bolje nije osisao. mislim da samo one Koje imaju kovrdzavu kosu umiju s kovrdzavom kosom. znaci operem, osusim i sama se slozi.
pitam je sta stavlja na kosu kaze samo i iskljucivo pivo. znaci opere kosu najobicnijim samponom, stavi najobicniji bilo koji Regenerator i onda na nju pivo, ali ga otvori i pusti da odstoji 24 sata prije nanosenja na kosu

e moracu probati.

p.s. ja sam Problem cufanja lokni, (rascupavanja) rijesila djelomicno satenskom jastucnicom
E ovo da prostis kad stavim na ruku isto sjeme.
Ja sam se spasila kako sam se osisala. Imam nesto sad kao Tina Turner iz kratkokosih faza. Nemam fen, ne koristim cesalj, nema dlaka nigdje. Prestala sam koristiti regeneratore samo uzmem ovo. Nesto je kao učvršćivač s tim da ne sljepljuje kao gel i krema. Uglavnom kad stavim samo se lokne sloze i ostanu. Meni prijateljica frizerka kupila jednom i evo vec par godina ja bez toga nisam. Ne puca mi kosa, ne cvjetaju lokne. Sjecam se dok je bila duga, sve operem ona fina a drugi dan vec moram u rep vezati.

Probala sam pivo ali stalno sam osjetila smrad pive. Mada okolina se nije zalila ali meni eto smrdilo
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#7 Re: Kovrcava kosa

Post by hadzinicasa »

Mis mekinjas wrote: p.s. ja sam Problem cufanja lokni, (rascupavanja) rijesila djelomicno satenskom jastucnicom
E ovo da prostis kad stavim na ruku isto sjeme.
Ja sam se spasila kako sam se osisala. Imam nesto sad kao Tina Turner iz kratkokosih faza. Nemam fen, ne koristim cesalj, nema dlaka nigdje. Prestala sam koristiti regeneratore samo uzmem ovo. Nesto je kao učvršćivač s tim da ne sljepljuje kao gel i krema. Uglavnom kad stavim samo se lokne sloze i ostanu. Meni prijateljica frizerka kupila jednom i evo vec par godina ja bez toga nisam. Ne puca mi kosa, ne cvjetaju lokne. Sjecam se dok je bila duga, sve operem ona fina a drugi dan vec moram u rep vezati.

Probala sam pivo ali stalno sam osjetila smrad pive. Mada okolina se nije zalila ali meni eto smrdilo[/quote]

jesu ovo dva proizvoda? de posalji link pliz, corava sam ne vidim procitati.

Imam i ja sad kracu, malo duzi bob nesto izfazoniran taman da mogu rep svezati ja sam koristila ovu godinama:
Image

pa ne znam sta su uradili, nesto su joj promijenili, prije par mjeseci, sad kad stavim samo sve spljuhne, svilenkasta mi kosa bude i sve klizi i ne koristim je vise.... sad se dovijam nekim kombinacijama zaostalih krema (stavim malo jedne koja sljepljuje kao tutkalo - Keune + ova, plus neka noname, cirkus) i trazim tu jednu pravu....

pocesljala se nisam ja mislim 20 godina :) ni ne posjedujem cesalj, sisam se jednom godisnje, ali ne puca kosa.... frizura moze 5 dana lezerno, onda vezi :)
Kodi96
Posts: 75
Joined: 27/08/2017 14:42

#8 Re: Kovrcava kosa

Post by Kodi96 »

hadzinicasa wrote:
Mis mekinjas wrote:
pa ne znam sta su uradili, nesto su joj promijenili, prije par mjeseci, sad kad stavim samo sve spljuhne, svilenkasta mi kosa bude i sve klizi i ne koristim je vise.... sad se dovijam nekim kombinacijama zaostalih krema (stavim malo jedne koja sljepljuje kao tutkalo - Keune + ova, plus neka noname, cirkus) i trazim tu jednu pravu....

pocesljala se nisam ja mislim 20 godina :) ni ne posjedujem cesalj, sisam se jednom godisnje, ali ne puca kosa.... frizura moze 5 dana lezerno, onda vezi :)
Koju Keune koristis?
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#9 Re: Kovrcava kosa

Post by Mis mekinjas »

hadzinicasa wrote:
Mis mekinjas wrote: p.s. ja sam Problem cufanja lokni, (rascupavanja) rijesila djelomicno satenskom jastucnicom
E ovo da prostis kad stavim na ruku isto sjeme.
Ja sam se spasila kako sam se osisala. Imam nesto sad kao Tina Turner iz kratkokosih faza. Nemam fen, ne koristim cesalj, nema dlaka nigdje. Prestala sam koristiti regeneratore samo uzmem ovo. Nesto je kao učvršćivač s tim da ne sljepljuje kao gel i krema. Uglavnom kad stavim samo se lokne sloze i ostanu. Meni prijateljica frizerka kupila jednom i evo vec par godina ja bez toga nisam. Ne puca mi kosa, ne cvjetaju lokne. Sjecam se dok je bila duga, sve operem ona fina a drugi dan vec moram u rep vezati.

Probala sam pivo ali stalno sam osjetila smrad pive. Mada okolina se nije zalila ali meni eto smrdilo
jesu ovo dva proizvoda? de posalji link pliz, corava sam ne vidim procitati.

Imam i ja sad kracu, malo duzi bob nesto izfazoniran taman da mogu rep svezati ja sam koristila ovu godinama:
Image

pa ne znam sta su uradili, nesto su joj promijenili, prije par mjeseci, sad kad stavim samo sve spljuhne, svilenkasta mi kosa bude i sve klizi i ne koristim je vise.... sad se dovijam nekim kombinacijama zaostalih krema (stavim malo jedne koja sljepljuje kao tutkalo - Keune + ova, plus neka noname, cirkus) i trazim tu jednu pravu....

pocesljala se nisam ja mislim 20 godina :) ni ne posjedujem cesalj, sisam se jednom godisnje, ali ne puca kosa.... frizura moze 5 dana lezerno, onda vezi :)[/quote]

Poslala sam ti PP, ovo je jedan proizvod samo dodje upakiran u ovaj papir.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#10 Re: Kovrcava kosa

Post by hadzinicasa »

@Kodi96 evo ovu:
Image

ali ne preporucujem, kao tutkalo je, ulijepi kosu, grozna je.

@misice - hvala ti, nasla, narucila, bumo vidjeli.
Post Reply