Kosovo treba ostati u sastavu Srbije

Post Reply
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#151

Post by mr__bosnjak »

slimmersex wrote:
Tamo neka wrote:Jos jedan papak. :roll:
Kolko -tolko ipak je Muslimana u Bih najvise-ne uspjeste nas pobit,a radjaju se Mashala svaki dan novi.A ti popisuj sta hoces i koliko hoces.
Vase mi srpske istorije pun K...c.Najposlije to nikog i ne zanima osim vas samih!!!!!!!!
Mi imamo svoju istoriju i ona je jako svjeza-dokazana.
Tako da se ne bavimo improvizovanim stvarima.
Nazivajuci Albance -sipcima dokazujes samo Ozrensko skolovanje!
Vi ste inace uvijek ugrozeni samo sto ne kontate od koga.Naime od samih SEBE!
glupa si, nepismena, neobrazovana i zadojena mrznjom. evo relevantnih, nezavisnih podataka o populaciji samo u sarajevu prije nego sto su srbi poubijani 1941. u cijeloj bosni razlika je jos drasticnija, tako da se nemate pravo zaliti na RS jer je NDH u stvari vama dala vecinu.

Historically Sarajevo had always been a very populous city, but as the Ottoman Empire declined, so did its population. Although it had around 100,000 people in the 1660s, by the end of World War II in the 1940s Sarajevo had only grown to some 115,000 people.

The population of the district of Sarajevo according to the 1921 Kingdom of Serbs, Croats and Slovenes religious population census:

Serbian Orthodox Christians 56.3%
Sunni Muslims 33.9%
The population of the district of Sarajevo according to the 1921 Kingdom of Serbs, Croats and Slovenes religious population census:

Serbian Orthodox Christians 55,477 (38.6%%)
Sunni Muslims 50,270 (34.9%)
Roman Catholic Christians 29,395 (20.4%)
others 8,768 (6.1%)

http://en.wikipedia.org/wiki/Historical ... f_Sarajevo

sada su "bosnjaci" 90% vecina u sarajevu, pa se jasno vidi cija je to istorijski u stvari zemlja i ko je koga istjerao u zadnjih 100 godina. naravno, pripomazu vam sandzaklije koje se i dalje masovno kote na srpskoj zemlji.
Kao prvo mali oni se "kote" na svom Sandzaku sto ste ga vi okupirali kao i Kosovo. I bilo bi ih i vise da ih ne gonite i ne ubijate svakih 30 godina. Onda da malo znas citat ista osim srpske propagande znao bi da je u Sarjavu u Osmansko doba 95% stanovnistva bilo bosnjacko! A tada je i nastalo! Srbi su u 19 stoljecu bili nova pojava na ovim prostorima jer su do tad bili BOSNJACI! Ili ti ne razlikujes vjeru od nacije kao obicno. Ustase jesu ubijale, ali sta cemo onda sa Podrinjem? Oko 2000 Bosnjaka ubijeno u zimi 41´ na 42´ sta cemo sa tim? I onda ste jos izvrsili jos krvaviju reprizu.

@Back...

Sta ces kad sam podmitio sve do jednog moderatora :D
BackSeatDriver81
Posts: 63
Joined: 26/10/2006 23:54

#152

Post by BackSeatDriver81 »

mr__bosnjak wrote:
slimmersex wrote:
Tamo neka wrote:Jos jedan papak. :roll:
Kolko -tolko ipak je Muslimana u Bih najvise-ne uspjeste nas pobit,a radjaju se Mashala svaki dan novi.A ti popisuj sta hoces i koliko hoces.
Vase mi srpske istorije pun K...c.Najposlije to nikog i ne zanima osim vas samih!!!!!!!!
Mi imamo svoju istoriju i ona je jako svjeza-dokazana.
Tako da se ne bavimo improvizovanim stvarima.
Nazivajuci Albance -sipcima dokazujes samo Ozrensko skolovanje!
Vi ste inace uvijek ugrozeni samo sto ne kontate od koga.Naime od samih SEBE!
glupa si, nepismena, neobrazovana i zadojena mrznjom. evo relevantnih, nezavisnih podataka o populaciji samo u sarajevu prije nego sto su srbi poubijani 1941. u cijeloj bosni razlika je jos drasticnija, tako da se nemate pravo zaliti na RS jer je NDH u stvari vama dala vecinu.

Historically Sarajevo had always been a very populous city, but as the Ottoman Empire declined, so did its population. Although it had around 100,000 people in the 1660s, by the end of World War II in the 1940s Sarajevo had only grown to some 115,000 people.

The population of the district of Sarajevo according to the 1921 Kingdom of Serbs, Croats and Slovenes religious population census:

Serbian Orthodox Christians 56.3%
Sunni Muslims 33.9%
The population of the district of Sarajevo according to the 1921 Kingdom of Serbs, Croats and Slovenes religious population census:

Serbian Orthodox Christians 55,477 (38.6%%)
Sunni Muslims 50,270 (34.9%)
Roman Catholic Christians 29,395 (20.4%)
others 8,768 (6.1%)

http://en.wikipedia.org/wiki/Historical ... f_Sarajevo

sada su "bosnjaci" 90% vecina u sarajevu, pa se jasno vidi cija je to istorijski u stvari zemlja i ko je koga istjerao u zadnjih 100 godina. naravno, pripomazu vam sandzaklije koje se i dalje masovno kote na srpskoj zemlji.
Kao prvo mali oni se "kote" na svom Sandzaku sto ste ga vi okupirali kao i Kosovo. I bilo bi ih i vise da ih ne gonite i ne ubijate svakih 30 godina. Onda da malo znas citat ista osim srpske propagande znao bi da je u Sarjavu u Osmansko doba 95% stanovnistva bilo bosnjacko! A tada je i nastalo! Srbi su u 19 stoljecu bili nova pojava na ovim prostorima jer su do tad bili BOSNJACI! Ili ti ne razlikujes vjeru od nacije kao obicno. Ustase jesu ubijale, ali sta cemo onda sa Podrinjem? Oko 2000 Bosnjaka ubijeno u zimi 41´ na 42´ sta cemo sa tim? I onda ste jos izvrsili jos krvaviju reprizu.

@Back...

Sta ces kad sam podmitio sve do jednog moderatora :D
Prije će biti da svaki forum mora imati barem jednu dvorsku ludu. :) :)
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#153

Post by _BosanaC »

BackSeatDriver81 wrote:
mr__bosnjak wrote:
slimmersex wrote: glupa si, nepismena, neobrazovana i zadojena mrznjom. evo relevantnih, nezavisnih podataka o populaciji samo u sarajevu prije nego sto su srbi poubijani 1941. u cijeloj bosni razlika je jos drasticnija, tako da se nemate pravo zaliti na RS jer je NDH u stvari vama dala vecinu.

Historically Sarajevo had always been a very populous city, but as the Ottoman Empire declined, so did its population. Although it had around 100,000 people in the 1660s, by the end of World War II in the 1940s Sarajevo had only grown to some 115,000 people.

The population of the district of Sarajevo according to the 1921 Kingdom of Serbs, Croats and Slovenes religious population census:

Serbian Orthodox Christians 56.3%
Sunni Muslims 33.9%
The population of the district of Sarajevo according to the 1921 Kingdom of Serbs, Croats and Slovenes religious population census:

Serbian Orthodox Christians 55,477 (38.6%%)
Sunni Muslims 50,270 (34.9%)
Roman Catholic Christians 29,395 (20.4%)
others 8,768 (6.1%)

http://en.wikipedia.org/wiki/Historical ... f_Sarajevo

sada su "bosnjaci" 90% vecina u sarajevu, pa se jasno vidi cija je to istorijski u stvari zemlja i ko je koga istjerao u zadnjih 100 godina. naravno, pripomazu vam sandzaklije koje se i dalje masovno kote na srpskoj zemlji.
Kao prvo mali oni se "kote" na svom Sandzaku sto ste ga vi okupirali kao i Kosovo. I bilo bi ih i vise da ih ne gonite i ne ubijate svakih 30 godina. Onda da malo znas citat ista osim srpske propagande znao bi da je u Sarjavu u Osmansko doba 95% stanovnistva bilo bosnjacko! A tada je i nastalo! Srbi su u 19 stoljecu bili nova pojava na ovim prostorima jer su do tad bili BOSNJACI! Ili ti ne razlikujes vjeru od nacije kao obicno. Ustase jesu ubijale, ali sta cemo onda sa Podrinjem? Oko 2000 Bosnjaka ubijeno u zimi 41´ na 42´ sta cemo sa tim? I onda ste jos izvrsili jos krvaviju reprizu.

@Back...

Sta ces kad sam podmitio sve do jednog moderatora :D
Prije će biti da svaki forum mora imati barem jednu dvorsku ludu. :) :)

:lol: :lol: :lol:
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#154

Post by danas »

niko ne sme da vas bije... osim mene :oops: :-)
BackSeatDriver81
Posts: 63
Joined: 26/10/2006 23:54

#155

Post by BackSeatDriver81 »

danas wrote:niko ne sme da vas bije... osim mene :oops: :-)
kako ono beše: niko ne sme da vas bije osim vaše i naše milicije.
hool
Posts: 343
Joined: 31/07/2006 13:40

#156

Post by hool »

BackSeatDriver81 wrote:
hool wrote:
BackSeatDriver81 wrote: Demontiraj ti sebe! Nemate li pametnija posla od bavljenja Srbijom? U BiH kao nema dovoljno problema?
Sta mislis ko nam je napravio najvece probleme :? Da nije slucajno srbija (ps. namjerno malim slovima :D )
Nije svima.
Znam!
Nije vama, cetnicima 8-)
BackSeatDriver81
Posts: 63
Joined: 26/10/2006 23:54

#157

Post by BackSeatDriver81 »

hool wrote:
BackSeatDriver81 wrote:
hool wrote: Sta mislis ko nam je napravio najvece probleme :? Da nije slucajno srbija (ps. namjerno malim slovima :D )
Nije svima.
Znam!
Nije vama, cetnicima 8-)

Opet generalizovanje! Pretpostavljam isto se odnosi i na Hrvatsku i ustaše.

Mi smo "čete i uje"! Kojeg đavla onda sarađujete sa nama? Zašto onda želite suživot sa nama?
buggy
Posts: 17
Joined: 11/07/2005 10:33
Location: lesoto

#158

Post by buggy »

Albanci su lijek za štetnike, četinare, vlahadiju, srbove ili kako god hoćete. Da je bilo sreće pa da se i u BiH primijenio albanski model danas nebi bilo RS, NI Dodika i sličnih.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#159

Post by Vodenjak »

zoom66 wrote:hool & buggy, smatrajte da ste otishli na sluzbeni..:-)
Vidi ti..
Pa i ti ponekad ubodes... :D :D

Nego, ako im prEznas dnevnice i putne troskove, onda ja hocu povisicu! 8-) :kravata:

:D
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#160

Post by mr__bosnjak »

BackSeatDriver81 wrote:Opet generalizovanje! Pretpostavljam isto se odnosi i na Hrvatsku i ustaše.

Mi smo "čete i uje"! Kojeg đavla onda sarađujete sa nama? Zašto onda želite suživot sa nama?
Cetnici = Kreatori, sprovodioci i podrzavaoci ideje etnicki ciste "velike srbije" odnosno veliko-srpskog fasistickog agresorsko-genocidnog projekta.

Ustase = Kreatori, sprovodioci i podrzavaoci ideje etnicki ciste "velike hrvatske" odnosno veliko-hrvatskog fasistickog agresorsko-genocidnog projekta.

Sa cetnicima i ustasama necemo suzivot, niko ne zeli suzivot sa svojim koljacima. A sa normalnim odnosno pro-bosanskim Srbima i Hrvatima hocemo. Kontas sad? Kad ja kazem "rs je vecina cetnici" to kazem jer vecina tamo PODRZAVA TU ISTU "rs" STVORENO CETNISTVOM! Ne mozes ti podrzavat "treci rajh" a ne bit nacista, kontas li sad? Nije to generalizovanje nego cinjenica. Prestanite vise kukati kako vas Bosnjaci napadaju kad je i dalje pola Bosne pod okupacijom. Pa sad ti opet opali "kako se sa tobom ne moze pricat" buhuhu... :lol:
Shoba
Posts: 1734
Joined: 24/11/2003 00:00

#161

Post by Shoba »

sa albancima nemamo bas nista zajednicko. kao ni sa madjarima, rumunima, kinezima, itd. Mi smo ipak juzni slaveni. sto albanci nisu. Prema tome, htjeli mi to ili ne, blizi nam je i beograd i zagreb nego tirana ili pristina.

Meni je samo sega kako se kosovari busaju u prsa, i masu oruzjem, a dobili su debele batine i pobjegli su svi u albaniju , i da ne bi amerike, nikad ih na kosovu ne bi bilo. Imali su srece i pameti, za razliku od nas........
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#162

Post by zavrzlama »

Albanci na Kosovu nek se zahvale ludom Milosevicu i pogresnoj strategiji velikosrpskog projekta....

Jer je Milosevic cistio ribu od repa(Slovenije) ..a da je poceo od glave tj. Kosova ...danas bi se raspravljalo o priznanju BIH,a Kosovo bi bilo duboko u Srbiji bez Albanaca...
Shoba
Posts: 1734
Joined: 24/11/2003 00:00

#163

Post by Shoba »

zavrzlama wrote:Albanci na Kosovu nek se zahvale ludom Milosevicu i pogresnoj strategiji velikosrpskog projekta....

Jer je Milosevic cistio ribu od repa(Slovenije) ..a da je poceo od glave tj. Kosova ...danas bi se raspravljalo o priznanju BIH,a Kosovo bi bilo duboko u Srbiji bez Albanaca...
Da su svi u isto vrijeme proglasili nezavisnost ne bi bilo nista......pokoja carka i gotova prica......ovako, Slobo je koristio englesku taktiku Case By Case (slucaj po slucaj) i to nas je sviju sjebalo........ma njega su podrzavali masovno sa zapada. sad kao peru ruke od toga.....
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#164

Post by Vodenjak »

Shoba wrote:
zavrzlama wrote:Albanci na Kosovu nek se zahvale ludom Milosevicu i pogresnoj strategiji velikosrpskog projekta....

Jer je Milosevic cistio ribu od repa(Slovenije) ..a da je poceo od glave tj. Kosova ...danas bi se raspravljalo o priznanju BIH,a Kosovo bi bilo duboko u Srbiji bez Albanaca...
Da su svi u isto vrijeme proglasili nezavisnost ne bi bilo nista......pokoja carka i gotova prica......ovako, Slobo je koristio englesku taktiku Case By Case (slucaj po slucaj) i to nas je sviju sjebalo........ma njega su podrzavali masovno sa zapada. sad kao peru ruke od toga.....
Koliko god to bilo cudno, Milosevic je u vrijeme dok je svoju soldatesku slao u Bosnu, bio indirektno podrzavan i od strane Albanaca sa Kosova.
U vrijeme najvece frke kod nas, u Srbiji su se u nekoliko navrata odrzali izbori koje su Albanci sa Kosova listom bojkotovali. Da su tada izasli na izbore i glasali protiv Milosevica, ako nista drugo, uradili bi to da se Srbija sama o sebi zabavi u borbi za vlast.
A oni su se ponasali kao da ih se sve to ne tice pravdajuci se time kako se oni ne osjecaju dijelom te iste Srbije.
To je bilo njihovo pravo i sada neka se za svoje pravo da se potpuno odvoje od Srbije sami i izbore. Ne osjecam bilo kakvu potrebu a jos manje odgovornost da za njih navijam!
Osim naravno mog stava da sam protiv mijenjanja granica utvrdjenim AVNOJ-em, stava koji je za BiH bio temelj odbrane u proteklom ratu.
Mnogi su, cini se, to podobro zaboravili!
Skaras
Posts: 20
Joined: 23/08/2006 14:15
Location: Swe
Contact:

#165

Post by Skaras »

Koliko god to bilo cudno, Milosevic je u vrijeme dok je svoju soldatesku slao u Bosnu, bio indirektno podrzavan i od strane Albanaca sa Kosova.
U vrijeme najvece frke kod nas, u Srbiji su se u nekoliko navrata odrzali izbori koje su Albanci sa Kosova listom bojkotovali. Da su tada izasli na izbore i glasali protiv Milosevica, ako nista drugo, uradili bi to da se Srbija sama o sebi zabavi u borbi za vlast.
Albansko bojkotovanje izbora je bio sasvim logican izbor utemeljen na separatistickim ambicijama. No, niti konsenzusni albanski izlazak na izbore nebi ni u kojem slucaju distrahirao i Milosevic se pozabavio o samo sebi a kamo li poljuljao njegov hegemonisticki polozaj...
Osim naravno mog stava da sam protiv mijenjanja granica utvrdjenim AVNOJ-em, stava koji je za BiH bio temelj odbrane u proteklom ratu.
Mnogi su, cini se, to podobro zaboravili!
Ovo si u pravu 150% :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#166

Post by Vodenjak »

Skaras wrote:
Koliko god to bilo cudno, Milosevic je u vrijeme dok je svoju soldatesku slao u Bosnu, bio indirektno podrzavan i od strane Albanaca sa Kosova.
U vrijeme najvece frke kod nas, u Srbiji su se u nekoliko navrata odrzali izbori koje su Albanci sa Kosova listom bojkotovali. Da su tada izasli na izbore i glasali protiv Milosevica, ako nista drugo, uradili bi to da se Srbija sama o sebi zabavi u borbi za vlast.
Albansko bojkotovanje izbora je bio sasvim logican izbor utemeljen na separatistickim ambicijama. No, niti konsenzusni albanski izlazak na izbore nebi ni u kojem slucaju distrahirao i Milosevic se pozabavio o samo sebi a kamo li poljuljao njegov hegemonisticki polozaj...

Oooo da, i te kako bi!
Njegove pobjede u tim godinama nisu bile previse ubjedljive i albanski glasovi bi sasvim sigurno odnijeli prevagu.
Alternativa Milosevicu u tim godinama nije bila nista bolja od njega. Ali, to je u kalkulacijama mnogo manje vazno. Vazno je to da on ne bi olako predao vlast a onda bi to neminovno vodilo do medjusobne borbe odnosno rascjepa medju njima samima. Ne zaboravimo da je "jedinstvo srpskog naroda" u tim godinama bilo najbitniji faktor njihove snage kako na bojnom polju tako i prilikom predstavljanja njihovih teza pred medjunarodnom zajednicom.
Post Reply