Kosovo

User avatar
Prpa.ba
Posts: 11039
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#3751 Re: Kosovo

Post by Prpa.ba »

Respektabilan proces opremanja. :thumbup:

Za to vrijeme, Bosnjaci imaju 4 oklopna vozila, 7 obecanih i jedan helikopter na papiru. I policijske golfove.

Standardno, ozbiljni narodi se ozbiljno spremaju, a Bosnjaci pricaju o Titovom vremenu i imaju luga za bacati u oci. :mrgreen:
User avatar
N.N.
Posts: 3030
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#3752 Re: Kosovo

Post by N.N. »

Bosnjaci kao narod ili proBiH strana mogu samo da policijske agencije opremaju na fazon Kosovara.
Mijenjaj zakone, ubacuj sto vise dozvoljenih stavki za nabavku oruzja i opleti.

Inace i da narucis Jevelin kao OS, ajmo onda lagano na tri strane dijeli. Ili mozda mislimo da bi sve u Rajlovac ili Zenicu to strpali !? :D

Ko nam jebe mater kada su Kosovari bolju drzavu napravili.
ReymondReddington
Posts: 676
Joined: 07/01/2018 22:25

#3753 Re: Kosovo

Post by ReymondReddington »

N.N. wrote: 14/01/2024 00:14 Bosnjaci kao narod ili proBiH strana mogu samo da policijske agencije opremaju na fazon Kosovara.
Mijenjaj zakone, ubacuj sto vise dozvoljenih stavki za nabavku oruzja i opleti.

Inace i da narucis Jevelin kao OS, ajmo onda lagano na tri strane dijeli. Ili mozda mislimo da bi sve u Rajlovac ili Zenicu to strpali !? :D

Ko nam jebe mater kada su Kosovari bolju drzavu napravili.
*Kad je Kosovarima data bolja drzava.
User avatar
atmel
Posts: 1657
Joined: 02/02/2005 20:05
Location: planet zemlja

#3754 Re: Kosovo

Post by atmel »

ReymondReddington wrote: 14/01/2024 10:49
N.N. wrote: 14/01/2024 00:14 Bosnjaci kao narod ili proBiH strana mogu samo da policijske agencije opremaju na fazon Kosovara.
Mijenjaj zakone, ubacuj sto vise dozvoljenih stavki za nabavku oruzja i opleti.

Inace i da narucis Jevelin kao OS, ajmo onda lagano na tri strane dijeli. Ili mozda mislimo da bi sve u Rajlovac ili Zenicu to strpali !? :D

Ko nam jebe mater kada su Kosovari bolju drzavu napravili.
*Kad je Kosovarima data bolja drzava.
:thumbup:
Inače bi u Albaniji svi završili.
Bosanci su se tukli sa tzv VRS, tzv HVO, babinim izdajnicima, tzv VRSK, raznoraznim Legijama, Arkanovcima i raznoraznim govnima od susjeda i komšija. Blokirani sa svih strana, embargo, gladni i poderani. Da smo mi imali jednu Albaniju da graniči sa nama, danas bi se druga pjesma pjevala.Naivnom Bošnji šalonci i skutori nabijaju komplekse ovdje na forumu.
:bih:
User avatar
agim.
Posts: 375
Joined: 13/04/2012 00:45

#3755 Re: Kosovo

Post by agim. »

atmel wrote: 14/01/2024 15:14
ReymondReddington wrote: 14/01/2024 10:49
N.N. wrote: 14/01/2024 00:14 Bosnjaci kao narod ili proBiH strana mogu samo da policijske agencije opremaju na fazon Kosovara.
Mijenjaj zakone, ubacuj sto vise dozvoljenih stavki za nabavku oruzja i opleti.

Inace i da narucis Jevelin kao OS, ajmo onda lagano na tri strane dijeli. Ili mozda mislimo da bi sve u Rajlovac ili Zenicu to strpali !? :D

Ko nam jebe mater kada su Kosovari bolju drzavu napravili.
*Kad je Kosovarima data bolja drzava.
:thumbup:
Inače bi u Albaniji svi završili.
Bosanci su se tukli sa tzv VRS, tzv HVO, babinim izdajnicima, tzv VRSK, raznoraznim Legijama, Arkanovcima i raznoraznim govnima od susjeda i komšija. Blokirani sa svih strana, embargo, gladni i poderani. Da smo mi imali jednu Albaniju da graniči sa nama, danas bi se druga pjesma pjevala.Naivnom Bošnji šalonci i skutori nabijaju komplekse ovdje na forumu.
:bih:
Bas tako :thumbup:
--------------------------------------------
Iskreno, i ja sam Albanac kao i oni u Albaniji, ali u tadasnje vrijeme se mislilo da cemo imati drugaciju drzavu Albaniju nego sto jeste za ovo vreme .
Nismo se nadali da jedan Albanski premijer podržava novu Jugoslaviju (otvoreni Balkan ) više od same Srbije .
Postoji pomoć iz Albanije, ne možemo je poreći, ali ne na nivou na kojem većina ljudi misli ... Nacionalisti nisu vecina , evo primjera ,


Za Reprezentaciju Albaniju igraju samo 3-4 Albanaca iz Albanije , ostali su sa Kosova i Makedonije .


-------------------------------------------------------------------------------------

Premijer Kosova Albin Kurti osnovao je sigurnosni fond za prikupljanje novca za vojsku Kosova i pozvao građane da mu daju doprinos.
- U skladu sa potrebama Kosovskih sigurnosnih snaga, trenutnom situacijom i nakon konsultacija sa međunarodnim partnerima, ovlastio sam danas Ministarstvo finansija da osnuje 'Bezbjednosni fond', naveo je Kurti .
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#3756 Re: Kosovo

Post by sehohari »

agim. wrote: 14/01/2024 17:30
atmel wrote: 14/01/2024 15:14
ReymondReddington wrote: 14/01/2024 10:49
*Kad je Kosovarima data bolja drzava.
:thumbup:
Inače bi u Albaniji svi završili.
Bosanci su se tukli sa tzv VRS, tzv HVO, babinim izdajnicima, tzv VRSK, raznoraznim Legijama, Arkanovcima i raznoraznim govnima od susjeda i komšija. Blokirani sa svih strana, embargo, gladni i poderani. Da smo mi imali jednu Albaniju da graniči sa nama, danas bi se druga pjesma pjevala.Naivnom Bošnji šalonci i skutori nabijaju komplekse ovdje na forumu.
:bih:
Bas tako :thumbup:
--------------------------------------------
Iskreno, i ja sam Albanac kao i oni u Albaniji, ali u tadasnje vrijeme se mislilo da cemo imati drugaciju drzavu Albaniju nego sto jeste za ovo vreme .
Nismo se nadali da jedan Albanski premijer podržava novu Jugoslaviju (otvoreni Balkan ) više od same Srbije .
Postoji pomoć iz Albanije, ne možemo je poreći, ali ne na nivou na kojem većina ljudi misli ... Nacionalisti nisu vecina , evo primjera ,


Za Reprezentaciju Albaniju igraju samo 3-4 Albanaca iz Albanije , ostali su sa Kosova i Makedonije .


-------------------------------------------------------------------------------------

Premijer Kosova Albin Kurti osnovao je sigurnosni fond za prikupljanje novca za vojsku Kosova i pozvao građane da mu daju doprinos.
- U skladu sa potrebama Kosovskih sigurnosnih snaga, trenutnom situacijom i nakon konsultacija sa međunarodnim partnerima, ovlastio sam danas Ministarstvo finansija da osnuje 'Bezbjednosni fond', naveo je Kurti .
Misli se više na logističku podršku.

Bosna je bila u problemu što je u geografskom sendviču svojih neprijatelja. Čak i kada bi cijela Bosna bila pod kontrolom, opet bi graničili sa Hrvatskom i Srbijom.

Slažem se sa primjedbama politike u Tirani, naročito kada je poredimo sa iredentizmom iz Beograda, pa i Zagreba.
Da li misliš da je na to možda uticala izolacija Albanije tokom Hoxhove vlasti, ali i drugačiji pristup prema Kosovu i prema Albaniji (Albanci u Albaniji su npr. uvijek Albanci, Albanci na Kosovu "šiptari", najveći primjer kako srpska politika radi)
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2896
Joined: 24/08/2003 00:00

#3757 Re: Kosovo

Post by Novi_Nick »

Za "agim"

Prvo kako niste znali, kada vam je u Albaniju ubacen Edi Rama, mislim pravoslavne religije, koji je dugo zivio u Francuskoj i francuzi su ga ubacili za predsjednika Albanije da posvadja Kosovo i Albaniju. Vidis, znao je sve sta je Srbija uradila na Kosovu zadnjih 120 g. i opet je bez problema uletio u "Otvoreni Balkan" sa njima, i jos je navlacio i Kosovo da udje u tu "zajednicu takozvanog "srpskog sveta" On uopste ne misli na Albance u Albaniji i tu je iz drugih razloga, a ne ponasa se kao drzavnik nego kao neki maneken, on je po profesiji umjetnik a ne politicar.

Drugo, vrlo je cudno, da Kosovo nije prije napada Srbije na Kosovo napravilo bolje kontakte sa Albanijom i bolje se naoruzalo tada preko Albanije, jer Kosovo je imalo Albaniju iza ledza. Gdje vam je tada bila kosovska dijaspora da vas bolje finansira i naoruza.

Trece ovaj tvoj prilog sa YouTube da se Albanke udaju za Srbe nije dobro za same Albance. Prvo zato, je Srbija je u zadnjih 120 g. napravila velike pokolje i zlocine nad Albanacima u Albaniji i na Kosovu. Srbija je napala Kosovo i Albaniju u Balkanskim ratovima, prvom svjetskom ratu, Okupirala je Albaniju sve do Draca (Durres) i sada ponovo napala Kosovo 1999 g. Sve te Albanke koje su se udale za Srbe su buduci Srbi koji ce vas opet mrziti i gledati da vas prevare u uzmu dijelove Kosova i Albanije cim im se ukaze prva prilika za to. Vi mozete i trebate saradjivati sa njima, ali ih morate uvijek drzati na distanci i nikada ne vjerovati njihovim pricama i obecanjima.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2896
Joined: 24/08/2003 00:00

#3758 Re: Kosovo

Post by Novi_Nick »

sehohari post_id=19199246 time=1705259553 user_id=373015]
za agim. post_id=19198967 time=1705249809 user_id=223078]

Misli se više na logističku podršku.

Bosna je bila u problemu što je u geografskom sendviču svojih neprijatelja. Čak i kada bi cijela Bosna bila pod kontrolom, opet bi graničili sa Hrvatskom i Srbijom.

Slažem se sa primjedbama politike u Tirani, naročito kada je poredimo sa iredentizmom iz Beograda, pa i Zagreba.
Da li misliš da je na to možda uticala izolacija Albanije tokom Hoxhove vlasti, ali i drugačiji pristup prema Kosovu i prema Albaniji (Albanci u Albaniji su npr. uvijek Albanci, Albanci na Kosovu "šiptari", najveći primjer kako srpska politika radi)
To je jasno i pticama na grani zasto Srbi zovu Albance sa Kosova "Siptari", jer zele da ubace kost za svadju izmedju Albanaca iz Albanije i Albanaca na Kosovu i da kazu da to nije isti narod i ista nacija (jezik im je isti samo razlicit dijalekt), i da Kosovo ne pripada njima nego Srbiji. Sto Srbija svoje Srbe u Bosni i Hercegovini, CG, Hrvatskoj, Makedoniji i na Kosovu ne zovu Hrvati srpskog porijekla, Bosanci srpskog porjekla, Crnogorci srpskog porjekla, Makedonci srpskog porjekla, Kosovari srpskog porjekla. Srbija svoje Srbe ma gdje bili zovu Srbima, sa ovim ti se sve jasno kaze. I drugi narodi mogu Srbe nazivati drugim imenom kao sto oni zovu druge, ali do danas iz postovanja i zbog korektnih podataka to nisu radili.
User avatar
agim.
Posts: 375
Joined: 13/04/2012 00:45

#3759 Re: Kosovo

Post by agim. »

Novi_Nick wrote: 14/01/2024 21:56 Za "agim"

Prvo kako niste znali, kada vam je u Albaniju ubacen Edi Rama, mislim pravoslavne religije, koji je dugo zivio u Francuskoj i francuzi su ga ubacili za predsjednika Albanije da posvadja Kosovo i Albaniju. Vidis, znao je sve sta je Srbija uradila na Kosovu zadnjih 120 g. i opet je bez problema uletio u "Otvoreni Balkan" sa njima, i jos je navlacio i Kosovo da udje u tu "zajednicu takozvanog "srpskog sveta" On uopste ne misli na Albance u Albaniji i tu je iz drugih razloga, a ne ponasa se kao drzavnik nego kao neki maneken, on je po profesiji umjetnik a ne politicar.

Drugo, vrlo je cudno, da Kosovo nije prije napada Srbije na Kosovo napravilo bolje kontakte sa Albanijom i bolje se naoruzalo tada preko Albanije, jer Kosovo je imalo Albaniju iza ledza. Gdje vam je tada bila kosovska dijaspora da vas bolje finansira i naoruza.

Trece ovaj tvoj prilog sa YouTube da se Albanke udaju za Srbe nije dobro za same Albance. Prvo zato, je Srbija je u zadnjih 120 g. napravila velike pokolje i zlocine nad Albanacima u Albaniji i na Kosovu. Srbija je napala Kosovo i Albaniju u Balkanskim ratovima, prvom svjetskom ratu, Okupirala je Albaniju sve do Draca (Durres) i sada ponovo napala Kosovo 1999 g. Sve te Albanke koje su se udale za Srbe su buduci Srbi koji ce vas opet mrziti i gledati da vas prevare u uzmu dijelove Kosova i Albanije cim im se ukaze prva prilika za to. Vi mozete i trebate saradjivati sa njima, ali ih morate uvijek drzati na distanci i nikada ne vjerovati njihovim pricama i obecanjima.
Kao što je i kolega 'sehohari' rekao gore, ali je iznenađujuće kako ta osoba vjecno pobjeđuje na izborima u Albaniji, a još gore što nema konkurencije jer ovaj umjetnik zaista kao da nije Albanac ? Bar tako glumi ...
Gdje vam je tada bila kosovska dijaspora da vas bolje finansira i naoruza.
Bez albanske dijaspore danas ne bi bilo Kosova.
Posvećenost i veliki rad albanske dijaspore za Kosovo u Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) bio je jedan od najvažnijih elemenata na putu ka njenoj slobodi i nezavisnosti kao država.
Sve te Albanke koje su se udale za Srbe su buduci Srbi koji ce vas opet mrziti

Nažalost, tako je .
Donio sam samo jedan video kao primjer, ali u stvarnosti postoje hiljade koje možete pronaći na YouTube-u.
Mrtva sela u Srbiji , oživele su albanske žene.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2896
Joined: 24/08/2003 00:00

#3760 Re: Kosovo

Post by Novi_Nick »

Koja kontradiktornost, glupost i nepostivanje samih sebe. Albanke se udaju za srpske okupatore Kosova i Albanije da bi spasili Srbe, Srbiju i njihova sela da ne ostanu prazna i bez stanovnistva. Pa ako zelite sebi dobro ostavite ih da im ostanu pusta ta takozvana srpska sela po Srbiji. Srbi su megalomani i gledaju da otmu tudje teritorije bez obzira sto su im prazna ta srpska sela.
User avatar
studeni76
Posts: 5422
Joined: 03/06/2009 14:12

#3761 Re: Kosovo

Post by studeni76 »

Pa možeš zamisliti iz kakvih krajeva potiču te albanke kada im je upgrade odlazak u neke srpske vukojebine i rađanje novih neprijatelja
Bossona
Posts: 5287
Joined: 21/12/2020 03:28

#3762 Re: Kosovo

Post by Bossona »



sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#3763 Re: Kosovo

Post by sumirprimus »

:lol: gdje je albancima dijaspora? Da li su ovo realni komentari? :lol:
Albanke? :lol: :-)
Bossona
Posts: 5287
Joined: 21/12/2020 03:28

#3764 Re: Kosovo

Post by Bossona »

Prpa.ba wrote: 14/01/2024 00:07 Respektabilan proces opremanja. :thumbup:

Za to vrijeme, Bosnjaci imaju 4 oklopna vozila, 7 obecanih i jedan helikopter na papiru. I policijske golfove.

Standardno, ozbiljni narodi se ozbiljno spremaju, a Bosnjaci pricaju o Titovom vremenu i imaju luga za bacati u oci. :mrgreen:
Ko je ukinuo jedinu leglanu i legitmmnu ARBiH i MUPRBiH i ko je to odborio i ko je obrisao strašnjicu Ustavom RBiH, koju je krčmio i kasapio kao vlastitu prćuju.....Ah da onaj vizionar što mu plagijat citate klešu u kamenje, što nam ga SANU podvali prijevremenim i pravovremenim puštanjem iz zatvora,...a bacanje luga u oči četnicima na kućnom pragu je predlago Alijin strateg Omer Behmen,...... :-D
User avatar
hilmija frlj
Posts: 967
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#3765 Re: Kosovo

Post by hilmija frlj »

sumirprimus wrote: 16/01/2024 18:18 :lol: gdje je albancima dijaspora? Da li su ovo realni komentari? :lol:
Albanke? :lol: :-)
Ja ne vjerujem da se to dešava u tolikoj mjeri. Prije bih rekao ekces, ako i njega ima.
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#3766 Re: Kosovo

Post by sumirprimus »

Kosovari napravili pravu drzavu od Kosova ,za razliku od nas i mi njima nesto ko pametujemo, da nas nema trebalo bi nas izmislit :lol:
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#3767 Re: Kosovo

Post by sumirprimus »

User avatar
Novi_Nick
Posts: 2896
Joined: 24/08/2003 00:00

#3768 Re: Kosovo

Post by Novi_Nick »

sumirprimus wrote: 16/01/2024 19:27 Kosovari napravili pravu drzavu od Kosova ,za razliku od nas i mi njima nesto ko pametujemo, da nas nema trebalo bi nas izmislit :lol:
Pa dobro, ne moze se to uporedjivati. Pa i Bosnjaci Bosanci da hoce da podijele svoju zajednicku drzavu Bosnu i Hercegovinu bi mogli formirati svoju drzavu u samo manjem teritorijalnom obliku. Onda bi Bosnjaci Bosanci samostalno imali svoju drzavu i sve sto ide uz nju.

Druga stvar je sto je Kosovo puno manja teritorija za razliku od BiH i na Kosovu nije nikada bilo toliko Srba i Hrvata kao u Bosni i Hercegovini. Na Kosovu Albanci dominiraju mozda sa 80% u odnosu na Srbe, Bosnjake, Hrvate i druge etnicke grupe. U Bosni i Hercegovini je potpuno druga stvar, gdje imas mozda caa 40% Srba i Hrvata naspram recimo mozda 54% Bosnjaka Bosanaca i mozda 6% iz drugih etnickih naroda.

Zatim USA i EU su upropastili Bosnjake Bosance uvodeci im embargo na oruzje i odbranu drzave. Na kraju nisu dozvolili da Bosnjaci Bosanci pobjede, nego su na brzinu prekinuli oslobodilacki rat, praveci tako rat bez pobjednika. Zatim su ih ponovo prevarili sa Deytonskim ugovorom priznavajuci napadace i okupatore na 49% teritorije BiH. Zatim su ih ponovo razoruzali i napravili zajednicke Oruzane snage BiH, koji u slucaju da BiH vojno napadnu Srbija i Hrvatska takve Oruzane snage se raspadaju, i Bosnjaci Bosanci ostaju ponovo obezglavljeni, kao sto se to upravo sada desava. Zajednicke Oruzane snage mogu da funkcionisu ako BiH napadnu neke trece drzave a ne Srbija i Hrvatska.
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#3769 Re: Kosovo

Post by sumirprimus »


Ha ja kad necemo, ne mozemo i ne umijemo mi, ima ko moze.
sajber87
Posts: 3902
Joined: 25/07/2008 13:14

#3770 Re: Kosovo

Post by sajber87 »

Kurti zna znanje
ReymondReddington
Posts: 676
Joined: 07/01/2018 22:25

#3771 Re: Kosovo

Post by ReymondReddington »

sumirprimus wrote: 18/01/2024 22:04
Ha ja kad necemo, ne mozemo i ne umijemo mi, ima ko moze.
:D
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#3772 Re: Kosovo

Post by tramvajtrojka »

sumirprimus wrote: 18/01/2024 22:04
Ha ja kad necemo, ne mozemo i ne umijemo mi, ima ko moze.
Nama je bitnije da pljujemo po UK nazivamo ih krscanskom hambasadom jer nam je SDA izasla iz vlasti, debilan narod bili i ostali stas :-)
HelaS
Posts: 5670
Joined: 22/09/2018 13:21

#3773 Re: Kosovo

Post by HelaS »

agim. wrote: 13/01/2024 23:34 Priština nabavila od Turske i protivoklopni sistem OMTAS, dometa do 4500m, haubice Boran kalibra 105mm, borbena vozila pešadije Vuran 4h4, kao i minobacače ALKAR kalibra 120mm.[/color]
Imamo i mi takve minobacače, ne samo Turska :-)
User avatar
agim.
Posts: 375
Joined: 13/04/2012 00:45

#3774 Re: Kosovo

Post by agim. »

hilmija frlj wrote: 16/01/2024 19:12
sumirprimus wrote: 16/01/2024 18:18 :lol: gdje je albancima dijaspora? Da li su ovo realni komentari? :lol:
Albanke? :lol: :-)
Ja ne vjerujem da se to dešava u tolikoj mjeri. Prije bih rekao ekces, ako i njega ima.
Ove žene su iz okruga Skadar,Lezha a poslednjih godina su prekinule ove brakove .
Mozda ima veze sa ekonomijom iz onog vremena kada je Albanska Drzava imala siromastvo, posebno u planinskim predelima ?
https://www.telegraf.rs/vesti/2712540-m ... slova-foto

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ukidanje dinara na Kosovu

Centralna banka Kosova saopštila je da će od 1. februara evro biti jedina valuta dozvoljena za obavljanje platnih transakcija na toj teritoriji. Ovu odluku vlasti u Srbiji ocenjuju kao prepreku za nastavak dijaloga sa Prištinom, dok su ekonomisti saglasni da će najveću štetu pretrpeti srpska zajednica na Kosovu .
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2896
Joined: 24/08/2003 00:00

#3775 Re: Kosovo

Post by Novi_Nick »

agim. wrote: 19/01/2024 07:59
hilmija frlj wrote: 16/01/2024 19:12
sumirprimus wrote: 16/01/2024 18:18 :lol: gdje je albancima dijaspora? Da li su ovo realni komentari? :lol:
Albanke? :lol: :-)
Ja ne vjerujem da se to dešava u tolikoj mjeri. Prije bih rekao ekces, ako i njega ima.
Ove žene su iz okruga Skadar,Lezha a poslednjih godina su prekinule ove brakove .
Mozda ima veze sa ekonomijom iz onog vremena kada je Albanska Drzava imala siromastvo, posebno u planinskim predelima ?
https://www.telegraf.rs/vesti/2712540-m ... slova-foto

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ukidanje dinara na Kosovu

Centralna banka Kosova saopštila je da će od 1. februara evro biti jedina valuta dozvoljena za obavljanje platnih transakcija na toj teritoriji. Ovu odluku vlasti u Srbiji ocenjuju kao prepreku za nastavak dijaloga sa Prištinom, dok su ekonomisti saglasni da će najveću štetu pretrpeti srpska zajednica na Kosovu .
Ne svidjaju mi se udaje Albanki sa vasim 150 g.neprijateljima Srbima. Ne mogu da shvatim da vi u Albaniji i na Kosovu nemate muskaraca za njih? Bolje je da se udaju ako vec moraju za Bosnjake, Turke i Arape.

Sto se tice valute dobro je da Kosovo prelazi na Euro. Za Abaniju bi bilo dobro da uradi isto. Za Kosovo bi dobro bilo da vam Albanija pokloni mjesto, a da Kosovo izgradi jednu svoju modernu pomorsku luku, recimo negdje u blizini granice sa Crnom Gorom ili negdje blizu Skadra. Transport roba i usluga bi mozda bio jeftiniji.
Post Reply