Kosovo

Nezavisnost Kosova i Metohije

Poll ended at 08/07/2005 11:01

da
17
38%
ne
18
40%
baš me briga
10
22%
 
Total votes: 45

gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#26

Post by gavrilo »

nekim ljudima nikad dosta krvoprolica... :x

nista se nece vise djeliti... tacka... gotovo... tapija :zzzz:

ps. ponekad se uzivim u diskusijama sa svajcarcima o tome kako je rasizam i nacionalizam najvece zlo covjecanstva i kako su oni veoma netolerantni prema strancima, a onda se sjetim da sam ja sa balkana...
The_Silence_that_Remains
Posts: 86
Joined: 09/06/2005 22:59

#27

Post by The_Silence_that_Remains »

Od tri ponuđena odgovora čovjek ne zna šta odgovoriti. Da slučajno ne fali još koja opcija kao npr. ona Koštuničina "više od autonomije manje od nezavisnosti"(iako ne znam na šta bi to ličilo) ili model China & Taiwan.

Okrenem RTS i BK a tamo Kosovo ovo, Kosovo ono, Petersen ovo, Petersen ono pa onda Burns, Rugova, Haradinaj,Čeku etc. Svaki dan po nekoliko puta. Nema kraja. S jedne strane nije dobro što im se odvaja dio teritorije međutim ako se odvoji skinuće s grbače itekakav problem međutim s druge strane F.Y.R.O.M bi popušila totalno a bogumi i Crna Gora ne bi dobro prošla. Neko je spominjao veliku Albaniju pa Albanija ne može ni sebe izdržavati a kamoli još 1,8 miliona Albanaca s Kosova ili možda zapadne B.J.R.M Isto je i sa Srbijom kada je Kosovo u pitanju. Kosovo će najvjerovatnije postati protektorat EU i NATO-a. Ovih dana se često spominje u medijima u Srbiji uslovna nezavisnost. Budite u toku posjetite b92!
avram
Posts: 55
Joined: 06/06/2005 08:54
Location: bijeljina
Contact:

#28 Očekivanja

Post by avram »

Da bude iskren uvjek sam očekivao da bare na Kosovu budemo jedinstveni ako se ovde glodjemo...
Halid Invalid
Posts: 48
Joined: 11/06/2005 19:15

#29

Post by Halid Invalid »

Bosnjakinja wrote:Naravno da Kosovo treba dobiti nezavisnost kao sto je dobila svaka republika bivse drzave.Ja zivim na Kosovu i vidim situaciju ovdje.Nije istina da oni tjeraju Srbe s Kosova,srbi sami idu prodaju svoje kucice a normalno da loklno stanovnistvo kupuje.Al ja mislim da ako Kosovo dobije nezavisnost nece Srbija to mirno docekati.Primjetila sam da narod ovdje to zna.Prave se sklonista.I slozni su,nisu kao mi kod nas ako jedan brat malo bolje zivi drugi mu zavidi.Poslije rata ovdje je bilo tesko za nealbansko stanovnistvo.Ali sada je hvala Allahu puno bolje.Normalno se prica na javnom mjestu.I jos jednom Kosovo treba nezavisnost!!!

I republika srpska onda treba nezavisnost!
Kapetan Fazla
Posts: 53
Joined: 06/04/2005 16:42

#30

Post by Kapetan Fazla »

zao mi je Kosovo nije nastao od genocida...

...ustvari jeste pocinjen sa srpske strane :D
avram
Posts: 55
Joined: 06/06/2005 08:54
Location: bijeljina
Contact:

#31 Kosovo

Post by avram »

Kako vama Šiptari mogu biti draži od Srba to mi nije jasno,pa i MUSLIMANI MUKU MUČE na Kosovu kao i Srbi
http://modran.forumer.com
avram
Posts: 55
Joined: 06/06/2005 08:54
Location: bijeljina
Contact:

#32 živ bio

Post by avram »

Halid Invalid wrote:
Bosnjakinja wrote:Naravno da Kosovo treba dobiti nezavisnost kao sto je dobila svaka republika bivse drzave.Ja zivim na Kosovu i vidim situaciju ovdje.Nije istina da oni tjeraju Srbe s Kosova,srbi sami idu prodaju svoje kucice a normalno da loklno stanovnistvo kupuje.Al ja mislim da ako Kosovo dobije nezavisnost nece Srbija to mirno docekati.Primjetila sam da narod ovdje to zna.Prave se sklonista.I slozni su,nisu kao mi kod nas ako jedan brat malo bolje zivi drugi mu zavidi.Poslije rata ovdje je bilo tesko za nealbansko stanovnistvo.Ali sada je hvala Allahu puno bolje.Normalno se prica na javnom mjestu.I jos jednom Kosovo treba nezavisnost!!!

I republika srpska onda treba nezavisnost!
živ bio Halide i dobro došao na forum
http://modran.forumer.com
beharrr
Posts: 212
Joined: 17/12/2004 12:27

#33 Re: Kosovo

Post by beharrr »

avram wrote:Kako vama Šiptari mogu biti draži od Srba to mi nije jasno,pa i MUSLIMANI MUKU MUČE na Kosovu kao i Srbi
http://modran.forumer.com
Fakat, pravo ti dobar ovaj forum :lol: :lol:
david100
Posts: 4
Joined: 11/06/2005 16:45

#34

Post by david100 »

there is no need to ask the question if Kosovo will be independent as it is only a question of time.
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#35 Re: Kosovo

Post by mr__bosnjak »

avram wrote:Kako vama Šiptari mogu biti draži od Srba to mi nije jasno,pa i MUSLIMANI MUKU MUČE na Kosovu kao i Srbi
http://modran.forumer.com
Ko je masovno nama drzavu unistavo i narod ubio Srbi ili Albanci?
Ko i danas najradje hoce da nas nema Srbi ili Albanci?
Ko je mucio narod Srbi ili Albanci?
Ako dobro razmislis mislim da ces shvatit sto su nam drazi Albanci.
A sta mislis sa muslimani? Na Kosovu ima dosta muslimana kao Albanci muslimani, Bosnjaci muslimani, Romi muslimani, Turci muslimani i jos muslimana. Kao sto sam rekao nacija i vjera nisu isto.
Ali to mozda Srbima boslje odgovara.
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#36

Post by gavrilo »

david100 wrote:there is no need to ask the question if Kosovo will be independent as it is only a question of time.
evo ga... prvi prorok :shock:
avram
Posts: 55
Joined: 06/06/2005 08:54
Location: bijeljina
Contact:

#37 Re: Kosovo

Post by avram »

beharrr wrote:
avram wrote:Kako vama Šiptari mogu biti draži od Srba to mi nije jasno,pa i MUSLIMANI MUKU MUČE na Kosovu kao i Srbi
http://modran.forumer.com
Fakat, pravo ti dobar ovaj forum :lol: :lol:
Bilo kako bilo učini ga ti boljim,postavi pravu temu,odgovori pravo i ja ovde baš ne nailazim na med i mlijeko pa ne kukam/pozdrav
avram
Posts: 55
Joined: 06/06/2005 08:54
Location: bijeljina
Contact:

#38 Re: Kosovo

Post by avram »

mr__bosnjak wrote:
avram wrote:Kako vama Šiptari mogu biti draži od Srba to mi nije jasno,pa i MUSLIMANI MUKU MUČE na Kosovu kao i Srbi
http://modran.forumer.com
Ko je masovno nama drzavu unistavo i narod ubio Srbi ili Albanci?
Ko i danas najradje hoce da nas nema Srbi ili Albanci?
Ko je mucio narod Srbi ili Albanci?
Ako dobro razmislis mislim da ces shvatit sto su nam drazi Albanci.
A sta mislis sa muslimani? Na Kosovu ima dosta muslimana kao Albanci muslimani, Bosnjaci muslimani, Romi muslimani, Turci muslimani i jos muslimana. Kao sto sam rekao nacija i vjera nisu isto.
Ali to mozda Srbima boslje odgovara.
Nisu mi baš jasna ova tvoja pitanja tipa poredjenja jer kako su Albanci mogli sa vama biti u sukobu jedino da su skočili iz padobrana u Bosnu ili da su vas trovali u slastičarnama.
Ja sam misli da bi bar po pitanju Kosova trebali biti zajedno jer nekada smo ga u istoriji zajedno branili...
CrazyNeddo
Posts: 73
Joined: 29/06/2004 22:37

#39

Post by CrazyNeddo »

...
Last edited by CrazyNeddo on 14/05/2008 21:33, edited 1 time in total.
rainbow_sex
Posts: 249
Joined: 04/08/2003 00:00
Contact:

#40

Post by rainbow_sex »

>Ja sam misli da bi bar po pitanju Kosova trebali biti zajedno jer nekada smo ga u istoriji zajedno branili...

Vidi to ti je pravo zanimljivo

ovako mislim da ce Kosovo ostati u statusu Tajvana bez formalnog priznanja neovisnosti .

drugo de facto stanje: odnosi srbija - oni koji vole bosnu jeste da ce ostati u stogodisnjem ratu. Dakle apsurdno je ocekivati da imamo neku zajednicku politiku prema kosovu ako nemozemo zbog RS i srbije imati veze sa evropom.

i trece manja srbija manje su joj mogucnosti da pokrene vojsku prema istocnoj bosni

ima jos dosta toga ali manje vise je to to
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#41

Post by gavrilo »

jedino sto me veze za kosovo jeste srpska kulturna bastina, gdje tako reci srpska civilizacija nastala. metohija kao rijec znaci zemlja koja pripada manastirima.

sto se tice same teme, mislim da je tesko ocekivati od bosnjaka ili hrvata da stanu na stranu srba posle svega sto se 90' dogodilo na nasim prostorima. isto sada kada bi italijani trazili da se istra odcjepi, bilo bi tako reci glupo pitati srbe za misljenje o tome. cisto sumnjam da bi vecina objektivno na sve to gledala.

i jos jednom da dodam... veoma je opasno povezivati republiku srpsku sa kosovom. nebitno od buducnosti kosmeta, bosna treba da ide svojim putem, ako Bog da srece bez hdz-sds-sda koalicije...
avram
Posts: 55
Joined: 06/06/2005 08:54
Location: bijeljina
Contact:

#42 odricanje

Post by avram »

gavrilo wrote:jedino sto me veze za kosovo jeste srpska kulturna bastina, gdje tako reci srpska civilizacija nastala. metohija kao rijec znaci zemlja koja pripada manastirima.

sto se tice same teme, mislim da je tesko ocekivati od bosnjaka ili hrvata da stanu na stranu srba posle svega sto se 90' dogodilo na nasim prostorima. isto sada kada bi italijani trazili da se istra odcjepi, bilo bi tako reci glupo pitati srbe za misljenje o tome. cisto sumnjam da bi vecina objektivno na sve to gledala.

i jos jednom da dodam... veoma je opasno povezivati republiku srpsku sa kosovom. nebitno od buducnosti kosmeta, bosna treba da ide svojim putem, ako Bog da srece bez hdz-sds-sda koalicije...
Ima malo ovde utopije,treba se drzati pravila koje sam MZ usvpila,nema mjenjana granica.A ova konstatacija o Kosovu kao kulturnoj baštini suviše je to surovo,Kosovo je raskršće gdje su se podjelili nevjerni i vjerni...
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#43

Post by mostarac »

Vec sam rekao:

Kosovo je bilo oduvijek Srbija i tu treba da ostane. Ne mogu se cijepati drzave kako kome padne na pamet.
risno
Posts: 164
Joined: 03/06/2005 22:18

#44 Re: Kosovo

Post by risno »

avram wrote:Kako vama Šiptari mogu biti draži od Srba to mi nije jasno,pa i MUSLIMANI MUKU MUČE na Kosovu kao i Srbi
http://modran.forumer.com
Avram eto da si zavrsio osnovnu skolu znao bi da su i Albanci na Kosovu Muslimani.
risno
Posts: 164
Joined: 03/06/2005 22:18

#45 Re: Kosovo

Post by risno »

avram wrote:Kako vama Šiptari mogu biti draži od Srba to mi nije jasno,pa i MUSLIMANI MUKU MUČE na Kosovu kao i Srbi
http://modran.forumer.com
Evo Bosnjaci se na Kosovu ne zalu, imaju cak svoj radio Radio Hayat.

http://www.radiohayat.com
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#46

Post by mr__bosnjak »

umro je mostar wrote:Vec sam rekao:

Kosovo je bilo oduvijek Srbija i tu treba da ostane. Ne mogu se cijepati drzave kako kome padne na pamet.
Onda to isto vazi i za Bosnu jer je i ona oduvijek bila bosnjacka koje su god vjere njeni Bosnjaci bili. A jedna razlika je da u Bosni i dalje zive samo Bosnjaci samo sto Bosnjaci pravoslavci misle da su Srbi a Bosnjaci katolici da su Hrvati a na Kosovu zive vecinom Albanci koji su stvarno Albanci a to sto je Kosovo prije bilo srpsko e to je stvar sto ga Srbija nece da daje.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#47

Post by pitt »

Jel ti imas sta reci ili samo znas kako da copy/paste? :(
ticmimicmi
Posts: 10
Joined: 15/06/2005 23:12

#48

Post by ticmimicmi »

pitt wrote:Jel ti imas sta reci ili samo znas kako da copy/paste? :(
Zao mi je sto se ove video snimke i slike ne prikazu jednom na CNN-u da se vide i zlocini nad Srbima, a sve to ima snimljeno i uslikano. I jos je davno, sve to dostavljeno Hagu.

Ona ubistva Bosnjaka su prikazale sve svjetske televizije, a ova ubistva Srba je prikazala samo BN.
šifra
Posts: 11
Joined: 04/05/2005 01:59

#49

Post by šifra »

albancisu ispali skroz opičeni :-) (ne i pametni :P ),pa je vjerovatno da i ako ostanu u Srbiji (što je najvjerovatnija opcija) srpska ruka neće moći tamo nešto mnogo da čeprka ,a i srpska noga neće na kosovo često stupati, :P
ipak nije finošto generalizuju ljude :shock: ,
ali sjetimo se :D da su kosovski Srbi bili najextremniji i najljući radikali i slobini simpatizeri,huškači rata i mrcvarenja svega što nije srpsko,pa i nije čudo da su tako tretirani :-)

možda su to i zaslužili, :oops:
|@|€[~]|
Posts: 84
Joined: 16/06/2005 01:44

#50

Post by |@|€[~]| »

umro je mostar wrote:Vec sam rekao:

Kosovo je bilo oduvijek Srbija i tu treba da ostane. Ne mogu se cijepati drzave kako kome padne na pamet.
Bilo nekad u Srbiji sada će biti Kosovo republjik
ali ne uskoro možda tamo negdje 2010. godine.
Post Reply