KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Locked
zilog
Posts: 7496
Joined: 06/03/2009 11:19

#126 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by zilog »

Capljina74 wrote: 05/08/2020 10:43 Repoš Kastriot, brat Đorđa Kastriota i njihov otac Jovan sahranjeni su u akrosolijumu, uz severni zid priprate kralja Milutina u Sabornoj Hilandarskoj crkvi.

Južno od manastira, na oko jedan i po kilometar, nalaze se ruševine pirga koji su Kastrioti izgradili, pošto su dobili adelfate (prava da se nasele u na Svetoj Gori). Postoji povelja kojom su Skenderbegov otac i brat ostavili na uzdarje građevine u Hilandaru. ”
Briga me sta iguman Benedikt prica za oca i brata.

Bila je tvrdnja da je Skenderbeg sahranjen u Hilandaru!!!
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#127 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by un1ted »

Hljeba i igara. Balkanci nisu nista vise ni zasluzili. On se raspravlja odakle su mu kosti pra pra pra srodnika prije 100 godina stigle, a danas mu te iste kosti s kojima tipka po ovom forumu propadaju. Ono u glavi je odavno propalo.
zilog
Posts: 7496
Joined: 06/03/2009 11:19

#128 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by zilog »

Capljina74 wrote: 05/08/2020 10:43
Južno od manastira, na oko jedan i po kilometar, nalaze se ruševine pirga koji su Kastrioti izgradili, pošto su dobili adelfate (prava da se nasele u na Svetoj Gori). Postoji povelja kojom su Skenderbegov otac i brat ostavili na uzdarje građevine u Hilandaru. ”
Jos nesto. Skoro identican tekst stoji na:
https://milos.io/gde-sahranjeni-otac-brat-skenderbega/
Samo sto u njemu pise jos nesto, sto je u tvom izbaceno:
Južno od manastira, na oko jedan i po kilometar, nalaze se ruševine tzv. Arbanaškog pirga koji su Kastrioti izgradili, pošto su dobili adelfate (prava da se nasele u na Svetoj Gori). Postoji povelja kojom su Skenderbegov otac i brat ostavili na uzdarje građevine u Hilandaru. ”
Nadam se da si kopirao sa drugog linka (ocekujem da pokazes), jer bi, u suprotnom, ispao smjesan falsifikator... :pisnuo:
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#129 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by neko_sa_strane »

zilog wrote: 05/08/2020 10:50
Capljina74 wrote: 05/08/2020 10:43 Repoš Kastriot, brat Đorđa Kastriota i njihov otac Jovan sahranjeni su u akrosolijumu, uz severni zid priprate kralja Milutina u Sabornoj Hilandarskoj crkvi.

Južno od manastira, na oko jedan i po kilometar, nalaze se ruševine pirga koji su Kastrioti izgradili, pošto su dobili adelfate (prava da se nasele u na Svetoj Gori). Postoji povelja kojom su Skenderbegov otac i brat ostavili na uzdarje građevine u Hilandaru. ”
Briga me sta iguman Benedikt prica za oca i brata.

Bila je tvrdnja da je Skenderbeg sahranjen u Hilandaru!!!
Bitan je izvor sa Wikipedije.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#130 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by neko_sa_strane »

un1ted wrote: 05/08/2020 11:01 Hljeba i igara. Balkanci nisu nista vise ni zasluzili. On se raspravlja odakle su mu kosti pra pra pra srodnika prije 100 godina stigle, a danas mu te iste kosti s kojima tipka po ovom forumu propadaju. Ono u glavi je odavno propalo.
I nisu zaslužili. Ovi će se prostori zasluženo isprazniti u narednih 100 godina.
zilog
Posts: 7496
Joined: 06/03/2009 11:19

#131 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by zilog »

neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 11:31
zilog wrote: 05/08/2020 10:50
Capljina74 wrote: 05/08/2020 10:43 Repoš Kastriot, brat Đorđa Kastriota i njihov otac Jovan sahranjeni su u akrosolijumu, uz severni zid priprate kralja Milutina u Sabornoj Hilandarskoj crkvi.

Južno od manastira, na oko jedan i po kilometar, nalaze se ruševine pirga koji su Kastrioti izgradili, pošto su dobili adelfate (prava da se nasele u na Svetoj Gori). Postoji povelja kojom su Skenderbegov otac i brat ostavili na uzdarje građevine u Hilandaru. ”
Briga me sta iguman Benedikt prica za oca i brata.

Bila je tvrdnja da je Skenderbeg sahranjen u Hilandaru!!!
Bitan je izvor sa Wikipedije.
Daj ti svoj izvor, pa makar Alo, Informer, Cirilicu... :pisnuo:

Ili si odlucio da cupkas ovuda po temi i dobacujes o Wikipediji? :mrgreen:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#132 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by LBVIEW »

dr_Evil wrote: 05/08/2020 09:10
LBVIEW wrote: 05/08/2020 09:06 Sta bi, ne prodje laz o Skenderbegu? :D
Samo cekaj sad ce da ti dokazu da svaki beg u Bosni i Sandzaku ima srpsko porijeklo :D
Ma kakvi begovi, svi smo mi Srbi, samo smo se odrodili, te izdali veu pradedovsku. :D
Srbi - muslimani, Srbi - katolici, Srbi- hare krishna... :D
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#133 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by LBVIEW »

neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 09:21


I Stefan Nemanja je okrunjen u Vatikanu. Ako je Skenderbeg Albanac i katolik zašto bi bio sahranjen u Hilandaru. I on i otac. Albanci nisu imali državu prije 1912.godine i nisu ostavili nikakvog traga postojanja na prostorima na kojima žive. Na Kosovu recimo ne postoji ni jedan jedini trag postojanja Albanaca. Većina su postali prostom reprodukcijom i ispražnjenim prostorom nakon Velike seobe Srba u 17. vijeku na sjever uslijed učestalih turskih zločina a Albanci su Turcima bili desna ruka u činjenju zločina. Znam da turkofilima na ovom forumu to ne prija i pojedini ne mogu prihvatiti da su Turci bili okupatori.
Nije ti palo napamet kako je mozda Albanac pravoslavne vjeroispovijesti, ako je mijenjao vjeru nije etnicku pripadnost. :-)
K'o sto je i Nemanja Kusturica postao Srbin nakon sto je promijenio vjeru. :lol:
Last edited by LBVIEW on 05/08/2020 11:57, edited 1 time in total.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#134 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by LBVIEW »

neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 09:44 Inače mi nije jasna ta fasciniranost Kosovom na ovom forumu i doslovnim svršavanjem kada Kosovo nešto uradi. Da nije možda zbog toga što su se riješili Srba, kako vlasti tako i naroda. Imam neki osjećaj da je upravo to razlog fasciniranosti Kosovom. "Ako mogu oni zašto ne možemo mi". Riješili se Srba ali zato trče da preuzmu srbijanske putne isprave jer sa svojima ne mogu nikuda. Čak i one budale od fudbalera Švicarske koji su pokazivali nekakvog orla rukama imaju srpske pasoše.
Ode kolevka, kme, kme. :D
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#135 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by LBVIEW »

Capljina74 wrote: 05/08/2020 10:39
zilog wrote: 05/08/2020 10:00
neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 09:51

A ti si taj podatak da je sahranjen u Ljesu pokupio na Wikipediji.
Ma ja, najbolje sada i Wikipediu, kao haski tribunal, proglasite antisrpskim...

Ne ukivam Wikipediu u zvijezde, ali dok ne pokazete bolji izvor, moze posluziti, makar za ovako banalne stvari...
Rekao sam ti.

Jedini pisani trag je da su Siptari šljegli sa Kavkaza...

Izvori sa vise strana.

Ti to dekretom ponistio.

Sada cekamo da se povuče more pa da vas trazimo u naslagama...
Srpski izvori. :wink:
Nego, odakle su Sorabi, iz vaseljene? :D
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#136 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by LBVIEW »

zilog wrote: 05/08/2020 11:34
neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 11:31
zilog wrote: 05/08/2020 10:50

Briga me sta iguman Benedikt prica za oca i brata.

Bila je tvrdnja da je Skenderbeg sahranjen u Hilandaru!!!
Bitan je izvor sa Wikipedije.
Daj ti svoj izvor, pa makar Alo, Informer, Cirilicu... :pisnuo:

Ili si odlucio da cupkas ovuda po temi i dobacujes o Wikipediji? :mrgreen:
Pa Serbiana - izvor mudrosti, istine i prosvecenja. :lol:
Treba pitati jel' ima ijedna historijska licnost na ovim prostorima a da nije Srbin. :D
Tj. ima li narod koji nije nastao od naroda najstarijeg. :pisnuo:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#137 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by un1ted »

neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 11:32
un1ted wrote: 05/08/2020 11:01 Hljeba i igara. Balkanci nisu nista vise ni zasluzili. On se raspravlja odakle su mu kosti pra pra pra srodnika prije 100 godina stigle, a danas mu te iste kosti s kojima tipka po ovom forumu propadaju. Ono u glavi je odavno propalo.
I nisu zaslužili. Ovi će se prostori zasluženo isprazniti u narednih 100 godina.
Da, često u diskusiji sa dosta starijm od mene povede se tema kada će biti bolje? Moje mišljenje je tek kada se isfiltriraju još 2-3 generacije, koje neće biti opterećene odakle je došao predatk. Pa jebe mi se je li došao s Kavkaza, ili malo iznad Nila, gdje je imao dobru parcelu, ali eto povuklo ga nešto.

Ljudi će potrošiti stotine i stotine sati, nevjerovatne količine energije samo da bi diskutovali kako je to nekada bilo, ili kako je trebalo biti. Umjesto da diskutuju kako je sada, šta mogu uraditi sada, ili da naprave plan za budućnost, ne svoju, već svojih unuka, oni prebiru kosti predaka. Žalosno u šta je velika većina spucala sve ove godine života pa im je najveći domet komentarisanje na forumima.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#138 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by neko_sa_strane »

LBVIEW wrote: 05/08/2020 11:51
neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 09:44 Inače mi nije jasna ta fasciniranost Kosovom na ovom forumu i doslovnim svršavanjem kada Kosovo nešto uradi. Da nije možda zbog toga što su se riješili Srba, kako vlasti tako i naroda. Imam neki osjećaj da je upravo to razlog fasciniranosti Kosovom. "Ako mogu oni zašto ne možemo mi". Riješili se Srba ali zato trče da preuzmu srbijanske putne isprave jer sa svojima ne mogu nikuda. Čak i one budale od fudbalera Švicarske koji su pokazivali nekakvog orla rukama imaju srpske pasoše.
Ode kolevka, kme, kme. :D
Onaj osjećaj kada te više boli za nečiju "kolevku" od vlastite zemlje i stiješnjenosti na tridesetak posto teritorije. Usput fućka mi se za "kolevku" jer iako ne živim u Srbiji ne bih želio ovakvo Kosovo u njenom sastavu i da teroristi poput Tačija ili Haradinaja imaju ikakvu funkciju. Obavezno im oduzeti srpske pasoše.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#139 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by Capljina74 »

zilog wrote: 05/08/2020 11:25
Capljina74 wrote: 05/08/2020 10:43
Južno od manastira, na oko jedan i po kilometar, nalaze se ruševine pirga koji su Kastrioti izgradili, pošto su dobili adelfate (prava da se nasele u na Svetoj Gori). Postoji povelja kojom su Skenderbegov otac i brat ostavili na uzdarje građevine u Hilandaru. ”
Jos nesto. Skoro identican tekst stoji na:
https://milos.io/gde-sahranjeni-otac-brat-skenderbega/
Samo sto u njemu pise jos nesto, sto je u tvom izbaceno:
Južno od manastira, na oko jedan i po kilometar, nalaze se ruševine tzv. Arbanaškog pirga koji su Kastrioti izgradili, pošto su dobili adelfate (prava da se nasele u na Svetoj Gori). Postoji povelja kojom su Skenderbegov otac i brat ostavili na uzdarje građevine u Hilandaru. ”
Nadam se da si kopirao sa drugog linka (ocekujem da pokazes), jer bi, u suprotnom, ispao smjesan falsifikator... :pisnuo:
To sto ljudi kopiraju tekstove nema veze sa tim tvojim podvodnim vratolomijama...

Ono sta te briga sta neko tvrdi... Sta te briga sto stoji gdje su sahranjeni...

Bas te briga sto je Jovo autentično siptarsko ime!

Nije te briga ni za sta sto ti ne boldujes i ne opalis King sajz....

Pa dosli ste na slovensku zemlju, medju slovensko stanovništvo, normalno je da ce vam i plemstvo biti slovensko...

Pomiri se sa tim.

A ARBANAŠKI, pa sada si kao Deretic... U Indiji grad Ser, SeR, SRB, SRBIJA....

Vi ste gori od sto trideset Deretica...
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#140 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by Capljina74 »

Ko je Oliver Jens Šmit? Šta tvrdi....

Covjek iz Švice.

Zanimljivo je da mu je otac Jovo, pradjed Branilo, majka Vojislava od vlastele Brankovića....

Sve autentično siptarsko!

OŠ, izvore na kojima se gradilo njegovo porijeklo...

On sam je navodio da je od Janjine, a pradjed Branilo bio čelnik u vojsci Stefana Dušana Silnog.

U Dusanovo vrijeme vlastela su mogli biti Sloveni i Jelini i Sasi.

Porodica Pravoslavna sa slavom.

On sam se nikada nije izjasnio siptarom, nego je biografima navodio Epir kao mjesto porijekla njegove porodice.

Od njegovog brata Staniše potomci su pobegli u Španiju, njegovi direktni u Italiju.

A ima ih i u Srbiji i Crnoj Gori.

Kako mu se braca i sestre zovu?
zilog
Posts: 7496
Joined: 06/03/2009 11:19

#141 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by zilog »

Capljina74 wrote: 05/08/2020 12:35
zilog wrote: 05/08/2020 11:25
Capljina74 wrote: 05/08/2020 10:43
Južno od manastira, na oko jedan i po kilometar, nalaze se ruševine pirga koji su Kastrioti izgradili, pošto su dobili adelfate (prava da se nasele u na Svetoj Gori). Postoji povelja kojom su Skenderbegov otac i brat ostavili na uzdarje građevine u Hilandaru. ”
Jos nesto. Skoro identican tekst stoji na:
https://milos.io/gde-sahranjeni-otac-brat-skenderbega/
Samo sto u njemu pise jos nesto, sto je u tvom izbaceno:
Južno od manastira, na oko jedan i po kilometar, nalaze se ruševine tzv. Arbanaškog pirga koji su Kastrioti izgradili, pošto su dobili adelfate (prava da se nasele u na Svetoj Gori). Postoji povelja kojom su Skenderbegov otac i brat ostavili na uzdarje građevine u Hilandaru. ”
Nadam se da si kopirao sa drugog linka (ocekujem da pokazes), jer bi, u suprotnom, ispao smjesan falsifikator... :pisnuo:
To sto ljudi kopiraju tekstove nema veze sa tim tvojim podvodnim vratolomijama...

Ono sta te briga sta neko tvrdi... Sta te briga sto stoji gdje su sahranjeni...

Bas te briga sto je Jovo autentično siptarsko ime!

Nije te briga ni za sta sto ti ne boldujes i ne opalis King sajz....

Pa dosli ste na slovensku zemlju, medju slovensko stanovništvo, normalno je da ce vam i plemstvo biti slovensko...

Pomiri se sa tim.

A ARBANAŠKI, pa sada si kao Deretic... U Indiji grad Ser, SeR, SRB, SRBIJA....

Vi ste gori od sto trideset Deretica...
:lol: :lol:
Jesu vas Albanci u suru utjerali...
Pa vi ste zaista poceli vjerovati u budalastine koje drugima pisete. Kakav crni Jovan? Pa to se i u srpskim izvorima rijetko pominje, nego Ivan, a u albanskim Gjon.

U gornjem tekstu si brisanjem arbanaskog iz naziva pirga pokusao sakriti da su, tu, ipak bili neki Albanci, jer kakva je korist od spominjanja da su Skenderbegovi brat i otac sahranjeni na Svetoj Hori, ako su ipak, bili Albanci?
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#142 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by LBVIEW »

neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 12:19
LBVIEW wrote: 05/08/2020 11:51
neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 09:44 Inače mi nije jasna ta fasciniranost Kosovom na ovom forumu i doslovnim svršavanjem kada Kosovo nešto uradi. Da nije možda zbog toga što su se riješili Srba, kako vlasti tako i naroda. Imam neki osjećaj da je upravo to razlog fasciniranosti Kosovom. "Ako mogu oni zašto ne možemo mi". Riješili se Srba ali zato trče da preuzmu srbijanske putne isprave jer sa svojima ne mogu nikuda. Čak i one budale od fudbalera Švicarske koji su pokazivali nekakvog orla rukama imaju srpske pasoše.
Ode kolevka, kme, kme. :D
Onaj osjećaj kada te više boli za nečiju "kolevku" od vlastite zemlje i stiješnjenosti na tridesetak posto teritorije. Usput fućka mi se za "kolevku" jer iako ne živim u Srbiji ne bih želio ovakvo Kosovo u njenom sastavu i da teroristi poput Tačija ili Haradinaja imaju ikakvu funkciju. Obavezno im oduzeti srpske pasoše.
Boga mi, zemlja je 100%, a ako si mozda mislio kako je 49% eksluzivno vase, zahebo si se - pravoslavnim terorizmom i genocidom steceno nece nikad biti priznato. Toliko o tome i ko je terorista, a Taciju i Hardiniju puca *urac za vase misljenje.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#143 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by Capljina74 »

Ivan i Jovan su isti oblici starojevrejskog imena.

Isto kao Stevan, Stefan, Stjepan, Šćepan...

Znaci otac Đon, a djeca?


Djed Pavle

Konstantin, Aleksije i Jovan


Jovan i Vojisava

Đurađa, Staniša, Repoš, Kostandin, Mara, Jelena, Anđelina, Vlajka i Mamica.
Last edited by Capljina74 on 05/08/2020 13:34, edited 2 times in total.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12312
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#144 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by dr_Evil »

neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 12:19
LBVIEW wrote: 05/08/2020 11:51
neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 09:44 Inače mi nije jasna ta fasciniranost Kosovom na ovom forumu i doslovnim svršavanjem kada Kosovo nešto uradi. Da nije možda zbog toga što su se riješili Srba, kako vlasti tako i naroda. Imam neki osjećaj da je upravo to razlog fasciniranosti Kosovom. "Ako mogu oni zašto ne možemo mi". Riješili se Srba ali zato trče da preuzmu srbijanske putne isprave jer sa svojima ne mogu nikuda. Čak i one budale od fudbalera Švicarske koji su pokazivali nekakvog orla rukama imaju srpske pasoše.
Ode kolevka, kme, kme. :D
Onaj osjećaj kada te više boli za nečiju "kolevku" od vlastite zemlje i stiješnjenosti na tridesetak posto teritorije. Usput fućka mi se za "kolevku" jer iako ne živim u Srbiji ne bih želio ovakvo Kosovo u njenom sastavu i da teroristi poput Tačija ili Haradinaja imaju ikakvu funkciju. Obavezno im oduzeti srpske pasoše.

A Vucic sta je rokao po sarajevu snajperom i vikao sto muslimana za jednog srbina nije terorista nego junak jel?

Iz nase perspektive i Taci i Vucic su rusili puskom legitimnu vlast. To sto prema prvom imam simpatije, a prema drugome ne, ogleda se u stepenu zlocina koji su pocinili pri tome.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#145 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by Capljina74 »

zilog wrote: 05/08/2020 13:21
Capljina74 wrote: 05/08/2020 12:35
zilog wrote: 05/08/2020 11:25

Jos nesto. Skoro identican tekst stoji na:
https://milos.io/gde-sahranjeni-otac-brat-skenderbega/
Samo sto u njemu pise jos nesto, sto je u tvom izbaceno:

Nadam se da si kopirao sa drugog linka (ocekujem da pokazes), jer bi, u suprotnom, ispao smjesan falsifikator... :pisnuo:
To sto ljudi kopiraju tekstove nema veze sa tim tvojim podvodnim vratolomijama...

Ono sta te briga sta neko tvrdi... Sta te briga sto stoji gdje su sahranjeni...

Bas te briga sto je Jovo autentično siptarsko ime!

Nije te briga ni za sta sto ti ne boldujes i ne opalis King sajz....

Pa dosli ste na slovensku zemlju, medju slovensko stanovništvo, normalno je da ce vam i plemstvo biti slovensko...

Pomiri se sa tim.

A ARBANAŠKI, pa sada si kao Deretic... U Indiji grad Ser, SeR, SRB, SRBIJA....

Vi ste gori od sto trideset Deretica...
:lol: :lol:
Jesu vas Albanci u suru utjerali...
Pa vi ste zaista poceli vjerovati u budalastine koje drugima pisete. Kakav crni Jovan? Pa to se i u srpskim izvorima rijetko pominje, nego Ivan, a u albanskim Gjon.

U gornjem tekstu si brisanjem arbanaskog iz naziva pirga pokusao sakriti da su, tu, ipak bili neki Albanci, jer kakva je korist od spominjanja da su Skenderbegovi brat i otac sahranjeni na Svetoj Hori, ako su ipak, bili Albanci?
Znas li o kom vremenu pricamo?

Ti si pobrljavio datume...

Ko spori da su bili tu u vrijeme Skenderbega...

Dosli ste oko 200 godina ranije...

Velmoža Stefana Dušana Silnog je bio gospodar slovenske zemlje koju ste naselili.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#146 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by LBVIEW »

Da skratimo pricu, "Kastriot je tipicno serpsko prezime", vrijedi aksiom: "ako si pravoslavac na Balkanu(osim Grka) odmah si Srbin" :D, "samo srpski historijski izvori su relevantni", "Albanici lazu i prisvajaju srpsko", o bracio napacena imal' da sam sta propustio? :pisnuo:
A za Hilandar nam se omaklo, ljudski je gresiti. :lol:
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#147 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by neko_sa_strane »

LBVIEW wrote: 05/08/2020 13:22
neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 12:19
LBVIEW wrote: 05/08/2020 11:51

Ode kolevka, kme, kme. :D
Onaj osjećaj kada te više boli za nečiju "kolevku" od vlastite zemlje i stiješnjenosti na tridesetak posto teritorije. Usput fućka mi se za "kolevku" jer iako ne živim u Srbiji ne bih želio ovakvo Kosovo u njenom sastavu i da teroristi poput Tačija ili Haradinaja imaju ikakvu funkciju. Obavezno im oduzeti srpske pasoše.
Boga mi, zemlja je 100%, a ako si mozda mislio kako je 49% eksluzivno vase, zahebo si se - pravoslavnim terorizmom i genocidom steceno nece nikad biti priznato. Toliko o tome i ko je terorista, a Taciju i Hardiniju puca *urac za vase misljenje.
I meni puca racku za mišljenjem nekoga ko i ne živi u BiH. Ti si negdje na sjeveru Evrope. Jeste, toliko im puca da u Brisel putuju srpskim pasošem. Da ne postoje ingerencije entiteta i da je 100% mogli bi ilegalni migranti biti i tamo prisutni ali šipak. Ako se ovako nastavi uskoro će dijelovi Federacije BiH i Republika Srpska biti slobodne teritorije ali šta tebe boli qrac, ti si čini mi se u Danskoj.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#148 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by Capljina74 »

LBVIEW wrote: 05/08/2020 13:31 Da skratimo pricu, "Kastriot je tipicno serpsko prezime", vrijedi aksiom: "ako si pravoslavac na Balkanu(osim Grka) odmah si Srbin" :D, "samo srpski historijski izvori su relevantni", "Albanici lazu i prisvajaju srpsko", o bracio napacena imal' da sam sta propustio? :pisnuo:
A za Hilandar nam se omaklo, ljudski je gresiti. :lol:
Prezime je preuzeto po nazivu Romejskog utvrdjenja kada su stigli iz Epira.

Citaj malo, edukuj se...

Mojne odma prijava.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#149 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by LBVIEW »

Capljina74 wrote: 05/08/2020 13:29
zilog wrote: 05/08/2020 13:21
Capljina74 wrote: 05/08/2020 12:35

To sto ljudi kopiraju tekstove nema veze sa tim tvojim podvodnim vratolomijama...

Ono sta te briga sta neko tvrdi... Sta te briga sto stoji gdje su sahranjeni...

Bas te briga sto je Jovo autentično siptarsko ime!

Nije te briga ni za sta sto ti ne boldujes i ne opalis King sajz....

Pa dosli ste na slovensku zemlju, medju slovensko stanovništvo, normalno je da ce vam i plemstvo biti slovensko...

Pomiri se sa tim.

A ARBANAŠKI, pa sada si kao Deretic... U Indiji grad Ser, SeR, SRB, SRBIJA....

Vi ste gori od sto trideset Deretica...
:lol: :lol:
Jesu vas Albanci u suru utjerali...
Pa vi ste zaista poceli vjerovati u budalastine koje drugima pisete. Kakav crni Jovan? Pa to se i u srpskim izvorima rijetko pominje, nego Ivan, a u albanskim Gjon.

U gornjem tekstu si brisanjem arbanaskog iz naziva pirga pokusao sakriti da su, tu, ipak bili neki Albanci, jer kakva je korist od spominjanja da su Skenderbegovi brat i otac sahranjeni na Svetoj Hori, ako su ipak, bili Albanci?
Znas li o kom vremenu pricamo?

Ti si pobrljavio datume...

Ko spori da su bili tu u vrijeme Skenderbega...

Dosli ste oko 200 godina ranije...

Velmoža Stefana Dušana Silnog je bio gospodar slovenske zemlje koju ste naselili.
A jel', kad si uhvacen u pokusaju falsificiranja u vidu brisanja ono arbanaski u citat, onda su "dosli 200 godina ranije". :lol:
zilog
Posts: 7496
Joined: 06/03/2009 11:19

#150 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by zilog »

Koliko ja vidim, vas dvojica ste se pogubili... :pisnuo:

Capljina poceo pisati neartikulisane recenice sa proredom.
NSS naprasno zaboravio da vam je Skenderbeg sahranjen u Hilandaru...

Upis zivi... :lol: :lol: :lol: :lol:
Locked