KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Locked
User avatar
dr_Evil
Posts: 12169
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#101 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by dr_Evil »

Loki2k9 wrote: 04/08/2020 16:22
dr_Evil wrote: 04/08/2020 15:24
Loki2k9 wrote: 04/08/2020 15:14

Pa nije Sarajevo centar svijeta. Sta fali sto je u Tuzli, nimalo manje patriotski grad.
Ma ne fali nista, kamo srece da je u svakom gradu. Ja problematizujem patriotizam vladajuce kaste u glavnome nam gradu. A bogam i vecina ljudi sirom BiH. Pa cak smo i u Tuzli izbacili prvu recenicu, jel tako
Hahaha, a to tebe boli...
Ovo u boldu me boli, ovo drugo mi samo oci kopa jer ne razumijem zasto
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#102 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by LBVIEW »

Evo, i Svedi lazu, potplatio ih albanski lobi :D :
https://sv.wikipedia.org/wiki/Skanderbeg
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#103 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by neko_sa_strane »

LBVIEW wrote: 05/08/2020 08:46 Evo, i Svedi lazu, potplatio ih albanski lobi :D :
https://sv.wikipedia.org/wiki/Skanderbeg
Wikipedia kao izvor. Reci da se šališ. Grob mu je u Grčkoj na Atosu.
zilog
Posts: 7470
Joined: 06/03/2009 11:19

#104 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by zilog »

neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 08:56
LBVIEW wrote: 05/08/2020 08:46 Evo, i Svedi lazu, potplatio ih albanski lobi :D :
https://sv.wikipedia.org/wiki/Skanderbeg
Wikipedia kao izvor. Reci da se šališ. Grob mu je u Grčkoj na Atosu.
Da nije u Hilandaru? :pisnuo:

Evo i Grci lazu:
Ο Γεώργιος Καστριώτης ή Σκεντέρμπεης (αλβανικά: Gjergj Kastrioti Skënderbeu, 1404[1] ή 1405 - 17 Ιανουαρίου 1468)[2], ήταν Αλβανός[3][4][5][6][7][8] άρχοντας και στρατιωτικός, ενώ κατά άλλες εκδοχές, η καταγωγή του θεωρείται σερβοαλβανοελληνική[9], σλαβονική[10] ή σερβική[11]. Αντιστάθηκε για χρόνια στην εισβολή των Οθωμανών και είναι ο εθνικός ήρωας της Αλβανίας. Είναι γνωστός στην αλβανική βιβλιογραφία ως Γκιέργκι Καστριότι.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#105 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by LBVIEW »

Cek, jel' to znaci da je Srbin? :lol:
Sa engleske wiki:
His religion was directly influenced by the international balance of political powers. It is believed that a popular saying in southern Albania "Where the sword is, there lies religion" (Albanian: Ku është shpata, është feja) have originated from Gjon Kastrioti.[41] When he was an ally of Venice, in period 1407–1410, he was Roman Catholic. After he allied himself with Stefan Lazarević, despot of Serbian Despotate in period 1419–1426, he converted to Orthodoxy, and in 1431 he was converted to Islam because he was a vassal of the Ottoman Empire.[42]
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#106 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by neko_sa_strane »

Mx wrote: 05/08/2020 01:07
neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 00:07 Srbi jesu Slaveni a Albanci nisu Iliri. Postojbina Albanaca je današnji Azerbejdžan. Tu je postojala njihova Albanija. Na prostorima na kojima sada žive nisu imali državu prije 1912.godine. Ne bi je ni dobili da nisu insistirale Austrija i Italija zbog svojih Interesa. Ah da ne zaboravim Skender beg ili Đorđe Kastratović koji je sahranjen na Svetoj gori u Grčkoj nije Albanac baš kao ni Agnesa Bojadžiu poznatija kao majka Tereza. Bojadžiu je rumunsko a može biti i vlaško prezime a nikako albansko. U nedostatku vlastitih istorijskih ličnosti na osnovu kojih bi opravdali poveznicu sa teritorijom na kojoj žive određeni narodi prisvajaju tuđu. U komšiluku imaju još jednu takvu zemlju. Mislim na Sjevernu Makedoniju. U tu grupu dodao bih i Kosovo *, samo što ja TO ne smatram državom.
Zao mi te, teska te bolest neznanja, mitologije, lazi i izmisljanja snasla. Obrati se pod hitno nekom psihijatru da ti sve u glavi pobrise, i instalira relevantnu i istinitu istoriju. SPC i SANU su te napumpali sizofrenim lazima.
Istina boli, znam. Ako misliš da će sto puta ponovljena laž postati istina zeznuo si se. Zaboli me za SANU a još manje za SPC obzirom da sam antiteista. Psihijatra preporuči sebi. Ja nisam neki tvoj blizak jaran i moraš paziti na izbor riječi u komunikaciji s drugima. Pojedini od vas ovdje baš ne znate dokle možete ići. Nemoj slučajno još jedanput da vidim tekst sličnog sadržaja upućenog meni. Je li jasno?
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#107 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by LBVIEW »

Sta bi, ne prodje laz o Skenderbegu? :D
User avatar
dr_Evil
Posts: 12169
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#108 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by dr_Evil »

neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 09:05
Mx wrote: 05/08/2020 01:07
neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 00:07 Srbi jesu Slaveni a Albanci nisu Iliri. Postojbina Albanaca je današnji Azerbejdžan. Tu je postojala njihova Albanija. Na prostorima na kojima sada žive nisu imali državu prije 1912.godine. Ne bi je ni dobili da nisu insistirale Austrija i Italija zbog svojih Interesa. Ah da ne zaboravim Skender beg ili Đorđe Kastratović koji je sahranjen na Svetoj gori u Grčkoj nije Albanac baš kao ni Agnesa Bojadžiu poznatija kao majka Tereza. Bojadžiu je rumunsko a može biti i vlaško prezime a nikako albansko. U nedostatku vlastitih istorijskih ličnosti na osnovu kojih bi opravdali poveznicu sa teritorijom na kojoj žive određeni narodi prisvajaju tuđu. U komšiluku imaju još jednu takvu zemlju. Mislim na Sjevernu Makedoniju. U tu grupu dodao bih i Kosovo *, samo što ja TO ne smatram državom.
Zao mi te, teska te bolest neznanja, mitologije, lazi i izmisljanja snasla. Obrati se pod hitno nekom psihijatru da ti sve u glavi pobrise, i instalira relevantnu i istinitu istoriju. SPC i SANU su te napumpali sizofrenim lazima.
Istina boli, znam. Ako misliš da će sto puta ponovljena laž postati istina zeznuo si se. Zaboli me za SANU a još manje za SPC obzirom da sam antiteista. Psihijatra preporuči sebi. Ja nisam neki tvoj blizak jaran i moraš paziti na izbor riječi u komunikaciji s drugima. Pojedini od vas ovdje baš ne znate dokle možete ići. Nemoj slučajno još jedanput da vidim tekst sličnog sadržaja upućenog meni. Je li jasno?
Ima da ga cak prijavis :D
User avatar
dr_Evil
Posts: 12169
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#109 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by dr_Evil »

LBVIEW wrote: 05/08/2020 09:06 Sta bi, ne prodje laz o Skenderbegu? :D
Samo cekaj sad ce da ti dokazu da svaki beg u Bosni i Sandzaku ima srpsko porijeklo :D
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#110 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by neko_sa_strane »

LBVIEW wrote: 05/08/2020 09:00 Cek, jel' to znaci da je Srbin? :lol:
Sa engleske wiki:
His religion was directly influenced by the international balance of political powers. It is believed that a popular saying in southern Albania "Where the sword is, there lies religion" (Albanian: Ku është shpata, është feja) have originated from Gjon Kastrioti.[41] When he was an ally of Venice, in period 1407–1410, he was Roman Catholic. After he allied himself with Stefan Lazarević, despot of Serbian Despotate in period 1419–1426, he converted to Orthodoxy, and in 1431 he was converted to Islam because he was a vassal of the Ottoman Empire.[42]




I Stefan Nemanja je okrunjen u Vatikanu. Ako je Skenderbeg Albanac i katolik zašto bi bio sahranjen u Hilandaru. I on i otac. Albanci nisu imali državu prije 1912.godine i nisu ostavili nikakvog traga postojanja na prostorima na kojima žive. Na Kosovu recimo ne postoji ni jedan jedini trag postojanja Albanaca. Većina su postali prostom reprodukcijom i ispražnjenim prostorom nakon Velike seobe Srba u 17. vijeku na sjever uslijed učestalih turskih zločina a Albanci su Turcima bili desna ruka u činjenju zločina. Znam da turkofilima na ovom forumu to ne prija i pojedini ne mogu prihvatiti da su Turci bili okupatori.
zilog
Posts: 7470
Joined: 06/03/2009 11:19

#111 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by zilog »

neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 08:56 Grob mu je u Grčkoj na Atosu.
Jako me zanima gdje si ovo pokupio?
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#112 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by neko_sa_strane »

Capljina74 wrote: 05/08/2020 07:15
zilog wrote: 04/08/2020 23:40
neko_sa_strane wrote: 04/08/2020 22:48
Bilo je nekakvih plemena a Albanci su na ove prostore došli s turskim osvajanjima sa Kavkaza jer Albanci nisu Iliri. Tu glupost promovisala je Austrija i kasnije Austrougarska i Italija kako bi opravdali stvaranje Kraljevine Albanije. To što će neki Albanac djetetu dati ime Teuta ili Ilir ne znači da imaju veze sa Ilirima.
Ne insistiram na ilirskom porijeklu albanaca, ali teze o talijanskom i kavkaskom porijeklu se smatraju zastarjelim i odbacenim.
Aktuelne su paleobalkanske teorije, medju kojima je i ilirska, ali ni jedna jos nije u potpunosti dokazana...

Treba imati na umu da je Jadran u Ledenom dobu bio 120 metara plici i da su tu mozda skriveni tragovi starosjedilackih stanista, ali su to sve konjekture koje treba dokazati.
A, znaci od planktona....

Planktoni pa vi....


Ko je odbacio kavkasko porijeklo? Vi?

Nego,
Sta je bio Skenderbeg?

Pa kakav ti je izvor - Vikipedija, takva vam je i istorija!

Planktoni....

Malo bolduj i povećaj font da ti argumenti budu jaci!

Sta ono Kaze... Direktno iz mora izljegli Siptari!

Prvi im rodjaci Šeldon Plankton i Sundjer Bob!

A ja mislio Deretic najveća ubleha na ovim prostorima... Dereticu, Dereticu, osvjetlaj srpski obraz! Ne daj planktonima da budu stariji!
Zar nije od ameba?
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#113 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by neko_sa_strane »

zilog wrote: 05/08/2020 09:24
neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 08:56 Grob mu je u Grčkoj na Atosu.
Jako me zanima gdje si ovo pokupio?
Pročitao sam negdje a Wikipedia nije izvor. Čak nije ni iz Albanije već iz Makedonije iz okoline Debra. Ukoliko ne znaš grad se nalazi u zapadnoj Makedoniji. Skenderbeg Albanac od oca Ivana i majke Vojisave. Ma važi! Albanci kao i Makedonci imaju običaj da prisvajaju istorijske ličnosti. Ja na stranim satovima nalazim da je Goce Delčev bio Bugarin baš kao i car Samuil a ne Makedonci.
zilog
Posts: 7470
Joined: 06/03/2009 11:19

#114 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by zilog »

neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 09:21 I Stefan Nemanja je okrunjen u Vatikanu. Ako je Skenderbeg Albanac i katolik zašto bi bio sahranjen u Hilandaru. I on i otac. Albanci nisu imali državu prije 1912.godine i nisu ostavili nikakvog traga postojanja na prostorima na kojima žive. Na Kosovu recimo ne postoji ni jedan jedini trag postojanja Albanaca. Većina su postali prostom reprodukcijom i ispražnjenim prostorom nakon Velike seobe Srba u 17. vijeku na sjever uslijed učestalih turskih zločina a Albanci su Turcima bili desna ruka u činjenju zločina. Znam da turkofilima na ovom forumu to ne prija i pojedini ne mogu prihvatiti da su Turci bili okupatori.
Pojede vas mitomanija...

Znas li sta je ovo?

Image

Katolicka crkva Sv. Nikole, u Ljesu, gdje je sahranjen Skenderbeg...
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#115 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by neko_sa_strane »

Inače mi nije jasna ta fasciniranost Kosovom na ovom forumu i doslovnim svršavanjem kada Kosovo nešto uradi. Da nije možda zbog toga što su se riješili Srba, kako vlasti tako i naroda. Imam neki osjećaj da je upravo to razlog fasciniranosti Kosovom. "Ako mogu oni zašto ne možemo mi". Riješili se Srba ali zato trče da preuzmu srbijanske putne isprave jer sa svojima ne mogu nikuda. Čak i one budale od fudbalera Švicarske koji su pokazivali nekakvog orla rukama imaju srpske pasoše.
Last edited by neko_sa_strane on 05/08/2020 09:46, edited 1 time in total.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#116 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by neko_sa_strane »

zilog wrote: 05/08/2020 09:40
neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 09:21 I Stefan Nemanja je okrunjen u Vatikanu. Ako je Skenderbeg Albanac i katolik zašto bi bio sahranjen u Hilandaru. I on i otac. Albanci nisu imali državu prije 1912.godine i nisu ostavili nikakvog traga postojanja na prostorima na kojima žive. Na Kosovu recimo ne postoji ni jedan jedini trag postojanja Albanaca. Većina su postali prostom reprodukcijom i ispražnjenim prostorom nakon Velike seobe Srba u 17. vijeku na sjever uslijed učestalih turskih zločina a Albanci su Turcima bili desna ruka u činjenju zločina. Znam da turkofilima na ovom forumu to ne prija i pojedini ne mogu prihvatiti da su Turci bili okupatori.
Pojede vas mitomanija...

Znas li sta je ovo?

Image

Katolicka crkva Sv. Nikole, u Ljesu, gdje je sahranjen Skenderbeg...
Ma ja kada se nema argumenata samo pomenuti mitomaniju, SANU, SPC, Dobricu Ćosića i biće dovoljno.
zilog
Posts: 7470
Joined: 06/03/2009 11:19

#117 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by zilog »

neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 09:46
zilog wrote: 05/08/2020 09:40
neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 09:21 I Stefan Nemanja je okrunjen u Vatikanu. Ako je Skenderbeg Albanac i katolik zašto bi bio sahranjen u Hilandaru. I on i otac. Albanci nisu imali državu prije 1912.godine i nisu ostavili nikakvog traga postojanja na prostorima na kojima žive. Na Kosovu recimo ne postoji ni jedan jedini trag postojanja Albanaca. Većina su postali prostom reprodukcijom i ispražnjenim prostorom nakon Velike seobe Srba u 17. vijeku na sjever uslijed učestalih turskih zločina a Albanci su Turcima bili desna ruka u činjenju zločina. Znam da turkofilima na ovom forumu to ne prija i pojedini ne mogu prihvatiti da su Turci bili okupatori.
Pojede vas mitomanija...

Znas li sta je ovo?

Image

Katolicka crkva Sv. Nikole, u Ljesu, gdje je sahranjen Skenderbeg...
Ma ja kada se nema argumenata samo pomenuti mitomaniju, SANU, SPC, Dobricu Ćosića i biće dovoljno.
A sta je drugo? Ja stavljam argumente, ti lupas napamet...

Ako nije, daj izvor da je Skenderbeg sahranjen u Hilandaru?
Last edited by zilog on 05/08/2020 09:51, edited 1 time in total.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#118 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by neko_sa_strane »

zilog wrote: 05/08/2020 09:49
neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 09:46
zilog wrote: 05/08/2020 09:40

Pojede vas mitomanija...

Znas li sta je ovo?

Image

Katolicka crkva Sv. Nikole, u Ljesu, gdje je sahranjen Skenderbeg...
Ma ja kada se nema argumenata samo pomenuti mitomaniju, SANU, SPC, Dobricu Ćosića i biće dovoljno.
A sta je drugo?

Ako nije, daj izvor da je Skenderbeg sahranjen u Hilandaru?
A ti si taj podatak da je sahranjen u Ljesu pokupio na Wikipediji.
zilog
Posts: 7470
Joined: 06/03/2009 11:19

#119 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by zilog »

neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 09:51
zilog wrote: 05/08/2020 09:49
neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 09:46
Ma ja kada se nema argumenata samo pomenuti mitomaniju, SANU, SPC, Dobricu Ćosića i biće dovoljno.
A sta je drugo?

Ako nije, daj izvor da je Skenderbeg sahranjen u Hilandaru?
A ti si taj podatak da je sahranjen u Ljesu pokupio na Wikipediji.
Ma ja, najbolje sada i Wikipediu, kao haski tribunal, proglasite antisrpskim...

Ne ukivam Wikipediu u zvijezde, ali dok ne pokazete bolji izvor, moze posluziti, makar za ovako banalne stvari...
zilog
Posts: 7470
Joined: 06/03/2009 11:19

#120 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by zilog »

Znam ja zasto ne mozete da pokazete izvor?

Zato sto su to Alo, Informer, Kurir, Cirilica... :pisnuo:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#121 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by Sanjarko »

Nevidim ja problem u tome i da jesu Albanci dosli seobom sa Kavkaza. Pa i mi smo svi seobama nekad dosli na ove prostore iz Azije. Tu su Albanci na Balkanu kao i mi skoro svi, i sta sad, da li radi toga nezasluzuju da postoje ili sta?
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#122 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by Capljina74 »

zilog wrote: 05/08/2020 09:49
neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 09:46
zilog wrote: 05/08/2020 09:40

Pojede vas mitomanija...

Znas li sta je ovo?

Image

Katolicka crkva Sv. Nikole, u Ljesu, gdje je sahranjen Skenderbeg...
Ma ja kada se nema argumenata samo pomenuti mitomaniju, SANU, SPC, Dobricu Ćosića i biće dovoljno.
A sta je drugo? Ja stavljam argumente, ti lupas napamet...

Ako nije, daj izvor da je Skenderbeg sahranjen u Hilandaru?
Bolduj I king sajz...

Za dobar argument nije dovoljno 150...
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#123 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by Capljina74 »

zilog wrote: 05/08/2020 10:00
neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 09:51
zilog wrote: 05/08/2020 09:49

A sta je drugo?

Ako nije, daj izvor da je Skenderbeg sahranjen u Hilandaru?
A ti si taj podatak da je sahranjen u Ljesu pokupio na Wikipediji.
Ma ja, najbolje sada i Wikipediu, kao haski tribunal, proglasite antisrpskim...

Ne ukivam Wikipediu u zvijezde, ali dok ne pokazete bolji izvor, moze posluziti, makar za ovako banalne stvari...
Rekao sam ti.

Jedini pisani trag je da su Siptari šljegli sa Kavkaza...

Izvori sa vise strana.

Ti to dekretom ponistio.

Sada cekamo da se povuče more pa da vas trazimo u naslagama...
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#124 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by Capljina74 »

Repoš Kastriot, brat Đorđa Kastriota i njihov otac Jovan sahranjeni su u akrosolijumu, uz severni zid priprate kralja Milutina u Sabornoj Hilandarskoj crkvi.

Južno od manastira, na oko jedan i po kilometar, nalaze se ruševine pirga koji su Kastrioti izgradili, pošto su dobili adelfate (prava da se nasele u na Svetoj Gori). Postoji povelja kojom su Skenderbegov otac i brat ostavili na uzdarje građevine u Hilandaru. ”
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4781
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#125 Re: KOSOVO Međunarodno priznanje Kosova!

Post by Tvrtko II Kotromanić »

Capljina74 wrote: 05/08/2020 10:39
zilog wrote: 05/08/2020 10:00
neko_sa_strane wrote: 05/08/2020 09:51

A ti si taj podatak da je sahranjen u Ljesu pokupio na Wikipediji.
Ma ja, najbolje sada i Wikipediu, kao haski tribunal, proglasite antisrpskim...

Ne ukivam Wikipediu u zvijezde, ali dok ne pokazete bolji izvor, moze posluziti, makar za ovako banalne stvari...
Rekao sam ti.

Jedini pisani trag je da su Siptari šljegli sa Kavkaza...

Izvori sa vise strana.

Ti to dekretom ponistio.

Sada cekamo da se povuče more pa da vas trazimo u naslagama...

prijavljen ti je post pasa moj

nije ti ovo Alo ili Kurir da zoves Albance Siptarima :bih:
Locked