Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#876 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by animals »

Pa to je i glavni Vucicev cilj..
na osnovu Kosova iscupati dio Bosne za Srbiju..
User avatar
Young Erotica
Posts: 2042
Joined: 09/10/2017 15:44

#877 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by Young Erotica »

sherbett wrote:
Hadzi Lojo wrote:
PeppermintSA wrote:Problem priče o Kosovu je što obje strane imaju rigidne poglede na zajedničku prošlost. Srbi tvrde da im je Zapad oteo Kosovu, totalno zanemarujući činjenicu da su Albanci tamo od balkanskih ratova bili građani drugog reda i da ih je jebo ko je stigao. S druge strane, Albanci ignorišu činjenicu da su u trenutku prvih masovnih demonstracija 1981. imali potpunu autonomiju kakvu nisu imale nacionalne manjine u bilo kojoj zapadnoevropskoj zemlji, tj. nije im bilo dovoljno što imaju političku, kulturnu, jezičku, obrazovnu...autonomiju nego su tražili republiku/veliku albaniju.

Drugim riječima, ni prvima ni drugima nije maslo za Ramazana.
Zaboravio si da je Kosovo do balkanskih ratova od pamtivjeka bilo dio Albanije i balkanskim ratovima oteto od Albanije!
Zaboravio si da kazes da je nakon drugog svjetskog rata vojna hunta na celu sa Rankovicem na Kosovu provodila diktaturu nevidjenu u svijetu u to vrijeme, a sve pod maskom zastite YU odnsono velike msrdije.
A to sto Srbi spominju manastire i na osnovu toga misle da je to njihova prapostojbina mogu macku od rep objesiti, to mogu samo za Karpate govoriti.
Kao sto su genocide pravili po BiH tako su genocide radili i kada su dosli na balkan.
Jedina razlika izmedju Bosnjaka i Albanaca da Albanci nikada ne zaboravljaju a pogotovo ne oprastaju.

Za jos par decenija ako im se dozvoli i za genocidnu tvorevinu govoriti to su nasa vjekovna ognjista i za svaku novo izgradjenu crkvu govoriti da je to duhovni centar kulture bla blaaa.
Poceli su od crkve koju su izgradili u avliji nane Fate, a grade ih sirom genocidno okupiranog dijela BiH.

Tako su isto prilikom dolaska sa Karpata po kosovu cinili genocide i drugim dijelovima balkana.

Gospodo malo idite na albanske starnice i procitajte o povijesti Albanije i Kosova.
Da idemo na albanske stranice, jel? :mrgreen:
Daj se saberi i ti svasta citas pa povjerujes.
Kosovo oteto Albaniji nakon Balkanskih ratova?? Hajd elaboriraj ovo pls.
Znaci Albanija NIJE postojala do 1912. A onda su se jos kupusali do 1920 kada su Talijani rekli ajd ok ajmo ju sabrat i osamostalit.
Nisu Srbi nista Albaniji otimali nego je ona kao i ostatak tog juga pod Turcima bila organizirana u pasaluke ili vilajete.
A kupusala se i ratovala s Kraljevinom SHS do te 1920. A ne sa Srbijom.
I sve to pod palicom Italije koja je zeljela imati nadzor nad Otrantom.

Sto se tice manastira, neki su iz 12. I 13.st. i Pravoslavni su. Mozda su ih i Grci radili hajd ti znaj.. mozda i katolici..nebitno al da su albanski, nebi Decani bili pod ugrozom. Tko lud svoju takvu bastinu hoce da gazi?
Ovaj post hadzi loje je mozda najjači koji sam pročitao ikada. Give this man a medal.


Sto se tiče manastira zna se ko ih je sagradio, nema potrebe da se nagađa.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#878 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by daddy-kool »

animals wrote:Pa to je i glavni Vucicev cilj..
na osnovu Kosova iscupati dio Bosne za Srbiju..
To se vidi iz aviona, mada ni sjever Kosova ne bi tek tako pustili.
Približava se dan D.
User avatar
Young Erotica
Posts: 2042
Joined: 09/10/2017 15:44

#879 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by Young Erotica »

daddy-kool wrote:
animals wrote:Pa to je i glavni Vucicev cilj..
na osnovu Kosova iscupati dio Bosne za Srbiju..
To se vidi iz aviona, mada ni sjever Kosova ne bi tek tako pustili.
Približava se dan D.
To vas ovaj fra animals pali, znam da vas puca paranoja ali valjda ste svesni koliko je to nerealna priča. Mi ne mozemo komad svoje teritorije da vratimo a ne da uzmemo nešto tudje.
User avatar
ljevoruki
Posts: 4754
Joined: 20/05/2011 22:49

#880 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by ljevoruki »

Pickousti juce na Kosovu kaze:
“Ne svojom, ali ne isključivo i tuđom krivnjom. Službeno i neslužbeno, pomagali smo svojoj braći. Srbi su ginuli za Knin, za Sarajevo, za Prištinu. U Kninu se danas vijori šahovnica koje tamo nikad nije bilo, u Sarajevu je broj Srba 50 puta manji od onog koji je bio, a u Prištini živi svega nekoliko Srba", rekao je Vučić.
Nema nas više ni na Kosovu polju gdje je mnogo toga počelo, i to ne zato što su Hrvati, muslimani ili Albanci bili jači i hrabriji od nas, već zbog toga što nismo razumjeli poziciju Srbije i svijeta, zbog toga što nismo shvatili da nismo sami na svijetu i da se bez svijeta ne može. Zbog toga što smo podcjenjivali sve druge i što nismo uspjeli računati. Zbog toga što smo uvijek vidjeli i slušali sebe, drugi nas nisu zanimali", dodao je srpski predsjednik.

Ima li koga da reaguje na ovo?
Ne vjerujem da ce se SDA oglasiti, njima je ova odrednica smisao postojanja ali mozda drugi shvate simoliku i opasnost od izbjegavanja da se narod nazove sluzbenim imenom. Ovo nije slucajno i nije previd, ovo je namjerno uradjeno.
User avatar
ljevoruki
Posts: 4754
Joined: 20/05/2011 22:49

#881 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by ljevoruki »

Young Erotica wrote:
daddy-kool wrote:
animals wrote:Pa to je i glavni Vucicev cilj..
na osnovu Kosova iscupati dio Bosne za Srbiju..
To se vidi iz aviona, mada ni sjever Kosova ne bi tek tako pustili.
Približava se dan D.
To vas ovaj fra animals pali, znam da vas puca paranoja ali valjda ste svesni koliko je to nerealna priča. Mi ne mozemo komad svoje teritorije da vratimo a ne da uzmemo nešto tudje.
Tipican produkt srpskog obrazovanja, mitologije i medija. :-)
Samo naprijed, do Tokija. :run:
nesloga
Posts: 84
Joined: 09/09/2013 19:38

#882 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by nesloga »

Trepču će biti teško podijeliti ako Vučić upumpa te silne milione i nastavi na ulaganju para koje će tražiti od Rusa i Kineza. Šipci bi rado sve da privatiziraju na teritoriju gdje ih nema, od Gazivoda na sjeveru do skijališta Brezovice na jugu, pa će biti puno peripetija jer je i Amerima zinulo dupe da konačno počnu vraćati uložene pare. Povrata nema evo već 20 godina od silne love iz buđeta za trupe, u Bondsteel, sve do nelikvidnih javnih firmi pod američkim upravnim boardovima bez oplodnje tolike godine. Zato bi podjela Kosova bila ekonomski najisplativija da se krene sa nule, a Vučić to zna i tvrdi pazar. Sumnjam da bi visio na vješalima da preda Preševo i Bujanovac za 20tak posto teritorija Kosova kad bi se pod Srbiju vratila Mitrovica, Gračanica, Pećka Patrijaršija, Visoki Dečani makar i kozjim stazama bili povezani sa Srbijom...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#883 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by Banksy »

daddy-kool wrote:
animals wrote:Pa to je i glavni Vucicev cilj..
na osnovu Kosova iscupati dio Bosne za Srbiju..
To se vidi iz aviona, mada ni sjever Kosova ne bi tek tako pustili.
Približava se dan D.
A nikad (nakon rata) nismo imali slabije institucije, lidere i vodstvo, i pozicije i opozicije. Katastrofa.
User avatar
Young Erotica
Posts: 2042
Joined: 09/10/2017 15:44

#884 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by Young Erotica »

ljevoruki wrote:
Young Erotica wrote: To vas ovaj fra animals pali, znam da vas puca paranoja ali valjda ste svesni koliko je to nerealna priča. Mi ne mozemo komad svoje teritorije da vratimo a ne da uzmemo nešto tudje.
Tipican produkt srpskog obrazovanja, mitologije i medija. :-)
Samo naprijed, do Tokija. :run:
Sreća pa si ti prav i sve vidis ispravno.

Ne treba do tokija, dosta nam je naše.
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#885 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by CSKA »

DonieBrasco wrote:
славянин wrote:
CSKA wrote:Nesto ce dati EU Srbiji,ne zna sta,ali ce da daju :

Da kako da ne uzrokovat ce opci nered tako sto ce raspoloviti BiH i destabilizovati balkan opet... Sta ce dat EU Srbiji ? Sipak - Srbija moli evropu za kredite i ulazak u sporazume sa istom a Kosovo je drzava za sebe ... sta tu EU ima da daje ?
I to ona EU koja stalno ponavlja i zalaze se za mir i stabilnost na Balkanu, a da im daju dio Kosova i BiH a da ne prođe bez ogromne frke. :lol:

A jos vece pitanje zbog cega da im dadne to, neka naknada za sta ili uslov za sta ? Kakve sve gluposti ljudi lupaju to je strasno.
Ne znam jesu li svi poceli da furaju taj fazon senzacionalizma i lupaju sve i svasta ili se stvarno nesto valja iza.Npr. njen stav da je EU pod "pritiscima" Srbije napravila medjunarodni sud za albance mi je isto...

Ali otkud znam mozda su Vucic i Vulin stvarno toliko mocni i jaki u EU,samo ja ne vidim :D
User avatar
ljevoruki
Posts: 4754
Joined: 20/05/2011 22:49

#886 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by ljevoruki »

Young Erotica wrote:
ljevoruki wrote:
Young Erotica wrote: To vas ovaj fra animals pali, znam da vas puca paranoja ali valjda ste svesni koliko je to nerealna priča. Mi ne mozemo komad svoje teritorije da vratimo a ne da uzmemo nešto tudje.
Tipican produkt srpskog obrazovanja, mitologije i medija. :-)
Samo naprijed, do Tokija. :run:
Sreća pa si ti prav i sve vidis ispravno.

Ne treba do tokija, dosta nam je naše.
Ja jesam prav, ti nisi, ti si na pogresnoj strani istorije, pravde, morala i svega ljudskog.
Vi i ne znate sta je vase, jedina ste zemlja na svijetu koja ne zna svoje granice.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#887 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by RtrnOfSalisbury »

onaj ko je osnovo i hrabrom und ponosnom albanskom narodu dao drzavu kosovo, je napravio veliko sranje. namjerno jal nenamjerno uspjelo se samo malo prije napravit jos jednu lakrdija drzavu i dvije lakrdija drzave na tako malom prostoru su previse. hrabrim und ponosnim albancima ako se ne potkresu kriila evropa ce vidjet jos jedno veliko sranje pojacano sa ajfon izbjeglicama. isto vazi i za hrabri und ponosni srpski narod. morebit to nekom i odgovara ali prije ce biti da neki svjetski cimbenici jednostavno ne razumiju hrabri i ponosni albanski i hrabri i ponosno srpski narod. vrlo kulturni , hrabri i ponosni rvatski sa kamenim genima narod se na volseban nacin izvuko ali smrad je blizu pa se vjerovatno isti naviko nanj.
kao i obicno imam rjesenje za kosovo, jes da je skupo al se dio troskova more namirit a nije na tragu razgranicenja, rarzdruzivanja i ostalije gluposti
User avatar
Young Erotica
Posts: 2042
Joined: 09/10/2017 15:44

#888 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by Young Erotica »

ljevoruki wrote:
Ja jesam prav, ti nisi, ti si na pogresnoj strani istorije, pravde, morala i svega ljudskog.
Vi i ne znate sta je vase, jedina ste zemlja na svijetu koja ne zna svoje granice.
Da da zli srbi, tvoje lično misljenje o nama me ne zanima iskreno,uzivaj.

Znamo dobro, evo da ti pomognem

Image
DonieBrasco
Posts: 15547
Joined: 31/08/2016 16:09

#889 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by DonieBrasco »

Vjecite zrtve a ni na jednom sudu u europi i svijetu to nisu dokazali, a na drugoj strani koliko je srba osuđeno za najstrasnije zlocine ? Ali vazno je laprdati o teorijama zavjere da su svi protvi njih. Branili otađbinu od agresije bosnjaka, hrvata, albanaca, NATO agresiju na njih izvrsio kud ces dalje.
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#890 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by Qoom »

"Биолошки као народ смо пред амбисом, нестаћемо ако поново то урадимо, нећемо имати ништа, живјећемо један те исти резултат – у коме увијек губимо", наводи Вучић.

Image

Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#891 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by Nadzorna_ploca »

Jedina istina
:thumbup:

Image
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#892 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by archi_a »

Došlo je do toga da braneći svoju državu sad mašu "samo" kartom srbije sjedinjene sa kosovom. :D
User avatar
Young Erotica
Posts: 2042
Joined: 09/10/2017 15:44

#893 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by Young Erotica »

Nadzorna_ploca wrote:Jedina istina
:thumbup:

Image
Okupirana teritorija.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#894 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by Nadzorna_ploca »

Aha, okupirana od 93% Albanaca.
User avatar
Young Erotica
Posts: 2042
Joined: 09/10/2017 15:44

#895 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by Young Erotica »

Nadzorna_ploca wrote:Aha, koju vi na silu zelite vratiti. Ili mozda ne zelite a samo se pravite..ne znam. Nije ni bitno.
Pa samo silom je i mozemo vratiti sve ostalo su prazne priče.
User avatar
Young Erotica
Posts: 2042
Joined: 09/10/2017 15:44

#896 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by Young Erotica »

Nadzorna_ploca wrote:Aha, okupirana od 93% Albanaca.
U Pristini je do rata ziveo 40 hiljada Srba, danas ih zivi 30.

Jesi li tog misljenja i za rs ili su tu drugi aršini?
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#897 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by Nadzorna_ploca »

Nemam misljenje. Osim sa je RS BIH i tako ce ostati i da je Kosovo Kosovo i da ce tako ostati.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#899 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by Nadzorna_ploca »

To je bolje nego da places svakako. :izet:
User avatar
ljevoruki
Posts: 4754
Joined: 20/05/2011 22:49

#900 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by ljevoruki »

Ne znam ni za jednu drzavu na svijetu za koju ti treba pasos da odes u drugi dio te iste “drzave”. :izet:
Post Reply