Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post Reply
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#851 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by daddy-kool »

.
Last edited by daddy-kool on 08/09/2018 23:41, edited 1 time in total.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#852 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by daddy-kool »

Young Erotica wrote:
@daddy-cool Na pregovorima u Rambujeu(valjda nisam omašio) malo pre prestanka rata i povlačenja vojske dok su nas još ubedjivali silom da priznamo, pa tebe ako ne mrzi ti trazi.
To si ti nešto pomiješao, Srbi su odbili Rambouillet Agreement.

https://en.wikipedia.org/wiki/Rambouillet_Agreement


Ali, evo prođe 20 godina od tada, ima li neki dokument, ponuda, viđenje, kako bi izgledalo reintegrisano Kosovo u okviru Srbije.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#853 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by exliberal-ex »

sehohari wrote:
exliberal-ex wrote:Pa da vas pitam...sta vucic treba da uradi?...da prizna kosovo...to bi bilo isto kao kad bi bakir reko mi priznajemo rs...dajte nam samo srebrenicu i dovidjenja...koji srpski politicar bi to uradio...narkoman ceda?

Ja da sam na mjestu vucica fino bih rekao da po ustavu kosovo je dio srbije i da je mimo svih svjetskih zakona silom otkinuto i zato nema priznavanja. Ako ameri kazu morate onda i vi priznajte rusko otimanje krima...jel moze...eu ako nas nezelite mi odosmo pravit savez sa rusima,turcima...pa bujrum mislite da bi evropa rekla ne...

Druga stvar sta bi bosnjaci uradili da sad srbi pocnu napadat vojsku i policiju kao sto su to radili albanci 90,pozivali na mir ili trazili da se te teroristivke gupe eliminisu..ili da ubacimo malo tursku sta turska radi kurdima ...isto sto su srbi radili albancima, eliminisali teroristicke grupe....jel tako:)...kako to da njih ameri nisu bombardovali i otcjepili 1/4 drzave?

Pitajte kikija...on ce vam podastret podatke o turkim zlocinima....
Nemoj mi molim te o Albancima kao teroristima. Svako ko malo više zna o Kosovu zna da su se kosovski Srbi prije rata ponašali kao bijelci u Južnoj Africi: Nisu im davali posao, nemoguće je bilo doći na neku važniju poziciju kao Albanac, nezastupljenost i sl. Držali su ih u bijedi, dok su kos. Srbi živili kao bubreg u loju.

Republika Srpska i Kosovo se - makar objektivno - ne mogu porediti. Kosovo je i prije rata bila teritorija sa jasno definisanim granicama, glavnim gradom, simbolima i sl, dok je RS jednostavna tvorevina koja je nastala na genocidu i masovnim, namjernim protjeravanjem nesrba.

Ja da sam na Vučićevom mjestu bi se zalagao da Kosovo bude cjelovito i nezavisna država, ali sa određenom autonomijom (samo u oblastima obrazovanja, kulture i tkd.), a zauzvrat bi isto dao Albancima u Preševskoj dolini. To je najbolje rješenje.
Nemoj mi molim te te price....jadni kosovari .
Jedino mjesto gdje se popis nije mogao napravit je kosovo..Nisu dali da se popisuju, neznas kad se djete rodi neznas koliko djece familije imaju....nisu djecu slali u skole pogotovo zensku djecu...
Srbi su stavljeni u situaciju sad da sta god da urade nevalja...zato bih i ostavio ovakav status...kad mogu kiparski grci da jebu turke....
Ja ti opet navodim kako se turci odnose prema kurdima...eno ti spanija odjeba referendum za otcjepljenje,pohapsi lidere...pet minuta frke i tisina.
Kosovari su napravili prve proteste 81 ako se nevaram....i tad su imali autonomiju ali su trazili da se otcjepe....sta je trebala bivsa drzava da uradi....pregovara?.....
I nemoj mi samo srbi nisu nikad bili na kosovu....to bi bilo isto kao kad bi ja rekao kao da se muslimani trebaju da se odreknu jerusalema jer su jevreji tu bili prije....

Sto se tice trepce ja mislim da ima koncesija za rudu i da je to potpisano sa americkim konzorcijem prije rata....navodno je madeline albright u boarad of directors zato trepca i radi..to uzimam sa rezervom..posto kupio potom i prodao...sa druge strane zasto albanci neuloze u dio koji oni kontrolisu ako su sigurni da je to njihovo?..moglo se zaposlit 10 000 ljudi....e nemere bato nema vise zajednicke drzave da pumpa pare
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#854 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by PeppermintSA »

Problem priče o Kosovu je što obje strane imaju rigidne poglede na zajedničku prošlost. Srbi tvrde da im je Zapad oteo Kosovu, totalno zanemarujući činjenicu da su Albanci tamo od balkanskih ratova bili građani drugog reda i da ih je jebo ko je stigao. S druge strane, Albanci ignorišu činjenicu da su u trenutku prvih masovnih demonstracija 1981. imali potpunu autonomiju kakvu nisu imale nacionalne manjine u bilo kojoj zapadnoevropskoj zemlji, tj. nije im bilo dovoljno što imaju političku, kulturnu, jezičku, obrazovnu...autonomiju nego su tražili republiku/veliku albaniju.

Drugim riječima, ni prvima ni drugima nije maslo za Ramazana.
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#855 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by CSKA »

Nesto ce dati EU Srbiji,ne zna sta,ali ce da daju :

User avatar
burgundy
Posts: 2328
Joined: 20/10/2010 19:44

#856 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by burgundy »

Image
Image
costacurta
Posts: 3510
Joined: 05/05/2005 08:25

#857 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by costacurta »

Ako on kaže da treba obezbediti njegovu bezbednost ili da prođe do mesta gde hoće, to će biti obezbeđeno - kazao je Vulin.Upitan kako će Srbija reagovati


AAAAAAAAAHAHAHAHAHA :lol:

"Njegovo je samo da kaže BUDI i ono bude" ..... neuzubila
Pichkousti radi FE NO ME NA lan posao, svaka mu dala!
:D
:roll:
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#858 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by Hadzi Lojo »

PeppermintSA wrote:Problem priče o Kosovu je što obje strane imaju rigidne poglede na zajedničku prošlost. Srbi tvrde da im je Zapad oteo Kosovu, totalno zanemarujući činjenicu da su Albanci tamo od balkanskih ratova bili građani drugog reda i da ih je jebo ko je stigao. S druge strane, Albanci ignorišu činjenicu da su u trenutku prvih masovnih demonstracija 1981. imali potpunu autonomiju kakvu nisu imale nacionalne manjine u bilo kojoj zapadnoevropskoj zemlji, tj. nije im bilo dovoljno što imaju političku, kulturnu, jezičku, obrazovnu...autonomiju nego su tražili republiku/veliku albaniju.

Drugim riječima, ni prvima ni drugima nije maslo za Ramazana.
Zaboravio si da je Kosovo do balkanskih ratova od pamtivjeka bilo dio Albanije i balkanskim ratovima oteto od Albanije!
Zaboravio si da kazes da je nakon drugog svjetskog rata vojna hunta na celu sa Rankovicem na Kosovu provodila diktaturu nevidjenu u svijetu u to vrijeme, a sve pod maskom zastite YU odnsono velike msrdije.
A to sto Srbi spominju manastire i na osnovu toga misle da je to njihova prapostojbina mogu macku od rep objesiti, to mogu samo za Karpate govoriti.
Kao sto su genocide pravili po BiH tako su genocide radili i kada su dosli na balkan.
Jedina razlika izmedju Bosnjaka i Albanaca da Albanci nikada ne zaboravljaju a pogotovo ne oprastaju.

Za jos par decenija ako im se dozvoli i za genocidnu tvorevinu govoriti to su nasa vjekovna ognjista i za svaku novo izgradjenu crkvu govoriti da je to duhovni centar kulture bla blaaa.
Poceli su od crkve koju su izgradili u avliji nane Fate, a grade ih sirom genocidno okupiranog dijela BiH.

Tako su isto prilikom dolaska sa Karpata po kosovu cinili genocide i drugim dijelovima balkana.

Gospodo malo idite na albanske starnice i procitajte o povijesti Albanije i Kosova.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#859 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by славянин »

CSKA wrote:Nesto ce dati EU Srbiji,ne zna sta,ali ce da daju :

Da kako da ne uzrokovat ce opci nered tako sto ce raspoloviti BiH i destabilizovati balkan opet... Sta ce dat EU Srbiji ? Sipak - Srbija moli evropu za kredite i ulazak u sporazume sa istom a Kosovo je drzava za sebe ... sta tu EU ima da daje ?
DonieBrasco
Posts: 15417
Joined: 31/08/2016 16:09

#860 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by DonieBrasco »

славянин wrote:
CSKA wrote:Nesto ce dati EU Srbiji,ne zna sta,ali ce da daju :

Da kako da ne uzrokovat ce opci nered tako sto ce raspoloviti BiH i destabilizovati balkan opet... Sta ce dat EU Srbiji ? Sipak - Srbija moli evropu za kredite i ulazak u sporazume sa istom a Kosovo je drzava za sebe ... sta tu EU ima da daje ?
I to ona EU koja stalno ponavlja i zalaze se za mir i stabilnost na Balkanu, a da im daju dio Kosova i BiH a da ne prođe bez ogromne frke. :lol:

A jos vece pitanje zbog cega da im dadne to, neka naknada za sta ili uslov za sta ? Kakve sve gluposti ljudi lupaju to je strasno.
zavrzlama
Posts: 10305
Joined: 15/01/2006 18:35

#861 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by zavrzlama »

Vucic zavrsi istorijski govor...

U prevodu priznao da je srpska politika vodila nepotrebne ratove iste izgubila da je kosovo izgubljeno i da treba osiguravati zivot srbmima u grznicama kosovske drzave..

Znaci saga o velikoj srbiji ce se zatvoriti u BIH dodik moze pocet bal vampira.
archi_a
Posts: 10394
Joined: 11/12/2011 18:11

#862 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by archi_a »

"Sjetite se onog Miloševićevog govora na Gazimestanu kada su se čule pjesme i kada se pjevala ona čuvena 'Ko to kaže, ko to laže, Srbija je mala'. Naša braća su se borila za Knin, borila su se za Sarajevo i borila su se za Prištinu", rekao je Vučić.

"U Sarajevu je danas 50 posto manje Srba. U Kninu se danas vije šahovnica, a u Prištini ima svega nekoliko Srba."
Mislim da je ovime sve rečeno. Do sljedećeg pokušaja, srbi! :D ovo je vaš način i evo gdje ste, šta ste. Gasi kamere, motaj kablove. Civilizacija i vaša politika ne ide u istu rečenicu.
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#863 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by Blek Stena »

zavrzlama wrote:Vucic zavrsi istorijski govor...

U prevodu priznao da je srpska politika vodila nepotrebne ratove iste izgubila da je kosovo izgubljeno i da treba osiguravati zivot srbmima u grznicama kosovske drzave..

Znaci saga o velikoj srbiji ce se zatvoriti u BIH dodik moze pocet bal vampira.
Ti godinama ovde nesto prevodis i nikad nista ubo nisi.
Mene bi bilo sramota bez obzira sto je ovo internet forum :oops:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#864 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by славянин »

archi_a wrote:
"Sjetite se onog Miloševićevog govora na Gazimestanu kada su se čule pjesme i kada se pjevala ona čuvena 'Ko to kaže, ko to laže, Srbija je mala'. Naša braća su se borila za Knin, borila su se za Sarajevo i borila su se za Prištinu", rekao je Vučić.

"U Sarajevu je danas 50 posto manje Srba. U Kninu se danas vije šahovnica, a u Prištini ima svega nekoliko Srba."
Mislim da je ovime sve rečeno. Do sljedećeg pokušaja, srbi! :D ovo je vaš način i evo gdje ste, šta ste. Gasi kamere, motaj kablove. Civilizacija i vaša politika ne ide u istu rečenicu.
Ajde Milosevic je imao makar cim da mase i da prijeti ... ovaj sprdnju od vojske i drzave a prica o nekakvim dominacijama na balkanu... Jugoslavija zajedno je se borila da bude dominantna - sta ce Srbija to danas ? Moze da se poklopi po usima - a sve sto se desilo je 70% krivica politke Beograda.Jos nisu skontali da Beograd nije vise glavni grad Jugoslavije - zemlje sa 23 miliona stanovnika i znacajnom vojnom,diplomatskom i ekonomskom moci - nego da je glavni grad Srbijice koju je zapad Izmaltretirao a Rusija prodaje nekretnine tj. Kosovo a kupuje kod sebe Krim na diplomatskom polju.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#865 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by DaffyDuck »

archi_a wrote:
"Sjetite se onog Miloševićevog govora na Gazimestanu kada su se čule pjesme i kada se pjevala ona čuvena 'Ko to kaže, ko to laže, Srbija je mala'. Naša braća su se borila za Knin, borila su se za Sarajevo i borila su se za Prištinu", rekao je Vučić.

"U Sarajevu je danas 50 posto manje Srba. U Kninu se danas vije šahovnica, a u Prištini ima svega nekoliko Srba."
Mislim da je ovime sve rečeno. Do sljedećeg pokušaja, srbi! :D ovo je vaš način i evo gdje ste, šta ste. Gasi kamere, motaj kablove. Civilizacija i vaša politika ne ide u istu rečenicu.
Fuuuuj
archi_a
Posts: 10394
Joined: 11/12/2011 18:11

#866 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by archi_a »

Šta je fuuuuj? Ovo što sam ja napisao ili srbi i njihovi zločini i genocid koje su počinili 90tih?!? Da znam sa kimE imam posla. :D
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#867 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by DaffyDuck »

archi_a wrote:Šta je fuuuuj? Ovo što sam ja napisao ili srbi i njihovi zločini i genocid koje su počinili 90tih?!? Da znam sa kimE imam posla. :D
sve je fuj. Politika je fuj, a najvise vuciceva licemjernost, pa onda i svih ostalih ukljucenih aktera- od Bakira do Evrope.
Jel ti lakse? :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#868 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by Banksy »


It could be a deal to bring lasting settlement, prosperity and European integration to the Balkans – or it could plunge the region into renewed conflict.


“Partition of Kosovo could open a Balkan Pandora’s box of seeking solutions based on the ethnic principle,” said a long-serving Bosnian foreign ministry official. “It’s the perfect formula for a new disaster in the western Balkans. Bosnia and Herzegovina’s fragile statehood could evaporate before our eyes, spreading a new spiral of nationalism. It could encourage Albanian extremists to seek the same solution in Macedonia.”

https://www.theguardian.com/world/2018/ ... d-conflict

Najgore je što niko u svijetu, ni u USA ni u EU, nema konkretan plan, istinski interes ili želju da se bavi ovim pitanjem.
Nažalost, niko osim Rusije.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#869 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by animals »

Nema rijesenja na ovim prostorima dok je Vucic i njegova bagra u politici..
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#870 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by breuer »

animals wrote:Nema rijesenja na ovim prostorima dok je Vucic i njegova bagra u politici..
još kad to izjavi Hrvat...
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#871 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by animals »

breuer wrote:
animals wrote:Nema rijesenja na ovim prostorima dok je Vucic i njegova bagra u politici..
još kad to izjavi Hrvat...
Pa to vidi i svaki Srbin koji normalno razmislja..
Vucic koji podmuklo i dvolicno vodi politiku nikada nece biti zalog ni za sta..
sa jedne strane je toboze za mir, a sa druge strane radi sve preko svoji
podanika da izaziva incindente sa svima u okruzenju..
najveci smrad na ovim prostorima..
archi_a
Posts: 10394
Joined: 11/12/2011 18:11

#872 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by archi_a »

DaffyDuck wrote:
archi_a wrote:Šta je fuuuuj? Ovo što sam ja napisao ili srbi i njihovi zločini i genocid koje su počinili 90tih?!? Da znam sa kimE imam posla. :D
sve je fuj. Politika je fuj, a najvise vuciceva licemjernost, pa onda i svih ostalih ukljucenih aktera- od Bakira do Evrope.
Jel ti lakse? :D
:thumbup: ma samo lagano
User avatar
p206
Posts: 7948
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#873 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by p206 »

Banksy wrote:

It could be a deal to bring lasting settlement, prosperity and European integration to the Balkans – or it could plunge the region into renewed conflict.


“Partition of Kosovo could open a Balkan Pandora’s box of seeking solutions based on the ethnic principle,” said a long-serving Bosnian foreign ministry official. “It’s the perfect formula for a new disaster in the western Balkans. Bosnia and Herzegovina’s fragile statehood could evaporate before our eyes, spreading a new spiral of nationalism. It could encourage Albanian extremists to seek the same solution in Macedonia.”

https://www.theguardian.com/world/2018/ ... d-conflict

Najgore je što niko u svijetu, ni u USA ni u EU, nema konkretan plan, istinski interes ili želju da se bavi ovim pitanjem.
Nažalost, niko osim Rusije.
Dokad onaj riđokosi Trump jaše na divljem zapadu? Mislim da će nakon njegovog odlaska biti bolje.
Velika je šteta što je Hilary izgubila, ne zato što je nešto aman bolja i mislim da bi ljudi u Siriji isto najebali, zbog američkih interesa...ali bi ovdje sigurno imali konkretan plan, jer je dobro upoznata sa situacijom.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#874 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by Banksy »

Ne ulazeći u njene planove i kapacitete za USA i cijel svijet, sigurna sam da bi mi, ovdje, od njenog predsjednikovanja imali koristi.
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#875 Re: Kosovo i Srbija - razmjena teritorija

Post by breuer »

vrlo dobro reče ovaj Milan St. Protić, parafraziram, Kosovo je za sile beznačajno, BiH je najvažniji teritorij na Balkanu za njih...
Post Reply