Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5976 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by insomnia78 »

radostan dan wrote:
insomnia78 wrote:Ta ce Rusi. Amerika ima svoje šape na Kosovu. Glaj čuda i baze. Osim toga kako ono bi Klarku rudnici a Albright telekom? Šta bi od toga na kraju?
pa to što si napisao...
Pa zadnje sto sam cuo je da je Klark u stvari njegova kompanija cekala dozvole
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5977 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by radostan dan »

mO k3 wrote:
radostan dan wrote:ako me sježanje ne vara, ti pišeš iz hrvatske....
na temi - hdz kuhinja, i ti si prijetnja.

ps

preteče me moke...
sta to drug?? :?
u vezi @animals-a...vrati se unazad, ide njegov post, pa tvoj, pa ovaj moj što si citirao.
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5978 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by radostan dan »

insomnia78 wrote:
radostan dan wrote:
insomnia78 wrote:Ta ce Rusi. Amerika ima svoje šape na Kosovu. Glaj čuda i baze. Osim toga kako ono bi Klarku rudnici a Albright telekom? Šta bi od toga na kraju?
pa to što si napisao...
Pa zadnje sto sam cuo je da je Klark u stvari njegova kompanija cekala dozvole
http://www.capital.ba/vesli-klark-na-ko ... na-dolara/

olbrajtovoj je perdju bio konkurencija, ne znam kako se to završilo, ako se uopšte i završilo.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#5979 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by bingov buraz »

Ima Bosne_Bice Bosne wrote:
radostan dan wrote:a nisu ugroženi, jel?
na stranu sad ubistvo ivanovića...hajde da pogledamo šta se dešavalo zadnjih desetak i malo jače dana. nešto se niko nije javljao i postavaljao vijesti -
Kosovski Albanci blokirali ulaz u manastir u Đakovici
subota, 06.01.2018. u 15:20
Црква Успења Пресвете Богородице у Ђаковици (Принтскрин Јутјуб)
ĐAKOVICA - Grupa kosovskih Albanaca blokirala je danas u Đakovici pristup manastiru Presvete Bogorodice, iako je grupa Srba otkazala najavljenu posetu zbog pretnji i bezbednosne situacije, navodi na svom Fejsbuk profilu otac Sava Janjić.

Dodaje, da su četiri monahinje ostale zaključane u manastiru, te da liturgija nije služena niti je iko mogao da donese badnjak.

Kako kaže, jutros je grupa kosovskih Albanaca blokirala pristup manastiru zbog navodnog mirnog protesta koji je „bio prilika da se na božićne praznike izađe u javnost sa porukama etničke i verske mržnje”.

„Navodni mirni protesti samo su nastavak etničkog čišćenja Đakovice od Srba koji je usledio nakon 1999, uništavanjem srpskih crkava i kuca”, navodi Janjić.

Kako kaže, Srbi se već godinama suočavaju sa negiranjem osnovnih verskih i ljudskih prava, a ovaj primer pokazuje da hrišćani na KiM ne mogu svuda slobodno ni Božić da proslave.

„Videćemo da li će međunarodni predstavnici u međuvremenu uspeti da pruže garancije za bezbednost”, kaže Janjić i podseća da je blokirani manastir do temelja bio spaljen u pogromu 2004. godine.

„Pravoslavno groblje još i danas predstavlja tužnu sliku savremenog varvarstva i mržnje. Na žalost, i posle 18 godina mnogi naši vernici ne mogu da dođu na Kosovo i Metohiju dok oni koji su ovde ostali žive u stalnoj zebnji i neizvesnosti zbog etničke mržnje koja se širi na svakom koraku”, kaže Janjić.

Dodaje, da uz nekoliko izuzetaka, niko javno ne sme da digne glas protiv preovladujućeg terora u kome su posle rata od kosovskih ekstremista stradali i mnogi čestiti kosovski Albanci. „

„Nije ni čudo što se Kosovo danas suočava sa sve ozbiljnijim međunarodnim osudama”, zaključio je Janjić.
Ja se zaista cudim Albancima. Nakon sto su se oslobodili srpske cizme i svega sto su im Srbi decenijama cinili, ne bi trebali da budu isti kao i njihovi dzelati.
Mene cudi da nisu i ranije zabranili te posjete manastirima,naletio sam na fotografije tih posjeta parada cetnistva i kica,naravno ne svi ali veliki broj ima takvih posjetilaca.Isto kao kad bi sad neko otisao u Bl pred Ferhadiju i slikao se zelenom beretkom zastavom sa ljiljanima i pratecom opremom.
Cisto provociranje u ocima domacina.
Ako ti je do molitve odes skromno,dostojanstveno a ne da odmognes ono malo jada Srba sto je ostalo tamo,valja njima ostati sa tim Albancima a ovi sto dignu tenzije odose nazad boli ih racku.

Sto se tice toga ko je rokno ovog politicara mislim da naredba nije dosla sa viseg nivoa ali jeste neki lokalni krimos funkcioner kojem je patriotizam samo paravan.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#5980 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by animals »

Pitao sam Srbe na forumu, sta misle ko ga je ubio..
Srbi ili Albanci...
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#5982 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Matzan »

Pazar ne zna Informer ko ga je ubio?
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#5983 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by vivaldi »

bingov buraz wrote:Sto se tice toga ko je rokno ovog politicara mislim da naredba nije dosla sa viseg nivoa ali jeste neki lokalni krimos funkcioner kojem je patriotizam samo paravan
vrlo moguce. amerikanci su prekljuce izdali upozorenje o mogucnosti napada na sjeveru kosova. ako je bilo koji politicar bio narucilac to mu je bio signal jasan ko dan da su ameri nesto nanjusili i da vjerovatno ili vec znaju ili brzo mogu saznati ko je u pitanju, a u tom slucaju tesko je vjerovati da bi neko preuzeo toliki rizik i nastavio sa operacijom.

ako je kriminal u pitanju, njih boli tuki za upozorenjima, oni su ionako navikli na zivot na potjernicama.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#5984 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by bingov buraz »

Gebelsovizija
i neko se pita ko ga je roknuo a Pink mu stavio metu na celo :mrgreen:
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#5985 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Dasi »

bingov buraz wrote:
Gebelsovizija
i neko se pita ko ga je roknuo a Pink mu stavio metu na celo :mrgreen:
Samo se budale pitaju ko ga je ovjerio.
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#5986 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by megaman4 »

vivaldi wrote:
bingov buraz wrote:Sto se tice toga ko je rokno ovog politicara mislim da naredba nije dosla sa viseg nivoa ali jeste neki lokalni krimos funkcioner kojem je patriotizam samo paravan
vrlo moguce. amerikanci su prekljuce izdali upozorenje o mogucnosti napada na sjeveru kosova. ako je bilo koji politicar bio narucilac to mu je bio signal jasan ko dan da su ameri nesto nanjusili i da vjerovatno ili vec znaju ili brzo mogu saznati ko je u pitanju, a u tom slucaju tesko je vjerovati da bi neko preuzeo toliki rizik i nastavio sa operacijom.

ako je kriminal u pitanju, njih boli tuki za upozorenjima, oni su ionako navikli na zivot na potjernicama.
Joj koji je debil onaj Lazanski. Bas se vidi da ga guzi Putin, cim mu ne izlazi iz supka. Nevjerovatna mrznja prema albancima i muslimanima. :twisted:
User avatar
ljevoruki
Posts: 4752
Joined: 20/05/2011 22:49

#5987 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by ljevoruki »

animals wrote:Pitao sam Srbe na forumu, sta misle ko ga je ubio..
Srbi ili Albanci...
Bosnje, oni su za sve krivi. :oops:
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#5988 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by kiligonzales »

Malo stariji tekst, ali kraj mu je totalno ludilo... Srpsko-medijska govnarija... Prica o pariškom Kosovu haha

http://www.telegraf.rs/vesti/1863483-za ... ljeva-foto
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4132
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#5989 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

bingov buraz wrote:
Ima Bosne_Bice Bosne wrote:
Ja se zaista cudim Albancima. Nakon sto su se oslobodili srpske cizme i svega sto su im Srbi decenijama cinili, ne bi trebali da budu isti kao i njihovi dzelati.
Mene cudi da nisu i ranije zabranili te posjete manastirima,naletio sam na fotografije tih posjeta parada cetnistva i kica,naravno ne svi ali veliki broj ima takvih posjetilaca.Isto kao kad bi sad neko otisao u Bl pred Ferhadiju i slikao se zelenom beretkom zastavom sa ljiljanima i pratecom opremom.
Cisto provociranje u ocima domacina.
Ako ti je do molitve odes skromno,dostojanstveno a ne da odmognes ono malo jada Srba sto je ostalo tamo,valja njima ostati sa tim Albancima a ovi sto dignu tenzije odose nazad boli ih racku.

Sto se tice toga ko je rokno ovog politicara mislim da naredba nije dosla sa viseg nivoa ali jeste neki lokalni krimos funkcioner kojem je patriotizam samo paravan.[/quote]

:thumbup:

Ma htio sam reci da kosovska vlast treba da zabrani svaka druga okupljnja i radnje u i oko manastira osim molitve. Znaci, dozvoliti samo mirna okupljanja za molitvu i vozdra. Nikakvih drugih reakcija ili radnji od strane kosovskih Albanaca ne bi trebalo da bude.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#5990 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Krokodajl »

Sumnjam da su ga Albanci ubili, jer Albance živo zaboli briga za njim i za njegovom politikom.

Prošla su vremena kada je bilo Trepča radi Beograd se gradi, Albanci više ne odlaze po sadaku u Beograd niti čekaju pomoć "zaostalim i nerazvijenim opštinama", prošla su vremena kada je Kosovski Albanac bio zadnja rupa na svirali, imaju Prištinu, imaju svoju vlast, svoju policiju, svoje zakone, imaju autostradu do Tirane, mogu na more u Vloru, mogu avionom kud hoće.

Ubijanje, nek se pokojnik ne naljuti, drugorazrednog političar njima ne predstavlja ništa.

Jer ovaj Oliver ma koliko bio lider Kosovskih Srba kako ga oni predstaviše, niti je bio neka kvaka u Prištini niti je Boga mi bio kako vidimo omiljen u Beogradu.

Ko ga je ubio, nije toliko ni bitno, kao što nije toliko ni bitno da je nastradao.
Šta će se to nakon njegove smrti promjeniti ?

Srbija će se povuć sa pregovora o statusu Kosova, i šta ?
Albanci će se možda prepast pa brže bolje proglasiti prisajedinjenje sa Srbijom, jah.

Ili, sada će krvožedni Albanci da nezaštićenu Srpsku nejač potamane i pobiju, sada kada nema tog pokojnika ?
Jašta će, oni to rade kao i do sad što su radili - kurcem.

Ili će Srbija ovo da iskoristi pa da uspije uvjeriti Kiribate, Palau i Gvineju Bisau da je priznavanje Kosova bilo najveća pogreška u diplpmatoiji tih zemalja.

---

Zaključak; Srbiji ubistvo krupne ribe na Kosovu predstavlja nacionalni mit i legendu još od vremena Kraljevića Marka, mogao je to da bude neki Paroh, mogao je to da bude neki "heroj" otadžbinskog rata, mogao je to da bude mašinovođa Voza-Manastira.
Nebitno, bitno je da je ovo udar na Srpski narod, Srpsku otadžbinu i da Srbija ovo neće trpiti, da će Vučić sazvati dvadeset pet sastanaka od 100 komiteta, i prozvati EU kako besramno šuti na pogrom Srba koji opet nesigurno spavaju nekako baš uoči Marta ko i 2004.

Kosovskoj vlasti evo prilike da bude važna, možda nisu članica UN-a i možda ih Srbija ne priznaje, ali šef Kosovske policije, ministar Kosova, Kosovska policija, Kosovski mediji - to je danas a i narednih par dana će puniti stupce medijima, kud ćeš veće pobjede i većeg dokaza državnosti no da ti Haljimi Bekaj iz Prištine vodi istragu o ubistvu prvog u Srba u "nikad pokorenoj Severnoj Mitrovici".

---

Vuk(čić) sit, ovce na broju, Pokojnika će oplakat, sjetit će ga se najmiliji, istraga će pokazati da iza svega stoji kriminalni milje, ili kontra obavještajna služba ovih ili onih, ali tada će to već doći u drugi plan kao i Savamala, atentan zoljama, državni udar iz Skopja i onaj u Podgorici, teroristički napad na Voz, Dron ili Bakirova paravojska.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#5991 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by stakasa »

Ne znam kako je to tacno regulisano/podjeljeno u Kosovskoj Mitrovici pa bih volio da me neko ispravi, ali...
Pokojni Ivanovic je zivio u srpskom dijelu Kosovske Mitrovice, na njega je pucano ispred njegove kuce, auto iz kojeg je izvrsen atentat je kasnije zapaljeno i pronadeno opet u srpskom dijelu Mitrovice tako da po mom skromnom misljenju sve upucuje da ubice (ili tacnije - narucioci) nisu Albanci. Ovo je unutarsrpski pos'o.
A sto se politickog dijela tice, sta je on tacno zagovarao pa je bio u koliziji sa Vucicem i zvanicnom srpskom politikom?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5992 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by insomnia78 »

Da nije to malo preofirno?
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#5993 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by stakasa »

Zato i trazim da me neko ispravi, ne znam koliko je cvrsta ta granica izmedu srpskog i albanskog dijela, mjesaju li se, izaziva li Siptar na ulici paznju prolaznika itd. Ne vidim razloga zasto bi ga Siprati ubili kada je bio minoran politicki lik
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#5994 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by mO k3 »

insomnia78 wrote:Da nije to malo preofirno?
:thumbup:

Pitanje iz kojeg motiva bi albanci ubili Ivanovica?
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#5995 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by llull »

Sjever Kosova je jednostavno prostor na kome vladaju skupa lokalni kriminalci koji su u sprezi sa albanskim kriminalcima i Vucicevi poltroni, sam Ivanovic je govorio o tome da se plasi srpskog ekstremizma, odnosno ljudi koji su se obogatili na jadu i nesreci srba na Kosovu.
Duboko sam ubijedjen da tajne sluzbe i kriminalci imaju veze sa ubistvom ovog nesretnog covjeka.

Jasno mi je da debela vecina ovdje mrzi srbe i raduje se svakom cinu albanaca protiv njih, ali na svu srecu mi nismo u direktnoj blizini tih istih albanaca jer ne postoji nacija koja se vise i ekstremnije siri na racun susjeda, i koja je agresivnija prilikom stvaranja svog etnicki cistog prostora.
Nekoliko puta sam isao i na Kosovo i u Albaniju, dok si im gost sve je sjajno ali onog momenta kada pocnes da zivis dole tik uz njih shvatas koliko se sve mjenja.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#5996 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by stakasa »

llull wrote:Sjever Kosova je jednostavno prostor na kome vladaju skupa lokalni kriminalci koji su u sprezi sa albanskim kriminalcima i Vucicevi poltroni, sam Ivanovic je govorio o tome da se plasi srpskog ekstremizma, odnosno ljudi koji su se obogatili na jadu i nesreci srba na Kosovu.
Duboko sam ubijedjen da tajne sluzbe i kriminalci imaju veze sa ubistvom ovog nesretnog covjeka.

Jasno mi je da debela vecina ovdje mrzi srbe i raduje se svakom cinu albanaca protiv njih, ali na svu srecu mi nismo u direktnoj blizini tih istih albanaca jer ne postoji nacija koja se vise i ekstremnije siri na racun susjeda, i koja je agresivnija prilikom stvaranja svog etnicki cistog prostora.
Nekoliko puta sam isao i na Kosovo i u Albaniju, dok si im gost sve je sjajno ali onog momenta kada pocnes da zivis dole tik uz njih shvatas koliko se sve mjenja.
Ne mrzim covjece nikog, diskutujemo o konkretnom slucaju, igramo se Serloka Holmsa
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#5997 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by llull »

Ne, nisam rekao direktno za tebe, nego sam uopsteno mislio.

Ma sta cemo se igrati, ubili su ga njegovi, ili eventualno u saradnji sa albancima.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#5998 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by stakasa »

Koliko je Srba ostalo da zivi na Kosovu?
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#5999 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by llull »

Trenutno se barata sa cifrom oko 90-100 000, malo manje mozda.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#6000 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by horkesh »

llull wrote:
Jasno mi je da debela vecina ovdje mrzi srbe i raduje se svakom cinu albanaca protiv njih...
Bože sačuvaj. Većina je svjesna koliko su Albanci zeznut narod.

Ako išta, ja bih rekao da se Kosovo treba vratiti u Srbiju.

Naravno, kao poseban i ravnopravan entitet, a Albanci bi bili konstitutivni narod. S pravom kosovskog veta u Parlamentarnoj skupštini Srbije i Kosova. Na teritoriji entiteta Kosovo bi se i dalje vijorile samo kosovske zastave, a vjerovatno bi Srbima zabranjivali upotrebu srpskog jezika. Uvrh glave bi se moglo upisati "jezik srpskog naroda".

Kosovo bi, naravno, zadržalo svoju policiju, ali vojska Srbije i Kosova bi bila zajednička, s tim da bi Albanci imali počasni puk koji bi baštinio tradiciju UVK.

Hmmm kad ovo ovako nabrojim, možda ipak ispadne kao da mrzim Srbe i želim im zlo :run:
Post Reply