Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post Reply
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#76 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by mostarac »

paratrooper wrote:evo slike na kojoj se vide zemlje koje s priznale Kosovo
Image

osim Turske i Afganistana ni jedna muslimanska zemlja nijepriznala Kosovo. to najbolje govori o srpskom uspjehu, a jaka srboslavija jeste velika prijetnja sigurnosti balkana.

samo slaba srboslavija obezbjdjuje red i mir.
nista Srbiju ne bi oslabilo toliko nego da im neko sad uvali 2 miliona Albanaca da se brinu o njima i obezbjede im sva prava predvidjena EU standardima. Prokleli bi i Kosovo i dan kad su se borili za njega, jer bi Kosovo toliko osiromasilo Srbiju da ne bi imali sta da jedu.
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#77 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Mx »

mostarac wrote:
Kralj Tvrtko XXVIII wrote:Moj glavni argument je ZLO (koje sam vise puta naveo, al ti neces to da shvatis ko argument), koje je drzava Srbija nanijela Albanskom narodu. Vise decenijsko ugnjetavanje, ponizavanje, omalovazavanje. Milioni zapisanih prica postoje o tome i ne pada mi na pamet da sada nabrajam. Nezavisno Kosovo je dalo Albancima, pravo na zivot, zrak, obrazovanje, vratilo im je dostojanstvo. I svaki iole normalan i moralan covjek ce osuditi zlo i pokusati da ga sprijeci. Sa nezavisnoscu Kosova to se uspjelo. Ne znam kakav jaci argument zelis od ovoga. Ja cu uvijek podrzavati nezavino Kosovo i sutra da se raspise referendum glasao bi da ih priznamo.
NEK SE ZLO NE PONOVI.
VIVA BOSNIA!!!
Bola jebe se mene za to zlo (nemoj pogresno shvatiti i bukvalno) ako ce radi te kosmicke pravde moja drzava da nastrada. Dakle da li mi zato sto su Srbi na Kosovu ugnjetavali Albance treba da radimo na svoju stetu? Ti kazes da trebamo, a ja kazem da ne trebamo jer ni Albanci ne bi radili na svoju stetu zbog srebrenice i 100 drugih Srebrenica da se desilo. To nije politicki argument. To je argument sa stanovista ljudskosti i humanizma, a politika je plasticna stvar i imuna je na ljudskost i humanizam. Da nije tako RS nikad ne bi bila stvorena. Znaci ja ovdje govorim o onome sto politika JESTE, a ti govoris o onome sto bi ona TREBALA BITI. Ja osudjujem ubistvo svakog nevinog covjeka na Kosovu, al to nije dovoljan razlog da donesem politicku odluku u korist tih nevinih ljudi, obzirom da je u mojoj zemlji veoma mnogo nevinih ljudi izgubilo zivot za ovu zemlju, a ta politicka odluka bi bila uperena protiv moje zemlje za koju je poginulo mnogo vise nevinih ljudi nekog za Kosovo. Dakle to sto se njima desilo zlo nije argument da ih ja podrzim, jer to meni ide na stetu. Kad kazem meni govorim kao da govorim u ime BiH. Politika jebiga i nazalost ne funkcionise na principima humanizma i ljudskosti nego na principima sile i interesa. Nema tu mjesta za osjecaje, tugu i merhamet. Tu ima samo mjesta za interes, a nas interes je u ovom slucaju suprotan interesu kosovskih albanaca. Da je pravda dobili bi i oni nezavisnost i BiH bi bila normalna drzava, al politika i pravda su cesto na suprotnim stranama svijeta. Dakle to da se njima desilo ZLO nije argument koji se moze svrstati u sferu politike i nijedan odgovoran politicar to ne bi smio koristiti kao argument, jer duznost politicara kojeg ja izaberem je prije svega da se brine o mojoj sudbini, a ne o kosmickoj pravdi. Kosmicka pravda i interes Bosne i Hercegovine se u ovom slucaju ne nalaze na istoj talasnoj duzini, a politicare biramo da stite nas interes, a ne da se bave tim sta je pravedno, a sta nije. Za to treba da ih se zivo jebe.
A vidis da nije bilo nama humanih drzava iz svijeta i dobrih i merhametli ljudi da nas priznaju, da namkoliko toliko pomognu, ekonomski, sa donacijama , sa svojim demonstracijama po cijelom svijetu, sa primanjem izbjeglica itd, itd dok su Bosnjaci u BiH ginuli i krvarili sta bi s nama bilo. Znaci kada nama treba pomoc i kada je dobijemo, kada nas druge drzave ili gradjani drugih drzava podrzavaju i pomazu drago nam je a kada je ta pomoc potrebna nekom drugom onda bi smo bili neutralni i cuvali svoju guzicu i svoj novcanik?

Da su se sve drzave i njihovi gradjani za vrijeme rata u Bosni drzali samo politike a ne i sa kombinacijom humanosti ne znam koliko bi nas danas bilo zivih, jer sjecam se dobro te Bosnjacke kataklizme za vrijeme rata u BiH?
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#78 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by mostarac »

i mi cemo im slati humanitarnu pomoc, nek se i skoluju pod uslovima kao i drzavljani BiH, samo nek nisu nezavisni. Gradjani se mozda nisu drzali politike, al drzave itekako jesu. Da nije tako, rat bi zavrsio 1992. godine, a ne 1995. ili do njega ne bi ni doslo
paratrooper
Posts: 713
Joined: 20/02/2008 08:05

#79 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by paratrooper »

Mx wrote:Da su se sve drzave i njihovi gradjani za vrijeme rata u Bosni drzali samo politike a ne i sa kombinacijom humanosti ne znam koliko bi nas danas bilo zivih, jer sjecam se dobro te Bosnjacke kataklizme za vrijeme rata u BiH?
:thumbup:

da nije bilo intervencije NATO-a srbija je planirala dugotrajni program represije i unistenja albanskog stanovnistva. Bez priznanja neovisnosti Kosovo bi bilo u lateralnom stanju nesposobnosti da se izgardjuje - nesto slicno sto srbija radi BIH. Srbija preko svojih satelita RS-a i podanickih politicara i ostalih stvara uslove da BIH nije sposobna da samostalno opstane.

To je cilj srbije da dokaze da BIH nije moguca kao samostalna drzava, nesto slicno rade i na Kosovu.
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#80 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Mx »

@ Mostarac,

Umoran sam, odoh spavat, dobro je voditi konstruktivne dijaloge. Snaci ce se Albanci ili ovako ili onako, priznali ih Bosnjaci ili ne kao sto su to kao i do sada u njihovoj istoriji radili. Ali jos nesto da ti kazem, jedan je zivot i to vrlo kratak, treba pred boga izaci a pred njega tada necemo moci izaci sa politikom i novcanikom, nego ce nas on tada pitati sta smo humano i dobro uradili prema drugim ljudima i svemu ostalom na ovom svijetu i u nasem kratkom zivotu. Znaci sve prema zasluzi.

Lijep pozdrav i Laku Noc!
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#81 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by jefferson »

Pekari i naftasi ogulise narod u BiH a mi o Kosovu raspravljamo, halo ba?
Nisu prstom mrdnuli kada je rat u BiH bio!
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#82 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by chuchumbamayumbe »

Dajte ba ljudi, zasto otvarate ovo, kada imate istu temu samo 5-6 redova nize?!?!

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =3&t=45826
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#83 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by zgembo_sa »

Ja sam apsolutno za priznavanje, ali naravno u trenutnoj politickoj konstelaciji snaga, priznanje nije realno ocekivati. Ne vidim ovo kao neko previse bitno pitanje da bi se sad lomila koplja, ima daleko bitnijih pitanja u nasoj drzavi. Pogotovo ne toliko bitno da bi se sto neko rece odrzavao referendum za njega :lol:
grki
Posts: 73
Joined: 07/10/2008 20:54

#84 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by grki »

mostarac wrote:sto je najvaznije imamo suverenu :D
:-)Na kugli zemaljskoj postoje samo 3(tri) suverene,nezavisne ...države:SAD,KINA,RUSIJA Sve ostalo su "sateliti" manje više
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#85 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Jazz_Junkie »

grki wrote:
mostarac wrote:sto je najvaznije imamo suverenu :D
:-)Na kugli zemaljskoj postoje samo 3(tri) suverene,nezavisne ...države:SAD,KINA,RUSIJA Sve ostalo su "sateliti" manje više
Istina, istina. How yes no.
Frankyee
Posts: 1515
Joined: 02/04/2006 21:49
Location: Krajina u srcu

#86 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Frankyee »

mostarac wrote:bona sagledaj samo ovo

1. Imamo li mi koristi da priznamo Kosovo? - Ama bas nikakve

2. Mozemo li imati stete? - Mozemo i to strasne

Odgovor se sam namece da li BiH treba priznati Kosovo.

mostarac ovo je apsolutno tacno, Kosovo treba zaboraviti, od naseg priznanja nikom nista a nama nije potrebna jos jedna kost za Dodika i razlog blokade rada organa vlasti.

Srbi su jasno rekli da to ne zele i to treba postovati, zasto se bez potrebe zamarati kad od toga nema koristi
Kralj Tvrtko XXVIII
Posts: 562
Joined: 11/02/2007 16:03

#87 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Kralj Tvrtko XXVIII »

grki wrote:
mostarac wrote:sto je najvaznije imamo suverenu :D
:-)Na kugli zemaljskoj postoje samo 3(tri) suverene,nezavisne ...države:SAD,KINA,RUSIJA Sve ostalo su "sateliti" manje više
Tako je :):)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#88 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by chuchumbamayumbe »

Frankyee wrote:
mostarac wrote:bona sagledaj samo ovo

1. Imamo li mi koristi da priznamo Kosovo? - Ama bas nikakve

2. Mozemo li imati stete? - Mozemo i to strasne

Odgovor se sam namece da li BiH treba priznati Kosovo.

mostarac ovo je apsolutno tacno, Kosovo treba zaboraviti, od naseg priznanja nikom nista a nama nije potrebna jos jedna kost za Dodika i razlog blokade rada organa vlasti.

Srbi su jasno rekli da to ne zele i to treba postovati, zasto se bez potrebe zamarati kad od toga nema koristi
A da MI ipak njega priznamo, pa sta Bog da?!?!
:D
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#89 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Mx »

grki wrote:
mostarac wrote:sto je najvaznije imamo suverenu :D
:-)Na kugli zemaljskoj postoje samo 3(tri) suverene,nezavisne ...države:SAD,KINA,RUSIJA Sve ostalo su "sateliti" manje više
Daj ne zajebaji, zaboravio si Srbiju koja gravitira oko SAD, KINE i Rusije? :D
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#90 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Mx »

chuchumbamayumbe wrote:
Frankyee wrote:
mostarac wrote:bona sagledaj samo ovo

1. Imamo li mi koristi da priznamo Kosovo? - Ama bas nikakve

2. Mozemo li imati stete? - Mozemo i to strasne

Odgovor se sam namece da li BiH treba priznati Kosovo.

mostarac ovo je apsolutno tacno, Kosovo treba zaboraviti, od naseg priznanja nikom nista a nama nije potrebna jos jedna kost za Dodika i razlog blokade rada organa vlasti.

Srbi su jasno rekli da to ne zele i to treba postovati, zasto se bez potrebe zamarati kad od toga nema koristi
A da MI ipak njega priznamo, pa sta Bog da?!?!
:D
Ma i ja bih testir'o pa kud puklo da puklo, pa da vidimo hoce li se R. Srpska ispaliti ili ne? :D
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#91 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Mx »

Joj, sas vidit @ Mostarca i @ Vodenjaka kad opale kontru :lol: :bih:
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#92 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Lincoln-Burrows »

Mx wrote: Ma i ja bih testir'o pa kud puklo da puklo, pa da vidimo hoce li se R. Srpska ispaliti ili ne? :D
Oni bi jedva dočekali, to bi bila ludost.
Inače ne bih se čudio da BiH političari
nastave u kontinuitetu s krivim odlukama.
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#93 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Mx »

@ Amrice,

Gdje si da poguras i razradis ovu temu? :cry:
Kralj Tvrtko XXVIII
Posts: 562
Joined: 11/02/2007 16:03

#94 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Kralj Tvrtko XXVIII »

Lincoln-Burrows wrote:
Mx wrote: Ma i ja bih testir'o pa kud puklo da puklo, pa da vidimo hoce li se R. Srpska ispaliti ili ne? :D
Oni bi jedva dočekali, to bi bila ludost.
Inače ne bih se čudio da BiH političari
nastave u kontinuitetu s krivim odlukama.
Mah evo ce Mile bez obzira na sve da proglasi nezavisnost, nema svrhe pricati o Kosovu.
User avatar
Compact
Posts: 1730
Joined: 28/08/2008 20:37
Location: Alipašino polje

#95 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Compact »

BiH nikada neće priznati Kosovo jer su nam Albanci dali 0 bodova na eurosongu!
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#96 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Lincoln-Burrows »

Kralj Tvrtko XXVIII wrote:
Lincoln-Burrows wrote:
Mx wrote: Ma i ja bih testir'o pa kud puklo da puklo, pa da vidimo hoce li se R. Srpska ispaliti ili ne? :D
Oni bi jedva dočekali, to bi bila ludost.
Inače ne bih se čudio da BiH političari
nastave u kontinuitetu s krivim odlukama.
Mah evo ce Mile bez obzira na sve da proglasi nezavisnost, nema svrhe pricati o Kosovu.
Mislim da neće, to ti je njegov stil, bombastično najavi radikalne poteze da bi
mu slijedeći potez kad se stvari smire bio učvrčenje statusa RS-e. I onda mu se
naravno udovolji jer ne traži previše, i tako malo po malo ide gdje je naumio.
A ova situacija oko Kosova bi mu bila kao kap žednome u pustinji.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#97 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Vodenjak »

Mx wrote:Joj, sas vidit @ Mostarca i @ Vodenjaka kad opale kontru :lol: :bih:
Ma ja necu...

Samo da kazem da ako se to i uradi i kad dodje do posljedica, njih nece osjetiti oni koji stave svoj potpis na tako sta vec isti oni koji trpe sve ostale potpise koje nam (VAM) bajni lideri serviraju vec dvadesetak godina!
Sto je vise njihovih potpisa to je manje drzave Bosne i Hercegovine!

Mazohizam je gadna stvar kad se otme kontroli...
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#98 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by amrica »

Dodo najvaljuje tucu (osobnu) sa policijom, ukidanje svih zakona , ukljucujuci i Ustav, valjda, i raspisivanje refernduma o otcjepljenu rs.
I to dok ga javno opominju i najavljuju njegovu smjenu i Lajcak i USA amabasador, a BiH ne pomislja na priznavanje Kosova.
A mi ne smijemo spomenuti priznavanje Kosova? Koje su priznale sve zemlje bivse YU osim Srbije i nas, narvano.

Znaci, moje pitanje je bilo samo egzamplarno vezano za Kosovo, u biti pitala sam: dokle cemo trpiti i sutjeti, biti taoci svakoga ko misli da je (ili stvarno jeste :D ) jaci od nas, bilo finansijski, bilo vojno bilo politicki, ...ili je samo hrabriji ili ludji, i cekati da nas neko klepi po usima pa da se pocnemo braniti? A kad te neko klepi, ti si donji, mozes pjevati borbene. Dok se podignes, pros'o voz.

Sve sto ljudi pisu o Kosovu, svjetskoj politici, interesima, .. to stoji.

Ali medjunarodna zajednica je priznala BIH kao unitarnu drzavu, i vecina clanica UN je priznala Kosovo kao nezavisno, rs nema nema pravo na otcjepljenje po Daytonu, otcjepljenje moguce jedino silom, a u to sumnjam. Srbiji nije na kraj pameti kuhati sa svijetom zbog rs. Kad su pustili 'KOLEVKU" Srpstva da ode i da ih "izda" drugo oko u glavi CG, zasto bi se trudili oko kokuzne rs, koja cak nema ni izlaz na more?
Dje smo tu mi? Kukavice, suti, dobro je dok ne puca?

USA ambasador izjavio da je jedinstvena BIh interes Amerike.

Cekacemo sta ce Lajcak i Amerika uraditi, po obicaju. Pa kako nam bude.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#99 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by 1gorstak »

Azem Vlasi je rekao da razumije stanje u BiH, te da Kosovu ne treba priznanje od strane BiH. Jako jednostavno.
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#100 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Jazz_Junkie »

1gorstak wrote:Azem Vlasi je rekao da razumije stanje u BiH, te da Kosovu ne treba priznanje od strane BiH. Jako jednostavno.
Azem Vlasi i razmislja. Izgleda da on stanje BiH bolje razumije nego ovi zagovaraci priznavanja Kosova. Ja Kosovo ne bi priznao i da BiH nema unutrasnjih problema i svoj sam stav vec izlozio. Nema nikakvog opravdavanja za BiH da podrzava cijepanje druge drzave, pogotovo iz svog iskustva. NATO svira, mali balkanski vazali plesu. I Srbija je cisto vazalska zemlja, jer misle da zastupaju ruske interese. Srbi Ruse ne zanimaju ni koliko moze pod nokat stati, jer Rusi nemaju apetite za sirenje svog imperija van svog okolisa kako to Ameri cine vec decenijama. Oni imaju svoju interesnu sferu i u Gruziji su dokazali sto se desi kada im unidjes bez kucanja na vrata.
Post Reply