Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post Reply
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#26 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by mostarac »

Kralj Tvrtko XXVIII wrote:
mostarac wrote:bona sagledaj samo ovo

1. Imamo li mi koristi da priznamo Kosovo? - Ama bas nikakve

2. Mozemo li imati stete? - Mozemo i to strasne

Odgovor se sam namece da li BiH treba priznati Kosovo.
Pa kako je EU pritegla Crnu Goru da prizna Kosovo. Dodje Ren i kaze vidite ako zelite da se priblizite EU priznajte Kosovo. Po meni je to sasvim dobar razlog.

Crna Gora u njedrima nema RS
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#27 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Mx »

Kosovo (Rugova)
Image

Vise slika na: http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 9968_n.jpg

@ Mostarac, dobre ti te banane, izgleda da se druzis s majmunima. Jedno pitanje ako moze....volis li banane? :D
Last edited by Mx on 12/03/2013 11:13, edited 1 time in total.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#28 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Vodenjak »

mostarac wrote:
amrica wrote:
mostarac wrote:bona sagledaj samo ovo

1. Imamo li mi koristi da priznamo Kosovo? - Ama bas nikakve

2. Mozemo li imati stete? - Mozemo i to strasne

Odgovor se sam namece da li BiH treba priznati Kosovo.

Uh, Mostarac, bas si me razocarao, klasicna bosansko-hercegovacka: mene se i moje kuce ne tice, ja sam neutralan, dok ne dodju po mene... a onda si ostao sam.

Ponavljam: Kakve je koristi imala Bugarska sto je priznala BIh 91.?

U cemu je poenta? Da li smo protiv priznavanja Kosova? Zato jer se bojimo politicke trgovine, Kosovo za RS, zbog jake Srbije, ili nas Kosovo nikako ne zanima.
Ili je u pitanju neka planetarna politicka trgovina, gdje su i Srbija i Kosovo pioni, a mi jos manji od njih?

Ili smo za priznavanje, pa cak i nemali koristi?

Korist i steta?

Kakva korist? Ako je vecina zemalaj EU priznala Kosovo, mi mozemo samo imati koristi od toga. Sljedimo EU smjernice....

A steta je olicena u Dodi, i u, ocito, tvom strahu od njega.
Klasika, ne talasaj, nek je sad dobro, i sve super... Samo ti kao SDP-ovac si previse pomiren sa ovim status quo kojim Dodo uz pomoc prijetnji sa druge strane Drine (a diskutabilne koliko su stvarne) odrzava svoju vladavinu, a pomaze i SDA I HDZ da ostanu na vlasti.
Kazes mozemo imati STRASNE stete? Kakve? Ponovo rat? Tesko. Srbija nema vise JNA naouruzanje. RS se ne moze otcijepiti.... po Daytonu nema tu mogucnost. Tu je medjunarodna zajednica koja predobro zaradjuje da bi dozvolila da se promijeni sadasnje stanje....


Ovdje je Kosovo samo egzamplar ispitivanja javnog mijenja. Druga tema (Dino Mustafic) , da li biti dozivotno zrtve i puzati pred svakim ili dokazati da imamo kicmu...
Ako necemo danas za Kosovo, sutra necemo za ovo, pa za ono.... i onda cemo ostati donji zauvijek.
Amrice uz duzno postovanje malo si mi zalutala u politiku.
Bugarska apsolutno nije mogla imati nikakvu stetu sto je priznala BiH 92. godine. S druge strane nasa steta sa priznanjem Kosova moze biti nesaglediva, jer kosovo formalno pravno nema nikakve uslove da stekne nezavisnost. Ja se nadam da je nikada nece ni steci iz jednostavnog razloga, jer to nama nije interes. U politici nema merhameta i sve je interes, a ja sam bar 10 puta na ovom forumu pisao kilometarske postove da objasnim zasto BiH treba da bude protiv nezavisnosti Kosova. To ce jednostavno destabilizovati ovu zemlju i dati u ruke Dodi i ekipi argument da kazu, kad moze Kosovo, mozemo i mi. To mu ne mora dati danas, al za 50 godina moze. Znaci nama to nije interes, a samo to se gleda. Sudbina albanaca me ne zanima jer ovdje se radi o nasoj guzici, kao sto njih nije zanimala i sigurno ih ne bi zanimala sudbina Bosanaca kad se radilo o njihovoj guzici i to su pravila politike. Svako voli i gleda samo sebe. Nije moralno i ljudski, al to su pravila i mi ih nismo pisali. Opstaju i ostaju samo najjaci, a politika i pravda nisu bas dva bliska pojma. U politici za pravdu niko ne mari, nego jaci tlaci. Meni su Srebrenica, Banjaluka, Zvornik, Trebinje i Bijeljina mnogo vazniji od Pristine, Gnjilana, Peci, Prizrena. Znaci nije vrijeme za merhamet. Da se to nas ne dotice i ne tice bilo bi mi svejedno, al kako to nas moze direktno pogoditi ja sam protiv jer to nije nas interes, a mi prije svega treba da gledamo sebe i sudbina moje zemlje i njenog naroda mi je mnogo vaznija od sudbine Kosova i Albanaca na Kosovu.
@mostarac, samo naprijed!
Meni se ne da pisati a mislim uglavnom identicno kao ti! ;-)

A ovima sto misle da cemo zube pokazati priznanjem samo da porucim da je SDA bila protiv podjele na kantone 1992.
Danas imamo Republiku Sprcku, koju nam je ista ta stranka ostavila.

A @olovu92 i ostalima teske glave da porucim da sam protiv priznanje Kosova!
Kad se otrijezni od moje naizgled podrske, zelim mu da ga sto prije posalju tamo da cuva suverenitet Srbije!
Kralj Tvrtko XXVIII
Posts: 562
Joined: 11/02/2007 16:03

#29 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Kralj Tvrtko XXVIII »

mostarac wrote:
Kralj Tvrtko XXVIII wrote:
mostarac wrote:bona sagledaj samo ovo

1. Imamo li mi koristi da priznamo Kosovo? - Ama bas nikakve

2. Mozemo li imati stete? - Mozemo i to strasne

Odgovor se sam namece da li BiH treba priznati Kosovo.
Pa kako je EU pritegla Crnu Goru da prizna Kosovo. Dodje Ren i kaze vidite ako zelite da se priblizite EU priznajte Kosovo. Po meni je to sasvim dobar razlog.

Crna Gora u njedrima nema RS
U Crnoj Gori procentualno ima vise Srba nego u BiH. Ne bolujem od priznanja niti mi nesto znaci. Na kraju krajeva sve ce se ovo zavrsiti kad Srbija sama prizna Kosovo. A to ce se desiti prije il kasnije.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#30 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by mostarac »

Kralj Tvrtko XXVIII wrote:
U Crnoj Gori procentualno ima vise Srba nego u BiH. Ne bolujem od priznanja niti mi nesto znaci. Na kraju krajeva sve ce se ovo zavrsiti kad Srbija sama prizna Kosovo. A to ce se desiti prije il kasnije.
Nije problem sto ih procentualno ima vise. Problem je sto oni u BiH imaju administrativnu jedinicu, a u CG nema. Ja cak mislim da kad i Srbija prizna Kosovo mi ne treba da ga priznamo. Ljudi kako ne mozete da shvatite da ne postoji apsolutno nikakav pravni okvir na osnovu kojeg Kosovo moze biti samostalna drzava. kad postanu clanica UN sutra i RS moze reci da zeli samostalnost i imace pravne argumente za tu samostalnost pogotovo sto je obim autonomije RS u okviru BiH mnogo veci nego sto je to bio ikada Kosova u okviru Srbije. Ono ako vi zelite da u Banjaluku i na Pale idete sa pasosem, ja stvarno ne zelim i ne mislim. A sve je to iz razloga da bi mogli imati 7 dana dusevnog zadovoljstva dok gledate kako komsiji krepaje krava, a nakon toga bi mogli imati jedan dusevni ponor kad shvatite da je Banjaluka izvan Bosne i Hercegovine. Ne mogu shvatiti ali bas nikako kako tako kratko gledate. Politika nije nesto sto se odvija od danas do sutra i priznanjem kosova ne znaci da RS sutra stice nezavisnost, ali RS stice jako dobre preduslove da jednog dana za 10,20 ili 50 godina stekne nezavisnost i ne mogu nikako da se nacudim da to ne vidite. Svako onaj ko voli Bosnu i Hercegovinu treba da glasno govori Kosovo je Srbija, jer je to nas interes, a na kraju krajeva ako mislite da ce Srbija oslabiti odlaskom Kosova varate se. Srbiji je ekonomski mnogo isplativije da nema, nego da ima Kosovo, jer ako Kosovo bude u sastavu Srbije valja isplacivat penzije, valja za 2 miliona albanaca obezbjediti sve uslove i prava kao u EU, valja u to skrsiti silne novce koji bi se mogli uloziti u Valjevo, Uzice, Sabac, Novi Sad, Kikindu. Dakle ako se vec vodite i tom devizom da komsiji bude tesko onda i sa te strane vam vise odgovara Kosovo u Srbiji nego samostalno, jer sa Kosovom u Srbiji bi se sto bi narod rekao, Srbija o jadu zabavila i mislim cak da i radikali prizeljkuju odlazak Kosova, jer su svjesni kakve bi to danas probleme donijelo Srbiji i kako tesko bi Srbija uspjela da se izbori sa tim problemima.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#31 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by amrica »

mostarac wrote:
amrica wrote:
mostarac wrote:bona sagledaj samo ovo

1. Imamo li mi koristi da priznamo Kosovo? - Ama bas nikakve

2. Mozemo li imati stete? - Mozemo i to strasne

Odgovor se sam namece da li BiH treba priznati Kosovo.

Uh, Mostarac, bas si me razocarao, klasicna bosansko-hercegovacka: mene se i moje kuce ne tice, ja sam neutralan, dok ne dodju po mene... a onda si ostao sam.

Ponavljam: Kakve je koristi imala Bugarska sto je priznala BIh 91.?

U cemu je poenta? Da li smo protiv priznavanja Kosova? Zato jer se bojimo politicke trgovine, Kosovo za RS, zbog jake Srbije, ili nas Kosovo nikako ne zanima.
Ili je u pitanju neka planetarna politicka trgovina, gdje su i Srbija i Kosovo pioni, a mi jos manji od njih?

Ili smo za priznavanje, pa cak i nemali koristi?

Korist i steta?

Kakva korist? Ako je vecina zemalaj EU priznala Kosovo, mi mozemo samo imati koristi od toga. Sljedimo EU smjernice....

A steta je olicena u Dodi, i u, ocito, tvom strahu od njega.
Klasika, ne talasaj, nek je sad dobro, i sve super... Samo ti kao SDP-ovac si previse pomiren sa ovim status quo kojim Dodo uz pomoc prijetnji sa druge strane Drine (a diskutabilne koliko su stvarne) odrzava svoju vladavinu, a pomaze i SDA I HDZ da ostanu na vlasti.
Kazes mozemo imati STRASNE stete? Kakve? Ponovo rat? Tesko. Srbija nema vise JNA naouruzanje. RS se ne moze otcijepiti.... po Daytonu nema tu mogucnost. Tu je medjunarodna zajednica koja predobro zaradjuje da bi dozvolila da se promijeni sadasnje stanje....


Ovdje je Kosovo samo egzamplar ispitivanja javnog mijenja. Druga tema (Dino Mustafic) , da li biti dozivotno zrtve i puzati pred svakim ili dokazati da imamo kicmu...
Ako necemo danas za Kosovo, sutra necemo za ovo, pa za ono.... i onda cemo ostati donji zauvij
ek[/size].
Amrice uz duzno postovanje malo si mi zalutala u politiku.
Bugarska apsolutno nije mogla imati nikakvu stetu sto je priznala BiH 92. godine. S druge strane nasa steta sa priznanjem Kosova moze biti nesaglediva, jer kosovo formalno pravno nema nikakve uslove da stekne nezavisnost. Ja se nadam da je nikada nece ni steci iz jednostavnog razloga, jer to nama nije interes. U politici nema merhameta i sve je interes, a ja sam bar 10 puta na ovom forumu pisao kilometarske postove da objasnim zasto BiH treba da bude protiv nezavisnosti Kosova. To ce jednostavno destabilizovati ovu zemlju i dati u ruke Dodi i ekipi argument da kazu, kad moze Kosovo, mozemo i mi. To mu ne mora dati danas, al za 50 godina moze. Znaci nama to nije interes, a samo to se gleda. Sudbina albanaca me ne zanima jer ovdje se radi o nasoj guzici, kao sto njih nije zanimala i sigurno ih ne bi zanimala sudbina Bosanaca kad se radilo o njihovoj guzici i to su pravila politike. Svako voli i gleda samo sebe. Meni su Srebrenica, Banjaluka, Zvornik, Trebinje i Bijeljina mnogo vazniji od Pristine, Gnjilana, Peci, Prizrena. Znaci nije vrijeme za merhamet. Da se to nas ne dotice i ne tice bilo bi mi svejedno, al kako to nas moze direktno pogoditi ja sam protiv jer to nije nas interes, a mi prije svega treba da gledamo sebe i sudbina moje zemlje i njenog naroda mi je mnogo vaznija od sudbine Kosova i Albanaca na Kosovu.
Generalno, sto se tice Kosova, slazem sa tobom, nemam nikakve veze sa njima, ali radi se o principima, do kad cemo biti taoci, zrtve, donji, poslusni, ....
Osim toga, kosovski Albanci su jedini narod u bivsoj YU koji nije slavenskog porijekla, koji ne govori slavenski jezik i pored svega ima potpuno drugaciji metalitet. I njih sigurno nije zanimala sudbina Bosne.

A Albanci su uzeli svoju sudbinu us voje ruke, i dobili nezavisnost, priznatu cak i od 'drugog oka u glavi", a mi sutimo i trpimo, ne samo Dodu i njegove prijetnje, nego i nase "dode'.

A ako za 50 godina ...?????? Mozda ne bude vode na Zemlji. Samim tim ni zivota.

Pospana sam, ne da mi se razmisljati, u biti nisam pokrenula temu da bih se objasnjavala, nego cisto informativno da vidim razmisljanje forumasa, ali svelo se na vrijedjanje mene, i sad ispade da branim stavove sa kojim nisam 100% kod kuce.

Kosovo sam samo uzela kao primjer nase nemoci u odlucivanju.

Citiram te:

Ja se nadam da je nikada nece ni steci (nezavisnost!!!!)



Kasno Marko na Kosovo stize, davno dosla nezavisnost, ne moze im vise niko nista.....
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#32 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by mostarac »

dok ne budu clanica UN nezavisnost je mrtvo slovo na papiru
Kralj Tvrtko XXVIII
Posts: 562
Joined: 11/02/2007 16:03

#33 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Kralj Tvrtko XXVIII »

Mostarac politiku kroje veliki, i oni hoce nezavisno Kosovo. Tu se BiH nista ne pita, kao sto se zapravo ni oko cega ne pita. Svaki pokusaj otcjepljenja RS znaci novi rat, i nema tih diplomatskih sredstava koji bi mogli taj rat da izbjegnu. Helem bice onako kako sile hoce, jer da nije njih ovdje bi i dalje bio isti taj rat. Kada im bude trebao novi sukob oni ce ga napraviti ovdje. UN i Medjunarodni sud pravde su sarene laze.
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#34 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Jazz_Junkie »

Kad BiH rijesi pitanje svog "Kosova", onda moze raspravljati o priznavanju drugih banana-drzavica. Priznavanje Kosova po direktivi SAD, NATO-a i EU je opasno krsenje medjunarodnog prava, Povelje OUN-a i Badminterove komisije. Sve to ponovo za BiH moze imati posljedice, pogotovo u doba u kojem je status BiH jos nerazrijesen. Glasaci su na posljednim izborima glasajuci za nacionalisticke stranke ponovo dokazali da nisu ni zainteresovani za promjenama i ocuvanju BiH. Kosovo je povijesno integralni dio Srbije bez obzira na to sto mi pro-bosanski nastrojeni mislimo o Srbiji i kakva iskustva imamo. Kosovo je 1974. godine dobilo autonomni status s namjerom boljeg polozaja albanskog naroda i efikasnijih mogucnosti razvijanja te nekadasnje autonomne pokrajine sto je srpska etnocentricna politika uprskala (koliko puta se ovo jos mora spomenuti da covjek ne bi bio optuzen za pro-srpstvo). Znaci, Kosovu je dodijeljen status koji nikada nije uzivao a to jeste dodjela, mirnim putem, statusa entiteta. U BiH je nakon genocida, urbicida, silovanja i protjerivanja RS dobila isti status koji je Kosovu dodijeljen 1974. godine. No, to nikome nije davalo pravo da Srbiji oduzima povijesni teritorij kao sto nitko nema pravo da povijesni bh. teritorij zvani RS izdvaja iz BiH. Tako vi koji zagovarate priznavanje Kosova postajete kontradiktorni i to ne primjecujete. Protivite se kofol cijepanju BiH, a podrzavate cijepanje druge zemlje, bez obzira na to kakav odnos prema njoj imate, i direktno pasivno podrzavate podjelu BiH, jer ce velikosrbi vase argumente uvijek iskoristiti kao orpavdanje za svoje secesionisticke namjere. To je prilicno opasno kada se uzme u obzir da je svijet priznao tvorevinu koja je nastala klanjem i kada su presli preko te cinjenice, tko ce zagarantovati da sutra nece priznati nezavisnu RS? Priznavanje Kosova niti je u interesu BiH niti je iz moralnog aspekta ispravno. Albanski narod ima svoju povijesnu i medjunarodno priznatu drzavu i nitko nije imao pravo na tlu Srbije stvarati jos jednu albansku drzavu. Ovo se dogodilo iz cisto americkih strateskih razloga, a Balkan je poznat po svojim vazalskim strastima. Secesija Kosova nema veze sa principima naroda za samopredjeljenje i otcjepljenje, jer, ponavljam, albanski narod vec ima svoju povijesnu drzavu. Dobili su nezavisnost, himnu, putovnice i zastavu, no komadi papira i jedna krpa nisu garancija za unutrasnje interese Kosova i vecinske albanske populacije, jer se radi o cisto vazalskoj drzavi u kojoj nista osim organiziranog kriminala ne funkcionise kao i u RS-u i cijeloj BiH.
Proglasavanje drzave Kosovo je dovelo do ponovnog kvarenja ono malo odnosa medju drzavama nastalim s raspadom SFRJ sto EU, Amerikance i NATO ne zanima, jer oni su postigli svoje ciljeve. Taj korak je podijelio i samu EU, jer ovdje su brige ipak vece posto se sve to odvija na tlu Evrope i EU podsjeca na nespremnost i nekompetentnost tokom proteklog rata. BiH je puna svojih problema i zasto joj neki zele jos vecu destabilizaciju a kunu joj se u vjernost? To je za mene licemjernost iz neznanja. To su prilicno niska procijenjivanja situacije principa "nek komsiji crkne krava" bez razmisljanja kakve ce to posljedice imati po BiH.
User avatar
vee-jay
Posts: 8739
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#35 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by vee-jay »

Vodenjak wrote:
mostarac wrote:
amrica wrote: quote="mostarac"
bona sagledaj samo ovo

1. Imamo li mi koristi da priznamo Kosovo? - Ama bas nikakve

2. Mozemo li imati stete? - Mozemo i to strasne

Odgovor se sam namece da li BiH treba priznati Kosovo.
/quote


Uh, Mostarac, bas si me razocarao, klasicna bosansko-hercegovacka: mene se i moje kuce ne tice, ja sam neutralan, dok ne dodju po mene... a onda si ostao sam.

Ponavljam: Kakve je koristi imala Bugarska sto je priznala BIh 91.?

U cemu je poenta? Da li smo protiv priznavanja Kosova? Zato jer se bojimo politicke trgovine, Kosovo za RS, zbog jake Srbije, ili nas Kosovo nikako ne zanima.
Ili je u pitanju neka planetarna politicka trgovina, gdje su i Srbija i Kosovo pioni, a mi jos manji od njih?

Ili smo za priznavanje, pa cak i nemali koristi?

Korist i steta?

Kakva korist? Ako je vecina zemalaj EU priznala Kosovo, mi mozemo samo imati koristi od toga. Sljedimo EU smjernice....

A steta je olicena u Dodi, i u, ocito, tvom strahu od njega.
Klasika, ne talasaj, nek je sad dobro, i sve super... Samo ti kao SDP-ovac si previse pomiren sa ovim status quo kojim Dodo uz pomoc prijetnji sa druge strane Drine (a diskutabilne koliko su stvarne) odrzava svoju vladavinu, a pomaze i SDA I HDZ da ostanu na vlasti.
Kazes mozemo imati STRASNE stete? Kakve? Ponovo rat? Tesko. Srbija nema vise JNA naouruzanje. RS se ne moze otcijepiti.... po Daytonu nema tu mogucnost. Tu je medjunarodna zajednica koja predobro zaradjuje da bi dozvolila da se promijeni sadasnje stanje....


Ovdje je Kosovo samo egzamplar ispitivanja javnog mijenja. Druga tema (Dino Mustafic) , da li biti dozivotno zrtve i puzati pred svakim ili dokazati da imamo kicmu...
Ako necemo danas za Kosovo, sutra necemo za ovo, pa za ono.... i onda cemo ostati donji zauvijek.
Amrice uz duzno postovanje malo si mi zalutala u politiku.
Bugarska apsolutno nije mogla imati nikakvu stetu sto je priznala BiH 92. godine. S druge strane nasa steta sa priznanjem Kosova moze biti nesaglediva, jer kosovo formalno pravno nema nikakve uslove da stekne nezavisnost. Ja se nadam da je nikada nece ni steci iz jednostavnog razloga, jer to nama nije interes. U politici nema merhameta i sve je interes, a ja sam bar 10 puta na ovom forumu pisao kilometarske postove da objasnim zasto BiH treba da bude protiv nezavisnosti Kosova. To ce jednostavno destabilizovati ovu zemlju i dati u ruke Dodi i ekipi argument da kazu, kad moze Kosovo, mozemo i mi. To mu ne mora dati danas, al za 50 godina moze. Znaci nama to nije interes, a samo to se gleda. Sudbina albanaca me ne zanima jer ovdje se radi o nasoj guzici, kao sto njih nije zanimala i sigurno ih ne bi zanimala sudbina Bosanaca kad se radilo o njihovoj guzici i to su pravila politike. Svako voli i gleda samo sebe. Nije moralno i ljudski, al to su pravila i mi ih nismo pisali. Opstaju i ostaju samo najjaci, a politika i pravda nisu bas dva bliska pojma. U politici za pravdu niko ne mari, nego jaci tlaci. Meni su Srebrenica, Banjaluka, Zvornik, Trebinje i Bijeljina mnogo vazniji od Pristine, Gnjilana, Peci, Prizrena. Znaci nije vrijeme za merhamet. Da se to nas ne dotice i ne tice bilo bi mi svejedno, al kako to nas moze direktno pogoditi ja sam protiv jer to nije nas interes, a mi prije svega treba da gledamo sebe i sudbina moje zemlje i njenog naroda mi je mnogo vaznija od sudbine Kosova i Albanaca na Kosovu.
@mostarac, samo naprijed!
Meni se ne da pisati a mislim uglavnom identicno kao ti!
;-)
samo da potpisem ovo :D :D :D
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#36 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by mostarac »

Kralj Tvrtko XXVIII wrote:Mostarac politiku kroje veliki, i oni hoce nezavisno Kosovo. Tu se BiH nista ne pita, kao sto se zapravo ni oko cega ne pita. Svaki pokusaj otcjepljenja RS znaci novi rat, i nema tih diplomatskih sredstava koji bi mogli taj rat da izbjegnu. Helem bice onako kako sile hoce, jer da nije njih ovdje bi i dalje bio isti taj rat. Kada im bude trebao novi sukob oni ce ga napraviti ovdje. UN i Medjunarodni sud pravde su sarene laze.
Slazem se da politiku kroje veliki i naravno da nas nece pitati. S druge strane mi ne moramo sami sebi zabijati noz u ledja i niko nas na to ne prisiljava. Mi definitivno necemo biti ti koji ce odluciti o sudbini Kosova, ali mozemo imati svoj stav i to nam niko ne brani da imamo, a nas stav zbog naseg interesa mora biti Kosovo je Srbija. Sto se tice odlaska RS. Njihov pokusaj otcjepljenja bi svakako bio novi rat, al ako Kosovo stekne nezavisnost RS bi uz pomoc jake srpske diplomatije, kojoj nasi beduini nazalost nisu u stanju ni cipele cistiti, mogla isposlovati svoju nezavisnost, a u tom slucaju taj rat bi trajao jako kratko, a plasim se da bi u njemu porazena strana bila ona sa sjedistem u Sarajevu.
Last edited by mostarac on 11/10/2008 01:32, edited 1 time in total.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#37 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Vodenjak »

Jazz_Junkie wrote:Kad BiH rijesi pitanje svog "Kosova", onda moze raspravljati o priznavanju drugih banana-drzavica. Priznavanje Kosova po direktivi SAD, NATO-a i EU je opasno krsenje medjunarodnog prava, Povelje OUN-a i Badminterove komisije. Sve to ponovo za BiH moze imati posljedice, pogotovo u doba u kojem je status BiH jos nerazrijesen. Glasaci su na posljednim izborima glasajuci za nacionalisticke stranke ponovo dokazali da nisu ni zainteresovani za promjenama i ocuvanju BiH. Kosovo je povijesno integralni dio Srbije bez obzira na to sto mi pro-bosanski nastrojeni mislimo o Srbiji i kakva iskustva imamo. Kosovo je 1974. godine dobilo autonomni status s namjerom boljeg polozaja albanskog naroda i efikasnijih mogucnosti razvijanja te nekadasnje autonomne pokrajine sto je srpska etnocentricna politika uprskala (koliko puta se ovo jos mora spomenuti da covjek ne bi bio optuzen za pro-srpstvo). Znaci, Kosovu je dodijeljen status koji nikada nije uzivao a to jeste dodjela, mirnim putem, statusa entiteta. U BiH je nakon genocida, urbicida, silovanja i protjerivanja RS dobila isti status koji je Kosovu dodijeljen 1974. godine. No, to nikome nije davalo pravo da Srbiji oduzima povijesni teritorij kao sto nitko nema pravo da povijesni bh. teritorij zvani RS izdvaja iz BiH. Tako vi koji zagovarate priznavanje Kosova postajete kontradiktorni i to ne primjecujete. Protivite se kofol cijepanju BiH, a podrzavate cijepanje druge zemlje, bez obzira na to kakav odnos prema njoj imate, i direktno pasivno podrzavate podjelu BiH, jer ce velikosrbi vase argumente uvijek iskoristiti kao orpavdanje za svoje secesionisticke namjere. To je prilicno opasno kada se uzme u obzir da je svijet priznao tvorevinu koja je nastala klanjem i kada su presli preko te cinjenice, tko ce zagarantovati da sutra nece priznati nezavisnu RS? Priznavanje Kosova niti je u interesu BiH niti je iz moralnog aspekta ispravno. Albanski narod ima svoju povijesnu i medjunarodno priznatu drzavu i nitko nije imao pravo na tlu Srbije stvarati jos jednu albansku drzavu. Ovo se dogodilo iz cisto americkih strateskih razloga, a Balkan je poznat po svojim vazalskim strastima. Secesija Kosova nema veze sa principima naroda za samopredjeljenje i otcjepljenje, jer, ponavljam, albanski narod vec ima svoju povijesnu drzavu. Dobili su nezavisnost, himnu, putovnice i zastavu, no komadi papira i jedna krpa nisu garancija za unutrasnje interese Kosova i vecinske albanske populacije, jer se radi o cisto vazalskoj drzavi u kojoj nista osim organiziranog kriminala ne funkcionise kao i u RS-u i cijeloj BiH.
Proglasavanje drzave Kosovo je dovelo do ponovnog kvarenja ono malo odnosa medju drzavama nastalim s raspadom SFRJ sto EU, Amerikance i NATO ne zanima, jer oni su postigli svoje ciljeve. Taj korak je podijelio i samu EU, jer ovdje su brige ipak vece posto se sve to odvija na tlu Evrope i EU podsjeca na nespremnost i nekompetentnost tokom proteklog rata. BiH je puna svojih problema i zasto joj neki zele jos vecu destabilizaciju a kunu joj se u vjernost? To je za mene licemjernost iz neznanja. To su prilicno niska procijenjivanja situacije principa "nek komsiji crkne krava" bez razmisljanja kakve ce to posljedice imati po BiH.
A sta reci na ovo? ...
Ma dovoljno je samo ovo:
Bravo majstore! :thumbup:
:)
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#38 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by mostarac »

i ja kazem. kratko i jasno. :thumbup: :thumbup:

pitanje je trena kad ce da se skupi ekipa koja ce sad da nas proglasi cetnicima :D
Last edited by mostarac on 11/10/2008 01:34, edited 1 time in total.
Kralj Tvrtko XXVIII
Posts: 562
Joined: 11/02/2007 16:03

#39 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Kralj Tvrtko XXVIII »

mostarac wrote:
Kralj Tvrtko XXVIII wrote:Mostarac politiku kroje veliki, i oni hoce nezavisno Kosovo. Tu se BiH nista ne pita, kao sto se zapravo ni oko cega ne pita. Svaki pokusaj otcjepljenja RS znaci novi rat, i nema tih diplomatskih sredstava koji bi mogli taj rat da izbjegnu. Helem bice onako kako sile hoce, jer da nije njih ovdje bi i dalje bio isti taj rat. Kada im bude trebao novi sukob oni ce ga napraviti ovdje. UN i Medjunarodni sud pravde su sarene laze.
Slazem se da politiku kroje veliki i naravno da nas nece pitati. S druge strane mi ne moramo sami sebi zabijati noz u ledja i niko nas na to ne prisiljava. Mi definitivno necemo biti ti koji ce odluciti o sudbini Kosova, ali mozemo imati svoj stav i to nam niko ne brani da imamo, a nas stav zbog naseg interesa mora biti Kosovo je Srbija. Sto se tice odlaska RS. Njihov pokusaj otcjepljenja bi svakako bio novi rat, al ako Kosovo stekne nezavisnost RS bi uz pomoc jake srpske diplomatije, kojoj nasi beduini nazalost nisu u stanju ni cipele cistiti, mogla isposlovati svoju nezavisnost, a u tom slucaju taj rat bi trajao jako kratko, a plasim se da bi u njemu porazena strana bila ona sa sjedistem u Sarajevu.

JNA je 92 krenula na goloruk narod, pa se narod nije uplasio. Nemoj se ni ti plasiti da bi smo bili porazeni. :) Gore od ovoga svakako ne moze. :)
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#40 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Vodenjak »

Kralj Tvrtko XXVIII wrote:Mostarac politiku kroje veliki, i oni hoce nezavisno Kosovo. Tu se BiH nista ne pita, kao sto se zapravo ni oko cega ne pita. Svaki pokusaj otcjepljenja RS znaci novi rat, i nema tih diplomatskih sredstava koji bi mogli taj rat da izbjegnu. Helem bice onako kako sile hoce, jer da nije njih ovdje bi i dalje bio isti taj rat. Kada im bude trebao novi sukob oni ce ga napraviti ovdje. UN i Medjunarodni sud pravde su sarene laze.
@Tvrtko, zaista cisto informativno, sta mislis o isporucivanju one grupe Alziraca Amerikancima?
Kratko, ne moras obrazlagati...
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#41 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by mostarac »

Kralj Tvrtko XXVIII wrote:
mostarac wrote:
Kralj Tvrtko XXVIII wrote:Mostarac politiku kroje veliki, i oni hoce nezavisno Kosovo. Tu se BiH nista ne pita, kao sto se zapravo ni oko cega ne pita. Svaki pokusaj otcjepljenja RS znaci novi rat, i nema tih diplomatskih sredstava koji bi mogli taj rat da izbjegnu. Helem bice onako kako sile hoce, jer da nije njih ovdje bi i dalje bio isti taj rat. Kada im bude trebao novi sukob oni ce ga napraviti ovdje. UN i Medjunarodni sud pravde su sarene laze.
Slazem se da politiku kroje veliki i naravno da nas nece pitati. S druge strane mi ne moramo sami sebi zabijati noz u ledja i niko nas na to ne prisiljava. Mi definitivno necemo biti ti koji ce odluciti o sudbini Kosova, ali mozemo imati svoj stav i to nam niko ne brani da imamo, a nas stav zbog naseg interesa mora biti Kosovo je Srbija. Sto se tice odlaska RS. Njihov pokusaj otcjepljenja bi svakako bio novi rat, al ako Kosovo stekne nezavisnost RS bi uz pomoc jake srpske diplomatije, kojoj nasi beduini nazalost nisu u stanju ni cipele cistiti, mogla isposlovati svoju nezavisnost, a u tom slucaju taj rat bi trajao jako kratko, a plasim se da bi u njemu porazena strana bila ona sa sjedistem u Sarajevu.

JNA je 92 krenula na goloruk narod, pa se narod nije uplasio. Nemoj se ni ti plasiti da bi smo bili porazeni. :) Gore od ovoga svakako ne moze. :)
e izvini al ta argumentacija ti je za malu djecu. Prvo svijetu nije bilo u interesu da Srbija zauzme cijelu BiH, Srbiji nije bilo u interesu da zauzme cijelu BIH (hint: karadjordjevo) i ja zaista ne znam, al da li vi stvarno mislite da mi nismo izgubili rat?
Dakle ako svijet bude htio da RS bude samostalna ima da spale Armiju BiH za dva dana i prisile nas na kapitulaciju. Cime se vi ljudi zanosite majko moja.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#42 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Vodenjak »

mostarac wrote:
Kralj Tvrtko XXVIII wrote:[quote="mostarac

Slazem se da politiku kroje veliki i naravno da nas nece pitati. S druge strane mi ne moramo sami sebi zabijati noz u ledja i niko nas na to ne prisiljava. Mi definitivno necemo biti ti koji ce odluciti o sudbini Kosova, ali mozemo imati svoj stav i to nam niko ne brani da imamo, a nas stav zbog naseg interesa mora biti Kosovo je Srbija. Sto se tice odlaska RS. Njihov pokusaj otcjepljenja bi svakako bio novi rat, al ako Kosovo stekne nezavisnost RS bi uz pomoc jake srpske diplomatije, kojoj nasi beduini nazalost nisu u stanju ni cipele cistiti, mogla isposlovati svoju nezavisnost, a u tom slucaju taj rat bi trajao jako kratko, a plasim se da bi u njemu porazena strana bila ona sa sjedistem u Sarajevu.

JNA je 92 krenula na goloruk narod, pa se narod nije uplasio. Nemoj se ni ti plasiti da bi smo bili porazeni. :) Gore od ovoga svakako ne moze. :)
e izvini al ta argumentacija ti je za malu djecu. Prvo svijetu nije bilo u interesu da Srbija zauzme cijelu BiH, Srbiji nije bilo u interesu da zauzme cijelu BIH (hint: karadjordjevo) i ja zaista ne znam, al da li vi stvarno mislite da mi nismo izgubili rat?
Dakle ako svijet bude htio da RS bude samostalna ima da spale Armiju BiH za dva dana i prisile nas na kapitulaciju. Cime se vi ljudi zanosite majko moja.[/quote]

Pretjerujes!
Mi imamo cjelovitu, jedinstvenu i nedjeljivu...
A imali smo i prvog predsjednika!
Sta hoces vise?
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#43 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by mostarac »

sto je najvaznije imamo suverenu :D
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#44 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Jazz_Junkie »

mostarac wrote:
e izvini al ta argumentacija ti je za malu djecu. Prvo svijetu nije bilo u interesu da Srbija zauzme cijelu BiH, Srbiji nije bilo u interesu da zauzme cijelu BIH (hint: karadjordjevo) i ja zaista ne znam, al da li vi stvarno mislite da mi nismo izgubili rat?
Dakle ako svijet bude htio da RS bude samostalna ima da spale Armiju BiH za dva dana i prisile nas na kapitulaciju. Cime se vi ljudi zanosite majko moja.
Ponose se stradanjem golorukog naroda i misle da su dobili rat, zaboravljajuci da su zlocinci nagradjeni kakvim-takvim priznavanjem RS-a nakon svih zlocina. Sudbina BiH zavisi od Amerike i Evrope isto kao i sudbina Kosova. Prisjetimo se kako su se prosle godine vodili pregovori o buducnosti Kosova i preko noci nas iznenadise s proglasavanjem nezavisnosti. Isto se moze desiti i BiH pod znakom pregovora o reformi policije, reformi ovoj, reformi onoj i bum sve se preokrene za 180°. Ovo sve visi slici srpskoj mitomaniji gdje se porazi pretvaraju u pobjede. Jasno je da rata vise biti nece, ali me brine sutnja Evrope i njihovi nejasni stavovi prema cjelokupnoj situaciji u BiH.
Last edited by Jazz_Junkie on 11/10/2008 01:46, edited 2 times in total.
Kralj Tvrtko XXVIII
Posts: 562
Joined: 11/02/2007 16:03

#45 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Kralj Tvrtko XXVIII »

Vodenjak wrote:
Kralj Tvrtko XXVIII wrote:Mostarac politiku kroje veliki, i oni hoce nezavisno Kosovo. Tu se BiH nista ne pita, kao sto se zapravo ni oko cega ne pita. Svaki pokusaj otcjepljenja RS znaci novi rat, i nema tih diplomatskih sredstava koji bi mogli taj rat da izbjegnu. Helem bice onako kako sile hoce, jer da nije njih ovdje bi i dalje bio isti taj rat. Kada im bude trebao novi sukob oni ce ga napraviti ovdje. UN i Medjunarodni sud pravde su sarene laze.
@Tvrtko, zaista cisto informativno, sta mislis o isporucivanju one grupe Alziraca Amerikancima?
Kratko, ne moras obrazlagati...
Ameri rekli Zlaji daj nam te alzirce, ovaj se napravio lud i dao ih odmah. Ameri dobili sta su htjeli, Zlaja izgubio sto je imao (vlast).
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#46 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Vodenjak »

mostarac wrote:sto je najvaznije imamo suverenu :D
To zaboravih...
Izvini!
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#47 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Vodenjak »

Kralj Tvrtko XXVIII wrote:
Vodenjak wrote:
Kralj Tvrtko XXVIII wrote:Mostarac politiku kroje veliki, i oni hoce nezavisno Kosovo. Tu se BiH nista ne pita, kao sto se zapravo ni oko cega ne pita. Svaki pokusaj otcjepljenja RS znaci novi rat, i nema tih diplomatskih sredstava koji bi mogli taj rat da izbjegnu. Helem bice onako kako sile hoce, jer da nije njih ovdje bi i dalje bio isti taj rat. Kada im bude trebao novi sukob oni ce ga napraviti ovdje. UN i Medjunarodni sud pravde su sarene laze.
@Tvrtko, zaista cisto informativno, sta mislis o isporucivanju one grupe Alziraca Amerikancima?
Kratko, ne moras obrazlagati...
Ameri rekli Zlaji daj nam te alzirce, ovaj se napravio lud i dao ih odmah. Ameri dobili sta su htjeli, Zlaja izgubio sto je imao (vlast).
A sto onda @mostarcu napisa izmedju ostalog: "politiku kroje veliki, i oni hoce nezavisno Kosovo. Tu se BiH nista ne pita"?
Kralj Tvrtko XXVIII
Posts: 562
Joined: 11/02/2007 16:03

#48 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Kralj Tvrtko XXVIII »

Ljudi problem je sto veliki dio stanovnistva ne zeli i ne voli ovu zemlju. Svi koji su glasali za Radovana 92 sad 2008 glasaju za Mileta. 2025 naci ce se novi Mile za koga ce narod opet da glasa. U tome je ljudi tragedija Bosne. Jedno su nasi ideali i zelja za gradjanskom drzavom, za slobodom, a drugo je stanje na terenu.
Kralj Tvrtko XXVIII
Posts: 562
Joined: 11/02/2007 16:03

#49 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by Kralj Tvrtko XXVIII »

@Tvrtko, zaista cisto informativno, sta mislis o isporucivanju one grupe Alziraca Amerikancima?
Kratko, ne moras obrazlagati...[/quote]

Ameri rekli Zlaji daj nam te alzirce, ovaj se napravio lud i dao ih odmah. Ameri dobili sta su htjeli, Zlaja izgubio sto je imao (vlast).[/quote]
A sto onda @mostarcu napisa izmedju ostalog: "politiku kroje veliki, i oni hoce nezavisno Kosovo. Tu se BiH nista ne pita"?[/quote]

Pa zar sam nesto lose napisao?? Sta ne valja.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#50 Re: Kad ce BiH priznati Kosovo?

Post by mostarac »

Kralj Tvrtko XXVIII wrote:Ljudi problem je sto veliki dio stanovnistva ne zeli i ne voli ovu zemlju. Svi koji su glasali za Radovana 92 sad 2008 glasaju za Mileta. 2025 naci ce se novi Mile za koga ce narod opet da glasa. U tome je ljudi tragedija Bosne. Jedno su nasi ideali i zelja za gradjanskom drzavom, za slobodom, a drugo je stanje na terenu.
svakako, al zasto onda i mi ne kazemo da je RS slobodna da ide, ako se vec tako silno zalazemo za to da Kosovo ide iz Srbije ciji stanovnici takodje ne vole Srbiju.
Post Reply