Kosovke/albanke djevojke

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#51 Re: Kosovke/albanke djevojke

Post by omar little »

bokte mazo, lik planuo k'o supalj i truo kutnjak. zbog britanske curice koja pjeva. :-)
al nije on zadrigao i uzegao sovinista nego on to da stiti svijet od iridente. borac za pravdu . :D
Vladimir RUS
Posts: 363
Joined: 11/05/2018 16:51

#52 Re: Kosovke/albanke djevojke

Post by Vladimir RUS »

splinter wrote: 28/07/2020 12:39 Image

Živjela ti nama hadžinice još sto godina i puno hitova objavila!
Eto ostala si bez nekoliko tisuća pratitelja , al će doći novih milion.
Idi ba Dovla loma na zrak. Uživaj u životu. Šta god da bude ne možeš ništa promijeniti niti na šta uticati. . .
Hadžinica Dua Lipa voli sarmu i sudžuk da pipa, a ni burek joj nije stran, niti ajvar. Koja likura, teglu sa natpisom Leskovački ajvar predstavlja kao albanski specijalitet, kao i ostale specijalitete sa područja bivše Jugoslavije.

https://www.rtvbn.com/3989032/posle-srp ... mu-i-burek

:-)

Ostala je bez 3-4 miliona i još je veći broj onih koji od nje sada zaziru, nakon što su njeni fašistički ispadi došli i do mainstream medija. Prošao sam malo kroz njenu listu fanova, da vidim listu fanova koji je podržavaju. Vidljiv je porast broja albanskih pratilaca, nakon niza zapaljivih fašističkih i kontroverznih postova u zadnjih koju sedmicu. Kako je krenula u fašističkom tonu, vidljivo je da se oko nje koncentriše neka druga vrsta fanova, od onih koji su se sve do koju sedmicu koncentrisali oko nje. Kako više tone u fašizam i kontroverzu, sve više ide u drugu stranu, pošto zvanično, milioni fanova su je napustili, što ona polako pokriva, zatvaranjem sebe u albansku priču. Doduše, nije joj ovo prvi put da prosipa nacionalističke opaske, samo ovaj put je što bi se reklo prešla sve granice.

Ja sam često na svježem vazduhu tokom ljeta. Svratim samo da vidim šta se piše i da napišem koju. Ne gledam na pisanje kao na alat za mijenjanje nečijeg mišljenja, samo izražavam svoje mišljenje, za koje imam istomišljenike i neistomišljenike, što je sve smisao forumašenja (stav, slaganje i neslaganje).
Last edited by Vladimir RUS on 30/07/2020 13:52, edited 1 time in total.
Vladimir RUS
Posts: 363
Joined: 11/05/2018 16:51

#53 Re: Kosovke/albanke djevojke

Post by Vladimir RUS »

dječak sa šibicama wrote: 28/07/2020 13:28 Lipa je trenutno mozda i najpopularnija pjevacica ovih lakih nota na svijetu.

Malo smijesno izgleda kad se nekakva Karleusa ili jos estradno beznacajnije osobe iz SR upinju privuci njenu paznju. A ona ih ne benda 1%.

Meni je bas cudno odakle toliko albanskih pjevacuraka i bas su uspjesne. Nesto ne vidim da su pjevacice sa Kosova i iz Albanije tako uspjesne globalno, uglavnom ove iz UK i USA.

Cudi me da Srbi vec nisu optuzili albansku narko mafiju za finansiranje.
Ima i popularnijih od nje. Čak što više, iste čak nema ni u 50 najuticajnijih ličnosti na Instagramu.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_m ... m_accounts

U međuvremenu, broj 1. sa te liste lajkuje fotke jedne nepoznate i atraktivne sportistkinje iz Banja Luke. :)

Da se vratimo na Dua Lipu. Ne može se porediti Jelena Karleuša sa Duom Lipom, pošto Dua Lipa pjeva na engleskom i targetira na globalno tržište, dok Jelena Karleuša pjeva na srpskom iliti na jezicima naroda u ovom (mikro) dijelu svijeta tj. glavni fokus joj je na Srbiju i region, niti je muzika Jelene Karleuše baš tako laka, kao što se na prvu čini. Osim toga, da ona pjeva na engleskom i da targetira na tržište od 7-8 milijardi ljudi, mogla bi se praviti usporedna paralela između Due i nje. S obzirom da teritorija Srbije i regiona bivše Jugoslavije ima uvrh glave 20 miliona ljudi, dok Jelena Karleuša ima 2 miliona fanova na Instagramu, to je 10 odsto tržišta na kojeg targetuje, dok Dua ima manje od 1 odsto tržišta na kojeg targetuje, tako da, procentualno, JK je 10 puta jača od DL, ako se uzme u obzir ciljano geografsko tržište u svake ponaosob.

Što se tiče ostalih albanskih pjevačica, jedna od njih je i Ava Max, koja ima milion i po pratilaca, dok i ostale albanske pop pjevačice imaju mnogo manje pratilaca od Dua Lipe, tako da su one još manje bitne od Dua Lipe, koja i sama nije bitna u globalu, koliko joj mi Balkanci dajemo na značaju, s obzirom da je iz našeg regiona, dok oni koji i znaju Dua Lipu, mnogi od istih ne znaju koje je etnonacionalnosti Dua Lipa, dok još manje znaju o Avi Max, a još manje znaju porijeklo dotične.

Etnička albanska mafija je sada preuzela prvo mjesto u Americi od italoameričke mafije, no albansku mafiju na stranu, pošto sasvim je jasno da je Dua Lipa projekat za promociju Albanije i Albanaca u drugom svjetlu (od onog da je to bila nekad najžešća komunistička zemlja, iza koje su ostali bunkeri, kao zaostavština iz tog vremena), u čemu ima blagonaklonost širu od albanske, samo što dotična u zadnje neko vrijeme polako klizi od projekta za širenje dobrog imidža Albanaca, ka tome da postaje projekat širenja ideje Velike Albanije, za šta bi mogla da ugrozi svoju karijeru, kao i imidž svoje zemlje, tako da nije joj ovo bilo potrebno, pošto čak i da se oporavi od gubitka nekoliko miliona fanova, sad je sasvim jasno da će ih nadoknaditi sa nekim koji su čuli da Dua Lipa vrijeđa Srbe, Grke, Makedonce, Crnogorce, pa čak i Bošnjake, zatim veliča Veliku Albaniju, fašizam, ima anti-izraelske stavove, kao i njene podjele među ljudima uopšte, što je sve nesumnjivo nepojmljivo sa ulogom međunarodne pop zvijezde, što kada se uzmu u obzir ove činjenice, baca sijenku na njenu karijeru.
Vladimir RUS
Posts: 363
Joined: 11/05/2018 16:51

#54 Re: Kosovke/albanke djevojke

Post by Vladimir RUS »

Point. wrote: 29/07/2020 01:21 Al se Vlado Rus zado na ovoj temi svega mi, tačno mu gorčina viri iz svake napisane riječi. Bravo Dua a bravo i Rita, samo naprijed.
Ole.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40674
Joined: 29/06/2011 23:39

#55 Re: Kosovke/albanke djevojke

Post by dječak sa šibicama »

Ne mjeri se uspjesnost i popularnost tako, kao prvo ona je tek pocela dvije tri godine sa ozbiljnim poslom, vec je neke rekorde po broju slusanosti, nominacija i nagrada osvojila, kad tako mladu pjevacicu angazuju na finalu Lige Prvaka to je uspjeh u rangu americkih muzicara koje angazuju za Super Bowl.

U svakom slucaju trenutno najpopularnija pop pjevacica, i svi joj prognoziraju zvjezdane staze. Diktira tempo u modi, u muzici, sta treba vise.

Meni licno i ne posebno simpaticna sa tim seljackim imidzom, ali to prolazi. Sad je svi kopiraju sa onim shatiranim izrascima.
User avatar
Ludzak
Posts: 5467
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#56 Re: Kosovke/albanke djevojke

Post by Ludzak »

Mozes zivjeti na kraju svijeta, ali balkanski mentalitet na kraju uvijek ispliva.
Vladimir RUS
Posts: 363
Joined: 11/05/2018 16:51

#57 Re: Kosovke/albanke djevojke

Post by Vladimir RUS »

omar little wrote: 29/07/2020 02:43 bokte mazo, lik planuo k'o supalj i truo kutnjak. zbog britanske curice koja pjeva. :-)
al nije on zadrigao i uzegao sovinista nego on to da stiti svijet od iridente. borac za pravdu . :D
Nemam ništa protiv cure, niti na bilo koji način išta protiv dotične, samo mi smeta ta njena "popularnost" (jer ništa ne znači, s obzirom da ju je preko noći napustilo nekoliko miliona njenih pratilaca, što ujedno govori o načinu na koji je stekla fanove), kao i njen politički aktivizam, koji baca sijenku na njenu šta već.
Vladimir RUS
Posts: 363
Joined: 11/05/2018 16:51

#58 Re: Kosovke/albanke djevojke

Post by Vladimir RUS »

dječak sa šibicama wrote: 30/07/2020 14:17 Ne mjeri se uspjesnost i popularnost tako, kao prvo ona je tek pocela dvije tri godine sa ozbiljnim poslom, vec je neke rekorde po broju slusanosti, nominacija i nagrada osvojila, kad tako mladu pjevacicu angazuju na finalu Lige Prvaka to je uspjeh u rangu americkih muzicara koje angazuju za Super Bowl.

U svakom slucaju trenutno najpopularnija pop pjevacica, i svi joj prognoziraju zvjezdane staze. Diktira tempo u modi, u muzici, sta treba vise.

Meni licno i ne posebno simpaticna sa tim seljackim imidzom, ali to prolazi. Sad je svi kopiraju sa onim shatiranim izrascima.
Ovo bi možda i bilo tačno, da ne postoji Madonna, Lady Gaga, Britney Spears, Miley Cyrus, Shakira i druge etablirane ličnosti, koje imaju veću popularnost od dotične i koje su uzor istoj, a ne obrnuto.

Što se tiče nominacija i drugih nagrada, prije neki dan je u potpunosti podbacila na ovogodišnjoj dodjeli MTV nagrada, uprkos velikom broju pratilaca, slušanja i pojavljivanju u finalu Lige Šampiona. :)

https://www.telegraf.rs/pop-i-kultura/m ... tv-nagrade

Izgleda da je njena promocija Velike Albanije ili vrijednovanje njenog kvaliteta ili oboje, dovelo do toga da ne dobije nijednu prestižnu nagradu u muzičkom svijetu. Moram da priznam da sam potcenio Amerikance.
Mislio sam da će ih zaslijepiti milioni njenih brzo dobijenih pratilaca.
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#59 Re: Kosovke/albanke djevojke

Post by spree »

karleusa je dakle popularnija i uspjesnija :-) daj bolan pa ni ti ne vjerujes u to. kakvi procenti i srazmjernosti. pa sto karleusa ne pjeva na engleskom? ostavi se corava posla u fazonu da umanjis lipu. realno je ona velika zvijezda i nema nikakvih argumenata da to moze osporiti.

sto se tice ovog linka sa bn-a ili tako nesto koliko ja vidim rekla je da joj mama pravi pitu i dolme neke cini mi se, a nije rekla da su to tradicionalna albanska jela. nisam siguran, ali kao da je negdje na ovoj temi pisalo da joj je majka bosanka. i haj ti meni reci sta ima lose u tome sto joj mama pravi pitu?

na kraju vjerovatni nije trebala stavljati tu zastavu, mislim koji ce joj vrag to, ali opet sa druge strane ima pravo da radi sta hoce sa svojim drustvenim mrezama.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#60 Re: Kosovke/albanke djevojke

Post by irac300 »

Prosle godine sam u Njemackoj upoznao dvije djevojke, jedna iz Albanije, jedna sa Kosova. Bili smo jedini sa Balkana na kursu njemackog. Iskreno, boljih jarana ni kod muskaraca ne bih imao. Gotive jako nas iz Bosne. Nazalost, mi smo puni predrasuda prema njima, al' to vise govori o nama, nego o njima.
Vladimir RUS
Posts: 363
Joined: 11/05/2018 16:51

#61 Re: Kosovke/albanke djevojke

Post by Vladimir RUS »

spree wrote: 03/08/2020 12:22 karleusa je dakle popularnija i uspjesnija :-) daj bolan pa ni ti ne vjerujes u to. kakvi procenti i srazmjernosti. pa sto karleusa ne pjeva na engleskom? ostavi se corava posla u fazonu da umanjis lipu. realno je ona velika zvijezda i nema nikakvih argumenata da to moze osporiti.

sto se tice ovog linka sa bn-a ili tako nesto koliko ja vidim rekla je da joj mama pravi pitu i dolme neke cini mi se, a nije rekla da su to tradicionalna albanska jela. nisam siguran, ali kao da je negdje na ovoj temi pisalo da joj je majka bosanka. i haj ti meni reci sta ima lose u tome sto joj mama pravi pitu?

na kraju vjerovatni nije trebala stavljati tu zastavu, mislim koji ce joj vrag to, ali opet sa druge strane ima pravo da radi sta hoce sa svojim drustvenim mrezama.
Eto i sam vidiš da se Jelena Karleuša i Dua Lipa ne mogu porediti iz niza razloga, pošto jedna (Jelena Karleuša) pjeva za lokalno tržište, dok druga (Dua Lipa) pjeva za globalno tržišta, jedna, ako je sudeći po popularnosti na društvenim mrežama (konkretno na Instagramu) ima 10 odsto popularnosti od tržišta na kome nastupa (Jelena Karleuša ima 2 miliona pratilaca, od 20 miliona ljudi, koliko ih ima na području regiona bivše Jugoslavije), dok druga nema ni 1 odsto od tržišta na kome nastupa (Dua Lipa sa svojih oko 50 miliona fanova, nema ni jedan odsto od tržišta na kome nastupa, a to je globalno tržište, koje broji 7-8 milijardi ljudi), jedna pjeva na engleskom (Dua Lipa), dok druga (Jelena Karleuša) pjeva na srpskom ili na SBHC jeziku, tako da, ko je počeo da poredi Dua Lipu i Jelenu Karleušu, maltene promašio je čitav fudbal, pošto Karleuša je, na svom terenu na samom vrhu, dok Dua Lipa anonimus među poznatima u Hollywoodu. Veće tržište, veća konkurencija i tu followeri ne pomažu, što se može vidjeti i iz činjenice da Dua Lipa je potpuno podbacila na MTV-oj dodijeli nagrada.

https://www.nezavisne.com/kultura/muzik ... ade/613708

Džaba joj lajkovi, strimovi...kada i "žena od Sultana" za nekoliko sedmica ima 28 miliona pregleda, a što je više nego broj ljudi koji pričaju jezikom na kojem je dotična pjesma nastala (SBHC), da ne spominjem Ekrema Jevrića, Jalu Brata, Bubu Corelija i druge "superzvijezde".
Toliko o popularnosti i "superzvijezdi" Dua Lipi. U globalu, popularnost na društvenim mrežama kod mlađarije je kao veliki balon, naročito kada imaš desetine miliona pratilaca, a niko van tog (u globalu uskog) kruga ne zna ko si, a kamoli da znaju tvoje pjesme, s tim da možda neki od tih što ne znaju ko si, znaju neku tvoju pjesmu (jer su čuli na radiju), samo ne znaju ko je pjeva.

Dua Lipa - globalna verzija Zvijezda Granda. Za nju čak i mnogi u "njenoj" Velikoj Britaniji nisu čuli. Možda ona jeste zvijezda, ali samo za svoje fanove. :)
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#62 Re: Kosovke/albanke djevojke

Post by omar little »

patoloski slucaj mrznje prema albancima.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65927
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#63 Re: Kosovke/albanke djevojke

Post by _BataZiv_0809 »

Karleusa ima i manje konkurencije zbog ogranicenog trzista, to ti fali u racunici.
dječak sa šibicama wrote: 30/07/2020 14:17
Meni licno i ne posebno simpaticna sa tim seljackim imidzom, ali to prolazi. Sad je svi kopiraju sa onim shatiranim izrascima.
Sta mislis pod seljackim imidzom osim izrastka?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40674
Joined: 29/06/2011 23:39

#64 Re: Kosovke/albanke djevojke

Post by dječak sa šibicama »

Njen kompletan stil, gomila zlata na njoj, neke seljacke odjevne kombinacije, a zapravo je jako lijepa djevojka i privlacna kad je jednostavna.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65927
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#65 Re: Kosovke/albanke djevojke

Post by _BataZiv_0809 »

Slazem se. Imidz je ocajan. Meni je bezveze treba. Bolja mi je Rita Ora deset puta, a i Bebe Rexa, posto vec pricamo o siptarkama, je li.
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#66 Re: Kosovke/albanke djevojke

Post by addem »

Albanke i Srpkinje se ne mogu porediti po ljepoti. Albanke su neuporedivo ljepse.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40674
Joined: 29/06/2011 23:39

#67 Re: Kosovke/albanke djevojke

Post by dječak sa šibicama »

Nisam znao da je i Ava Max Albanka, Koci.. pa cekaj koliko ih to ima.

Dua, Bebe, Rita, Ava, koja je ono peta, Istrefi jel.

Kako to tako odjednom.

Inace, nije da su svi ili sve uspjeli, imaju Albanci kamaru slicnih nego nisu se probili. Odjednom svi Albanci pjevaju :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#68 Re: Kosovke/albanke djevojke

Post by dale cooper »

Vladimir RUS wrote: 12/08/2020 13:13
spree wrote: 03/08/2020 12:22 karleusa je dakle popularnija i uspjesnija :-) daj bolan pa ni ti ne vjerujes u to. kakvi procenti i srazmjernosti. pa sto karleusa ne pjeva na engleskom? ostavi se corava posla u fazonu da umanjis lipu. realno je ona velika zvijezda i nema nikakvih argumenata da to moze osporiti.

sto se tice ovog linka sa bn-a ili tako nesto koliko ja vidim rekla je da joj mama pravi pitu i dolme neke cini mi se, a nije rekla da su to tradicionalna albanska jela. nisam siguran, ali kao da je negdje na ovoj temi pisalo da joj je majka bosanka. i haj ti meni reci sta ima lose u tome sto joj mama pravi pitu?

na kraju vjerovatni nije trebala stavljati tu zastavu, mislim koji ce joj vrag to, ali opet sa druge strane ima pravo da radi sta hoce sa svojim drustvenim mrezama.
Eto i sam vidiš da se Jelena Karleuša i Dua Lipa ne mogu porediti iz niza razloga, pošto jedna (Jelena Karleuša) pjeva za lokalno tržište, dok druga (Dua Lipa) pjeva za globalno tržišta, jedna, ako je sudeći po popularnosti na društvenim mrežama (konkretno na Instagramu) ima 10 odsto popularnosti od tržišta na kome nastupa (Jelena Karleuša ima 2 miliona pratilaca, od 20 miliona ljudi, koliko ih ima na području regiona bivše Jugoslavije), dok druga nema ni 1 odsto od tržišta na kome nastupa (Dua Lipa sa svojih oko 50 miliona fanova, nema ni jedan odsto od tržišta na kome nastupa, a to je globalno tržište, koje broji 7-8 milijardi ljudi), jedna pjeva na engleskom (Dua Lipa), dok druga (Jelena Karleuša) pjeva na srpskom ili na SBHC jeziku, tako da, ko je počeo da poredi Dua Lipu i Jelenu Karleušu, maltene promašio je čitav fudbal, pošto Karleuša je, na svom terenu na samom vrhu, dok Dua Lipa anonimus među poznatima u Hollywoodu. Veće tržište, veća konkurencija i tu followeri ne pomažu, što se može vidjeti i iz činjenice da Dua Lipa je potpuno podbacila na MTV-oj dodijeli nagrada.

https://www.nezavisne.com/kultura/muzik ... ade/613708

Džaba joj lajkovi, strimovi...kada i "žena od Sultana" za nekoliko sedmica ima 28 miliona pregleda, a što je više nego broj ljudi koji pričaju jezikom na kojem je dotična pjesma nastala (SBHC), da ne spominjem Ekrema Jevrića, Jalu Brata, Bubu Corelija i druge "superzvijezde".
Toliko o popularnosti i "superzvijezdi" Dua Lipi. U globalu, popularnost na društvenim mrežama kod mlađarije je kao veliki balon, naročito kada imaš desetine miliona pratilaca, a niko van tog (u globalu uskog) kruga ne zna ko si, a kamoli da znaju tvoje pjesme, s tim da možda neki od tih što ne znaju ko si, znaju neku tvoju pjesmu (jer su čuli na radiju), samo ne znaju ko je pjeva.

Dua Lipa - globalna verzija Zvijezda Granda. Za nju čak i mnogi u "njenoj" Velikoj Britaniji nisu čuli. Možda ona jeste zvijezda, ali samo za svoje fanove. :)
Pa teško da za nekoga ko je sa zadnjim albumom bio broj 1 i u Britaniji i u Australiji, a top 5 u Americi i Njemačkoj nisu čuli. Slično je
prošla i na drugim tržištima. U svakom slučaju je na globalnom nivou ušla u svijest pop publike.
Last edited by dale cooper on 13/08/2020 20:32, edited 1 time in total.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#69 Re: Kosovke/albanke djevojke

Post by Hajvan »

meni najdraza “albanska” pevaljka:

Vladimir RUS
Posts: 363
Joined: 11/05/2018 16:51

#70 Re: Kosovke/albanke djevojke

Post by Vladimir RUS »

omar little wrote: 12/08/2020 17:55 patoloski slucaj mrznje prema albancima.
Ne, čak naprotiv. Sviđa mi se npr. albansko more, dok Albanke...ima ih i lijepih, ne bih da griješim dušu.
Vladimir RUS
Posts: 363
Joined: 11/05/2018 16:51

#71 Re: Kosovke/albanke djevojke

Post by Vladimir RUS »

addem wrote: 13/08/2020 12:38 Albanke i Srpkinje se ne mogu porediti po ljepoti. Albanke su neuporedivo ljepse.
Svako svoje žene hvali.
Vladimir RUS
Posts: 363
Joined: 11/05/2018 16:51

#72 Re: Kosovke/albanke djevojke

Post by Vladimir RUS »

dale cooper wrote: 13/08/2020 20:04
Vladimir RUS wrote: 12/08/2020 13:13
spree wrote: 03/08/2020 12:22 karleusa je dakle popularnija i uspjesnija :-) daj bolan pa ni ti ne vjerujes u to. kakvi procenti i srazmjernosti. pa sto karleusa ne pjeva na engleskom? ostavi se corava posla u fazonu da umanjis lipu. realno je ona velika zvijezda i nema nikakvih argumenata da to moze osporiti.

sto se tice ovog linka sa bn-a ili tako nesto koliko ja vidim rekla je da joj mama pravi pitu i dolme neke cini mi se, a nije rekla da su to tradicionalna albanska jela. nisam siguran, ali kao da je negdje na ovoj temi pisalo da joj je majka bosanka. i haj ti meni reci sta ima lose u tome sto joj mama pravi pitu?

na kraju vjerovatni nije trebala stavljati tu zastavu, mislim koji ce joj vrag to, ali opet sa druge strane ima pravo da radi sta hoce sa svojim drustvenim mrezama.
Eto i sam vidiš da se Jelena Karleuša i Dua Lipa ne mogu porediti iz niza razloga, pošto jedna (Jelena Karleuša) pjeva za lokalno tržište, dok druga (Dua Lipa) pjeva za globalno tržišta, jedna, ako je sudeći po popularnosti na društvenim mrežama (konkretno na Instagramu) ima 10 odsto popularnosti od tržišta na kome nastupa (Jelena Karleuša ima 2 miliona pratilaca, od 20 miliona ljudi, koliko ih ima na području regiona bivše Jugoslavije), dok druga nema ni 1 odsto od tržišta na kome nastupa (Dua Lipa sa svojih oko 50 miliona fanova, nema ni jedan odsto od tržišta na kome nastupa, a to je globalno tržište, koje broji 7-8 milijardi ljudi), jedna pjeva na engleskom (Dua Lipa), dok druga (Jelena Karleuša) pjeva na srpskom ili na SBHC jeziku, tako da, ko je počeo da poredi Dua Lipu i Jelenu Karleušu, maltene promašio je čitav fudbal, pošto Karleuša je, na svom terenu na samom vrhu, dok Dua Lipa anonimus među poznatima u Hollywoodu. Veće tržište, veća konkurencija i tu followeri ne pomažu, što se može vidjeti i iz činjenice da Dua Lipa je potpuno podbacila na MTV-oj dodijeli nagrada.

https://www.nezavisne.com/kultura/muzik ... ade/613708

Džaba joj lajkovi, strimovi...kada i "žena od Sultana" za nekoliko sedmica ima 28 miliona pregleda, a što je više nego broj ljudi koji pričaju jezikom na kojem je dotična pjesma nastala (SBHC), da ne spominjem Ekrema Jevrića, Jalu Brata, Bubu Corelija i druge "superzvijezde".
Toliko o popularnosti i "superzvijezdi" Dua Lipi. U globalu, popularnost na društvenim mrežama kod mlađarije je kao veliki balon, naročito kada imaš desetine miliona pratilaca, a niko van tog (u globalu uskog) kruga ne zna ko si, a kamoli da znaju tvoje pjesme, s tim da možda neki od tih što ne znaju ko si, znaju neku tvoju pjesmu (jer su čuli na radiju), samo ne znaju ko je pjeva.

Dua Lipa - globalna verzija Zvijezda Granda. Za nju čak i mnogi u "njenoj" Velikoj Britaniji nisu čuli. Možda ona jeste zvijezda, ali samo za svoje fanove. :)
Pa teško da za nekoga ko je sa zadnjim albumom bio broj 1 i u Britaniji i u Australiji, a top 5 u Americi i Njemačkoj nisu čuli. Slično je
prošla i na drugim tržištima. U svakom slučaju je na globalnom nivou ušla u svijest pop publike.
Ne znam za druge, ali mene broj klikova, lajkova itd. samo natjera da kliknem i ništa više. Kad smo već kod toga, evo videa koji imaju milijarde pregleda.

PSY - Gangnam style

3.7 milijardi pregleda

http://www.youtube.com/watch?v=9bZkp7q19f0

Mark Ronson - Uptown Funk (Official Video) ft. Bruno Mars

3.9 milijardi pregleda

http://www.youtube.com/watch?v=OPf0YbXqDm0

Wiz Khalifa - See You Again ft. Charlie Puth Furious 7 Soundtrack

4.6 milijardi pregleda

http://www.youtube.com/watch?v=RgKAFK5djSk

Ed Sheeran - Shape of You

4.9 milijardi pregleda

http://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8

Luis Fonsi - Despacito ft. Daddy Yankee

6.9 milijardi pregleda

http://www.youtube.com/watch?v=kJQP7kiw5Fk

Gdje je ovdje Dua Lipa? :)
Last edited by Vladimir RUS on 14/08/2020 16:20, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#73 Re: Kosovke/albanke djevojke

Post by moonca »

duminjo wrote: 02/03/2019 19:01 E jeboga vise lobi :mrgreen:

Ne znam Jel kosovarka ili albanka. Haman da je isto al et.. Slušam je skoro svaki dan :mrgreen:


Osim ovih poznatih i slavnih, onako mi se inače svidjaju zene sa tih krajeva :mrgreen:
Upoznala sam par djevojaka-- jako otovrene, pozitivne. ne 'mahalaju'.. sve najj - :thumbup:
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#74 Re: Kosovke/albanke djevojke

Post by dale cooper »

Vladimir RUS wrote: 14/08/2020 16:13
dale cooper wrote: 13/08/2020 20:04
Vladimir RUS wrote: 12/08/2020 13:13
Eto i sam vidiš da se Jelena Karleuša i Dua Lipa ne mogu porediti iz niza razloga, pošto jedna (Jelena Karleuša) pjeva za lokalno tržište, dok druga (Dua Lipa) pjeva za globalno tržišta, jedna, ako je sudeći po popularnosti na društvenim mrežama (konkretno na Instagramu) ima 10 odsto popularnosti od tržišta na kome nastupa (Jelena Karleuša ima 2 miliona pratilaca, od 20 miliona ljudi, koliko ih ima na području regiona bivše Jugoslavije), dok druga nema ni 1 odsto od tržišta na kome nastupa (Dua Lipa sa svojih oko 50 miliona fanova, nema ni jedan odsto od tržišta na kome nastupa, a to je globalno tržište, koje broji 7-8 milijardi ljudi), jedna pjeva na engleskom (Dua Lipa), dok druga (Jelena Karleuša) pjeva na srpskom ili na SBHC jeziku, tako da, ko je počeo da poredi Dua Lipu i Jelenu Karleušu, maltene promašio je čitav fudbal, pošto Karleuša je, na svom terenu na samom vrhu, dok Dua Lipa anonimus među poznatima u Hollywoodu. Veće tržište, veća konkurencija i tu followeri ne pomažu, što se može vidjeti i iz činjenice da Dua Lipa je potpuno podbacila na MTV-oj dodijeli nagrada.

https://www.nezavisne.com/kultura/muzik ... ade/613708

Džaba joj lajkovi, strimovi...kada i "žena od Sultana" za nekoliko sedmica ima 28 miliona pregleda, a što je više nego broj ljudi koji pričaju jezikom na kojem je dotična pjesma nastala (SBHC), da ne spominjem Ekrema Jevrića, Jalu Brata, Bubu Corelija i druge "superzvijezde".
Toliko o popularnosti i "superzvijezdi" Dua Lipi. U globalu, popularnost na društvenim mrežama kod mlađarije je kao veliki balon, naročito kada imaš desetine miliona pratilaca, a niko van tog (u globalu uskog) kruga ne zna ko si, a kamoli da znaju tvoje pjesme, s tim da možda neki od tih što ne znaju ko si, znaju neku tvoju pjesmu (jer su čuli na radiju), samo ne znaju ko je pjeva.

Dua Lipa - globalna verzija Zvijezda Granda. Za nju čak i mnogi u "njenoj" Velikoj Britaniji nisu čuli. Možda ona jeste zvijezda, ali samo za svoje fanove. :)
Pa teško da za nekoga ko je sa zadnjim albumom bio broj 1 i u Britaniji i u Australiji, a top 5 u Americi i Njemačkoj nisu čuli. Slično je
prošla i na drugim tržištima. U svakom slučaju je na globalnom nivou ušla u svijest pop publike.
Ne znam za druge, ali mene broj klikova, lajkova itd. samo natjera da kliknem i ništa više. Kad smo već kod toga, evo videa koji imaju milijarde pregleda.

PSY - Gangnam style

3.7 milijardi pregleda

http://www.youtube.com/watch?v=9bZkp7q19f0

Mark Ronson - Uptown Funk (Official Video) ft. Bruno Mars

3.9 milijardi pregleda

http://www.youtube.com/watch?v=OPf0YbXqDm0

Wiz Khalifa - See You Again ft. Charlie Puth Furious 7 Soundtrack

4.6 milijardi pregleda

http://www.youtube.com/watch?v=RgKAFK5djSk

Ed Sheeran - Shape of You

4.9 milijardi pregleda

http://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8

Luis Fonsi - Despacito ft. Daddy Yankee

6.9 milijardi pregleda

http://www.youtube.com/watch?v=kJQP7kiw5Fk

Gdje je ovdje Dua Lipa? :)
Ja sam ti gore naveo Dua Lipin status sa oficijelnih lista prodaje albuma, koje uključuju i fizičke nosače zvuka i streaming. I što se toga
tiče djevojka dobro kotira na svjetskoj pop sceni.
User avatar
Ricken
Posts: 6037
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#75 Re: Kosovke/albanke djevojke

Post by Ricken »

Ha ha ha što se Rusko upalio. JK je realno, za ovu, ofucana babetina, za koju van granica bivše države niko nije čuo.

Dua s druge strane je svjetski brand. :D
Post Reply