Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#25051 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Priglavke »

canvra888 wrote: 29/02/2024 02:39
Priglavke wrote: 28/02/2024 21:10 Treneri koji ne koriste svakog igraca( slucaj Campara), pogotovo na EP i SP, je pitanje neiskustva ili neznanja trenera da koristi svakog "pijuna".
Ne bih se složio oko ovog.

U NBA-u npr. većina trenera tokom playoffa skrati rotaciju na 9 ili čak neki i na 8 igrača, od 15 dostupnih. I ima razlog za to - smanjivanje rizika davanjem prilike samo najboljima. U tim situacijama, treneri će rijetko ići na igrače kojima ne vjeruju stopostotno, nego idu samo na one kojima upotpunosti vjeruju. Jednostavno su ulozi preveliki u takvim utakmicama da bi se puno rizikovalo.

Isto tako i Bekir. Na EuroBasketu je skratio rotaciju, i to odmah počevši od utakmice protiv Njemačke, kada je vidio koji momci i kombinacije najbolje drže egal, za njih se najviše i uhvatio. Nije htio da rizikuje sa Penavom i Čamparom, a i Sulejmanović je u tom procesu izgubio minute jer se jako loše snalazio na parketu. Po meni, jedino je s Penavom pogriješio, ostalo mu ne mogu zamjeriti.

Ko god gleda reprezentaciju, zna da Sani ne odrađuje razigrivački posao baš najbolje. U biti, on je dvojka zatočena u tijelo kece, i to niske kece. Faktički, on je uglavnom samo šuter, jer je nebrojeno puta bilo situacija kad ga iole defanzivno ozbiljnija repka stisne odbranom, on podiže dribling nedaleko od centra. Jednostavno, Sani nije nivo kvaliteta potrebnog protiv dosta jačih protivnika, a to posebno važi za Eurobasket. Momak je naš, podržavam ga, želim mu sve najbolje, ali je trenutno bez kluba, valjda i to nešto govori.

Da mi imamo ogroman bazen talentovanih igrača, i da je svih 12 momaka na nivou talenta da konzistentno u svakoj utakmici mogu pripomoći, onda bih shvatio narativ da se treba koristi svih 12 igrača. Ovako, to nije slučaj.

Najočitiji primjer toga je Lončar protiv Francuske. Meni je drago što ga je Adis uvrstio na uži spisak nakon toliko vremena, ali ne bi on dobio priliku protiv Francuske da nas nisu muke natjerale zbog faulova. Tome i svjedoči njegov jako loš nastup u tih 5 i kusur minuta što je igrao.

Da se razumijemo, zahvalan sam i Saniju i Lončaru, Sejfiću i sličnim što se bezuslovno svaki put stave selektoru na raspolaganje i to jako cijenim. Zato im Adis i dadne priliku i minutažu protiv oskudnijih ekipa i u momentima kad je utakmica rezultatski rješena.
Kontam sta pises i slozio bih se s tobom da se igra utakmica jednom ili dva puta sedmicno, pa da se ne koristi svaki igrac i ne svaki put isti. Campara na EP, u gustom rasporedu, nije dobio ni sekunde igre.Ako cemo o razigravanju; ne rade to najbolje ni Musa,Gegic,Atic. Samo je Roberson taj i njegov nedostatak se osjeti pogotovo protiv kvalitetnijih ekipa. I u EL treneri uglavnom igraju sa 8-9 igraca, ali nisu uvijek ista devetorica koja igraju.

Pogledaj proslegodisnji Play -Off, EL: Real-Partizan, treca utakmica. Mateo zapocinje tako vaznu utmicu sa 19godisnjim Ndiaye koji prve dvije utkmice imao malu minutazu. Momak odradi prve 3-4 minute odlican posao pa natjera Obradovica da reagira. Po meni, Partizan je cijelo vrijeme reagirao,a ne agirao na Realovu igru i zbog toga je izgubio.
Npr. sta bi se desilo da je na EP. Campara(koji nije los tricas) usao i sa dvije vezane trice skrenuo paznju na sebe. Da li bi malo vise fokusiranje bilo na njemu; pa bi se malo fokus skinuo sa Robersona i Muse.

Nije lako svakog "pijuna" koristiti u kosarci i to je jasno. Ali za trenera je "opasno"ne koristiti svakog igraca ,pogotovo u velikim klubovima gdje su igraci u stanju da mu iza ledja rade.
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#25052 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dulekrele »

I Bosnic je drzao pojedine igrace na klupi ne dajuci im ni minute u igri. Za mene je to ne shvatljivo.
User avatar
xoklix
Posts: 2426
Joined: 16/01/2018 16:07

#25053 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by xoklix »

Koliko se pljuvalo na Vrabca,a realno kad su on i Gega na parketu igramo izvrsnu odbranu.
Prava šteta što nema "mekšu" ruku.
giovanni008
Posts: 551
Joined: 20/05/2008 12:20

#25054 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by giovanni008 »

Dajte ljudi da pomognemo ovima u nasem kosarkaskog savezu, da ovdje na forumu navedemo konkretno neka imena, koji bi nas stranac mogao pojacati.

Prijedloge molim?
User avatar
Isner
Posts: 811
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#25055 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Isner »

Moenx wrote: 27/02/2024 13:08
swanfilter wrote: 26/02/2024 23:40
dajdza-ze wrote: 26/02/2024 22:56
Pitaj hrasno on sve zna
Evo, gledam, Hrvati Kipar kuci sa manje razlike od nas ...
Da vise smo dobili Kipar manje izgubili od Francuske.
I na trenutnoj tabeli smo drugi.
Psihicka prednost je to.
Prva utakmica u Hrvatskoj pa revans imamo da ganjamo samo da nam ne zavale gore ili dole kao Crnogorci.
Sve u svemu zanimljivo.
Ako izgubimo s puno razlike da ganjamo u revansu nece nam dobro biti.Nekako smo dobri u klinc zavrsnicama na pobjedu.
Dobijamo sve pobjedom nad Hrvatskom a gubimo gotovo i teoretski ako budemo imali lose izdanje i kos razliku
Ponavlja se situacija sa Crnom Gorom i kvalama za svj prvenstvo
Hrvatska ko nesto ganja stamdard kao kosark nacija a nisu vec odavbo u vrhu
Vidjecemo ko ce koga hoce li se nastaviti hrvatska depresija ili ce bosanska radost ludost biti opravdana ili jos jedna igra sa vjetrenjacama da nastupi.
Ja bih volio da.plejmejker bude taj koji ce nas pokrenuti
Sjetimo se sa plejmejkerom bjedimo Slovemce i koga ono jos sve.
Jucasnja utakmica je zanimljiva bila jer je pokazala po ko zn a koji put da sa jednakim zarom srljamo u iluzije.
Pa polako znamo mi biti racionalni i kazem nama je najbolji klinc sa protivnikom da ga u odsudnim trenucima nadvladamo nekim bisernim nizo.
Do slj vidjenja ciao u mexjuvremenu puno pameti i napretka zelim
Upada mi u oci jedna stvar losa
Zasto se tokom termina reprez utakmice odigravala prvenstvena utskmica Sirokog i Mladosti
Pa jel Široki ili Mladost MG imaju bilo kojeg reprezentativca? (u bilo kojoj reprezentaciji)...
WarrenGrozni
Posts: 467
Joined: 08/08/2021 16:04

#25056 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by WarrenGrozni »

giovanni008 wrote: 29/02/2024 16:17 Dajte ljudi da pomognemo ovima u nasem kosarkaskog savezu, da ovdje na forumu navedemo konkretno neka imena, koji bi nas stranac mogao pojacati.

Prijedloge molim?
Keenan Evans iz Zalgirisa. Ima odličnu sezonu u Euroligi, a i živio je u Laktašima godinu dana :D
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#25057 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Priglavke »

giovanni008 wrote: 29/02/2024 16:17 Dajte ljudi da pomognemo ovima u nasem kosarkaskog savezu, da ovdje na forumu navedemo konkretno neka imena, koji bi nas stranac mogao pojacati.

Prijedloge molim?
Sto bi ga mijenjao? Roberson moze jos jedan ciklus odraditi
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58776
Joined: 03/08/2010 19:04

#25058 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

Priglavke wrote: 29/02/2024 21:57
giovanni008 wrote: 29/02/2024 16:17 Dajte ljudi da pomognemo ovima u nasem kosarkaskog savezu, da ovdje na forumu navedemo konkretno neka imena, koji bi nas stranac mogao pojacati.

Prijedloge molim?
Sto bi ga mijenjao? Roberson moze jos jedan ciklus odraditi
u novembru će biti u 37. godini
giovanni008
Posts: 551
Joined: 20/05/2008 12:20

#25059 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by giovanni008 »

pa covjek u zadnje vrijeme povrijedjen plus u godinama...


Evo gledam Real protiv grka, ovaj Nunn ne izgleda lose:


https://en.wikipedia.org/wiki/Kendrick_Nunn




Priglavke wrote: 29/02/2024 21:57
giovanni008 wrote: 29/02/2024 16:17 Dajte ljudi da pomognemo ovima u nasem kosarkaskog savezu, da ovdje na forumu navedemo konkretno neka imena, koji bi nas stranac mogao pojacati.

Prijedloge molim?
Sto bi ga mijenjao? Roberson moze jos jedan ciklus odraditi
WarrenGrozni
Posts: 467
Joined: 08/08/2021 16:04

#25060 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by WarrenGrozni »

giovanni008 wrote: 29/02/2024 22:11 pa covjek u zadnje vrijeme povrijedjen plus u godinama...


Evo gledam Real protiv grka, ovaj Nunn ne izgleda lose:


https://en.wikipedia.org/wiki/Kendrick_Nunn
A možeš onda i Mikea Jamesa tako pikirati.

Nunn je NBA kalibar i negdje sam pročitao da ima ambicija tamo se vraćati. Ne čini se baš kao lik koji bi gubio vrijeme na reprezentativna okupljanja.

Ima i skromnijih izbora, koji bi možda i bolje legli.

Nešto kao Wade Baldwin iz Maccabia ili pomenuti Evans.
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#25061 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Priglavke »

kakavdanakneiskustvu wrote: 29/02/2024 22:05
Priglavke wrote: 29/02/2024 21:57
giovanni008 wrote: 29/02/2024 16:17 Dajte ljudi da pomognemo ovima u nasem kosarkaskog savezu, da ovdje na forumu navedemo konkretno neka imena, koji bi nas stranac mogao pojacati.

Prijedloge molim?
Sto bi ga mijenjao? Roberson moze jos jedan ciklus odraditi
u novembru će biti u 37. godini
giovanni008 wrote: 29/02/2024 22:11 pa covjek u zadnje vrijeme povrijedjen plus u godinama...


Evo gledam Real protiv grka, ovaj Nunn ne izgleda lose:


https://en.wikipedia.org/wiki/Kendrick_Nunn


Priglavke wrote: 29/02/2024 21:57
giovanni008 wrote: 29/02/2024 16:17 Dajte ljudi da pomognemo ovima u nasem kosarkaskog savezu, da ovdje na forumu navedemo konkretno neka imena, koji bi nas stranac mogao pojacati.

Prijedloge molim?
Sto bi ga mijenjao? Roberson moze jos jedan ciklus odraditi
Uh, zar ima 37 ?! Mislio sam da je 35
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58776
Joined: 03/08/2010 19:04

#25062 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

sada mu je 35,u novembru kada budu nove utakmice biti će u 37. godini života,drugi riječima veteran, ionako sklon povredama
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#25063 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by shalla »

Ono što odvaja trenere od pokušaja trenera je upravo ta sposobnost da svakom igraču nađe ulogu, taman to bilo da uđeš 4 minute i napraviš 2 ekstremno gruba faula po rukama igrača, da im bride ruke narednih 5 minuta...
To je od svih naših selektora najbolje Vujošević radio, bukvalno svaki igrač je imao neku ulogu, taman da se sastojala u tome da maše peškirom za vrijeme time-outa...

Napisao sam negdje sad protiv Francuza, ako si zvao jednog Sejfića onda je ova utakmica bila idealna prilika da mu dadneš 7-8 minuta u kojima će skršiti Poiriera ili Lessorta jer je čovjek grdosija. A ne premekanog Lončara kojeg u onom jednom napadu Lessort ugura guzicom 4m ko da ga ja branim a ne profesionalni igrač...
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#25064 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

shalla wrote: 01/03/2024 22:39 Ono što odvaja trenere od pokušaja trenera je upravo ta sposobnost da svakom igraču nađe ulogu, taman to bilo da uđeš 4 minute i napraviš 2 ekstremno gruba faula po rukama igrača, da im bride ruke narednih 5 minuta...
To je od svih naših selektora najbolje Vujošević radio, bukvalno svaki igrač je imao neku ulogu, taman da se sastojala u tome da maše peškirom za vrijeme time-outa...

Napisao sam negdje sad protiv Francuza, ako si zvao jednog Sejfića onda je ova utakmica bila idealna prilika da mu dadneš 7-8 minuta u kojima će skršiti Poiriera ili Lessorta jer je čovjek grdosija. A ne premekanog Lončara kojeg u onom jednom napadu Lessort ugura guzicom 4m ko da ga ja branim a ne profesionalni igrač...
:thumbup:
User avatar
canvra888
Posts: 4369
Joined: 09/07/2021 15:03

#25066 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Tanko...

Mislim da ni Eurocupa nije prismrdio, kamoli Eurolige. Još uz to, osjetni manji procenti šuta za 3 od Robersonovih, a znamo da nam je uz playmaking šut za 3 najveća potreba tj. najslabija karika.
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#25067 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Priglavke »

canvra888 wrote: 25/03/2024 20:10 Tanko...

Mislim da ni Eurocupa nije prismrdio, kamoli Eurolige. Još uz to, osjetni manji procenti šuta za 3 od Robersonovih, a znamo da nam je uz playmaking šut za 3 najveća potreba tj. najslabija karika.
Po cemu si zakljucio da je tanko? 19p. i 7 asistencija u drugoj najjacoj europskoj ligi je vrlo dobar ucinak. Uostalom vecina nasih igraca igra po 2.ligama. Istina je da nama treba dobar suter ali ovaj mi ne izgleda lose kada su statistike u pitanju. Mislim da Bekir poznaje njegove kvalitete i da je to njegov izbor. Tako da...
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#25068 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Priglavke »

...
User avatar
canvra888
Posts: 4369
Joined: 09/07/2021 15:03

#25069 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Priglavke wrote: 26/03/2024 09:24
canvra888 wrote: 25/03/2024 20:10 Tanko...

Mislim da ni Eurocupa nije prismrdio, kamoli Eurolige. Još uz to, osjetni manji procenti šuta za 3 od Robersonovih, a znamo da nam je uz playmaking šut za 3 najveća potreba tj. najslabija karika.
Po cemu si zakljucio da je tanko? 19p. i 7 asistencija u drugoj najjacoj europskoj ligi je vrlo dobar ucinak. Uostalom vecina nasih igraca igra po 2.ligama. Istina je da nama treba dobar suter ali ovaj mi ne izgleda lose kada su statistike u pitanju. Mislim da Bekir poznaje njegove kvalitete i da je to njegov izbor. Tako da...
Po tome što smo onomad imali Domercanta i Renfroea koji su imali bolje brojke protiv puno teže, euroligaške konkurencije. Znači nije da ne može.

Pričalo se prvobitno o Punteru i Baldwinu, i na kraju se svelo na igrača koji ni Eurocup ne igra... Zar nije onda u tom kontekstu i usporedbi tanko?

Ili da se barem tražio ujedno igrač koji je dobar šuter za 3 jer mi bukvalno nemamo šutera na kojeg se možemo osloniti i trica nam je diskutabilno možda i najslabiji segment igre. Roberson nam je bio najkonzistentniji šuter, kad on službeno ode, bićemo još gori.
giovanni008
Posts: 551
Joined: 20/05/2008 12:20

#25070 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by giovanni008 »

Trica nam je katastrofa tako da bi bilo pozeljno igrac koji ima snajper, ovaj igrac je fenomenalan sa asistencijama sto je takodje dobra osobina, eh sad dal nam u savezu rade ljudi koji su sposobni dovesti jako kvalitetnog igraca, poakazace se uskoro, loptica je u njihovim rukama!
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#25071 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dulekrele »

Bas sam sada prosao pored prostorija KS BiH i veliki je red sa americkim profesionalnim kosarkasima koji hoce da igraju za BiH.
Dajte malo budite realni.
User avatar
canvra888
Posts: 4369
Joined: 09/07/2021 15:03

#25073 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

:thumbup:

Drago mi je, a još više bi mi bilo drago kad bi mu i davali konstantno konkretnu minutažu u PO, eventualno bilo to u Wolvesima ili negdje drugo. Ima Luka kvaliteta za NBA itekako.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20569
Joined: 12/08/2013 12:51

#25074 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by insaneinthebrain »

Luka zasluzio igrama :bih:
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#25075 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Logovan »

Garza! :bih: :thumbup:
Post Reply