Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Nepenthe11

#24726 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Nepenthe11 »

canvra888 wrote: 11/02/2024 19:31
dječak sa šibicama wrote: 11/02/2024 19:27 E cuj Hrvatska stagnira sa talentima :D
Itekako nego stagnira. Ko im je novi produkt košarke da je baš vrijedan spomena?
Z.Ivišić će biti u vrhu drafta za početak...
auspuhc

#24727 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by auspuhc »

Nepenthe11 wrote: 11/02/2024 20:02
dječak sa šibicama wrote: 11/02/2024 19:27 E cuj Hrvatska stagnira sa talentima :D
Itekako nego stagnira. Ko im je novi produkt košarke da je baš vrijedan spomena?
I taj u BiH rodjen. :lol:
canvra888

#24728 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Kojeg drafta?

Momak ima 6 poena i 3 skoka u prosjeku u Kentuckyu... Sve su šanse da neće ni commitat za draft ove godine, kako tek da pričamo o nekom lutrijskom picku.

Btw i on i burazer mu Tomislav su rođeni Vitežani.
Nepenthe11

#24729 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Nepenthe11 »

canvra888 wrote: 11/02/2024 20:12

Kojeg drafta?

Momak ima 6 poena i 3 skoka u prosjeku u Kentuckyu... Sve su šanse da neće ni commitat za draft ove godine, kako tek da pričamo o nekom lutrijskom picku.

Btw i on i burazer su rođeni Vitežani.
Pa mislio sam na sljedeći ili poslije njega, znači 2024. ili 2025. Vidiš da je na Kentuckyju i siguran sam da znaš što to znači i ko mu je trener i kako to ide kod njih vezano za NBA. Kada bolje razmislim, biti će 2025. vjerojatno, no svejedno.

Znam samo da ga je Miško Ražnatović spominjao kada je bio u Showtime podcastu kao nekog koga on vidi kao sljedeću veliku stvar iz Europe.

Ima onaj mali Garma,, tata mu je isto bio košarkaš. On je skroz dijete još, no već ga je uzeo Real. Mislim da ima 12 ili 13 godina ali je nekome zabio 160, 170 koševa i svi već govore da je čudo od djeteta i da će biti strašan.

Čuo sam ih za još, ne mogu se sjetiti imena sad, svako malo se pojavi neko ime i ne zapamtim. Sigurno je da je bilo talenata i da će ih uvijek biti, kao i na cijelom ovom podneblju.
canvra888

#24730 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Nepenthe11 wrote: 11/02/2024 20:27

Kojeg drafta?

Pa mislio sam na sljedeći ili poslije njega, znači 2024. ili 2025. Vidiš da je na Kentuckyju i siguran sam da znaš što to znači i ko mu je trener i kako to ide kod njih vezano za NBA. Kada bolje razmislim, biti će 2025. vjerojatno, no svejedno.

Znam samo da ga je Miško Ražnatović spominjao kada je bio u Showtime podcastu kao nekog koga on vidi kao sljedeću veliku stvar iz Europe.
Pa nije baš to tako. Imaš dosta situacija da gdje su momci koji su bili ključni igrači ekipa osvajača March Madnessa potpadnu u kasnu prvu, nekad čak i ranu drugu rundu, a imali strašne dvocifrene brojke. Eto ti Brunson možda najbolji svježi primjer toga. Realno, zaboli Amere za Miška i njegove riječi, oni će po svojim procjenama draftovati, a njegovo je da proda svog klijenta.
Ima onaj mali Tišma ili tako nekako, tata mu je isto bio košarkaš. On je skroz dijete još, no već ga je uzeo Real. Mislim da ima 12 ili 13 godina ali je nekome zabio 160, 170 koševa i svi već govore da je čudo od djeteta i da če biti strašan.

Čuo sam ih za još, ne mogu se sjetiti imena sad, svako malo se pojavi neko ime i ne zapamtim. Sigurno je da je bilo talenata i da će ih uvijek biti, kao i na cijelom ovom podneblju.
E vidiš, čim ide "ima onaj neki" i "ne mogu mu se sjetiti imena", odmah znači da nisu vrijedni pomena, barem ne još :D

Neko kad je talenat, zna se ime na prvu :D Btw i Đedović junior se vrzmao po Barci godinama pa ipak ništa konkretnije ne bi. Nije to uvijek pokazatelj.
spree

#24731 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

I meni je krivo, ali je realnost da ima dosta ljudi da vole susjedne države. Najbolje se ne zamarati takvima. Hoš neš Bangladeš. Jedino eventualno loviti ih od malih nogu i nekako kaparisati, ali jebo to kad sutra neće imati želju. Doduše ko bi to radio kad opet dva dijela saveza navijaju protiv države. Imamo šta imamo i to je to. Jedino što bi valjalo nekako omasoviti košarku. Napraviti lige u školama, malo uložiti u probosanske klubove. Omogućiti djeci da treniraju besplatno.

Što se tiče stranaca u reprezentaciji i ja sam protiv, ali kad mogu velesile šta ćemo se mi praviti pametni. Realno nama je više potreban stranac nego španiji i više nam znači. Dok je ovakvo stanje treba iskoristiti sve što nam se pruža.
kakavdanakneiskustvu

#24732 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

Rusija imala amerikanca u repci
Nepenthe11

#24733 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Nepenthe11 »

canvra888 wrote: 11/02/2024 20:39

Kojeg drafta?

Pa nije baš to tako. Imaš dosta situacija da gdje su momci koji su bili ključni igrači ekipa osvajača March Madnessa potpadnu u kasnu prvu, nekad čak i ranu drugu rundu, a imali strašne dvocifrene brojke. Eto ti Brunson možda najbolji svježi primjer toga. Realno, zaboli Amere za Miška i njegove riječi, oni će po svojim procjenama draftovati, a njegovo je da proda svog klijenta.
Ima onaj mali Tišma ili tako nekako, tata mu je isto bio košarkaš. On je skroz dijete još, no već ga je uzeo Real. Mislim da ima 12 ili 13 godina ali je nekome zabio 160, 170 koševa i svi već govore da je čudo od djeteta i da če biti strašan.

E vidiš, čim ide "ima onaj neki" i "ne mogu mu se sjetiti imena", odmah znači da nisu vrijedni pomena, barem ne još :D

Neko kad je talenat, zna se ime na prvu :D Btw i Đedović junior se vrzmao po Barci godinama pa ipak ništa konkretnije ne bi. Nije to uvijek pokazatelj.
Ja, a moglo bi i biti baš onako kako se govori i treba jbg. Neki ko što kažeš nisu ništa napravili no bome neki i jesu baš onako kako se pričalo.
Ne znam šta će biti u budućnosti, njih dva su mi pala napamet koji bi baš mogli nešto napraviti.

EDIT: I mislim da će Ivišić biti top 5 na draftu kad iziđe, minimum.
Priglavke

#24734 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Priglavke »

canvra888 wrote: 11/02/2024 16:29 Ma tuga je jedino što je toliko kvalitetnih igrača iz BiH otišlo nastupati za druge...

Emir Preldžić, Tarik Biberović, Bojan Bogdanović, Ognjen Kuzmić, Karlo Matković, Ivica Zubac. Samo neki što mi padaju odmah na pamet, da ne spominjem i neke prijašnje.

Pa jarane cijele postave u pitanju, i to dobrano jake. Vjerovatno bi već neka medalja bila na kontu.

Hajd za ove određene mogu shvatiti (ali nikako podržati), ali oko Preldžića, Biberovića i Mulaomerovića je meni stvarno neshvatljivo i neprihvatljivo.
Oko Mulaomerovica je sitacija malo komplikovanija. I nepravedno ga narod napada. On je zrtva naseg i hrvatskog saveza. Prije nekih +20godina sam citao u nekom casopisu ili novinama,( nisam siguran,mislim da je Bilalovic izjavio) da su nas savez Hrvati ucijenili oko igranja nasih igraca za BiH.
Dobar dio nasih igraca se preselio u Hrvatsku i vodjeni su kao hrvatski kosarkasi.Mulaomerovic je bio jedan od njih. Nasi su trazili da se nasi stave pod nasu krovnu kucu, a Hrvati su poceli da zajebaju. Navodno je Novosel izjavio; da mozemo svakog igraca nazad dobiti, ukoliko se Mulaomerovica odrekemo. Nasi su pristali na dil. Mulaomerovic je i sam izjavljivao da je cekao poziv od nasih, a nikada ga nije dobio. A zatim ga je Novosel privolio da igra za "lipu nasu". Bilo je i kontkta sa Borom Stankovcem koji je takodjer zatezao oko vracanja nasih igraca...
canvra888

#24735 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Nepenthe11 wrote: 11/02/2024 20:57
canvra888 wrote: 11/02/2024 20:39

Ja, a moglo bi i biti baš onako kako se govori i treba jbg. Neki ko što kažeš nisu ništa napravili no bome neki i jesu baš onako kako se pričalo.
Ne znam šta će biti u budućnosti, njih dva su mi pala napamet koji bi baš mogli nešto napraviti.

EDIT: I mislim da će Ivišić biti top 5 na draftu kad iziđe, minimum.
Čisto sumnjam, ali eto i da bude, ispade da rođeni Bosanac bijaše lutrijski pick, tako da je priča irelevantna :)

@Priglavke

Nisam to znao za Mulaomerovića, mada je '94 za vrijeme rata otišao igrati za Cibonu. Da li je to imalo kakvog uticaja na dalji razvoj situacije ili ne, ne znam.
hrasno38
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba

#24736 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

dječak sa šibicama wrote: 11/02/2024 19:58 On rece "u vise sportova" a ko biva BiH puna talenata, rezultati sve govore :D

Kosarku ne sporim, jednako losi kao i BiH.
Pa covjece u kosarci, rukometu, tenisu, fudbalu pola im reprezentacije cine igraci iz BiH....pa ova oba igraca su iz BiH a to su im najvece zvijezde. Da BiH je prepuna talenata...danas nasi mladi karatasi 4 zlata na EP, Muzaferija pobjedila u evropskom kupu koje je drugo po snazi takmicenje, o Lani Pudar da ne pricam ali je poenta da su svi ti taalenti stvoreni iz nicega, bez pomoci drzave parava roditelja uglavnom dok u Hrvatskoj imaju sve, imaju more a najveca plivacka zvijezda im trenutno Amina Kajtaz.
BiH nije losa u kosarci, naprotiv, BiH ima izvrsne kosarkase kada bi se uspjeli svi skupiti pod zastavu koji su najbolji. Pokazali smo koliko vrijedimo na EP kada smo mlatnuli Doncicevu Sloveniju, a prije toga u Skenderiji mlatnuli prejaku Francusku i opet sa 1000 problema sa savezom, pripremama itd itd....i ovaj mali je otisao u Tursku vjerovatno radi takvih stvari i sto ovdje nije mogao da nadje perspektivu. Srecom ne razmislja svaki sportista iz BiH kao on!
dječak sa šibicama

#24737 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dječak sa šibicama »

Netacno, prebroj opet, lupetas napamet. To sto je nekom igracu deda iz Bugojna a on prve korake poceo u Zagrebu, ne cini ga "nasim".

Uostalom, valjda medalje i sportski uspjesi nesto govore, ovo sto ti pises veze nema sa realnoscu.
kakavdanakneiskustvu

#24738 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

nekada poslije rata u rukometnoj repci hrvatske bilo 4 ili 5 igrača koji su ili rođeni u BiH ili igrali prije rata za neki naš klub i nakon toga se razvio mit kako je u svim reprezentacijama hrvatske pola igrača iz BiH.

glupost
dječak sa šibicama

#24739 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dječak sa šibicama »

Svakako je off topic, ljudi igraju za koga zele a sbbkbb je besmislena prica.
Priglavke

#24741 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Priglavke »

canvra888 wrote: 11/02/2024 23:32

@Priglavke

Nisam to znao za Mulaomerovića, mada je '94 za vrijeme rata otišao igrati za Cibonu. Da li je to imalo kakvog uticaja na dalji razvoj situacije ili ne, ne znam.
Cini mi se da je u Sl.Bosni ili Danima pisalo.

Jeste. Dzevdo je tada isto igrao u Ciboni. Cibona je igrala u EL, trener bio Aca Petrovic...Novosel non stop bio uz njega...
auspuhc

#24742 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by auspuhc »

Ne znam zasto se ovom liku pridaje paznja. Ne bi bio neko pojacanje za BiH. Njemu se isplatilo sto je uradio jer je sada 12 kosarkas Fenerbahcea i dobija solidan kes. Pogledati kakvu statistiku ima. Da nastupa za BiH sada bi bio u puno slabijem klubu.
Priglavke

#24743 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Priglavke »

hrasno38 wrote: 11/02/2024 23:33
dječak sa šibicama wrote: 11/02/2024 19:58 On rece "u vise sportova" a ko biva BiH puna talenata, rezultati sve govore :D

Pa covjece u kosarci, rukometu, tenisu, fudbalu pola im reprezentacije cine igraci iz BiH....pa ova oba igraca su iz BiH a to su im najvece zvijezde. Da BiH je prepuna talenata...danas nasi mladi karatasi 4 zlata na EP, Muzaferija pobjedila u evropskom kupu koje je drugo po snazi takmicenje, o Lani Pudar da ne pricam ali je poenta da su svi ti taalenti stvoreni iz nicega, bez pomoci drzave parava roditelja uglavnom dok u Hrvatskoj imaju sve, imaju more a najveca plivacka zvijezda im trenutno Amina Kajtaz.
BiH nije losa u kosarci, naprotiv, BiH ima izvrsne kosarkase kada bi se uspjeli svi skupiti pod zastavu koji su najbolji. Pokazali smo koliko vrijedimo na EP kada smo mlatnuli Doncicevu Sloveniju, a prije toga u Skenderiji mlatnuli prejaku Francusku i opet sa 1000 problema sa savezom, pripremama itd itd....i ovaj mali je otisao u Tursku vjerovatno radi takvih stvari i sto ovdje nije mogao da nadje perspektivu. Srecom ne razmislja svaki sportista iz BiH kao on!
PreĆera ga i to dobro. Nama se Slovenci napraviti Nurkica. Pjanica, Kolosinca, Lulica, Misimovica, Hajrovica itd - Francuzi, Svicarci, Nijemci... Mi nismo marke ulozili za njihov razvoj, a profitirali smo maksimalno. Nase reprezentacije kako u fudbalu, tako i kosarci postoje uglavnom zahvaljuju drugima savezima. Savezi drugih drzava su formirali masu nasih igraca...Dok ih mi ubijeđujemo da igraju za nas. Kad nas savez bude zasluzan za formiranje igraca, onda mozemo pricati o domacim igracima. .
canvra888

#24744 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Ispravka, nisu ih isklesali tuđi savezi, tuđi klubovi, a to je golema razlika.

Zna se da je naša liga smiješna, ali da se razumijemo, nije ni Jokić stasao u ono što je danasnu Megi, nego u Denveru. Isto vrijedi i za većinu drugih regionalnih državnih liga.
hrasno38

#24745 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Priglavke wrote: 12/02/2024 22:36
hrasno38 wrote: 11/02/2024 23:33

PreĆera ga i to dobro. Nama se Slovenci napraviti Nurkica. Pjanica, Kolosinca, Lulica, Misimovica, Hajrovica itd - Francuzi, Svicarci, Nijemci... Mi nismo marke ulozili za njihov razvoj, a profitirali smo maksimalno. Nase reprezentacije kako u fudbalu, tako i kosarci postoje uglavnom zahvaljuju drugima savezima. Savezi drugih drzava su formirali masu nasih igraca...Dok ih mi ubijeđujemo da igraju za nas. Kad nas savez bude zasluzan za formiranje igraca, onda mozemo pricati o domacim igracima. .
Malo si pobrko loncice ne pricamo o igracima koje je neko drugi napravio a igraju za svoju zemlju dal rodjenja dal rodjenja svojih roditelja vec o igracima koji su upravo sve naucili u BiH a onda otisli da igraju za neku drugu drzavu. Gdje su to naucili da igraju kosarku Stanic u fudbalu, Mulaomerovic i Matkovic u kosarci, Dzomba, Alilovic u rukometu itd itd.....igrali su za mlade selekcije BiH vecinom i onda zbog duplog drzavljanstva su izabrali zemlju sa kojom ih veze samo pasos koji se dugo vremena mogao dobiti bez ikakvih problema ko je god htio a sad su malo poostrili. Ko je to naucio Aminu Kajtaz plivanju?? PK Velez sa Marinom na celu. I plivala je na velikim taakmicenjima zahvalaajujuci nasem savezu kakav god da je a u biti svi su nakaradni. Medjutim ne stvaraju talente savezi nego klubovi
kakavdanakneiskustvu

#24746 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Mirza Džomba je rođen u Rijeci,gradu koji je u Hrvatskoj.

nikada nije igrao za neki klub iz BiH, jer je rođen,odrastao , živio, igrao za klubove iz Hrvatske.

Treba nešto znati o čemu se piše pa pnda o tome pisati
hrasno38

#24747 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

kakavdanakneiskustvu wrote: 13/02/2024 16:22 Mirza Džomba je rođen u Rijeci,gradu koji je u Hrvatskoj.

nikada nije igrao za neki klub iz BiH, jer je rođen,odrastao , živio, igrao za klubove iz Hrvatske.

Treba nešto znati o čemu se piše pa pnda o tome pisati
Mislio sam na Denisa Buntica a napisao Dzombu....bitna je poenta onog sto sam napisao a ne tvoje pametovanje!
kakavdanakneiskustvu

#24748 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

treba onda napoisati ono na šta se misli

ja obično napišem onoi što mislim,ne ono na šta ne mislim
Logovan

#24749 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Logovan »

Skraćeni spisak za utakmice protiv Kipra i Francuske.

Image
auspuhc

#24750 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by auspuhc »

Logovan wrote: 14/02/2024 15:56 Skraćeni spisak za utakmice protiv Kipra i Francuske.

Image
Je li nam ovo stvarno Atic drugi najbolji kosarkas ili sam nekog preskocio. Oj tugo.
Post Reply