Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
canvra888
Posts: 4279
Joined: 09/07/2021 15:03

#23576 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

spree wrote: 26/02/2023 20:44
hrasno38 wrote: 26/02/2023 20:40

Pa on nije nikada bio igrac odbrane...nije ni Roberson odbrambeni igrac nista bolji od Campare. To su klasicni play igaci. Evo ti sad primjera Roberson ide na silu a Campara sam ko duh.....
Ne govorim o odbrani nego samo tome da lateralno isprati igraca, a on ni to ne moze. Dakle nizak a spor, ne moze tako jbg. Roberson uvijek isprati lateralno. Eto malo gledaj.
Upravu si. Ja sam i za vrijeme evropskog govorio da Sani jednostavno nije na nivou da može u bilo kojem segmentu parirati kecama iz naše grupe, ali hrasno tvrdoglav pa tvrdoglav.

Roberson pored veće agilnosti u odbrani, gotovo uvijek nadomjesti napadom taj deficit koji ima u odbrani.
User avatar
hrasno38
Posts: 31431
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#23577 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

canvra888 wrote: 26/02/2023 20:49
spree wrote: 26/02/2023 20:44
Ne govorim o odbrani nego samo tome da lateralno isprati igraca, a on ni to ne moze. Dakle nizak a spor, ne moze tako jbg. Roberson uvijek isprati lateralno. Eto malo gledaj.
Upravu si. Ja sam i za vrijeme evropskog govorio da Sani jednostavno nije na nivou da može u bilo kojem segmentu parirati kecama iz naše grupe, ali hrasno tvrdoglav pa tvrdoglav.

Roberson pored veće agilnosti u odbrani, gotovo uvijek nadomjesti napadom taj deficit koji ima u odbrani.
Hrasno nije tvrdoglav nego Hrasno gleda malo sire stvari s obizorom da je napravio igraca i igraca u zivotu. Nisam ja rekao nikada da je Sani sila vec samo da mu treba pruziti kvalitetnu minutazu i slobodu u igri jer treba respektirati njegove igre sa kadetskog prvenstva kada je imao maksimalnu slobodu i ubadao trice bolje nego i jedan igrac nase seniorske reprezentacije. Naravno da on nije za prvih pet ali kao backup Robersonu svakako. Sta Roberson radi osim prevodjenja lopti i sutanja trica??? NISTA! Ni odbrana, ni kosevi na ulaz, ni kosevi sa distance...dakle samo ima vecu slobodu od Sanija. Imamo mi tu jos i Talica koji je svestraniji igrac ali sa losijim sutem. Gegic je druga vrsta beka sa svojom fizikom i za Robersona i za Sanija izgleda ko Rambo. Atic je takodje visoki bek koji odlicno igra i odbranu, ima sut i ima ulaz i on je po meni najkompletniji bek ali sa pticurinom u glavi. Kako god mi NE SMIJEMO se odreci ni jednog igraca jer veceras sa Aticem i Sulejmanovicem mi ovo bi sigurno dobili.
Nama treba pod hitno ciscenje saveza i to zestoko ciscenje pa onda sve ostalo a prije svega na savki moguci nacin rjesiti finansiranje vrhunskog sporta na cemu se radi.
I da se pogresno ne shvati narano da je Roberson klasa za Camparu pa zato on igra a Sani sjedi na klupi sto ne znaci da treba da bude zaljepljen za klupu.
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#23578 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by red evil »

hrasno38 wrote: 26/02/2023 21:05
canvra888 wrote: 26/02/2023 20:49

Upravu si. Ja sam i za vrijeme evropskog govorio da Sani jednostavno nije na nivou da može u bilo kojem segmentu parirati kecama iz naše grupe, ali hrasno tvrdoglav pa tvrdoglav.

Roberson pored veće agilnosti u odbrani, gotovo uvijek nadomjesti napadom taj deficit koji ima u odbrani.
Hrasno nije tvrdoglav nego Hrasno gleda malo sire stvari s obizorom da je napravio igraca i igraca u zivotu. Nisam ja rekao nikada da je Sani sila vec samo da mu treba pruziti kvalitetnu minutazu i slobodu u igri jer treba respektirati njegove igre sa kadetskog prvenstva kada je imao maksimalnu slobodu i ubadao trice bolje nego i jedan igrac nase seniorske reprezentacije. Naravno da on nije za prvih pet ali kao backup Robersonu svakako. Sta Roberson radi osim prevodjenja lopti i sutanja trica??? NISTA! Ni odbrana, ni kosevi na ulaz, ni kosevi sa distance...dakle samo ima vecu slobodu od Sanija. Imamo mi tu jos i Talica koji je svestraniji igrac ali sa losijim sutem. Gegic je druga vrsta beka sa svojom fizikom i za Robersona i za Sanija izgleda ko Rambo. Atic je takodje visoki bek koji odlicno igra i odbranu, ima sut i ima ulaz i on je po meni najkompletniji bek ali sa pticurinom u glavi. Kako god mi NE SMIJEMO se odreci ni jednog igraca jer veceras sa Aticem i Sulejmanovicem mi ovo bi sigurno dobili.
Nama treba pod hitno ciscenje saveza i to zestoko ciscenje pa onda sve ostalo a prije svega na savki moguci nacin rjesiti finansiranje vrhunskog sporta na cemu se radi.
I da se pogresno ne shvati narano da je Roberson klasa za Camparu pa zato on igra a Sani sjedi na klupi sto ne znaci da treba da bude zaljepljen za klupu.
Večeras je dobio šansu i nije ništa pokazao. Prvi napad i loptu čini mi se čuva Vrabac a Sani stoju u čošku i ne pomišlja da se pomjeri i traži loptu. Ako se bojiš i nećeš da se izboriš za loptu onda nećeš ni igrati. Niko mu neće dati minutažu na lijepe oči, mora se izboriti. Kako mu dati slobodu ako igrač stoji u čošku i ne traži loptu? Eto dobio je slobodu, neka slobodno stoji u čošku. :mrgreen:

Ne bi ih pobjedili prosto jer ni Atić a ni Sulejmanović nisu igrači koji bi povukli. Nemaš od njih sigurne poene, vrlo je realno da bi se desilo da bi Emir imao max 7 poena a Edin 5. Gdje bi se samo uklopili u sivilo cijele ekipe.
User avatar
hrasno38
Posts: 31431
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#23579 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

red evil wrote: 26/02/2023 21:44
hrasno38 wrote: 26/02/2023 21:05

Hrasno nije tvrdoglav nego Hrasno gleda malo sire stvari s obizorom da je napravio igraca i igraca u zivotu. Nisam ja rekao nikada da je Sani sila vec samo da mu treba pruziti kvalitetnu minutazu i slobodu u igri jer treba respektirati njegove igre sa kadetskog prvenstva kada je imao maksimalnu slobodu i ubadao trice bolje nego i jedan igrac nase seniorske reprezentacije. Naravno da on nije za prvih pet ali kao backup Robersonu svakako. Sta Roberson radi osim prevodjenja lopti i sutanja trica??? NISTA! Ni odbrana, ni kosevi na ulaz, ni kosevi sa distance...dakle samo ima vecu slobodu od Sanija. Imamo mi tu jos i Talica koji je svestraniji igrac ali sa losijim sutem. Gegic je druga vrsta beka sa svojom fizikom i za Robersona i za Sanija izgleda ko Rambo. Atic je takodje visoki bek koji odlicno igra i odbranu, ima sut i ima ulaz i on je po meni najkompletniji bek ali sa pticurinom u glavi. Kako god mi NE SMIJEMO se odreci ni jednog igraca jer veceras sa Aticem i Sulejmanovicem mi ovo bi sigurno dobili.
Nama treba pod hitno ciscenje saveza i to zestoko ciscenje pa onda sve ostalo a prije svega na savki moguci nacin rjesiti finansiranje vrhunskog sporta na cemu se radi.
I da se pogresno ne shvati narano da je Roberson klasa za Camparu pa zato on igra a Sani sjedi na klupi sto ne znaci da treba da bude zaljepljen za klupu.
Večeras je dobio šansu i nije ništa pokazao. Prvi napad i loptu čini mi se čuva Vrabac a Sani stoju u čošku i ne pomišlja da se pomjeri i traži loptu. Ako se bojiš i nećeš da se izboriš za loptu onda nećeš ni igrati. Niko mu neće dati minutažu na lijepe oči, mora se izboriti. Kako mu dati slobodu ako igrač stoji u čošku i ne traži loptu? Eto dobio je slobodu, neka slobodno stoji u čošku. :mrgreen:

Ne bi ih pobjedili prosto jer ni Atić a ni Sulejmanović nisu igrači koji bi povukli. Nemaš od njih sigurne poene, vrlo je realno da bi se desilo da bi Emir imao max 7 poena a Edin 5. Gdje bi se samo uklopili u sivilo cijele ekipe.
Takva je bolan postavljena akcija. Znas li koliko puta tako Musa stoji u Realu u lijevom ili desnom cosku iako je najubojitiji igrac Reala. A sta bi bilo kad bi bilo ne znam ali znam da bi sa ovom dvojicom igraca sigurno bili jaci.
User avatar
Isner
Posts: 809
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#23580 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Isner »

Zanimljivo, za Srbiju danas igralo 7 Euroligaša, čak i Gudurić iz Fenera. Dal je stiglo naređenje iz saveza ili je dobrovoljni odziv kad im je gusto? Šteta što Real ne pušta Musu ili je nešto drugo u pitanju... Vidim da je i Tavares igrao za Zelenortska ostrva.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5349
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#23581 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Slo Burner »

Na konkurs za generalnog sekretara stigle 3 prijave:
Amer Colan
Boban Stanojevic
Semir Manjgo
S druge strane prijave istinskih legendi Halimica i Ikonica nisu prihvacene.
U komisiji za izbor su Dalibor Milos i izvjesni Aid Berbic, telefonsku sagalasnost je dao Boris Sapsojevic, da ne bude da nam nesto Dodik jebe. Nije nego jebene bosnjacke sitne duse
User avatar
Slo Burner
Posts: 5349
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#23582 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Slo Burner »

Eh da evo nam i Aida:
Siva eminencija tuzlanskog SDP-a, čovjek koji direktore Javnih preduzeća postavlja i skida, ako ne žele učestvovati u njegovim zakulisanim radnjama, Aid Berbić direktor Vodovoda i kanalizacija ponovo se našao u centru skandala.
Za njega u Tuzli nema zakona, on se na zimovanje na Jahorinu obreo koristeći službeno vozilo Kia Sportage model koji je kupljen 2019. godine za potrebe VIK-a za 42.000 KM od naših novaca. Inače Berbić je osoba koja se prebacuje sa funkcije na funkciju i drma budžetom već desetljećima u gradu Tuzli. Pitamo se do kada će ovakvi tipovi bezakonito trošiti naš novac, i raditi šta žele bez sankcija?
Odgovor građanima bi trebao dati gradonačelnik Jasmin Imamović
.
User avatar
canvra888
Posts: 4279
Joined: 09/07/2021 15:03

#23583 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Novi udarac za bh. košarku: KSBiH odustao od kvalifikacija za Olimpijske igre!

https://sportsport.ba/kosarka/ksbih-oli ... nje/446455


Kakva blasfemija, strašno, fakat strašno.
User avatar
Nepenthe11
Posts: 879
Joined: 10/10/2020 18:59

#23584 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Nepenthe11 »

Užas, evo moram se smijat od užasa :lol: :lol: :lol:
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4822
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#23585 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Tvrtko II Kotromanić »

zasto u pm ovakva odluka

ok, mozda se i ne bismo plasirali, ali sta je problem pokusati
olimpijada je vrhunac za svakog sportistu, makar bila i hipoteticki san u ovom momentu
cak ni ono "vazno je ucestvovati" smo pljunuli :run:
User avatar
canvra888
Posts: 4279
Joined: 09/07/2021 15:03

#23586 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Ma najveća je tuga što će u pretkvalifikacijama učestvovati reprezentacije koje su sigurno slabije i manje kvalitetne od nas, ali su za razliku od nas koliko toliko normalne države.

Kakva tuga, pa zar se ne može izmoljakati tih desetina, par stotina hiljada KM. Da se barem iole u košarku ulaže kao u nogometu, sve bi lakše bilo.

I kakav je to izgovor 'da igračima ne uzimamo ljeto?' Ja sam uvjeren da bi opet bilo itekako dovoljno igrača koji bi se sa osmijehom odazvali i koji bi bili spremni igrati pretkvalifikacije. Mislim da su ovo više neka nagađanja saveza, nego pravo stanje i mišljenje igrača.
User avatar
canvra888
Posts: 4279
Joined: 09/07/2021 15:03

#23587 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4822
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#23588 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Tvrtko II Kotromanić »

eno prijavi nas Čolan, kako reče nakon pritiska javnosti i nekih finansijskih garancija
al čuj, prijava nakon isteka roka, pa eto valjda se FIBA smiluje i primi nas :run:

mi smo stvarno zemlja apsurda
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#23589 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Priglavke »

Čolan gigant!
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4822
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#23590 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Tvrtko II Kotromanić »

Primise nas :D
E hajmo sad na olimpijadu :bih: :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#23591 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Edin H. »

Tvrtko II Kotromanić wrote: 18/03/2023 11:35 Primise nas :D
E hajmo sad na olimpijadu :bih: :D
A ko će platiti boravak?

Olimpijski komitet?
Moenx
Posts: 1649
Joined: 26/06/2013 10:36

#23592 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Moenx »

Ko su moguci protivnici i kada ce zrijeb
Moenx
Posts: 1649
Joined: 26/06/2013 10:36

#23593 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Moenx »

Naidjoh sada Mozemo mi
Kontinuitet u uspjiehu obecava
Vratimo Atica Sulejmanovica otkrijmo dijamante iskoristimo pauzu u NBA
https://n1info.ba/sport-klub/kosarka/zm ... ama-za-oi/
giovanni008
Posts: 544
Joined: 20/05/2008 12:20

#23594 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by giovanni008 »

Pa tom Colanu je istekao mandat!

Kad ce istjerati tog uhljupa?

Najdestruktivniji dio kosarkaskog saveza.
User avatar
canvra888
Posts: 4279
Joined: 09/07/2021 15:03

#23595 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

https://www.klix.ba/sport/kosarka/kosar ... /230424138

Košarkaški savez BiH pred suspenzijom: Bosniću se mora isplatiti više od 100.000 KM
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#23596 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Priglavke »

Košarkaši BiH saznali rivale u pretkvalifikacijama za Olimpijske igre

https://avaz.ba/sport/kosarka/826273/ko ... ijske-igre
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#23597 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Priglavke »

Grupa A: Češka, Izrael, Estonija, Makedonija
Grupa B : BIH, Poljska, Mađarska,Portugal

U kvalifikacije za OI ide pobjednik turnira
El_comadante
Posts: 7921
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#23598 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by El_comadante »

Kakve su nam šanse?
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#23599 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Priglavke »

El_comadante wrote: 10/05/2023 17:31 Kakve su nam šanse?
Slabe, da ne kazem nikakve.
El_comadante
Posts: 7921
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#23600 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by El_comadante »

Priglavke wrote: 11/05/2023 00:43
El_comadante wrote: 10/05/2023 17:31 Kakve su nam šanse?
Slabe, da ne kazem nikakve.
grupu možda prođemo dalje teško.
Post Reply