Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#20326 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

Ovaj karinaš na klupi u18 u tunelu treba da dobije otkaz. Ni jedan dobar potez on nije povukao. Neka kao timska igra umjesto da se igra na najbolje igrace. Odavno se nisam vise iznervirao. Mulic strašan potencijal.
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#20327 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by alibegoa »

spree wrote: 05/08/2022 19:40 Mulic bi mogao biti igracima. Ovaj naš play u odbrani ne postoji. Nije mi jasno kako se pogubi.
Mulic 0. A igra svaku 40 minuta
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#20328 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

spree wrote: 05/08/2022 21:06 Ovaj karinaš na klupi u18 u tunelu treba da dobije otkaz. Ni jedan dobar potez on nije povukao. Neka kao timska igra umjesto da se igra na najbolje igrace. Odavno se nisam vise iznervirao. Mulic strašan potencijal.
Strasno bas kako si i reko je danas vodio reprezentaciju...ubio ih je u pojam. Baska to sto od nasih 12 igraca 10 ne zna pogoditi zicer. Island im je danas ocitao pravu kosarkasku lekciju kako se kosarka igra glavom a ne silom i suludim forsiranjem ulazaka, trica itd itd.
Onaj budalas od selektora je pola prvog poluvremena na klupi drzao Mulica i Trnku a onda u drugom se tako izvikao na Trnku da se momak sjebao i katastrofa odigrao do kraja. Ali tako je to kad se i selktori ai igraci biraju po nacionalnom kljucu. Sto se mene tice izgubiti od Islanda je sramota mada je Island na FIBA ranking listi bolje plasiran od nase reprezentacije za dva mjesta sto pokazuje u koliko nam je kurcu muska kosarka.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#20329 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

alibegoa wrote: 05/08/2022 21:18
spree wrote: 05/08/2022 19:40 Mulic bi mogao biti igracima. Ovaj naš play u odbrani ne postoji. Nije mi jasno kako se pogubi.
Mulic 0. A igra svaku 40 minuta
Mulic je igrac sa fantasticnim ulazom i fizickim predispozicijama ali mu za kvalitetnu igru treba kvalitetan bek i generalno ekipa koja shvata kosarku jer decko voli i da razigrava. On i Trnka nesto i vrijede a ovo ostalo mrka kapa. Doduse ima taj neki momak iz Busucnosti iz Bijeljine Elmir Dzafic koji ima 16 godina i visok je 210 cm aa nije se odazvao zato sto ima kako sam shvatio nekakve posebne pripreme....tako nesto. 210 za 16 godina je golemo a dolazi i Nurkicev brat Kenan koji ima 14 godina i visinu od dva metra. Nadam se da necemo zasrati sa ova dva mladica jer ovo su bas dva teska centra za buducnost BH kosarke.
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#20330 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

Čuj 0 a daleko najbolji igrač ove reprezentacije. Fizicki nadmoćan, dobra kontrola lopte, odlican u odbrani. Glupson ga izveo u drugoj četvrtini kad smo se raspali. Tek na kraju moron od trenera poceo da ide na njega. I on sam je donekle kriv jer nije uzeo loptu i sam krenuo. Realno kad god krene odbrambeni igraci se povlače i opet ne mogu ostati ispred njega. Trnka je uzas u odbrani. Jednostavno je fizicki inferioran + nizak. Imao 4 faula, proveo dosta vremena na klupi i onda ostao bez samopouzdanja. Teško sa ovom fizikom da moze biti igrac od njega.
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#20331 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by alibegoa »

spree wrote: 06/08/2022 00:53 Čuj 0 a daleko najbolji igrač ove reprezentacije. Fizicki nadmoćan, dobra kontrola lopte, odlican u odbrani. Glupson ga izveo u drugoj četvrtini kad smo se raspali. Tek na kraju moron od trenera poceo da ide na njega. I on sam je donekle kriv jer nije uzeo loptu i sam krenuo. Realno kad god krene odbrambeni igraci se povlače i opet ne mogu ostati ispred njega. Trnka je uzas u odbrani. Jednostavno je fizicki inferioran + nizak. Imao 4 faula, proveo dosta vremena na klupi i onda ostao bez samopouzdanja. Teško sa ovom fizikom da moze biti igrac od njega.
Ti koda radis za spars pa branis njihov promasaj. Mulic nema nista osim sto ide na prodor pa mu ponekad prodje (protiv slabih igraca). Bolje mu je da forsira skolu.
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#20332 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

Ko da ti je zguzio nekoga, pa tako pricas. Daleko najbolji nas igrac na ovom prvenstvu i to je činjenica. Bezi, jaci, nadmoćniji od svojih vršnjaka. Nije bilo dovoljno vremena da se vidi ima li šut. Ako ima ili izgradi šut može biti pravo dobar igrac. Podsjeća me na musu, samo sa manje samopouzdanja. Ja sam gori što odgovaram nekome ko baca hejt na momka od 18 god. Btw prije ovog prvenstva nisam cuo za njega kao uostalom ni za jednog od ovih momcica.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#20333 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

spree wrote: 06/08/2022 20:55 Ko da ti je zguzio nekoga, pa tako pricas. Daleko najbolji nas igrac na ovom prvenstvu i to je činjenica. Bezi, jaci, nadmoćniji od svojih vršnjaka. Nije bilo dovoljno vremena da se vidi ima li šut. Ako ima ili izgradi šut može biti pravo dobar igrac. Podsjeća me na musu, samo sa manje samopouzdanja. Ja sam gori što odgovaram nekome ko baca hejt na momka od 18 god. Btw prije ovog prvenstva nisam cuo za njega kao uostalom ni za jednog od ovih momcica.
Mene recimo vise podsjecca na Gegica svojim pokretima i konstitucijom i decko zaista jeste najjaci igrac ove reprezentacije. Mada jos uvijek u njegovoj igri ima puno basketaskih poteza koje ce morati pod hitno izbaciti. Ja cim sam ga prvi put vidio i gledao ga pet minuta vidi se talenat.
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#20334 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

Joj peha ovih omladinaca. Primiti ovakvu treću u posljednjoj sekundi :( . Napokon i trener nešto da uradi. Nakon grozote u prvom u drugom poceli sutati trice i poveli. Na kraju peh. Mulic fulio dva slobodna pri kraju, a trnka izgubio dvije lopte. Šteta ovakvog poraza i šteta sto se nije prošao island. Mogao se ostvariti puno bolji plasman da je iole bolji trener bio na klupi.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#20335 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

spree wrote: 07/08/2022 13:35 Joj peha ovih omladinaca. Primiti ovakvu treću u posljednjoj sekundi :( . Napokon i trener nešto da uradi. Nakon grozote u prvom u drugom poceli sutati trice i poveli. Na kraju peh. Mulic fulio dva slobodna pri kraju, a trnka izgubio dvije lopte. Šteta ovakvog poraza i šteta sto se nije prošao island. Mogao se ostvariti puno bolji plasman da je iole bolji trener bio na klupi.
Trnku je ja mislim u zadnjoj cetvrtini drzao na klupi jedno 5 minuta i decko se ohladio, usao u igru i zijanio dvije lopte. Mulicu je inace problem sut ali svima su bila problem slobodna bacanja. Ali treba reci da su se vratili iz cini mi se -15 gdje je im je i Portugal ocitao lekciju iz igranja kosarke glavom. Kod Portugala je problem sto ih isto nije isao sut citavu utakmicu ali zato jeste u zadnjoj sekundi. Slobodan Kecman je nikakv trener bez obzira sta je uradio sa omladincima iz Laktasa i na klupi juniora treba sjedi uvijek neko nase provjereno kosarkasko ime a ne nacionlano izabrani trener. Nas nikako sa ovakvom ekipom kao sto si rekao nije smjela dobiti ni Gruzija ni Island ni Portugal jer ovo je tim koji bez ikavih problema bi trebao da bude medju prva tri.
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#20336 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Dead Man Walking »

Je li Garza dosao na ove pripreme?
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20398
Joined: 12/08/2013 12:51

#20337 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by insaneinthebrain »

Ne mogu Garza i Roberson igrati zajedno. Jer su obojica naturalizirani. Tako da je doso samo Roberson
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#20338 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by shalla »

Samo futavim državama i Savezima se to može desiti, da se Garza i Alibegović vode kao naturalizovani igrači :roll:

Kako bi to skandinavci, pa čak i susjedne države, izlobirali...
Adobeg
Posts: 747
Joined: 24/02/2020 18:20

#20339 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Adobeg »

Vidim juka ima vremena da se svadja po drustvenim mrezama,covjece iskljuci se i daj nesto ovoj drzavi. :-)
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#20340 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by karanana »

imam mnogo sto sta protiv juke, ali ovo mu ne zamjeram. nek ni feninga ne da. i nek i svoje troskove cevapa i kafa posalje na naplatu u racunovodstvo saveza.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#20341 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Romanista 101% »

Necemo mi nikad postati ozbiljna drzava.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#20342 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by karanana »

e ako luka nije mogao dobit papir drzavljanina po rodjenju preko mame, sejle muftic garza, onda zajebi i pravila a mozda i nasu sposobnost.
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#20343 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Altsa »

karanana wrote: 09/08/2022 20:56 e ako luka nije mogao dobit papir drzavljanina po rodjenju preko mame, sejle muftic garza, onda zajebi i pravila a mozda i nasu sposobnost.
Pravila su pravila. Nama je uvijek neko drugi kriv.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#20344 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by karanana »

zna li neko sta kazu pravila po ovom pitanju? kad se igrac smatra naturalizovanim a kad drzavljaninom po rodjenju?
User avatar
dulekrele
Posts: 3814
Joined: 10/04/2014 18:25

#20345 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dulekrele »

karanana wrote: 10/08/2022 14:59 zna li neko sta kazu pravila po ovom pitanju? kad se igrac smatra naturalizovanim a kad drzavljaninom po rodjenju?
Kolko se sjecam ako potencijalni reprezentativac ne preda zahtijev za drzavljanstvom do svoje 16 godine djaba je krecio.
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#20347 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by El_comadante »

karanana wrote: 09/08/2022 20:50 imam mnogo sto sta protiv juke, ali ovo mu ne zamjeram. nek ni feninga ne da. i nek i svoje troskove cevapa i kafa posalje na naplatu u racunovodstvo saveza.
On treba da igra košarku za klub i reprezentaciju, a ne da se svađa po Twitteru, fb ili na forumu. Nije mu to posao
User avatar
phillie
Posts: 9350
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#20348 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by phillie »

Jel to sad na Jusufu da odigra ulogu "NIhad Djedovic" u epizodi "sadaka Savezu" ?
User avatar
dulekrele
Posts: 3814
Joined: 10/04/2014 18:25

#20349 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dulekrele »

phillie wrote: 11/08/2022 12:46 Jel to sad na Jusufu da odigra ulogu "NIhad Djedovic" u epizodi "sadaka Savezu" ?
Nije njegov posao to ali ne bi mu nista bilo da posudi pare. Mnogi ovdje tvrde da je merhametlija. Pa da vidimo.
User avatar
phillie
Posts: 9350
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#20350 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by phillie »

Jest, isto je pomoci bolesnoj djeci i hadaljima u Savezu.
Post Reply