Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#20176 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by channel10 »

hrasno38 wrote: 05/07/2022 12:35
zlajaBHF wrote: 05/07/2022 11:43

Ma ne znam sta da ocekujem, i ne znam u kakvoj su formi igraci, ali ono juce je bilo veoma lose.
Nadam se da si u pravu za formu, i da je kratak period rada selektora razlog, ali nisam optimistican.

HR ispala, a i Srbija je u dosta teskoj situaciji. Mi trebamo dobiti CG i Madjarsku. Nije ne moguce, ali da se moram kladiti, kladio bi se na CG
Vidi lige su zavrsile prije vise od mjesec dana, mi smo imali veoma kratak period za pripremu ovih utakmica i totalnu zbrku koju je napravio Vedran. Adis nije imao vremena da nauci imena igraca. U Skenderiji pored svega onoga sto sam naveo je bilo 40 stepeni tako da vjerujem da igracima i jedne i druge ekipe nije bilo do zivota i Skenderija mora pod hitno ako zeli da organzuje ovakve manifestacije rjesiti pitanje klime. Zamisli da je jedna Gruzija jucer dobila Spaniju, Belgija u gostima Srbiju, pa Meksiko je drmnuo USA.....
Imaju kuchke u Zenici dvoranu, ali nesto je izbjegavaju.
User avatar
canvra888
Posts: 4337
Joined: 09/07/2021 15:03

#20177 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

channel10 wrote: 05/07/2022 23:42
hrasno38 wrote: 05/07/2022 12:35

Vidi lige su zavrsile prije vise od mjesec dana, mi smo imali veoma kratak period za pripremu ovih utakmica i totalnu zbrku koju je napravio Vedran. Adis nije imao vremena da nauci imena igraca. U Skenderiji pored svega onoga sto sam naveo je bilo 40 stepeni tako da vjerujem da igracima i jedne i druge ekipe nije bilo do zivota i Skenderija mora pod hitno ako zeli da organzuje ovakve manifestacije rjesiti pitanje klime. Zamisli da je jedna Gruzija jucer dobila Spaniju, Belgija u gostima Srbiju, pa Meksiko je drmnuo USA.....
Imaju kuchke u Zenici dvoranu, ali nesto je izbjegavaju.
Koja je i jedna od najmodernijih/najboljih u državi trenutno. U Mejdanu je opet možda i najbolja atmosfera. Skenderiji je bukvalno jedini adut historija građevine i što je glavni grad u pitanju.
User avatar
Logovan
Posts: 94388
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#20178 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Logovan »

1. kolo: Crna Gora - Bosna i Hercegovina 24. august 2022.

2. kolo: Bosna i Hercegovina - Francuska 27. august 2022.

3. kolo: Bosna i Hercegovina - Mađarska 11. novembar 2022.

4. kolo: Francuska - Bosna i Hercegovina 14. novembar 2022.

5. kolo: Bosna i Hercegovina - Crna gora 23. februar 2023.

6. kolo: Mađarska - Bosna i Hercegovina 26. februar 2023.
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#20179 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Altsa »

Evo Juka nagovjestava da ce napustiti reprezentaciju (ako je uopste ikad i bio) :D

https://sport1.oslobodjenje.ba/s1/kosar ... naj-773706
Karikaturist
Posts: 3826
Joined: 20/12/2020 10:03

#20180 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Karikaturist »

:lol:
Hoce li mu neko odgovoriti da se ne blamira :run:
Adobeg
Posts: 752
Joined: 24/02/2020 18:20

#20181 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Adobeg »

Altsa wrote: 06/07/2022 12:41 Evo Juka nagovjestava da ce napustiti reprezentaciju (ako je uopste ikad i bio) :D

https://sport1.oslobodjenje.ba/s1/kosar ... naj-773706
Za tolike godine koje su prosle bez tebe,mozemo i dalje da guramo kako god. :-)
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#20182 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Romanista 101% »

Znate na sta mi lici Nurkic. Na lika koji (ne)zeli da se potuce sa drugim likom koji ga stalno proziva. I onda kada treba da se potuku, on kao govori drzi te me, razbicu ga, ubicu ga ako me ne zaustavite itd.

Internet-patriota.
User avatar
jazzer
Posts: 7210
Joined: 20/12/2004 14:44

#20183 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by jazzer »

Ne moze se Juki osporiti patriotizam ukoliko se isti mjeri u broju postova na drustvenim mrezema.

Ali prakticni patriotizam, prikazan na terenu u dresu BiH, jedna velika nula.
User avatar
spree
Posts: 7881
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#20184 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

hrasno38 wrote: 05/07/2022 23:39 Igrač Olympiakosa pojačava Zmajeve

https://www.bhbasket.ba/igrac-olympiako ... a-zmajeve/

– Pitanje je selektora ko mu je potreban u rosteru u datom momentu. Pokušavamo, u proceduri smo da skinemo “zvjezdicu”, odnosno dobijemo status domaćih igrača za Garzu i Alibegovića – govori Čolan podsjetivši još jednom da je FIBA promjenu sportskog državljanstva odobrila Karlu Matkoviću mimo svih pravila.
Koji ce nam vrag krilni centar, sa koliko vidim uzasnim brojkama. Hrvati sve mogu, a mi ni naše igrace ne možemo reg. kao domace. Karine od ljudi u savezu.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#20185 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by zlajaBHF »

Adobeg wrote: 06/07/2022 15:31
Altsa wrote: 06/07/2022 12:41 Evo Juka nagovjestava da ce napustiti reprezentaciju (ako je uopste ikad i bio) :D

https://sport1.oslobodjenje.ba/s1/kosar ... naj-773706
Za tolike godine koje su prosle bez tebe,mozemo i dalje da guramo kako god. :-)
Vi i vase mjerenje patriotizma.

Ti, ja, Mujo i Suljo, niko od nas nikad nece staviti utakmicu reprezentacije ispred svoje karijere. To vazi za sve igrace.
Kad je po tebi Nurkic trebao igrati, a da nije?

Covjek nije igrao ovaj sad ciklus jer je trebao da dobije ugovor karijere. Nisu igrali ni ostali iz NBA koji su bili u njegovoj situaciji. Igrat ce u avgustu, i na EP u Septembru.
Ranije je bio povrjedjen, pa je u Portlandu propustao vise od pola godine.

Bilo koji igrac, da dobije ponudu da ide u NBA po ugovor, ili da igra kvale, uzeo bi prvu opciju, jer zeli osigurati egzistenciju. To bi i ti uradio....
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#20186 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

sjetimo se nowitzkog,ginobilia,pau gasola,marca gasola,parkera
El_comadante
Posts: 7938
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#20187 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by El_comadante »

zlajaBHF wrote: 07/07/2022 11:33
Adobeg wrote: 06/07/2022 15:31
Za tolike godine koje su prosle bez tebe,mozemo i dalje da guramo kako god. :-)
Vi i vase mjerenje patriotizma.

Ti, ja, Mujo i Suljo, niko od nas nikad nece staviti utakmicu reprezentacije ispred svoje karijere. To vazi za sve igrace.
Kad je po tebi Nurkic trebao igrati, a da nije?

Covjek nije igrao ovaj sad ciklus jer je trebao da dobije ugovor karijere. Nisu igrali ni ostali iz NBA koji su bili u njegovoj situaciji. Igrat ce u avgustu, i na EP u Septembru.
Ranije je bio povrjedjen, pa je u Portlandu propustao vise od pola godine.

Bilo koji igrac, da dobije ponudu da ide u NBA po ugovor, ili da igra kvale, uzeo bi prvu opciju, jer zeli osigurati egzistenciju. To bi i ti uradio....
Meni naumpadne dirk novitski koji je igrao svaku utakmicu za Njemacku koliko se sjecam, pa ona Toni praker za francusku itsl.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#20188 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by zlajaBHF »

El_comadante wrote: 07/07/2022 11:38
zlajaBHF wrote: 07/07/2022 11:33

Vi i vase mjerenje patriotizma.

Ti, ja, Mujo i Suljo, niko od nas nikad nece staviti utakmicu reprezentacije ispred svoje karijere. To vazi za sve igrace.
Kad je po tebi Nurkic trebao igrati, a da nije?

Covjek nije igrao ovaj sad ciklus jer je trebao da dobije ugovor karijere. Nisu igrali ni ostali iz NBA koji su bili u njegovoj situaciji. Igrat ce u avgustu, i na EP u Septembru.
Ranije je bio povrjedjen, pa je u Portlandu propustao vise od pola godine.

Bilo koji igrac, da dobije ponudu da ide u NBA po ugovor, ili da igra kvale, uzeo bi prvu opciju, jer zeli osigurati egzistenciju. To bi i ti uradio....
Meni naumpadne dirk novitski koji je igrao svaku utakmicu za Njemacku koliko se sjecam, pa ona Toni praker za francusku itsl.
Vjerujem da ce i Nurkic nakon ovog ugovora igrati za repku u svakim kvalama.

Dvojicu koju spominjes, ko je njima mogao reci da neigraju? Top zvijezde NBA lige.


Generalno, ljudi sa naseg podrucja vise pate od tog rjesavanje egzistencije, nego Njemci i Francuzi. Mozda sto dolaze iz siromastva.....
Pa Djedovic se odrekao drzavljanstva i nije vise mogao igrati za repku, kako bi dobio Njemacke papire :lol:
To jos u sportu nisam cuo......ali strah od neimastine ga valjda natjerao na to
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#20189 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

baš neimaština ga natjerala na to,nije imo za kruh i mlijeko dok nije se odrekao našeg a uzeo njemačko državljanstvo
El_comadante
Posts: 7938
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#20190 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by El_comadante »

zlajaBHF wrote: 07/07/2022 11:45
El_comadante wrote: 07/07/2022 11:38

Meni naumpadne dirk novitski koji je igrao svaku utakmicu za Njemacku koliko se sjecam, pa ona Toni praker za francusku itsl.
Vjerujem da ce i Nurkic nakon ovog ugovora igrati za repku u svakim kvalama.

Dvojicu koju spominjes, ko je njima mogao reci da neigraju? Top zvijezde NBA lige.


Generalno, ljudi sa naseg podrucja vise pate od tog rjesavanje egzistencije, nego Njemci i Francuzi. Mozda sto dolaze iz siromastva.....
Pa Djedovic se odrekao drzavljanstva i nije vise mogao igrati za repku, kako bi dobio Njemacke papire :lol:
To jos u sportu nisam cuo......ali strah od neimastine ga valjda natjerao na to
Ko ih je mogao natjerari da igraju za reprezentaciju? Niko. Ljudi su zeljeli da igraju I igrali su. Nurkic koliko je utakmica odigrao u zadnjuih 10 godina? Uvijek neki izgovor. Kako nema izgovor da igra a uvijek ima da neigra?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#20191 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

parker,nowitzki,ginobili u prve dvije pa i tri sezone uopće nisu bili top zvijezde nba pa su se redovno odazivali pozivima selektora
User avatar
jazzer
Posts: 7210
Joined: 20/12/2004 14:44

#20192 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by jazzer »

Boris Diaw, igrao za reprezentaciju i kada je bio NBA zvijezda a i onda kada se vratio u Francusku sa skoro 40 godina.

Pitanje je volje koju Nurkic ocito nema. Pa se onda vadi da ga prozivaju i tjeraju iz reprezentacije. Da ima volje bilo bi i nacina.
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#20193 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Altsa »

Gomilaju naturalizovane igrace a moze samo jedan igrati :D

https://www.klix.ba/sport/kosarka/becir ... /220707054
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#20194 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

jazzer wrote: 07/07/2022 12:18 Boris Diaw, igrao za reprezentaciju i kada je bio NBA zvijezda a i onda kada se vratio u Francusku sa skoro 40 godina.

Pitanje je volje koju Nurkic ocito nema. Pa se onda vadi da ga prozivaju i tjeraju iz reprezentacije. Da ima volje bilo bi i nacina.
:thumbup:
User avatar
jazzer
Posts: 7210
Joined: 20/12/2004 14:44

#20195 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by jazzer »

Altsa wrote: 07/07/2022 13:24 Gomilaju naturalizovane igrace a moze samo jedan igrati :D

https://www.klix.ba/sport/kosarka/becir ... /220707054
Jos jedan i imacemo petorku naturalizovanih i dvije petorke ''regularnih'' :) .
User avatar
canvra888
Posts: 4337
Joined: 09/07/2021 15:03

#20196 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Hajde da sačekamo EuroBasket pa da vidimo da li će se stvarno Nurkić odazvati pa da onda krenemo sa salvom hejtanja ako se ne odazove, a ne ovako prije vremena. Onako objektivno, do sada se za dosta situacija kada nije igrao zaista mogao računati validan razlog i to sam uvijek govorio, ali ako se stvarno ni sada ne odazove, nikad više moje podrške neće imati u reprezentativnom smislu. Mahmutović je odstupio bukvalno da bi on mogao igrati, i šta onda u konačnici nit igra, a nit ima više Haruna pod kojim je najviše selekcija igralo u A divizijama? Kvalitetno povaljivanje.

S druge strane, nije 'patriotizam' isključivo vezan samo za sportske nastupe, niti se time može mjeriti. To što on objavljuje patriotske objave se ne može amnestirati zbog toga što on trenutno ne igra za BiH. Pomagao je naš narod zavidnim donacijama (sjetite se i one kupljene kuće, između svega ostalog). Vjerujte, tim ljudima ne znači hoće li on igrati za nas ili neće, a itekako im znače te donacije.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#20197 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

canvra888 wrote: 07/07/2022 15:53 Hajde da sačekamo EuroBasket pa da vidimo da li će se stvarno Nurkić odazvati pa da onda krenemo sa salvom hejtanja ako se ne odazove, a ne ovako prije vremena. Onako objektivno, do sada se za dosta situacija kada nije igrao zaista mogao računati validan razlog i to sam uvijek govorio, ali ako se stvarno ni sada ne odazove, nikad više moje podrške neće imati u reprezentativnom smislu. Mahmutović je odstupio bukvalno da bi on mogao igrati, i šta onda u konačnici nit igra, a nit ima više Haruna pod kojim je najviše selekcija igralo u A divizijama? Kvalitetno povaljivanje.

S druge strane, nije 'patriotizam' isključivo vezan samo za sportske nastupe, niti se time može mjeriti. To što on objavljuje patriotske objave se ne može amnestirati zbog toga što on trenutno ne igra za BiH. Pomagao je naš narod zavidnim donacijama (sjetite se i one kupljene kuće, između svega ostalog). Vjerujte, tim ljudima ne znači hoće li on igrati za nas ili neće, a itekako im znače te donacije.
Hoce biti ce tu i na dvije utakmice u augustu i za Eurobasket.
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#20198 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by van Basten »

Pažljivije treba pisati o nedolasku Nurkića u repku, biranim riječima. Nije valjda da hoćete da ga otjerate svojim komentarima? :oops:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#20199 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

van Basten wrote: 07/07/2022 17:06 Pažljivije treba pisati o nedolasku Nurkića u repku, biranim riječima. Nije valjda da hoćete da ga otjerate svojim komentarima? :oops:
:thumbup: njegovu osjetljivu dušu
Adobeg
Posts: 752
Joined: 24/02/2020 18:20

#20200 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Adobeg »

zlajaBHF wrote: 07/07/2022 11:33
Adobeg wrote: 06/07/2022 15:31
Za tolike godine koje su prosle bez tebe,mozemo i dalje da guramo kako god. :-)
Vi i vase mjerenje patriotizma.

Ti, ja, Mujo i Suljo, niko od nas nikad nece staviti utakmicu reprezentacije ispred svoje karijere. To vazi za sve igrace.
Kad je po tebi Nurkic trebao igrati, a da nije?

Covjek nije igrao ovaj sad ciklus jer je trebao da dobije ugovor karijere. Nisu igrali ni ostali iz NBA koji su bili u njegovoj situaciji. Igrat ce u avgustu, i na EP u Septembru.
Ranije je bio povrjedjen, pa je u Portlandu propustao vise od pola godine.

Bilo koji igrac, da dobije ponudu da ide u NBA po ugovor, ili da igra kvale, uzeo bi prvu opciju, jer zeli osigurati egzistenciju. To bi i ti uradio....
Je si li upoznat koliko je on odigrao utakmica za ove silne godine koje su prosle,lako je biti patriota preko instagrama je li ganja egzistenciju cijelu karijeru ili kroz neki ugovor odredjeni,mlada se vec uvrijedila i da se vise ne odazove boli me briga nije nikakav trag ostavio u repki. :-)
Post Reply