Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
elk
Posts: 2776
Joined: 14/08/2006 12:03

#20151 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by elk »

A pleja na euru ce igrati ko? Gegic, campara...neka colan i co izlobiraju i plate fino i garza ce igrati kao bh igrac. Za robersona nema trenutno zamjene.
User avatar
veella
Posts: 5108
Joined: 13/05/2011 10:19

#20152 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by veella »

Potrazite video na FB , zove se:
Kad vas dijete upita sta je to emocija :thumbup:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#20153 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by channel10 »

Altsa wrote: 04/07/2022 22:28 Sta kaze Musa. Ja sam ovdje. Jel ga to sukno velikom bosnjaku. :-D
I daj prestanite vise spominjati Bosnica koji je ko najveca pizda ostavio ekipu. Mogao je odigrati ove dvije tekme a ne guzicom zatvoriti vrata. Ako je to jos uradio zbog Pasalica onda je totalni kreten. Treba pruziti podrsku Adisu pa sta bude na EP. Ako je moguce pojacati ponekim igracem ekipu i umjesto Robersona naci domaceg igraca kako bi Garza igrao.
Druze, nismo se mi plasirali na EP, nego smo presli u drugu grupu gdje se tek trebamo plasirati. A tu nam je mrka kapa sa ovakvom igrom. Busit ce nas sa po 20 razlike.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#20154 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

spree wrote: 04/07/2022 22:26
hrasno38 wrote: 04/07/2022 22:05
Kako ces ga ostaviti kad on to nije htio i ko posljednja picka ostavio reprezentaciju 10 dana prije odlucujucih utakmica. To mogu uraditi samo ljudi bez trunke morala.
Ma vise u smislu da se to uopste nije trebalo desiti. Sve oko toga odlaska mi je uzasno. Od saveza do njegovog poteza. Jebo ga Pašalić ako je zbog njega, a opet s druge strane trebalo ga je redovno plaćati i ne petljati mu se u rad. Bilo kako bilo sad je gotovo. Podrška Adisu koji sigurno voli drzavu/reprezentaciju i dace sve od sebe da napravi dobar rezultat.
Aha u pravu si 100%
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#20155 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by _Reds_ »

channel10 wrote: 04/07/2022 22:54
Altsa wrote: 04/07/2022 22:28 Sta kaze Musa. Ja sam ovdje. Jel ga to sukno velikom bosnjaku. :-D
I daj prestanite vise spominjati Bosnica koji je ko najveca pizda ostavio ekipu. Mogao je odigrati ove dvije tekme a ne guzicom zatvoriti vrata. Ako je to jos uradio zbog Pasalica onda je totalni kreten. Treba pruziti podrsku Adisu pa sta bude na EP. Ako je moguce pojacati ponekim igracem ekipu i umjesto Robersona naci domaceg igraca kako bi Garza igrao.
Druze, nismo se mi plasirali na EP, nego smo presli u drugu grupu gdje se tek trebamo plasirati. A tu nam je mrka kapa sa ovakvom igrom. Busit ce nas sa po 20 razlike.
Ovo su kvalifikacije za svjetsko, ne za EP.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#20156 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

channel10 wrote: 04/07/2022 22:54
Altsa wrote: 04/07/2022 22:28 Sta kaze Musa. Ja sam ovdje. Jel ga to sukno velikom bosnjaku. :-D
I daj prestanite vise spominjati Bosnica koji je ko najveca pizda ostavio ekipu. Mogao je odigrati ove dvije tekme a ne guzicom zatvoriti vrata. Ako je to jos uradio zbog Pasalica onda je totalni kreten. Treba pruziti podrsku Adisu pa sta bude na EP. Ako je moguce pojacati ponekim igracem ekipu i umjesto Robersona naci domaceg igraca kako bi Garza igrao.
Druze, nismo se mi plasirali na EP, nego smo presli u drugu grupu gdje se tek trebamo plasirati. A tu nam je mrka kapa sa ovakvom igrom. Busit ce nas sa po 20 razlike.
Mis mo se jarane davno plasirali na EP koje se igra u Septembru a ovo su kvalifikacije za svjetsko prvenstvo i usli smo u zadnji finalni krug kvalifikacija i izbjegli predkvalifikacije za sljedece kvalifikacije za EP
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#20157 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by guruguru95 »

channel10 wrote: 04/07/2022 22:54
Altsa wrote: 04/07/2022 22:28 Sta kaze Musa. Ja sam ovdje. Jel ga to sukno velikom bosnjaku. :-D
I daj prestanite vise spominjati Bosnica koji je ko najveca pizda ostavio ekipu. Mogao je odigrati ove dvije tekme a ne guzicom zatvoriti vrata. Ako je to jos uradio zbog Pasalica onda je totalni kreten. Treba pruziti podrsku Adisu pa sta bude na EP. Ako je moguce pojacati ponekim igracem ekipu i umjesto Robersona naci domaceg igraca kako bi Garza igrao.
Druze, nismo se mi plasirali na EP, nego smo presli u drugu grupu gdje se tek trebamo plasirati. A tu nam je mrka kapa sa ovakvom igrom. Busit ce nas sa po 20 razlike.
Mi smo se plasirali na Evropsko prvenstvo prije haman dvije godine, a ovo su kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo :mrgreen:
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#20158 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by mirza_15 »

channel10 wrote: 04/07/2022 22:27
mirza_15 wrote: 04/07/2022 22:18

6 bodova dobiješ za 6 poraza, a 5 možeš dobiti jedino ako ti jedan oduzmu :mrgreen:

Bosnic 2/4.
Jbi ga, kako god. Brem je 2/4. Sa ovim trenerom tesko da bi ijednu dobili. I danas smo srece imali. Da im je igrao najbolji igrac, oprali bi nas 15-20 razlike.
Ne držim ja nikom stranu. I sa Bosnićem smo dobili ove Bugare još slabije nego večeras bez ovog tamnoputog playa i mislim ovaj njihov najbolji večeras da nije igrao tada.

Bosnić je još dobio Češku na domaćem terenu, ali ne znam u kakvom su sastavu oni tada bili. (Ovaj Balvin što je imao najviše poena i 11 skokova protiv nas nije igrao za Češku u prvoj)
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#20159 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

U losijem sastavu su tada bili cesi. Npr satoranskog nije bilo. Ali ne treba to selektoru uzimati za zlo. Nakaradni sistem evropskih kvalifikacija je nama odgovarao, ali to nema bas veze sa selektorom. Bilo proslo idemo dalje. Valjda se u ovom zadnjem krugu igraju opet tekme kuci i na strani. Valjalo bi dobiti cg u dvije tekme i madjare isto. Sa takvom situacijom bi imali neke realne šanse. Francuze teško možemo uzeti, ali eto zavisi od sastava. Crnogorci su uspjeli, pa eto valjda ima neka nada. Bilo bi nevjerovatno plasirati se na svjetsko. Nije nemoguće.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#20160 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by channel10 »

Do mene u vezi EP-a :D

Ko nas je odveo na EP? Jbg, trebalo je Bosnica vratiti jer je on i napravio ovu repku koja se vec sad gubi ko abdest.
Ali treba se nadati boljem, mada mi je pun qrc nadanja. Imali smo ono sto smo htjeli i otjerali ga. Kreteni i nista vise.
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#20161 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by _Reds_ »

Zavisi dosta i od rasporeda.

Francuze možemo i dobiti, ako do tada budu osigurali teoretski.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#20162 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

spree wrote: 04/07/2022 23:13 U losijem sastavu su tada bili cesi. Npr satoranskog nije bilo. Ali ne treba to selektoru uzimati za zlo. Nakaradni sistem evropskih kvalifikacija je nama odgovarao, ali to nema bas veze sa selektorom. Bilo proslo idemo dalje. Valjda se u ovom zadnjem krugu igraju opet tekme kuci i na strani. Valjalo bi dobiti cg u dvije tekme i madjare isto. Sa takvom situacijom bi imali neke realne šanse. Francuze teško možemo uzeti, ali eto zavisi od sastava. Crnogorci su uspjeli, pa eto valjda ima neka nada. Bilo bi nevjerovatno plasirati se na svjetsko. Nije nemoguće.
Dvije ekipe u nasoj grupi imaju omjer 5/1 Francuska i Litvanija, Crna gora ima 4/2 a BiH, Madjarska i Ceska 3/3. Dakle najvaznije je dobiti Crnu Goru a to ce biti do bola tesko. Prve utakmice se igraju 24.08 kad gostujemo Crnoj Gori i 27.08 kada idemo Francuskoj. Tada ce sa nama biti i Nurkic jer se pripremamo za Evropkso koji dan kasnije tacnije 01.09 protiv Madjarske. Bit ce jebeno jer u roku od 15-tak dana igramo 7 utakmica
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#20163 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

channel10 wrote: 04/07/2022 23:14 Do mene u vezi EP-a :D

Ko nas je odveo na EP? Jbg, trebalo je Bosnica vratiti jer je on i napravio ovu repku koja se vec sad gubi ko abdest.
Ali treba se nadati boljem, mada mi je pun qrc nadanja. Imali smo ono sto smo htjeli i otjerali ga. Kreteni i nista vise.
Ma odvelo nas je prije ovoga jos 9-10 selektora pa nikome nista i to u ozbiljnim kvalfikacijama a ne u balonima kada su igrali i NBA i EL igraci
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#20164 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Logovan »

Trojka Dzanan Musa MUUSSAAAAAAAAAAAAAAAA
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#20165 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Altsa »

guruguru95 wrote: 04/07/2022 22:56
channel10 wrote: 04/07/2022 22:54
Druze, nismo se mi plasirali na EP, nego smo presli u drugu grupu gdje se tek trebamo plasirati. A tu nam je mrka kapa sa ovakvom igrom. Busit ce nas sa po 20 razlike.
Mi smo se plasirali na Evropsko prvenstvo prije haman dvije godine, a ovo su kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo :mrgreen:
Drug mi smo vec na EP koje slijedi. O cemu ti.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#20166 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by ovo_malo_duse »

Logovan wrote: 05/07/2022 00:20 Trojka Dzanan Musa MUUSSAAAAAAAAAAAAAAAA
Laku noc. Sarajevo..Dzanan Musa

zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#20167 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by zlajaBHF »

hrasno38 wrote: 04/07/2022 21:55
channel10 wrote: 04/07/2022 21:48 Kakva sreca...Ebe nas Bugarska bez najboljeg igraca i imaju manje bodova od nas.

Kvalitet ove ekipe govori da ne zasluzuju da igraju uopste ovu grupu... Sreca pa Bosnic obezbijedi prolazak na vrijeme..
Kurac je moj Bosnic obezbjedio....nista nije bilo obezbjedjeno
Tebe sam se sjetio sinoc :D

Mislim da mi ovako lose nismo nikad igrali pod Bosnicem.

Ovo je bila igra bez ikakvog sistema. Lose u napadu i odbrani....U napadu pogotovo.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#20168 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

zlajaBHF wrote: 05/07/2022 11:02
hrasno38 wrote: 04/07/2022 21:55
Kurac je moj Bosnic obezbjedio....nista nije bilo obezbjedjeno
Tebe sam se sjetio sinoc :D

Mislim da mi ovako lose nismo nikad igrali pod Bosnicem.

Ovo je bila igra bez ikakvog sistema. Lose u napadu i odbrani....U napadu pogotovo.
Pa druze sta ocekivati i kakv sistem ocekivati ako promjenis selektora 10 dana prije utakmice. Osim toga iz aviona se vidi da su igraci totalno van fome. POgledas Halilovica protiv Litvanije u Tuzli i pogledas ga juce, pogledas Kamenjasa koji ne moze da mrdne dupe, Gegica nema nigdje ni na mapi, Atic tako tako, Musa ni M od onoga iz spanske lige ali njemu se moze i ponajmanje zamjeriti jer je imao onu strasnu povredu, Roberson iskljucivo suta trice bez ulaza i nekog posebnog proigravanja igraca. Najbolji Lazic i Vrabac i steta je sto ih Adis nije koristio u Cehi. Takodje mi je nejasno zasto mu ne igra Penava koji ima i te kako kvalitete i pod kosem i na trici. Inace mrzim svakog trenera koji ne koristi citav roster.
U biti jucer nas je posluzila sreca mada su i Ceha i Bugarska bile sa jacim rosterima nego u prvim utakmicama.
Ono sto mi je posebno drago je sto je Hrvatska ispala i eto im sada Karla Matkovica a eto i Karlu Hrvatske. Ocito je da ne igra jer postupak nije zavrsen i nije smio da zaigra za Hrvatsku.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#20169 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by zlajaBHF »

hrasno38 wrote: 05/07/2022 11:21
zlajaBHF wrote: 05/07/2022 11:02

Tebe sam se sjetio sinoc :D

Mislim da mi ovako lose nismo nikad igrali pod Bosnicem.

Ovo je bila igra bez ikakvog sistema. Lose u napadu i odbrani....U napadu pogotovo.
Pa druze sta ocekivati i kakv sistem ocekivati ako promjenis selektora 10 dana prije utakmice. Osim toga iz aviona se vidi da su igraci totalno van fome. POgledas Halilovica protiv Litvanije u Tuzli i pogledas ga juce, pogledas Kamenjasa koji ne moze da mrdne dupe, Gegica nema nigdje ni na mapi, Atic tako tako, Musa ni M od onoga iz spanske lige ali njemu se moze i ponajmanje zamjeriti jer je imao onu strasnu povredu, Roberson iskljucivo suta trice bez ulaza i nekog posebnog proigravanja igraca. Najbolji Lazic i Vrabac i steta je sto ih Adis nije koristio u Cehi. Takodje mi je nejasno zasto mu ne igra Penava koji ima i te kako kvalitete i pod kosem i na trici. Inace mrzim svakog trenera koji ne koristi citav roster.
U biti jucer nas je posluzila sreca mada su i Ceha i Bugarska bile sa jacim rosterima nego u prvim utakmicama.
Ono sto mi je posebno drago je sto je Hrvatska ispala i eto im sada Karla Matkovica a eto i Karlu Hrvatske. Ocito je da ne igra jer postupak nije zavrsen i nije smio da zaigra za Hrvatsku.
Ma ne znam sta da ocekujem, i ne znam u kakvoj su formi igraci, ali ono juce je bilo veoma lose.
Nadam se da si u pravu za formu, i da je kratak period rada selektora razlog, ali nisam optimistican.

HR ispala, a i Srbija je u dosta teskoj situaciji. Mi trebamo dobiti CG i Madjarsku. Nije ne moguce, ali da se moram kladiti, kladio bi se na CG
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#20170 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by shalla »

hrasno38 wrote: 05/07/2022 11:21
zlajaBHF wrote: 05/07/2022 11:02

Tebe sam se sjetio sinoc :D

Mislim da mi ovako lose nismo nikad igrali pod Bosnicem.

Ovo je bila igra bez ikakvog sistema. Lose u napadu i odbrani....U napadu pogotovo.
Ono sto mi je posebno drago je sto je Hrvatska ispala i eto im sada Karla Matkovica a eto i Karlu Hrvatske. Ocito je da ne igra jer postupak nije zavrsen i nije smio da zaigra za Hrvatsku.
Prijavio se za draft i Ljetnu ligu, zato ne igra. što se tiče postupka sve je završeno.

Što se tiče prvog dijela posta, jebiga moramo razumjeti da je ovaj prozor dok su igrači maltene na odmoru. Mislim, nije da im tražim alibi al eto...
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#20171 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

zlajaBHF wrote: 05/07/2022 11:43
hrasno38 wrote: 05/07/2022 11:21
Pa druze sta ocekivati i kakv sistem ocekivati ako promjenis selektora 10 dana prije utakmice. Osim toga iz aviona se vidi da su igraci totalno van fome. POgledas Halilovica protiv Litvanije u Tuzli i pogledas ga juce, pogledas Kamenjasa koji ne moze da mrdne dupe, Gegica nema nigdje ni na mapi, Atic tako tako, Musa ni M od onoga iz spanske lige ali njemu se moze i ponajmanje zamjeriti jer je imao onu strasnu povredu, Roberson iskljucivo suta trice bez ulaza i nekog posebnog proigravanja igraca. Najbolji Lazic i Vrabac i steta je sto ih Adis nije koristio u Cehi. Takodje mi je nejasno zasto mu ne igra Penava koji ima i te kako kvalitete i pod kosem i na trici. Inace mrzim svakog trenera koji ne koristi citav roster.
U biti jucer nas je posluzila sreca mada su i Ceha i Bugarska bile sa jacim rosterima nego u prvim utakmicama.
Ono sto mi je posebno drago je sto je Hrvatska ispala i eto im sada Karla Matkovica a eto i Karlu Hrvatske. Ocito je da ne igra jer postupak nije zavrsen i nije smio da zaigra za Hrvatsku.
Ma ne znam sta da ocekujem, i ne znam u kakvoj su formi igraci, ali ono juce je bilo veoma lose.
Nadam se da si u pravu za formu, i da je kratak period rada selektora razlog, ali nisam optimistican.

HR ispala, a i Srbija je u dosta teskoj situaciji. Mi trebamo dobiti CG i Madjarsku. Nije ne moguce, ali da se moram kladiti, kladio bi se na CG
Vidi lige su zavrsile prije vise od mjesec dana, mi smo imali veoma kratak period za pripremu ovih utakmica i totalnu zbrku koju je napravio Vedran. Adis nije imao vremena da nauci imena igraca. U Skenderiji pored svega onoga sto sam naveo je bilo 40 stepeni tako da vjerujem da igracima i jedne i druge ekipe nije bilo do zivota i Skenderija mora pod hitno ako zeli da organzuje ovakve manifestacije rjesiti pitanje klime. Zamisli da je jedna Gruzija jucer dobila Spaniju, Belgija u gostima Srbiju, pa Meksiko je drmnuo USA.....
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#20172 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by guruguru95 »

Altsa wrote: 05/07/2022 08:11
guruguru95 wrote: 04/07/2022 22:56

Mi smo se plasirali na Evropsko prvenstvo prije haman dvije godine, a ovo su kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo :mrgreen:
Drug mi smo vec na EP koje slijedi. O cemu ti.
.
User avatar
jazzer
Posts: 7151
Joined: 20/12/2004 14:44

#20173 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by jazzer »

guruguru95 wrote: 05/07/2022 13:22 Mi smo se plasirali na Evropsko prvenstvo prije haman dvije godine, a ovo su kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo :mrgreen:
Altsa wrote: 05/07/2022 08:11
Drug mi smo vec na EP koje slijedi. O cemu ti.
ovo ko glup i gluplji :lol:

Bez uvrede momci, zajebancija.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#20174 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Igrač Olympiakosa pojačava Zmajeve

https://www.bhbasket.ba/igrac-olympiako ... a-zmajeve/

– Pitanje je selektora ko mu je potreban u rosteru u datom momentu. Pokušavamo, u proceduri smo da skinemo “zvjezdicu”, odnosno dobijemo status domaćih igrača za Garzu i Alibegovića – govori Čolan podsjetivši još jednom da je FIBA promjenu sportskog državljanstva odobrila Karlu Matkoviću mimo svih pravila.
giovanni008
Posts: 540
Joined: 20/05/2008 12:20

#20175 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by giovanni008 »

Lose igramo do bola, najvise me nervira Musa koji se na silu forsira. Treba ga neko malo spustiti na zemlju.

Lazic nas je izvukao. Halilovic standardno dobar. Vrabac odlican u odbrani, u napadu katastrofa, kao da baca ciglu s ramena.

Adisu se nema sta zamjeriti, Bosnic supacki ostavio repku na cjedilu.

Mislim da su nam sanse da se plasiramo na Svjetsko ravne nuli.
Post Reply